Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) beci43


beci43
senior tag

Ha gondolja valaki megpróbálhatja,hátha lehet dowwngradelni is.

(#1402) JasL


JasL
senior tag

A ventik nálam is hülyéskednek, csak nálam 2012 alatt. Konkrétan nem áll le, csak mutatja a grafikonon, hogy leállni készül, de ezt fél óra után sem teszi meg :((

Ez azért rohadt égő, hogy a user-nak kell debuggolnia és rájönnie, hogy az európai szerveren linkelt fájl hibás. Ez nem a pistike.com vaze, hogy elszúrunk egy zip linket. Úgy tudom ez az ASUS support oldala egy méregdrága alaplaphoz. A bevont BIOS-ról nem is beszélve.

Az ASUS megérett a pusztulásra. :O

Na hazaérek aztán dobok fel egy 2601 US verziót, kíváncsi leszek mit szól hozzá.

Egyébként a baromságai ellenére is ez egy szerethető lap, GIGABYTE-tal ennél sokkal nagyobb szopógombócokat nyeltem le.

(#1403) JasL válasza beci43 (#1401) üzenetére


JasL
senior tag

Nem engedi, csak felfele enged az ASUS, akárhogy próbálod (bupdater / BIOS flashback / Eazy Flash ). Lefele csak American Megatrends házi cumójával tudod, és még a bupdaternél is izgibb, én megcsináltam, de túlságosan sok a hibalehetőség, könnyen haza lehet vágni vele a lapot.

(#1404) JasL


JasL
senior tag

Csak megjegyzem, jelenleg az USA szerverről is a hibás BIOS jön le. Nem találok szavakat a csalódottságom kifejezésére. Szépen felpakolom majd a GDRIVE-os verziót, tojok rá, még garis a lap úgyis.

(#1405) troll81 válasza JasL (#1403) üzenetére


troll81
addikt

sziasztok en vissza is tudtam menni a sabertot z mark 2 lapon.nem volt gond ilyennel,ellenben bugos biost talaltam,nekem nem megfelelot.javitottak azota semmi gancs nincs a lappal.en ami rendesen megy hozza se nyulok,minek cimszo alatt.varom ki mire jut ezzel az ujj biosokkal.

(#1406) JasL válasza troll81 (#1405) üzenetére


JasL
senior tag

Te csinálod jól, én is erre fogok átállni! Három hónapot fogok varni az új BIOS-okkal, az a biztos. Addigra szépen letesztelik a titánok, feleslegesen minek szivassam magam. Illetve ez az ASUS gyökérsége miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#1407) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Nekem most Hero VII -n 2401 van fönt,most akkor föl tudom rakni a 2601-t vagy nem?
Megnéztem az US és az EU-s honlapon ugyanaz a 2601 bios van.
Bélaaaa írta hogy az US bios jó utána olvastam pár sorral lejjebb hogy mégse jó.
Az Asus is rohadjon meg hibáznak legalább írhatnának pár sort hogy aki beszívta várjon,vagy lesz valami egyáltalán.
Most akkor várjak hátha lesz egy új bios amibe javítják a dolgot?

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1408) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Írtam egy levelet az Asus support nak kiváncsi leszek válaszolnak-e.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1409) JasL


JasL
senior tag

Na, megcsináltam az upgrade-t 2601-es BIOS-szal, a jó verzióssal. Tényleg működik! Megjavult a ventivezérlés, végre úgy pörögnek ahogy a kontrolban elő vannak írva. 2012-ről upgradeltem fel BIOS/Eazy Flash-ből. Aki szeretné letölteni az általam is használt verziót (ez egyébként az ASUS fórumban másolt, hivatalos verzió másolata):

BIOS-v2601

RAR-ral csomagoltam, 1%-os recovery record-dal, hogy biztosan jó legyen a kicsomagolás.

Megnyugvás. :K

zsombor22: fel tudod, próbáld a fájlt amit ide linkeltem.

BIZONYÍTÉK

[ Szerkesztve ]

(#1410) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Most már javította az ASUS az európai szerverre felmásolt verziót. Letöltve tökéletes az is.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1411) JasL válasza Bélaaaa (#1410) üzenetére


JasL
senior tag

Próbáltad? Én letöltöttem az EU-s verziót, és nem egyezik binárisan azzal, amit én használtam. Meg sem próbálom feltenni! Örülök, hogy végre sikerült! De hajrá, akinek van hozzá ereje meg bátorsága :)

(#1412) troll81 válasza JasL (#1406) üzenetére


troll81
addikt

szia akad néha egy két szivás.de ezt használomés nem cserélnék más márkára tipusra :K ha lesz kedvem le frissitem de semmi baj a mostani bevált használom. volt hogy egy év mulva frissitettem biost :K

(#1413) Bélaaaa válasza JasL (#1411) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Próbáltam, persze! Egyébként javaslom próbáld ki te is, nem kell telepíteni, elég csak az AI Suite-vel ellenőrizni...

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1414) JasL válasza Bélaaaa (#1413) üzenetére


JasL
senior tag

Az a fostalicska nekem 24 óra alatt sem talált semmit. Csak mondom.

(#1415) zsombor22 válasza JasL (#1409) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszönöm szépen JasL. :R
Minden működik nekem is.
Az AI Suite is ami nagy szám,mert a ROG panel nem igazán akart működni általában az új bios okkal,de itt most rendesen leköveti a frekvenciát,és pontosan működik a venti vezérlés.
Az AI Suite vel nekekm se sikerült a biost frissíteni.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1416) beci43


beci43
senior tag

Úgy látom,ma frissítették a BIOS letöltési oldalát.

(#1417) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

Sziasztok ! csatlakozom én is egy vii hero lappal ! nem olyan régota cseréltem gépet ! ahogy megjött a lap frissitettem a 2401-re nem volt vele gondom szépen ment a tuning is ! venti vezérlés nekem jo volt ! de felraktam a 2601-t és ez is pont olyan jo nálam nem volt gond egyikkel se ! viszont az front base nem müködik sehogy sem ! :( frekinél nem jelez semmit a többi oké ! probáltam mindent kb de semmi . :O :R valaki?

(#1418) Bélaaaa válasza JasL (#1414) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Találni sosem fog, letöltöd, majd belinkeltem neki. Ezután leellenőrzi, és kiírja az eredményt.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1419) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

érdeklődni, szeretnék, hogy a h97m-plus alaphoz feltelepítettem a drivereket, de az eszközkezelőben találtam egy pci egyszerű kommunikációs vezérlőnél sárga felkiáltó jel van (Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28))

Milyen drivert kellene felraknom hozzá ?

előre is köszönöm.

(#1420) dodoroli válasza Motaba78 (#1419) üzenetére


dodoroli
tag

Intel Management Engine Interface

(#1421) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Képzeljétek el,ma választ kaptam a levelemre amit írtam az asusnak a biosal kapcsolatba.
Ezt a választ kaptam:

Tisztelt Ügyfelünk!

BIOS frissítést mi nem szoktunk javasolni csak végső esetben, amikor valami nem működik vagy nagyobb funkcionális különbség jelenik meg a frissítésben, amelyre szüksége van az adott felhasználónak. Amennyiben az új 5. generációs Intel processzorok miatt frissítene, azt kizárólag az alábbi program segítségével lehet megtenni ellenkező esetben a rendszer nem indul vagy abnormális működés jelentkezik a hiányzó Intel driver miatt.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/H97M-PLUS/BIOS_updater_for_5th_Gen_Intel_Core_Processors.zip

A 2601 BIOS fájlt több programmal is ellenőriztük és nincs hiba a csomagolt fájlban.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1422) Motaba78 válasza dodoroli (#1420) üzenetére


Motaba78
őstag

köszönöm, valóban az volt. :))

(#1423) beci43 válasza zsombor22 (#1421) üzenetére


beci43
senior tag

Ja,akkor a f..ért nem lehetett flashelni?Amit meg Bélaaa adott meg a linkben,simán fel tudtam tolni.Etetik az embert,akkor ha szerintük jól működik a meglévő biossal a lap,minek adnak ki kéthavonta újat?

[ Szerkesztve ]

(#1424) troll81 válasza beci43 (#1423) üzenetére


troll81
addikt

igen jogos de mindig sikerül valamit javitani nekik :K hátha többet tudsz kihozni a procidbol kisebb fesz azonos órajelen. más gyártó meg évente 1 et ad max az sem sikerül nekik.mindezek ellenére maradok náluk lap terén :K

(#1425) beci43 válasza troll81 (#1424) üzenetére


beci43
senior tag

Persze,én is :) ,de hivatalos válaszként hogy lehet ilyet megadni?

(#1426) beci43


beci43
senior tag

Én is kérdeznék.

Ez mi lehet?

(#1427) dodoroli válasza beci43 (#1426) üzenetére


dodoroli
tag

Nem megfelelő chipset driver

[ Szerkesztve ]

(#1428) hyperst


hyperst
tag

sziasztok
Egy gyors kérdésem lenne.
Lehet huzni egy i5 4690k procit ezzel a lapal akár bios fisitéssel?
ASRock H97 FATAL1TY PERFORMANCE
Vagy minden képp kell hozzá a z-s lap? Ha igen akkor ez jo választás lenne?
ASRock Z97 FATAL1TY KiLLER

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#1429) zsombor22 válasza hyperst (#1428) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Nem,z-s lap kell a hozzà.
Akàr jó az asrock lap.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1430) szasanyi válasza hyperst (#1428) üzenetére


szasanyi
félisten

Bár ez kimondottan az ASUS Z97/H97 lapok topikja, de elárulom: lehet. ;) A H97 hivatalosan már nem támogatja, csak a Z97 chipset ezért az új BIOS verziókkal már lehet, hogy nem megy (nem tudom pontosan, nincs ilyen lapom).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1431) hyperst válasza szasanyi (#1430) üzenetére


hyperst
tag

Köszönöm a válaszokat, biztos ami biztos inkább kicseréltetem a lapot z-sre. Nem bontom meg a csomagolást.
Üdv

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#1432) beci43 válasza dodoroli (#1427) üzenetére


beci43
senior tag

Nem hinném,ASUS gyári lemezről van,ami frissült.Valami más lesz.

(#1433) beci43 válasza dodoroli (#1427) üzenetére


beci43
senior tag

Neked volt igazad.Manuálisan újra telepítettem és eltűnt a felkiáltójel.Érdekes,mert kb. 2 hete csinálta,előtte nem volt gond.Na mindegy,köszi!

(#1434) dodoroli válasza beci43 (#1433) üzenetére


dodoroli
tag

Nincs mit szívesen :)

(#1435) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali.

Van egy Asus Z97 A lapom. Tegnap új házba költöztettem a gépet. Kérdésem annyi lenne, hogy az miért van, hogy eddig minden hiba nélkül ment, de most volt egy random fagyás amit újraindítással orvosoltam. Ez után bekapcsoláskor a pittyenés után VGA LED felvillan, majd a Boot Device LED világít pirosan egy darabig? Mi ennek az oka és egyáltalán mitől lehet ez? :F

Jelenleg a VGA jobb szellőzése érdekében nem az első, hanem a 2. PCI-expressz slotban van.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#1436) Teaway válasza 2thletme2day (#1435) üzenetére


Teaway
veterán

Tedd át próbaként az elsőbe, hogy úgy is előjön-e.

Nincs itthon csokid??

(#1437) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Sziasztok !

Meg tudná valaki mondani, hogy Maximus VII Genehez adott SupremeFX Impact II felér már hangzásban a jelenlegi ASUS XONAR DX-hez ? :R

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#1438) tlac


tlac
nagyúr

meghülyült a gépem, nem tudom kikapcsolni csak áramtalanítással
rendesen leáll, aztán kb. 1 másodperccel később kb. 3-szor felpörgeti a ventiket, végül elindul...
mi a fene ez?

(#1439) dodoroli válasza tlac (#1438) üzenetére


dodoroli
tag

Szia!
Ilyen nálam is volt egyszer,az AI suite 3 volt a bűnös az EPU része energiagazdálkodásnál.

(#1440) tlac válasza dodoroli (#1439) üzenetére


tlac
nagyúr

de nálam semmi ilyen nincs
el se kell indítanom a win-t, ha már előtte kikapcsolom, akkor is ugyanez van

(#1441) tlac válasza tlac (#1438) üzenetére


tlac
nagyúr

felraktam a legfrissebb biost (valamiért csak másodjára ment fel), de ez sem segített
videokártyát kivéve is jelentkezik a probléma
ötlet?

(#1442) tlac válasza tlac (#1441) üzenetére


tlac
nagyúr

nyomtam neki egy clear cmos-t az alaplapon a pin-eket összekötve, úgy néz ki ez helyretette
nem tudom mit tudott így kiakadni benne...

(#1443) tlac válasza tlac (#1442) üzenetére


tlac
nagyúr

már megint nem ok valami, de most már a cmos clear sem segít
kikapcsolom a gépet és a táp és az egyik venti továbbra is nagyon lassan forog
sőt, ha kikapcsolom a táp hátulján lévő gombbal, akkor is... :W

[ Szerkesztve ]

(#1444) tlac válasza tlac (#1443) üzenetére


tlac
nagyúr

úgy néz ki, hogy talán a a fura hibák akkor kezdnek el jelentkezni, ha az új displayport kábelemmel kötöm össze a videokártyát és a monitort és ilyenkor valami annyira kiakad, hogy hiába teszem vissza a dvi kábelt

ha az alaplap és monitor van ugyanazzal a kábellel összekötve, de nincs berakva a videokártya, akkor sincs gond

de az is lehet hogy csak a véletlen egybeesések tévesztenek meg és továbbra sincs meg a hiba igazi oka

nem értem :W

[ Szerkesztve ]

(#1445) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!
Rendelkezik valaki Z97-AR lappal??

Ezt a távolságot le tudná valaki mérni? Lehet hogy a sima A is jó lenne mert szerintem ebben ugyanaz a távolság lehet...

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1446) Teaway válasza Shodan (#1445) üzenetére


Teaway
veterán

Ez minden lapnál ugyanannyi: 183 mm (lap szél <-> csati közepe)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#1447) Shodan válasza Teaway (#1446) üzenetére


Shodan
addikt

Aha sejtettem :R

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1448) Teaway válasza Shodan (#1447) üzenetére


Teaway
veterán

Nagyon jó az a lap, vedd meg!

Nincs itthon csokid??

(#1449) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Azt szeretnem toletek megkerdezni, hogy mi a lenyeges kulonbseg eme ket alaplap kozott:

MAXIMUS VII HERO

MAXIMUS VII RANGER

Probaltam osszehasonlitani oket a honlapon, hogy egymas mellett lassam a specifikaciokat, de hiaba pipalom be oket, nem talalom hol lehet oket osszehasonlitani.

Koszonom! :)

(#1450) Teaway válasza Lauda (#1449) üzenetére


Teaway
veterán

Jobb felső sarok: Bejelentkezés mellett 2x2 kis négyzet ikon > Összehasonlító lista > Összehasonlítás most

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.