Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

Az új ATI technológia elkészültével most már a kanadai cég is fel tud mutatni SM3-mal rendelkező videókártyákat az nVidia-val szemben. Az X1300-as sorozat tagjai RV515-ös maggal vannak szerelve és az új 90nm-es technilógia lett a nyákba sűtve :) Eme új 90nm-es család legkisebb képviselői az X1300/pro/XT(?). Jelenleg még csak a pro modell létezik, de várható az alap és az XT modell érkezése is.
A gyártók nem térnek el az ATI álltal közölt referencia értékektől:

X1300:600Mhz/500Mhz
X1300pro:600Mhz/800Mhz
X1300XT(?):?/?

Az eddig látott képek alapján az X1300pro 256MB/128bit-es kártyán lévő ramok Infineon HYB18T256161AF-25GDDR ramok amik sajna nem éppen díjazzák a nagyobb tuningot. Bár valószínűlek, majd lesznek tuningképesebb darabok is.

A kártyák 4 futószallaggal és 128bit-el lettek felvértezve. Ram űgyileg kapható 128MB-os és 256MB-os kivitelben is.
Várható 3DMark eredmények X1300Pro-nál megfelelő konfig esetén:

3DMark01SE:~16.000-17.000
3DMark05:~2500-3000

[Felhasználó kérésére törölve. - peterkeT]
Az ATI álltal közölt hűtési megoldás tekintetében a gyártók nem mindig követik a referenciát, hanem saját hűtési megoldásokkal állnak elő.
Egy-két gyártó és terméke:

Asus: [link]
Club3D: [link]
MSI: [link]

Connect3D : [link]
Egy apró utalás is olvasható az oldalon ami nem éppen szokványos: Radeon X1300 Pro 512mb DDR II with VGA + DVI-I + TV
Itt található meg egyedül az X1300-as típus : [link]

Az X1300pro vételára kb.: 35.000 forint környékén várható.

[Szerkesztve]

(#2) aXXon válasza D.Orion (#1) üzenetére


aXXon
senior tag

jo kis elso hsz, annyiban kotnek csak bele, hogy ez a kartya nem hinnem, hogy a 6600gt ellenfele lenne. ha mindenkeppen ellenfelet keresunk neki, akkor majd valami kesobbi alacsony kategorias nvidia modellel lehet talan parba allitani.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#3) D.Orion válasza aXXon (#2) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát az ídő majd eldönti, hogy kinek lesz az ellenfele, de a 3DMark-ok alapján 6600Gt felett van egy kicsivel. Az 1hsz ötletét pedig Alvintól szedtem a 7800GT/GTX topik alapján, mert úgy gondoltam ha már kész lett ez a kari akkor ennyit megérdemel.

(#4) aXXon válasza D.Orion (#3) üzenetére


aXXon
senior tag

nem kotekedesnek szanom, de te 3dmarkal szoktal jatszani? az egy dolog, hogy hany pontot ad, de jatekokban a 6600gt erosebb lesz, egyreszt az orajelek miatt, de ha masert nem is, a 8pipa ereje erezheto lesz ezzel szemben. akarhogy is nezzuk ez egy alacsony kategorias kartyaszeria a radeontol. de ahogy te is helyesen irtad, az ido majd eldonti :))

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#5) rocket válasza D.Orion (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

Sima x1300-nak 450/500 az orajele, nem a 6600 gt ellenfelenek szanjak, hanem a sima 6600 :)
Sapphire x1300 van mar Magyaroszagon is par napja, msi x1300pro meg mar vagy 1 honapja :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6) D.Orion válasza aXXon (#4) üzenetére


D.Orion
veterán

Én sem kötekedésnek szántam, majd az ídő eldönti a 3DMark-ról meg annyit, hogy nekem ati 9600-om van és a 3DMark05 szaggat, mint állat, de ez nem érdekel, mert így is mennem a gamek elég jó minőségben(Q4, Fear, CoD2<jó itt dx9-et nem erőltetem, de az a motor hibája).

(#7) (Kolombusz) válasza D.Orion (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem hinném, hogy a motor hibája lenne, hogy nem fut rendesen egy több, mint 2 éves, már akkor is casak középkategóriás karival.

(#8) D.Orion válasza D.Orion (#1) üzenetére


D.Orion
veterán

Apró kiegészítés:
Sapphire X1300 és X1300pro:[link]
A Sapphire nem szűkölködik az újításokban, érdekes a linket végigbőngészni, mert sok különc dolog ''lapul'' meg ezeken a kártyákon.

(#9) D.Orion válasza (Kolombusz) (#7) üzenetére


D.Orion
veterán

Lesztek szívesek az ilyeneket minimum off-ba tenni, egyébként meg át lehet fáradni a cod2 topikba és elmagyarázni a 6800GT kártya tulajoknak, hogy miért szaggat náluk is dx9-ben a játék, peace.

(#10) D.Orion válasza rocket (#5) üzenetére


D.Orion
veterán

Tudom, hogy kapható és vártam, hogy valaki nyisson is egy ilyen topikot, de ezt nem tették meg a tulajok(ha vannak :B), így megtettem helyettük. A két kártya párharcát, meg majd az ídő dönti el és nem mi. Ezzel én szeretném letudni a 6600GT vs X1300/pro dolgot egyenlőre. Ha majd jön valaki aki rendelkezik ilyen kártyával akkor ő biztosan igazat ad, majd valakinek.

(#11) HERR Z válasza D.Orion (#10) üzenetére


HERR Z
veterán

felesleges a 6600gt-hez hasonlítani....ez a 6200/6600/LE/ ellen van...ha az árakat megnézed...
x1300pro 128mb 21+fa
x1300pro 256mb 23+fa
HIS, nem noname szal lesz ennél olcsóbb is
ennyiért meg márkásabb 6600-at kapsz csak..

6800GT-n szaggat a Cod2?laza...nekem 1280*1024-ben fullba meg rendesen...:D

(#12) aXXon válasza D.Orion (#10) üzenetére


aXXon
senior tag

csak arrol van szo, hogy nincs itt szo semmilyen parharcrol :))

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#13) ftc


ftc
nagyúr

Érdemes lecserélni egy X700-at erre?

(#14) (Kolombusz) válasza ftc (#13) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Erre nem. Ha ATI vonalon akarsz maradni és nagyobb ugrást szeretnél, akkor x1600ast vegyél.

(#15) ftc válasza (Kolombusz) (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

Én már ugrást nem akarok sehova....Inkább ugymondanám leépitem a gépem.... és a PCI E fontos...

(#16) ftc


ftc
nagyúr

[link]

kis összehasonlitó teszt.

(#17) kovsol válasza D.Orion (#3) üzenetére


kovsol
titán

hogy lenne már felette ?
a 6600Gt vel kapok 3600 pontot te meg írtad hogy 2500-3000 pont...
amugy meg a guru3d.com on van X1600 teszt és az ellenfele inkább a 6600GT nek nem ez
3dmarkot meg ne nézd már ... ugyse az dönt hanem, hogy bizonyos játékokban melyik a gyorsabb

meg most ha belegonolsz
600Mhz 4 pipe 800Mhz ram
500Mhz 8 pipe 1000Mhz ram
na melyik lehet a gyorsabb ?

ftc linkjét elnézve ez nem egy jó vétel ha még egy x700pro szintjén sincs ...
szerintem inkább x1600xt az érdekesebb... az árára lennék kiváncsi

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#18) D.Orion


D.Orion
veterán

Nem igazán akarom elhinni, hogy senkinek nincs a ph!-n ilyen vga-ja, vagy netán ennyire rossz lenne a kártya, hogy inkább nem írnak ide semmit :F

(#19) Comm


Comm
senior tag

Én első látásra összekeverném egy X1600XT-vel, mivel mind a kettő tök egyforma.Nekem van egy sanda gyanum a moddolhatóságról, bár nem nagy a valószínüsége.... :Y

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#20) D.Orion válasza Comm (#19) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha jól tudom akkor két különböző magra épülnek és így nem valószínű, hogy moddolhatóak lesznek. Megasztán az X1300-asban 4 pipeline van az X1600-ban pedig 12 pipeline, így ez elég durva mod lenne sztem.

(#21) golyani


golyani
addikt

hát mit mondjak 35 ezer forint. azért kapni egy 66000GT ami azért többet nyújt mint ez. ezt én vhova a 6600 és a 6600GT közé tenném. de oda meg túl drága. nem hinném h nagy siker lesz.
de ez az én véleményem az idő majd eldönti.

(#22) Comm válasza D.Orion (#20) üzenetére


Comm
senior tag

Énis csak nézek, de kűlsőre tök ugyanaz, a mag tudom, hogy 515/530, de ki tudja a mai világban.Hátha szerencsénk lesz ... :D

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#23) D.Orion


D.Orion
veterán

Jaja, hátha nátha ;) Mindenesetre elég durva mod lenne ha sikerülne beüzemelni azt a sok plusz pipeline-t. Nah majd csak jön egy tulaj azt majd ő többet tud mondani erről a témáról(vagy elküld minket a fenébe, mondván, hogy ő nem basztatja a frissen vásárolt kártyáját ilyenekkel).

(#24) kovsol válasza Comm (#22) üzenetére


kovsol
titán

ne álmodozz már léci!
ha már külön nevet kap a mag akkor teljesen más fejlesztés
nem ugy mint mondjuk a 6800 esetében volt ahol minegyikben ugyan az a nevű mag volt csak le volt tiltva (sok esetben mert hibás)
de már most is látezik olyan 6800LE amin más mag van ami nem modolható

May the Force be with you!

(#25) Pray


Pray
csendes tag

Hát srácok nekem egy X1300Pro Td 256Mb os kártyám van de szerintem jó!!!
De arra kíváncsi lennék, hogy miként lehetne 1 kicsit tuningolni meg hogy a 4 pipán túl lehet még valami + os dolgot????....... :U
Ha tudtok valamit légyszíves világosítsatok fel!!!
Mert azrt örülnék ha mondjuk lenne 1-2 tartalék dolga is ennek a karninak!!!
Meg esetleg órajelet miként lehet emelni mert sem az ati tool sem a read linker nem is ismeri meg az órajeleit!!! :F

[Szerkesztve]

Athlon64 3200+, Gigabyte K8N-SLI,HIS X800GT IceQ II Turbo 256MB PCIe (550/1200) , 2*512Mb (Dual Ch), 2*80Gb Maxtor,

(#26) Pray


Pray
csendes tag

Ja láttam az előbb kérdeztétek mennyit produkál:
3Dmark 2001 : 16.000 pötty
3Dmark 03 : 6.000 pötty
3Dmark 05 : 3.200 pötty
Ennyivel hozzá tudok járulni a viszonyításokhoz!!!
A vas amivel hajtom :Athlon64 3200+ (@2000Mhz), 2*512Mb ram (dual), 2*80 Gb Maxtor vinyó, 400W os Chieftec táp,

Athlon64 3200+, Gigabyte K8N-SLI,HIS X800GT IceQ II Turbo 256MB PCIe (550/1200) , 2*512Mb (Dual Ch), 2*80Gb Maxtor,

(#27) kovsol válasza Pray (#25) üzenetére


kovsol
titán

egyel lejebbi hozzászólásomat olvasd el és azt is amire írtam

húzni ati try tools al tudod mondjuk

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#28) D.Orion


D.Orion
veterán

Pray 25: Hát sajnos elképzelhető, hogy még nem készűlt el hozzá az új Ati tool ami felismeri, a 0.24-es verziójúval próbáltad húzni? Omega-s Radlikert meg sztem feletsd el, mert az is régi karikhoz van és inkább az 5.11-es drivert szedd le, ha ahoz is van omge vagy radliker változatú driver akkor meg azt.
26: Hmm. a 6000 pont igen szép teljesítmény ahoz képest, hogy csak 4 pipeline van a karin.
Modról egyenlőre nem hallottam semmit, ha nincsenek takarva a ramok akkor légyszi írd már le, hogy mi van rájuk írva.

(#29) Pray


Pray
csendes tag

A ramok nincsenek takarva de még nem néztem meg h mi van ráírva de meg fogom nézni!!!
Miért az annyira fontos......???? :F
De azért remélem van valami rejtett erőforrása a karinak mert 35K ért azért lehet valmi kis plussz os dolog is benne........ :)
De ha tudsz valami jó dolgot róla akkor nyugodtan írhatsz email-t is ha nem nagy gond....
Előre is kössz ...

Athlon64 3200+, Gigabyte K8N-SLI,HIS X800GT IceQ II Turbo 256MB PCIe (550/1200) , 2*512Mb (Dual Ch), 2*80Gb Maxtor,

(#30) aXXon válasza D.Orion (#28) üzenetére


aXXon
senior tag

profikam, az radlinker es nem radliker :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#31) D.Orion válasza aXXon (#30) üzenetére


D.Orion
veterán

:DD Bocsesz ezt elírtam, de még hányszor :C
Pray: Hát azért fontos, hogy mi van a ramokra írva, mert abból nagyjából meg lehet mondani, hogy húzás esetén meddig bírják.

(#32) kovsol válasza Pray (#29) üzenetére


kovsol
titán

35k ??
te jó ék egy ilyen karit anyiért adják ? 25k inkább lenne reális szerintem

May the Force be with you!

(#33) D.Orion válasza kovsol (#32) üzenetére


D.Orion
veterán

Nah szerinted, miért kérdi mindenki a plusz tuningot, ennyi pénzért. ;)

(#34) gabor907


gabor907
tag

hello él még ez a topic mert akko kérdeznék pár dolgot!

core

(#35) D.Orion válasza gabor907 (#34) üzenetére


D.Orion
veterán

Persze él még csak egy tulaj se fáradt még be ide :(

(#36) gabor907


gabor907
tag

oké ;)
Az lenne a kérésem h magyaro-on lehet kapni x1300xt-t?
meg az hogy mennyire jó a x1300pro a 6600 non GTnél meg az is hogy játékoknál meggyőző vagy inkább sar :F
meg érdemes e beruházni monnyuk karácsonytól jövő karácsonyig azaz egy évre erre a karira vagy esetleg ilyen árba más karival jobban lehet járni?
meg csak 4pipés


[Szerkesztve]

core

(#37) gabor907


gabor907
tag

jah meg ennek a karinak mivel lehet az órajelet emelni meg ha csak 4piés vagy mi akko sztem naon jól kellene reagállni a tuningra nem? vagy ez csak az én hülyeségem :F
Ki tuggya!

core

(#38) gabor907


gabor907
tag

van itt vki?

core

(#39) D.Orion


D.Orion
veterán

Nah rég jártam erre.
Hát ha figyelmesen elolvastad volna az első hsz.-t akkor láttad volna, hogy az XT mögött ott a kérdőjel és mostmár egész biztos, hogy nem is lesz belőle XT tipus.
A pipeline,nak semmi köze a tuninghoz. Az órajelek emelése a GPU ill. a memória ''adottságain'' múlik. Tuningolni ATI videókártyát Ati tool-al a legkönnyebb.
Sztem egy 6600 non-GT többet tud mind ez és még olcsóbb is.

(#40) Silencer83


Silencer83
addikt

nah Srácok!
holnap hozám kerül egy MSI x1300pro 256mb, és keményen vallatóra lesz fogva! ;]
a környezet amibe kerül az adataimnál/aláírásomban látható konfig!
CHAINTECH VNF4 Ultra Zenith Value Edition /nf4ultra
A64 3200+@3800+ Venice E6 / 2400mhz/
2x512Mb Kingmax SuperRam 400mhz, 2-4-4-8

ugyebár a vga def. órajele 600/800, nem hiszem hogy a gpu-nak sokkal több mhzn fog menni :U , bár majd hnap fény derül rá! a memória ddr2, a 800mhz sztem azért megy feljebb is ;] !
igaz, h a kártya csak 4pipe-os, de jópár oldal testjei alapján azért a 6600-ast nem nevezném erősebbnek kedves D.Orion , itt ph!n is megírták egyértelműen , egyik játékban ez másikban az tol többet...! így tehát,amit írtál
''Sztem egy 6600 non-GT többet tud mind ez és még olcsóbb is.'' csak a második felével értek egyet!
nah majd hnap jelentkezem, 3dm03,3dm05, és pár játék is belekerül!
üdv

(#41) gabor907


gabor907
tag

hello
majd tegyél már képet is fel az nfs most wantedról, hogy neked hogyan futott alatta

core

(#42) Silencer83 válasza gabor907 (#41) üzenetére


Silencer83
addikt

ezt h érted? képet hozzá :F , nem jó ha telj. elemzés ..:D

(#43) gabor907


gabor907
tag

hát teljes elemzés meg minden, csak az x700pro topicján is van egy kép hogy azon a karin hogy néz ki ugy gondoltam :P
[bocs ha hülyén fogalmaztam csak a suliba is kellett 4fogalmazás egy nap alatt és kész vok]

core

(#44) D.Orion válasza Silencer83 (#40) üzenetére


D.Orion
veterán

Eredetileg az 1.hsz-emben benne volt, hogy sztem jobb a 6600non-GT -nél, de mniután az első 30 hsz arról szólt, hogy mennyire nincs igazam, így töröltettem azt a részt belőle. Majd kiváncsi vagyok a tesztekre és a tuningra! Ne kíméld! :B

(#45) Silencer83


Silencer83
addikt

3dm2003:[link] 6128
3dm2005:[link]
2857
sajnos nem volt időm, de majd bepótolom ígérem ;] !
az eredmények def. órajelekkel születtek, 5.12-es Cat.-ra épülő Omega driver-rel, ugyanis annyira új még a vga, hogy 5.11 szabvány vga kártyának ismerte fel! :U
proci volt húzva, 2000mhz-ről @ 2250-re!
folyt.köv

(#46) Retekegér válasza Silencer83 (#45) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azé nem rossz eredmény :C
Pont most nézegettem a karit [link] és én is egyből a 6600 gt-vel kezdtem el összehasonlítani...
De ahogy elnézem az előző hsz.-okat, nem nagyon sikerült dűlőre jutni...

<< Heimdal >>

(#47) Telefunken


Telefunken
csendes tag

35rugó? A mustárban bruttó 23070Ft a vacsi új Club3d x1300Pro, így 19ezerért vásárolnék egyet, ha neked jó.

(#48) wolffy


wolffy
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy ASUS X1300PRO karit és a 6.4-es Catalyst-tel vallatom. Az a probléma, hogy a régi 9600-osommal ellentétben nem tudom lejátszatni a filmeket úgy, hogy a TV-n színház módban teljes képernyőn menjen, míg a gépen közben bármit csinálhatok, az a TV-n nem látszik (csak a film).
Beállítottam mindent a Catalyst-ben az erre vonatkozó résznél, és gyakorlatilag mennie kéne, de mégis mintha felülírná a beállításokat és mindig ugyanazt látom a TV-n, mint a gépen.
Légyszi segítsetek hogyan tudnám beállítani fasszentosra. Köszi!

(#49) csongi


csongi
veterán

Egy sapphire x1300Pro típusút teszteltem én is, alap órajelen, gyári driverel. Egy A64 754 3000+ Sempron, 512/400 Ram és a giga K8ne rev2-lap társaságában. 3dm05-be 2586 pontot tolt ki magából. Tovább nem nyüstöltem. Ki indulásnak ez sem rossz

(#50) Komplikato


Komplikato
veterán

ATi new release: X1650 to against G73
Since nVidia released Geforce 7600 family (G73) in match, its corresponding rival Radeon X1600 was facing a strong enemy with lower cost and better performance, forcing ATi to recall a weakened R520 version Radeon X1800GTO (R520LE) for the level. In long term, ATi is going to release new Radeon X1650 family.

Radeon X1650 is composed by RV560, RV530 and RV535 chipset, where RV560 is correspond to the top model 1650XT. They are manufactured by TSMC with 80nm process, featured 8 Pixel Shader Pipelines, 24 Pixel Shader Processors (12 for RV530), 128Bit memory controller with 1.4GHz DDR support, 600MHz clock speed and build-in Compositing CrossFire Engine. It is no more master/salve card for CrossFire. Expected to be available in October, its price is set between $149 and $199.

After the launch of Radeon X1650XT, source hinted that Radeon X1600XT and Radeon X1600Pro would be renamed as Radeon X1650Pro and Radeon X1300XT with no any change in specification. Besides, the 80nm version of RV530 is available in October, codenamed RV535 and manufactured by TSMC. With a lower cost, ATi would definitely become more compatible. Radeon X1650 Pro is expected in $99 to $119, while Radeon X1300XT is expected in $79 to $99.
- HKEPC - [link]

Ha valaki eddig hiányolta volna az X1300XT-t ... ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.