Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ByB válasza Janesz (#50) üzenetére


ByB
addikt

''haverjával'' - Ez lennék én. :U

(#52) Janesz válasza ByB (#51) üzenetére


Janesz
őstag

:C

(#53) HW-Peter válasza DigitXT (#46) üzenetére


HW-Peter
tag

Saját vezérlőpanelt már eladtam, most 1 kölcsönbe van itt. Neked milyen volt, hátha megtetszik az? Jól írtad, ''csöndes gép fanatikus'' vagyok, de csak léghűtéssel. Sajnos ha az X800-ra van kötve a Silencer, akkor nagyon zavaró a kattogó hang, az a leghangosabb a gépben.

(#54) HW-Peter válasza Hmmz (#49) üzenetére


HW-Peter
tag

Seagate Barracuda ATA IV (boot és rendszer, napi használat), ez mindig halk!
A másik Seagate 7200.7 120G 8MB SATA, ez csak adattárolásra van.
Ez idle-ben nagyon halk, DE sokan panaszkodnak a seek zajra (puskaropogás szerű hang), ami igaz is, de mint írtam csak adattárolásra van, emiatt nagyon ritkán ''nyúlok'' hozzá (ill az op.rendszer).

Ezek rugalmas felfüggesztésben vannak, egy hangszigetelő panelekkel ellátott házban. Halk hűtésük is megoldott.

(#55) HW-Peter válasza Janesz (#50) üzenetére


HW-Peter
tag

Én is magamtól jöttem rá. Biztos le volt már írva sok-sok topicban, de nem olvasok el minden topicot. PH fórumon a Hozzászólásokban pedig sajnos (!) nem lehet keresni. (mintha régebben lehetett volna, nem?)
Kölföldi fórumon olvastam a #26-ban leírtakat, utána kezdtem el kísérletezni potival.

:C pedig minden új dolgot felfedezőnek jár !!!


[Szerkesztve]

(#56) HW-Peter


HW-Peter
tag

Akit esetleg érdekel...

Egy ismerősöm segítségével jelenleg épül egy kis nyák, amely a feszültségimpulzusokat kisimítja. (X800 venticsatlakozóján) Csak pár alkatrészből fog állni, kb 300-500 Ft anyagköltséggel. Ha elkészül, leírom a tapasztalatokat.
Azért nem lesz a Silencer ventije tartósan a tápegységre kötve, mert így elveszik az Atitool által biztosított hőmérsékletfüggő fordulatszám-szabályozás.

(#57) dtss válasza HW-Peter (#56) üzenetére


dtss
tag

Hi engem érdekelne. Van egy sapphire x800xt rajta a silencer 4 -el.

Létszi irjál emailt ha esedékes még ez a dolog.

bzozo@vipmail.hu

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#58) DonK


DonK
aktív tag

Hmm, nekem silencer 5ös van, de kételkedem, hogy bárminemű technológiai újítást véltem volna felfedezni a 4es és az 5ös ventillátorja között... Mindenesetre az enyém 100%-ra húzva sem hallat semmilyen hangot, és más %-on se nagyon.
Chieftec 12 centis ventillátorral ellátott táp+gyári A64 hűtő leállva. passzív chipset hűtővel, és télleg semmit nem hallani belőle...

[Szerkesztve]

(#59) zoszt


zoszt
tag

Hozzám is eljutott egy kerregő iceq2-es, kb. fél évig álítólag csöndbe volt azóta hallatja a hangját. No mindegy, hála ennek a fórumnak azonbelül is a keresőnek, no meg ennek a topiknak (meg a tts-féle silenceres topiknak) potival sikerült lecsendesíteni. :R

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#60) x_o_n válasza HW-Peter (#1) üzenetére


x_o_n
veterán

nekem is van ez a jelenség,bár az elején nem volt és alig hallható

(#61) x_o_n válasza x_o_n (#60) üzenetére


x_o_n
veterán

hmm tipp alkalmazva,korrekt:)

(#62) DewiL


DewiL
senior tag

és hogy kell ez a AC csodát rákötni potira :F
mer nekem is berreg az ICEQ2-es hűtés :O

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#63) zoszt válasza DewiL (#62) üzenetére


zoszt
tag

A dolog ott kezdődik, hogy le kell húzni az AC venti áramellátására szolgáló kábelt a kártya nyákjáról. Aztán a fordulatszabályozó pl. három tűs elosztójával valahogy összehozni a fekete drótot a feketével, a pirosat a pirossal.
Ezzel az a legnagyobb gond, hogy a videokártya szoftveres fordulatszámszabályozása megszűnik, ami az iTurbo-nál még kellemetlenebb lehet.

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#64) DewiL válasza zoszt (#63) üzenetére


DewiL
senior tag

szóval akkor sehogy sem lehet azt megoldani hogy maradjon a szoftveres szabályozás és ne berregjen :F

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#65) DewiL válasza DewiL (#64) üzenetére


DewiL
senior tag

:F

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#66) zoszt válasza DewiL (#64) üzenetére


zoszt
tag

Ha tisztítás, olajozás után sem hagyja abba a kerregést akkor szerintem nem. :(
Reméltem, hogy jön valaki, aki megoldotta ezt a problémát. Esetleg megkérdezheted, hogy az #56-os hozzászólásban emlegetett dologgal mi lett.
Garival próbálkoztál? Elvileg akár vissza is vehetnék, hiszen kerreg.

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#67) DewiL válasza zoszt (#66) üzenetére


DewiL
senior tag

köszi a segítséget még1x :R
megkerestem a srácot emailben majd meglátjuk mi lesz...
más nem tényleg marad a csere de attol félek az új is ugyan ilyen lesz

tisztának pedig tiszta az olajozáshoz szét kellene szedni akkor meg ugrik a gari

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.