Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29851) Zagaran


Zagaran
tag

Szisztok!

A következő lenne a problémám.
Tp-link router/pci wifi kártya van megosztva a net. Net és minden más netes program ok. Kivéve az msn-t. Kidob azzal a hibával, hogy kapcsoljam ki a tűzfalat. Tűzfal kikapcsolva, routeren is xp-ben is. Viszont a hiba még mindig fent áll. Valakinek valami ötlet?

Thx!:R

+3630-329-56-99

(#29852) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Létezik olyan weboldal, ami valamiféle adatbázist tartalmaz a világ autóinak jó részéről, de úgy, hogy leher kritériumok alapján keresni, mint pl. nyomaték, karosszéria típusa, motor, váltó, stb alapján?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#29853) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok, most tettem szert először hőmérséklet kiírós házikóra AeroCool I-Curve+ és nem igazán tudom, jól kötöttem-e be... Tehát a panelen rajta van a vezeték nem látom csak remélem a másik fele pedig a házba jön és egy kis műanyag csövecske védi a szenzorokat, leszedtem róla a műanyag csövecskét és az egyiket pl. szépen hozzáragasztottam a mellékelt ragasztócsíkkal a processzorhűtőhöz, de egyfolytában 65°C-ot mutat, megjegyezném, hogy odaragasztás előtt is annyit mutatott... Sőt nézegettem róla képeket és szinte minden képen úgy állnak az értékek. Konkrétan így:

A fordulatszámokat kiírja szépen, de a hőmérsékletek egy tapottat se mennek semerre, Mi lehet a baj, ha nem lennének csatlakoztatva apanelhez, akkor csak máshoyg jelezne vissza, és ha nem is jól ragasztottam a hűtőre, azért csak változna a levegő hőmérséklete És nem 65°C-os lenne a hűtőm bordálya...

Eddig nem volt dolgom ilyennel, ezért is kérem a segítségeteket, köszi és üdv: RR

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#29854) ByB válasza ByB (#29849) üzenetére


ByB
addikt

UP - Ideiglenesen volt a gépemben 3 darab sata vinyó. Mióta eltávolítottam őket, bő egy perccel lassabban bootol be a gép. :(( Miért? :F

(#29855) Beri


Beri
addikt

Hello!

Most raktam össze egy új konfigot és fura gondjaim vannak. Egy Gigabyte MA790xt-ud4p lapom van, benne egy Sapphire HD4830-al. A vidkari 3D módban szemetel, vagy csak simán fekete képernyőre vált... Egyszer még a túlmelegedés miatt történő leállás ledje is kivilágított, hát lekaptam a hűtőt, újrapasztáztam a GPU-t és újraindítva figyeltem a hőfokot. 42-44 fokon járt, nem túlságosan hajtva (WOW futott fullon 1280x1024-ben) és ekkor is leállt, ugyanúgy, a led sem világított. Mindenképpen gariztatni fogom, a régi 6600GT-mmel természetesen minden tökéletesen működik.

Ez lenne a "kisebb" gond.
Nade a vidkari hülyesége miatt (volt hogy az aero bekapcsolása után azonnal szemetelt, viszont addig egyáltalán) újraraktam a windows-t. Semmilyen drivert nem kellett feltennem, minden működött, a hangot is beleértve.
Viszont egy újraindítás után nem volt hang! Azóta pedig se vista, sem pedig win7 alatt semmi nem jön ki a hangkártyából. Bármivel próbálkozom, semmi. Feltettem az alaplap CD-jéről a hangkari drivert, leszedtem a legújabb verziót netről, töröltem a hangot az eszközkezelőből, újraraktam.... semmi. Nem tudom mi lehet a hiba. Ha kihúzom a hangfalakat, bedugok egy fülest, vagy akármit, akkor nem érzékel kimeneti eszközt, ha újraindítom, akkor már igen, a hangerőcsúszkánál látszik is, hogy elvileg küld jelet, de semmi. Már teljesen tanácstalan vagyok... A lapot is gariztatnom kéne? Ennyire belenyúltam volna? Nem hiszem el, hogy nem user error... Végképp el vagyok keseredve, nem tudom mihez kezdjek... :F :W

Sorry a hosszú hsz miatt, remélem valakinek lesz ötlete... Előre is köszönöm mindenkinek.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#29856) V.Stryker válasza ByB (#29854) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A biosban nem állítódott be a raid funkció? Hasonló volt a régebbi lapomnál...két vinyónál többet csak akkor kezelt, ha engedélyeztem valami raides nyavaját és tök lassan indult.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29857) RootRulez válasza RootRulez (#29853) üzenetére


RootRulez
félisten

Na miaz? Midenki locsolkodik, segítsetek!:DDD

═════════════════════════════════════════

(#29858) Klemens válasza G@bi90MR (#29852) üzenetére


Klemens
őstag

Szia!
Ez nem weboldal, de minden autó benne van, szerelési útmutatóval meg megmutat minden rejtett cuccott, hibakódokat is tartalmaz.
Próbáld megszerezni az Autodata-t. Tudom a programot nem ingyen osztogatják, de ügyeskedj. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#29859) Béló


Béló
aktív tag

Hello

keresnék egy cikket melyben az LCD és Plazma technológiát vetik össze de nem találom
ha jol emléxem a logouton írodott
ha valaki megtalálja nekem nagyon hálás leszek érte ;)

(#29860) nova001


nova001
senior tag

hello
kövi a gond
van két xps gép egy hálon routerrel (di-604)
na most ha megosztok egy meghajtót nem tudok rálépni a másik gépről minden mappára ( ez változo melyikbe tudom belemenni melyikbe nem) mert nincs hozzá jogom
eddig ez nem volt csak újra kellet húznom mind2 gépen a wint (virus miatt) és ugye volt egy adatmásolás formázás visszamásolás dolog (xtem itt sérült meg a jogosultság dolog)hogy lehet megoldani hogy beletudjak menni mind2 gépen a másikra??????

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#29861) RootRulez válasza nova001 (#29860) üzenetére


RootRulez
félisten

Próbáld meg, hogy Start menü/futtatás és beírod "netsetup" ekkor bejön a hálózati kapcsolat varázsló, beállítod mindkét gépen, hoyg átjárón keresztül kapcsolódika netre és engedélyezed a fájlmegosztást (majd jönnek a megfeleló pipáűlnivalók). Ezt csináld meg mindkét gépen, reset és úgy póba, hátha müxik...

═════════════════════════════════════════

(#29862) Thunderzolee válasza Béló (#29859) üzenetére

Ugye nem ez az?
http://logout.hu/bejegyzes/demondani/lcd_vs_plazma_mai_szemmel/hsz_1-50.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29863) nova001 válasza RootRulez (#29861) üzenetére


nova001
senior tag

megcsináltam de hol kell pipálni ??
nekem csak ilyen van a megosztásnál

(#29864) #65675776 válasza nova001 (#29863) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak akkor lesz jogod, ha a megosztó gép adott felhasználói fiókján van jelszó.

(#29865) nova001 válasza #65675776 (#29864) üzenetére


nova001
senior tag

de eddig nem volt jelszo sehol se...és minden jo volt.... ez miért van ?

(#29866) Béló válasza Thunderzolee (#29862) üzenetére


Béló
aktív tag

igen ez az köszönöm szépen!!

(#29867) nova001 válasza nova001 (#29865) üzenetére


nova001
senior tag

probléma megoldva :) köszönöm azért mindenkinek

(#29868) RootRulez válasza nova001 (#29867) üzenetére


RootRulez
félisten

Vígaggyunk! :D

═════════════════════════════════════════

(#29869) RootRulez válasza RootRulez (#29853) üzenetére


RootRulez
félisten

Nos tehát, mint kiderült a piros nem is mozog, az a határ, ami felett riaszt az érzékelő, a jobb oldali csík nő, ha olyan van...

═════════════════════════════════════════

(#29870) xrvman


xrvman
őstag

Van egy 20/15 ös diginet
Egy gép melyben ez az alaplap van: http://pentium.com/products/motherboard/D102GGC2/index.htm
alaplapi lan kártyával csak 8/10 a sebessége. Betettünk egy PCI hálókártyát és ott is 8/10 a sebessége.
Másik gépen a alaplapi és az előbb használt pci hálókártya is 20/15 ös.
Mi a lehet? Friss XP tettünk fel hátha... de nem.

(#29871) cochy válasza xrvman (#29870) üzenetére


cochy
tag

HI. a modem és a gép között van más is? router vagy hasonló?
Ha van, akkor ugyanazt a hálózati kábelt használtátok mindkét gépnél?
Ha nincs, akkor milyen tűzfalad van? ott esetleg bármi korlátozó tényező? Esetleg valami program, ami foghatja?

(#29872) xrvman válasza cochy (#29871) üzenetére


xrvman
őstag

Modem és a gép között nincs semmi, Ugyanazt használtuk, Semmi nem volt még fent friss szűz xp

(#29873) cochy válasza xrvman (#29872) üzenetére


cochy
tag

A digi beregisztrálja (legalábbis nálam ugy megy) azt a hálókártya MAC címet, amelyik éppen a beszerlés pillanatában a gépben van. Ha ilyenkor a modemből kijövö kábelt átrakod másik gépbe, ott vagy abszolut nem lesz net (mivel nem az a hálókártya van benne, mint amit beregisztráltak) vagy sávszélesség problámák lesznek (de ebben nem vagyok biztos). Esetleg ez segit?

(#29874) xrvman válasza cochy (#29873) üzenetére


xrvman
őstag

külön PCI lan kártyát szedtünk elő direkt emiatt, de azon is a régi gépben 8/10 az újban 20/15i

(#29875) Blackmate


Blackmate
senior tag

Valaki árulja már el, hogy mi a különbség a 3.3.3-as és a 3.2.10-es Samba között. Számomra innen: http://www.samba.org/ nem derül ki :F

(#29876) joe2005 válasza Blackmate (#29875) üzenetére


joe2005
senior tag

Itt minden változás le van írva a 3.3.2-höz képest, elég sok
Érdemes lehet visszaolvasni a 3.2.10-ig.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#29877) peterzonex


peterzonex
tag

Sziasztok.

Adott két gép, + 1 router Edimax br-6214k
Segíthetnétek abban hogy hogyan is lehet ezen a routeren keresztül mappákat meg a nyomtatót megosztani.

Ami esetleg segíthet, mind 2 gép xp, sp2, a router alap, mind2 gépen engedélyeztem már mappát, a nyomtatót is megosztottam,
A két gép nem pingeli egymást. Vagyis a 192.168.2.xxx címet pingelve nem látja a másik gépet, ez a lan cím ha jól tudom

választ előre is köszi

(#29878) Sk8erPeter válasza Gézengúz (#29796) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor neked épp szerencséd van... De nem jó ötlet földeletlen konnektorba dugni ilyen érzékeny eszközöket, mint a számítógép (TV-t sem érdemes...). Az én házam is rázott, amikor földeletlen konnektorba volt dugva, személyesen is tapasztaltam. Csak kellemetlen, csípő érzés. Viszont az annyira nem jó dolog, ha ezt a kellemetlen, csípő érzést pl. a merevlemez érzi... :DDD

Sk8erPeter

(#29879) nmark válasza Zefír (#28708) üzenetére


nmark
csendes tag

Csá!
Szerintem ugy kellene csinálnod hogy ugy legyen benne a ram hogy ne két kül. frekvenciájú legyen benne hanem ugyan olyan!!
Talán így működni fog!! ;)

(#29880) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Sziasztok!
Egy furcsa kérdésem lenne, talán itt tud valaki segíteni.
A következő a helyzet.
A nővérem 1 házzal mellettem lakik és én is az ő netét használom.Egy wifis rutheren keresztül meg van osztva.
Az lenne a kérdésem hogy létezik e valamilyen program ami jelzi ha ő is épp netezik vagy használja a gépét.
Erre azért lenne szükségem mert ha ő is épp netezik akkor nem venném el tőle az egész sávszélességet.
Előre is köszi. :R

(#29881) 8nemesis8 válasza karakpecze21 (#29880) üzenetére


8nemesis8
veterán

Lehet, hogy van rá progi ami figyeli a sávszelet. De én paraszt módszerrel szoktam nézni, figyeleme az adatforgalmat, ha van akkor nem töltök, ha nincs akkor meg igen:D

Egyébként én is várok egy ilyen progit, ha valaki esetleg tud.

[ Szerkesztve ]

(#29882) DeFranco válasza P@trick (#29811) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az elbaszás tündére látogatta meg az autótokat. Legközelebb azért ha lehet olvasd el a rádió használatiját szerelés előtt. Annyi történt, hogy ezek a rádiók úgy vannak lopás ellen védve, hogy ha áramtalanítják őket (kiszerelik, vagy lehúzzák az akksiról, de megtörténik az ilyen egy sima akksicserénél is), akkor bekérik a kódot következő indításnál. Ezt a kódot elvileg megkaptátok az autóhoz ha újonnan vettétek. A helyzet ugyanaz, mint a telefonod sim kártyájánál, háromszor elronottad, zárolta magát. Csak itt nincs PUK kód. Elvileg a szervíz meg tudja oldani, de gyakorlatilag egy magyar szervíz ennél egyszerűbb problémákat sem tud kezelni.

Megoldás: 1: szervíz, hátha... 2: neten keresgélsz, de nem hiszem, hogy egy ilyen kaliberű dolgot megtalálsz 3: van aki ezzel üzletszerűen foglalkozik, de én nem mutatnám meg neki az autómat :)

(#29883) 8nemesis8 válasza peterzonex (#29877) üzenetére


8nemesis8
veterán

A két gépnél a hálózati beállításoknál megadtad a router IPjét, mint alapértelmezett átjáró?

(#29884) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni, hogy ilyenkor mi a hivatalos eljárás vagy, hogy kezelnek ilyen ügyet:

Holnap lesz 4 hete, hogy vettem egy kis sarokcsiszoló gépet egy kis üzletből ajándékba.
Az a gond, hogy mikor 3 napja kipróbálta (mindössze 3 percet ment) leégett a gép (szemem előtt). Na mondom ennyit a 16 ezres ajándékról.

A blokk, garanciapapír megvan.

A kérdésem az, hogy ilyenkor mit lehet csinálni?
A gépet nem akarom szemvízbe vinni sőt nem is akarom visszacserélni, mert az nem megoldás, hogy minden vágásnál elromlik.

Olyat lehet csinálni, hogy ahol vettem ott vagy visszaadják az árát vagy pedig levásárolni, becserélni egy drágábbra ráfizetéssel?

Válaszokat előre is köszönöm!

Live poor, die ritch.

(#29885) Csabee. válasza karakpecze21 (#29880) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha belépsz a routerbe akkor a status fülön mutatja hogy online-e vagy offline-e a gépe :) ha offline akkor nincs bekapcsolva! ha online, akkor meg igen :)

Üdv: Csabee.

(#29886) D1Rect válasza gyáliSanyi (#29884) üzenetére


D1Rect
félisten

Sztem levásárolhatod(pláne ha drágábbat viszel), vagy visszacserélteted,hazaviszed, leégeted. Megcsinálod még 5x és akkor tutira engedik levásárolni :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29887) gyáliSanyi válasza D1Rect (#29886) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Csak az a gond, hogy 4 hét és, hogy egy kisbolt megtehet-e ilyet?

Live poor, die ritch.

(#29888) Thunderzolee válasza karakpecze21 (#29880) üzenetére

Az én routeremre is csatlakozik egy wi-fis jel, meg jónéhány kábeles is.
Ha a kábelesek ledjei villognak, értelem szerűen használják a netet.
Ha emellett be van lassulva a net, akkor torrentezik valaki, sőt, általában az, akinek folyamatosan villog a ledje.
A wi-fihez sajna nincs led, de ha a többi led nem villog, csak a modem status ledje, akkor tudom, h a wi-fivel csatlakozó torrentezik.
Mindezt csak azért írtam le, mert én úgy szabályozom a netet, h ha torretnezés miatt nem tudok netezni, akkor a fent leírtakból megállapítom, h ki torrentezik, és vagy kihúzom a kábelét a routerből, vagy a wi-fit tiltom le.

Mást nem tudok tenni, a bejövő net vonal az enyém, szívesen megosztom másokkal, de ha torrent miatt belassulok, úgy le oldom a renitens felhazsnálót, h csak na...
Tessék FTP-zni, az nem lassítja a netet (szinte semennyire).

A másik megoldás egy sávszélesség menedzselésre képes router lenne.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29889) zsolesz010


zsolesz010
senior tag

Valaki meg tudná nézni az otpdirekt-et? Évi 1200Ft ez a szutyok még legolcsóbb esetben is, de amikor szükség lenne rá, első alkalommal 17 perc után (5. sms kóddal) enged bejelentkezni és folyamatosan tetűlassú, ami miatt újra és újra lejár az időkeret, ezért kidob. :( Lassan egy órája nem tudok utalni.
Teljes sávszél elérhető, próbáltam két böngészővel, másik gépen is, így nem a géppel lesz a hiba. Netszolgáltatót csak segítséggel tudom kiszűrni. :R

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#29890) 8nemesis8 válasza zsolesz010 (#29889) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sms kód?
Én otp direktet használok de csak a számlaszám biztonsági és sqját jelszó szükséges hozzá. Nekem eddig nem vöolt vele bajom és ingyen is van. 24éves korig azt hiszem.
MOst ahogyan nézem nekem sem akar belépni:S

(#29891) 8nemesis8 válasza 8nemesis8 (#29890) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah végre beléppet csiga lassan. De azóta tökéletesen működik, igaz picit lassú. Lehet, hogy karabntartás van :F

(#29892) zsolesz010 válasza 8nemesis8 (#29890) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Úgy kötöttem meg anno a szerződést, hogy belépéshez bekér egy (a szerződéskötéskor megadott) telefonszámra kiküldött kódot is, ami 4 percig érvényes. Így hiába szerezné meg valaki az összes többi adatot, a telefonom nélkül nem tudna belépni.

Akkor az OTP a ludas...

Nekem sem volt vele bajom, amikor nem használtam.
Érdekes módon, amikor szükség lenne rá, akkor nem működik (ez kb. havonta 5-6 nap), ha meg hónap végén csak tájékozódásképp nézek fel, akkor tökéletesen megy.
Gyakorlatilag levonnak egy évben minimum 1200Ft-ot, de még véletlenül sem tesznek az ellen, hogy használható legyen a rendszerük. Gondolom sokan lógnak rajta, ezek meg tesznek rá, hogy ilyenkor használhatatlan az egész. :(

[ Szerkesztve ]

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#29893) Steve-0 válasza 8nemesis8 (#29890) üzenetére


Steve-0
őstag

én 20 éves vagyok és fizetek?! :DDD vagy kérdezzek rá?

(#29894) D1Rect válasza gyáliSanyi (#29887) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha van rá 1 év akkor 11 hónap múlva is visszaviheted, megbeszéled az eladóval hogy ez sz@r és neked nem kell, fizetsz rá és adjanak jobbat. Tuti adnak, nekik se kell a kínlódás.... ;)

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29895) 8nemesis8 válasza zsolesz010 (#29892) üzenetére


8nemesis8
veterán

Értem.
Jah sajnos, idegesítő lehet, hogy pont akkor szar amikor használni akarod.

(#29896) peterzonex válasza 8nemesis8 (#29883) üzenetére


peterzonex
tag

Szia.
Ugy érted a hálózati kapcsolatok/helyi kapcsolat/tulajdonságok/
TCP/IP protokoll tulajdonságaiban kell ? automatára van állítva az ip. vagy te mire gondolsz? :F

(#29897) 8nemesis8 válasza Steve-0 (#29893) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát nem tudom én két éve csináltattam meg ezt akkor még 19évesen, de azt mondták , hogy 24éves korig díjtalan. Úgy emlékszem. Ha nem akkor mérges leszek, mert csak ritkán használom, bár eddig nem láttam levonást ennek használata miatt.

(#29898) karakpecze21 válasza Thunderzolee (#29888) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Értem. :R
De én kapcsolódok a nővérem netéhez, így nem látom a ruthert.
Max akkor az lesz hogy belépek a menüjébe.

[ Szerkesztve ]

(#29899) 8nemesis8 válasza peterzonex (#29896) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen állíthatod autómatikusra is, de megcsináltathatod, hogy routernél DHCP-t engedélyezed akkor kapsz címeket. EZeket te megadod itt a tulajdonságoknál és megadod a router IPjét, mint alapértelmezett átjáró.Nekem itthon így van és a nyomtatót tökéletesen tudom használni hálózaton.

(#29900) Thunderzolee válasza karakpecze21 (#29898) üzenetére

Vagy MSN-en ír, h lassú a net, állítsd le a torrentezést. Esetleg távfelügyelettel leállítja Ő otthonról a gépeden a torrentet, ha nem vagy gép előtt.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.