Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cassi


Cassi
senior tag

Már van róla kép [link] és az is elég biztos, hogy Intel Meteor Lake alapú. MSI Claw lesz a neve, 32 GB memóriával jön.

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

28-115W fogyasztás. :DDD

Live-Die-Respawn

(#3) hito válasza oriic (#2) üzenetére


hito
nagyúr

Igazi hardcore gaming élmény lesz a vonaton nettó 8 percben :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4) GreatL válasza hito (#3) üzenetére


GreatL
őstag

Ezt nem értem én sem... emulátoros gép van már egy rakat, vonatra kb. a SNES-szint több mint elég, minek ilyenek?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro | Canon R8

(#5) Peaceliker válasza hito (#3) üzenetére


Peaceliker
addikt

Kézben max 30w (mmint a soc) lesz vagy inkább annyi sem. Szóval 1 óra azért kijön majd ezzel is ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#6) hito válasza GreatL (#4) üzenetére


hito
nagyúr

Engem erről ne kérdezz, mert átvitt értelemben én is a vonaton ülök, mármint ezen a vonaton egy GPD Win 4-gyel ;]

Peaceliker: Persze, tudom én, csak sokkoló volt az a 115W, aminek szerintem a fele lesz engedélyezve még hálózatról üzemeltetve sem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én egy olcsó Ally klónt látok benne. :DDD

Az Intel Core Ultra 7 155H SOC 28W-ra lesz korlátozva. Vannak már termékek ilyen SOC-val és elég korrektnek tűnik a teljesítménye. Címtől függően változik, hogy gyorsabb-e a Z1X/7840U párosnál.

Jó látni hogy van verseny. :K

(#8) Peaceliker válasza hito (#6) üzenetére


Peaceliker
addikt

Kétlem amúgy hogy 30 fölé fog menni jelentősen, azt is max hálózatról.
De ha igazak a képek, akkor SD kártya olvasó "ebben sincs", mint allyban ;] ;]

eldiablo

Árra kíváncsi leszek. Ha ally közelében lesz, akkor lehet belőle valami, már ha hozza azt a szintet. Ha drága lesz akkor szerintem semmi esélye.
De minden esetre jó hogy jön egyre több gyártó, ha lesz verseny leszek pár éven belül jó áru jó gépek :C

"Oh my Goa'uld!"

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Kíváncsi vagyok itt hogyan teljesít az Intel SOC! Biztos, hogy lesz összehasonlító teszt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) hito válasza eldiablo (#7) üzenetére


hito
nagyúr

Azért az Intel-nek driver oldalon van ám lemaradása rendesen. Amíg Intel alapú mini gépeket használtam játékra (is), napi szinten voltak emiatt problémák. AMD-vel semmi, nulla.

Mondjuk én csak örülnék, ha az új SOC-cal behoznák ezt a lemaradásukat.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#11) Busterftw válasza hito (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Amúgy ismerőseim körében 3 SteamDeck userről tudok, ők az esetek túlnyomó részében este kanapén vagy ágyban játszanak, töltő mellett. Nem tudom globálisan mi az arány.

(#12) eldiablo válasza hito (#10) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Köszi, nem én akartam ezt így leírni, mert megvádolnak AMD fanboysággal. :DDD

(#13) hito válasza eldiablo (#12) üzenetére


hito
nagyúr

Felvállaltam :D Leszek én szívesen Intel fanboy is, bárcsak adnának már rá okot ;]

Busterftw: úgy is lehet élvezni. Ennek a varázsa nem feltétlen abban rejlik, hogy 220-tól távol lehet gamelni. Nekem itt van a Zephyrus G14 is RTX2060-nal, mégsem megy egy percet se játékkal, csak a GPD.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#14) opr válasza Busterftw (#11) üzenetére


opr
veterán

Anglia: Ismerosok kozul akiknek van ilyen, szinte mind metron/vonaton szokta hasznalni, otthon tokban/tolton pihen.
Igaz, mindegyikre igaz, hogy minimum ketszer egy oran at ul a metron/vonaton (oda-vissza persze, ugy ketszer) , ha bemegy az irodaba, az meg mar pont az az ido, hogy van is ertelme a cuccnak.

Olyat, hogy otthon errol jatszana, nagyon kevesrol hallottam, akkor mar altalaban inkabb konzol/PC.

Szerk: Kiveve az egyik arcot, de neki konkretan a steam deck a fo pc-je, aztan dokkolgatja, meg valtogat az OS-ek kozott.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) Skynet258 válasza opr (#14) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem ott a PS5 és a Series X egy oledre kötve, mégis vettem Steam Decket, és ezen tolom az egyszerűbb indie cuccokat és tök jó. Utcát még nem is látott konkrétan. :DDD Persze nem én vagyok az átlag user meg erősen techb*zi is vagyok, szóval mondjuk úgy, hogy kellett és nem volt szükséges. Ezzel együtt van helye ilyen környezetben is egy kézikonzolnak. :K
Kíváncsi vagyok a Gigabyte mikor jön ki valamivel, ők sem szeretnek lemaradni nagyon. :D

https://geekpulse.hu

(#16) Peaceliker válasza Skynet258 (#15) üzenetére


Peaceliker
addikt

Nekem is otthonról dolgozik az ally :DDD
Olykor még 2 meeting között is kezembe kerül és leszalad egy run pl a children of morta-ban. :))

"Oh my Goa'uld!"

(#17) Skynet258 válasza Peaceliker (#16) üzenetére


Skynet258
veterán

Pontosan, home office-ban is hű társ! :K :D

https://geekpulse.hu

(#18) Yodafon


Yodafon
senior tag

kene valami olyasmi ami a kéz melegét atalakitja elektromos energiává és azzal töltené az eszközt. Nem tudom ezek a Peltier elemek mennyire hatekonyak ilyen 30 fok kornyeken....

I'm gangsta!

(#19) Peaceliker válasza Yodafon (#18) üzenetére


Peaceliker
addikt

3-4 nap szorongatás után lehetne gamesni pár percet ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#20) Yodafon válasza Peaceliker (#19) üzenetére


Yodafon
senior tag

jo hat nyilvan nem elvaras hogy az tartsa el arammal, hanem csak lassitsa a merulest, novelje az uzemidot. Ha 5 perccel akkor 5 perccel (es nem 3 nap alatt :D )

I'm gangsta!

(#21) opr válasza Yodafon (#18) üzenetére


opr
veterán

Peltier elem hatekonysaga a homersekletkulonbsegtol fugg. Kezed legyen 36 fokos, kornyezetben a homerseklet legyen 24, de a problema az, hogy sokszor maga az eszkoz (ami szinten hot termel) melegebb, mint a kezed. Letezo legoptimalisabb esetben van vagy 5 foknyi homersekletkulonbseg, amit amugy, mivel kicsik a tavok meg a potencial, kb 10p alatt egyenletesre is hoz a peltier elem. Nyernel vele korulbelul 5 masodperc uzemidot, cserebe minden eszkoz dragabb lenne ugy 2-400khuf-al. Es akkor meg az extra meretekrol meg komplexitasrol nem is beszeltunk.

Egyszeruen nem eri meg sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) Cassi válasza opr (#21) üzenetére


Cassi
senior tag

Akkor érdemes lenne covidosnak lenni a gyorsabb töltés érdekében :D

(#23) opr válasza Cassi (#22) üzenetére


opr
veterán

:DDD
Hatalmas innováció: ha nem vagy elég lázas, a beépített biofegyver segít az üzemidő növelésében! BioSoT(TM) - az igazán elhivatott gamereknek! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) Duree


Duree
veterán

ha ez így megy tovább akkor az összes gyártó megjelenik egy kézi konzollal, tudomásom szerint a Dell (Alienware) is hamarosan bemutatja a sajátját.

duree54

(#25) Peaceliker válasza Duree (#24) üzenetére


Peaceliker
addikt

Mondjuk az pont nem az árharc jó oldalán lesz, azt sejtem :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#26) Peaceliker


Peaceliker
addikt

Na jönnek az infók.
Hát nem árazásban akar versenyre kelni :))
Pofára kb ally csak markolat része szimpibb. Többi majd elválik.

"Oh my Goa'uld!"

(#27) opr válasza Peaceliker (#26) üzenetére


opr
veterán

53Wh, 30W minimum fogyasztásù SoC mellett... Nincs sok remény rá, hogy versenyképes lesz az akkuidő. Ezen felül az ára is kb kizárja a versenyből, hacsak nagyon, de nagyon el nem picsázza a Z1 alternatívákat.

Kíváncsi leszek rá, már várom a teszteket, benne van a pakliban, hogy meglepődünk, volt már rá példa, hogy papíron valami nem volt túl fényes, aztán kiderült, hogy mégis. Ez a ritkább, de sose lehet tudni.

Köszi az infókat!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) Peaceliker válasza opr (#27) üzenetére


Peaceliker
addikt

Én is várom mit lehet majd belőle kisajtolni. Eddig azt mondják, hogy inkább z1 szint mint z1e. Ha tényleg az gáz. Még ha hozza z1e szintet, akkor azt is hasonló tdp mellett kéne neki.
30w gondolom itt is inkább a max lesz, azt sem gondolnám, hogy nem skálázható.
Egyelőre olyan videókat láttam, hogy ally mellett mutogatják, de egyelőre az nem sokra elég.

"Oh my Goa'uld!"

(#29) opr válasza Peaceliker (#28) üzenetére


opr
veterán

Elvileg, ha hinni lehet az eddig kikerült információknak, 28-115W a TDP. Tehát a 28W inkább a minimum, mint a maximum. Ezért nem érti senki, mit keres ebben a form factorban. Még ha hozza is a z1e szintet, hasonló tdp mellett, ha nincs neki 9W körülire korlátozott módja, egyszerűen nem versenyképes.

De ez annyira balfasz lenne, hogy őszintén meglepne a dolog. Meglátjuk. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) eldiablo válasza opr (#27) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Jelenleg a SoC teljesítménye fordítottan arányos a handheld sikerességével. :DDD

(#31) opr válasza eldiablo (#30) üzenetére


opr
veterán

Na jó, de a valve brutál jó szoftvere meg marketingje miatt van. :DDD
Egy N+1-edik windowsos vason valahogy nincs nagy bizalma benne, hogy ez igaz lesz. Pláne a méltán híres inteles driver support mellett - bár az utóbbi időben azért ez is javulni látszik. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) Peaceliker válasza opr (#29) üzenetére


Peaceliker
addikt

Egyelőre laptopba tették be. Volt is teszt hogy valami lapos vs ally. Úgy volt ahol letolta az Intel a z1e t de többe került neki. És volt pár mérés ahol z1e erősebb kevesebbért, az külön vicc.
Amúgy laptopban sem szaladt el annyira az Intel fogyasztása, de nyilván előnyben van egy olyan gépben ahol hűtés is jobb.
Na de kíváncsi vagyok őszintén. Főleg a skálázhatóságra, mit sikerül összerakniuk

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.