Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) zsombor22 válasza alfiboy (#750) üzenetére


zsombor22
aktív tag

De ha jól olvastam lehet biost frissíten pendrive al úgy hogy se proci se ram nincs benne,ezèrt van rajta valami gomb az usb-k mellet?
De ott honnan tudom hogy kèsz a bios frissítès?

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#752) alfiboy válasza zsombor22 (#751) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Igen jól olvastad így van. Bővebbet nem tudok, nekem a Z97-Pro a legfrissebbel jött.

...

(#753) GabeszTdi19 válasza alfiboy (#752) üzenetére


GabeszTdi19
csendes tag

nem értem nekem mért volt így el maradva

(#754) ΞΔGLΞ válasza GabeszTdi19 (#753) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nyilván azért, mert régebbi gyártmány volt már és raktáron volt még belőle.

(#755) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Végre megjött az Asus Maximus VII Hero és a 4790K :DD

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#756) dodoroli válasza zsombor22 (#755) üzenetére


dodoroli
tag

Na és vélemény sebesség,stabilitás Uefi bios kezelhetőség?
Azért kérdezem mert én is detto ezt választottam.

(#757) zsombor22 válasza dodoroli (#756) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Egyenlőre most tesztelgetem,eddig minden rendbe.
A melegedés se vészes,alapon turbóval 4.4ghz-n 100% terhelésnél nem ment 60 fok fölé.
A bios nekem tetszik,ezt is sokan szidták,gyors stabil.
A lapon a 0606 bios volt ez már felismeri a 4790k-t utána felraktam a 1104 et azzal is minden rendben.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#758) Blindfish


Blindfish
tag

Sziasztok!
Itt lehet szépen kérdezni tőletek 1-2 egyéb információért? :) Ugyanis vettem egy z97-pro-t és mikor kibontottam nagy meglepetés ért, hogy mennyi gomb van az alaplapon... Szoftveresen érdemes húzni a procit (4790K)?

(#759) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

A mai napon végre beléptem a Haswell tulajok táborába egy 4690K-val és Ranger deszkára építkezve.
UEFI-ben tuning téren elég láma vagyok még, tehát majd szeretnélek titeket zaklatni a kérdéseimmel. :)

A motyó :C

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#760) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Tegnap este 9 óra körül nézem a Tv-t, egyszer csak hallottam, hogy csippan a gép és elindul (magától persze). Ilyet még sosem csinált, leállítottam, azóta nem indult el újra. Nem is tudom mire vélni a dolgot.

Ti jártatok már így? Hero VII+4790K.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#761) alfiboy válasza Bélaaaa (#760) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Van egy párátlanító funkció gondolom ez kapcsolhatott be (ha aktiválva van), viszont ennek automatikussan lekell álnia.

[ Szerkesztve ]

...

(#762) MasterHUn válasza alfiboy (#761) üzenetére


MasterHUn
senior tag

:Y :Y Párátlanító funkció is van ? XD ez nekem új :) A héten (remélem) csatlakozok én is a táborba egy Maximus VII rangerrel :)

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#763) alfiboy válasza MasterHUn (#762) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Ezért írtam "gondolom", ezek szerint nagy badarság.
Elnézést!

...

(#764) GabeszTdi19


GabeszTdi19
csendes tag

helló, én meg az ssd -vel küzdök, asus Z97-PRO(Wi-Fi ac) 4690K feltelepítem a wint látszólag pár napig tökéletes és akkor jönnek a kék halálok, egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet a gond, ha normál vincseszterre telepítek akkor nincs semmi gond

(#765) dodoroli válasza alfiboy (#761) üzenetére


dodoroli
tag

Szia!És az milyen néven van a bios-ban?

(#766) alfiboy válasza dodoroli (#765) üzenetére


alfiboy
aktív tag

[link]
Nem találtam erre vonatkozólag semmit a biosban (Z97 Pro).

...

(#767) GabeszTdi19 válasza Eduardo89 (#759) üzenetére


GabeszTdi19
csendes tag

milyen házba rakod ezeket?

(#768) Eduardo89 válasza GabeszTdi19 (#767) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

CoolerMaster Elite RC 430 Black-be :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#769) h1mpi válasza alfiboy (#761) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezen jót derültem ;] nem hűtő ez :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#770) reset


reset
senior tag

Hali!
Az Asus Maximus VII Hero deszkán, a lapkakészletet takaró ROG-logós lemez alól valami süvöltő mini-venti csatija kandikál kifelé? Ha igen, nem hangos? (A régi Nf4-es deszkákon némelyik süvöltő 7-8000 ezres fordulattal tekert, lehetett is hallani rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#771) dodoroli válasza reset (#770) üzenetére


dodoroli
tag

Helló!
Az a csati logó led megvilágításé.

(#772) mrobes válasza reset (#770) üzenetére


mrobes
tag

Á! Szerintem nem. Bár nincs ilyen lapom, de a csatlakozó melletti kis szöveg olvasható a képen.
Megelőztek :K

[ Szerkesztve ]

(#773) reset válasza mrobes (#772) üzenetére


reset
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! Megnyugodtam :)

(#774) h1mpi válasza dodoroli (#771) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elég gagyin oldották meg, hogy kilátszik a vezeték.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#775) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy én is csatlakoztam a e táborhoz a következő konfiggal :)

BitFenix Shinobi Midi-Tower USB 3.0 - black
FSP 650W 12cm Aurum Platinum 650M 92+
ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 1
Intel Core i5-4690K Quad Core
Corsair Vengeance® Pro Series — 8GB (2 x 4GB) DDR3 DRAM 1866MHz C9 Memory Kit (CMY8GX3M2A1866C9)
ASUS GTX660-DC2O-2GD5 GTX660 2GB GDDR5 PCIE
Intel 520 SSD 120 GB
WD RED 3 TB

- az első sikeres felcsippanást követően a BIOS frissítés szépen lefutott - BIOS-on belül az EZ-Flash-2 utility-vel USB flash drive-ról frissítettem. (a legelső 0602-es verzió futott benne gyárilag)
- pár órányi MemTest is hiba nélkül végzett

Eddigi negatívumok:
- az egyik ASSIST FAN iszonyatosan idegesítő zúgó motorhangot nyomat magából :((( szerencsére elég széles skálában lehet konfigurálni a ventik fordulatszámát, threshold értékei és teljesen ki is lehet kapcsolni, szerintem hamarosan ki fogom gyilkolni.
- az UEFI BIOS warm-reset-et követő lefagyását én is meg tudom erősíteni... azért ez elég idegesítő egy 60 ezres alaplapnál :W egyelőre nem találtam workaroundot

- a fenti egy 2007-ben vásárolt AMD konfigot váltott, úgyhogy van változás bőven :DD
- hamarosan lesz Windows telepítésről is tapasztalat

Egy apróságban szeretném csak a segítségeteket / véleményeteket kérni: a korábbi alaplapomon a SATA csatlakozók között volt egy 4-5 mm távolság, így a mai ajánlottan használandó rögzítéssel rendelkező kábelek szépen "bekattantak". Viszont ezeken az ASUS lapokon annyira közel vannak egymáshoz a SATA csatik, hogy a felül lévő csatlakozó lenyomva tartja az alatta lévő csatlakozó pöckét, így az nem is tud belekattanni. Azt szeretném kérdezni, hogy ez by default Így működik és ne foglalkozzak vele, vagy ilyen esetben rögzítő nélküli kábeleket illik használni?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#776) Bélaaaa válasza Bélabácsi (#775) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ha az alaplaphoz kapott SATA kábeleket használod, akkor azzal nem lehet(ne) ilyen gond. Nálam legalábbis nincs (Hero VII)

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#777) Bélabácsi válasza Bélaaaa (#776) üzenetére


Bélabácsi
tag

Köszönöm gyors válaszod, az alaplaphoz adott gyári kábelekkel próbálkozom.
Megpróbálom az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topikban is, hátha.

Üdv,

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#778) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Összeraktam az új gépet de meg sem nyikkanik... mi lehet a gond ? Mit nézzek meg először?
4690k
Ranger lap
Vengeance lp 1600 DDR3 ramok
Xfx ts 650 táp.

3x átnéztem, de minden jó helyre van bekötve.
Van ennek a lapnak valami extrája amit nem vettem figyelembe ? Se a bekapcs gombra se az alaplpi start gombra nem reagál...
Ötlet?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#779) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Up... kontakt hiba volt.
Most bekpcsol de egy hosszú két rövid sipolás kíséretében FE hibkódot ír a Q-led.
Fe hibakód nincs is a listában... wtf ? :Y

Remélem az FE nem a fatal error...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#780) reset válasza Eduardo89 (#779) üzenetére


reset
senior tag

VGA-ra gyanakszom [link]

(#781) Eduardo89 válasza reset (#780) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Nincs VGA-m, IGP-vel használnám ha menne.

Két dologra gyanakszom most hirtelen.
Az első az, hogy nem jól raktam be a Ramokat. Mivel 2x4Gb-s KIT-em van a két első foglalatba raktam A1,A2-be. A kézikönyvben most néztem, hogya KIT-et A1-B1 vagy A2-B2be kellene rakni. Bár ettől ég el kellene indulnia nem? Illetve ami feltűnt, hogy a CPU ventik el sem indulnak de a ház ventik igen.

A második egy hirtelen feltevés: Nem kellett volna Bios frissítést kérnek, hogy tudja kezelnia lap a 4690K procit ? :U

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#782) reset válasza Eduardo89 (#781) üzenetére


reset
senior tag

A RAM-okat mindenképpen az előírtak szerint rakd be. Próbáld ki először eggyel (A1 vagy B1)! Ha ok' - akkor mehet bele a másik (A1 vagy B1) - azonos jelölésű (dual) foglalatba...
A BIOS a 0809 verziótól már kezeli a Devil's Canyon CPU-kat...

(#783) Eduardo89 válasza reset (#782) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Köszönöm a segítséget ! Műűűűködiik! :C
Bevallom hatalmas láma voltam... a Ramokat nem jol raktam be.
Mivel ez az egy oldali rögzítős csati új nekem a másik felén nem nyomtam be eléggé és kibillentek, pont annyira,hogy ne érintkezzen. Beigazítottam és át is raktam a kézikönyvben előírt szerinti slotba.
Így reggel fél6ra tele is lett a zacsi rendesen de nem hagyott nyugodni...de, hogy a DarkRock Pro3-at mekkora sz...as 4X fel-le szerelni egy RC430 Black házban... :Y

Köszönöm mégegyszer a segítséget! :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#784) h1mpi válasza Eduardo89 (#783) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A DRP3 nálam nem sokáig volt főszereplő :) 2-3x szétvágta a kezem utána jött a H110 :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#785) Bélabácsi válasza Bélabácsi (#775) üzenetére


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Végül megoldódott a probléma, gondoltam ide is leírom, hátha másnak is hasznos lehet: szóval az volt a jelenség, hogy az alaplap síkjával párhuzamosan beépített SATA portokba csatlakoztatott kábel rögzítő fém pecekje nem akart belekattanni a portba a gyári kábelek használatával.
Végül a megoldás az lett, hogy egész egyszerűen előbb az alsó sorban lévő portba kell csatlakoztatni a kábelt, utána a felette lévőbe (én korábban fordítva próbáltam). Ezen sorrendet követve mindkét csati szépen bekattan.
Üdvözlettel,

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#786) Eduardo89 válasza h1mpi (#784) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Hát nem kevés helyen vagdalt össze engem is a drága, továbbá nem vagyok kibékülve a felfogatásával sem. Egy ilyen kicsit szűkebb házban mint a CM Elite RC430 Black nem olyan egyszerű a blackplate csavarjaira rájátszani a másfél kilós hűtőt fél kézzel, na meg nem vagyok túl boldog a súlyától sem, nem örülök, hogy húzza az alaplapot. Tehát majd később a VGA-val együtt jön majd egy vízhűtés hozzám is, de lehet egy nagyobb ház is ami már kábel management-es. :)

Szűkösen de befért, íme:

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#787) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Más tapasztalt már olyat, hogy a H97-Pro Gamer alaplapnál vagy bármelyik másiknál nem írja ki az Aida a CPU venti fordulatát? Az Aida elvileg a legfrissebb verzió, 4.70.3200

mod.:

Majdnem elfelejtettem, hogy helyreállt a rend, visszaérkeztek garanciából a Crucial ramok:

[ Szerkesztve ]

(#788) tlac válasza smiti (#787) üzenetére


tlac
nagyúr

z97i-nél nálam mind három csatlakozón lévő venti fordulatát látja az aida

[ Szerkesztve ]

(#789) smiti válasza tlac (#788) üzenetére


smiti
addikt

most azon gondolkodom, hogy nem-e azóta áll fenn ez a jelenség, mióta feltelepítettem az Asus Ai Suite3-at. :U

(#790) ΞΔGLΞ válasza Eduardo89 (#786) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

meg nem vagyok túl boldog a súlyától sem

Szerinted az ASUS nem gondol erre, mikor ekkora hűtőket gyártanak manapság, amiből neki is van részesedése bőven?

Valahol írták, ha hogy simán kibírják (főleg a ROG) a deszkáik, akár az ötkilós súlyt is.
Vízhűtésre meg akkor cserélj, ha az nem kompakt, különben csalódni fogsz, ráadásul mindjárt vehetsz rá (bármelyikre), minőségi ventiket, ha azt akarod, hogy csendben is legyen.

(#791) Eduardo89 válasza ΞΔGLΞ (#790) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Egy Antec Kühler H2O 1250 vagy egy Corsair H110i csalódás lene a DPR3-al szemben ? :Y

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#792) h1mpi válasza Eduardo89 (#791) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A H110 az veri simán. Noctua NH-D14 és a Phantenks PH-TC14 veszi fel a versenyt vele. DRP amúgy is a bögyömben van ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#793) troll81


troll81
addikt

sziasztok valaki csinál már ilyet USB BIOS Flashback mennyire jo ez ? vissza akarok rakni egy régebbi biost ez nem az igazi :( bár az előző jobb volt :K SABERTOOTH Z97 MARK 2 a lap

(#794) ΞΔGLΞ válasza Eduardo89 (#791) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt nem tudom, hogy a DPR3 után csalódás lenne-e, de a lenti linken szereplő Cryorig mestermű ezeket a kompaktokat röhögve veri és ráadásul csendes! A nepton 280l és a Kraken 60-at raktam bele (ezek a játék vízhűtések is vannak nekem) és megverte ezeket több fokkal.

A nepton és a kraken is a netes tesztek szerint, jobban szerepelt, mint a H110i.

[link]

(#795) Eduardo89 válasza ΞΔGLΞ (#794) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Hmmm, köszönöm az infókat. :R Ez még egyenlőre csak terv, először ki kell tesztelnem mit tud a 4690K-m milyen hő és fesz. értékek mellett. Nem akarok tuning rekordokat dönteni de a 4,5Ghz-t bírhatná 0-24-ben :)
A következő lépés úgy is egy SSD és egy VGA lesz.

Apropó... UEFI-hez még kicsit láma vagyok. Mit tekk figyelnem a fesz értékeknél és manual-ra vagy auto-ra állítsam? Illetve egyenlőre nem lesz tuning, így elkezdhetek offsetelni (nyilván azt már manual módban) ?
Per pill azacél, hogy stabilan menjen a lehető legkisebb fesz. értékekkel.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#796) Erdei88 válasza ΞΔGLΞ (#794) üzenetére


Erdei88
veterán

Már lassan nem lesz olyan topik ahol nem írnád le :D

(#797) ΞΔGLΞ válasza Erdei88 (#796) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az a lassan, konkrétan 3 topik lenne. ugye?

Ez, a haswell, és a hűtés... :K

(#798) Erdei88 válasza ΞΔGLΞ (#797) üzenetére


Erdei88
veterán

Csak viccnek szántam.
Jó dolog első kézből tudni a fórumozók tapasztalatát és nem fizetett grafikonok alapján vásárolni :R

(#799) ΞΔGLΞ válasza Erdei88 (#798) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tudom én cimbora, hogy vicc volt, csak azért írtam, mert a végén félreértik még :)))

Én meg akár 100-szor is leírom, hogy ez a CRYO a világ legjobb léghűtése és a kompakt vízhűtések sincsenek sehol tőle. Nyilván egy több százezer forintos igazi vízhűtés nyomába sem érhet, de már én is unom, hogy ezeket a kompaktokat egyáltalán hűtésnek merik nevezni. Vicc az egész, azzal meg aki ért hozzá, nyilván tisztában van a felhasználó, hogy egy komolyabb vízhűtés ára a csillagos ég is lehet. Nem ilyen 30-50 ezer forintos szutykok, amin rengeteget keresnek a gyártók, röhögve a markukba.

[ Szerkesztve ]

(#800) Cthulhu Dawn válasza ΞΔGLΞ (#799) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Csak ne lenne olyan ocsmány :DDD .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.