Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HW-Peter


HW-Peter
tag

Véleményt / tanácsot várok!

Arctic Cooling ATI Silencer 4. probléma: (X800pro kártyára szerelve)
Akármennyire állítom a venti fordulatszámát (Atitools 0.0.23), folyamatos kerregő, kotyogó hangot hallat. Nagyon csendes gépben van, ezért sajnos jól hallható! Ha kézzel megállítom a ventit, akkor is ilyen a motorjának hangja. Jól van felszerelve, és biztos, hogy onnan jön a hang. (nem rezonál be semmi, stb)

Más is találkozott ilyennel, vagy vigyem vissza gariba?

HIS X800pro ICEQ / Sapphire X800pro Toxic kártyákon is ilyen van, a tulajok véleményét is várom! Köszönöm.

(#2) DigitXT válasza HW-Peter (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem VGA Silencerem van, de a gyártó ugyanaz, és a lényeg is: nem szabadna ilyen hangjának lennie, szóval cseréltesd ki!:D (Sajna az Enermax tápom jár hasonló cipőben, de egyelőre nem akarok vacakolni vele, de ha idővel esetleg hangosabb lenne, hát feltétlenül csere: nekem ne kerregjen, nem arra van kitalálva!;))

[Szerkesztve]

(#3) SzlobiG válasza HW-Peter (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem dettó kortyogó-kerregő hang.:((( Én is már azt hittem valami baja van, de nem mer havernak is ilyen, csak akkor nincs ez a hang ha 100%-on hajtom és azt is teszem.:)

(#4) HW-Peter válasza DigitXT (#2) üzenetére


HW-Peter
tag

Kösz a gyors 1. választ. Azért vettük, hogy halk legyen! (meglepő mi :)
Sokféle venti volt már a kezeim (és a potméterek) között, de ilyet még nem tapasztaltam. Jelenleg ez a gép leghangosabb része, most 30%-on megy, de csukott gépházon is kihallatszik... :(

Szerintem sem normális ez a hang, ugyan nem hangos, de jól kivehető.
Éreztem hogy gar. lesz belőle, de előtte megkérdezem a T. fórumtársakat...

(#5) HW-Peter válasza SzlobiG (#3) üzenetére


HW-Peter
tag

Kipróbáltuk, és egészen 98% (rpm) -ig kerreg!!! 100%-on pedig már tényleg hangosabb, mint a gép maga! Nagyon érik az a gar.csere...

(#6) HW-Peter válasza DigitXT (#2) üzenetére


HW-Peter
tag

Nyitott oldallapnál, a Silencerhez közel hajolva sincs kerregő hang? Hány %-on megy?

(#7) SzlobiG válasza HW-Peter (#5) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor az enyém is rossz lehet?:F

(#8) HW-Peter válasza SzlobiG (#7) üzenetére


HW-Peter
tag

Szerintem a tiéd is rossz. Olvastam valahol, hogy külföldon forgalomba került pár HIS X800pro ICEQ-II kártya ilyen kerregő Silencerrel, persze garban cserélték. Szóval lehet pár hibás darab itthon is. Egy ilyen árkategóriájú VGA hűtőnek max. susogó hangja lehet.

(#9) HW-Peter válasza DigitXT (#2) üzenetére


HW-Peter
tag

Mikor vetted?

(#10) DigitXT válasza HW-Peter (#6) üzenetére


DigitXT
félisten

Semmi kerregő hang, igen halkan duruzsol.:)) Kb. fele fordulaton megy.:) (Kétállású kapcsoló van rajta, és ez a low fokozat.) Amúgy akárhonnan nézed, lehet neki bármilyen hangja, de kerregnie nem szabad az tuti. (Ezért nem is értem az Enermaxom 9,2-es ventijét, hogy miért csinálja ezt az első bekapcsolástól fogva, de egyelőre még elviselem, mert viszonylag halk a gép.:B)

Mod: október/november tájékán vettem, egész pontosan nem emléxem...:B
Mod2: jól mondod, max. susogó hangja lehet(ne), és az is max. a szélzajtól!:D
Mod3: ha jól tudom erre a típusra 6 év gari van, szóval no para, gyors csere!:DDD

[Szerkesztve]

(#11) twollah


twollah
nagyúr

Sajnos vannak ventilatorok amik nem toleraljak az alacsony fordulatszamot.
El kell fogadni a dolgok ilyen allasat, vagy le kell cserelni.

(#12) SzlobiG válasza HW-Peter (#8) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én úgy vettem az ABIT-omhoz kb két hónapja és nem értem mér rossz.:(((

(#13) HW-Peter válasza twollah (#11) üzenetére


HW-Peter
tag

Ezt gondolom a 92mm Enermaxra írtad, ugye?
Azért furcsa lenne a Silencer-en egy nem-odavaló venti :Y amelyik nem birja az alacsonyabb fordulatszámokat.

(#14) twollah válasza HW-Peter (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Ezt ugy altalanossagban irtam.

Ha nem tetszik a ventilator hangja csereld ki egy ultra halk PAPST ventilatorra.
Jo penzert mar lehet kapni.

(#15) DigitXT válasza HW-Peter (#13) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért az Enermaxban is furcsa: akármilyen fordulaton kerreg, ráadásul gyári potival van leszabályozva, szóval mégcsak ezt sem foghatják rám...:))

(#16) DigitXT válasza twollah (#14) üzenetére


DigitXT
félisten

Nade egy ATI Silenceren ventit cserélni?:)) Azt már hallottam, hogy Enermax tápban megteszik, bár én nem tenném, elvégre 3 év gari ugrana...:(

[Szerkesztve]

(#17) erdoke válasza HW-Peter (#5) üzenetére


erdoke
titán

Egy kis szilikonolajos utánkenéssel még próbálkozhatsz, gariban is ezt fogják csinálni, aztán ha beválik, visszakapod ugyanazt. :D

A legjobb aláírás a héten

(#18) HW-Peter válasza twollah (#14) üzenetére


HW-Peter
tag

Az ATI Silenncereken nem lehet ventit cserélni, csak rábarkácsolni egy másikat, azt pedig nem akarom. Még garos.

(#19) HW-Peter válasza erdoke (#17) üzenetére


HW-Peter
tag

Úgy érted, olajozzam meg a csapágyát?

(#20) Johnny


Johnny
senior tag

Golyóscsapágyas ventiknek alapból van egy kicsit morgósabb, kerregősebb hangja. De ezt elvileg csak nagyon közelről és nagyon halkan hallani. Hogy jelen esetben erről van-e szó, vagy tényleg hibás :F
Engem speciel zavart, más meg azt se hallotta meg, hogy megy a gép.

(#21) Johnny válasza erdoke (#17) üzenetére


Johnny
senior tag

Szilikonzsír szvsz.
De ha garos, kár vele tökölni. Vissza a gyári ventit, a Silencert meg vissza garba. Elég drága cucc.

(#22) HW-Peter válasza Johnny (#20) üzenetére


HW-Peter
tag

Számomra logikus, hogy ha kézzel megállítom a ventilátort, és a hang nem szűnik meg, akkor az a motorból jön. Azon nem tud segíteni sem szilikonzsír, sem más.

Ha egy hibátlan ventit megállítasz (kézzel), az elhallgat.

(#23) HW-Peter válasza Johnny (#20) üzenetére


HW-Peter
tag

Tudom mire gondolsz, de ez erőteljesebb. Azért zavar, mert a gépben össz. 2 db 12cm/1000rpm venti van. (meg a tápventi, de az is szinte néma)

(#24) Johnny


Johnny
senior tag

Vidd vissza. Ha nem cserélik ki, még akkor is ráérsz javítgatni otthon.

(#25) HW-Peter válasza Johnny (#24) üzenetére


HW-Peter
tag

Kár, hogy elsőre nem jött össze. :O

(#26) HW-Peter


HW-Peter
tag

Találtam vmi nem túl bíztatót. Azt írják, hogy ez a kereplő hang az impulzus-alapú ventilátorszabályozás miatt van. Nézzétek meg (angol):

Bővebben: link

De akkor egyesek silencere miért nem kerepel?!?

[Szerkesztve]

(#27) prmcsk válasza HW-Peter (#26) üzenetére


prmcsk
addikt


Ha ez igaz akkor szerintem fognak azok is,csak idő kérdése.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#28) HW-Peter válasza prmcsk (#27) üzenetére


HW-Peter
tag

Kipróbáltam, ha a Silencer ventilátora nem az x800-ra, hanem egy potméteren keresztül a tápra csatlakozik, nincs az a ketyegő hang. Tehát twollah-nak igaza volt a #11-ben.
Ettől függtelenül meg fogok hallgatni egy másik Silencer 4-et is, ha az halkabb, akkor mégis csere lesz.

Azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ez egy különlegesen csendes léghűtéses gépnél hallható csak. Egy átlagos (átlag körüli) otthoni pc-ben ezt úgyis elnyomja a vinyó(k) hangja, vagy a vga turbóventilátora, vagy egy 600ft-os házhűtő. (általában ezek összessége)

[Szerkesztve]

(#29) SzlobiG válasza HW-Peter (#28) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg elhalkult teljesen??:)) De jó akkor ha halkításba fogok már tudom mi a baj.:)

(#30) DigitXT válasza HW-Peter (#28) üzenetére


DigitXT
félisten

Hohohó! Akkor mégsem rossz a venti?:)) Ez jó hír!:C

(#31) HW-Peter


HW-Peter
tag

A kedvetekért megnéztem mégegyszer. Igazak a #26-os linkben leírtak, azaz:
alapvetően 2 féle ventilátor fordulatszám-szabályozás létezik:
1, a venti felé irányuló feszültséget ''szaggatjuk'', azaz megfelelő ütemben ki-be-ki-bekapcsoljuk az áramot. Ezt egyes ventilátorok kerregő hanggal díjazzák. Az Arctic Silencer is ilyen. (az enyém biztos)
2, egy potenciométerrel szabályozzuk a venti feszültségét. Nincs kereplő hang.

Kipróbáltam, és tényleg hangtalan lett !!!



[Szerkesztve]

(#32) DigitXT válasza HW-Peter (#31) üzenetére


DigitXT
félisten

Én a feszültséges megoldást díjazom, ez a szaggatás ökörségnek tűnik.:))

(#33) HW-Peter válasza DigitXT (#32) üzenetére


HW-Peter
tag

Úgy néz ki, hogy a gyári ''feszültségszaggatásos'' módszert az X800pro azért csinálja, mert a gyári hűtőhöz megfelelő, annak a ventilátora jól bírja.
A Silencer ventije nem szereti.

(Ha egy elektronikában jártas ember erre téved, kérem javítsa ki a szakmai kifejezéseket.)

(#34) erdoke válasza HW-Peter (#31) üzenetére


erdoke
titán

Ez érdekes. Sose jöttem volna rá, az enyém se a kártyára van kötve. :B

A legjobb aláírás a héten

(#35) DigitXT válasza HW-Peter (#33) üzenetére


DigitXT
félisten

Amúgy nekem a kártyára van kötve a cucc, de nem csinál ilyet, mert 9600XT.:DDD

(#36) HW-Peter válasza erdoke (#34) üzenetére


HW-Peter
tag

Ezt modhattad volna....hamarabb lettünk volna okosabbak.

(#37) HW-Peter válasza DigitXT (#35) üzenetére


HW-Peter
tag

Biztos vagy benne, vagy csak nem hallod? (elnyomja más vmi zaja)

(#38) DigitXT válasza HW-Peter (#37) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát egyrészről nem hallom, mert elnyomja vmi más zaja...:)) (Mod: konkrétan a táp, amit ugyan Noisetakernek hívnak, mégis eléggé tisztán hallható, de legalább nem olyan kreténhangú, mint az elődje (Codegen 300W, ehh).) Másrészről viszont biztos vagyok benne, hogy nem gányolja a kari a feszt, mert ezen még semmi ilyen teljesítményarányos veintiszabályozás nem volt, hja: nem is egy X800!:D Bár elfogadnék egy olyat.:DDD De előbb proci kell.;)

[Szerkesztve]

(#39) HW-Peter válasza erdoke (#34) üzenetére


HW-Peter
tag

Erdoke megoszthatná velünk vgahűtési módszerét.

(#40) ByB


ByB
addikt

Ez egy konstrukciós hiba a Silencer-nél, ha nem kap maximális feszültséget, akkor érdekes - zavaró hangot hallat! Ha viszont max feszt kap, akkor hangos a venti maga is, szóval inkább Zalman - SZERINTEM!!! (Mindez érvényes egy Antec Sonata ház + elb@szott érzékeny fülü tulaj párosára!!!)

ui.: Kipróbáltunk vagy 4-5 darabot a boltban és mind ezt csinálta!!!

[Szerkesztve]

(#41) HW-Peter válasza ByB (#40) üzenetére


HW-Peter
tag

Ez nagyon hasznos info, köszi! A Zalman 2 okból kilőve:
1, a Silencer már meg van véve.
2, a Zalman elismerően hűt, de benn keringeti tovább a meleget. A Silencer kitolja hátra, és a memóriákat is aktívan hűti.
Tudom, a Zalman jól működik egy jól átszellőztetett házban, de nem akar (?) a tulaj házat cserélni. Továbbá van egy jól kidolgozott hűtési koncepció, épülőfélben.

Itt is érzékeny fülű a tulaj. Az Antec Sonata ház mennyi volt és hol vetted?

(#42) HW-Peter


HW-Peter
tag

Más tapasztalta a kerregést?

(#43) erdoke válasza HW-Peter (#39) üzenetére


erdoke
titán

Különösebben nincs mit megosztani. Tyan 9800Pro-M és a Silencer. Közvetlenül a tápról megy a venti, de még nem volt kedvem átkötni 7 V-ra, pedig tényleg hangos egy kicsit.

A legjobb aláírás a héten

(#44) ByB válasza HW-Peter (#41) üzenetére


ByB
addikt

Az Antec Sonata ház Mo.-i forgalmazója a Senerit Kft. és talán az Aqua forgalmazza! Nagyon csöndes és jó ház!!!

Asus @X800XT-PE Zalmannal: 35/30 fok!!! Igen jó eredmény, szerintem, Silencer-rel sem volt kevesebb, ráadásul az opciós venti csak 1700rpm forog!!!

Ezt nézd meg, hátha: Bővebben: link

(#45) HW-Peter


HW-Peter
tag

Akkor még 1 kérdés: Ha a Silencer ventijét a tápra kötöm, és a sárga vezetéket pedig a kártyára, akkor működni fog a venti. fordulatszám-figyelés. OK, de a hőmérséklet-vezérelt ventilátorfordulatot hogyan lehet megoldani?

(#46) DigitXT válasza HW-Peter (#45) üzenetére


DigitXT
félisten

A vezérlőpaneled nem támogatja ezt?:F (Már ha van ilyened, de ha tényleg ilyen ''csöndes gép fanatikus'' vagy, akkor szinte biztos...:DDD) Amúgy első körben azt mondanám, hogy minek azt szabályozni, ha egyszer csöndes, és jól is hűt, de gondolom meg van rá a jó okod.:B Egyébként a digitális frontpanelom simán nyomta nyáron ezt a ventiszabályozás dolgot - manuálisan minimumra raktam, ha kellett kraft, erősített -, de végül mégis megváltam tőle, mert rájöttem, hogy egyáltalán nem kell annyi hűtőventi, tök más miatt fagytam, stb.:))

[Szerkesztve]

(#47) erdoke válasza HW-Peter (#45) üzenetére


erdoke
titán

Már hogy működne, nem tudja lejjebb venni a tápegységből jövő feszt, ha nincs közbeiktatva a szabályzó rész.

A legjobb aláírás a héten

(#48) DigitXT válasza erdoke (#47) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem a fordulatszámfigyelésre írta, hogy működne, de amúgy egyetértek.:D

(#49) Hmmz válasza HW-Peter (#28) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Mér, neked milyen winyód van amit nem hallani?

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#50) Janesz válasza erdoke (#34) üzenetére


Janesz
őstag

én magamtól jöttem rá...semmi oldalt nem néztem hanem észrevettem,hogy ha a hűtő le van véve a kariról és egy potival nyomatom akkor semmi hangja akárhogy forgatom a hűtőt és ha a nyákon lévő csatira kötöm akkor meg kattog vagy csörög vagy mittomén milyen hangot ad ki...azthittem először,hogy amiatt adja ki,hogy fejjel lefele van de miután levettem a hűtőt és fejjel lefele úgyem csinálta már végső elkeseredésemben a potira kötöttem a nyák helyett és bekussolt!!
de ezt már sok topkiban leírtam...érdekes,hogy ez újdonság még....TTs is írta már és ők is egy haverjával maguktól jöttek rá...
szal egy ilyet megérdemlünk szerintem..:C

(#51) ByB válasza Janesz (#50) üzenetére


ByB
addikt

''haverjával'' - Ez lennék én. :U

(#52) Janesz válasza ByB (#51) üzenetére


Janesz
őstag

:C

(#53) HW-Peter válasza DigitXT (#46) üzenetére


HW-Peter
tag

Saját vezérlőpanelt már eladtam, most 1 kölcsönbe van itt. Neked milyen volt, hátha megtetszik az? Jól írtad, ''csöndes gép fanatikus'' vagyok, de csak léghűtéssel. Sajnos ha az X800-ra van kötve a Silencer, akkor nagyon zavaró a kattogó hang, az a leghangosabb a gépben.

(#54) HW-Peter válasza Hmmz (#49) üzenetére


HW-Peter
tag

Seagate Barracuda ATA IV (boot és rendszer, napi használat), ez mindig halk!
A másik Seagate 7200.7 120G 8MB SATA, ez csak adattárolásra van.
Ez idle-ben nagyon halk, DE sokan panaszkodnak a seek zajra (puskaropogás szerű hang), ami igaz is, de mint írtam csak adattárolásra van, emiatt nagyon ritkán ''nyúlok'' hozzá (ill az op.rendszer).

Ezek rugalmas felfüggesztésben vannak, egy hangszigetelő panelekkel ellátott házban. Halk hűtésük is megoldott.

(#55) HW-Peter válasza Janesz (#50) üzenetére


HW-Peter
tag

Én is magamtól jöttem rá. Biztos le volt már írva sok-sok topicban, de nem olvasok el minden topicot. PH fórumon a Hozzászólásokban pedig sajnos (!) nem lehet keresni. (mintha régebben lehetett volna, nem?)
Kölföldi fórumon olvastam a #26-ban leírtakat, utána kezdtem el kísérletezni potival.

:C pedig minden új dolgot felfedezőnek jár !!!


[Szerkesztve]

(#56) HW-Peter


HW-Peter
tag

Akit esetleg érdekel...

Egy ismerősöm segítségével jelenleg épül egy kis nyák, amely a feszültségimpulzusokat kisimítja. (X800 venticsatlakozóján) Csak pár alkatrészből fog állni, kb 300-500 Ft anyagköltséggel. Ha elkészül, leírom a tapasztalatokat.
Azért nem lesz a Silencer ventije tartósan a tápegységre kötve, mert így elveszik az Atitool által biztosított hőmérsékletfüggő fordulatszám-szabályozás.

(#57) dtss válasza HW-Peter (#56) üzenetére


dtss
tag

Hi engem érdekelne. Van egy sapphire x800xt rajta a silencer 4 -el.

Létszi irjál emailt ha esedékes még ez a dolog.

bzozo@vipmail.hu

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#58) DonK


DonK
aktív tag

Hmm, nekem silencer 5ös van, de kételkedem, hogy bárminemű technológiai újítást véltem volna felfedezni a 4es és az 5ös ventillátorja között... Mindenesetre az enyém 100%-ra húzva sem hallat semmilyen hangot, és más %-on se nagyon.
Chieftec 12 centis ventillátorral ellátott táp+gyári A64 hűtő leállva. passzív chipset hűtővel, és télleg semmit nem hallani belőle...

[Szerkesztve]

(#59) zoszt


zoszt
tag

Hozzám is eljutott egy kerregő iceq2-es, kb. fél évig álítólag csöndbe volt azóta hallatja a hangját. No mindegy, hála ennek a fórumnak azonbelül is a keresőnek, no meg ennek a topiknak (meg a tts-féle silenceres topiknak) potival sikerült lecsendesíteni. :R

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#60) x_o_n válasza HW-Peter (#1) üzenetére


x_o_n
veterán

nekem is van ez a jelenség,bár az elején nem volt és alig hallható

(#61) x_o_n válasza x_o_n (#60) üzenetére


x_o_n
veterán

hmm tipp alkalmazva,korrekt:)

(#62) DewiL


DewiL
senior tag

és hogy kell ez a AC csodát rákötni potira :F
mer nekem is berreg az ICEQ2-es hűtés :O

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#63) zoszt válasza DewiL (#62) üzenetére


zoszt
tag

A dolog ott kezdődik, hogy le kell húzni az AC venti áramellátására szolgáló kábelt a kártya nyákjáról. Aztán a fordulatszabályozó pl. három tűs elosztójával valahogy összehozni a fekete drótot a feketével, a pirosat a pirossal.
Ezzel az a legnagyobb gond, hogy a videokártya szoftveres fordulatszámszabályozása megszűnik, ami az iTurbo-nál még kellemetlenebb lehet.

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#64) DewiL válasza zoszt (#63) üzenetére


DewiL
senior tag

szóval akkor sehogy sem lehet azt megoldani hogy maradjon a szoftveres szabályozás és ne berregjen :F

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#65) DewiL válasza DewiL (#64) üzenetére


DewiL
senior tag

:F

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#66) zoszt válasza DewiL (#64) üzenetére


zoszt
tag

Ha tisztítás, olajozás után sem hagyja abba a kerregést akkor szerintem nem. :(
Reméltem, hogy jön valaki, aki megoldotta ezt a problémát. Esetleg megkérdezheted, hogy az #56-os hozzászólásban emlegetett dologgal mi lett.
Garival próbálkoztál? Elvileg akár vissza is vehetnék, hiszen kerreg.

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#67) DewiL válasza zoszt (#66) üzenetére


DewiL
senior tag

köszi a segítséget még1x :R
megkerestem a srácot emailben majd meglátjuk mi lesz...
más nem tényleg marad a csere de attol félek az új is ugyan ilyen lesz

tisztának pedig tiszta az olajozáshoz szét kellene szedni akkor meg ugrik a gari

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.