Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48651) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Alaplap neve Packard Bell EasyNote TM85Alaplapi lapkakészlet Alaplapi lapkakéslet:Intel Ibex Peak-M HM55, Intel Ironlake-M

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#48652) Dell XPS válasza suspect (#48605) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

HP ProBook 4520s Diszkrét VGA:

ATI Mobility Radeon HD 6370 1-GB
ATI Mobility Radeon HD 5470 512-MB
ATI Mobility Radeon HD 530v 512-MB

Én egyiket sem látom cserélhetőnek.....

Üdv, Dell XPS

(#48653) suspect válasza Dell XPS (#48652) üzenetére


suspect
aktív tag

Szia :)

Eszerint Intel GMA HD4500M van benne (ezt a típust veszem meg) de ez se cserélhető ahogy én is utánanézegettem :(
Kár érte :) ;]

(#48654) Dell XPS válasza 75kokoko75 (#48651) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi! :)

Intel® Core i7-620M
Intel® Core i5-430M/i5-520M/i5-540M
Intel® Core i3-330M/i3-350M

Mobile Intel HM55 Express Chipset

Egyik esetben sem látom a DDR3 1600Mhz támogatását...

Üdv, Dell XPS

(#48655) 75kokoko75 válasza Dell XPS (#48654) üzenetére


75kokoko75
tag

Hát akkor ez nem fog működni. Remélem 1333-as menni fog. Nagyon köszi! Üdv:Zsolt

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#48656) Dell XPS válasza suspect (#48653) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha már megveszed: [link] :) ;]

Üdv, Dell XPS

(#48657) suspect válasza Dell XPS (#48656) üzenetére


suspect
aktív tag

Igen, igen :P :R én is néztem ;]

(#48658) Dell XPS válasza 75kokoko75 (#48655) üzenetére


Dell XPS
veterán

Zsolt, azért majd nézd meg (nem tudom melyik CPU van benne), mert én csak DDR3-1066MHz memória támogatást láttam!

Üdv :)

Üdv, Dell XPS

(#48659) 75kokoko75 válasza Dell XPS (#48658) üzenetére


75kokoko75
tag

Igazad van. i3 -370 ,és 800/1066-on működik. Köszi, hogy rávilágítottál a lényegre! Most is tanultam valamit. Üdv:zsolt

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#48660) 75kokoko75 válasza Dell XPS (#48658) üzenetére


75kokoko75
tag

:R

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#48661) KillHates válasza suspect (#48605) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

A 4520-asban még az ATI-s modellekben sem cserélhető a VGA (GPU) mert integrálva van az alaplapra a videóchip:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48662) KillHates válasza LALA_kiraly (#48627) üzenetére


KillHates
nagyúr

El tudnád hozni hozzám? Szerintem valami bődületesen egyszerű dolog lesz a géppel...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48663) KillHates válasza jety91 (#48642) üzenetére


KillHates
nagyúr

Zárlatos lett az USB-d. A héten megyek Szfvárra, ha gondolod el tudom vinni a gépet megjavítani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48664) mosquetoo


mosquetoo
tag

Sziasztok !
Van egy ilyen [link] Notebook -om és az a problémám hogy a divX és filmek minősége nagyon rossz ( pixeles vagy nem tudom hogy mondják)es ugy hogy ugyanezek a filmek rendes asztali gépen lejátszva teljesen normális divX es hez képes nézhető, miközben a notbook on osztályokkal gyengébb..
Ez miért lehet ?
Nem lenne meg valami driver normálisan ?
Nem értem ezt a problémát kérlek segítsetek !

(#48665) suspect válasza KillHates (#48661) üzenetére


suspect
aktív tag

Szia :)

Köszönöm a választ :R
Bár ahogy videókat is néztem, a proci csere sem egy pillanatos munka a ProBook esetében :D

(#48666) Ruszki válasza mosquetoo (#48664) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mivel játszod le a filmeket!?Azt lehet tudni!?
Próbálj meg egy WMPC vagy egy KMPlayer.
A vas elég jó! :DDD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#48667) mosquetoo válasza Ruszki (#48666) üzenetére


mosquetoo
tag

Próbáltm már minden féle lejátszót ( ezeket is )
Van még egy Acer noti is itthon az is i3 as procival és integrált hd 3000 es vidkarival és az is ugyanilyen undoritó minőségben tolja le a divX es filmeket, pedig még a jobb minőségü divx es filmeket töltöm nem az ien 800mb meg 1 gigásat, hanem minimum másfél giga és nem értem h ez mitől van amikor rendes gépen nincs ilyen gond...

(#48668) Ruszki válasza mosquetoo (#48667) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát akartam mondani,hogy ha sima dvd-ripet szedsz le azon látszanak a pixelek elég keményen de egy bd-ripen már nem annyira amit te is írtál.
Érdekes!Gondolom driver fent!?
Szerintem driver vagy codec hiba lesz!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#48669) csobanandras


csobanandras
tag

Üdv!
Van egy Dell 7520as notebookom és ma játszottam rajta bf3at, tehát 1-2 órán keresztül nyomva volt a W mivel azzal megyek előre. Most ha lenyomom nyikorog és nehezebb lenyomni. Ez ellen lehet tenni valamit?

(#48670) Dell XPS válasza csobanandras (#48669) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hát ez szervizes esetnek tűnik, vagy ha benne vagy az időben, akkor visszaviszed....(nemrég vetted, ahogy emlékszem...8 munkanap)

Üdv, Dell XPS

(#48671) KillHates válasza suspect (#48665) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát az sem nem egyszerű menet. Fontos, ha cseréled, akkor teljesen tisztítsd le a hőátadó felületeket, majd úgy pasztázd újra.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48672) KillHates válasza csobanandras (#48669) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha kipattintod, akkor egy cseppecske műszerolajjal meg tudod kenni a forgáspontokon. Rettenetesen idegesítő tud lenni egy ilyen dolog...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48673) csobanandras válasza Dell XPS (#48670) üzenetére


csobanandras
tag

Sajnos már túl vagyok a 8 napon, ha tudtam volna hogy ez lesz akkor a rendes bill-el játszok..

(#48674) csobanandras válasza KillHates (#48672) üzenetére


csobanandras
tag

Ezeket is ki lehet úgy pattintani mint a rendes billentyűzetek gombjait?

(#48675) KillHates válasza csobanandras (#48674) üzenetére


KillHates
nagyúr

Próbálj meg keresni videót erről.
A notebook-ok billentyűzete egy úgynevezett X mechanikával van rögzítve. Az egyik irányból kell alányúlni és felfeszíteni a kupakot rajta. Utána már egyértelmű lesz mire gondoltam.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48676) csobanandras válasza KillHates (#48675) üzenetére


csobanandras
tag

Köszönöm! Megpróbálkozom vele!
A másik kérdésem az lenne, hogy a dvd író szerintem túlságosan is lötyög, még akkor is amikor bent van a tálca. Ezt én itthon, vagy a szervizben megtudják csinálni? Esetleg csak annyi hogy meg kell húzni egy csavart?

(#48677) Dell XPS válasza csobanandras (#48676) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az ODD- nek nem szabadna "lötyögni", általában egy biztonsági csavar fogja, de "csak" azért, hogy semmiképpen ne csússzon ki......sikerült megoldanod a billentyűt? (én nem mertem ajánlani..)

Üdv, Dell XPS

(#48678) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Corsair 4GB-os DDR3 1333Mhz-es CL9-es RAM-ot (egy modul) egy Fujitsu A530-as gepbe. A BIOS felosmeri szepen, de a Win7 nem hajlando indulni vele. A boot logonál megfagy. Egy HP 620 és egy Acer gép pedig nem is hajlando elindulni vele. Se kép, se hang :S A monitor fekete, semmi nem történik. Nem is csipog a egyik gép sem. Hibás a memória?

(#48679) odrif válasza cascada (#48678) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Elsőre azt mondanám igen.
Használtan vetted?

20 éve a Prohardveren

(#48680) KillHates válasza cascada (#48678) üzenetére


KillHates
nagyúr

Próbáld meg a másik ram aljzatba berakni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48681) Poo válasza cascada (#48678) üzenetére


Poo
aktív tag

Az nem lehet h nem eszi meg egyik sem az 1333-t csak a 1066-ot?Bár akkor el sem indulna abszolút.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#48682) cascada válasza odrif (#48679) üzenetére


cascada
senior tag

Vadonat uj. Probaltam masik aljzatba is. Ugyanaz a helyzet az összes gépnél. A Fujiba kipròbàltam 2x2gb ram-ot (1333mhz volt mindkét modul). Tökéletes. Szerintem mennie kéne a 4gb-os modulnak. Nem egy régi gép.

szerk: A HP-ban és a Fujiban alapból 1db 2gb-os 1333-as modul volt. Az Acerben 1066.

[ Szerkesztve ]

(#48683) Dell XPS válasza cascada (#48678) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben végigjártad a fent leírtakat, akkor nem jó a modul...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#48684) cascada válasza Dell XPS (#48683) üzenetére


cascada
senior tag

Igen, i3-380M

(#48685) Dell XPS válasza cascada (#48684) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az igen érdekes, mert annak támogatása: DDR3-800/1066MHz [link]

Üdv, Dell XPS

(#48686) cascada válasza Dell XPS (#48685) üzenetére


cascada
senior tag

Igen 1066Mhzen müködteti a memoriakat. De attól még mennie kéne az 1333-as 4gb-os modullal is, csak le kellene szabalyoznia a lapnak 1066-ra. Gyàrilag is 1333-as 2gb-os modul van benne.

[ Szerkesztve ]

(#48687) Dell XPS válasza cascada (#48686) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, valóban azon az órajelen kellene "ketyegnie", teljesen mindegy, hogy egy modulról van szó, annak mindenképpen mennie kellene...

Üdv, Dell XPS

(#48688) cascada válasza Dell XPS (#48687) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi! Akkormegy vissza gariba. Még annyit irjatok legyszi, hogy akinek A530-as gepe van, milyen modult vett bele! :) A 4gb-os modulok erdekelnenek leginkàbb. Cserében majd olyat választanék.

(#48689) Dell XPS válasza cascada (#48686) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen időzítésű az 1333MHz-es memória modul?

Üdv, Dell XPS

(#48690) LALA_kiraly válasza KillHates (#48662) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Rommá szedtem és kitakarítottam, mindent átmozgattam, wd-vel áttakarítottam a ventit is, de 1 próba után semmi.
Majd felhúztam rá a gyári vista recoveryt (előtte win7 volt) és most megy...
Nem tudom mi hiányzott neki, hisz minden driver fenn volt. Bár az is lehet, hogy a takarításnak rá fél órára jött meg az eredménye. Passz. A lényeg, hogy most megy, és boldog lett a karácsonyom :)

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#48691) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok nem tudom hogy mennyire tartozik ebbe a topicba, de nem igazán tudom hol kérdezhetném még meg.
Szóval a kérdésem, a mai lithium-ion aksikkal mi a jó ha mit teszek? Minél többet töltőn használom? Hagyom egész éjszaka töltőn, vagy lehúzom amint feltöltött? Amikor töltőn van próbálom nem használni, és inkább aksiról használom? Mindig merítsem le teljesen? Vagy 20-30%ig csak?
Köszönöm a válaszokat előre is, és bocs az off-ért. :R

[ Szerkesztve ]

(#48692) Ruszki válasza Bavid (#48691) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mindenkitol mast hallottam magyarul megoszlanak a velemenyek!
De itt eleg jol leirjak!
De itt is vannak jo dolgok!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#48693) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Van egy hp dv6 laptopm. Mobilról megosztottam a netet haveroméknál. Másik laptop + ájped gond nélkül felcsatlakozott rá de az enyém egyszerűen nem volt hajlandó.. Gondolom a laptopon kell valamit beállítani hogy működjön.. De mit???
Előre is köszi!

(#48694) draco31 válasza reflxx (#48693) üzenetére


draco31
veterán

Találkoztam hasonló problémával a napokban, ott a laptopon a dhcp-t engedélyezte az illető, és utána működött neki. Csak ennyit tudok, hátha segít valamit.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#48695) Bavid válasza Ruszki (#48692) üzenetére


Bavid
senior tag

Köszönöm :C

(#48696) KillHates válasza reflxx (#48693) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem az ilyesmit a Win7-es szoftveres topic-okban jobban meg tudják válaszolni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48697) caspian24


caspian24
csendes tag

Sziasztok!

HELP!

Van egy ASUS notim.

Olyat csinál játék közben, hogy hirtelen kikapcsol.
Gondolom valami melegedési tiltás lehet, amit a noti védelmében generál a rendszer.

Eddig ilyen problémám nem volt vele pedig használtam elég rendesen játékokkal.
Van még rajta talán gari vagy lehet pont most járt le...
A noti pontosan 2 éves.

Várom a segítségeteket!

üdv,
caspian24

Üdvözlöm!

(#48698) Dell XPS válasza reflxx (#48693) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akkor látja a hálózatot, csak kapcsolódási problémája van. Mit ír ki rá?

Üdv, Dell XPS

(#48699) ztajti


ztajti
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám. Édesapám rámbízott egy a téma címében megjelölt ASUS F3M AP111 típusú laptopot, hogy nem tudja mi a baja. Itthon bekapcsoltam, az LCD kijelzőjén nem jelent meg kép, de amikor a VGA kimenetre rácsatoltam a monitoromat, akkor ott megjelent a kép. Amikor levettem az előlapot, akkor láttam, hogy a (számomra ismeretlen célt szolgáló) F3-A1 (94V-0) megjelölésű nyákról a csatit elengedte e forrasztás. Sajnos neten sem találtam róla semmi leírást, hogy mire szolgálna, így elakadtam, hogy ki tudom-e iktatni, vagy sem. A hozzá tartozó Inverter kábel 1ik vége a webkamerba csatlakozik, majd a kijelző aljánál elágazik, egy szélesebb csatlakozó megy az Inverterbe, az elágazás másik vége pedig a fent említett F3-A1 nyákba.
Fotót nem tudok készíteni, de rajzoltam egy kapcsolási rajzot hozzá, mielőtt szétkaptam, hogy össze is tudjam rakni. Itt van:

A segítségeteket kérném ebben! Nagyon fontos lenne. Apám már így is zaklat, hogy hol a gép.
Előre is köszönöm!

Dell XPS kérésére áthoztam ide a kérdést. Közben a kérdésedre is válaszolok. Rávilágítottam, és ugyan úgy, halványan megjelent a kép. A legjobb, ha teljesen lefektetem a kijelzőt, mert úgy valamennyire lehet látni.

Best regards, Zoltan

(#48700) Dell XPS válasza caspian24 (#48697) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

"pedig használtam elég rendesen játékokkal.."

Leellenőrizhető meg felelő "teszt" programmal (AIDA64), de szvsz, eljött az ideje egy "takarításnak", pasztázásnak, és utána rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.