Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30851) erramocska


erramocska
csendes tag

Kérdésem lenne ehhez a lapkához igaz nem komoly csak nem értek hozzá ilyen mélyen. Nos ugye alapjáratona kicsike am2 foglalatú de belepréseltem egy x2 7750 BE-t ami ugye am2+ os. Egy röpke bios frissités után aranyosan duruzsolt és bevette amajá a procit rendesen. Kérdésem az lenne hogy a HT-t magamtól kelene átálítanom de jóötlet e ez és ha igen mekkorára tegyem azt? Természetesen midnen adattal rendelkezem úgyhogy várom a hozzáértők kommentárjait^^

(#30852) total90 válasza mh197 (#30841) üzenetére


total90
veterán

Neked van eredetiben sima és sp1-es Vitstád is ? Wow, ilyet sem sűrűn látni.... :U Ha meg nem eredeti, akkor lehet ott a hiba, hibás egy letöltött fájl de tudod no warez ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30853) Sk8erPeter válasza total90 (#30852) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Neked van eredetiben sima és sp1-es Vitstád is ?"
Ha van egy "sima" eredeti Vistája, akkor ahhoz eredetiben letölthet SP1-et, és integrálhatja az eredeti "sima" Vistájába, így lesz egy eredeti SP1-es Vistája. :DD

Sk8erPeter

(#30854) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

A GParted Live CD nálatok sem megy Virtual PC-n? Vagy csak nálam van hiba? Ha igen, mi lehet?
Az alábbi hibaüzenetet dobja, akárhogy is akarom elindítani:
Virtual PC hiba - GParted Live CD

(A betöltőkép még normálisan megjelenik: [kép])

Előre is köszi a választ! :R

Sk8erPeter

(#30855) #65675776 válasza Sk8erPeter (#30854) üzenetére


#65675776
törölt tag

És VPC-n mi a halál szükség van ilyesmire? Van egy rakás alacsonyszintű sw, ami nem fut virtuális környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#30856) mh197 válasza total90 (#30852) üzenetére


mh197
senior tag

Az sima vistát már raktam egy másik gépre, és arra tökéletesen felment, szóval nem lemez hiba lesz.
Nem az enyém, hanem céges. ;)

(#30857) Sk8erPeter válasza #65675776 (#30855) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem "szükség" van rá, egyszerűen szerettem volna kipróbálni bizonyos funkcióit kockázat nélkül és gyorsabban, mint valós környezetben... :U
Egy egyszerű "nem működik VPC-n" válasszal is beértem volna. :(

Sk8erPeter

(#30858) Blaze71 válasza mh197 (#30856) üzenetére


Blaze71
őstag

Olvastam a gondodat. Nekem akkor csinált ilyent, amikor az nVidiás Gigabyte laphoz akartam telepíteni SATA DVD íróról és nem állítottam át az SATA kezelést a BIOS-ban IDE-ről AHCI-re. De az ATI lapkás Gigabyte lap esetén már nem volt vele gond, illetve akkor sem, ha az nVidia lapkásra IDE DVD olvasóról telepítettem. Csak egy tipp, egyéb esetben passz.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30859) mh197 válasza Blaze71 (#30858) üzenetére


mh197
senior tag

hmm, hát még egyre tudok max tippelni, hogy a benne lévő sata driver sz_r, és ha jól emléxem olvastam vmi vlite nevű progiról, ami bele tud tenni ezt azt vista telepítőbe. Még asszem azzal megpróbálkozom, hátha működik, de más ötletem nekem sincs.
A lapon már próbáltam a marvel IDE vezérlőjére tenni a dvd-met, de ugyanaz volt a szitu. Szóval nem a dvd és a vezérlő okozzák, de akkor vajon mi? :F

(#30860) Barthezz2 válasza mh197 (#30856) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, a sata eszközök IDE/AHCI módjának oda-vissza állítása lehet egy lehetőség. Illetve én a te saját ötleted is alkalmaznám, mégpedig azt, hogy kiveszed fele ramot a telepítés idejére, és ha felment akkor teszed vissza. Havernál is csak ugy sikerült felrakni a vistát, igaz nála ha jól emlékszem valamivel tovább eljutott, de neki sem települt a 4Giga rammal, csak ha felét kiszedtem.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30861) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Scada rendszerről valaki valamit?

(#30862) Blaze71 válasza mh197 (#30859) üzenetére


Blaze71
őstag

Egyszer próbálkoztam n_lite progival XP telepítőbe MCP65 AHCI drivert integrálni, de idő hiányában nem jutottam vele semmire. Amit a Gigabyte oldaláról leszedtem hozzá AHCI drivert állandóan floppyt kért, az meg nem van itthon. :) Egyébként milyen lap? A 4 GB memória nem hinném, hogy gond, mert nálam is annyi van és simán felment a 32 és a 64 bites Vista is.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30863) mh197 válasza Blaze71 (#30862) üzenetére


mh197
senior tag

Asus P5WD2-E premium a lap.
Van rajta két vezérlő, az egyik az ICH7R, a másik egy Marvel.
A vezérlőben túl sok állítási lehetőség már nincs, mindet végigpróbáltam már sajnos.
Csak azt tudom még elképzelni, hogy a vista belső drivere nem jó ehhez a cucchoz, illetve lehet, hogy nincs is benne a marvell vezérlő drivere, bár nem hinném, hogy így van, de ki tudja...

(#30864) Blaze71 válasza mh197 (#30863) üzenetére


Blaze71
őstag

Csökkentett módban sem bírod elindítani?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30865) mh197 válasza Barthezz2 (#30860) üzenetére


mh197
senior tag

A ramkivevős témát még nem próbáltam, mert nem volt kedvem szerelgetni szét a házat. :) Én még mindig a winyó vezérlések körül keresgélnék, mert rögtön az elején befagy a telepítő, ami sztem annak a jele, hogy amikor felismerné, és elkezdene fájlokat másolni a winyóra, ott akad le. De ez csak tipp. :U

(#30866) mh197 válasza Blaze71 (#30864) üzenetére


mh197
senior tag

Telepítést csökkentett módban? :F

(#30867) Blaze71 válasza mh197 (#30866) üzenetére


Blaze71
őstag

Várjál csak!!! Lehet, hogy félreértettem valamit. Most feltelepül és nem indul el, vagy már telepítéskor is megadja magát? Mert ha ez utóbbi, akkor tényleg dobj már bele egy IDE-s DVD-t, mert ott lehet a baj.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30868) total90


total90
veterán

Valaki erre ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30869) d0gz1ll4


d0gz1ll4
csendes tag

Hali!

Létezik olyan program amivel megtudom nézni hogy a gépen milyen programok futottak és mettől meddig?

(#30870) Barthezz2 válasza mh197 (#30865) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Bár atomi szinten nemtudom hogy hogy zajlik pontosan a telepítés, de ha egy fentlévő os-t indítasz, akkor is a ramok ellenörzésével kezd. Valahogy ugy sejtem, hogy a telepítés azon részén, ahol elakadsz, ott is hozzányúl a ramokhoz.
Viszont egy IDE-s DVD kipróbálása is jó ötlet, ahogy előttem írták.

Everybody lies.

(#30871) Sk8erPeter válasza total90 (#30835) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Logout cikkekbe sem lehet beágyazott videót berakni, lehet, hogy ott sem.
Nézz körül az oldal leírásaiban (FAQ).

Sk8erPeter

(#30872) joe2005 válasza d0gz1ll4 (#30869) üzenetére


joe2005
senior tag

gyors segítségnek

"Have you tried turning it off and on again?"

(#30873) total90 válasza Sk8erPeter (#30871) üzenetére


total90
veterán

Végül sikerült de olyan fura kódot kellett használni... ilyennel még nem találkoztam. Na a lényeg, hogy műxik.

Egyébként azt tudom, hogy a Logaout-on nem lehet berakni videót... De azt esetleg tudod, hogy miért ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30874) Asador válasza ballington (#30781) üzenetére


Asador
tag

Meg is van. K :R sz!

(#30875) papa1


papa1
tag

Hello mindenkinek.
Volna egy olyan problémám,hogy átállítottam a dvd lejátszón a video kimenetet yuv-ra scart-ról és elment a kép,de ami a nagyobb baj,hogy nem tudom a menüt visszahozni,amivel vissza tudnám állítani. :W
Az ötleteket előre is köszönöm.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#30876) Csabee. válasza total90 (#30873) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha egy moderatort megkérsz, szerintem tud segíteni a problémádba, bár... lehet hogy még ő is azt mondja hogy felejtős, és csak linkelni tudsz a youtubos videóra :)

Üdv: Csabee.

(#30877) Omega81 válasza Sk8erPeter (#30849) üzenetére


Omega81
senior tag

Köszi!

"Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert a SENDKEYS.dll nem található."

:O

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#30878) Barthezz2 válasza papa1 (#30875) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Távirányítón kellene lennie egy olyan gombnak, hogy display, vagy video, vagy out vagy valami hasonló. Azt kezd el bőszen nyomkodni, míg nem kapsz képet :)

Everybody lies.

(#30879) papa1


papa1
tag

Az a baj,hogy hiába nyomkodom a setup gombot a dvd távirányítóján,a tv azt írja ki ,hogy "nincs jel",sötét háttérrel.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#30880) Csabee. válasza papa1 (#30879) üzenetére


Csabee.
nagyúr

kábel nem csúszott ki? scart csatlakozó esetleg?: ) húzd ki és dugd be újra a dvd lejátszód :)

Üdv: Csabee.

(#30881) tibi.82


tibi.82
tag

SZiasztok!

Tegnap miközben a DVD-ROM-ot cseréltem ki a gépemben, akkor kezdődött az alábbi hibajelenség:

Egyszercsak a gép (tápegység/alaplap) bekapcsolat magától, majd pár másodperc múlva leállt a gép, azután pedig nem lehetett gombbal indítani a gépet.
Azóta csinálja ezt, ha bedugom a tápot a konnektorba, akkor rögtön gombnyomás nélkül elindul a gép, de le is áll aztán és nem lehet elindítani gombbal.
(Nem a túlfeszültségvédő csinálja, mert ha kiveszem akkor is bekapcsol a gép.)
Aztán megmozgattam kábeleket, levettem a DVD, floppyt stb., aztán egyszer megjavult, majd megind elromlott, megjavilt, elromlott...

Mi lehet az oka és megoldása ennek?

(#30882) papa1


papa1
tag

Be van dugva a tv-be is meg a lejátszóba is a scart,csak a lejátszó menüjében sikerült a videokimenetet átállítanom a scart-ról-yuv-ra.Abban a pillanatban elment a kép és nem lehet újra behozni a lejátszó menüjét,hogy vissza tudjam állítani.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#30883) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

A gépemet megtaláljátok a cuccaim között. Az lenne a gondom,hogy mindegy milyen OS van fent,de néha fogja magát a gép és újraindul. Egyszerűen restartol :U
Gondolkodom...lehet a hűtés,mert a házba van egy 8cm venti,de nem sokat ér. A gép pedig elég közel van a falhoz,lehet,hogy a tápnak van melege?

Olyat is szokott,hogy bejön az OS és akkor utánna rögtön restart. Valakinek valami ötlete? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30884) Blaze71 válasza tibi.82 (#30881) üzenetére


Blaze71
őstag

Lehet, hogy valamelyik gomb vezetékei összeérnek. Pl a Power. Ugyanis ha folyamatosan nyomod 6 másodpercig, akkor leáll mindenképpen a gép, mert kilövi a tápot. Nézd meg ezeket a vezetékeket. Ha lehet, mérd ki szakadásvizsgálóval is, mert ha akkor is jelez, ha nem nyomod a gombot, akkor zárlatos. Ha tutira jók, akkor ClearCMOS is segíthet, csak akkor újra kell állítanod a Bios-t.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30885) Csabee. válasza cellpeti (#30883) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szerintem a processzorodnak van melege! első körben arra tippelnék, próbáld meg azt hogy a biosba megnézed rögtön hogy hány fokos a procid, és ott hagyni egy ideig hogy mit mutat! illetve lehet hőpasztát kéne venned a proci hűtőhöz :)

Üdv: Csabee.

(#30886) cellpeti válasza Csabee. (#30885) üzenetére


cellpeti
veterán

kb 1 hónapja pasztáztam át! Lehet kéne rá egy nagyobb hűtő? :U

úgy pasztáztam,hogy a proci közepére tettem,majd rá a hűtőt,lehet el kellett volna kenni a pasztát? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30887) Csabee. válasza cellpeti (#30886) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igazából ha valamennyire elehetne kenni, de ha friss paszta van rajta akkor nem hiszem hogy az a gond! Esetleg kompresszorral kifújhatnád a gépházadat! vagy leveszed a gépház oldalát és nézd meg hogy úgy mit reagál a géped :)

Üdv: Csabee.

(#30888) Blaze71 válasza cellpeti (#30886) üzenetére


Blaze71
őstag

Jól csináltad, nem kell szétkenni. Borsónyit a proci közepére és a többit elrendezi a hűtő. :)) Az a lényeg az újrapasztázásnál, hogy a régi pasztából ne maradjon rajta semmi, mert kitámaszthat, ha esetleg megkeménykedett és nem fog rendesen vezetni az új sem. Egyébként ha nem ad lekapcsolás előtt jelzést (bip), akkor szerintem nem túlmelegedés miatt csinálja, kivétel ha valami szoftveresen kapcsol le és nem lett jól beállítva.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30889) cellpeti


cellpeti
veterán

Itt van pár adat!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30890) Barthezz2 válasza papa1 (#30882) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ne a setup menübe akarj belépni, oda nem fogsz tudni, mert olyan jelet kap a tv, amit nem tud feldolgozni, így a menüt sem fogod látni. Kell, hogy legyen a távirányítón egy olyan gomb, ami közvetlen ezt, azaz a tv jelet állítja. display/tv/out/disp.... vagy hozzá hasonló gombot keress. De ha nem jössz rá, akkor dobj egy képet a távirányítóról.

Everybody lies.

(#30891) mh197 válasza Blaze71 (#30867) üzenetére


mh197
senior tag

IDE-s a DVD! :R
A telepítésnél akad el a vista, már az elején, nem megy fel egyáltalán.
Xp megy fel csak, de az gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#30892) Barthezz2 válasza mh197 (#30891) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor marad a fele ram kivétele ;)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30893) mh197 válasza Barthezz2 (#30892) üzenetére


mh197
senior tag

Nagyon úgy néz ki, de lehet még előtte beleintegrálok vlite-al vistába egy drivert az ich7r-hez, illetve egy marvel drivert is. Hátha menni fog. Utánna kiveszem az egyik ramot. Ha úgy sem, akkor megyfel a windows 7 majd, csak annak a kialakítását annyira nem csípem. Nade ez van, ha már pista nem megy.

(#30894) Csabee. válasza cellpeti (#30889) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem jön be az albumod! nincs nyilvános albumod azt írja! :)

Üdv: Csabee.

(#30895) Omega81 válasza cellpeti (#30883) üzenetére


Omega81
senior tag

Memória. :B

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#30896) cellpeti válasza Omega81 (#30895) üzenetére


cellpeti
veterán

És mit tegyek ez ügyben? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30897) Blaze71 válasza mh197 (#30891) üzenetére


Blaze71
őstag

XP esetén nincs AHCI, tehát ha az felmegy, akkor a SATA kezelésed biztosan IDE módban van. Ellenkező esetben az XP kékhalálozna a telepítés végén. Mivel IDE-s a DVD író, ez nem okozhat problémát. Nem igazán vagyok képben az újabb Intel lapoknál, ezért lehet, hogy érdemes lenne megnézned ezt az oldalt: http://lacy.hu/

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30898) Omega81 válasza cellpeti (#30896) üzenetére


Omega81
senior tag

Próbáld ki a géped más memóriákkal (más gyártó)... engem éveken át szívatott a memória, hasonló tünetettel. Hátha ez a gond.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#30899) Omega81 válasza Omega81 (#30877) üzenetére


Omega81
senior tag

SENDKEYS-t sikerült letöltenem sendkey.dll néven, átneveztem, megpróbáltam (bemásoltam a C:\WINDOWS\System32 könyvtárba), utána mást hiányol a program.

KÉREM, AKINEK PRIMAX COLORADO 600P SZKENNERE VAN, KÜLDJÖN A GYÁRI CD-KRŐL MÁSOLATOT, VAGY AKI ILYET TUD SZEREZNI... KÖSZI.

Aki olvassa, privi, nem tudom követni a topikot.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#30900) cellpeti válasza Omega81 (#30898) üzenetére


cellpeti
veterán

Most vettem bele ezeket a Dominatorokat! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.