Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27151) tevike válasza xcds (#27146) üzenetére


tevike
senior tag

le ne sarkazzam?! Ez nem mond sokat.....szóval úgy cseréljem,vagy is úgy érdemesebb hogy minden csavart kicsit meg lazítok aminek köze van a hűtő bordához?:)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27152) ferikek válasza Muerte (#27149) üzenetére


ferikek
aktív tag

eltűnt. kicsit megdörzsöltem egy puha ronggyal és most jó. kérdé h visszajön-e hiba? ha eltűnik egy pixel hiba, akkor az általában újból megjelenik?

(#27153) xcds válasza tevike (#27151) üzenetére


xcds
őstag

Ne billegtesd meg tologasd a processzoron a hűtőt, mert lepattanhat a sarka. Majd látod, hogy mit kell meglazítani még ehhez.

(#27154) kali válasza ferikek (#27152) üzenetére


kali
legenda

amennyiben csak egyszerű beragadásról volt szó, úgy az is lehetséges, hogy sosem jelentkezik többé!

(#27155) ferikek válasza kali (#27154) üzenetére


ferikek
aktív tag

köszi a választ!!!

(#27156) CL Smooth


CL Smooth
tag

Sziasztok, lenne pár kérdésem. Van egy Toshiba notebook, ami már nem egy mai darab, talán 2006 vagy 2007 körüli, típusa L20-182. Ramot szerettem volna bővíteni mert 256mb édeskevés. Elvileg 2gb-ig bővíthető. Ezt írják a hivatalos oldalon. Természetesen nem óhajt működni 2db 1gigás modullal, se a régi fajta 8 chip-es el se az újabb 16 chip-es el. 1 db 1 gigással működik viszont. Gondolkoztunk bios frissítésen, hátha akkor, le is töltöttük a legújabb elérhető verziót a hivatalos oldalról, windows alól is működik a frissítés, de mikor elindítom azt írja ki valami nem oké. Nem kompatibilis a bios a géppel, pedig a hivatalos oldalról töltöttem a típus alapján. Lehet rosszul érzékeli és mégis jó lenne? Én nem mertem így lefrissíteni mert ha mégse jó akkor nagyobb gondom lesz belőle. De ez még csak az egyik probléma, végül is 1 gigával el lehet vegetálni az xp-n még nem akkora katasztrófa.

Viszont a másik igen furcsa probléma ma jelentkezett, ram tesztelés közben. A gép rá volt dugva a töltőre és az aksi is benne volt, majd a tesztelés közben egyszer csak kikapcsolt. Utána bekapcsolom de egyből kapcsol is ki, látom villog az akku visszajelző ikon mint amikor le van merülve aksi, de hát töltőre rá volt dugva nem értettem. Aztán úgy bekapcsolt, hogy kivettem az aksit belőle és töltőre dugtam, utána már töltővel sem kapcsolt be. Ha visszaraktam az aksit akkor bekapcsolt és windows alatt hol azt írta töltés alatt van, hol csak az aksiról ment, ami ugye majdnem lemerül. Ezek szerint elromlott a töltője? Vagy lehet más probléma is?

(#27157) tevike válasza xcds (#27153) üzenetére


tevike
senior tag

Ok,már nálam a proci,nagyon kíváncsi vagyok:)

Neked milyen a laptopod most? Alap integrált videó kari, X gb ram,és ez a t7200?
Mennyi az élmény indexed? :U

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27158) xcds válasza tevike (#27157) üzenetére


xcds
őstag

Olyan, mint neked. 2 giga rammal meg T7200-val. A videókártya miatt 2-es az élményindex, de nekem XP van most rajta.

(#27159) Z86 válasza CL Smooth (#27156) üzenetére


Z86
őstag

Az új RAM-ok közül mindkettőt próbáltad egyenként is?
A töltővel kapcsolatban elsőre valami érintkezési problémára tippelnék, esetleg nem tört meg valahol a kábele, vagy a csatatlakozóján nem látsz valami sérülést?

(#27160) ricsi99 válasza CL Smooth (#27156) üzenetére


ricsi99
addikt

bios frissitéssel vigyázz.. nálam is hasonló tünet volt ,én ráeröltettem azóta csak csipog hogy nincs vga.... ugyan igy acer s ugyan igy 1 slottal megy 256-al....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#27161) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#27134) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nem hiszem el, de most beraktam egy harmadik Win 7 lemezt, és erről megy. SP1 Ultimate Eng x64 verzió, hátha máson is segít majd :) ( N7110 )

(#27162) Sandrew


Sandrew
őstag

Napról napra használódik az acer 5750g-m akksija.
Már 10%
Mit lehet tenni? ez is garis?

[ Szerkesztve ]

(#27163) tevike válasza xcds (#27158) üzenetére


tevike
senior tag

ejj,ennyire fos az a videó kari? Többet reméltem egy 256mb-s vga-tól :)

Én is most Xp-t raktam rá már egy jó ideje,szerintem hagyom is ezen egyenlőre....

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27164) xcds válasza tevike (#27163) üzenetére


xcds
őstag

Hát nem sok gyengébb van nála. :) Mondjuk én soha nem játszom, így nem zavar.

(#27165) nightmare13 válasza Sandrew (#27162) üzenetére


nightmare13
senior tag

Az akksira van fél vagy egy év garancia, szóval érdemes vele próbálkozni!

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#27166) sereeff


sereeff
aktív tag

Hello!
Van (lett) 1 Hp compaq NX6125-ös laptopom. Raktam bele 2 Gb Ramot, mert rohadt lassu volt, s most azon töprengek, hogy kiprobálnám a windows7-el.....
Van valakinek tapasztalata? Illetve javasoljátok a telepítést? S a driverek kellenek e, vagy a win7 felismeri az összetevőket? Megköszönném a válaszokat! :-)

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#27167) Sandrew válasza nightmare13 (#27165) üzenetére


Sandrew
őstag

Akkor töltöm/merítem menjen csak tönkre. Aztán gondolom cserélik :W :(((

(#27168) nightmare13 válasza Sandrew (#27167) üzenetére


nightmare13
senior tag

Hát ha már most szar állapotú, akkor már most érdemes felvenni velük a kapcsolatot, mert ez rendellenes, hogy ilyen gyorsan befosson...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#27169) Sandrew válasza nightmare13 (#27168) üzenetére


Sandrew
őstag

Hova írjak nekik?

Kb 5x ha fel volt töltve a gép...

(#27170) tevike válasza xcds (#27164) üzenetére


tevike
senior tag

Hát az fasza nagyon...mert én akartam játszani rajta:)
Most betettem az új procit,viszi rendesen,de kicsit földhöz baszott mikor meg láttam hogy wowba az eddigi 15fps helyett vagy 30-40-t remélve ugyan úgy 15fps maradt...cs-be is nem bírja állandó 100fps-re meg tartani a proci a játékot lemegy néha 30-40re.És ez akkor ezek szerint mind ennek a csodálatos videó kártyának köszönhető.

VIA Chrome9 HC DX9 256Mb gratulálok neki,hogy 256mb-nyi memóriával ennyire képes :W :W

Everest álló állapotban 58°-59°-t ír a procira,terhelés(nem max szerintem) alatt 64° ez így korrektnek mondható?

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27171) Sandrew válasza tevike (#27170) üzenetére


Sandrew
őstag

Nem a memória a lényeg lásd asztali Sparkel GT220 2GB...

(#27172) nightmare13 válasza Sandrew (#27169) üzenetére


nightmare13
senior tag

Hát beszélj a központi szervizzel, google-ben rákeresel, tuti megleled!

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#27173) Sandrew válasza nightmare13 (#27172) üzenetére


Sandrew
őstag

+361-555-5200

Meg is van :R

Na beszéltem velük nagyon kedvesek voltak. Elkérték a gyári számot, vásárlás idejét/helyét. Kérdezték mi a baj mondtam, hogy az akksi. Üzemidő is kevesebb stb... Kérték a címet és jön a futár a cuccért és 8-10 munkanapon belül hozzák is vissza házhoz :))

[ Szerkesztve ]

(#27174) tevike válasza Sandrew (#27171) üzenetére


tevike
senior tag

Értelek,csak a minimumot reméltem egy 256mb-os videó kártyától hogy egy 12éves játékot nem 30 fps-el visz c2d és 2gb rammal :D

És mivel integrált meg cserélni se lehet..

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27175) Sandrew válasza tevike (#27174) üzenetére


Sandrew
őstag

Az a kártya netre van kitalálva...

(#27176) tevike válasza Sandrew (#27175) üzenetére


tevike
senior tag

de érdekes,mert a 720p-s fél hd-s videókat meg rendesen viszi :((

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27177) xcds válasza tevike (#27170) üzenetére


xcds
őstag

Erre csak magamat tudom idézni. :)
Ha csak netezek, nekem kb 56-58 foknál kapcsol be a venti és 48-nál kapcsol ki. Terhelve meg jó a 64, nekem is felmegy flash videóknál pl.

(#27178) Sandrew válasza tevike (#27176) üzenetére


Sandrew
őstag

Azt még a Tualatinos konfigom is viszi az FX5200-al :DDD

(#27179) tevike válasza xcds (#27177) üzenetére


tevike
senior tag

nekem stagnál 58-59°-n állandóra,egyenlőre még ez alá nem ment ezidáig.

Igen,ezt a hozzászólást elolvastam múltkor is,de egy pár fps javulást reméltem egy 3xor erősebb processzortól,ha nem is sokat legalább párat :U

De ami a lényeg hogy akkor a processzor jó,nem pörög túl/melegedik,jár a piros pont a Ph-s kollégának akitől vettem,mert nagyon rendes volt. :)

Sandrew: Ne idegelj :W :W :W :) Fx5200,de jó kis kártya volt.......régen nekem is volt,de szerettem...

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27180) gban


gban
Közösségépítő

Lehet ciki, de sosem bontottam szét SSD-s notit, és nem is volt a kezemben SSD. :B
A kérdésem pedig az lenne, hogy ha egy netbookban SSD van, az kicserélhető-e igény szerint HDD-re?
Ahogy nézem satásak az SSD-k, meg, 2,5-ösek, ez alapján lehetségesnek tűnik látatlanban.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#27181) Sandrew válasza tevike (#27179) üzenetére


Sandrew
őstag

Pont olyan semmit nem érő lepkef*ng volt mint az általad említett via :D

(#27182) tevike válasza Sandrew (#27181) üzenetére


tevike
senior tag

Csodás,de nekem 128mb-s fx5200-m volt:D

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27183) NEMO1968 válasza gban (#27180) üzenetére


NEMO1968
őstag

Cserélhető gond nélkül,a csatoló egyezzen meg.
Arra viszont számítanod kell,hogy a HDD többet fogyaszt,mint az SSD,így lehet hogy az akkus üzemidőd jelentősen csökkenni fog.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#27184) gban válasza NEMO1968 (#27183) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értem, köszönöm.
Sebességben hogy viszonyulnak egymáshoz?
Itt nem az elméletire gondolok, ata133-on sem mért szerintem soha senki itt közel annyit sem mint az elméleti maximum.

Postázást nem vállalok.

(#27185) nightmare13 válasza gban (#27184) üzenetére


nightmare13
senior tag

Mindenképp lassabb lesz a hdd-vel (talán kis fájlok mozgatásában nem), mivel jóval nagyobb a hdd elérési ideje is.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#27186) tevike válasza xcds (#27177) üzenetére


tevike
senior tag

Viszont ahogy mutatja Everest barátunk 59° és ahogy elindítok 1 programot - filmet 64°-ra ugrik.De egyből,nem melegszik hanem egyből 64-et mutat.Ez így normális?Meg a ventilátor egyfolytában meg igaz nem maxra pörögve,de eddig nem ment,persze erősebb procinak nagyobb hűtés kell ez abszolút logikus,szóval ha neked is ilyen akkor nincs gond vele.Csak ilyenkor az ember minden zajra figyelmes lesz:)

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27187) xcds válasza tevike (#27186) üzenetére


xcds
őstag

Nekem nem megy egyfolytában. A celeronnal viszont ment. Ha ilyen hirtelen felugrik a hőfok, akkor a pasztázással is lehet gond. Terheld meg a procit vmivel 100%-ra és kiderül, hogy jó-e a hűtés vagy nem.

(#27188) tevike válasza xcds (#27187) üzenetére


tevike
senior tag

Szerintem a Everest home bugos....mert felrakom max grafra felbontásra pl a wowo-t úgy hogy 2 fps-t mutat,és akkor is 64°,ha meg le jövök tálcára nézem a hőfokot az everestben és 64°-ról azonnal vissza megy 59°-ra.Szóval erről a két hőfokról váltogatja....ezt a kettőt mutatja,nincs átmenet köztük:)

Nincs valami pontosabban mérő program?

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27189) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Miért van az hogy a nagybátyám laptopja mikor elindul ezt írja ki folyton:

'Please back up the contents and run HDD self test'
Elindítom a BIOS-t, majd lefuttatom a self testet, ekkor failure-t írki valami okból. Újra telepítettem most a windows-t rajta, megy minden, működik gyorsan, csak ezt a sz.rt minden indításnál kiírja.

Beraktam külső HDD keretbe ott is jól működik!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27190) xcds válasza tevike (#27188) üzenetére


xcds
őstag

Realtemp esetleg. Nekem Everestből ultimate edition van, az jól méri.

(#27191) Z86 válasza wolfman (#27189) üzenetére


Z86
őstag

Nézd meg hdsentinellel, ha valami baja van az kideríti.

[ Szerkesztve ]

(#27192) tevike válasza xcds (#27190) üzenetére


tevike
senior tag

Utána néztem és leszedtem a Speedfan-t.

Úgy hogy csak a net megy a processzorra ( Core 0 , Core 1) 51-52°-t(mikor semmi se megy csak áll a gép 45°) ír és pipa van mellette.

Amikor jéték ment akkor 60-63° körül volt.De a ventillátor alapból pörög 46°nál is csak mikor 60köré megy a hőmérséklet akkor erősebben felpörög.

Két adat van még Temp1(gondolom az egész gép hőmérséklete talán?!) 55° itt tűz jelet rakott ki(50° felett a prociknál is tűz jel van),és van egy HD0: 38°

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27193) tevike válasza tevike (#27192) üzenetére


tevike
senior tag

67° -ra még felment hosszasabb játszás alatt:)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27194) xcds válasza tevike (#27193) üzenetére


xcds
őstag

Na, jó lesz az. Enyém is kb ilyen. Nem a HDD-t hallod? Mert ha nem megy a venti, hallani a "susogását". :)

[ Szerkesztve ]

(#27195) tevike válasza xcds (#27194) üzenetére


tevike
senior tag

akkor ez nem para:)Kösz szépen!

Nem a Hdd-t mert az balra van (azthiszem:D),és én jobb oldalán hallom,tuti h a venti :U nekem nem susog a winyóm:( :C

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27196) xcds válasza tevike (#27195) üzenetére


xcds
őstag

Láttam is az árazós topicban, hogy neked vmi 400-as samu van benne. Az enyém 120-as seagate. Elég lassú, meg hangos, viszont nem meleg.
Kíváncsi vagyok, mennyit mondanak rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#27197) tevike válasza xcds (#27196) üzenetére


tevike
senior tag

igen,egy 400-as samsung és kussol,szóval jól végzi a munkáját csendben:D én is kíváncsi vagyok mennyit fognak rá mondani így,ha ilyen 55.000-t akkor lesz*rom a bokámat...

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27198) xcds válasza tevike (#27197) üzenetére


xcds
őstag

Én annyira saccolom. Max 60.

(#27199) tevike válasza xcds (#27198) üzenetére


tevike
senior tag

már egyszer rákérdeztem mikor még alap volt csak 400gb hdd-vel,most + T7200 és + giga ram,az reálisan talán + 16.000 ft.Akkor 45-50K-t mondott az ármester....na majd meglátjuk:) Remélem nem fog lelombozni... ;]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#27200) tevike válasza tevike (#27199) üzenetére


tevike
senior tag

Bela5 kolléga azt mondja 50k-t ér kb.....,mondom ne basszameg most költöttem rá 16.000-t és változatlan az ára....?!.....Meg várom a Topic másik Ármesterét :C .....Ha ő is ennyit mond lenyírom nullással a hajamat...

- NO PAIN ~ NO GAIN -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.