Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30401) Desmond válasza RootRulez (#30400) üzenetére


Desmond
csendes tag

volt

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#30402) szacsee válasza Desmond (#30401) üzenetére


szacsee
nagyúr

EATX csatit rádugtad? :F

(#30403) Desmond válasza szacsee (#30402) üzenetére


Desmond
csendes tag

persze

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#30404) D1Rect válasza Desmond (#30403) üzenetére


D1Rect
félisten

Monitort rádugtad? :)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30405) Desmond válasza D1Rect (#30404) üzenetére


Desmond
csendes tag

:(((

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#30406) D1Rect válasza Desmond (#30405) üzenetére


D1Rect
félisten

Láttam már ilyet....
Van másik videókari amivel ki tudod próbálni?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30407) Sk8erPeter válasza Desmond (#30399) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

CMOS Reset?
Szerk.: Uhh bocs látom h már volt. Nem ártott volna frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#30408) Desmond válasza Sk8erPeter (#30407) üzenetére


Desmond
csendes tag

volt volt

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#30409) D1Rect válasza Desmond (#30408) üzenetére


D1Rect
félisten

A sárga vagy a zöld foglalatba raktad be a ramokat?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30410) Desmond válasza D1Rect (#30409) üzenetére


Desmond
csendes tag

is-is. most probálom egyel ki az összeset

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#30411) szacsee válasza Desmond (#30408) üzenetére


szacsee
nagyúr

Áramtalanít
Elem kivesz
CMOS Jumper rövidzár Clearhez
Elemtartó érintkezőit zárd össze pl csavarhúzóval 2-3 mp-ig
Elem vissza
CMOS Jumper alaphelyzetbe állít
Áram alá helyez és power ON.

(#30412) D1Rect válasza Desmond (#30410) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom dedósan hangzik, de mi lenne ha lehúznád a speakert és mindent ami körülötte van és újra rádugnád? User guide kéznél? :F
"We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them." :U
Ha nem így volt a CMOS reset amit szacsee írt akkor azt is.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30413) Henryk


Henryk
aktív tag

Hali!

Új konfigom lett, és nem megy a Win 7 (7077) telepítés, 10percnyi tökölés után CD/DVD drivert kér, mit tegyek?
Előző lapommal (GA-EP45-DS4) gond nélkül felment minden.

Ez jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#30414) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali!

Nyomdának anyagot vektor fáljban kellene leadni (valami cégtábla), de az mi/hogy? :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#30415) runner 125 válasza tomcsi23 (#30414) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szeva!

Egyes grafikai progik; pl. Illustrator nem pixelekkel dolgoznak, hanem vektorokkal. (raszter-grafikai programok)

A legnagyobb előnye h a végtelenségig nagyítható, minőségromlás nélkül.
Míg nyilván egy pixelekből álló kép esetében nem így van.

A ProVec 4-gyel tudod őket "vektorosítani".
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30416) tomcsi23 válasza runner 125 (#30415) üzenetére


tomcsi23
veterán

Aha, köszi. Barátnőnek kellene átadnom az infót, hogy hogy tudja átküldeni az anyagot a nyomdának, vektorosítva. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#30417) Asador


Asador
tag

Hello!

Attól hogy egy egész éjszakás memteszt futtatás során sem jelentkezett semmilyen hiba még lehet gond a RAM-jaimmal ugye? /most került a gépbe 2 új modul és azóta néha, tök véletlenszerűen beáll a kék halál [link]. Tudom még valamivel tesztelni a RAMokat?
Kösz!

(#30418) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vissza szeretném vinni a vinyóm mert úgy tűnik hogy rosz.A kérdésem az,hogy rajta lévő adatokkal mit csináljak, hogy ne jusson illetéktelen kezébe?
Gondolom egy sima formázás nem elég,mert azt vissza lehet még állítani simán.

(#30419) FlashBird


FlashBird
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám amivel nem boldogulok hátha tudtok segíteni.
A gépem windown xp telepítés közben és után is sűrűn fagyott kék halállal,
legtöbbször IRQL_NOT_LESS_IN_NONPAGED_AREA, hibaüzenettel, lehet nem pontosan írtam. Kiszedtem az egyik memómat, megszünt a kékhalál de helyette random újra indul a gép. Vidkarit teszteltem szőrösfánkal semmi baja elvileg. Hőfokok rendben vannak. Everestel feszültséget figyelem nem látok ingadozást. Van vkinek ötlete mivel lehet baj illetve hol kutakodjak tovább? Köszi.

(#30420) D1Rect válasza Asador (#30417) üzenetére


D1Rect
félisten

Melyik memtest?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30421) zsuni


zsuni
csendes tag

Hello
Azért írok, mert egy olyan problémával kerültem szembe, amit már nem tudok megoldani.
Van egy olyan gondom, hogy bizonytalan időközönként eltűnik a kurzor, vagyis pontosan a kurzor egy helyben marad, de az érintőpaddal, és az egérrel lehet mozgatni, csak olyan mintha láthatatlan lenne, a látszuó kurzor mögött, egyszóval mocskos módon idegesítő. Amit még kisilabizáltam ebben a helyzetben, hogy megszűnik az internet kapcsolatom is (bár a kapcsolat ikon azt jelzi, hogy kapcsolódva van, azonban weblapokat és játékban szerevereket nem hoz be). A net wifi routeren keresztül kerül a laptopba, tehát vezetéknélkülin fogom, nem tudom ez fontos lehet e.
Már lefuttattam az adaware, avast, nod, trojan destroyer programokat, semmit sem találtak. Új Windows is felkerült a gépre, régi sp2es helyett sp3as, ugyanúgy maradt a probléma. Van 2 particióm, amit nem formáztam, (3.ra ment a windows formázással) ezeken az adatok vannak.
Én eddig szoftveres hibára gyanakodtam, de nem tudom, valami hardver hibája okozhat-e ilyen meghibásodást. ha valaki tud olyan megoldást javasolni, ami nem az, hogy hintsem be sóval a többi particiót és szántsam le, akkor azt örömmel várom és olvasom. Köszi előre is :)

(#30422) tomcsi23 válasza ToBeY (#30418) üzenetére


tomcsi23
veterán

Működik még valamennyire a vinyó? Teleírod valami nem fontos anyaggal, majd azt letörlöd, innen már csak ezt tudják visszaállítani.

Asador: igen, de egyáltalán nem biztos, hogy a rammal van a gond.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#30423) Asador válasza D1Rect (#30420) üzenetére


Asador
tag

Ezt:
MemTest 3.5 2006 / [link] /

(#30424) ToBeY válasza tomcsi23 (#30422) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Működik még és lehet semmi baja,de több program azt írja meghibásodás várható íme

(#30425) Sk8erPeter válasza ToBeY (#30418) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A zero fill tökéletesen megfelel erre a célra. Teleírja nullákkal a vinyó minden szektorát.
Samsung vinyó esetén használd az ES-Tool-t.

SZERK.: egyébként olykor a zero fill átmeneti hibák javítására is megfelelő, állapothibák is megoldóddhatnak ezáltal, pl. olvasófej hibájára hivatkozott nálam a HD Sentinel meg a HD Tune az egyik vinyónál, a zero fill megszüntette a problémát.
Okozhat ilyesmit akár átmenetileg fellépő tápellátási hiba vagy egyéb tényező is, ez ilyenkor olyan, mintha benne maradna a vinyó "agyában". A zero fill kitörli a hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#30426) D1Rect válasza Asador (#30423) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezzel menj egy kört ;) :
LINK

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30427) Sk8erPeter válasza Asador (#30417) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

szacsee itt korábban javasolta a Hiren's Boot CD-n is megtalálható GoldMemory-t, szerinte jobb is, mint a memtest.

SZERK.: egyébként ha Windows-alapú RAM-tesztelő programot használtál, az szart se ér. Memtest86 vagy Memtest86+ a fentin kívül ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#30428) tomcsi23 válasza ToBeY (#30424) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen, samu esetén a saját progijával kellene megnézni, hogy mi a helyzet. A szerviz sem fog mást tenni és ha ott minden OK, akkor visszaadják.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#30429) Asador


Asador
tag

D1Rect
Sk8erPeter

Uraim, köszönöm! Ráálltam!
:R

(#30430) negator


negator
csendes tag

Hali

Segítségre szorulok

Sorban van: ps3, ps3 saját kábel - rca videokábel out (sárga), rca - mini-din 8pin átalakító, mini-din 9pin bemenet a winfast palmtop tv tuneren, mini usb - usb, pc, winfast pvr2.

Nincs: kép

Állítgatom a winfastban a videobemenetet, a pal/ntsc-t, de semmi, ugyanúgy kék lótúró képernyő.

Kellene valami tipp, mert már majdnem sírok.

Köszi srácok

(#30431) Sk8erPeter válasza Asador (#30429) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit, sok sikert! :R

Sk8erPeter

(#30432) D1Rect válasza Asador (#30429) üzenetére


D1Rect
félisten

Örülök, hajrá!

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30433) negator


negator
csendes tag

Oké, még egyszer feltúrtam a lakást, az rca - mini-din 8pin átalakítót sikerült lecserélni rca - mini-din 9pin átalakítóra, és rögtön lett egy CVBS bemenetem a WinFast PVR2-ben. Szóval megoldódott. Ha valakinek hasonló őrült ötlete van, hogy PS3-at akar monitorra kötni, akkor meg ez volt a guide. Legjobbakat mindenkinek. Csaó.

(#30434) Sk8erPeter válasza negator (#30430) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát a kábelkötögetés módját nem igazán volt türelmem végiggondolni :D, hogy jó-e, de PVR2-ben megpróbálhatnád az 'A' és 'H' gombokat megnyomni, előbbi hangnormát, utóbbi videóformátumot vált.
De milyen bemenetre állítottad? CVBS?
Javaslom, hogy kérdezz rá a dologra a "Leadtek belső tévétunerek" topicban, ott bzoley és daa-raa a nagy szakértők, biztos tudnak segíteni.
Csak kicsit átláthatóbban írd le a bekötés módját. ;)

Szerk.: látom időközben megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#30435) Asador válasza D1Rect (#30432) üzenetére


Asador
tag

Ennyi! Ez már 30%-nál kihozta az első hibát... :( Na sebaj, még jó hogy a memóriaárak a békasegge alatt vannak..

2 GB 800Mhz RAM kerestetik...

(#30436) negator


negator
csendes tag

Na, van már kép is, hang is, de a fent említett egy komponensen keresztül 576i a felbontás, az meg nem sok. Szerencsére az új átalakító hipiszupi, van rajta RGB 3 komponenses bemenet is. A kérdés az, hogy akkor most mindenki bírja a brutális óriásfelbontást és megéri egy ps3 - rgb+audio (3+2 komponens) kábelt venni, mert a tuner kiválóan kezeli ezt az egészet, vagy ez azért nem biztos? (Ezt az átalakítót amúgy a tunerhez adták.) Tudom, tunerfórum, de kábel normális áron úgy van, hogy másfél óra múlva zár a bolt.

(#30437) D1Rect válasza Asador (#30435) üzenetére


D1Rect
félisten

Sajnálattal hallom, nem próbagarival vetted a ramot? Mert akkor csere vissza. :U

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30438) Asador válasza D1Rect (#30437) üzenetére


Asador
tag

Háát, az majd most fog kiderülni :)

(#30439) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Windows indulásakor azt írja a gép, hogy hiányzik a system 32 mappa vagy sérült, vagy valami ilyesmi, és rakjam be a telepítőt és nyomjak "J"-t a javításhoz.

Berakom a telepítőt, és nyomok egy J-t, de nem talál telepített merevlemezt.
Ez gondolom azért van mert a laptop satás és nincs drivere hozzá a telepítő lemeznek.

Na mármost nekem azt javasolták, hogy próbálkozzak "scandisk"-el, azaz vegyem ki a vinyót rakjam be egy asztali gépbe, és futtassak "scandisk"-et?

Ez a "scandisk" ez pontosan micsoda??
Ez egy program?
Hogyan kell használni?

Üdv.:
Misi

[ Szerkesztve ]

(#30440) Asador válasza misirulez (#30439) üzenetére


Asador
tag

Nekem a laptop biosában tett látogatás a merevlemez beállításoknál megoldotta a "nem találok telepített merevelemezt" problémát... /vmi satás beállítás ki-bekapcsolásával lehet mahinálni/
Aztán persze lehet ahány laptop annyiféle megoldás...

(#30441) GabN73 válasza misirulez (#30439) üzenetére


GabN73
addikt

asztali gépemnél ilyenkor winyát cseréletem mert meghalt :U :(((
menni ment,mappákat látta,de nem mindet nyitotta meg.ha valamit el akartál indítani vagy hibaüzenet vagy semmi.

(#30442) misirulez válasza GabN73 (#30441) üzenetére


misirulez
senior tag

Igen-igen, ezzel is ez a gond, ha berakom asztali gépbe, persze külön partícióként tehát nem erről bootol.
Azt mondják az okosok, hogy szétesett a particio ezért nem tud bootolni, de esetek 90% segít a scandisk, persze a vinyó egyértelműen haldoklik, de egy utolsó adatmentésre, még fel lehet éleszteni scandisck-el csak én nem tudom, hogy miaz és hogyan mukodik, ez lenne a fő kérdésem.

Üdv.:
Misi

(#30443) misirulez válasza misirulez (#30442) üzenetére


misirulez
senior tag

Jah azt hittem bonyolultabb.
Közben megtaláltam.
Jobb katt a winyóra > Tulajdonságok > Eszközök > Ellenőrzés.

Ha ez nem segítene (most fut a háttérben) tudtok valami más alternatívát ajánlani?

Üdv.:
Misi

(#30444) RootRulez válasza misirulez (#30443) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, ezt akartam írni :D

═════════════════════════════════════════

(#30445) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Még egy hülye kérédés:

Skypeon ha valaki videóhívásra kér fel eltorzulva látom a videóképét (megnégyszerezi vizszintesen a képet)

Ha ő mást hív mások nem tapasztalják.
Ha én mással beszélek akkor IS tapasztalom.

Videókat lejátszik a gép, ettől függetlenül a gép video driver-ét újraraktam, és a skype-ot is és még mindig ez a probléma...

Üdv.:
Misi

(#30446) RootRulez válasza misirulez (#30443) üzenetére


RootRulez
félisten

HDD Sentinellel lesd meg, nem akar-e meghalni...

═════════════════════════════════════════

(#30447) Sk8erPeter válasza Asador (#30438) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha hibás a RAM-modul, és nemrég vetted, akkor kötelességük kicserélni.
Nekem már vették vissza így (szintén hibás volt, tököltek rajta egy darabig, gondolom ők is letesztelték, aztán pár nap múlva szóltak, hogy mehetek a cseretermékért).

Sk8erPeter

(#30448) Sk8erPeter válasza misirulez (#30439) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Régen volt csak scandisk, azóta "checkdisk" (chkdsk): [link]
"A Chkdsk (Chkdsk.exe) a kötetek hibáinak vizsgálatára szolgáló parancssori eszköz a fellelt hibák kijavítását is megkísérli. A Chkdsk például ki tudja javítani a hibás szektorokkal, elveszett fürtökkel, kereszthivatkozott fájlokkal és könyvtárakkal kapcsolatos hibákat."

(#30443): nem elég csak az Ellenőrzésre kattintani, mindkét checkboxot ki kell pipálni! Ekkor figyelmeztet a Win, hogy egyes műveleteket csak újraindításra ütemezve tud végrehajtani, hát tegye azt! Ilyenkor végzi el a tisztességes ellenőrzést.

A SATA-vinyó problémára vannak állítási lehetőségek a BIOS-ban: [link] pl. Native Mode: Disabled.

Szerk.: ja igen, és a HD Sentinel-t tényleg tedd fel!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#30449) whited


whited
addikt

sziasztok
az miért van hogy kipróbálom a realtek hd a m-ben hogy van-e hang, ott ad hangot
de játékoknál eggyikben sem, ez miért lehetM?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#30450) RootRulez válasza misirulez (#30445) üzenetére


RootRulez
félisten

Egyre inkább úgy fest, hogy nem ártana újraraknod a rendszert, de tisztességesen... Én egyszer csináltam, így akkor én is csak szívtam vele, nem is volt hosszú életó, 2-3 nap (de lehet annyi se) És raktam rá kopp új rendszert formázással egybekötve, az a tuti... Ami kellhet mentsd el. Document & Settings mappából az uTorrent mentéseket, MSN beállítáokat, xfirét és fel se fog tünni, hoyg új rendszer van, én is csak ezeket szoktam kimenteni, pont elég, a porgrmaok meg flemennek megint. Játékokat meg nem feltétlen muszály, csak akkor a Dok mappát is mentsd, ha egy játék oda ment. (nekem ezért van a D-n a Dokumentumok mappa, ha beüt a ménkü: Format c:/u)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.