Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) synar válasza Patice (#2100) üzenetére


synar
őstag

Na úgy érezem, Dominic Miller volt az utolsó csepp, most már muszáj leírnom, hogy jutottam ide. :)
Kezdődött azzal, hogy két hónapja elromlott az Onkyo AVR-em, mivel Pécsről javíttatni nem olyan egyszerű, gyorsan pótolni kellett valamivel, mert mozizni mégiscsak kell, a választás egy Denon-ra esett.
A váltás azzal járt, hogy le kellett mondanom a HDMI bemenetről, maradt az optikai helyette, az meg a Rapberry PI 2-n nincs alapból, sebaj továbbléptem, rendeltem egy S905X boxot, ami LibreElec telepítés után kiválóan teljesít, újra van mozi és DTS, az a lényeg. :DD
Szegény kis PI kihasználatlanul bekerült a fiókba, gondoltam majd kitalálom, hogy mi lesz vele, ha lesz rá időm. Kicsit utána olvastam, hogy lehetne zenelejátszót barkácsolni, némi ráfordítással rendeltem egy HiFiBerry Digi+ kártyát, így ugyan újra DTS képessé vált a PI, de most már nemesebb faladatot szántam neki, ezért Volumio-t telepítettem rá. Kiderült, hogy a frontjaim milyen szépen szólnak így önmagukban is, ha „csak zenét” hallgatok rajtuk.
És amiért ilyen bő lére engedtem az előzményeket:
Miközben olvasgattam a fentiekhez kapcsolódó okosságokat, valahogy idetévedtem hozzátok, amivel egy új világ nyílt ki számomra, azóta falom a topikot és nagy élvezettel fedezem fel, a számomra eddig ismeretlen előadókat. Patice, a te ajánlásaid eddig különösen nagyon tetszettek. Köszönöm Nektek! :R

[ Szerkesztve ]

(#2102) Patice válasza synar (#2101) üzenetére


Patice
nagyúr

Örülök az ilyen visszajelzéseknek! :)

Én is figyelem a topikot, hogy ki mit rak be. Én is találtam már itt pár gyöngyszemet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2103) mekker válasza Patice (#2100) üzenetére


mekker
őstag

Nem rossz country-s album. Kár hogy nem adnak ki hozzá kottát, pedig gitáriskolának is elmenne.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2104) Tulku válasza Patice (#2100) üzenetére


Tulku
veterán

Dominic Miller ötös!

Pont jelenlegi hangulatomhoz illő....

(#2105) cappa72 válasza Tulku (#2104) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bizony az... nekem "sógi" mutatta meg... nem gyengén szólal meg...

@(#2102) Patice
Én is találtam már itt pár gyöngyszemet.
Szintúgy. :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2106) Patice


Patice
nagyúr

Ottmar Liebert - Slow (2016)
New Age, Chill-Out

Slow

Honlap

Spotify

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2107) Patice


Patice
nagyúr

Pentatonix - PTX Vol. IV - Classics (2017)
A capella, pop

Full Album @ YouTube

The Jerry Douglas Band - What If (2017)
Country, bluegrass

What If

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2108) Patice


Patice
nagyúr

Anne Ducros - Brother? Brother! (2017)
Jazz

Summertime

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2109) Patice


Patice
nagyúr

Colin Steele Quartet - Diving For Pearls (2017)
Jazz

You'll Never Steal My Spirit

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2110) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Septicflesh - Codex Omega (2017)
Symphonic Death Metal

Dante's Inferno
3rd Testament
Enemy Of Truth

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2111) KMT


KMT
addikt

Már egy ideje emésztem, de nem gondolkodom rajta tovább, hogy megosszam-e. Emésszétek ti is, szerintem megéri.

Forest Swords - Compassion (2017)
ambient, psychedelic, dub?

Raw Language
The Highest Flood
Panic

(#2112) Patice


Patice
nagyúr

Shelby Lynne & Allison Moorer - Not Dark Yet (2017)
Folk, Acoustic

Not Dark Yet

Sylvia Vrethammar - The Girl From Uddevalla (2017)
Jazz, Bossa Nova, Latin

Album Teaser (Official)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2113) kemcso


kemcso
Ármester

Brian May & Kerry Ellis / Golden Days (2017)
Rock

Amazing Grace (Official)

Born Free (Cecil's Version) (Official)

[ Szerkesztve ]

(#2114) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ramin Djawadi - GOT Season 6
OST - Classical

Mindkét számot ajánlanám végighatlgatni:
Light of the seven
Winds of winter

Ramin Djawadi - Westword
OST Classical

Ez imo gyengébben sikeredett, de a sorozattal elég jól harmonizál, amit ajánlok is mindenkinek.
Nitro Heist

Thirteen Senses - Into The Fire
Alternatív indie, Rock?

Lean back and enjoy!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2115) synar


synar
őstag

Bár nem új lemezek, de nem találtam korábbi utalást rá, így merészeltem ide másolni a hivatkozást :)
Yosi Horikawa: Wandering és Vapor

A Bubbles című számmal szoktam tesztelni a hifi rendszert, fejhallgatón különösen jó hallgatni,
Spotify-on mindkettő fent van. A műfajra nem találtam utalást, kísérleti, elektronikus talán, ha valaki tudja javítson ki. Hasonló stílusra örömmel fogadnék javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#2116) synar


synar
őstag

Hogy aktuális is legyek:
Ametsub ‎– Mbira Lights 1

Genre: Electronic
Style: Ambient, Downtempo, IDM

[ Szerkesztve ]

(#2117) mekker


mekker
őstag

Fanu: The Silent Watcher (2017)
drum and bass, downtempo, "ambient"

Five Ounces, Otherworld, Presence, Agenda
Bandcamp/Spotify

Egy old-schoolabb hangzású album tele szétvagdalt dobokkal, változatos groove-okkal, sallangok nélkül.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2118) Sonja


Sonja
veterán

Garden Of Delight - Gods In Motion (Chapter One) (2017)

Celtic Rock, Irish Polk, Gothic Pop

Amazon

GOD honlap

Elsőnek furcsa volt ez a kicsit műfaji egyveleg, de a harmadik számtól kezdve nagyon megfogott! :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2119) gyerecske


gyerecske
senior tag

Foo Fighters - Concrete and Gold(2017)
rock

shop

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#2120) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Saille - Gnosis (2017)
Symphonic Black Metal

Benei ha'Elohim
Genesis 11; 1-9
Prometheus

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2121) synar


synar
őstag

(#2122) synar


synar
őstag

Anna Netrebko
Verismo

klasszikus, opera, szoprán

YouTube trailer

[ Szerkesztve ]

(#2123) Sonja


Sonja
veterán

Michael Malarkey - Mongrels (2017)

Singer-Songwriter, Alternative, Pop/Rock, Indie

Spotify

Amazon

Szerintem nagyon jó mély hangja van! Megnyugtató hallgatni. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2124) gubabela


gubabela
senior tag

Two Steps From Hell - Unleashed

Megjelenés: 2017.09.22.

Műfaj: Trailer,soundtrack, epic

Impossible

(#2125) sony309


sony309
őstag

Dirkschneider - Live - Back To The Roots - Accepted! (2017)
Heavy Metal

Live - Back to the Roots - Accepted!

Living For Tonite (Live in Brno) (2017)

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2126) KMT válasza synar (#2115) üzenetére


KMT
addikt

Ochre, Plaid, Wisp jut eszembe róla. Meg Ametsub, de az tárgytalan, ahogy látom. :)
Köszi ez utóbbiért, elkerülte a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

(#2127) AMDFan


AMDFan
addikt

Enter Shikari - The Spark (2017)

(electronic/rock)

Érdekes album. Az első 2 szám után majdnem kikapcsoltam, hogy mi ez a szar és ugyanmár... Aztán a kíváncsiság csak hajtott, és egészen odáig fajult, hogy még ajánlom is az albumot :) 80%-ban eltávolodtak az eredeti hangzásviláguktól és stílusuktól, ez már egy könnyebben emészthető sima rockra emlékeztető stílus, viszont benne van a rájuk jellemző kiszámíthatatlanság, nem tudod, hogy mi fog következni a következő pillanatban, pláne a következő számban. Ez a kíváncsiság hajtott hogy végighallgassam az albumot, és azt kell mondjam kellemes volt. Érdekes hangzások, elszállt témák, minimális durvulás. Ügyesek :)

[ Szerkesztve ]

(#2128) Bjørgersson válasza AMDFan (#2127) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy-két számot azért belinkelhettél volna, hogy ne nekünk kelljen keresgélni. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2129) AMDFan válasza Bjørgersson (#2128) üzenetére


AMDFan
addikt

Tegnap jelent meg, szóval ami nekem nagyon bejött és rákerestem, nem volt fenn YT-on. Máshol meg lusta voltam keresni :P

(#2130) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Perturbator - New Model
synthwave, dark electronic.

A tavalyi, elsöprö The Uncanny Valley utan ez egy kevesbe fejbe rugo darab, long EP formaban. De azert ajanlom soxeretettel!

tyúb, full album
Azert az utolso, God Complex c. szam odab@sz itt is.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2131) nonozoom


nonozoom
tag

David Gilmour - Live at Pompeii
Rock

Rattle that lock
Run like hell
One of these days

1971 októberében, az ereje teljében lévő Pink Floyd néhány koncertet adott Pompeii-ben, a majdnem üres római amfiteátrumban, melyből Adrian Maben rendező Live At Pompeii címmel kultikus filmet készített. A mozi zenei anyaga az akkor még csak készülőfélben lévő, majd novemberben napvilágot látott Meddle, illetve az 1968-as A Saucerful Of Secrets album sikerdalaiból áll. Továbbá egy, a Secrets-hez kapcsolódó kislemezdalt, a Careful With That Axe, Eugene című koncertfavoritot is előadtak még Richard Wright-ék.
Majdnem negyvenöt évvel később David Gilmour, az együttes énekes-gitárosa visszatért a legendás helyszínre, hogy páros koncertet adjon, immár valódi közönség előtt. A két Return To Pompeii buli nem önmagában, hanem a Rattle That Lock Tour részeként, annak is a második körében valósult meg, a lemezbemutató koncertkörút első változatához képest felfrissített programmal és részben megváltozott kísérőzenekarral...

(#2132) RetepNyaraB válasza nonozoom (#2131) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jaja. Felve es ovatosan mondom csak ki, hogy szerintem picit uncsi.
Nekem egy line out kalozfelvetelröl van meg (tehat joval a hivatalos megjelenes elöttröl), nyilvan levesz az ertekeböl valamennyit.

De az öregfiu lerohadt Telecastere egy epikus elmeny :K

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2133) nonozoom válasza RetepNyaraB (#2132) üzenetére


nonozoom
tag

Igen. Van benne valami, bárhogy is nézzük 30-40 éves számokról beszélünk, kivéve a pár új nótát.
Azért én tavaly meglestem élőben is Bécsben, biztos ami biztos.
Azt a gitárt hallani élőben, egy katarzis volt! Főleg a húzós számok pl.: Sorrow, Shine on you crazy diamond megunhatatlan!

(#2134) RetepNyaraB válasza nonozoom (#2133) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

👍
Tegnap alváshoz azért felnyomtam a fülemre Spotify-ról és most bejött 😀

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2135) nonozoom


nonozoom
tag

Special Providence - Will
Prog-Jazz-Rock-Metal-Turbo-Chill

Irrelevant Connotations
The Ancient Cosmic Bubble

Egy igényes hazai együttes, mely leginkább külföldön népszerűbb. 5. albumuk ez, nemsokára kapható!(okt.23)

(#2136) sony309 válasza nonozoom (#2135) üzenetére


sony309
őstag

Neked már meg is van? Végig is hallgattad? :)

S3x, hifi & rock and roll

(#2137) nonozoom válasza sony309 (#2136) üzenetére


nonozoom
tag

Sajnos még nincs! Elvileg 16.-án küldik az előrendelőknek 1 héttel előbb, dedikálva. :)

(#2138) sony309 válasza nonozoom (#2137) üzenetére


sony309
őstag

Azt hittem, hogy már meg van és azért tetted be ide, mert végighallgattad és annyira tetszett! :)

S3x, hifi & rock and roll

(#2139) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Liam Gallagher - As You Were

Alternative/Indie

Liam Gallagher - Wall Of Glass (Official Video)
Liam Gallagher - Greedy Soul (Recorded At Air Studios)

some men just wanna watch the world burn...

(#2140) nonozoom válasza sony309 (#2138) üzenetére


nonozoom
tag

Engem már ez a 2 szám is meggyőzött! :DD

(#2141) sony309 válasza nonozoom (#2140) üzenetére


sony309
őstag

Az összefoglalóból:

"Egész egyszerűen ha megtetszett egy lemez, akkor írd be."

S3x, hifi & rock and roll

(#2142) Vanir


Vanir
veterán

Bask - Ramble Beyond (2017)
stoner / post-metal

YT

Iszonyú nagyot megy, minden tekintetben hibátlan az én szemszögemből.

(#2143) Sonja


Sonja
veterán

Samael - Hegemony (2017)

Symphonic Black, Industrial Metal

Amazon
Google Play

Az eddigi 10 album is tetszett, és ez a 11. is tetszik, pedig már nem nagyon rajongok ilyen zenékért. Úgy látszik nem bírnak hibázni. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2144) Bjørgersson válasza Sonja (#2143) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fú, ez nagyon industrial, pedig már kezdtem örülni, hogy végre valaki más is linkel valami jó hörgős symphonic metált. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2145) mekker


mekker
őstag

Szabó Benedek és a Galaxisok: A legszebb éveink
nagykörúti liberál-bölcsészeti rock, romkocsmás indie pop


Bandcamp

A teljesség felé, Gubancok

Ugyan 2015-ös, de sajnáltam, hogy még nem linkelte senki sem. Dalokba öntött hangulatos életképek, kb. ennyi a lényege az albumnak.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2146) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Nosaj Thing - Parallels 2017
A szokásos, chilles elektroszmog. Illetve egyre chillesebb az évek múlásával. Szép.

tyúb sztrím

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2147) Patice


Patice
nagyúr

Skye & Ross - Skye & Ross (2016)
Trip-hop, downtempo, blues, soul

Amikor hallgattam, akkor beugrott a Morcheeba hangzásvilága, erre amikor rákerestem kiderült, hogy ez a duó a Morcheeba kétharmada. :D

Light of Gold (Official video)

Szerk.: November 27-én állítólag a Dürer kertben is zenélnek majd.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2148) RetepNyaraB válasza Patice (#2147) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez szép, köszi!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2149) sony309 válasza RetepNyaraB (#2148) üzenetére


sony309
őstag

Panzer - Fatal Command (2017)
Heavy Metal

Panzer - Fatal Command (Official Video)

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2150) Patice


Patice
nagyúr

Ronald Bruner Jr - Triumph (2017)
Soul, R&B, Jazz

Doesn't Matter

One Night

Gondolkoztam, hogy merjem-e ajánlani ezt az albumot. Érdekes, keverék stílusú zene, de most második hallgatásra is tetszett. Hátha nektek is fog. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.