Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATI Radeon 9550 Archívum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4301) -Tsaba- válasza OBLIVION (#4300) üzenetére


-Tsaba-
tag

De szerintem ez azért kicsit más, mármit úgy gondolom, hogy azt azért biztosan bírja, ezt meg majdnem biztosan nem. Teszem azt én is 200ról 400ra rakóm a vga-t, mert azt tudom biztosan viszi , de ha egyböl 500ra raknám, lehet mind1 de azért inkább apránkét emelnék. Meg hát nincs is túl sok értelme, ha nem számít már sokat. Nekem 400 helyett 430nál már csak pár pontal kapok többet 3dmark05-ben. De azért lehet 1szer kipróbálom és rádobok egy jó nagy lapátta, meg egy giga hűtéssel hátha elérem 3Dm05-ben a 5000 pontot :D . Bár ezt kétlem.

(#4302) -Tsaba- válasza -Tsaba- (#4301) üzenetére


-Tsaba-
tag

Találtam is egy topicot éredkesség képpen itt sztem van egy pár eset, modjuk nem olvastam végig de egy TNT így füstölt el. [link], remélem sikerült f*szán belinkelni. :C

(#4303) hettmann


hettmann
tag

sikerült :C

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4304) hettmann


hettmann
tag

ja amugy javaslom ha nagyon akarod huzni akkor pár megaherzenként (teszem azt 10esével ha óvatosabb vagy akkor 5ösével lépkedj aztán ha már nem birja akkor lépj vissza pár megaherzet) de sztem ezt te is tudod :))

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4305) -Tsaba- válasza hettmann (#4304) üzenetére


-Tsaba-
tag

Ja de ezt az Atitool akár megoldja helyette. Find max core, find max mem. Bár ez nemtom mért neked válaszoltam. :D

(#4306) Spancer RE válasza -Tsaba- (#4302) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Uram Isten! Amiket ezek az emberek műveltek a gépeikkel... hát ahhoz már tehetség kell :Y LOL

(#4307) Mr_Vercetti válasza Spancer RE (#4306) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Bagoly mondja verébnek...

(#4308) Spancer RE válasza Mr_Vercetti (#4307) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Én a gépemben EDDIG MÉG nem tettem tönkre semmit... :P

(#4309) Mr_Vercetti válasza Spancer RE (#4308) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

''Még'' nem.

(#4310) -Tsaba- válasza Spancer RE (#4306) üzenetére


-Tsaba-
tag

Inkább mindenki kérdezzen, mielőtt cselekedszik szerintem! Inkább ezt a topikot hízlaljuk, mint amit belinkeltem. Mondjuk mindenkivel előfordulhat, nekem is sikerült már nem visszadugni a processzor hűtést, és csodálkoztam hogy megsüti a kezem, amikor megnéztem hogy mért is fagyott ki :D .

(#4311) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Üdv!
Valószínú analfabéta kérdésnek tartjátok a következőt, de az elöbbí hozzászólással élve, inkább megkérdezem. Egy, a konfigomnál leírt vga, kb meddig húzható alaphűtéssel. Most nem igazán akarok kisérletezni, hogy egyre feljebb állítom(Bár kifagy mikor, már nem bírja, de nem hiszem, hogy jót tesz neki.). Ha tudtok mutatni, valami linket, vagy elmondani, azt megköszönném.

[Szerkesztve]

Üdv. H

(#4312) Mr_Vercetti válasza Hasek (#4311) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Ha minden igaz akkor az alap az 250/200.

Ha biztosra akarsz menni, akkor 400/210-re rakod, ezt mindenképp bírja, alaphűtéssel is.

Biztos hogy megy többet is, de ezt fix hogy bírja, aztán ha lesz időd kipróbálod mennyit megy. :)

(#4313) hettmann


hettmann
tag

nekem a sima 9550em memoriáját 3 megahercel lehetett huzni utána csikozott:S A GPU-t meg olyan 100al emeltem ha jol emlékszem..azota már eladtam a kártyát, nekem nem igazán vált be..:)

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4314) -Tsaba- válasza Hasek (#4311) üzenetére


-Tsaba-
tag

Szerintem, meg rakd föl a Atitools-t, azt find max core először,majd find max mem. Az megkeresi neked, és nem is nyiffan ki a vidkar. Látod majd! Szépen emeli felfele, és mindig tesztel egy kicsit, madj megint fel. Kb olyan 400-450 felé megáll, és ott csak forog a kocka. Meg még vissza is viszi a mhz-t ha hibázik. A hibázást meg onnan látod, hogy a kockán kis sárga pöttyek jelennek meg. De mint montam autómatán visszaveszi ha kell. Nyugottan próbáld ki. Haver 9600pro-ját pl egyáltalán nem lehet húzni, csak olyan 10 mhz-t aztán nem csinál semmit az Atitools csak tesztel és kész!
Itt az atitool 0.25 beta: [link]

(#4315) Mr_Vercetti válasza hettmann (#4313) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Gondolom azért mert nem softmod driverrel használtad.

Mert a simában van egy beépített szemetelőprogi, hogy ne tudd/akard húzni :DDD

(#4316) Mr_Vercetti válasza -Tsaba- (#4314) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

A Find max Mem/Core nagyon sokszor hazudik elárulom :)

(#4317) hettmann


hettmann
tag

hát lehet hogy ugy csináltam, nem nagyon probáltam mással csak rivával meg atitullal...amugy meg valóban csal:)

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4318) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Üdv!
Ajánlottátok a Find Max Core/MEM-t, Hát ok. Gondoltam, kipróbálom! Elindítottam a max core-t. ment már lassan fél órája, mikor 400Mhz... Király! 410Mhz... Király! 420Mhz... Király! 430Mhz... Király! 440Mhz... KIRÁLY! 443Mhz... KIfagy! És megint meghalt, és megint ugyan ott!! Most gondoljam azt, hogy ez a max, alaphűtéssel, vagy gondoljam azt, hogy az a baj, amit, jóval visszább említettem, hogy összeakad az alaplappal? A lényegen nem változtat a dolog, mert új konfigom lesz, a következő fél éven belül, de az érdekelne, hogy mennyit visz ez a VGA. Érdekel, hogy miért fizettem 17k-t(Nekem ez sok pénz, mert egy vasat sem keresek(tanuló vagyok)).

Üdv. H

(#4319) Mr_Vercetti válasza Hasek (#4318) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Az a helyzet, hogy a ''find max mem/core'' eléggé kártyafüggő cucc :(((

Nekem pl az x1600pro-n alapon hibát jelez, pedig a ram 920-ig stabil(alap 800).

(#4320) Mr_Vercetti válasza hettmann (#4317) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Manuálisan próbáld!

-Nekem is Motion_Blur adta a tippeket, és minden tekintetben igaza volt :R

(#4321) hettmann válasza Hasek (#4318) üzenetére


hettmann
tag

sztem nemcsak hogy alaphütéssel ennyi hanem összesen ennyi ...max ha raksz rá valami nagyobb hütöt akkor esetleg lehet ez e vége mármint ahol az alaphütéssel kifagy

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4322) Mr_Vercetti válasza hettmann (#4321) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

tapasztalat=tapasztalat, vagy nem

Ki hogy érti és gondolja.

(#4323) hettmann


hettmann
tag

hát én igy gondolom tapasztalat alapján:)

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4324) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Nos. A karit felraktam 400/220-ra, és így is fogom hagyni. Majd ha lesz új konfigom, akkor majd meglátom. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Üdv. H

(#4325) hettmann


hettmann
tag

hát akkor hajrá reméljük nem sül meg és birja:)

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4326) D.Orion


D.Orion
veterán

Hy all. nem akarok pofátlan lenni, de nincs valaki aki eladná a kártyáját?

(#4327) Motion_Blur válasza D.Orion (#4326) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link] ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4328) D.Orion válasza Motion_Blur (#4327) üzenetére


D.Orion
veterán

Hűlye azért nem vagyok és a keresőt én is ismerem. Azért írtam ide, mert hátha van még valaki aki nem hírdette meg, de a jövőhét folyamán el akarja adni. ;)

(#4329) Motion_Blur válasza D.Orion (#4328) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bocs :B

10-12K-nál többet ne adj érte ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4330) hettmann


hettmann
tag

hát ha itt nem találtál nézd meg aproneten :R

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4331) D.Orion válasza Motion_Blur (#4329) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem áll szándékomban, mert 14K-ért vadi újat tudok venni. Nah nem offolok itt tovább. További jó tuningolást, ha szerzek öcsémnek egy ilyen kareszt akkor még később visszanézek.

(#4332) hettmann


hettmann
tag

Akkor lenne egy kérdésem nekem is: melyik a jobb és melyik éri meg jobban: 9550 avagy 9600? Ezekböl az xt és pro változatok is érdekelnének összehasonlitva. :U

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4333) -Tsaba- válasza hettmann (#4332) üzenetére


-Tsaba-
tag

Szerintem 9550-esek nyernek. 13e-ért vadi újat kapsz ami min.:400/250-re (kb.: 9600pro ). Akkor ezzel a 9600pro-t ki is lőttük. 9600xt-be is vannak jók, amiket meg megint csak lehet tunigolni, de az 20 fölött vannak akkor meg már ott van a 6600-as ami sztem jobb. De igazából nálam azért nyer a 9550, mert úgye továbbadva kevesebbet buksz rajta. De majd az öregek véleményét is hallgasd meg!

[Szerkesztve]

(#4334) Mr_Vercetti válasza hettmann (#4332) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Na meg egy 9550XT előfordul hogy veri a 9600XT-t :U (Persze felhúzva :) )

(#4335) Motion_Blur válasza hettmann (#4332) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Alapon:

9550
9600
9600nonpro
9600pro
9600xt

Ár/teljesítmény arányban 9550xt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4336) Sanya válasza hettmann (#4332) üzenetére


Sanya
nagyúr

és vegyük figyelembe, hogy Motion_Blur rangsorolása kizárólag a 128 bites termékekre vonatkozik!!! 64 biten már másképp megy a mese..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4337) D.Orion


D.Orion
veterán

Hy all. Volna egy jelőletem és szeretnék érdeklődni, hogy mit ér & mire számítsak tuning ill. alap teljesítmény terén. Gecube 9550gu 128MB/128bit. Még jelenleg az sem teljesen tiszta számomra, hogy alapból mennyin megy a ram, az meg aztán pláne nem, hogy milyen ramok vannak rajta :F

(#4338) hettmann


hettmann
tag

Csak 128 bites jöhet szóba természetesen... énis a 9550XT-re szavazok:)
És köszönöm mindenkinek a választ :R

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4339) vrnagy válasza Motion_Blur (#1) üzenetére


vrnagy
csendes tag

Hi

Azzal mit tudok csinálni hogy nagyon rosszul adja vissza a színeket?
pl.: ezüst helyett fehér

A legújabb catalystot használom.

A régi NVIDIA 4200Ti rendesen visszaadta a szyneket, a monitornak semmi baja :(
Tudna vlki segíteni?

Thx

Bye

(#4340) John_Shaft


John_Shaft
tag

csáo mindenki
nekem egy GeCube 9550 -es kártyám van(470/650mhz) és most alaplapot cseréltem egy Asus A7N8X-X-re és nemrég akartam játszani egy kis Prince of Persia:sands of time-ot és állandóan kifagy ugyanannál a pontnál 2x ''vpu recover'' hibával, majd totál fagyás. NFS:MW-el multkor egy órát játszottam, és akkor. Most futtattam egy Video Card Stability Test progit...40 percig terhelte a GPU-t, 31 fok alapról felment 46-ra de nem fagyott ki. Nem értem mi lehet a fagyás oka, visszavettem már 4x AGP-re, fast erite ki van kapcsolva...
Tudom hogy már voltak ilyen topikok, megnéztem őket, de nem segítettek...
valaki valami 5let???

(#4341) Hasek válasza John_Shaft (#4340) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Azt a 470/650-es szintet te állítottad be tuningal, vagy az az alap?

Üdv. H

(#4342) hettmann


hettmann
tag

nem lehet hogy tulságosan felhúztad a frekiket? :U

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

(#4343) John_Shaft válasza hettmann (#4342) üzenetére


John_Shaft
tag

Ez tök alap az a baj :(
nem húztam rajta semmit...
de mondom az a Video Card Stability Test 40 percig nem fagyott, pedig terhelte folyamatosan a GPU-t, mert közben megy az Everest és tray ikonok közé kiraktam
a CPU és GPU hőmérsékleteket...A GPU-é 47 volt max, alapon pedig 31-32 körül mozog.
Csak az a Qrva PoP fagy ki, meg multkor a MW is de az 1 óra után...

[Szerkesztve]

(#4344) Hasek válasza John_Shaft (#4343) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Mikor volt utóljára újra túrva a rendszer?(mikor telepítetted újra a Windowst?) Lehet hogy nem telepítetted újra alaplap cserét követően, és kicsit össze van omolva. Újra lett telepítve az új alap után?

Mod.: Ha nem ez, akkor egy kérdés. A procidat húzod? Van hűtő a VGA-n? Vagy a procin jól működik a hűtő?


[Szerkesztve]

Üdv. H

(#4345) D.Orion


D.Orion
veterán

Nah asszem sikerült vennem egy gecube 9550gu 128Mb/128bit-es karit 2ns ramokkal szerelve. Sajnos 13K-ba fog fájni, mert a tulaj ennél kevesebbért nem adja oda, de hát ez van a szükség törvényt bont. Remélem tuningolni majd azért lehet ;] Holnap ilyenkor már assszem lesznek eredmények is.

(#4346) John_Shaft válasza Hasek (#4344) üzenetére


John_Shaft
tag

azért ennyire nem vagyok kezdő :)
totál más driverek kellettek a régi via-s lapomhoz, mint ehhez, úgyhogy egyértelmű, hogy reinstall volt :)
Procimat nem húzom, Athlon XP 2600+ (12,5*166 mhz), amúgy az AGP külön le van szabályozva 66 mhz-re. A VGA-n aktív hűtés van, én is gondoltam rá, hogy szar a hűtés, hogy azért fagy ki, le is szedtem a bordát, meg volt kövesedve alatta már a paszta, reménykedtem is, hogy rájöttem a megoldásra, letisztitottam, uj paszta került alá, jól is fexik fel a visszatétel után...de nem lett jobb.

De mondom, az a vicc, hogy ez a gpu terhelő progi alatt nem fagyott ki, 46-47 fokra felment a gpu hőmérséklete, de az full normális érték...egyes játékok alatt pl PoP, fagy.



[Szerkesztve]

(#4347) Hasek válasza John_Shaft (#4346) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Lehet hogy hülyeségnek tartod, de nem lehet hogy vírus! Nekem két hete kellet újra túrnom a gépet, mert a netről jött egy vírus, és sorban kinyírta az exe-ket. Pedig minden védtem a gépemet vírusírtóval, meg tűzfal progival! Vicces volt. Örültem hogy közel egy éves munkám, simán a kukában kötött ki. Na de mind egy! Van vírus írtód? Nem árt!

Üdv. H

(#4348) Norbo03 válasza John_Shaft (#4340) üzenetére


Norbo03
őstag

A VPU recorver hiba tulmelegedésre utal. Amugy nkd lelehet venni 4X-re AGP-re? Mert nkm vagy bekacsolom a 8X-os AGP-.t vagy nem. A fast write hol van kikapcsolva a winfosban?
Mert a fast write +10% löketet adhat de a gép stabilitáshoz is vezethet. Nkm pl a San andreasnal szokott kifagyni VPU recorver hibával deha kikapcsolom a BIOS-ba a Fast write-ot akkor már nem fagy ki. Jah Amugy meg nem csak kari gond lehet hanem sok más baja is lehet mert a csontra fagyás a memóriánál is jellegzetes hiba ugy h sztem futtathatsz egy memtest is hátha a mem-eknek van baja. az a baj h más ötletem nincs esetleg még a procinál is ellehet öregedve a paszta és attól is kifagyhat de ha csak egy bizonyos játéknál fagy ki akkor sztem is csak a vidkari van tulterhelve.

(#4349) Sanya


Sanya
nagyúr

akiknél fagyás, vagy más egyéb videókártya nem menés tapasztalható, az először próbáljon a következőkre figyelni:


- megfelelő driverek telepítve vannak-e?
- eléggé ki van-e pucolva a registy valami registry-buherátorral (pl system mechanic)?
- windows nincs-e elbarmolva?
- mikori az alaplap biosa? valószínű érdemes egyet frissíteni!
- asus anomália: néha előfordul, hogy asus alaplap nem megy asus videókarival. ált ekkor kell neki egy biosfrissítés, de van, hogy ez sem oldja meg.
- driver el van gányolva.mindent lepucolni, újrarakni
- ismeretlen anomális: csak egy bizonyos driverrel akar menni a konfig. eddig még csak fujitsu siemens scaleo termékekkel találkoztam, abban 9600xt volt, és napokig szenvedtem vele, hogy normálisan menjen. végül sikerült :)
-vírus, rosszindulatú program, féreg, trójai van a gépeden.

használj security task managert :)

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4350) hettmann válasza D.Orion (#4345) üzenetére


hettmann
tag

honnan sikerült megvenni a kártyát? És 2 ns-osak? :Y Mert olyan kell akkor nekem is mindenképpen :))

''Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.''

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATI Radeon 9550 Archívum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.