Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26151) RetepNyaraB válasza Johni5 (#26149) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Uhh na de ehhez milyen feszültséget adott?

Csevede@ a ram csíkoz. Vedd vissza kicsit. Feszültséget meg ne félj emelni, ha tuningolni szeretnél. Amíg le tudod hűteni nincs gond.

Zolee@ Trixxx nem barátságos valóban, de nekem pl csak ő enged feszt állítani, semmi más third party soft...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#26152) ST05 válasza rsf (#26096) üzenetére


ST05
őstag

biosban nézted van e ilyen: overheat proteciton ??

asus 6870- em 50 fok fölé füti az alaplapot, igy a tulmelegedés védelem lekapocslt többször is,
volt hogy 80 nál, de volt hogy csk 70 alatt is ..

(#26153) csevede válasza F_Zolee (#26150) üzenetére


csevede
tag

Rendben, ez esetben trixx uninstall. Viszont akkor melyik programmal lenne érdemes próbálkoznom, illetve kezdésnek milyen értékeket adjak meg, amikkel nem kéne, hogy probléma legyen? A videokártyát ezzel nem lehet tönkretenni?

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#26154) F_Zolee válasza csevede (#26153) üzenetére


F_Zolee
veterán

MSI AB. A memóriát 1120ra teheted(ezt már gyárilag a végére állították majdnem), a gput meg 900ra. Tönkretenni akkor lehet ha leolvasztod a sok fesszel és gyenge hűtéssel. :)

Itt van egy kis segítség hozzá.[link]

[ Szerkesztve ]

(#26155) rsf válasza ST05 (#26152) üzenetére


rsf
senior tag

A biosban vmi thermal control lehetőség van ami elvileg azt csinálja, hogy csökkenti a cpu órajelét, ha az túlmelegedne. Nem erre gondolsz véletlenül?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#26156) Stonerice


Stonerice
őstag

Az én kártyámon "6850", nem lehet feszt állítani. Próbálgattam Afterburner cfg fájl piszkálással, de nem adta be. A bios-a pedig olyan, hogy ha egyetlen karaktert is módosítok bárhol, akkor nem ad képet. (IGP-vel hoztam vissza az életbe) Egyébként VTX3D től való. Alapfeszen olyan GPU 920 mhz a vége. Tettem rá powercolor bios-t is , de azzal se adott képet. Ötlet?
Még VTX3D biost is szedtem a techpower up ról ,de azzal se adott képet.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#26157) Turbolada II válasza Stonerice (#26156) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem mindegyik kártyán lehet feszültséget állítani. Az én kártyámon például ChiL8214-es chip van, amivel lehet feszültséget állítani.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#26158) Stonerice válasza Turbolada II (#26157) üzenetére


Stonerice
őstag

És azt az enyémen hol tudom megnézni? A kártya hát lapján, vagy a hűtő alatt van? És azon belül a DVI porthoz van közelebb, vagy a tápcsatihoz?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#26159) Stonerice válasza Stonerice (#26158) üzenetére


Stonerice
őstag

Á megvan, megtaláltam képek alapján a neten. A CF csatlakozóhoz van közel, a venti oldalán.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#26160) gyurigyerek


gyurigyerek
csendes tag

Sziasztok ! Érdeklődnék itt nálatok hogy AMD Radeon HD 6770 kártyával át tudom küldeni 3d tv-re a bluray 3d filmet ?

(#26161) ST05 válasza rsf (#26155) üzenetére


ST05
őstag

de az lehet az, csak más lapnál más a neve,
könnyen lehet felel a gpu ért is vagy nálad is befüti az alaplapot

fekete kép, és gpu venti 100% ezt csinálta?
de én gyanitom hogy érdemes bekapocsolva hagyni, és:
jobb szellőzés (légáram,norm. ház,stb) kell kialakítani

[ Szerkesztve ]

(#26162) rsf válasza ST05 (#26161) üzenetére


rsf
senior tag

Ennek a kártyának eléggé elcseszett a hűtése mivel a 3venti alatt 3borda van.Ebből a középső merőleges a kártya síkjával a két szélső meg párhuzamos.Mármint a bordák bordáinak az iránya.
Szóval a hátsó venti a házból kifelé fújja a meleg levegőt(itt útban van egy DVI aljzat) a középső az oldallap felé az elülső pedig előre fele a házban. A lényeg a 3venti 3 irányba fúj. Ez nyitott oldallapnál vagy ház nélkül tök jó lehet, de egy csukott házban baromság ugyanis a középső venti a saját maga által kitolt meleg levegőt szívja vissza.Az első venti,meg szembe dolgozik a beáramló friss levegővel ami a hátsó házventim által keltett kereszthuzat tulajdonképpen.
Amugy a házam egy chieftec nagytorony ház. A jelenség: fekete képernyő, majd a gép ujraindulna, de nem tud csak áramtalanítás után. A kártya venti meg csak 70%környékén van.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#26163) ST05 válasza rsf (#26162) üzenetére


ST05
őstag

de a kérdés ez volt: :R fekete kép, és gpu venti 100% ezt csinálta?

kell nekik a hütés, ez mind eléggé okádja a hőt ahogy elnézem egyenlőre én sem birom kihüteni most van beállitás alatt
örülj a mindenfele fujo sok ventinek végeredményben ,mert az vigyáz h ne fözze meg magát :K
az én asusom se fujja kifele, ellenkezöleg, kártya 10cm környezetében mindent befüt 50 re minimum
mert kicsi a házam.
talán még az elözö ami nálam volt vapo rx es 6850 még oc-is volt kicsivel kevesebb höt termelt,
valamint fentebb fordulatnál dvi fele kifele is lökött ki höt a házbol azon a kis rácsain, nemsokat de az is valami, ez pozitiv légnyomás kialakitásu szellözésnél ideálisabb volt sapphire megoldása azt kell h mondjam
kiváncsi lennék egy 6870vaporx-re
a teljesen kifujó hütök (lásd:kockák) viszont meg hangosak ,ezek legalább nem
itt a megoldásm, a kutya mindenit de szép : O

[ Szerkesztve ]

(#26164) rsf válasza ST05 (#26163) üzenetére


rsf
senior tag

Irtam a végén, hogy fekete kép majd ujraindul a gép vagyis csak majdnem , mert nem tud.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#26165) ST05 válasza rsf (#26164) üzenetére


ST05
őstag

ja bocs, szerintem az a védelem lesz az a biosba, tulmelegszik valami, gondolom a lapon egy szenzor

(#26166) balu077 válasza gyurigyerek (#26160) üzenetére


balu077
tag

Persze,valami problémád adódott vele?

(#26167) Johni5 válasza RetepNyaraB (#26151) üzenetére


Johni5
őstag

1.075v-al ment ennyit 2 ventivel max 66 fokon.
Trixx 12.4 driverig nem dobja szét a képet mem emelésekor.12.11-nél rögtön szétesett,vagy rángatózott.
A 6790 fesz emelés nélkül megy ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#26168) gyurigyerek válasza balu077 (#26166) üzenetére


gyurigyerek
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Még nem próbáltam de gondoltam mielőtt belevágok egy közel 40gb film letöltéséhez megkérdezem ne essek pofára.

(#26169) csevede válasza F_Zolee (#26154) üzenetére


csevede
tag

Köszönöm, már meg is próbálkoztam vele. Nem is jelentkezett a szokásos hiba, ami a trixxnél, viszont core clockot csak 850-ig engedi feltolni, valamiért az a küszöb... Így viszont túl sok javulás nincs az eredményben, pl 3d06-ban 19511 helyett 196xx pontot ért el.

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#26170) Beri válasza csevede (#26169) üzenetére


Beri
addikt

2013-at írunk, 3Dmark06 összpontszámhoz processzor kell, nem VGA. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a tény, hogy egy 6850-essel tartották egy ideig az egykártyás világrekordot is.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26171) F_Zolee válasza csevede (#26169) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ott van a segítség, hogy hogyan told ki a határt. :(((

(#26172) Johni5


Johni5
őstag

Na ja.Meg itt is. :)

(#26173) Blue@X


Blue@X
senior tag

Egy érdekes dolgot fedeztem fel, és nem tudom a miértet, ezért kérném a ti segítségeteket.
Eddig HDMI-n volt csatlakoztatva a TV (fullHD). Csatlakoztattam pluszba DVI-n egy monitort (19" 1440*900). A TV-vel a hőmérséklete a kártyának 32 fok alapon, most pedig hogy csatlakoztattam a monitort pluszba 50 fok stabilan alapon. Mitől van ez?

(#26174) Blue@X válasza Blue@X (#26173) üzenetére


Blue@X
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő, sry. Letiltottam a TV-t (HDMI), csak a monitor van (DVI) és így megint a rendes hőmérsékletek vannak. Tehát ha egyszerre kettő van, akkor kapok ilyen kiugróan magas hőfokot.

(#26175) MrM94 válasza Blue@X (#26174) üzenetére


MrM94
őstag

Azert van mert nem veszi vissza a kartya az orajeleket 300/300 ra

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#26176) Blue@X válasza MrM94 (#26175) üzenetére


Blue@X
senior tag

És lehet ezt valahogy orvosolni?

(#26177) Beri válasza Blue@X (#26176) üzenetére


Beri
addikt

Két megjelenítővel soha nem lesz 300/300.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26178) F_Zolee válasza Blue@X (#26176) üzenetére


F_Zolee
veterán

HDMI-t ki kell húzni addig amíg gépezel.

(#26179) Blue@X válasza F_Zolee (#26178) üzenetére


Blue@X
senior tag

Az lesz, bár nem a legkényelmesebb megoldás... Érzékelhetne hogy a TV ki van kapcsolva azt akkor visszavenné az órajeleket a szokásos 100/150-re...

(#26180) MrM94 válasza Blue@X (#26179) üzenetére


MrM94
őstag

Ez mar csak ilyen 2 megjelenitovel nemlehet orvosolni a problemat..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#26181) Beri válasza Blue@X (#26179) üzenetére


Beri
addikt

Tévétől függ. Van, amelyikről látja, hogy ki van kapcsolva.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26182) Blue@X válasza Beri (#26181) üzenetére


Blue@X
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R , marad akkor az egy kijelzős felállás.

(#26183) RetepNyaraB válasza Blue@X (#26182) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ömm nekem erősítőn keresztül van rajta a tv és kikapcsolva visszaveszi a frekit. De valamit bűvészkedtem a Catalystban, asszem mintha le lenne tiltva a második megjelenítő alapból, de érzékeli amint bekapcsolom és átvált (tehát akkor a monitor lesz letiltva)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#26184) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

Van egy ilyenem. Fogalmam sincs mennyi idős és hogy volt-e újrapasztázva. Idle 55 fok körül van (igaz a venti 35% körül, így nincs kimondott hangja) és load pedig 80fokig is felmegy, ekkor már a venti is 70%. Kicsit zavaró értékek ezek. Vajon megérné újrapasztázni? Ha igen, akkor csak az a négy csavar tartja? Nem szedtem még szét vga-t. :)

Ja és nyitott házban van, szóval kap levegőt normálisan.

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#26185) F_Zolee válasza bunkomen (#26184) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehetséges, hogy kellene már cserélni, mert elég magas azaz idle érték, na meg a load se valami fényes ennek a hűtésnek a tükrében.

Valószínű, hogy csak az a 4 csavar tartja de nem egy bonyolult szerkezet. :)

(#26186) Turbolada II válasza bunkomen (#26184) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az én kazánom idle módban csak 40 fokos.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#26187) F_Zolee válasza Turbolada II (#26186) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálam meg 31°C körül alakul most télen, ez a sima változat.[link]

[ Szerkesztve ]

(#26188) bunkomen


bunkomen
tag

Akkor holnap pasztázás, úgy is megjön a procira a hűtés, lesz szerelgetés :)

Üdv

(#26189) Turbolada II válasza F_Zolee (#26187) üzenetére


Turbolada II
őstag

Sokkal jobb hűtő, nekem a HD5850-esemen volt ilyen.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#26190) rsf válasza bunkomen (#26184) üzenetére


rsf
senior tag

Én pont egy ilyennel szopok már egy ideje.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#26191) KYZRR válasza F_Zolee (#26187) üzenetére


KYZRR
őstag

Na, nekem meg ugyan ez a tipus 50°c idle. :(

You can only die once, make sure it is worth it...

(#26192) bunkomen


bunkomen
tag

Nos a pasztázás nem segített ugyanúgy 55 idle. Terhelve még nem néztem. Viszont észrevettem egy érdekességet.

Ez miért van? Ja és ha már itt tartunk akkor miért nem engedi a Voltage Controlt? Beállításokban unlockoltam már.

Üdv

(#26193) Ger_man válasza bunkomen (#26192) üzenetére


Ger_man
senior tag

Ledközelebb tedd a képre a kép nagyobb felbontású linkjét, mert így nem látjuk :(

(#26194) bunkomen válasza Ger_man (#26193) üzenetére


bunkomen
tag

Jobb klikk, kép megnyitás új lapon :)

Üdv

(#26195) varmi2 válasza bunkomen (#26192) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezen a gigabyteon nem lehet feszt emelni, nekem is ilyen volt. A csúszkát csak told 915-re és kész. Nekem alapfeszen 970ig ment stabilan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26196) bunkomen válasza varmi2 (#26195) üzenetére


bunkomen
tag

Ja hogy nem lehet, akkor már világos is. Az órajelnél ez 2D profil ahol a legalacsonyabbat szeretném, de mégse azon fut. Ez lenne a problémám. Amúgy nekem 990-en még lefut a 3dmark vantage. De felesleges húznom a proci így is visszatartja.

Üdv

(#26197) Ger_man válasza bunkomen (#26194) üzenetére


Ger_man
senior tag

Ezt nem is tudtam :DDD Akkor én köszönöm :)

(#26198) Ger_man


Ger_man
senior tag

Nekem is felmerült egy kérdés...

MSI AB-vel ha tuningolok, és a megszokott OC órajelet beállítva is egy idő után villódzik a kép, míg ugyan ezen órajeleken a CCC-ben tuningolva semmi probléma nincs :F

(#26199) F_Zolee válasza bunkomen (#26192) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nincs rákötve még egy kijelző a vga-ra? Olyankor nem szokta visszavenni az órajelet.

(#26198) Ger_man: unofficial tuningot használsz? Mert olyan esetben lehetnek problémák.

(#26200) bunkomen válasza F_Zolee (#26199) üzenetére


bunkomen
tag

Visszaveszi 500/800-ra, de kisebbet hiába állítok nem akarja mint ahogy a képen is látszik. Amúgy csak 1 monitor van rákötve

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.