Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9151) Pyttawrx válasza Debilon (#9150) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A waze jól szokik :D futni droidon is. Viszont ha a jelenlegivel nincs gondod, akkor nem biztos, hogy érdemes. Nyilván tudod, hogy a waze-nek kell mobilnet, ha jól tudom anélkül nem megy. Vagy ebbe is lehet simet tenni? Csak wifit látok, ha jól olvasom

Közben olvasgattam erről, én nem cserélném, de kiemelem, hogy nem használom ezt

[ Szerkesztve ]

(#9152) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Igaz nem navigáció, de ez GPS-t érint, mert szakaszvezérlőről van szó. Egy EZ-Boom 2010-hez kellene alkatrész.

Adott a képen látható számon lévő EZ-Boom vezérlő modul. Ilyen számú vezérlőt honnan lehet a legyorsabban beszerezni? Azért kell mert a permetezőn szakaszbővítést végeztünk. Eddig 4 volt most 7 lett. Az EZ-Boom viszont továbbra is csak a 4 szakaszt kezeli. Kiderült, hogy kell még egy ilyen vezérlő egység és akkor működni fog. Lehetséges hogy kábel is kelleni fog mert egyik része meg van, de a másik kábelből csak egy van, viszont kettő kell abból is pontosabban egy Y kábel az. Ha jól néztem utána akkor annak ez a száma: 60889.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#9153) sirály69


sirály69
őstag

(#9154) Pyttawrx válasza sirály69 (#9153) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tényleg szomorú. :(

(#9155) Gyuree91


Gyuree91
tag

Szevasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nem találom a Jáksó GPS hangot... :(

Játékhoz való verziót, vagy megszűnt linkeket találok csak, és (iGo-hoz) valót sehol. Esetleg valaki tudna egy friss linket adni? :R

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#9156) wihar123 válasza Gyuree91 (#9155) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Itt szinte mindenki tudna segíteni, de nem teheti. Az egyszerű oka, a lap jobb felső oldalán a Téma tudnivalók felhívásban olvasható. :K

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#9157) Pyttawrx válasza Gyuree91 (#9155) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sajnos ez warez már. :(

(#9158) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Vásároltam egy wayteq xrider motoros navigációt, értelemszerűen motorra.
Nos finoman szólva sem vagyok elégedett vele.

Normális (700 nit) hogy ennyire sok helyen látszik a bevilágítás? Másnak is ilyen?
Gondolkodom, hogy visszaviszem ahol vettem.

A másik dolog, hogy mini usb van rajta, de azon keresztül nem tudom rendesen tölteni.
Töltő + vezeték csatlakoztatva, el is kezdődik a töltés, de folyamatosan ébren tartja a kijelzdőt, amivel két probléma is van.
1, Eléggé melegszik tőle.
2, Alig töltődik, mert a kijelző hamar leszívja az akkut.

Lehet ezzel kezdeni valamit? Egyszerűen nem találtam erre semmilyen megoldást.
Annyit szeretnék, hogy teljesen kikapcsolt készüléknél is tudjam tölteni mini usb-ről a készüléket, anélkül, hogy az feléledne/bekapcsolna. Vagy lehet készenlétben, de kikapcsolt kijelzővel.
Megoldható ez valahogy?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9159) Pyttawrx válasza Predator2 (#9158) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. :)
A kijelző miatt vidd vissza ez nem normális, legalább is nem kéne, napokban volt a kezemben egy ilyen, de nem volt ilyen jelenség.

(#9160) Debilon válasza Predator2 (#9158) üzenetére


Debilon
addikt

Bár nekem wince-s van, de nem látok rajta ilyen bevilagitast

Tölteni meg ha kikapcsolva dugom rá, akkor rövid ideig mutatja a töltő animációt, aztán elsotetul

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9161) Predator2


Predator2
addikt

Nekem az újabb, androidos változat van, és mint kiderült ebben már új fajta kijelző is került.

Új kijelző
Az eredeti xRider rezisztív kijelzőjét az Android rendszer megfelelő működése érdekében egy új, kapacitív képernyőre cseréltük az xRIDERSmart-ban

Lehet, hogy ez a velejárója az új kijelzőnek :(

Töltetni csak bekapcsolt kijelző mellett hajlandó, végigpróbáltam mindent, melegszik is tőle rendesen. A teljesen szűz gép is, gyári visszaállítás után is.

Megpróbálom leharcolni a MM-al, csak kétes a véglet a sygic licensz miatt. :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9162) Csöves válasza Predator2 (#9161) üzenetére


Csöves
senior tag

Nézz meg egy másikat, hátha csak ez ilyen.

Aquila non captat muscas.

(#9163) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Dilemma előtt állok, mivel elhatároztam, hogy frissítem az autóba épített navigációt. Navngo keretrendszert futtat, így úgy láttam, hogy a következő lehetőségeim vannak térképre: HERE, TomTom és NNG.

A navigáció nyilván legtöbbet Magyarországon belül, főleg Budapesten van használva, de az fontosabb lenne, hogy a következő külföldi országokban is pontos legyen: Ausztria, Horvátország, Görögország és Németország.

Melyiket ajánlanátok erre a célra?

Úgy hallottam a here például kifejezetten rossz kamerák szempontjából és gyakran határátkelőt mond rájuk meg stb, de igazság szerint a kamerák, meg az extra ficsőrök nem is nagyon érdekelnek. Csak legyen pontos, gyors és optimális.

Az is játszhat egyébként, hogy több térképet ollózok össze, mert az NNG Magyarországot már egy ideje megvettem. Ha az pontosabb, mint a másik kettő, akkor nyilván beraknám csak Mo-ra.

Illetve van valahol valami más hang, mint a Moha bá és a női, illetve a Jáksó féle vicces magyarul? Ha igen, honnan lehetne beszerezni? A navis updater csak ezeket listázta.

Köszönöm! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#9164) Pyttawrx válasza Mr Dini (#9163) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia,
amit te szeretnél az már warez téma!

:K :R

(#9165) Mr Dini válasza Pyttawrx (#9164) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem az tudtommal, mivel mindkét térképet meg tudom vásárolni és ez is a terv. Mi lenne ebben a warez?

Vagy a hang miatt írtad? Ha igen, akkor elnézést. Nyugodtan át lehet szerkeszteni! Csak nem gondoltam volna... :B

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#9166) LamerGyuri válasza Mr Dini (#9165) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Magyarország NNG, Európa TomTom.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9167) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan androidos program amelyben több címet fellehet tölteni egy fájlból és azokat esetleg sorb is rendezi aszerint, hogy melyik esik a legközeleb hozzám és utánna a további címek? Természetesen ha fizetős akkor fizetős.

(#9168) Csöves válasza cekkk (#9167) üzenetére


Csöves
senior tag

Ilyet nem találsz, sajnos.

Aquila non captat muscas.

(#9169) Pyttawrx válasza cekkk (#9167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Sajnos :( , pontosítok én sem tudok ilyenről :D

(#9170) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok

Melyik most a legjobb navigáció Androidra és Wayteq Windows CE készülékre?

(#9171) Vasti74


Vasti74
aktív tag

Sziasztok!

Egy Garmin nüvi 2545LMT navigációval kapcsolatban kellene egy kis segítség, tanács, akármi.

Az a problémám vele, hogy hülye, de nagyon.

Az egy dolog, hogy a sebességhatárokat rosszul mutatja nagyon sokszor: 50 helyett 100, 70 helyett 50, 70 helyett 100, 100 helyett 50, és így tovább. A kedvencem, amikor beérek egy faluba, és jelez, hogy X méteren belül 30-as trafi lesz, de közben nem mutat 30-at, hanem végig 50-et, trafi sehol.

Ez még nem is akkora hülyeség, de ahogy tervez, az katasztrófa...
A lányaim most csinálják a jogsit (Ausztriában élünk, L17 jogsit csinálnak, úgyhogy 3000+3000=6000km-t ülök mellettük) , sokat kocsikázunk, általában hasonló környéken - irányba, és a Garmin-nak "hála" csodálatos helyeken járunk!
Mert olyan nincs, hogy A-ban beírom, hogy menjünk B-be, B-ben meg hogy menjünk vissza A-ba, és ugyanazon az úton megyünk, csak visszafelé... Csodálatos kerülőket tud betervezni! Tegnap pl. ugyanoda mentünk a lakásunktól délelőtt az egyik, délután a másik gyerekkel, kb. 60km-re, meg vissza: az út nagy része a négy alkalommal teljesen más volt.
Ja, de ugyanabban a városban egy 30-as zónában délelőtt 30-at mutatott, délután meg 50-et...

Kb. 8 éve vettem a masinát, akkor jó volt, rendszeresen frissítettem. Aztán 1-2 év múlva nem frissült: akármit csináltam, kinyírta a frissítés, a mSD kártyán csak pár MB adat volt, a térképek régiek voltak ennek ellenére, stb. Kb. 1 éve csoda történt, elővettem, megfrissült, és azóta is frissül.
De mivel hülye, nyomtam neki egy gyári beállítások visszaállítását, leformáztam a memóriakártyát, és a nulláról kezdve megfrissítettem (nem is egyszer) , de csak nem akar észhez térni.

A Garmin-nak többször írtam: amikor nem frissült, akkor szerintük a vírusirtó miatt (holott leírtam, hogy csak emiatt telepítettem egy gépre egy friss Windows-t, amin semmi más nem volt, csak a Garmin programja) , amikor meg elkezdett hülye útvonalakat tervezni, akkor szerintük mégis elállítgatok valamit a visszaút előtt.
Köszönöm, nagy segítség...

Van valakinek ötlete, hogy mit csináljak vele? Ha már megvettem, sajnálnám kidobni, meg egyszerűen nem akarom elfogadni, hogy az amúgy jó nevű Garmin ilyen hülye tud lenni. De elég vacak, hogy sokszor elő kell venni a telefonomat, mert két nagyváros között egy sávos erdei utakon bolyongunk... OK, szép a táj, meg általában nem is sietünk, na de azért ne már!
(Volt, hogy itthon beütöttem: Graz, X utca Y, és odavitt autópályán stb., ahogy kell, aztán ott beütöttem az itthoni címet, és ismét csodás erdei utakat láthattunk)

Üdv: Vasti

(#9172) gabor_01 válasza Vasti74 (#9171) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nehéz erre bármit is mondani.
Sok rigolyája van a Garminnak, de ennyire nem szokott rossz lenni.
Esetleg a TMC kavarhat be. Vagy tényleg dugó van a gyorsabb úton.
Vagy egy régi közlekedési infó ragadt be és amiatt tervez rosszul.
Gondolom firmware volt frissítve.
Még megkockáztatom, hogy esetleg változtass nyelvet, mondjuk angolra. Nekem a magyar nyelvvel sok hülyeséget mondott, tévesen navigált. Angolul nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#9173) LamerGyuri válasza Vasti74 (#9171) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A gyermekkor élményei, együtt a szülővel, meghatározóak tudnak lenni a személyiségre, a "felnőtté" válásra. Szerintem hagyd úgy a készüléket, ahogy van :K
;] :R

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9174) Vasti74 válasza gabor_01 (#9172) üzenetére


Vasti74
aktív tag

TMC vevő elvileg van benne, de az antennát még sohasem dugtam rá (mondjuk anélkül is bekaphat valamit az éterből ;-)
A firmware és a térképek stb. a legújabbak: a múlt hétvégén csináltam egy gyári visszaállítást, memóriakártya törlést, aztán frissítést, gondoltam hátha okosodik, de nem.

Alapjában véve elvisz A-ból B-be, de sok köszönet nincs benne...
Le van némítva, nem szeretem, ha beleszól a vezetésbe ;-) elég, ha mutogat.
Tényleg nem tudom, hogy lehet ennyire béna :-( Elképzelésem sincs, mit tudnék tenni vele!

Nem lehet az egész térkép adatbázist, esetleg a szoftvert is lecserélni valami másra?! Más gyártmány, mit tudom én...

Már úgy vagyok vele, hogy egyszer leviszem a pincébe, van valahol egy "Felxem", és kettévágom ;-)

(#9175) Vasti74 válasza LamerGyuri (#9173) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ó, tudod milyen jó két 17 felé járó lánygyerekkel vezetni tanulni??? ;-)
Ha óvatosan valami javaslattal állok elő, ami a forgalombiztonság szempontjából megszívlelendő lenne (NYOMD MÁR A FÉKEEEET, stb.) , sértésnek veszik. Ha vezetéstechnikai tanácsot adok, úgy néznek rám, hogy rögtön azt érzem: talán ők mégis jobban tudják, hogy pl. parkoláskor merre kell tekerni a kormányt?! ;-)
Amúgy piszok jó buli ám, igaz, szerencsére nagyon jóban vagyunk (...még, de csak 1000-1000km-t vezettünk, szóval a 2/3 része hátra van ;-)
És ez az L17 rendszer is jó: nem kis meló, de legalább nyugodtan engedem majd el őket egyedül, ha megkapják a jogsit. Vagy egyáltalán nem engedem el valamelyiket, ha úgy érzem ;-) Mindenesetre sokkal jobb, mintha valami ismeretlen oktatóval lenyomtak volna 20-25 órát, aztán kaptak volna egy papírt, hogy vezethetnek.

[ Szerkesztve ]

(#9176) BestofJAVA válasza Vasti74 (#9175) üzenetére


BestofJAVA
tag

:))

(#9177) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok.
Melyik szoftvert ajánlanátok androidra, Görögországba utazok, Wazet szoktam használni, mivel sok mindent jelöl (traffi, torlódás...), felhasználóbarát, de szerintem elég xarul tervez. (Ford syncre raknám ki Android autóval, akkor csak Google meg waze marad?) De lehet syncen kívüli is érdekelhet. A Google mapsban lehet jelölni traffipaxot, stb?
Köszönöm

(#9178) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Melyik térképet ajánljátok Igo-hoz? HERE, TOMTOM, NNG? Főleg Románia érdekel. Vagy esetleg Igo helyett van jobb választás? Pl. Google Maps vagy Waze? Androidon használnám... Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#9179) Pyttawrx válasza Csaby25 (#9178) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ha van jó neted, akkor waze. :) Vagy vedd neg a sygic-ot.

(#9180) Vasti74


Vasti74
aktív tag

Én a múltkor kiakadtam a Garmin nüvi navigációs kütyünkre , és vettem egy Sygic-et a telefonomra...
Szerintem tök jó :-) És piszok olcsó volt!
Régen, legalább 10 éve volt egy WayteQ kütyüm, amin valami Sygic Lite futott, na az pont semmire sem volt jó, de ez teljesen más! Gyors, áttekinthető, és nem tervez olyan baromságokat / nem mutat baromságokat, mint a Garmin.
És a telefon kijelzője is sokkal jobb, mint a navigációs kütyüé, meg a hardvere is kategóriákkal gyorsabb.
Hogy ki lehet-e tenni az autó kijelzőjére, azt nem tudom, mert amiben használom, az egy 13 éves Peugeot 207 ;-)

(#9181) Csaby25 válasza Pyttawrx (#9179) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! Igo esetében tudsz ajánlani térképet?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#9182) Pyttawrx válasza Csaby25 (#9181) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az már warez lenne. 😂

(#9183) csikosdapro


csikosdapro
tag

Melyik androidos app tud Waze szerű traffipax bejelentést?

(#9184) Debilon válasza Pyttawrx (#9182) üzenetére


Debilon
addikt

Nem térkép, csak skin is warez?
Olyan skin kéne, ami navigálás közben is mutatja a töltöttséget

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9185) Pyttawrx válasza Debilon (#9184) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az nem skin kérdése, azt a sys.txt-ben kell beírni, és az már warez.
viszont pont most volt vmi skin-nel kapcsolatos hsz itt: [link]

(#9186) Debilon válasza Pyttawrx (#9185) üzenetére


Debilon
addikt

Ok, köszi

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9187) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Van sw olyan célra, hogy tároljam házilag memóriakártyán az összes Gmail üzenetemet?
A legjobb lenne, ha offline keresgehetném őket.
Ha a memóriakártyát átraknám a Windows laptopba, ott is szeretném egy hasonló appal látni, keresni, olvasni az emaileket.

Klassz lenne, ha az új emaileket akár androidon, akár Windows-on hozzá tölthetném.

Mert a Google nem ad ingyen 20GB-t, de nekem van itt sok-sok TB.

(#9188) Pyttawrx válasza BestofJAVA (#9187) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ebben a topikban kétlem, hogy kapsz választ…. 😂
Próbáld itt (Azt hiszem vki már kérdezett hasonlót): [link]

(#9189) Vasti74 válasza csikosdapro (#9177) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!

Tegnap megnéztem, az Android-os Sygic-ben van Android Auto menüpont.
Kipróbálnom nincs mivel, de egy utánaolvasást megér, szerintem jó cucc.

A múlt héten mentünk egy hegyre Ausztriában: a Renault-ban a rendszeresen frissített TomTom-ba nem tudtam beírni a címet, mert szerinte nem volt olyan (pedig két címem is volt a parkolóhoz) , a Sygic viszont megbirkózott vele...
Egy navigációval már nem is merek elindulni sehová ;-)

(#9190) nmark19


nmark19
újonc

Sziasztok!

Évek óta használom a Sygic-et. Life time licensz és mindig előfizettem a havi térkép frissítésre. (Görögországi nyaralásnál jobban tudta az új utakat mint a Google map). Viszont most megszűnt a havi frissítés és ebbe a csodás prémium+ csomagba van évi 20K-ért (legalábbis nálam ennyit kér :DD). Valahogy valami trükkel nem lehetne vissza térni azért az évi 2-3000Ft-s térkép frissítésre? Annyi felesleges plusz funkció van a prémium+-ba amit soha se fogok használni :(

(#9191) Pyttawrx válasza nmark19 (#9190) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Most akkor hogy is van? Life time licensz mellett volt havi előfizud is? Most meg évi 20k? Régen meg évi 2-3k volt évente?
ott kavar be nekem, hogy a life time licensz az ugye örökös szokott lenni. (Vagy legalább is addig amíg adnak hozzá ki upd-t)

(#9192) nmark19 válasza Pyttawrx (#9191) üzenetére


nmark19
újonc

Régen úgy volt ,hogy meglehet venni európa+traffic csomagot, ez a life time licensz, és ehhez lehetett a havi térkép frissítést 2-3k-ért pluszba évente, mert enélkül csak 3 havonta frissült.
Most ezeket nem lehet megvásárolni csak előfizetést lehet venni 3- 12 hónapra, ez a prémium+ csomag. Nincs külön térkép frissítés előfizetés, a life time licensz meg maradt , gondolom X verzióig.

(#9193) Pyttawrx válasza nmark19 (#9192) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így tiszta, köszönöm szépen. :)

(#9194) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok, van egy Wayteq X985BT GPS-em és szeretném frissíteni a térképeket rajta. PC-re csatlakoztatva fel is ismeri az eszközt, látja, hogy mennyi üres és foglalt hely van rajta, viszont semmit nem látok, mintha üres lenne. :/

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#9195) Pyttawrx válasza Forestgreen (#9194) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha térkép nélkül vetted, akkor venni kell hozzá térképet.

(#9196) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert a témához totálisan nem értek.

Szülőmnek volna szüksége valamilyen nagyobb méretű navigációs rendszerre, (mivel hiába tépem a számat, hogy ott a Waze a telefonon, az nemjó, mert "kicsi"), lehetőség szerint "nagyobb" kijelzőn.
Köszönöm a javaslatokat előre is! :R

Do you see the white shadow?

(#9197) LamerGyuri válasza Frod (#9196) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A nevesebb könyvesboltokban lehet kapni még Térkép-et; annál nagyobb grafikus felület jelenleg nem létezik lakossági felhasználásra ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9198) Csöves válasza LamerGyuri (#9197) üzenetére


Csöves
senior tag

És vezetés közben, hogy nézed?

Aquila non captat muscas.

(#9199) Pyttawrx válasza Frod (#9196) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. 37 körül van 7" térképpel:
WayteQ x995 MAX + Sygic 3D GPS navigáció

(#9200) Frod válasza Pyttawrx (#9199) üzenetére


Frod
addikt

Köszönöm a javaslatot, már nézek is utána! :R

Do you see the white shadow?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.