Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31551) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
DVD íróknál mit jelent az, hogy Labelflash?
Előre is köszi!
Üdv! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#31552) dudika10 válasza Klemens (#31551) üzenetére


dudika10
veterán

Ha nem tévedek akkor ugyan olyan mint a lightscribe. Amennyiben rendelkezésedre áll megfelelő dvd tudsz rá gravírozni. Talán a színárnyalat különbözik a két technikánál.

mod: lightscribe
labelflash

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31553) breed30 válasza Klemens (#31551) üzenetére


breed30
tag

Hello a DVD-írásra használatos lézerfejjel tud mintát gravírozni a lemez címkés oldalára.
Itt a teljes cikk: [link]
Remélem tudtam segiteni. :)

(#31554) breed30 válasza D1Rect (#31550) üzenetére


breed30
tag

Hello van valami más meghajtód Pl:belsö kártya olvasó pen stb?
Nekem is csinált egyszer ilyet a kártya olvasó zavart be nekem Lehuztam utána minden oké volt. Rájöttem utána hogy a biosban tiltanom kellet a boot other devicet.
Remélem tudtam segiteni. :)

(#31555) djyuri válasza Csabee. (#31541) üzenetére


djyuri
őstag

HY

nem tudom :) A videó szerint már készre rakott gépekhez készítik,amik rendre egyformák.
Nos lehet,hogy ez jó,mert a windows beállításait talán mind átviszi. Kíváncsi lennék mi viszi át az összes programom is.

(#31556) gyáliSanyi válasza Csabee. (#31547) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Megvan az oka.

Live poor, die ritch.

(#31557) Csabee. válasza gyáliSanyi (#31556) üzenetére


Csabee.
nagyúr

és mi az ok? mond, mert nem látom így sok értelmét..

Üdv: Csabee.

(#31558) Axel 007


Axel 007
tag

Sziasztok! Mozilla Firefoxal kapcsolatban lenne az a problémám, hogy nem akarja "felismerni" az új 23 "os monitort(1920*1080) de a régi 17"os (1280*1024)képet hozza elő ha megnyitom.....Az Explorer "felfogta" de azt nem fogom használni:D...... Ha meg újra kell telepítenem és előtte letörölnöm akkor meg bukom a rengeteg könyvjelzőmet...Tudna valaki segíteni hol tudom beállítani , hogy a böngészni is 23" ban tudjak:)mert én már át néztem mindent de tippem sincs....

''Az emberi hülyeség és a világegyetem végtelen!Bár az útóbbiban nem vagyok teljesen biztos'' - Albert Einstein

(#31559) lizakattila válasza Axel 007 (#31558) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!
A könyvjelzőket le tudod menteni (Könyvjelzők/Könyvjelzők kezelése/Mentés) és utána ugyanott a visszaállítás menüben visszaállítani.
Ezzel esetleg van lehetőséged letörölni és újra felrakni, hátha úgy magához tér. ;)
Csak 1 ötlet.

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#31560) djyuri válasza djyuri (#31555) üzenetére


djyuri
őstag

Áhh....ez a program sorozat ugyanúgy nem jó....ennek is ghost a vége....ami meg itt nem működik,mert különböző a merevlemez...így a windows betöltéskor megáll az üdvözöljük képernyőnél.

Találtam egy copy commander nevű progit...nah ez is olyan,mint a ghotst...de hát ez még nem tud boot lemezt csinálni :) Mert amit leklónoz azt nem boot-olja a gép...mellesleg csak egy kábelen lévő vinyókat képes kommunikáltatni,mert ellenkező esetben kiakad,azaz 99%-ban fagy és kb 4 perc után néhányszázezer órára becsüli a végét :D s úgy kb 2 perc,mire az egérrel eljutok a cancel gombig...
de egy kábelen lévőkkel jó....csakhát nem csinál ha azt vesszük semmit,mert klónozás után no boot system disk :) Adatpartícióval nem próbálkoztam..ezt is mire így megcsináltam másfél óra volt....

úgyhogy majd holnap...most csevegek haverokkel,mert egész héten nem volt rá lehetőség.

üdv

(#31561) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek van valakinek egy Netgear GR614L tipusú routere?
Most vettem és amikor összedugtam az alapértelmezett átjáró 10.0.0.1 telepítésnél bettetem a lemezt a gépbe elindítom elkezdek végigmenni a menüpontokon és valami csatlakozásán aztmondja hogy nem tud csatlakozni próbáljam meg újból van valakinek valami ötlete?
A router menüébe nem tudok sehogyse bejutni.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#31562) Sk8erPeter válasza lakatosturbo (#31561) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mármint WGR614L. :) (+[link])
192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 címmel tudsz belépni a menübe.

Sk8erPeter

(#31563) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Kezdek falnak menni... :W Jogos a kérdés, hogy mi okom rá...hát ez! Egy király képernyővédő, amit XP-s gépemre telepítve tudok csodálni, de Vista-s társán már nem...Igen..szép, méretes darab a telepítő, de hidjétek el, megéri a látványért cserébe egy kis várakozás! :K
Adobe Flash és Shockwave fennt van. Mi hiányozhat neki még szerintetek? Valaki Vista-s "bajtársam" kipróbálná, hogy megy-e nála és nálam van-e a baj, vagy tényleg a Vista a bűnös...Köszöntem! :R

(#31564) RootRulez válasza gamer0101 (#31563) üzenetére


RootRulez
félisten

137 mega :F egy képernyőkímélőnek?



Nekem ilyen képernyőkímélőm van, oda adjam? ;]

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#31565) rikacs


rikacs
csendes tag

Üdv! Ha a CPU-ról levesszük a hűtőt, akkor visszahelyezés előtt mindenképpen újra kell pasztázni, vagy a rá lehet rakni a régi pasztára is?
A másik kérdésem az lenne, hogy alaplapokat, grafikus kártyákat, ill. egyéb bővítő kártyákat milyen anyagú felületre célszerű elhelyezni számítógépszerelés közben, hogy ne keletkezzen bennük kár?

(#31566) RootRulez válasza rikacs (#31565) üzenetére


RootRulez
félisten

Az újrapasztázás nem árt, szerelés közben leteheted az asztalra (fa) vag, ha nagyon biztos akarsz lenni magadban akkor antisztatikus zacsira, bár az estek többségében ebből nem igazán szokott baj lenni (nálam)... Amire figyelj oda, szélben semmiképp ne tedd az alkatrészeket az ablakpárkányra, főleg ne a 10. emeleten, valamint kerüld a kocsibejárót is... ;]

═════════════════════════════════════════

(#31567) Sk8erPeter válasza gamer0101 (#31563) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

.NET Framework 1.1-et tedd fel.

Sk8erPeter

(#31568) gamer0101


gamer0101
aktív tag

RootRulez: Annyi, de odab*sz nagyon, mondom! :D Am ismerem a kékhalálos képernyővédőt is. Az sem rossz! :DDD

Sk8erPeter: Istencsászár vagy, ha így működni fog! Köszi! :R

(#31569) RootRulez válasza gamer0101 (#31568) üzenetére


RootRulez
félisten

Nos letöltöttem Win7re a képernyőkímélőd és nem szeresse :( .net FW-ből 2.0ás van fent...

═════════════════════════════════════════

(#31570) Sk8erPeter válasza gamer0101 (#31568) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit, egyébként épp az oldalról szedtem, amit linkeltél: "Requirements: OS: Windows XP/Vista with .NET Framework 1.1 [...]" :)

(#31569) RootRulez: ".net FW-ből 2.0ás van fent..." A 2.0-s nem elég, ha a követelmények szerint 1.1 kell, itt a magasabb számok nem azt jelentik, mint mondjuk a DirectX-nél, hogy egyre fejlettebb, és visszafelé kompatibilis, tehát az 1.1-et külön fel kell tenni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#31571) gamer0101 válasza RootRulez (#31569) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Nem jött össze nekem sem Vista alatt még így 1.1-es FW-el sem. Pedig baromi jól néz ki az XP-s gépemen... :O Itt meg csak egy fekete képet látok, de nem csinál semmit. Csak a feladatkezelőből tudom kilőni. Sejtésem sincs, hogy mi lehet a baja. Azért még várok megmentőt aki tudja a választ! :U THX!

(#31572) honyike


honyike
aktív tag

Hello!

Valaki tudna mutatni egy írást, ami helyre teszi bennem a képet a Win7 XP-kiegészítéséről? Mert most nem tudom, hogy ez mi is pontosan! :)

Ezt az XP-t nem lehet kihasználni arra, hogy a Win7 XP-s driverrel tudja működtetni az USB-s WiFi vevőmet? :)

Köszi: Gábor

(#31573) Sk8erPeter válasza gamer0101 (#31571) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Legújabb Flash Playered van?
Lapozófájl nincs letiltva?

Sk8erPeter

(#31574) Sk8erPeter válasza honyike (#31572) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#31575) Sk8erPeter válasza gamer0101 (#31571) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még vmi az előző kérdéseken túl: újraindítottad a gépet a FW telepítése után?

Sk8erPeter

(#31576) Tomate


Tomate
veterán

Szeretnék csinálni valami jól kinéző, egyszerű diagrammot a most készülő Logoutos vga-s tesztemhez. Tudtok valami ilyen irányú programot? Vagy szenvedjek az excellel? :(

(#31577) RootRulez válasza Sk8erPeter (#31573) üzenetére


RootRulez
félisten

háh... 1.1es netFW+ új flash player és Win7en hasít a cucc :D akkor amoda lehet a vista a hunyó ;)

═════════════════════════════════════════

(#31578) honyike válasza Sk8erPeter (#31574) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszi szépen, az utolsó írás volt számomra a leg hasznosabb! :D

Már jön is le a virtuális XP! :D

Köszi még egyszer! :)

(#31579) Csabee. válasza Tomate (#31576) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a 07es excelbe sztem jó diagrammokat tudsz csinálni :)

Üdv: Csabee.

(#31580) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok ! Egy gyors kérdésem lenne : Ha a routert kihúzom a gépből és simán bedugom az UTP kábelem a hálókártyába,hogyan tudok netezni újra ? Mert nem sikerül :( Azt írja : 691-es hibakód , a felhasználónév vagy jelszó rossz (ez nem igaz ,mert jó ,tuti !) vagy és innen angolul :
or the selected authentication protocol is not permitted on the remote access server.Ez mit jelent ? Mert a PUBLIC network beállítást nem tudom HOME networkre átállítani. Mindez windows 7 alatt van.Namost letúrtam a vinyót és full installt csináltam,mondván így nem is tud a gép arról hogy valaha volt router a gépben.De a hiba így is megmarad.Viszont ahogy visszateszem a routert a kábel és a gép közé azonnal van net újra.Mi a lehet megoldás ?

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#31582) joe2005 válasza Atti1112 (#31580) üzenetére


joe2005
senior tag

A routert úgy képzeld el, mint egy számítógép saját azonosítással hálókártyákkal stb.
A router tartja fenn a kapcsolatot a modemmel szolgáltatódnál. Adslnél a tárcsázást, vagy kábelen a MAC azonosítás a routereden keresztül történik, amennyiben kiiktatod újból azonosítani kell azt az eszközt, amit csatlakoztatsz a netre. Például a géped behívóját (tárcsázó, vagy mac címét kell azonosítanod).
Mi a célod ezzel?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#31583) Csabee. válasza Atti1112 (#31580) üzenetére


Csabee.
nagyúr

milyen internetszolgáltatód van? ha UPC akkro lehet újra kell regisztrálni, mert az MAC cím alapján szolgáltat :)

Üdv: Csabee.

(#31584) Csabee. válasza ,,no name" (#31581) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tedd XP kompatibilitás módba, úgy menni-e kell :)

Üdv: Csabee.

(#31586) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek van egy netgear WGR614L-es routerem és azt szeretném megkérdezni hogy lehet megváloztatni a bejelentkezési azonosítót az andmin helyett? mert én csak a jelszót tudom megváltoztatni.

Előre is kössz a válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#31587) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok
Az egyik haverom most telefonált, hogy valami nagy gáz van a gépével. Gondoltam beírok, hátha..
Szal gép bekapcs, proci- és kártya ventik felpörögnek, csakúgy mint a vinyók. Azonban semmi boot, semmi csipogás a speaker-től. Már kivette a memóriákat, majd egyet rakott csak vissza, de akkor folyamatos csipogás hallatszott. A tápkábeleket már megmozgatta, stb, de semmi. Tudom, hogy senki sem tévés gyógyító, de mit tudnátok mondani?
Köszi

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#31588) sgergi válasza Peti78 (#31587) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem memória tesztelése, de bios reset sem árthat.

(#31589) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Létezik oylan router amivel fixen lehet kiosztani a sávszélt? Pl 10mbit 2 gépre 5-5mbit.

(#31590) Csabee. válasza ToBeY (#31589) üzenetére


Csabee.
nagyúr

portot ha tudod programozni akkor megcsinálhatod igen :) és persze hogy létezik olyan router! nagy szervereknél is így csinálják ;)

Üdv: Csabee.

(#31591) Csabee. válasza Peti78 (#31587) üzenetére


Csabee.
nagyúr

vegye ki a procit meg a alaplapi elemet és rakja vissza :) hátha..;)

Üdv: Csabee.

(#31592) Peti78 válasza sgergi (#31588) üzenetére


Peti78
őstag

Lehet, de nem valószínű, hogy mind a 3 modul egyszerre ment volna ki. Ráadásul se kép, se hang.

(#31591) Csabee. A gombelemet kivetettem vele, a prockót pedig megmondom neki.
köszi :R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#31593) Cinege45


Cinege45
tag

Üdv.,
Van kis gondom;
Ujrainstalláltam az XP-t hardvercsere miatt.
A formattálásnál (NTFS) a meghajtó betűjeleként "E" -t adott meg és közben csinált
egy 8 Mb-os(!) particiót "C" betűvel. (ez FAT)
Hogyan lehetne átnevezni E-ről C-re, mert gondolom később gondjaim
lehetnek?!
Köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#31594) djyuri válasza djyuri (#31560) üzenetére


djyuri
őstag

Nah emberek!Csak sikerült...de áh-áh...nem úgy,ahogy azt gondoljátok :)
Akit érdekel,az elolvassa

(#31595) Csabee. válasza Cinege45 (#31593) üzenetére


Csabee.
nagyúr

uninstalláltál xp-t az vicces lehet? nem tudomhogy lehet uninstalálni ;)

viccet félretéve, tehát most nincs semmi particiód cak ez a kettő? fogd meg tröld az E meg a C betüs particiót, és csinálj egy új particiót és lesz egy C-d ;)

Üdv: Csabee.

(#31596) Sk8erPeter válasza djyuri (#31594) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ment is válasz a topicba... Ezt azért ennél jóval egyszerűbben is meg lehetett volna oldani, ha azt mondod, hogy csak a bootrésze nem ment.
De ezzel még nem vitted át csupán a programbeállításaidat, tehát most kicsit eltértünk az eredeti kérdéstől, nem? :D

(#31595) Csabee.: ezt írta a srác: "Ujrainstalláltam az XP-t hardvercsere miatt." ;) (persze lehet már szerkesztés után javította)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#31597) Sk8erPeter válasza Cinege45 (#31593) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért lett más meghajtó-betűjele a partíciónak, mert valószínűleg törölted a korábban aktívként megjelölt partíciót. Ekkor törlés után a telepítő megjelöli aktívként a következő partíciót, így az lesz a C: partíció.
Ha jelenleg nincsenek fontos adataid a lemezen (vagy már kimentetted őket), akkor megcsinálhatnád azt, hogy letörlöd a mostani partíciókat, létrehozol EGY (!) újat, amit rendszerpartíciónak szánsz, a kívánt mérettel, feltelepíted rá az XP-t, és miután ez megvolt, a többi partíciót már a Lemezkezelőben hozod létre (Start - Futtatás - diskmgmt.msc).

Ha az XP-det már telepítetted, akkor nem fog menni az "átnevezés", érdemes újrarakni inkább. A rendszerpartíció betűjelét macerás átírni, van Registry-ben MountedDevices kulcs, amivel lehet babrálni, de nem kínál biztos megoldást. (ilyen esetben csak az újraparticionálás, újratelepítés a biztos)

Sk8erPeter

(#31598) Csabee. válasza Sk8erPeter (#31596) üzenetére


Csabee.
nagyúr

baszus:D én full uninstallnak olvastam,, lehet azóta javította ki tényleg :D
de kár hogy nincs XP uninstall :DDDDD

Sk8erPeter használj win7-et

Üdv: Csabee.

(#31599) Cinege45 válasza Csabee. (#31595) üzenetére


Cinege45
tag

Bocs, igazad van, format majd ujra telepítés.
a HDD-n van egy másik partíció de az most nem játszik szerepet.
Ezek után nem tudom, hogyan csináljak új partíciót...

(#31600) Csabee. válasza Cinege45 (#31599) üzenetére


Csabee.
nagyúr

mért ne tudnád? a meglédő particiódnak mi a betűjele? ha nem c- akkor simán csinálsz egy particiót és az lesz a C

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.