Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30801) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

rendes eredeti dvdt raktam a gépbe,kiírta,hogy no disc..és most nem adja ki
sürgősen ki kéne szednem,mert nem az enyém a lemez

(#30802) Face8814 válasza szacsee (#30798) üzenetére


Face8814
őstag

Köszi a választ. :R
A kondi úgy néz ki nem sérült, ismerőst meglátjuk hétfőn tudok e szerezni....

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#30803) sgergi válasza Cinege45 (#30799) üzenetére


sgergi
veterán

Léteznek ilyenek, de közük nincs a valósághoz, csak annyit csinálnak, hogy megnézik, hogy milyen alkatrészeid vannak, és egy listából megnézik, hogy mennyit fogasztanak. Ezeket összeadják, megszorozzák az egészet egy 1-nél nagyobb számmal, hogy jó magas érték jöjjön ki, hogy nagyobb tápot vegyél és kész.
Ellenben lehet műszert kapni barkácsáruházban, illetve, ha nem akarsz venni, akkor ELMŰ-től igényelhető ilyen műszer.

(#30804) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#30800) üzenetére


raskolnikoff
őstag

megvan! thx

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#30805) ByB válasza #65675776 (#30791) üzenetére


ByB
addikt

P5Q lapnál nem találtam ilyen beállítást, merre keressem!?

(#30806) #65675776 válasza ByB (#30805) üzenetére


#65675776
törölt tag

Power -> APM Configuration -> Power On By RTC Alarm

A többi beállítása csak ennek engedélyezése után jelenik meg. (Hogy miért jó ez az Anus-nak, azt nem tudom, de sokan az ilyen fasságok miatt nem képesek beállítani a lapjukat.)

(#30807) Sk8erPeter válasza raskolnikoff (#30804) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És ha megvan a megoldás, akkor miért nem írod le ide is, ha már...? :U

Sk8erPeter

(#30808) Sk8erPeter válasza Borify Péter (#30801) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Radikális megoldás az, ha egy gemkapoccsal kilöketed a tálcát, szokott lenni a DVD-írók/-olvasók előlapján egy kis lyuk, ahova be kell "szúrni", így ki tudod tolni.

Sk8erPeter

(#30809) Borify Péter válasza Sk8erPeter (#30808) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

köszi:
hát elég kicsi lyuk:)
megpróbálom
gémkapcs keresés

(#30810) szacsee válasza Borify Péter (#30809) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha nem feszül a tálca, akkor restart után boot közben gombot nyomva ki kell, hogy adja. ;)

(#30811) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van 2 monitorom és 1 HD4670-em. Hol lehet beállítani, hogy 2 monitor mennyen?

A válaszokat előre is köszi.. :R

(#30812) Blaze71 válasza Zefír (#30811) üzenetére


Blaze71
őstag

Próbáld meg a CCC advanced füllel. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30813) Zefír válasza Blaze71 (#30812) üzenetére


Zefír
őstag

Nah valamit állítottam ott de nnyi történik, hogy a baloldali monitoron van az asztal a job boldalin meg az ablakok de az ablakokaz nem látom ., mert fekete a jobboldali monitor. :F

(#30814) DieHard


DieHard
senior tag

hali. szeretnék visszahozni getdataback-kel file-t. meg is csinálná szépen valszeg, csak egy a bökkenő. elfelejtettem hogy hol volt :D. sok a particióm, ezért nem szeretnék annyit tökölni vele. van rá mód, valami winfos logja, vagy akármi ami megmondja, hogy mit csináltam ezen a napon a gépen? megmondaná hogy honnan töröltem ki? vagy akármi más megoldás érdekel. köszi

(#30815) localhost válasza Sk8erPeter (#30797) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Home Basic Vistában nincs gpedit.msc, mint ahogy nincs group policy és Rendszergazda sem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30816) Blaze71 válasza Zefír (#30813) üzenetére


Blaze71
őstag

Már régen csináltam ilyent, de be lehet valamit állítani a kiterjesztett monitoron, hogy mit merre, hogyan kezeljen. Nem tudom, hogy pontosan hogyan, de keresgélj a CCC-ben és a vezérlőpultban. Valamelyikben meglesz.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30817) raskolnikoff válasza Sk8erPeter (#30807) üzenetére


raskolnikoff
őstag

[link] ;)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#30818) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Erre valaki?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#30819) Blaze71 válasza manutdzoli (#30763) üzenetére


Blaze71
őstag

Keress rá, hogy minek a driver-jéhez tartozik ez a file. Ott lesz a hiba.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30820) Zefír válasza Blaze71 (#30816) üzenetére


Zefír
őstag

Sikerült!!!! :R
Köszi.!!!!!
JKár, hogy olyat nem lehet, hogy crysolok a nagy monitoron amásikon meg PH_zok :N

(#30821) manutdzoli válasza Blaze71 (#30819) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Hiába keresem,sehol nem találom :(

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#30822) Sk8erPeter válasza localhost (#30815) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor bocs. Vista topicban megkérdezhetnéd.

(#30817) raskolnikoff: thx, bár még nem igazán tudom, mire jó az oldal. :DDD

Sk8erPeter

(#30823) Sk8erPeter válasza manutdzoli (#30763) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már amennyi találatot a Google dob rá, abból mintha az derülne ki, hogy valami hálózati kártyához tartozó fájlról van szó.
Az Eszközkezelőben nem ír hibát valamelyik eszközre?
Start - Futtatás - devmgmt.msc

Sk8erPeter

(#30824) Sk8erPeter válasza DieHard (#30814) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kétlem. Durva is lenne, ha minden egyes tevékenységet naplózna a Windows, és mindez meg is maradna, gondolj bele... :DDD
GetDataBack-ben viszont van kereső. Persze csak miután ráküldted vmelyik partícióra. Úgyhogy marad a tökölés.

Sk8erPeter

(#30825) whited


whited
addikt

sziasztok
balatonboglár-nürnberg-be vonattal szeretnék eljutni hol lehet megnézni hogy mikor megy vonat? :R
elvira sajna csak belföldi :W

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#30826) joe2005 válasza whited (#30825) üzenetére


joe2005
senior tag

Talán itt megtalálod Budapestet írd be!

van nemzetközi link is

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#30827) lrigo


lrigo
tag

Üdv,
A Windows Mail-ben hogyan állítható be, hogy a bal oldalon, a mappalista alatt megjelenjen a névjegytár?

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#30828) Zefír


Zefír
őstag

Srácok olyan van, hogy monitor kábel hosszabbító? :U
És ha igen akkor hol lehet kapni olyat? :K

[ Szerkesztve ]

(#30829) Sk8erPeter válasza Zefír (#30828) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Találsz egy párat: [link]
[link]
[link] -> [link]
De mondjuk azt sem írtad, D-Sub vagy DVI kell. :U

Sk8erPeter

(#30830) Zefír válasza Sk8erPeter (#30829) üzenetére


Zefír
őstag

Ez kell nekem :R :R

(#30831) Tomate


Tomate
veterán

Hogyan tudok youtubeos videót linkelni pl logoutos írásomba, hogy az onnan lejátszható legyen? :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#30832) #65675776 válasza Tomate (#30831) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha beágyazni akarod, akkor sehogy.

(#30833) D1Rect válasza Tomate (#30831) üzenetére


D1Rect
félisten

Szólsz egy modinak. :)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30834) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Vista ultimate telepítésekor amint kiírja, hogy "windows loading files", és ez végigmegy, jönne egy "microsoft windows" kis logos cucc, aminél megfagy a gép.
Tehát: telepítés, végigmegy a windows loading files csík, utánna jönne be a microsoft windows pici logo, ami halványan ki is jön, de ott rögtön megfagy a gép.
Ez a kis halvány félig előjött logo megmarad, és nem megy tovább a gép. Két vista CD-t próbáltam, az egyik a sima, a másik SP1-es, mindkettővel ugyanaz van. Xp gond nélkül felment.

A gép amire lenne: Asus P5WD2-E premium, Pentium D915, 4Gb kingmax ddr2, Club3d x800xl, 2x160 Gb WD re2 winyó raid0-ban az ICH7R vezérlőn. 1x400Gb Samsung winyó a Marvell vezérlőn.

Mi lehet a probléma? Miért fagy meg ott a vista? Esetleg vmi spec beállítást lehet/kellene csinálni?
Kérlek segítsetek, mert megőrülök. Azt gondoltam a vista már gond nélkül felmegy bármilyen vasra, nem fagy ki,és nem kell állítgatni, meg spec drivereket felnyomni hozzá... :O :O :O :O :O

(#30835) total90


total90
veterán

Hi!

Megy egy blogom már egy ideje, amit a wordpress.com-on csináltam. Akartam egy új bejegyzést csinálni és abba egy videót betenni de egyszerűen nem engedi. Gondoltam nem jó a kód, amit használok de azzal biztos nincs gond. Csináltam egy sima html oldalt és ott megjeleníti a videót (YouTube-os). Alapból lehet, hogy ezt nem támogatja ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30836) Yellow73


Yellow73
tag

Sziasztok,

Abban kérnék segítséget, hogy egy mp3 lejátszó (legyen az pl Winamp, vagy bármilyen hordozható eszköz) alapból milyen sorrendben játssza le az mp3 számokat?
Nem találom benne a logikát. Van amit az eredeti album szerinti sorrendben, de van, amit össze-vissza, illetve van olyan is, hogy részben album szerinti sorrendben, de mondjuk a 6. számtól kezdi, majd mikor végigér, akkor kezdi az elejéről.
Azt vettem észre, hogy bármilyen lejátszó ugyanabban a sorrendben játssza le a a számokat.

Adódik a következő kérdés: hogyan tudom ezt a sorrendet befolyásolni? (hogy olyan sorrendben játssza le, ahogy én szeretném).

Köszi,
Yellow

(#30837) total90 válasza mh197 (#30834) üzenetére


total90
veterán

Lehet a lemezzel van gond... amennyiben eredeti szerintem kérd a lemez cseréjét a Microsofttól. Havernak is kicserélték :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30838) Omega81 válasza Sk8erPeter (#30774) üzenetére


Omega81
senior tag

Nem a driver hiányzik, hanem a Primax PowerTwain szkennelő progi. :B

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#30839) Zefír válasza mh197 (#30834) üzenetére


Zefír
őstag

Szia!
Ilyen nekem is volt, rákötöttem a monitort az integrált VGA-ra és letöröltem az ATI driverét, visza a vgaba monitor kábel ujra indítottam agépet és ment is :C

(#30840) Csakénvagyok válasza Yellow73 (#30836) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Még a FAT32nél úgy volt hogy másolási sorrendben. Tehát fizikailag mien sorrenben vannak a fájlok. És így már csakis ebben a sorrendbe kell hogy felírjad.

(#30841) mh197 válasza total90 (#30837) üzenetére


mh197
senior tag

Két lemez is hibás lenne?? Egy sima vista ultimate, meg egy vista sp1-es is ?
Hát nem hinném.
A hiba ugyanaz mind2 esetén. Elindul a telepítés, megy a csík, hogy windows loading file.Ez szépen végigmegy, de utánna képernyőváltás, és rögtön fagyi. A kis logo még épp halványan megjelenik, hogy Microsoft Corporation.

Más ötlet a megoldásra? :F

[ Szerkesztve ]

(#30842) mh197 válasza Zefír (#30839) üzenetére


mh197
senior tag

Szia!

Ezt most nem pontosan értem. :U

Én egy friss vista installt szeretnék, és install elején a fájlok betöltése után rögtön megfagy a gép.
Más ötlet? :F

(#30843) Geryson válasza mh197 (#30842) üzenetére


Geryson
addikt

Hölgyekurak!

HP notebook 2 gigásnak lát egy 2 gigás SD-t, de amikor rá akarnék másolni, akkor 300 meg körül aszongya, hogy nincs lemez a meghajtóban meg egyébként is és kabbe. Mi lehet az oka? Rossz driver? Mondom megformázni megformázza csak nem hajlandó rányomni adatot csak 300 megáig... :(

Bocsi, ebből véletlenül "válasz" lett... :D

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#30844) Zefír válasza mh197 (#30842) üzenetére


Zefír
őstag

Jah, hogy még szűz az oprendszered? :W

(#30845) mh197 válasza Zefír (#30844) üzenetére


mh197
senior tag

Na igen. És én még azt mertem gondolni, hogy végre egy op rendszer, ami tökéletesen települ, nem kell sz_ni a driverekkel, mert benne van a legtöbb általános cucc, erre tessék. Kész vagyok teljesen a dologtól.
Lehet az lesz, hogy felrakom a 64 bites xp-t és jónapot.
De jó lenne tudni mi a fen_ért nem megy fel a vista. Ráadásul ez egy prémium lap! :U

(#30846) SzalaiG válasza Geryson (#30843) üzenetére


SzalaiG
addikt

FAT32 vagy NTFS? FATra nem mennek fel a nagy file-ok.
Formázd át NTFSre és menni fog!

(#30847) Zefír válasza mh197 (#30845) üzenetére


Zefír
őstag

Hát fogalmam sincs, én is sz*pok a Vistával, felmegy minden tökéletes megy a Crysis éppen bele élem magam , erre kék halál... de hogy mi af*szért!?
Szerintem a VGA-driverekkel van ott gubanc, mármint a Vistánál.. Kiváncsi leszek erre Win7-re :U

(#30848) mh197 válasza Zefír (#30847) üzenetére


mh197
senior tag

Hát nem akarlak elkeseríteni, mert a win7 még csak próba verziós, de nekem a régebbi abit aa8xe lapomra nem akart települni sehogysem. Max ha frissítettem vele a vistát. Pedig sokat próbálkoztam azzal is...
VGA-val nem tudnék nagyon mit kezdeni. x800xl kártya, nem különlegesség. XP alatt tökéletesen megy. Annyira nem régi, hogy vista ne ismerje. Más vga-m meg nincs. szóval passz. Gondoltam még arra, hogy 4 Gb ram van a gépben, és kiveszem az egyik lapkát, hátha, de elvileg ennek sem kellene gondnak lenni, mert 64 bites a vista.
:F :O

(#30849) Sk8erPeter válasza Omega81 (#30838) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Eszerint a pmxpower.exe ennek a fájlja, ez meg szintén letölthető a DriverGuide-ról: [link]
([link], [link])

Sk8erPeter

(#30850) Sk8erPeter válasza SzalaiG (#30846) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

FAT32-nél a maximális fájlméret 4 GB, nem 300 MB... :U

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.