Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Azona 400w (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) deepwell


deepwell
aktív tag

Sipol kegyetlenul ! lassan elviselhetettlen a hangja ....

amit meghajt:
Abit IC7
P IV 2.4C@3.3 (1.5V)
2x256 Samsung @ 2.8V
2x80GB IBM
1x120GB Seagate
1x80GB Samsung
52X Teac RW, 52X Lg CD ROM, 16X Pioneer DVD
1 ATI 9800SE@PRO
2 rele 12/220 (kb 60mA sziv 1 rele 12V rol)
2 8cm ventilator
+ van meg benne 2xHalokartya, IDE vezerlo, SB live, TV tuner. De ezek nem hiszem hogy sokat fogyasztananak. ja es egy LCD is a taprol megy ! (home made)

Tehat a kerdesem hogy elkepzelheto e hogy keves a tap ?? ha lehuzok egy ket vinyot NEM szunki meg a sipolas !!! :F

Framerate is LIFE !

(#2) andorpapa válasza deepwell (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem feltétlenül kevés, bár az tény, hogy igen komoly fogyasztása van a konfigodnak. Sajnos az olcsóbb tápok esetében gyakran fordul elő, hogy mindenféle ok nélkül sípolnak, búgnak, vagy más, természetellenes hangot adnak ki, ez pedig jelezheti a halál közeledtét (ajánlott irodalom: Ady Endre - Párisban járt az ősz), de egyszerű konstrukciós hibát is takarhat, amitől a táp még éveket elzörög, de a zavaró hanghatás megmarad.

Én például nem mernék egy ilyen értékes konfigot egy ilyen tápról járatni, sokkal nyugodtabb lennék, ha például egy Chieftec HPC-360-202 adná a delejt az egészhez, főleg azért, mert ez a típus még halk is, még nem találkoztam belőle búgó/sípoló/fütyülő/sanzonéneklő darabbal.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) Flashcash válasza deepwell (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

1 vinyó legyen a rendszerben a procit vedd alapra és nézd meg hogy sípol-e.
Nekem is ilyen tápom van, nem sípol semmi hangja nincs.
A gyári adatok ismeretében te viszont erősen túlterhelve járatod ezt a tápot főleg a 12V-os ágon. (tuningP4+relé+sok egyéb cucc)

Andorpapa ezen a tápon ugyanúgy rajta van a túlfesz/rövidzárvédelem mint egy Coolink vagy Chieftec tápon csak ennyi cuccot már nem bír el.


[Szerkesztve]

(#4) andorpapa válasza Flashcash (#3) üzenetére


andorpapa
őstag

''Andorpapa ezen a tápon ugyanúgy rajta van a túlfesz/rövidzárvédelem mint egy Coolink vagy Chieftec tápon csak ennyi cuccot már nem bír el.

Az lehet, hogy van benne, de hogy nem egy gépet sütött már meg Azona táp a közvetlen környezetemben, az is hullabiztos, magam láttam a pusztítást. A másik dolog meg az, hogy a 360 Wattos Chieftec pedig biztosan elbírja, nem úgy, mint egy Azona.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) Flashcash válasza andorpapa (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én még nem hallottam ilyenről.
Sőt tesztelték is a konfigokat és probléma esetén lekapcsolt rendben a táp.
Persze lehet hogy valamilyen régebbi változattal találkoztál, ez a táp 8-9 rugóba kerül most is, lehet hogy régebben a házaikhoz valami rosszabb minőségű tápot adtak.

(#6) andorpapa válasza Flashcash (#5) üzenetére


andorpapa
őstag

Én is így gondolom, a házakhoz adott tápok szinte mindig ''olcsóbb'' típusok, mint amit önálló egységként is megvásárolhatsz a boltban, tehát nem a csúcskategóriát rakják a házba.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#7) Biaggio


Biaggio
őstag

Valahol a neten kóborolva (talán az AMD honlapján) épp a múltkor láttam egy táblázatot, ki lehetett számolni benne a gép alkatrészeinek fogyasztását. Tehát pl. proci 80W és így tovább. Talán segít:)

Talán ez az: [L]http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/white_papers_and_tech_docs/26003.pdf[/L]
13. oldal

[Szerkesztve]

(#8) elttiL


elttiL
senior tag

Hahó!
Nekem is illyen van, ha neked ilyen van: [L]http://www.azona.com.tw/prd06%20power/Prd%20image/7-41Prd%20MPT-400P.jpg[/L] pfc-s
És semmi gond nincs vele, pedig megvan pakolva a gép....

brutál súlya van az átlag táphoz képest, az ára meg jóval 10e felett volt, misztifikálunk itt enermaxot, meg hasonlókat de ez is TÁP nagy betükkel.

[Szerkesztve]

(#9) warmaster válasza elttiL (#8) üzenetére


warmaster
aktív tag

Nekem is 400W-os Azonám van, igaz én 12ropiért vettem, és már többször mentette mega gépem életét, amikor zárlatos lett a konnyektor, amelyikbe be volt dugva a gép.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#10) deepwell


deepwell
aktív tag

Koszonom a hozzaszolasokat ! hat en nem 12 e er vettem az Azonat, viszont semmi bajom nem volt vele mig nem az ATI vezerelte a monitort ! Valoszinuleg meg ma megveszem a coolink 400W os 12cm es ventivel szerelt peldanyat, vagy a chieftec 360W at. Bar azt mondtak hogy az hangos.
ha valakit erdekel egy sipolo 400W os azona ne habozzon ! :)

Framerate is LIFE !

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Azona 400w (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.