Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Blitz81


Blitz81
csendes tag

Helló mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni mivel nem vagyok nagy hardverguru! Valami jó videókártyát szeretnék olcsón! Ki gondolta volna?? :Y Komolyabbra fordítva a szót 256 megás X1300 Pro-t néztem ki (kb. ez belefér anyagilag) de nem tudom érdemes-e ezt választani. Mégis milyen teljesítményt nyújt? Jó lenne valami erős kártya, mondjuk nem arra kéne hogy maxon futtassam az Obliviont de azért nem szeretném mégegyszer 640x480-ba lenyomni a doom3-at! :D . Vagy legyen inkább X1600 Pro? Ez már gázos anyagi szempontból, de nem akarok úgy járni hogy spórolok kb 6-8 ezer forintot és fél év múlva dobhatom ki a videokártyát. Egyébként egy asus nForce ultrás alaplaphoz(dual channel, stb.), Amd 64 3200+ Venice magos procihoz + 512mb(1gb?) vashoz kellene. Segítsetek plz!

Előre is köszi

(#52) Andreas!


Andreas!
csendes tag

Sziasztok!

Nézegettem egy monitort: Viewsonic VA1912w. A felbontás amit tud:
1440×900
Megnéztem az üzemmódjait az X1300 kártyámnak, de ezt a nyomorult elcseszett felbontást nem találtam köztük - az ATI weboldalán sem találtam infót.

Valakinek van ötlete, hogy megy-e, vagy inkább másik monitort szemeljek ki?

Köszi!

(#53) Komplikato válasza Andreas! (#52) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem tudom, régen segédprogival kellet aktiválni a driverben az ilyen ''érdekes'' felbontásokat, de működött a dolog. Viszont szerintem HA feltelepíted a monitor ''driverét'', akkor automatice bekerül az engedélyezett felbontások közé.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#54) Puhamester


Puhamester
csendes tag

Hello. En meg nem vagyok profi ezen a teren , es van 1 problemam. Most vettem egy x1300-as karit, es nagyon gagyin megy rajta a NFS:Most wantet. A szinekkel van a baj mert sargas, es nagyon viritt :O .Ezt hol tudnam beallitani hogy ne igy legyen? KOSZI!!!






Puhamester

(#55) Komplikato válasza Puhamester (#54) üzenetére


Komplikato
veterán

Ennyi erővel lehet, hogy rossz a kártya. Vagy simán rosszul lett feltelepítve ... meg van olyan program, amit kártyacsere után újra fell kell rakni. Szóval passz. Gondolom volt elötte másik kártya, annak telepítés elött leszedted a driverét? (Pl. Drivercleaner-rel)
Ugye az X1300-at véletlenül se a hozzá adott lemezzel, hanem valami normális friss driverrel telepítetted fel? (6.8-as Catalyst?)

Nem ártana egy proci, alaplap, memória, VGA (pontos!) típús, meg milyen Windows van fent ...

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#56) Puhamester


Puhamester
csendes tag

haaaaat...... Hol is kezdjem: a jatek ujra volt telepitve, a drivert leszedtem de nem programmal hanem csak a windowsrol, a drivert pedig az eredetivel instalaltam.(meg tenyleg kezdo vok). Mit ajanlanal?

(#57) Puhamester


Puhamester
csendes tag

Egyebkent a haveromnak is ATI-ja ven(nem 1300-as) esn neki is ez a baj minden jateknal.

(#58) Puhamester


Puhamester
csendes tag

feltoltottem 1 kepet ha segit . Nem annyira sujos a helyzet de azert idegesito es nem is jo


[URL=http://img178.imageshack.us/my.php?image=untitledws5.jpg][kép][/URL]


A regi karimon nem ilyen volt

[Szerkesztve]

(#59) Puhamester


Puhamester
csendes tag

HAHO

(#60) FireGL


FireGL
aktív tag

A HDR sárgára gondolsz ? Az x1300 elött milyen kártyád volt ?

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#61) Puhamester


Puhamester
csendes tag

MX440-es (egy nagy kalap SZ*r)
azon nem volt ilyen sarga


[Szerkesztve]

(#62) Puhamester


Puhamester
csendes tag

Utannaneztem ennek a HDR-nek(mint mondtam a videokarikhoz nem ertek meg nagyon).
Ez elethubbe kene tegye a jatekot? mert nekem nem jon be. Ezt hol tudom kiszedni?

[Szerkesztve]

(#63) Puhamester


Puhamester
csendes tag

HAHO

(#64) ollie válasza Puhamester (#62) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A játék beállításaiban nézz körül.
Vagy találsz egy HDR kapcsolót, vagy egy Pixel Shader (esetleg Shader Model) kapcsolót, az utóbbit 2.0-ra kell tenni (lényeg, hogy ne 3.0 legyen). De gyanítom, hogy nem lehet kikapcsolni. És ez nem a kártya hibája, minden modern kártyával ugyanezt az effektet látod. Eddig shaderek nélküli világban éltél, meglátod, hogy hamarosan megtetszik ez az új ''stílus''. Ha meg nem, akkor tedd vissza az MX440-et, de garantált, hogy nem sok új játék indul el rajta.

***

(#65) Puhamester


Puhamester
csendes tag

KOSZ az infot. AZt hiszem maris kezdem megszokni ezt a stilust :DD Csak eleinte nagyon idegesitett

(#66) HorvBalint


HorvBalint
tag


Sziasztok!

Nekem van egy X1300 pro 256 MB videókarim. Én eddig mindig a gyári drivert tettem fel hozzá amit adtak CD-n. Ha egy újabb drivert teszek fel akkor attól gyorsabb lesz a videókari? Ha igen akkor milyen drivert ajánlatok hozzá és azt honnan tudom letölteni?

Előre is köszi

(#67) ftc válasza HorvBalint (#66) üzenetére


ftc
nagyúr

ati.com
6.9-es mindig a legfrisebbet érdemes feltenni..

(#68) HorvBalint válasza ftc (#67) üzenetére


HorvBalint
tag

Ha jól látom akkor nálam most az 5.11-es driver van feltéve ami akkor elég régi lehet. Ez van a CD-n. Ha felteszem a 6.9-et akkor gyorsulást kell észrevennem? Vagy annyira nemlesz látványos?

(#69) HorvBalint


HorvBalint
tag

Na senki?

(#70) ftc válasza HorvBalint (#68) üzenetére


ftc
nagyúr

kéne elvileg...játék támogatottság stb érdemes felraknod

(#71) muzsy


muzsy
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.
Vettem egy Gigabyte Ati Radeon X1300-at, és fagy tőle a gép. Nem találkoztatok hasonló problémával?

A gép:
Athon XP 2.6+, Gigabyte GA-7VT600-L alaplap, 512 RAM.

Megy szépen a normál windows használat során, de ha bármilyen 3D-s dolog indulna (game, 3D Mark, Catalyst 3D beállítások), akkor kész, vége, reset.

Az eredeti driver után Ati-tól letöltöttel próbálkoztam, friss Catalyst, DirectX frissítés megvolt. VGA bios frissítés nem megy, mert nincs újabb a gyártónál.

Köszi a segítséget előre is, még a 3 napos garancián belül szeretném kicserélni ha a kártyával van a gond. Ez holnap jár le. :W



[Szerkesztve]

(#72) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Most néztem egy ilyen kártyát:Gecube x1300 128mb ddr3 passzív
Létezik ilyen egyáltalán? Sehol nem találtam.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#73) Komplikato válasza muzsy (#71) üzenetére


Komplikato
veterán

Próbáld még ez: Drivercleanerrel leszeded az ATI drivert. Leszeded a VIA-tól a legutolsó 32 bites chipsethez való drivert. Felteszed frissiben az ATI driverét. Beállítod 4x-es AGP-re a Biost. AGP Ap.-ot beállítot pl. 256MB-ra. Radeon.ru vagy egyébb helyről leszeded az ATI GART Uninstaller progit, és kiiktatod a driverből.

Mindezek után fent állhat a lehetősége, hogy a PCIE-AGP átalakítót (Rialto) nem bírja az alaplapi chipset.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#74) muzsy válasza Komplikato (#73) üzenetére


muzsy
csendes tag

Nagyon köszönöm a választ, de bevallom nem értem a felét. :(
Sosem heggesztettem ilyen szinten a cuccaimat.

Szóval drivecleaner leszedi gondolom az össze feleslegesen fennmaradt drivert. VIA driver, ATI driver OK. Nem találtam a BIOS-omban az AGP sebességére vonatkozó beállítást.
AGP Ap. az micsoda? És mit is kellene az ATI GART uninstallerrel kiiktatni?

A PCIE-AGP átalakító az amiatt van a kártyán, mert eredetileg PCIE-re készült a széria, de kihoztak belőle AGP-st is?

Köszi mégegyszer, bocs ha láma vagyok. :F

[Szerkesztve]

(#75) Dracula


Dracula
senior tag

Hello!

Mennyivel lassabb egy sima X1300 mint az X1300Pro?

És hogy áll a Pro a nVidia 7300GT-hez?

Üdv!

(#76) djadji


djadji
senior tag

Hello!

Van itt egy gép amiben x1300as kártya van. Pontosan x1300 64m/512m... ami azt jelentu hogy bővíthető a RAm a rendszer memóriájából? de semmi ilyesmit nem találtam a BIOSban...
A gond az hogy ha felteszem a NFSU Carbont akkor azonnal ujraindul a gép. (RAM teszt volt.. ott nincs hiba..)
Ha leveszem akkor minden ok. Gondoltam hoyg nagyobbra rakom a VGA RAMot, de nem találom hol kell azt...
Tud valaki segíteni?

Jaaa.. a gép sulinetes... ezért nem tudom szétkapni.. és azt sem tudom hogy a kártya integrált vagy sem...:(


[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#77) djtoomi


djtoomi
addikt

nagy bajom van

mit csináljak? az asus eax 1300pro vidkarim mikor neteztem elkezdte csikozni a képet egy két helyen keresztbe szinesen utána már majdnem az egészet és eltűnt a kép.oks restart már a win betöltése előtt csikozza keresztbe a képet pedig húzva nem volt és a windwos-ba már nem jutt kikapcsolja a monitort vagyis nem kikapcsolja hanem no signal van.húzva nem volt alap hűtő ahogy megvettem betettem a gépbe és azóta ment nem húztam semmi.mi lehet a baja?catalyst?pedig a 6.1-es van fent.kérlek nagyon gyorsa SEGITSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#78) ftc válasza djtoomi (#77) üzenetére


ftc
nagyúr

érzés elszált a memoria...ha dos alatt is csikoz akkor a kari hibás..probálld ki másik gépben is és ha ott is a kari vadászmezők felé kacsingat...

(#79) djtoomi válasza ftc (#78) üzenetére


djtoomi
addikt

kipróbáltam másik gépbe ott is csikoz mikor még windows boot-ig sem ért.akkor elszállt a kari?mit kezdhetek vele?újrapasztázás?mitől mehetett el?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#80) djtoomi


djtoomi
addikt

léci valaki segitsen.nagyon fontos lenne.ha ez elmegy akkor nincsen videokártyám. :( :( :( :( :( :O :O :O :O

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#81) Nortid válasza djtoomi (#80) üzenetére


Nortid
aktív tag

vidd vissza ahonnét vetted és vágd hozzájuk...

[ Szerkesztve! ]

(#82) djtoomi válasza Nortid (#81) üzenetére


djtoomi
addikt

nem tudok elmenni electro wolrd-be. sajna.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#83) ftc válasza djtoomi (#79) üzenetére


ftc
nagyúr

ujrapasztázás nem tudom ez mem hibára szokott utalni a csikozás...azzal nem tudol semit sem tenni....esetleg gari?

(#84) djtoomi válasza ftc (#83) üzenetére


djtoomi
addikt

gari van de nem tudok bemenni electro wolrd-be shogy.ha esetleg tudna valaki segitene kocsivalelvinni meghálálnám de taxi rohadt drága,busz nem megy arra.nekem nincs kocsim ismim nincs.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#85) Tom5 válasza djtoomi (#80) üzenetére


Tom5
addikt

Ha már Bootoláskor is csikoz géptől függetlenül,akkor az memória hiba...ha garis akkor ahol vetted gariztasd...ha nem akkor valószínű bukta...talán még az órajel csökkentése lehetséges,de ezesetben nemsokat ér,szerintem... :(

mod:látom már megelőztek...Hol laksz?

mod:hát ha elsem jut a Windows-ig...akkor gariztatni kellene... :(

[Szerkesztve]

(#86) djtoomi válasza Tom5 (#85) üzenetére


djtoomi
addikt

ha kell leveszem 300-ra az órajelet de hogy ha nem tudok eljutni windows-ig?mert ott már képernyő kikapcsol. :O :O :O :O :( :( :( :(

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#87) djtoomi


djtoomi
addikt

valamit nem tudok vele csinálni?nem érdekel ha 200/300-on megy a vidkari mert csak netezésre kell másra nem de működjön legalább még két napig.léci mondjatok valamit mit csináljak vele?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#88) djtoomi válasza Tom5 (#85) üzenetére


djtoomi
addikt

gödöllőn lakom.valahogy elkéne jutni a dunakeszin lévő electro world-be.eredetileg karácsonyi ajándék lett volna.mikor szüleim itt voltak velük vásároltam mert ők adtak kess.thiába mondtam hogy helyben vegyük számtech boltba ott vettem.de mivel ők sopronban lakank ezért nem tudnak ide eljönni.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#89) ftc válasza djtoomi (#88) üzenetére


ftc
nagyúr

hívd fel az elektro-t,hogy a közeledben lévőbe is visszaviheted e? pl ahova megy busz

(#90) djtoomi válasza ftc (#89) üzenetére


djtoomi
addikt

az van hozzám legközelebb sehova máshova nem tudok menni.oda mek nem tok menni. :O :O :O valakinek nincs autója?szombatig meg kéne oldani.ajándék :( :( :O :O :(

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#91) djtoomi


djtoomi
addikt

hogy jutok be csökkentett módba?professional-om van.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#92) ftc válasza djtoomi (#91) üzenetére


ftc
nagyúr

F8 örült nyomogatása bios után

(#93) Zaza1234


Zaza1234
csendes tag

Hali! Most szeretnék venni egy Sapphire x1300xt 256mb AGP-t,rokonnak rakok össze gépet és nem tudom hány wattos táp kell neki 1 gb DDR667-es ramhoz és egy Intel p4 805 DualCore procihoz! Valaki tud segíteni? elég neki a 400 watt?

[Szerkesztve]

(#94) Gucunya


Gucunya
tag

most akarok venni egy Asus EAX1300Pro/TD 256MB/128 Engine Clock 600MHz Memory Clock 800MHz RAMDAC 400MHz videókarit.
Hogy megy vele a Fifa07, call of duty , NFS CARBON??
van hozzá 512 kingmax ramom, meg 3 ghzem.

1 leszel, vagy 0; vagy élő, vagy hulla. Második helyezet nem létezik!

(#95) zoxo


zoxo
csendes tag

Ez a Radeon x1300Pro 256MB DDR2 engem is érdekelne, hogy viszi a NFS Carbont.
A vas hozzá Pentium D 2,8GHz, 1GB RAM - ez asszem elegendő neki, csak a videokari a kérdés.

- Hogy írják a nullát római számokkal ??? -

(#96) zoxo válasza zoxo (#95) üzenetére


zoxo
csendes tag

senkinek sincs ilyen párosítása?

- Hogy írják a nullát római számokkal ??? -

(#97) fastleslie válasza kovsol (#17) üzenetére


fastleslie
senior tag

Egy kis beleszólás: az X1300Pro 600/1000 esetén felmegy 3000 pont fölé 3DMark-ban (kb. 3015)
az általánosabb 600/800 esetén kb 2857 pont. a 6600GT 3281 pont. (500/900)
Doom3-ban és Half Life-ban alaposan elveri a 6600Gt, de Battle Field 2-ban már kiegyenlítődik a helyzet.
Szerintem eléggé egyenlő a 6600GT-vel, de mindenképpen számít, mire van kihegyezve a játék. Ha úgy kezdődik, hogy ''Powered by Nvidia'', akkor elve lefutott meccs...

(#98) fastleslie válasza zoxo (#96) üzenetére


fastleslie
senior tag

Ott biztos nem a proci és a memória lesz a szűk keresztmetszet!
Szerintem viszi, és csak saccolni tudok, hogy olyan 40 fps-et ki lehet hozni belőle fullos beállításokkal de visszafogott felbontás mellett (1024*768)
Akinek valóban van ilyen kártyája, erősítsen meg, vagy cáfoljon nyúgodtan! ;)

(#99) fastleslie válasza fastleslie (#97) üzenetére


fastleslie
senior tag

kis kiegészítés: inkább a sima 6600-al kell versenyeztetni, nem a GT-vel.

(#100) Pisi Misi


Pisi Misi
csendes tag

Szevasztok! van egy 256 Mb-s ATI radeon x1300 pro kártyám,de nem tudom, hogy melyik catalyst driver jó hozzá. Merthogy amit eredetilegadtak hozzá, persze nem jó hozzá. Az eladó szerint ez nem garanciális.pedig én úgy értelmeztem a vásárlást, hogy a CD-t a kártyával együtt kifizettem. Nevezzetek konzervatívnak! Előre is köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.