Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Z97

MAXIMUS VII GENE

Intel™ Ethernet + LANGuard + GameFirst III –This is game networking taken to the next level. This is ROG
SupremeFX Impact II + Radar II – New and improved discrete audio card that’s beyond compare
KeyBot + TrueVolt USB - Instant keyboard upgrade and rock-steady 5V USB supply
USB UEFI BIOS and Secure Erase - Award-winning simplicity and factory-fresh conditioning for superb performance
World’s first dual-color PCB with a matte black and red finish

MAXIMUS VII Hero

Intel™ Ethernet + LANGuard + GameFirst III –This is game networking taken to the next level. This is ROG
SupremeFX 2014 + Radar II – New and improved audio that’s beyond compare
KeyBot + TrueVolt USB - Instant keyboard upgrade and rock-steady 5V USB supply
USB UEFI BIOS and Secure Erase - Award-winning simplicity and factory-fresh conditioning for superb performance
World’s first dual-color PCB with a matte black and red finish

MAXIMUS VII Ranger

Intel™ Ethernet + LANGuard + GameFirst III –This is game networking taken to the next level. This is ROG
SupremeFX 2014 + Radar II – New and improved audio that’s beyond compare
KeyBot + TrueVolt USB - Instant keyboard upgrade and rock-steady 5V USB supply
USB UEFI BIOS and Secure Erase - Award-winning simplicity and factory-fresh conditioning for superb performance

GRYPHON Z97

TUF ICe - Your Total Cooling Commander
Thermal Radar 2 - Customized Fan Tuning, Complete System Cooling
TUF Components [TUF 10K Ti-Caps, TUF New Alloy Choke & MOSFETs; Certified by Military-standard] - Certified for Tough Duty
Server-grade Tests - Systematically-tested Stability
ESD(Anti-Surge) - Strong ESD Protection for Extended Component Lifespan

SABERTOOTH Z97 MARK 2

TUF ICe - Your Total Cooling Commander
Thermal Radar 2 - Customized Fan Tuning, Complete System Cooling
TUF Components [TUF 10K Ti-Caps, TUF New Alloy Choke & MOSFETs; Certified by Military-standard] - Certified for Tough Duty
Server-grade Tests - Systematically-tested Stability
ESD(Anti-Surge) - Strong ESD Protection for Extended Component Lifespan

SABERTOOTH Z97 MARK 1

TUF ICe - Your Total Cooling Commander
Thermal Armor with Flow Valve - Total Airflow-boosting Heat Dissipation
TUF Fortifier - Damage Protection and Improved Cooling
Dust Defenders - Repel the Dust, Expand the Lifespan
Thermal Radar 2 - Customized Fan Tuning, Complete System Cooling
TUF Components [TUF 10K Ti-Caps, TUF New Alloy Choke & MOSFETs; Certified by Military-standard] - Certified for Tough Duty

Z97-DELUXE(NFC & WLC)

5-Way Optimization by Dual Intelligent Processors 5 – One click, total system optimization!
Smart bundled with ThunderboltEX II/DUAL, NFC Express 2 & Wireless Charger – Upgrade to super-fast Thunderbolt™ 2 and touch with the future
M.2 & SATA Express - Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s transfer speed
Crystal Sound 2 & dual Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
ASUS HomeCloud with 802.11ac Wi-Fi - Access your PC remotely and stream multimedia content anywhere, anytime
Proven quality – 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.

Z97-DELUXE

5-Way Optimization by Dual Intelligent Processors 5 – One click, total system optimization!
M.2 & SATA Express - Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s transfer speed
Crystal Sound 2 audio and dual Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
ASUS HomeCloud with 802.11ac Wi-Fi - Access your PC remotely and stream multimedia content anywhere, anytime
Proven quality – 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.

Z97-PRO(Wi-Fi ac)

5-Way Optimization by Dual Intelligent Processors 5 – One click, total system optimization!
M.2 & SATA Express - Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s transfer speed
Crystal Sound 2 and Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
ASUS HomeCloud with 802.11ac Wi-Fi - Access your PC remotely and stream multimedia content anywhere, anytime
Proven quality – 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.

Z97-PRO

5-Way Optimization by Dual Intelligent Processors 5 – One click, total system optimization!
M.2 & SATA Express - Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s transfer speed
Crystal Sound 2 and Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
ASUS HomeCloud - Access your PC remotely and stream multimedia content anywhere, anytime
Proven quality – 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.

Z97-A

5-Way Optimization by Dual Intelligent Processors 5 – One click, total system optimization!
M.2 & SATA Express - Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s transfer speed
Crystal Sound 2 and Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
ASUS HomeCloud - Access your PC remotely and stream multimedia content anywhere, anytime
Proven quality – 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.

Z97-C

Proven quality - 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.
Onboard M.2 and SATA Express with 10Gbit/s transfer speeds
Crystal Sound 2 and Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
Fan Xpert 3 - Advanced fan controls for ultimate cooling and quietness
Media-acclaimed UEFI BIOS with new EZ Tuning Wizard
ASUS HomeCloud - A digital PC hub perfect for sharing and home theater

Z97-K

Proven quality - 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.
Crystal Sound 2 - Flawless audio that makes you part of the game
Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s M.2
Fan Xpert 3 - Advanced fan controls for ultimate cooling and quietness
Media-acclaimed UEFI BIOS with new EZ Tuning Wizard
ASUS HomeCloud - A digital PC hub perfect for sharing and home theater

Z97M-PLUS

Proven quality - 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.
Crystal Sound 2 and Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s M.2
Fan Xpert 3 - Advanced fan controls for ultimate cooling and quietness
Media-acclaimed UEFI BIOS with new EZ Tuning Wizard
ASUS HomeCloud - A digital PC hub perfect for sharing and home theater

Z97I-PLUS

An exceptionally-smart layout for ATX-level capability and compatibility
Professionally-engineered audio and Intel Gigabit Ethernet – a game-winning combo!
Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s M.2
ASUS HomeCloud with 802.11ac Wi-Fi – Access your PC remotely and stream multimedia content anywhere, anytime
Proven quality – 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.

H97

H97-PRO

Proven quality - 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.
Onboard M.2 and SATA Express with 10Gbit/s transfer speeds
Crystal Sound 2 and Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
Fan Xpert 3 - Advanced fan controls for ultimate cooling and quietness
Media-acclaimed UEFI BIOS with new EZ Tuning Wizard
ASUS HomeCloud - A digital PC hub perfect for sharing and home theater

H97-PLUS

Proven quality - 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.
Crystal Sound 2 - Flawless audio that makes you part of the game
Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s M.2
Media-acclaimed UEFI BIOS with new EZ Tuning Wizard
Fan Xpert 2+ - Ultimate cooling and quietness
ASUS HomeCloud - A digital PC hub perfect for sharing and home theater

H97M-PLUS

Proven quality - 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.
Crystal Sound 2 and Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s M.2
Media-acclaimed UEFI BIOS with new EZ Tuning Wizard
Fan Xpert 2+ - Ultimate cooling and quietness
ASUS HomeCloud - A digital PC hub perfect for sharing and home theater

H97M-E

Proven quality - 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.
Crystal Sound 2 - Flawless audio that makes you part of the game
Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s M.2
Media-acclaimed UEFI BIOS with new EZ Tuning Wizard
Fan Xpert 2+ - Ultimate cooling and quietness
ASUS HomeCloud - A digital PC hub perfect for sharing and home theater

H97I-PLUS

Proven quality – 5X Protection. 1000+ compatible devices. 7000+ validation hours.
Extra-smart board layout for easy DIY and maximum compatibility
Speed up your system with lightning-fast 10Gb/s M.2
Professionally-engineered audio and Intel Gigabit Ethernet — a game-winning combo!
ASUS HomeCloud - Access your PC remotely and stream multimedia content anywhere, anytime

[ Szerkesztve ]

(#2) westlake válasza csucsbicep (#1) üzenetére


westlake
félisten

MAXIMUS VII GENE 43.300 forint + ÁFA
MAXIMUS VII Hero 44.500 forint + ÁFA
MAXIMUS VII Ranger 38.300 forint + ÁFA
Z97-DELUXE 56.400 forint + ÁFA
Z97-PRO 40.000 forint + ÁFA

Nagyker árak.

Play nice!

(#3) reset


reset
senior tag

Jó vasak! A Z77-es deszkámat ezek közül fogja nyugdíjba küldeni vmelyik...

(#4) csucsbicep válasza reset (#3) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én Ranger/Pro/ Mark2 trióból veszem valamelyiket.

(#5) reset válasza csucsbicep (#4) üzenetére


reset
senior tag

Én meg az NFC-s Z97-es Deluxe-on tartom rajta a szemem...Az NFC már a mobilomon jelen van, el tudnék képzelni "mellé" egy ilyen lapot...

[ Szerkesztve ]

(#6) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

(#7) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

(#8) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Nálam Gryphon Z97 lesz a befutó :K
Mo.-n még nem találtam sehol :N

Shadow&Dust.....

(#9) szacsee


szacsee
nagyúr

Jöhetnének a tapasztalatok.
40-50K-t költenék rá max a deszkára, ide leírtam a véleményem.
CPU feszellátó áramkör hűtőborda mennyire melegszik, vannak e bios bug-ok és ha igen, akkor mik?
Venti vezérlés korrekt mint az eddigi deszkákon? :R

(#10) Erdei88


Erdei88
veterán

Mai napon megérkezett a Maximus VII Ranger.
A napokban fogom tesztelgetni. Első neki futásra a bios-ban rengeteg opció, jóval több mint ami eddig az Extreme 4-en volt, gyanítom legalább a feléhez hozzá sem fogok nyúlni, de azért utána olvasok mindennek.

Az AI Suite nagyon tetszik, rengetek állítási lehetőség, finomhangolás.

Pár óra használat után eddig szimpatikus, a Z87 Extreme 4 után, annak ellenére hogy 1,5x annyiba kerül

(#11) csucsbicep válasza szacsee (#9) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nincs Sata Express a Heron és a Rangeren, de amúgy szerintem rendben vannak. Rangeren mások a tekercsek, bár az nem tudom, hogy 8 fázisos valójában, vagy fázisonként 2 tekercsel rendelkezik, de tuningban tesztek alapján hozza a kötelezőt, sok helyen ráver a Z97-A-ra.
Illetve a Ranger szerintem még mindig jobb választás, mint a Mark2, amin DVI/D-SUB/M.2 és Sata Express sincs.

(#12) szacsee válasza Erdei88 (#10) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fejleményeket írhatod nyugodtan. :DD
A deszka tetszik, igaz kevésnek tűnik a kondik száma a cpu tápellátás körül, de a Gryphon is hasonló felépítésű, gondolom ez is 8 fázisú... sőt biztos (csupasz pikcsör alapján).
Egy valamire lennék kíváncsi... asrock és asus is egy dromedár bordát tett a vrm-re, igaz asus hőcsővel kötötte össze (asrock-ot nem néztem közelebbről), az viszont érdekelne, hogy toronyhűtővel hűtve a procit (vagy vízzel) ahol kevés a borda hűtése milyen meleg lesz a borda?
Nálam Z68 Ext.3 Gen3-nál elég meleg tud lenni játékok után, pedig a Macho alá belógatom elég jól a TY-147-et, hogy hűtse a feszellátó áramköröket is. Igaz ez egy kényes széria, mert 04ahgy szerint pár már megsült toronyhűtő használata mellett. Ha minden igaz váltani szeretnék LGA 1150-re, ha eladom a gépet, ezért nézelődöm.
Hőmérséklet szenzorok mit látnak? Venti szabályozás korrekt?
Lan csatinál nem írják, összehasonlításnál a Game First fícsört, de a főoldalon betolja a képembe az asus, gondolom ez valami cfos szerű progi lehet.... :F
Cicereg a deszka/táp üresjáratban? PCH mennyire melegszik, mert méretét tekintve elég nagynak látszik, kérdés az, hogy hatékony-e?
Választ előre is köszi és grat a deszkához! :))

csucsbicep Sata Express-t csak megemlítettem a másik topikban, de igazából nekem nem szempont.
Korrekt CPU áramellátás, ami lehetőleg torony, vagy vízhűtéssel sem melegszik túl.
Normális int. hang, amire az 5.1-es hangfalrendszerem rá tudom kötni, illetve lehetőleg ne sercegjen a hangfal/füles, ha HDD seekel, vagy usb-s egeret huzkodom.
Intelligens venti szabályozás, DP/HDMI, vagy DVI/HDMI legyen kivezetve, elegendő USB csati (most 8 kivezetés van a házon, így abból nem lesz hiány 6 x USB2.0 és 2xUSB3.0)
Normális PCH borda, aminél nem kell parázni, ha egy batár VGA rálóg. Korrekt elrendezés... nagyjából ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#13) csucsbicep válasza szacsee (#12) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egy tesztben mertek a pch es a vrmek hojet alapon es komolyabb tuningal. Majd, ha geprol leszek megkeresem, de a Ranger az egyik leghuvosebb volt.
A Rogokon levo hangcucc eleg jol vizsgazott, ahogy nezegettem.
A ventiszabalyzas a leheto legjobb. Igaz en csak FanXpert 2 hasznaltam, de tudta kezelni a 3 pines ventiket is. Grafikonon beallitod, hogyan akarod a fordulatot a ho fuggvenyeben. Adhatsz fix fordulatot is. Az Extreme4-em fancontrollja fapad ezekhez kepest.
Kivezetesek, amiket irtal szerintem megvan tobbsegen.

(#14) sTa


sTa
csendes tag

Sziasztok, most raktam össze rgy gépet asus z97 pro alaplappal de amikor elindítom azt írja ki hogy "cpu fan error". A biosba lépve azt mutatja, hogy 1000-1200 rom-én pörög a proci pedig 50 fokos. Már többször újra ràtettem a hűtőt de ennél jobban nem bírom. A másik problémám pedig, hogy nem lép be a windowsba hanem mindíg a biosból kell bootolnom az ssd-t. Előre is köszönöm a segítséget!

(#15) csucsbicep válasza sTa (#14) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Biztos, hogy a proci hűtőjének a ventilátorát a CPU Fan nevű aljzatba dugtad?
Boot sorrend, hogy van beállítva?

(#16) sTa válasza csucsbicep (#15) üzenetére


sTa
csendes tag

Ha nem abba dugnám akkor is működne csak nem megfelelően? de szerintem abba dugtam. Egy 250 gigás ssd-èn kívül nincs más eszköz a géphez csatlaakoztatva szóval mindegy nek kellene lennie a boot sorrendnek nem?

[ Szerkesztve ]

(#17) csucsbicep válasza sTa (#16) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Persze, működne másik ventialjzatból is.

(#18) sTa válasza csucsbicep (#17) üzenetére


sTa
csendes tag

Megnéztem, nem abba dugtam...figyelmetlen voltam. Köszönöm szépen a válaszod!

(#19) Erdei88 válasza szacsee (#12) üzenetére


Erdei88
veterán

Talán a Haswell Refresh-el lenne esélyem jobban terhelni a lapot.
Jelenleg nincs szívem 70-90 fok között Prime/LinXeltetni.

3 olyan hőmérséklet van amiről fogalmam sincsen, igyekszem utána olvasni

(#20) csucsbicep válasza Erdei88 (#19) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tuningban van vmi változás ez E4-hez képest? Én is ilyen lapról akarok váltani.

(#21) Erdei88 válasza csucsbicep (#20) üzenetére


Erdei88
veterán

Egy óvatos Prime-ot megpróbálok, de én Adoptive módban használom.
Megnézem Fix fesszel, de szerintem csak holnap lesz rá időm
Jelenleg 4,3Ghz-n megy benne a proci 1,25V-al, de az Extreme 4-ben 1,23V-al ment. Ezt csak hasraütés-szerűen állítottam be

A GameFirst progit is felraktam, de nem igazán sikerült rájönnöm, hogy miért is jó nekem.

A biosza viszont nagyon tetszik, átlátható,minden opció 1 mondattal magyarázva. Ha másra nem, kiindulási pontnak tökéletes

(#22) szacsee válasza Erdei88 (#21) üzenetére


szacsee
nagyúr

Asrockok Z68-nál a valós feszhez képest kevesebbet mutattak Cpu-z-ben, így lehet a mostani 1,25v megegyezik az asrock 1,23v-jával. :)
LLC feszesebbre állításával 0,05-0,07V is lehet a valós és a sw-es mérés között (asrock llc1-el).

[ Szerkesztve ]

(#23) szacsee válasza csucsbicep (#13) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz az infót, UEFI/bios - ból is működik a venti vezérlés ezeknél a deszkáknál, vagy csak fanxpert progival?
Ha gép közelbe kerülsz megoszthatnád a linket, mert azzal a tesztel még nem futottam össze. :R

(#24) szacsee


szacsee
nagyúr

Asus Z97 Review lista:

Z97-es deszkák:
Asus Z97-A
Asus Z97-Deluxe
Asus Z97-Pro
Asus Z97-Pro Wi-fi AC
Asus Z97-WS
Asus Z97-I Plus

Maximus sorozat:
Asus Maximus VII Gene Z97
Asus Maximus VII Ranger
Asus Maximus VII Hero

TUF sorozat:
ASUS TUF Sabertooth Z97 Mark1

Kis érdekesség akit érdekel:
Hero és Gene CPU feszellátó áramköre nagyon hasonló, meg merem kockáztatni, hogy egyezik.
Itt pedig a Ranger csupaszon. (forrás ocaholic)
A Nuvotron chip mennyire lehet vajon meleg a PCH borda alatt?

(#25) csucsbicep válasza szacsee (#23) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez az: [link], igaz csak a borda hőjét mérték.

(#26) jeni


jeni
félisten

üdv
az új Z97 deszkákban az M.2 csatolás miben tér el az mSATA csatolástól,hogy csak gyorsabb?
fizikailag azonosak?

(#27) szacsee válasza jeni (#26) üzenetére


szacsee
nagyúr

Más csatolófelület és az mSata ha jól tudom a SATA portra van rádrótozva, addig az M2 PCI-E 2.0-s szálból 2-t foglal le.
Igaz arra kíváncsi lennék, hogy melyik csatlakozóval osztozkodik, mert a manualokban nem nagyon említik.

csucsbicep: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#28) jeni válasza szacsee (#27) üzenetére


jeni
félisten

tehát akkor az msata SSD-k szépen elhalnak mint az IDE portok?

(#29) szacsee válasza jeni (#28) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen az M.2. az utód, hacsak nem noti vonalon viszik tovább...

(#30) jeni válasza szacsee (#29) üzenetére


jeni
félisten

ebben az esetben az mSata sem lesznek nagyon a laptopokban,mivel az M.2 szinte ugyan olyan kicsi méretű sőt gyorsabb,így a notiban sem lesz életképes.
legyártják az összeset míg ki nem fognak a készletből és áttérnek a notisok az M.2-re előbb utóbb váltanak,
nagy a verseny,nekik is lépniük kell az adatsebességet illetően.

(#31) headhunter86


headhunter86
senior tag

Sziasztok,

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy szeretném használni a WOL-t (Wake On LAN) bizonyos mértékben működik is. Windows beállítva, BIOS beállítva, Router beállítva. Ébreszt is, ideig óráig. Rendes shutdown-ot nyomok neki. BIOS-ban a PCIE-t ébren tartja, tehát a LAN figyeli a magic packeteket. Kikapcsolás után megy is, viszont egy kis idő elteltével már nem ébred fel. Valami kikapcsolja a rendszert és nem figyeli a magic packeteket. Nem tudom pontosan mennyi ez a kis idő, de 5 perccel később még ébreszt, de egy két óra elteltével már nem. Windows-ban kikapcsoltam a fast startupot, mert tudom hogy ezt ki kell.

Másik kérdésem pedig az lenne, hogy FRAPS-on kívül milyen olyan progi van amivel kiírathatom az FPS-t a Proci + VGA hőmérsékleteket és mindenféle hasonló ilyen infót játék alatt.

Ja az alaplapom egy ASUS Maximus VII Ranger.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#32) szacsee válasza headhunter86 (#31) üzenetére


szacsee
nagyúr

MSI Afterburner, ha kell más is pl CPU hőmérséklet, VGA mem, vrm hőmérséklet, akkor HWinfo-t tedd még fel és állítsd be a sensor fülnél hogy osd-ben menjen, így afterburner+hwinfo-val mutat mindent.

Erp és tsai nincsenek aktiválva az uefi-ben. valami ott van elállítva, mert 5 perc kikapcs után az OS nem nagyon pofázik bele a felébresztésbe ha jól sejtem.

(#33) headhunter86 válasza szacsee (#32) üzenetére


headhunter86
senior tag

Köszi, kipróbálom!

Így van beállítva a BIOS-ban:

Így jó?

Ezt az Intel Smart Rapid technology-t érdemes bekapcsolni? SSD-m van, azon fut a Windows. Csak mert látom valami ilyesmihez van köze. Alapból ki van kapcsolva.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#34) szacsee válasza headhunter86 (#33) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bios beállítás jónak tűnik.
ISRT-t nem kell bekapcsolni, ha az OS az SSD-n van. Akkor van értelme, ha kisebb SSD-d van és gyorsítani szeretnél a rendszeren.

(#35) headhunter86 válasza szacsee (#34) üzenetére


headhunter86
senior tag

Kösz, én voltam a hülye. Nem állítottam át a routerban a MAC címét a gépemnek alaplapcsere után :S.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#36) Soti2


Soti2
csendes tag

Sziasztok!
A következő konfigom van:
- Asus P8Z77-V alaplap
- I5 3570K proci

Szerintetek érdemes lenne egy ilyen konfigra váltani?:
- ASUS Z97-PRO(Wi-Fi ac)
- INTEL Core i5-4690

Előre is köszi!

(#37) headhunter86 válasza Soti2 (#36) üzenetére


headhunter86
senior tag

Z-s alaplapot csak akkor vegyél, ha veszel mellé egy K-s processzort is.
Szerintem amúgy a mostani procid bőven jó még. Én egy FX-6100-ról váltottam egy i5-4670K-ra, de még Watch Dogs alatt is alszik a CPU, GPU meg majd megdöglik :)
Mi miatt fontolod a cserét?

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#38) Soti2 válasza headhunter86 (#37) üzenetére


Soti2
csendes tag

Igazából nem húzom a procit, már nem is játszom, inkább HD filmeket nézek.
Képkártyát nem használok és az új GPU miatt cserélném!
Na meg az új varázsa ugye... :DD

(#39) Soti2 válasza headhunter86 (#37) üzenetére


Soti2
csendes tag

Ha nem húzom akkor egy H97-PRO is elég lenne szerintetek?
Tudásilag ugyan annyit tud a tuningot kivéve?
Mert árba sokkal jobb lenne!

(#40) csucsbicep válasza Soti2 (#38) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha csak filmezel, akkor jobban jarsz egy amd apuval, olcsobban kijossz es erosebb benne az igp is.

(#41) headhunter86 válasza Soti2 (#39) üzenetére


headhunter86
senior tag

Annyira nagy szakértő nem vagyok, de nekem is azt tanácsolták, hogy ha nem veszek K-s processzort akkor teljesen felesleges a Z-s alaplap. Aztán végül K-s procit és Z-s alaplapot vettem.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#42) Soti2 válasza csucsbicep (#40) üzenetére


Soti2
csendes tag

Hát AMD-m még sose volt, mindig csak intelt vettem!

(#43) Soti2


Soti2
csendes tag

Ez piszkálja a fantáziámat most nagyon: ASUS H97-PRO

Valami vélemény valakinek?

(#44) csucsbicep válasza Soti2 (#43) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez a lap jo valasztas, ha nem K-s profit veszel ala.

(#45) Soti2 válasza csucsbicep (#44) üzenetére


Soti2
csendes tag

Egy i5-4690-re gondoltam.

(#46) csucsbicep válasza Soti2 (#45) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az ala tokeletes valasztas, elegedett leszel vele.

(#47) Soti2 válasza csucsbicep (#46) üzenetére


Soti2
csendes tag

akkor meg is rendelem, péntekre remélem itt lesz, és a hétvégén tesztelhetem! :)

(#48) reset


reset
senior tag

Hali!
A Z97-es lapok támogatják a Virtut? - nem nagyon találtam rá utalást...

(#49) jeni válasza reset (#48) üzenetére


jeni
félisten

Üdv

Evga szerint van támogatása.

LucidLogix Virtu MVP 2.0 Support

(#50) reset válasza jeni (#49) üzenetére


reset
senior tag

Köszi! Itt valóban a feature-listán van...A többi deszkánál még nem nagyon láttam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.