Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HW-Peter


HW-Peter
tag

Véleményt / tanácsot várok!

Arctic Cooling ATI Silencer 4. probléma: (X800pro kártyára szerelve)
Akármennyire állítom a venti fordulatszámát (Atitools 0.0.23), folyamatos kerregő, kotyogó hangot hallat. Nagyon csendes gépben van, ezért sajnos jól hallható! Ha kézzel megállítom a ventit, akkor is ilyen a motorjának hangja. Jól van felszerelve, és biztos, hogy onnan jön a hang. (nem rezonál be semmi, stb)

Más is találkozott ilyennel, vagy vigyem vissza gariba?

HIS X800pro ICEQ / Sapphire X800pro Toxic kártyákon is ilyen van, a tulajok véleményét is várom! Köszönöm.

(#2) DigitXT válasza HW-Peter (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem VGA Silencerem van, de a gyártó ugyanaz, és a lényeg is: nem szabadna ilyen hangjának lennie, szóval cseréltesd ki!:D (Sajna az Enermax tápom jár hasonló cipőben, de egyelőre nem akarok vacakolni vele, de ha idővel esetleg hangosabb lenne, hát feltétlenül csere: nekem ne kerregjen, nem arra van kitalálva!;))

[Szerkesztve]

(#3) SzlobiG válasza HW-Peter (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem dettó kortyogó-kerregő hang.:((( Én is már azt hittem valami baja van, de nem mer havernak is ilyen, csak akkor nincs ez a hang ha 100%-on hajtom és azt is teszem.:)

(#4) HW-Peter válasza DigitXT (#2) üzenetére


HW-Peter
tag

Kösz a gyors 1. választ. Azért vettük, hogy halk legyen! (meglepő mi :)
Sokféle venti volt már a kezeim (és a potméterek) között, de ilyet még nem tapasztaltam. Jelenleg ez a gép leghangosabb része, most 30%-on megy, de csukott gépházon is kihallatszik... :(

Szerintem sem normális ez a hang, ugyan nem hangos, de jól kivehető.
Éreztem hogy gar. lesz belőle, de előtte megkérdezem a T. fórumtársakat...

(#5) HW-Peter válasza SzlobiG (#3) üzenetére


HW-Peter
tag

Kipróbáltuk, és egészen 98% (rpm) -ig kerreg!!! 100%-on pedig már tényleg hangosabb, mint a gép maga! Nagyon érik az a gar.csere...

(#6) HW-Peter válasza DigitXT (#2) üzenetére


HW-Peter
tag

Nyitott oldallapnál, a Silencerhez közel hajolva sincs kerregő hang? Hány %-on megy?

(#7) SzlobiG válasza HW-Peter (#5) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor az enyém is rossz lehet?:F

(#8) HW-Peter válasza SzlobiG (#7) üzenetére


HW-Peter
tag

Szerintem a tiéd is rossz. Olvastam valahol, hogy külföldon forgalomba került pár HIS X800pro ICEQ-II kártya ilyen kerregő Silencerrel, persze garban cserélték. Szóval lehet pár hibás darab itthon is. Egy ilyen árkategóriájú VGA hűtőnek max. susogó hangja lehet.

(#9) HW-Peter válasza DigitXT (#2) üzenetére


HW-Peter
tag

Mikor vetted?

(#10) DigitXT válasza HW-Peter (#6) üzenetére


DigitXT
félisten

Semmi kerregő hang, igen halkan duruzsol.:)) Kb. fele fordulaton megy.:) (Kétállású kapcsoló van rajta, és ez a low fokozat.) Amúgy akárhonnan nézed, lehet neki bármilyen hangja, de kerregnie nem szabad az tuti. (Ezért nem is értem az Enermaxom 9,2-es ventijét, hogy miért csinálja ezt az első bekapcsolástól fogva, de egyelőre még elviselem, mert viszonylag halk a gép.:B)

Mod: október/november tájékán vettem, egész pontosan nem emléxem...:B
Mod2: jól mondod, max. susogó hangja lehet(ne), és az is max. a szélzajtól!:D
Mod3: ha jól tudom erre a típusra 6 év gari van, szóval no para, gyors csere!:DDD

[Szerkesztve]

(#11) twollah


twollah
nagyúr

Sajnos vannak ventilatorok amik nem toleraljak az alacsony fordulatszamot.
El kell fogadni a dolgok ilyen allasat, vagy le kell cserelni.

(#12) SzlobiG válasza HW-Peter (#8) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én úgy vettem az ABIT-omhoz kb két hónapja és nem értem mér rossz.:(((

(#13) HW-Peter válasza twollah (#11) üzenetére


HW-Peter
tag

Ezt gondolom a 92mm Enermaxra írtad, ugye?
Azért furcsa lenne a Silencer-en egy nem-odavaló venti :Y amelyik nem birja az alacsonyabb fordulatszámokat.

(#14) twollah válasza HW-Peter (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Ezt ugy altalanossagban irtam.

Ha nem tetszik a ventilator hangja csereld ki egy ultra halk PAPST ventilatorra.
Jo penzert mar lehet kapni.

(#15) DigitXT válasza HW-Peter (#13) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért az Enermaxban is furcsa: akármilyen fordulaton kerreg, ráadásul gyári potival van leszabályozva, szóval mégcsak ezt sem foghatják rám...:))

(#16) DigitXT válasza twollah (#14) üzenetére


DigitXT
félisten

Nade egy ATI Silenceren ventit cserélni?:)) Azt már hallottam, hogy Enermax tápban megteszik, bár én nem tenném, elvégre 3 év gari ugrana...:(

[Szerkesztve]

(#17) erdoke válasza HW-Peter (#5) üzenetére


erdoke
titán

Egy kis szilikonolajos utánkenéssel még próbálkozhatsz, gariban is ezt fogják csinálni, aztán ha beválik, visszakapod ugyanazt. :D

A legjobb aláírás a héten

(#18) HW-Peter válasza twollah (#14) üzenetére


HW-Peter
tag

Az ATI Silenncereken nem lehet ventit cserélni, csak rábarkácsolni egy másikat, azt pedig nem akarom. Még garos.

(#19) HW-Peter válasza erdoke (#17) üzenetére


HW-Peter
tag

Úgy érted, olajozzam meg a csapágyát?

(#20) Johnny


Johnny
senior tag

Golyóscsapágyas ventiknek alapból van egy kicsit morgósabb, kerregősebb hangja. De ezt elvileg csak nagyon közelről és nagyon halkan hallani. Hogy jelen esetben erről van-e szó, vagy tényleg hibás :F
Engem speciel zavart, más meg azt se hallotta meg, hogy megy a gép.

(#21) Johnny válasza erdoke (#17) üzenetére


Johnny
senior tag

Szilikonzsír szvsz.
De ha garos, kár vele tökölni. Vissza a gyári ventit, a Silencert meg vissza garba. Elég drága cucc.

(#22) HW-Peter válasza Johnny (#20) üzenetére


HW-Peter
tag

Számomra logikus, hogy ha kézzel megállítom a ventilátort, és a hang nem szűnik meg, akkor az a motorból jön. Azon nem tud segíteni sem szilikonzsír, sem más.

Ha egy hibátlan ventit megállítasz (kézzel), az elhallgat.

(#23) HW-Peter válasza Johnny (#20) üzenetére


HW-Peter
tag

Tudom mire gondolsz, de ez erőteljesebb. Azért zavar, mert a gépben össz. 2 db 12cm/1000rpm venti van. (meg a tápventi, de az is szinte néma)

(#24) Johnny


Johnny
senior tag

Vidd vissza. Ha nem cserélik ki, még akkor is ráérsz javítgatni otthon.

(#25) HW-Peter válasza Johnny (#24) üzenetére


HW-Peter
tag

Kár, hogy elsőre nem jött össze. :O

(#26) HW-Peter


HW-Peter
tag

Találtam vmi nem túl bíztatót. Azt írják, hogy ez a kereplő hang az impulzus-alapú ventilátorszabályozás miatt van. Nézzétek meg (angol):

Bővebben: link

De akkor egyesek silencere miért nem kerepel?!?

[Szerkesztve]

(#27) prmcsk válasza HW-Peter (#26) üzenetére


prmcsk
addikt


Ha ez igaz akkor szerintem fognak azok is,csak idő kérdése.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#28) HW-Peter válasza prmcsk (#27) üzenetére


HW-Peter
tag

Kipróbáltam, ha a Silencer ventilátora nem az x800-ra, hanem egy potméteren keresztül a tápra csatlakozik, nincs az a ketyegő hang. Tehát twollah-nak igaza volt a #11-ben.
Ettől függtelenül meg fogok hallgatni egy másik Silencer 4-et is, ha az halkabb, akkor mégis csere lesz.

Azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ez egy különlegesen csendes léghűtéses gépnél hallható csak. Egy átlagos (átlag körüli) otthoni pc-ben ezt úgyis elnyomja a vinyó(k) hangja, vagy a vga turbóventilátora, vagy egy 600ft-os házhűtő. (általában ezek összessége)

[Szerkesztve]

(#29) SzlobiG válasza HW-Peter (#28) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg elhalkult teljesen??:)) De jó akkor ha halkításba fogok már tudom mi a baj.:)

(#30) DigitXT válasza HW-Peter (#28) üzenetére


DigitXT
félisten

Hohohó! Akkor mégsem rossz a venti?:)) Ez jó hír!:C

(#31) HW-Peter


HW-Peter
tag

A kedvetekért megnéztem mégegyszer. Igazak a #26-os linkben leírtak, azaz:
alapvetően 2 féle ventilátor fordulatszám-szabályozás létezik:
1, a venti felé irányuló feszültséget ''szaggatjuk'', azaz megfelelő ütemben ki-be-ki-bekapcsoljuk az áramot. Ezt egyes ventilátorok kerregő hanggal díjazzák. Az Arctic Silencer is ilyen. (az enyém biztos)
2, egy potenciométerrel szabályozzuk a venti feszültségét. Nincs kereplő hang.

Kipróbáltam, és tényleg hangtalan lett !!!



[Szerkesztve]

(#32) DigitXT válasza HW-Peter (#31) üzenetére


DigitXT
félisten

Én a feszültséges megoldást díjazom, ez a szaggatás ökörségnek tűnik.:))

(#33) HW-Peter válasza DigitXT (#32) üzenetére


HW-Peter
tag

Úgy néz ki, hogy a gyári ''feszültségszaggatásos'' módszert az X800pro azért csinálja, mert a gyári hűtőhöz megfelelő, annak a ventilátora jól bírja.
A Silencer ventije nem szereti.

(Ha egy elektronikában jártas ember erre téved, kérem javítsa ki a szakmai kifejezéseket.)

(#34) erdoke válasza HW-Peter (#31) üzenetére


erdoke
titán

Ez érdekes. Sose jöttem volna rá, az enyém se a kártyára van kötve. :B

A legjobb aláírás a héten

(#35) DigitXT válasza HW-Peter (#33) üzenetére


DigitXT
félisten

Amúgy nekem a kártyára van kötve a cucc, de nem csinál ilyet, mert 9600XT.:DDD

(#36) HW-Peter válasza erdoke (#34) üzenetére


HW-Peter
tag

Ezt modhattad volna....hamarabb lettünk volna okosabbak.

(#37) HW-Peter válasza DigitXT (#35) üzenetére


HW-Peter
tag

Biztos vagy benne, vagy csak nem hallod? (elnyomja más vmi zaja)

(#38) DigitXT válasza HW-Peter (#37) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát egyrészről nem hallom, mert elnyomja vmi más zaja...:)) (Mod: konkrétan a táp, amit ugyan Noisetakernek hívnak, mégis eléggé tisztán hallható, de legalább nem olyan kreténhangú, mint az elődje (Codegen 300W, ehh).) Másrészről viszont biztos vagyok benne, hogy nem gányolja a kari a feszt, mert ezen még semmi ilyen teljesítményarányos veintiszabályozás nem volt, hja: nem is egy X800!:D Bár elfogadnék egy olyat.:DDD De előbb proci kell.;)

[Szerkesztve]

(#39) HW-Peter válasza erdoke (#34) üzenetére


HW-Peter
tag

Erdoke megoszthatná velünk vgahűtési módszerét.

(#40) ByB


ByB
addikt

Ez egy konstrukciós hiba a Silencer-nél, ha nem kap maximális feszültséget, akkor érdekes - zavaró hangot hallat! Ha viszont max feszt kap, akkor hangos a venti maga is, szóval inkább Zalman - SZERINTEM!!! (Mindez érvényes egy Antec Sonata ház + elb@szott érzékeny fülü tulaj párosára!!!)

ui.: Kipróbáltunk vagy 4-5 darabot a boltban és mind ezt csinálta!!!

[Szerkesztve]

(#41) HW-Peter válasza ByB (#40) üzenetére


HW-Peter
tag

Ez nagyon hasznos info, köszi! A Zalman 2 okból kilőve:
1, a Silencer már meg van véve.
2, a Zalman elismerően hűt, de benn keringeti tovább a meleget. A Silencer kitolja hátra, és a memóriákat is aktívan hűti.
Tudom, a Zalman jól működik egy jól átszellőztetett házban, de nem akar (?) a tulaj házat cserélni. Továbbá van egy jól kidolgozott hűtési koncepció, épülőfélben.

Itt is érzékeny fülű a tulaj. Az Antec Sonata ház mennyi volt és hol vetted?

(#42) HW-Peter


HW-Peter
tag

Más tapasztalta a kerregést?

(#43) erdoke válasza HW-Peter (#39) üzenetére


erdoke
titán

Különösebben nincs mit megosztani. Tyan 9800Pro-M és a Silencer. Közvetlenül a tápról megy a venti, de még nem volt kedvem átkötni 7 V-ra, pedig tényleg hangos egy kicsit.

A legjobb aláírás a héten

(#44) ByB válasza HW-Peter (#41) üzenetére


ByB
addikt

Az Antec Sonata ház Mo.-i forgalmazója a Senerit Kft. és talán az Aqua forgalmazza! Nagyon csöndes és jó ház!!!

Asus @X800XT-PE Zalmannal: 35/30 fok!!! Igen jó eredmény, szerintem, Silencer-rel sem volt kevesebb, ráadásul az opciós venti csak 1700rpm forog!!!

Ezt nézd meg, hátha: Bővebben: link

(#45) HW-Peter


HW-Peter
tag

Akkor még 1 kérdés: Ha a Silencer ventijét a tápra kötöm, és a sárga vezetéket pedig a kártyára, akkor működni fog a venti. fordulatszám-figyelés. OK, de a hőmérséklet-vezérelt ventilátorfordulatot hogyan lehet megoldani?

(#46) DigitXT válasza HW-Peter (#45) üzenetére


DigitXT
félisten

A vezérlőpaneled nem támogatja ezt?:F (Már ha van ilyened, de ha tényleg ilyen ''csöndes gép fanatikus'' vagy, akkor szinte biztos...:DDD) Amúgy első körben azt mondanám, hogy minek azt szabályozni, ha egyszer csöndes, és jól is hűt, de gondolom meg van rá a jó okod.:B Egyébként a digitális frontpanelom simán nyomta nyáron ezt a ventiszabályozás dolgot - manuálisan minimumra raktam, ha kellett kraft, erősített -, de végül mégis megváltam tőle, mert rájöttem, hogy egyáltalán nem kell annyi hűtőventi, tök más miatt fagytam, stb.:))

[Szerkesztve]

(#47) erdoke válasza HW-Peter (#45) üzenetére


erdoke
titán

Már hogy működne, nem tudja lejjebb venni a tápegységből jövő feszt, ha nincs közbeiktatva a szabályzó rész.

A legjobb aláírás a héten

(#48) DigitXT válasza erdoke (#47) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem a fordulatszámfigyelésre írta, hogy működne, de amúgy egyetértek.:D

(#49) Hmmz válasza HW-Peter (#28) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Mér, neked milyen winyód van amit nem hallani?

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#50) Janesz válasza erdoke (#34) üzenetére


Janesz
őstag

én magamtól jöttem rá...semmi oldalt nem néztem hanem észrevettem,hogy ha a hűtő le van véve a kariról és egy potival nyomatom akkor semmi hangja akárhogy forgatom a hűtőt és ha a nyákon lévő csatira kötöm akkor meg kattog vagy csörög vagy mittomén milyen hangot ad ki...azthittem először,hogy amiatt adja ki,hogy fejjel lefele van de miután levettem a hűtőt és fejjel lefele úgyem csinálta már végső elkeseredésemben a potira kötöttem a nyák helyett és bekussolt!!
de ezt már sok topkiban leírtam...érdekes,hogy ez újdonság még....TTs is írta már és ők is egy haverjával maguktól jöttek rá...
szal egy ilyet megérdemlünk szerintem..:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.