Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Achill3uS


Achill3uS
veterán

ha senki nem rak róla be info-t, akkor megnyitom én, hamár a giga-nak van :D

Asus P6T Deluxe: Images and information from the X58 boards - SLI support confirmed


[big]

katt777 cikke az alaplapról.

A beállítások táblázatának módosult linkje

[ Módosította: Foglalt név ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

pontosabban lefordítva:
16fázisú táp ellátás a procinak
3fázis a ramoknak (gondolom ez a triple channel miatt...)
Érdekes helyen van a cmos elem.
A hűtése elméletben hatékonynak tűnik (habár a chipset hőleadását nem ismerve elég relativ..)

(#3) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Most jutott eszembe mi lehet majd az x58-as rog asus lapon majd ?
Mivel a rog úgyebár a deluxe kategóriát is übereli. :U

(#4) gV válasza ADAM1337 (#3) üzenetére


gV
őstag

talán 32 fázisú táp ellátás a procinak

[ Szerkesztve ]

(#5) ADAM1337 válasza gV (#4) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem hinném 8 is elég quad tuningra (lásd giga p45-ds4 v p45dq6).
Bár nehalem fogyasztását nézve érdekes lehet.

(#6) Achill3uS válasza gV (#4) üzenetére


Achill3uS
veterán

:DDD lehet hehe

btw ez a 16 is csak 8 valójában, mint ahogy a giga 12-je is csak 6, "kamu fázisok".
3 fázisnak semmi köze a tri-channel-hez, az összes X48-as lapon is annyi van.
hűtésre visszatérve énis tartok tőle, hogy kicsit kevés lesz, 4 nativ mag, tri-channel fogja fűteni azt a chipsetet rendesen, főleg ha még rádobják az nf200-akat is a lapra...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7) Ottoka válasza Achill3uS (#6) üzenetére


Ottoka
őstag

Mikortól lehet ezeket venni? November?

Mezőhegyes

(#8) keIdor válasza Ottoka (#7) üzenetére


keIdor
titán

Kis szerencsével Október vége is akár... de mindegy, mert a procikat úgyis meg kell várni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) mindfreak


mindfreak
őstag

Ha kétslotos a VGA hűtése és esetleg még CF/SLI is, akkor hogy fogom használni a PCI csatikat? Ehh... :U

(#10) Martin2004 válasza ADAM1337 (#3) üzenetére


Martin2004
tag

Szvsz nem fogja überelni, a SCSI-támogatást tuti leveszik róla.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#11) Ottoka válasza Martin2004 (#10) üzenetére


Ottoka
őstag

Sztem a rog lapokon lesz majd az nvidiás sli chip nem? Meg a szokásos dolgok, lcd, víz a chipseten, stb

mindfeak: egy slotos vízzel hűtött karikkal :)

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#12) whitehand válasza Achill3uS (#6) üzenetére


whitehand
senior tag

mivel a prociban lesz a memvezérlő igy a chipsetet nem fogja füteni, legalábbis nem kéne neki :D

(#13) whitehand válasza ADAM1337 (#3) üzenetére


whitehand
senior tag

ez rog alaplap

(#14) whitehand


whitehand
senior tag

(#15) westlake válasza whitehand (#13) üzenetére


westlake
félisten

en direkt nem szoltam, hogy (valoszinuleg) ebbol a tipusbol nem lesz ennel fullosabb valtozat.. kivancsi voltam, mikor esik le valakinek ;]

Play nice!

(#16) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Csinos lap, de minek a 6db mem slot. :F Nagyon eröltetik ezzel az új X58-al.:U

(#17) westlake válasza SzlobiG (#16) üzenetére


westlake
félisten

talan a 2x tri-channel miatt? a mostani lapokon is 2x2 slot van, pontosan azert hogy 2 dual channel-re legyen lehetoseg..

Play nice!

(#18) Hulk24 válasza westlake (#17) üzenetére


Hulk24
aktív tag

szerintetek mennyi lesz az induló ára?

(#19) SzlobiG válasza westlake (#17) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm, valóban, csak fura, hogy ott a 6db slot.:)

(#20) #19617792 válasza SzlobiG (#16) üzenetére


#19617792
törölt tag

Kívácsi lennék, hogy ASRock összehozza-e: 6 db slot, 1 pár DDR1-es, 1 DDR2-es, 1 pár DDR3-as a lapon, na ez lenne hibrid orgia. ;] ;]

ON: Egy jódrabig nem lesz hétköznapi egy Nehalemes konfig. :(

(#21) SzlobiG válasza #19617792 (#20) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ők azok akik megcsinálják.:D

(#22) whitehand válasza SzlobiG (#21) üzenetére


whitehand
senior tag

:C

(#23) whitehand válasza westlake (#15) üzenetére


whitehand
senior tag

Szerintem lesz fullosabb csak talán jövöre idén meg gyengébben felszerelt is fog kijönni

(#24) westlake válasza whitehand (#23) üzenetére


westlake
félisten

mi lehetne ennel meg fullosabb?

Play nice!

(#25) SzlobiG válasza westlake (#24) üzenetére


SzlobiG
félisten

Rampage...

(#26) westlake válasza SzlobiG (#25) üzenetére


westlake
félisten

ugy ertettem, hogy milyen funkciokban, feature-okben.. nem neveben :U

Play nice!

(#27) whitehand válasza westlake (#26) üzenetére


whitehand
senior tag

Vizhütés, extreme huzhatóság, hömérséklet mérés, kvfőzés stb. :D tudnak kitalálni hozzá böven ne féltsd te az asust :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#28) Nyugdíjas válasza whitehand (#27) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondjuk ASUS gyári vizei eddig a kirakatba valók voltak,de szerintem a jövőben se sokat várjunk tőlük.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#29) whitehand válasza Nyugdíjas (#28) üzenetére


whitehand
senior tag

az számit? :D attól még rárakják és extreme lesz a lap :DD bár a rampage extreme hiába kaki a vizhütés rajta nem kicsit extrém tuninglap :Y :R

(#30) westlake válasza whitehand (#27) üzenetére


westlake
félisten

vihutes az se verzion szokottl lenni.. biztos vagyok benne, hogy ez a lap mar eleve rog szintre van jaratva :U :B (lehet, hogy alacsonabb felszereltsegu kijon ebbol a lapbol, de szerintem fullosabb mar nem)

Play nice!

(#31) Ottoka válasza westlake (#15) üzenetére


Ottoka
őstag

Biztosak voltunk benne hogy tudod hogy (valószínűleg) ez a rog lap....

Mezőhegyes

(#32) westlake válasza Ottoka (#31) üzenetére


westlake
félisten

koszonjuk a hasznos informaciot..

Play nice!

(#33) Achill3uS válasza westlake (#30) üzenetére


Achill3uS
veterán

ASUS X58 launch-on volt róla szó, hogy lesz rog lap ;)
ezen még nincs még se tweak it, se nf200, márpedig nagy valószinüséggel lesz intel x58-as lap sli support-al, ami nem müködik anélkül a chipset nélkül... jobb hűtést / design-t pedig még el lehet képzelni, cserélhető elemekkel mint a Rampage Extreme esetében... szóval én biztos vagyok benne, hogy van ezt hová fokozni, nem véletlenül fektetnek ennyi energiát a tuning, rog részlegbe, hogy veszni hagyják, eddig is volt chipsetenként jópár lap verzió... (X48: DDR3: P5E3 Premium, P5E64 WS Evo, Rampage Extreme, DDR2: Rampage Formula és P5E Deluxe is)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#34) Achill3uS válasza whitehand (#12) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez jogos, gondolatmeneti hiba volt sry, de majd kiderül :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#35) whitehand válasza Achill3uS (#33) üzenetére


whitehand
senior tag

tweakit van rajta csak nem a lapon hanem kapott egy külsö egységet OC Palm néven és én ugy tudom h ezen is van nf 200

(#36) Achill3uS válasza whitehand (#35) üzenetére


Achill3uS
veterán

ismerem az oc palmot, ott voltam a bemutatóján :D de a rog lapokon (amiket elsosorban tuningra szánnak) hidd el hogy lesz tweakit, hogy ne csak egy usb-s kütyüt kelljen nyomkodni - legalábbis nagyon remélem...
nf200 ezen a lapon még nincs, nézd meg közelebbről, az egy eléggé feltünő chipset lenne + hütés ect, ez csak CF...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#37) westlake válasza Achill3uS (#36) üzenetére


westlake
félisten

jelen allas mellett engem nem is kulonosobben zavarna, ha egy plusz chip nem futene a lapot feleslegesen :U

Play nice!

(#38) keIdor válasza westlake (#37) üzenetére


keIdor
titán

Ezzel nem vagy egyedűl... :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#39) Achill3uS válasza westlake (#37) üzenetére


Achill3uS
veterán

hehe, és reménykedj, hogy csak 1 lesz rajta... fain kis lapszörnyek lehetnek 2-3 chipset-el még ebből az x58 sli kombóból szvsz :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#40) westlake válasza Achill3uS (#39) üzenetére


westlake
félisten

nekem ne legyenek "lapszornyek".. nalam nem attol jo egy lap, hogy 720 millio ic van raforrasztva.. nekem az a lenyeg, hogy minel egyszerubb tervezesu legyen, jo legyen a tuningolhatosag, a feszellatas, a bios-a ne legyen tulbonyolitva, de megis szeles korben lehessen allitani a dolgokat ;)

Play nice!

(#41) westlake


westlake
félisten

meg egy kis info ;)
es ez mar final lap ;)

Play nice!

(#42) whitehand válasza Achill3uS (#36) üzenetére


whitehand
senior tag

[link] ajánlom figyelmedbe :)

(#43) westlake válasza whitehand (#42) üzenetére


westlake
félisten

szerintem tuti, hogy a lapgyartoknal fog beprobalkozni az nvidia, nem pedig az intelnel.. tobb lovet le lehet huzni a sok-sok gyartorol, mint at inteltol.. foleg, ha csak bios engedelyezesre lesz szukseg..

Play nice!

(#44) tlac válasza westlake (#43) üzenetére


tlac
nagyúr

és akkor az intel lapokban nem fog működni? :D

(#45) westlake válasza tlac (#44) üzenetére


westlake
félisten

tudom, hogy tudod, hogy hogy ertettem :B

Play nice!

(#46) tlac válasza westlake (#45) üzenetére


tlac
nagyúr

viszont én nem vagyok biztos benne, hogy úgy értetted, ahogy gondoltam :D
az intel "márkájú" lapokra (tehát nem a giga, asus...) gondoltam

(#47) Achill3uS válasza whitehand (#42) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem értem a problémád? ettől én most látni fogom a nem létező nf 200-at a p6t-n? :D
egy szimpla sli-hez valóban nincs rá szükség (ha persze az engedélyezve lesz), de komoly lapokról lévén szó (és mint mondtátok nem lesz ennél fullosabb..) 3-way-ben kell gondolkodni, ami ezen a lapon fizikailag is kivitelezhetetlen...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#48) whitehand válasza Achill3uS (#47) üzenetére


whitehand
senior tag

azért valljuk be ez már szörszálhasogatás :D

(#49) Achill3uS válasza whitehand (#48) üzenetére


Achill3uS
veterán

jolvan :D a lényegen nem változtat, fullos x58 sli lap bizony tele lesz chipsettel, és rog ...valami... névre fog hallgatni, ezt készpénznek is lehet venni :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#50) Nyugdíjas válasza whitehand (#48) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ne szólj be az öreg tuningernek,mert ugyis megjárod :DDD ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.