Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29501) Kal-El válasza Lenry (#29496) üzenetére


Kal-El
senior tag

64-es rendszert akartam én is felrakni, csak gyorsan akartam egy stabil rendszert, mert szükségem van gépre szerdáig aztán, majd megpróbálom a vistát.

A rendszereszközök > eszközkezelő > IDE ATA/ATAPI vezérlők > és itt nincs nForce, hanem elsődleges IDE-, másodlagos IDE- és szabványos kétcsatornás PCI IDE vezérlő.

Ha ez az, akkor meg megnéztem az elsődlegest és ott a speciális beállítások: ott az átvitel módja: ha rendelkezésre áll, akkor DMA és a legördülőben még be lehet állítani csak PIO-ra.

Az lehet gond, hogy egy 70GB és 228GB-os partícióra van osztva?

(#29502) Lenry válasza Kal-El (#29501) üzenetére


Lenry
félisten

akkor DMA-n van, nem PIO-n, tehát nem ez gond...
a partíció mérete nem lehet probléma, láttam már nagyobbakat is gond nélkül futni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29503) Roland35 válasza Lenry (#29502) üzenetére


Roland35
tag

akkor szerintem ujrateszem a windowst... és remélem többször nemfordul elő... :((

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#29504) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

sziasztok olyan gondom lenne h bekapcsolom a gépet de nincs kép
a vinyók ventik pörögnek, próbáltam már másik vga-val cmos clear
vkinek vmi tippe?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29505) MmDorian válasza Speeedfire (#29504) üzenetére


MmDorian
őstag

A monitort próbáltad bekapcsolni ? ;]

Bocsi... :B

(#29506) Mach5


Mach5
aktív tag

Multiplayeren játszok és percenként akadozik a játék utána akadozás után újra birok menni normálisan és percenként így megy kb. nem tudom mi a baja, de eddig 2év alatt nem csinálta csak utóbbi 1hétbe vagy 2hétbe kb. a gépem régi szóval lehet az a baja nem tudom. Azt szeretném kérdezni, hogy mit csináljak hogy jó legyen?GTA San Andreas multival játszok aminek neve MTA.

(#29507) Tanker21 válasza Sk8erPeter (#29498) üzenetére


Tanker21
tag

Lefuttattam a tesztet és nem írt ki semmi hibát, viszont a gépházam kialakítása olyan hogy a vinyó állítva van betéve és a kábelek lefele lógnak tehát tulajdonképpen fejjel lefelé van. Bár ez sztem mind1.

(#29508) Tomate válasza Mach5 (#29506) üzenetére


Tomate
veterán

Nem pingelsz? :U

(#29509) mave13 válasza Mach5 (#29506) üzenetére


mave13
őstag

Na látod. Tudsz te, ha akarsz. :D

Nem hinném, hogy a géped lenne lassú a játékhoz. Egyrészt a konfig megfelelő hozzá, másrészt, az hogy 2 percig fut jól, utána 1 percig meg laggol, nem tipikus jele a gyengeségnek. Esetleg kevés memória okozhatna hasonlót, de nem hinném. Told egy kicsit single playerben. Ha nem laggol, nem a géped kevés hozzá.
Pingelned kéne egyet, hogy mennyire stabilan gyors a netkapcsolat. A DOS parancssorba írd: "ping www.extra.hu -t" a -t fontos. Figyeld 3-4 percig a válaszidőket. Ha tartósan olyan max. 20-30, akkor a neted jó, ha nem, akkor netkapcsolattal lesz a probléma.
Kapcsolj ki minden mást, ami kajálja a sávszélt. Esetleg a pont a laggolás kezdete előtt feltett programok között nézz körül, hátha.

Icewolf || kósza ||

(#29510) Mach5 válasza mave13 (#29509) üzenetére


Mach5
aktív tag

Parancsorba kell idézőjel is? mert avval irtam és ugy nem add ki semmit de amikor idézőjel nélkül akkor mutata a bájtot meg idöt meg TTL-t.

(#29511) Mach5 válasza Mach5 (#29510) üzenetére


Mach5
aktív tag

Parancsorba kell idézőjel is? mert avval irtam és ugy nem add ki semmit de amikor idézőjel nélkül akkor mutata a bájtot meg idöt meg TTL-t.Amugy single-t kirpobáltam az is ugyanazt csinálja!Bocs hogy kétszer küldöm el szinte ugyanazt, de nem birtam azt már szerkeszteni és törölni se tudom hogy kell elözöt!

[ Szerkesztve ]

(#29512) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Navon N350 van valakinek?

Tudna valaki segíteni térképfrissítésben?

(#29513) SzalaiG válasza SzalaiG (#29512) üzenetére


SzalaiG
addikt

Megoldottam. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29514) fekeandras


fekeandras
őstag

Tud valaki olyan programról amivel youtube -videóról tudnék hangot rögzíteni MP3, WMA vagy hasonló formátumban? :F

(#29515) mave13 válasza Mach5 (#29511) üzenetére


mave13
őstag

Ha singleban is ugyan ez van, akkor ott a géppel, de még inkább a windowssal lesz valami gond. A nettől akkor ezek szerint független a dolog.
Driverek? Mikori XP? Játék reinstall?

Icewolf || kósza ||

(#29516) Jofi81 válasza fekeandras (#29514) üzenetére


Jofi81
őstag

(#29517) Kal-El


Kal-El
senior tag

Valakinek nincs ötlete ehhez: Lassú gép
Hogy derítsem ki mi lehet a baja? Rossz valamelyik alkatrész, vagy nem kompatibilisek?

(#29518) Mach5 válasza mave13 (#29515) üzenetére


Mach5
aktív tag

Driverek nem tudom, Mikori xp azt sem tudom, de az biztos, hogy 3évesnélt több. A játékot haverom tette fel ujra és azóta van ez a gond a játékkal. Előtte nem volt semmi gond vele. Letöltötem a GTA-t újra mivel nekem nem volt meg CD-n és utána amikor le lett töltve GTA, haverom feltette én meg utána a multit, és azóta rossz szerintem.

(#29519) mezis válasza Kal-El (#29517) üzenetére


mezis
nagyúr

Processzor hőmérséklet rendben ? (hűtőborda jól felfekszik, "lezsírozva" )

mezis

(#29520) Kal-El válasza mezis (#29519) üzenetére


Kal-El
senior tag

Hát ezt nem tudtam megmondani, ezért letöltöttem a SpeedFan nevű progit.
Itt van egy csomó kijelezve Temp 1: 32C Temp 2: 41C Temp 3: 45C HD0: 35C Core: 31C
Nem tudom hogy csak a Core kell vagy mindegyik.

(#29521) (Darkwood) válasza Sk8erPeter (#29462) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Amit lenkeltél, az a másik problémára írtam. Az a probléma az volt, hogy az egyik gépen boot-ol a HDD a másikon meg nem! Az általad linkel EasyBCD megoldotta a problémát. Ez már irreleváns!

A másik problémám,ami releváns: [ez]! Ez már az én HDD-m! Holnap minden ki fog derülni, mert veszek egy Raptort és rakom rá azonnal a rendszert! Ha azon is szarakodik, nem tudom mi van! :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#29522) total90


total90
veterán

Hello!

Egy igazán érdekes problémával találtam szembe magam. Vista Ultimate (32bit) rendszert használok és decemberben tettem fel. Akkor az épp aktuális (vagy is akkor legújabb) Mozillát raktam fel böngészőnek. Semmi gond sem volt eddig. Az utóbbi időben, amióta lefrissítette magát és a 3.0.8-as verzió van baromi lassú. Van olyan is, hogy félig tölt be csak egy oldalt és megáll. Pl. az imént ebben a topicban csak a hsz.-ok felét töltötte be és leállít, "kész" szöveg ment lent a bal sarokban.
Először azt hittem a nettel van gond, de IE-ben meg hasít, nincs gond. Teszteltem egy YouTube-os videón is. Majdnem 2x annyi ideig ment Mozillábban mint IE-ben.
Próbáltam már kitörölni a sütiket, meg minden netes cuccot, gondolván, hogy hátha az a sok és nem tudja normálisan működtetni a programot de az sem oldott meg semmit. Kb. 2 hete megy ez és úgy voltam megkérdezem már itt, hátha van valakinek ötlete a problémámra.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29523) SrAc 1139


SrAc 1139
tag

hali

Van egy p4es asrock lapom, egy 2.66ghz-es procim egy abit siluro t200 vga, 1gb ram... a lényeg nem ez... a procit most vettem... eddig egy 1700mhz celeron volt benne... mióta kicseréltem a procit azóta ha beindul a képernyőkímélő a gép megfagy... próbáltam az everestben a proci terhelést... ment vagy másfél percig semmi baja nem volt.. de a képernyőkímélőnél meghal... miért van ez??? proci hiba? vagy a vga? vagy csak szoftveres??? a hőfokokkal minden rendben van...

előre is köszönöm a segítséget

(#29524) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Akinek van benq fp241vw monitora tudna felrakni képet? Nagyon kíváncsi vagyok, h milyen a való életben. Köszi.

(#29525) Sk8erPeter válasza (Darkwood) (#29521) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tápellátási probléma lehet, adatkábelhiba...
Milyen tápegységed van?
Memóriát is tesztelhetnél.
Tuning van?

Egyébként legközelebb egyértelműbben jelezhetnéd, hogy mi van, nem csak félszavakkal, azt írtad, hogy "Na ez fasza! Nem lát meghajtókat, ha telepíteni akarom a Vistat (Vista telepítőn belül)! Ennek annyi!" Honnan tudjam, ezt melyikre írtad? Kicsit bővebben fejtsd ki a problémádat, mert nem fogok tippelgetni.

Még mindig nem mondtad meg, HD Sentinel mit mond a vinyóra, de már azt sem tudom, mi a problémád...
Lementettél már mindent róla?
Ha igen, akkor mehet rá egy zero fill... ;] Az is sok mindent megold.

Sk8erPeter

(#29526) Sk8erPeter válasza Tanker21 (#29507) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor nem feltétlenül mindegy, ha korábban mondjuk vízszintesen tároltad a vinyót jódarabig, és utána egyszer csak fejjel lefelé. Az nem tesz jót.
CMOS Resetet is próbálhatnál.
Remélem tápegység jó, kábelek jók.
Memtestet egyébként min. 6-7 órát kell futtatni a "biztos" eredmény érdekében!

Sk8erPeter

(#29527) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok!
Van egy SAMSUNG HD080HJ vinyóm, és 2 napja qurva lassú, azaz nem pörög fel .
Ezt az eredményt produkálta:

HD Tune Pro: SAMSUNG HD080HJ Benchmark

Transfer Rate Minimum : 3.2 MB/sec
Transfer Rate Maximum : 4.2 MB/sec
Transfer Rate Average : 3.9 MB/sec
Access Time : 15.6 ms
Burst Rate : 4.1 MB/sec
CPU Usage : 48.4%

Mi lehet a gond?
Lassabb mint a PenDrive!!! :W :W :W

HELP!!!

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#29528) sgergi válasza Oxy.kiraly (#29527) üzenetére


sgergi
veterán

Kábelcsere? Másik alaplapi csatlakozóra dugás?

(#29529) joe2005 válasza Oxy.kiraly (#29527) üzenetére


joe2005
senior tag

Ezt én biztos lefuttatnám!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#29530) DeFranco válasza Sk8erPeter (#29526) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt magyarázd már el. Miért gond, ha vátozik a vinyó helyzete? Biztos így van, de ezt még nem hallottam, érdekel.

(#29531) Zoli1222 válasza Zoli1222 (#29524) üzenetére


Zoli1222
őstag

Már tárgytalan. Most néztem róla 1 kisvideót. Nagyon faja monitor. Lehet, h mégis ő lesz a nyerő?

Szerintetek 2" megér 50k-t?

(#29532) Sk8erPeter válasza DeFranco (#29530) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt én is innen "tudom": [link], [link]
Szóval a lényeg, hogy LEHET (egyesek szerint, bár én nem tenném) függőleges helyzetben tárolni a vinyót, de akkor csak következetesen, mert úgy "kopik be" a csapágy (:F), vagy ilyesmi... Lényeg, hogy fizikailag más terhelés éri, mint a korábban "szokásos" terhelés, és ez elvileg nem tesz jót.
Én mondjuk már csak a gravitáció törvényei miatt sem tartanám függőlegesen a vinyómat, mert sztem "rendellenesen" terhelődnek a benne lévő igen érzékeny alkatrészek. De persze vannak, akik azt állítják, hogy az élettartama ugyanannyi így is, mint "normális", vízszintes helyzetben.
Hát ja, manapság már úgysem tizenévekre terveznek, úgyhogy kb. tök mindegy. :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#29533) Sk8erPeter válasza Zoli1222 (#29531) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

2 inch = 5.08 cm
Végül is monitornál nem kevés! De inkább minőség alapján dönts, hogy megéri-e.
Kérdezz monitoros topicokban, konkrét típus szerint, hogy melyiket éri meg megvenni. (ott biztos jártasabbak monitorok terén)

Sk8erPeter

(#29534) Sk8erPeter válasza Oxy.kiraly (#29527) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lehet, h PIO módban megy UDMA helyett. Olvasnivaló: [link]

Sk8erPeter

(#29535) Tanker21 válasza Sk8erPeter (#29526) üzenetére


Tanker21
tag

A vinyó eddig is állítva volt betéve csak most pont fejjel lefele van, de tegnap megfordítottam a régi pozíviójába. Megnéztem a töredezettésget és a frissen pakolt C meghajtót 60%-ban hibásnak látta. Elég furcsa. Feltűnt az is hogy kicsit több idő míg a rendszer feláll és a vinyó nagyon sokat darál. Lehet hogy a halálán van? Nem lehet rajta segíteni?

Memtest-et majd futtatok-este de sztem nem a memoriakezeléssel van a baj. Már csak azért sem mert mindíg különbőző helyeken fagy meg a teleítés, ha memhiba lenne akkor mindig ugyan ott fagyna nem? A kábelek pedig rendben vannak ahogy néztem.

(#29536) Dictator^


Dictator^
veterán

üdv.

Egy zenés videóból, szeretnék kivágni 4 tracket. Az első (videó eleje ezzel kezdödik) tökéletesen megcsináltam. Következőknél, hiába jelöltem mp-re pontos időt vágásnál, mindig 5 mp előtti mp-től menti a videót. Hiába teszem -20mp-t hátra vagy +20mp-et előre.. ugyanez az effekt. (persze igy már igy már nem is lenne jó a vágás).

Ismerösöm aztmondja indexelni kéne a videót. Csak nandubbal nem találom, hogy ezt hol..
Virtualdub a videóhoz se tud normálisan hozzáférni mert VBR audió van a videón.

Halp plz!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#29537) Sk8erPeter válasza Tanker21 (#29535) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"ha memhiba lenne akkor mindig ugyan ott fagyna nem?"
Nem, nagyon nem.
chkdsk-et vagy zero fill-t tudok javasolni esetleg.
"C meghajtót 60%-ban hibásnak látta" na de micsoda? HD Sentinel? vagy mi?
Milyen tápegységed van? Adatkábeleid jók? Hányszor kell neked egy kérdést feltenni, hogy válaszolj? Ahogy én is minden kérdésedre válaszolok, te is megtehetnéd ugyanezt...

Sk8erPeter

(#29538) Tanker21 válasza Sk8erPeter (#29537) üzenetére


Tanker21
tag

Bocsánat :B

HD Sentinel-ben lefuttattam egy ellenőrzést. Asszem a rövidebbet és az nem talált hibát. TuneUp-ban a a töredezettségmentesítő látta 60%-osnak a vinyót amit utána ki is javított és mostmár csak 0,78%-a töredezett a fájloknak.

FSP 350PNF-es tápegységem van a gépben, az adatkábelek jók megnéztem őket.

[ Szerkesztve ]

(#29539) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Adott egy gép amit sokáig nem kapcsoltam be (abit nf7 + vmi amd proc).
Amikor bekapcsoltam volna, semmi venti nem pörgött fel.
Kipróbáltam másik táppal jó volt.

Viszont valami olyan üzenetet ír ki (már nem emlékjszem pontosan) hogy cpu has changed, pls rebbot the system.

Mit lehet vele tenni?

Üdv.:
Misi

(#29540) sgergi válasza misirulez (#29539) üzenetére


sgergi
veterán

bios reset?

(#29541) kem válasza misirulez (#29539) üzenetére


kem
addikt

biosba lépj be, load defaults, és állíts be utána mindent amit tudsz(idő meg boot sorrend)

Köszi!

(#29542) total90


total90
veterán

Valaki > erre < ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29543) Sk8erPeter válasza Tanker21 (#29538) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A töredezettség még önmagában nem hiba, az legfeljebb lassulást, lassab elérést eredményez.
A HD Sentinel főablakában lévő napló mit jelez? Hibás szektorokról nem beszél?
Hány %-os a kondíció és teljesítmény?
A 350PNF egy jó táp, ELVILEG nem kéne, hogy gond legyen vele.

"adatkábelek jók megnéztem őket" Te nézéssel szoktad egy kábelről eldönteni, hogy jó-e? :DDD Belelátsz? Honnan tudod, hogy nem kontakthibás? Erre akkor már jobb tesztelési mód (a nézésnél mindenképpen :D), ha kipróbálod másik kábellel is.

CMOS Resetet csinálhatnál, hogy semmi hülyeség ne maradjon a BIOS-ban, egy próbát megér (nem ártasz vele, sőt).

Állítólag memóriatesztelésre ez még jobb, mint a memtest86: [link]

Sk8erPeter

(#29544) Sk8erPeter válasza total90 (#29522) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát nem tom, esetleg downgrade-elj régebbi verzióra, lehet, hogy az újjal van valami gond, fene tudja. Akkor kiderül. Én nem használom (Opera forever :DDD). (persze CCleanert azért használj)

Sk8erPeter

(#29545) SrAc 1139


SrAc 1139
tag

köszi a választ srácok... :(((

(#29546) kételkedem válasza SrAc 1139 (#29545) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha azt írom, hogy nem tudom, de egy friss op rendszer telepítés nem árthat, az segít?
Felesleges durcázni azon, hogy nem ugrott senki azonnal a kérdésedre :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29547) Tanker21 válasza Sk8erPeter (#29543) üzenetére


Tanker21
tag

Most nem vagyok otthon hogy megnézzem, de ha jól emlékszem semmi nem írt a napló és egy hibás szektort sem talált, ha majd hazaértem végigtolom rajta a részletes ellenőrzést és akkor majd többet tudok mondani, kicserélem a SATA kábelt is hátha az lenne a hibás. Gondolom csak arra gondoltál mivel mást nagyon nem tudok kicserélni cserélni.

Bios-ban visszaloadoltam a default értékeket az úgy nem jó? Vagy inkább csináljam végig amit linkeltél?

(#29548) mave13 válasza Mach5 (#29518) üzenetére


mave13
őstag

Akkor telepítsd újra a játékot. Akár az egész XP-t. 3 éves XP az már becsületes. Nálam 1,7 év a rekordja. :D

Icewolf || kósza ||

(#29549) Mach5 válasza mave13 (#29548) üzenetére


Mach5
aktív tag

Szóval akkor a telepítés lett elrontva? Mert ha igen akkor majd feltelepítem valamelyik nap!

(#29550) SrAc 1139 válasza kételkedem (#29546) üzenetére


SrAc 1139
tag

köszönöm szépen a választ!!! egy indulási pontnak nagyon is jó!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.