Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27901) Zsolti1987 válasza havasa (#27900) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Ha nincs leragasztva, beleteheted te is. Ha levan, akkor szervíz.
szerk.:
(mármint, ha a vinyó műanyag fedele nincs leragasztva :D )

[ Szerkesztve ]

(#27902) havasa válasza Zsolti1987 (#27901) üzenetére


havasa
aktív tag

:R

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#27903) csacsi77


csacsi77
senior tag

Sziasztok!
Három napja szenvedek az alábbi problémával.
Vettem egy Toshiba Satellite C660D-12T laptopot. Van benne egy integrált Mobility Radeon HD4250-es.
Felraktam egy Win7 Professional N verziót és a Toshiba oldaláról letöltöttem minden drivert is és installáltam azokat.. Felment a Media Player Classic Home Cinema is, ami egyből kérte az aktuális DirectX verziót (June2010 Runtime). Fel is raktam mindent ahogy kell.
Aztán jött a próba és élvezettel vártam a FullHD filmek akadásmentes és gyönyörű lejátszását.
Sajnos nem így lett, a filmeket szaggatva viszi és az említett program (MPC-HC) alatt nem látom, hogy a DXVA bekapcsolna vagyis a VGA nem segít be a lejátszásba.
Tudna valaki segíteni? Találkozott már valaki ilyen hibával?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv!

Öreg fater megoldja!!!!

(#27904) Muerte válasza csacsi77 (#27903) üzenetére


Muerte
addikt

Lehet h a toshiba csak a gyári saját VGA-driverével megy rendesen .Azzal próbáltad vagy új catalyst-el?

(#27905) csacsi77 válasza Muerte (#27904) üzenetére


csacsi77
senior tag

Mind a kettővel megpróbáltam.

Öreg fater megoldja!!!!

(#27906) Omega81 válasza Aprósólyom (#27892) üzenetére


Omega81
senior tag

Helló!

Kiszereltem. Ez egy >> TEAC DW-224E <<. :K :F

DE!!! Marhára NEM ilyen:

Hanem SATA-s! :Y

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#27907) Omega81 válasza Omega81 (#27906) üzenetére


Omega81
senior tag

Ilyen, jaja:

Ez IDE csati?????? :Y :F

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#27908) Zsolti1987 válasza Omega81 (#27907) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Ez ide csatlakozó.

(#27909) medium84


medium84
aktív tag

Hali!
Van egy n200-as céges notim, újabban azt csinálja, hogy minden jel nélkül kikapcsol. Próbáltam akksi nélkül, töltő nélkül, egyszerűen nincs rendszer abban hogy mikor és miért kapcsol ki. Nem a meleg, nem a hideg miatt. Lefutattam egy teljes víruskeresést, semmi. Kivettem a notiból a vinyót, USB-s külső keretbe beleraktam, így is kerestem vírust egy másik gép segítségével, semmi.
Kicseréltem a vinyót egy másikra, RAM-ot másikra, ugyanez a helyzet.
Van hogy órákat megy, de van hogy 20 perc után kikapcsol.
A gépen két oprendszer van (volt) (XP, 7), mind2 ezt produkálja, ezért kizártam a winfos hibát.
Segítsetek, várok minden ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#27910) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy van egy eee pc-m és szegényke elég lassu, és hogy valami nagyobb procit bele lehet tenni ezekbe? és akkor a hütést is megkéne változtatni rajta? vagy hogy lehet megcsinálni? ha hülyén irtam le bocsi :)

előre is köszi :R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#27911) Z86 válasza nappa (#27910) üzenetére


Z86
őstag

Atom procit nem lehet cserélni, rá van forrasztva az alaplapra :(

(#27912) Zsolti1987 válasza medium84 (#27909) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Proci / vga hőmérséklete mikor kikapcsol? Írtad, hogy nem hideg-meleg, de egyértelműen ezt nem írtad.

(#27913) bagyusz válasza nappa (#27910) üzenetére


bagyusz
őstag

Azokban nem lehet procit cserélni mert alaplapra vannak integrálva. Ramot meg HDD-t tudsz cserélni. Egy windows optimalizálás csodákra képes :K .

(#27914) nappa válasza bagyusz (#27913) üzenetére


nappa
tag

köszönöm a gyors válaszokat és akkor marad ilyen lassu :D hát a windowsal meg nemtudom mit kéne kitalálni..az advanced system care-t szoktam futtatni ha az ér valamit de hát 1.6os procitol azért az ember ne várjon csodát :D
köszönöm mégegyszer :R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#27915) bagyusz válasza nappa (#27914) üzenetére


bagyusz
őstag

Ha mindenféleképpen gyorsítani akarsz akkor SetFSB progival megteheted. 1.8ghz-ig biztosan stabil. Ami inkább megszabja a tuningot az a memória érdemes venni egy 2gb-s 800mhz-st. Mellesleg a tuningal nem lehet elrontani a gépet, max lefagy a ha túl húzod.

(#27916) Omega81 válasza Zsolti1987 (#27908) üzenetére


Omega81
senior tag

Hm. :) Nagyon szűz vagyok noti témában. :B

No és akkor ilyet találok valahol ami DVDRW, ez helyett?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#27917) nappa válasza bagyusz (#27915) üzenetére


nappa
tag

Hát igen ramot majd szeretnék bele venni, és szeretnék rajta gyorsitani de +200mhz dobna rajta valamit? de azt azért jó tudni hogy nem tudom igy elrontani :D

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#27918) Zsolti1987 válasza Omega81 (#27916) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Aha :K
Előlapot kell átpattintani, meg a hátsó rögzítést átcsavarozni...

(#27919) bagyusz válasza nappa (#27917) üzenetére


bagyusz
őstag

persze, mert az fsb-t állítod tehát a proci mellett párhuzamosan nő a memória írása/olvasás, valamint busz rendszerek. Ha új generációs az atom és ha jól tudom akkor a vga rész is gyorsul.

[ Szerkesztve ]

(#27920) nappa válasza bagyusz (#27919) üzenetére


nappa
tag

ezt igy már jobb hallani :) lassan veszek bele ramot de addig megnézem ezt a progit amit irtál, és tulmelegedi nem fog?

köszi a segitséget :R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#27921) bagyusz válasza nappa (#27920) üzenetére


bagyusz
őstag

Számottevően nem, max 2-3fokot. Atom procik jól bírják a meleget :D .

(#27922) nappa válasza bagyusz (#27921) üzenetére


nappa
tag

hát jo :D . kiprobálom mindenképpen hátha lesz eredmény :) köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#27923) medium84 válasza Zsolti1987 (#27912) üzenetére


medium84
aktív tag

Nem tudom, mivel tudom megnezni?

Ja most olvastam el pontosan mit irtal, nem neztem meg, de most majd megnezem. Azert nem erre gondolok, mert a noti 3 eve mukodik hibatlanul.

VGA homersekletet nem irja ki AIDA.

[ Szerkesztve ]

(#27924) Zsolti1987 válasza medium84 (#27923) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

És a három év alatt mondjuk takarítani se kell a hűtést a sok kosztól igaz?
Nagyon sok esetben eltömődik a bordák köze sok kosszal, meg szösszel, azért évente érdemes kitakarítani. Mondjuk 3 év után egy újrapasztázás sem ártana neki.

[ Szerkesztve ]

(#27925) medium84 válasza Zsolti1987 (#27924) üzenetére


medium84
aktív tag

Na jó, az igaz. Csak céges noti és leszartam. Előkapom a kompresszort és kifújatom. Hány bar-t adjak neki?

(#27926) Zsolti1987 válasza medium84 (#27925) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

ne úgy csináld, vedd le a hátlapot, és ott meglátod, hogy hol van a venti, annak a környékén szokott a kosz összegyűlni.
(Lehet nem ez az oka, de ezt is illik időnként megcsinálni...)

(#27927) medium84 válasza Zsolti1987 (#27926) üzenetére


medium84
aktív tag

Vágom, úgy akartam. Mármint a proci feletti hátlapra gondoltál ugye?

(#27928) Zsolti1987 válasza medium84 (#27927) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

igen, az alatt szokott elérhető lenni a hűtés is.
Amúgy a proci hány fokos?

[ Szerkesztve ]

(#27929) eketomy válasza csacsi77 (#27903) üzenetére


eketomy
senior tag

hi!
próbáld meg a VLC programot feltelepíteni, azzal megnézni hogy viszi a HD filmeket, mivel annak saját beépített codec-ja van! ha azzal is szaggatnak a filmek akkor valahol be lehet asszem kapcsolni a vga rásegítést a k-lite codec packban és akkor menni fog akadásmentesen, (csak most hirtelen nem tudom hol kell, de utánnanézek)

üdv, remélem tudtam segíteni

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#27930) medium84


medium84
aktív tag

Na vaze, megvan mi volt a probléma. A RAM volt kh-s, ezért szarakodott a gép. Kifújtam az egész notit 8 bar-ral, segített. :C

(#27931) doser0717


doser0717
aktív tag

Uraim!

Az eddigi segítségért külön köszönet Bagyusz, Z86 és Zsolti1987 fórumtársnak!

Ahogy azt javasoltátok, szétszedtem a 'kis' gépes hátulját (csavarhúzót nem találtam, de a sajtszeletelő pont megtette... :D ) és össze vissza dugdostam mindent mindenhova. Tényleg egyszerű a történet!
A végeredmény a következő: mind a 2 memóriamodul tökéletesen működik, ellenben az egyik foglalat nem! :(
Szerintetek mi legyen?!?
1.: egy db új 2Gb-s memória a jó foglalatba (5.500Ft az új); (ha szerencsém van, talán a 2*1Gb-t el tudom adni ha meghirdetem)
2.: megcsináltatni a rossz foglalatot? Ez mennyibe kerülhet? (a legtöbb helyen 5-6.000 Ft/óra a munkadíj, de ki tudja ez mennyi idő...)

FK8, Valoriani Baby 75

(#27932) Zsolti1987 válasza doser0717 (#27931) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

1-essel jobban jársz. De akkor már tegyél bele 1db 2gb-osat.
2-esnél nem 100%, hogy maga a foglalat a gond, lehet akár más is. Hivatalos szervíz ilyet nem nagyon cserél, ők alaplapot akarnak inkább. :DDD De kérdezz rá pár szervizestől itt a hardveraprón, hátha ők tudnak neked valamit javasolni, a javítással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#27933) doser0717 válasza Zsolti1987 (#27932) üzenetére


doser0717
aktív tag

én: "1.: egy db új 2Gb-s memória a jó foglalatba (5.500Ft az új)" - ez az én értelmezésemben annyit tesz, hogy 2Gb-at teszek bele! :DDD

Azt már tudom, hogy összesen 4 Gb-t tud kezelni a gép, azt kellene már csak kiderítenem, hogy az lehet e 1db 4Gb-os is, vagy csak 2*2Gb??? Ha megy az 1*4Gb, akkor ha el tudnám adni a mostani 2*1Gb-t, akkor lehet inkább 4-est vennék bele!
Ha csinálom, akkor csináljam rendesen... :K

FK8, Valoriani Baby 75

(#27934) Zsolti1987 válasza doser0717 (#27933) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

jólvan, na, ugyan arra gondoltunk. :D
Amúgy fura nekem, hogy rossz foglalattal is látta a ramot, csak nem volt hajlandó működni. Na mindegy.
Ez a 4gb jó kérdés. Esetleg aprók között körülnézel, hátha van eladó a közeledbe használtan, és ha nem szereti, akkor sincs gond. (De úgy néz ki nincsen, egy valaki hirdet, de tavaly augusztusba tette fel a hirdetést, mondjuk nem tudom, Bp-i vagy-e.)

[ Szerkesztve ]

(#27935) doser0717 válasza Zsolti1987 (#27934) üzenetére


doser0717
aktív tag

Hát pedig csak az lehet a megoldás - bár én nem értek hozzá.
De az alsó foglalatban mind a 2 memóriával elindult, a felsőben pedig egyikkel sem. Szóval akkor józan paraszt ésszel, csak a felső foglalat lehet a hibás...

FK8, Valoriani Baby 75

(#27936) Zsolti1987 válasza doser0717 (#27935) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

jaja, akkor a felső foglalat hibás lesz. (csak hangos (vagy írásos :D ) gondolataim voltak. ) Amúgy úgy gondoltam, hogy lehet, hogy simán a foglalat cserével nem oldódik meg, hanem az is lehet, hogy pl. a chipsetnél akad fenn a dolog, és az nem kezeli. De ez már csak feltételezés, lehet az is, hogy csak vissza kell forrasztani, ki tudja. Egy pár pü-t megér, néhány szervizest megkérdezni...

[ Szerkesztve ]

(#27937) doser0717 válasza Zsolti1987 (#27936) üzenetére


doser0717
aktív tag

Nem tudom kik itt a szervizesek... :D
De szerintem nem nagyon erőlködök ezen. Rakok bele egy 2Gb-s memóriát - az fix 5500Ft és vége. Ha szerencsém van elnyomom 4000Ft-ért a 2*1Gb-t és jó is vagyok.
Ezt a 4-5 hetet meg kibírom ezzel, utána jöhet a 14Gb-s 'szörnyeteg'... ;]

FK8, Valoriani Baby 75

(#27938) doser0717 válasza doser0717 (#27937) üzenetére


doser0717
aktív tag

Hát beszartok!!! (már elnézést)
Megvolt ugye a memória teszt külön külön, ha csak a felső foglalatban hagytam modult nem indult a gép, most meg érzékeli mind a kettőt és 2*1Gb-vel hasítok...

FK8, Valoriani Baby 75

(#27939) havast


havast
aktív tag

Üdv!

Szeretnék kérdezni az itteni hozzáértőktől valamit:

Ilyen gépem lenne.

Az lenne a kérdés, hogy ebben a notiban hdd cseréje hogy oldható meg? A gép még szinte új , viszont kaptam ismerőstől 1 intel ssd-t (1,8",de van 2,5" keret)

Semmi infót nem találok róla. Házilag megoldható ez egyáltalán?
Vagy ha beviszem szervízbe ott belerakják? Erről sem találtam infot, de azért megkérdzem, bár kb tudom a választ rá. Ebbe a gépbe csak 1 hdd hely van?
Köszi előre is a válaszokat!

(#27940) bagyusz válasza doser0717 (#27938) üzenetére


bagyusz
őstag

Én a kezdettől arra gyanakodtam, hogy a foglalat oxidos lett vagy telement porral, ergo nem volt tökéletes érintkezés. egy alkoholos fül vattával megtisztogatod és már nem lesz ilyen, szerintem.

(#27941) doser0717 válasza havast (#27939) üzenetére


doser0717
aktív tag

Csere: Videó video 2

FK8, Valoriani Baby 75

(#27942) bagyusz válasza havast (#27939) üzenetére


bagyusz
őstag

Ha gép hátoldalán van szerviz nyílás akkor te is meg tudod csinálni, gari vesztés csak abban az esetben áll fent ha szerviz fedelen van valami zárjegy, de az is lehet, hogy notin nincs semmi szerviz nyílás akkor billentyűzet alul kell megbonti akkor az már gari vesztés. Szakszervizben biztos kicserélik.

[ Szerkesztve ]

(#27943) doser0717 válasza bagyusz (#27940) üzenetére


doser0717
aktív tag

Nem okozok semmi zárlatot vagy ilyesmit vele?

FK8, Valoriani Baby 75

(#27944) bagyusz válasza doser0717 (#27943) üzenetére


bagyusz
őstag

alkohollal biztos nem, a lényeg az lenne hogy az érintkezőkkel párhuzamosan tisztogasd.

(#27945) doser0717 válasza bagyusz (#27944) üzenetére


doser0717
aktív tag

Na majd megpróbálom, ha lesz itthon tiszta szesz. Gondolom a Remy Martin v.s.o.p. nem a legjobb erre... :D

FK8, Valoriani Baby 75

(#27946) bagyusz válasza doser0717 (#27945) üzenetére


bagyusz
őstag

hát... nem igazán :DD

(#27947) Mateee


Mateee
tag

Sziasztok

Van egy asus k50ab laptomom aminek az akkuszintje egyfolytába egy X-el van jelölve (ha tölt, ha nem) , miszerint javasolt a telepcsere.
Ilyenkor mi a teendő vele? Tönkrement az akksija, vagy csak nagyon rossz állapotba van már?

Elöre is köszönöm

(#27948) Smithh


Smithh
tag

Sziasztok
Adott egy tetü l@ptop ami az idegeimre megy mostmár!Inverter és kijelző csere is megvolt,mégis ha bekapcsolom nem világít a kijelző,csak halványan,a fénycsöve mintha nem gyulladna fel!Na ez mitől lehet?

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#27949) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az egyik kollégám ki szeretné vinnia videojelet a laptopjából régi típusó tv-re, tehát nincs digitális bemenete. Neki egy HP ZV5000-es laptopja van, ezzel kellene megoldani.
Milyen módon lehetséges ez? Sajna nem tudom, hogy milyen kimenetek vannak a laptopon, ő meg nem ért hozzá. Van esetleg tapasztalatotok vele, van rajta videokimenet?

Köszi!

(#27950) bagyusz válasza Smithh (#27948) üzenetére


bagyusz
őstag

Ha állítgatod a fényerőt mit csinál? Valószínű, hogy az inverter behalt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.