Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) #Morcosmedve válasza Dtomka (#1900) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kábelek, stb rendeben van? BIOS-ba írták, hogy miket nézz meg, de elvileg megy ez neked... :U Ha lesz megoldás írd meg :R

© asszongya'hogy

(#1902) Blue Thunder válasza Dtomka (#1900) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

AHCI módban jo az...bár...sata modban is próbáltad? Gyanus hogy ahci modban nem tudja lekezelni azt a vinyót mert ha jol tudom az kb 4-5 eves vinyó lehet nem biztos hogy támogatja. P67-nél milyen módban telepitetted?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1903) Dtomka válasza #Morcosmedve (#1901) üzenetére


Dtomka
veterán

Persze, azzal nincs gond hiszen látja a meghajtókat, HDD, ODD-t is. Nem, nem megy ez nekem, mert nem ismerem azt a lapot :(. Próbáltam már usbről is, de úgy sem sikerült. Az enyémben minden ok volt, simán bootolt.

(#1902) Blue Thunder
Először is köszi a türelmed. Igen ott is ahci módban volt. Bár azóta lett 1 ssd-m és ott úgy kellett.
De IDE módban akkor kellene mennie nem? Úgy is próbáltam és semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#1904) sz.j válasza Teaway (#1898) üzenetére


sz.j
nagyúr

És milyen lapod van, H-s vagy Z-s (a BIOS miatt kérdem)?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1905) Blue Thunder válasza Dtomka (#1903) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ha ssd ahci-n van akkor a vinyot is ugy kezeli,mivel nem tid külön kezelni. Valmi nincs ott rendben a biost kéne átnézni hogy engedélyezve van e minden amihez szükség van. Illetve a boot szekciot beállitani a megfelelőre. Nyilván telepitésnél az elsődleges boot ilyenkor még az odd

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1906) Dtomka válasza sz.j (#1904) üzenetére


Dtomka
veterán

Az enyém p67 bátyámé Asrock H97 lap.

(#1905) Blue Thunder
Most usb vel kísérletezek ismét. A secure boot.. beállítást disabled -ra raktam. Elindul a win telepitő, de csak a win10 logó -ig jut, majd ismét restart :S.

Most a piszkos Windows oldalon található Windows 10: USB telepítő készítése cikk alapján próbálkozom :).

(#1907) sz.j válasza Dtomka (#1906) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, de én Teaway fórumtársat kérdeztem ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1908) Blue Thunder válasza Dtomka (#1906) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Valami még mindig nem jo ott biosban akkor. Az viszont teljesen jo hogy a secure-t letiltottad. Vinyo le van formázva? De probálhatod rufusszal (pendrive) is az nálam bevált, ugy telepitettem multkor egy kis 13-as dell notit. De simán is mennie kéne....talán a biosrol kéne pár képet csinálnod hátha észrevennénk mi a hiba

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1909) Dtomka válasza sz.j (#1907) üzenetére


Dtomka
veterán

Jah, tényleg sry :B

(#1908) Blue Thunder
Most az alábbi oldal szerint készítettem az usb-t:
Windows 10 telepítés: UEFI, secure boot, USB, GPT, error

Az én gépemben ok, a h97 lapban ko. Win 10 logo ~1 perc és újraindul a gép. Nem értem :(

[ Szerkesztve ]

(#1910) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Üdv, de jó, a legvégén feldezem hogy ennek a lapnak is van topikja: )
Az lenne a kérdésem, hogy az Asus Z97 K mennyire jó minőségü, megbízható alaplap egy i7 4790k alá? Illetve úgy unblokk (Olvasottak alapján nekem megbízhatónak jött le) Viszont tegnap felszereltség negatívumként azt láttam hogy kevés rajta valami PWs vagy milyen csatlakozó, az a tűs. Ez nem az hogy hány, illetve kevés coolert lehet rákötni?
A legújabb BIOS frissítéssel lehet olyan UEFI designt szerezni alá ami a Z170-es lapok alatt van, a sarkokban az a szép kékes "beütés" - illetve az általam látott képek alapján az UEFI mindenhol 4:3-as képarányú volt? Ez kajak így lesz, és nem terjeszti ki 16:9-re?

[ Szerkesztve ]

(#1911) Blue Thunder válasza Dtomka (#1909) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Én ezzel csináltam nem volt olyan bonyolult (illetve plusz lépések benne), mint amit te linkeltél. Ezt alapból a megfelelő formátumra formázta meg a pendrive-ot illetve rakta rá a win10-et

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1912) Dtomka válasza Blue Thunder (#1911) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm, de ezzel is próbáltam először, többféleképpen is. Korábban készítettem már így usb-s telepítőt. Az is ok volt nálam, de a már említett gond szintén adódott. A sok kör után próbáltam meg amit linkeltem, hátha, de nem úgy sem. "Ilyen esettel" még soha nem találkoztam :(.

(#1913) Blue Thunder válasza Dtomka (#1912) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Csinálj képeket a biosrol hátha észreveszünk valamit.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1914) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Asus z97 k vs C. Ahhh nehéz dönteni : S Mennyit számít ha az egyiken 4, míg a másikon 6 ilyen áram szabályozó van? Főleg ha meg egy 4790k-t nézünk. - A K-s lapra annyira ráfüggtem már, erre a C-s nem elhanyagolhatóan jobbbnak tünik (de ilyen hülye nevet hogy C-s :N :C (Olvasottak alapján elég sokat számít, hiszen biztonságosabb lehet a 6-al, kevesebb hőt termel, és ha több ilyen van a lapon a procit is jobban lehet húzni, bár ez nem érdekel annyira) Az a 4 mennyire kevés az Asus Z97 K-nál?

(#1915) Bib válasza Hmmm1 (#1914) üzenetére


Bib
őstag

Én azt tudom neked mondani, hogy a z97 Pro gamer az biztos jó lesz ahhoz a procihoz mert nekem is szépen szalad vele. A proci gyári turbo feszkóján nem 4.4-et hanem 4.7Ghz-et pörög.

(#1916) Dtomka válasza Blue Thunder (#1913) üzenetére


Dtomka
veterán

Készítettem párat és sry a minőségért




[ Szerkesztve ]

(#1917) Hmmm1 válasza Dtomka (#1916) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Na zsír úgylátom itt is megvan a fasza kis uj design az Uefin az új verziónál. (Ami z170-eseknél volt meg)

(#1918) Blue Thunder válasza Dtomka (#1916) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ott a bibi cimbora...mondtam hogy ha ODD-ről installálsz akkor az legyen a boot 1 és a vinyó a boot 2...amikor már kész lesz a telepítés akkor már rakhatod elsődlegesnek a vinyót addig ne. A másik ha pendrive-ról bootolsz akkor is ez a szitu hogy az legyen az első, de annak meg fat32-nek kell lenni mivel amikor megcsináltad a bootolható pencsit az fat32-re alakítja, a másik ok még lehet hogy a pendrive-ot kizárólagosan usb 2.0-ba dugd mert nem minden esetben engedi a 3.0-ról bootolni (nyílván mert nyers a rendszer és nincs fent drivere)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1919) Dtomka válasza Blue Thunder (#1918) üzenetére


Dtomka
veterán

A sorrend lényegtelen sztem, ha F11 boot menüt indítom és ott választom ki, hogy miről bootoljon, nem?
Mert én úgy próbáltam és a p67 nél semmi gond nem volt. Ott sem módosítottam a sorrenden. Windows Manager (win10) az elsődleges, az ssd a másodlagos és F11 megnyomásánál az usb-t kiválasztva simán indult a telepítés.

Jah, próbáltam usb2 be is. (párszor :) )

[ Szerkesztve ]

(#1920) Blue Thunder válasza Dtomka (#1919) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nem lényegtelen, mert nem arról fogja indítani (ez tapasztalat). Ne a gyors boot menübe válaszd ki hanem ahogy írtam. Egy kollégánál is volt hasonló...a boot prioritást és a boot sorrendet is odd-re állítsd

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1921) Dtomka válasza Blue Thunder (#1920) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem jó:(! Most kipróbáltam laptopon is. Az 1 az usb ...és már töltődött is a telepítő.
Ok, akkor igy csinálom a h97 nél is, azaz a boot option priority nél.
Ismét megjelent a windows logó ~ 1 perc elteltével, újraindul a gép. De miért nem olvassa tovább az usb-t?

(#1922) Blue Thunder válasza Dtomka (#1921) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Azt nem tudom, viszont próbáld ki dvd olvasóról ahogy írtam, elsődleges legyen az olvasó másodlagos a vinyó

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1923) troll81


troll81
addikt

sziasztok problémám akadt egy sabertooth z97 mark 2 vel.eszközkezelőben ismeretlen eszköz nem tudom mi lehet elvileg fent van minden de lehet át siklottam valamin :R

(#1924) Dtomka válasza Blue Thunder (#1922) üzenetére


Dtomka
veterán

Kipróbáltam, a secure boot -ot kikapcsoltam és nem jó. A Keyt reseteltem, majd bekapcsoltam a secure boot-ot és úgy sem jó. (ugyanazt csinálja, olvassa majd restart) Ááá hagyom a francba, megpróbálom a win 8.1 et.

(#1923) troll81
Neten sem talál hozzá ha eszközkelelőből próbálnád updatelni?
Esetleg keress rá az ismeretlen eszköz hardverazonosítójára.

[ Szerkesztve ]

(#1925) Blue Thunder válasza Dtomka (#1924) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát akkor passz....Próbálj bios resetet csinálni és úgy megpróbálni az általam szerint...
Bakker ha itt lenne a gép lehet jobban átlátnám mi a baj :W

Na mondjuk az egyik meg az lett volna épp hogy próbáld ki a win 8-at azzal mit csinál

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1926) Dtomka válasza Blue Thunder (#1925) üzenetére


Dtomka
veterán

Szánalmas....win 8.1 egyből bootolt semmi restart, semmi probléma. Marad az a gépen. :((
Igen, de elhiheted mindent megpróbáltam.
Neked köszönöm a segítséged & türelmed! :R

(#1927) Blue Thunder válasza Dtomka (#1926) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Lehet hogy akkor a win10 telepítővel van valami baj

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1928) troll81


troll81
addikt

le jutottam oda hogy nem érdekel lassan :W Microsoft ACPI szabványnak megfelelő rendszer itt sárga az eszközkezelőben ötlet?meg köszönném :R

(#1929) Blue Thunder válasza troll81 (#1928) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

A gyári oldalukat most nem érem el, de ha ezt letöltöd nagy valószínűséggel segíteni fog a gondodon...sőt még többen is :)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1930) Dtomka válasza Blue Thunder (#1927) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem hiszem, mert a laptopot simán ok volt.

(#1928) troll81
Sok esetben az alalapi cd-n található intel managent (cvagy mi a neve) kezelőmotor felrakása is lehet megoldás.
Tegyél fel minden drivert a cd-ről és sztem meg fog oldódni. Ha nincs cd, akkor látogass el ide:
SABERTOOTH Z97 MARK 2
válasz op rendszert, majd a chipset kategórián belül szedd le mind a 3 a-t. Remélem megoldódik. (de sztem a 3. kell neked Intel(R) Management Engine Interface )

(#1931) Blue Thunder válasza Dtomka (#1930) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát akkor csak valami beállítás végett nem akarja a jót

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1932) troll81 válasza Dtomka (#1930) üzenetére


troll81
addikt

Rendbe teszem a 7 és meg probálkozom még vele remélem meg lelem :R az eddigieket is köszönöm :R

(#1933) poirot


poirot
senior tag

Szevasztok!

H97-Pro alaplapom van, win 8.1 van a gépemen, ami kifogástalanul müködik. Szeretném a win 8.1 mellé úgy felrakni egy, a gépben bentlévő tök üres vinyóra a win 10-et, ami teljesen független lenne a win 8.1-es winchestertől, vagyis a kérdésem, hogy le lehet-e választani/letiltani ennél az alaplapnál a BIOS-ban a winchestereket úgy, hogy ne is lássa a telepítő lemez, mert hajlamos a bootolást a régi winchesterre rakni, és ha az ember le formatálná a régit, akkor bukott a másik rendszere is.

Köszi a válaszokat.

(#1934) alfiboy válasza poirot (#1933) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Egyszerűbb, ha lehúzod a SATA kábeleket a lapról.

...

(#1935) poirot válasza alfiboy (#1934) üzenetére


poirot
senior tag

Ha látnád a gépem "beépitését"... .(

(#1936) Teaway válasza sz.j (#1907) üzenetére


Teaway
veterán

H-s, de a Cuccok-nál le is írtam.
A csoda-BIOS meg nem a mostani lapok között számít csodának, hanem a 8 évvel ezelőttihez képest :)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#1937) GabeszTdi


GabeszTdi
csendes tag

Helló, ez aa hiba kód mit jelent?http://kepfeltoltes.hu/view/151101/20151101_084507_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#1938) kecsawi válasza GabeszTdi (#1937) üzenetére


kecsawi
senior tag

Tomshardvare szerint nem hiba, jelzés, hogy lefutott teszt után minden rendben.
"A0 kód azt jelenti, kontroll átadták az IDE" Maximus VI lap esetén.

(#1939) #Morcosmedve válasza GabeszTdi (#1937) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

"IDE initialization is started"

Ha nincs hiba a működésben, akkor nem baj, hogy A0-t mutat A2 helyett.
Esetleg nézd meg milyen hattertarak vannak bedugva és minden jó e veluk.

© asszongya'hogy

(#1940) poirot válasza #Morcosmedve (#1939) üzenetére


poirot
senior tag

Ja,ja.

Ha valamelyik eszköz nem megfelelően müködik, akkor hajlamos az ilyen hibákra. Egyesével felrakni fizikailag, majd amelyiknél a hibát írja ki, na az a "bünős".

(#1941) GabeszTdi19 válasza poirot (#1940) üzenetére


GabeszTdi19
csendes tag

köszi, de az a durva hogy nem kapcsoltam be 4 hónapig és utána van csak ez a hiba kód, előtte 00 volt , illetve hol találok egy leírás a bios beállítására Z97-PRO wifi ac van 256 SSD 4x 4 giga valamilyen ram, i5 4690 cpu, R7 x260 vga

[ Szerkesztve ]

(#1942) poirot


poirot
senior tag

H97-Pro-hoz új BIOS "érkezett".

H97-PRO BIOS 2904
Improve System Stability.

Felraktam.

(#1943) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
A H97 Pro Gamer lapon hány darab SATA3-as, illetve SATA2-es csatlakozó van?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1944) Bib válasza sz.j (#1943) üzenetére


Bib
őstag

Intel® H97 lapkakészlet :
6 USB 3.0/2.0 csatlakozó (4 a hátlapon, kék, 2 az alaplap közepén)
forrás

[ Szerkesztve ]

(#1945) sz.j válasza Bib (#1944) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, de én a SATA-t kérdeztem nem az USB-t ...
Amúgy a megadott linkről ez a kérdés is tisztázódott.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1946) Bib válasza sz.j (#1945) üzenetére


Bib
őstag

És valóban :DD
Hát bocsi,már alig láttam este,de azért rákerestem csak nem arra amit kérdeztél....elnézést! :)

(#1947) sz.j válasza Bib (#1946) üzenetére


sz.j
nagyúr

Semmi gond .., lényeg, hogy az adott linken megtaláltam a választ.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1948) Teaway válasza sz.j (#1947) üzenetére


Teaway
veterán

+2 db-ot kapsz, ha a SATA EXpress csatit nem használod SATA EXpress-ként, hanem 2 db sima SATA kábelt dugsz bele.

Nincs itthon csokid??

(#1949) Ajbars


Ajbars
csendes tag

sziasztok továbbra is érdekel hogy valaki nem tapasztal driver gondot mikrofonnál?

(#1950) poirot válasza poirot (#1942) üzenetére


poirot
senior tag

Ez érdekes.

Most ismét kint van egy újabb BIOS a H97-Pro-hoz, ennek a verzió száma; H97-PRO BIOS 2803.
Amit felraktam előtte az a 2904 volt.

Improve system stability

http://www.asus.com/support/Download/1/45/7/3/mUly6BERttimMDX5/10/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.