Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Shkiz0 válasza JanR (#899) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az i7-es topicban hamarabb kapsz választ

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#902) JanR válasza Shkiz0 (#901) üzenetére


JanR
addikt

Igen, erre kenytelen voltam magamtol rajonni :)

Csak azt nem ertem, ha ennyire inaktiv ez a forum, akkor miert megy meg? :U

(#903) LackoMester


LackoMester
addikt

Hello, szevasztook
nagyon gondolkodom egy ilyen deszkán, valakinek valami tanácsa ( mindenképp SATA3 lap kell ) [link]
köszi
üdv. LackoMester

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#904) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Sziasztok !
Most vettem 1 Asus P6T Deluxe v2-t a régi Audigy2 ZS-met belerakjam vagy már kukázzam ki a gépből?

(#905) SzlobiG válasza DLDKox (#904) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha nem kell 7.1, akkor maradhat audigy még mindég jobban szól mint akármelyik integrált megoldás.

(#906) DLDKox válasza SzlobiG (#905) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Nem kell. Igazából 1 Logitech Z2300 van rákötve ha filmet nézek akkor meg digitálisan megy ki a jel a házimozi erősítőre. Akkor megtartom ha azt mondod, hogy jobb. Köszönöm az infót.

(#907) SzlobiG válasza DLDKox (#906) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindenképp jobb szebben szól szvsz az audigy, de próbáld ki szerintem az integrált után tennéd vissza.:)

(#908) DLDKox válasza SzlobiG (#907) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Tényleg szebben szól. Maradt benne. Köszönöm még1x a segítséget.

(#909) TTomax


TTomax
nagyúr

P6TD-hez van 0501-es bios,rakjátok fel szárnyal a lap tőle...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#910) ImI87 válasza TTomax (#909) üzenetére


ImI87
őstag

Hello!
Mi változott tőle? Hogy érted, hogy szárnyal? :F

(#911) TTomax válasza ImI87 (#910) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát elkiabáltam azt hittem megvan a 22X200 1.35vcore-val...hát nem lett....főleg nem HT on...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#912) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Szerintetek hozzányúljak valamelyik értékhez?
Így vettem a cuccot belőve helyesek az értékek?

CPU Voltage 1,2
CPU PLL Voltage 1,9
QPI/DRAM 1,26875
IOH Voltage 1,18
ICH Voltage 1,20
DRAM BUS Voltage 1,64
UCLK Frequency 3208 Mhz
QPI Link 7218

Ja és 3800 mhz en fut a proci.

[ Szerkesztve ]

(#913) DLDKox válasza DLDKox (#912) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Este tesztelgettem és valami nem jó így :-(
Érdekes mert Linx és Prime fut szépen viszont Everest Stess Test lefagy.
Valami ötlet, hogy melyik értékkel kezdjem a fesz emelést?

(#914) TTomax válasza DLDKox (#913) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha HT on akkor szerintem még kéne a procinak egy kis fesz.... ezek az én beállításaim... HT bekapcsolva....
[link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#915) DLDKox válasza TTomax (#914) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Köszön ha hazaérek nekiesek és tesztelek ;)

(#916) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Melyik a jobb valasztas egy Giga UD5 vagy egy Asus P6T WS Pro? Egy 930-as I7 lesz benne nyuzva, ha lehet akkor elfogulatlan valaszt kernek. :) Koszi.

(#917) DLDKox válasza TTomax (#914) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Sajnos valamiért így sem stabil nálam. Az előző gazdájánál az volt a leírt beállításokkal, habár neki nagyobb tápja van. Lehet köze annak, hogy az én tápomon csak +4 pines a 12 Volt?

(#918) theniel


theniel
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy honnan tudom, amikor egy új alaplapot veszek a boltban, hogy bontatlan. Úgy értem a nagyker kibontja és matricázza vagy mi. De honnan tudom, hogy nem tesztelgették vagy használták már előtte? Nincs benne valami árulkodó jel? Elfeketedik valami, vagy az első használatnál leolvad? Vagy esetleg egy km óra?

(#919) Shkiz0 válasza theniel (#918) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nagyker nem nagyon szokta, legalább is a Ramiris, vagy ha igen akkor úgy hogy nem is lehet észrevenni. Mi onnan szoktunk venni mindent és mondom látszólag nincs. Kiskerek, mint ahol én is dolgozok fel szoktuk bontani és teszünk rá egy matricát ami a gari miatt kell.
És hidd el hogy nagy, és a kiskerek többsége se nagyon szokta kibontani és tesztelgetni puszta jókedvből.
Elfeketedés meg leolvadás meg pláne nincs, ez egy nagy butaság.
Amúgy ha rajta vannak a foglalatokon a védők, (pl proci) vagy matricák (ram slotok) stb akkor nagy valószínűséggel nem volt kibontva, de ez nem zárja ki, mert vissza lehet szépen tenni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#920) theniel válasza Shkiz0 (#919) üzenetére


theniel
aktív tag

Szóval nem lehet megállapítani.
Aztán ha jól széthajtottak benne 1000 fokon egy procit meg a lapot is akkor én majd nem értem miért melegszik, meg stb.
Azért a lapgyártók kitalálhatnának valamit, hogy az első tulaj tuti első tulaj legyen, mert ez így elég nagy lutri.

(#921) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Tuningnál van köze a stabilitáshoz annak, hogy az én tápomon csak +4 pines a 12 Volt?

(#922) Shkiz0 válasza theniel (#920) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem tudom mire fel vagy ennyire beparázva, de mondom hogy a boltok nem fogják felbontogatni minden ok nélkül a lapokat, és nekiállni tesztelni.
1: Nem érdekük,
2: Ha kiderülne akkor megüthetik a bokájukat.

Mellesleg széthajtani se 1-2 perc. Ha agyon feszelnék a lapot akkor is kellene egy kis idő mire beadná a kulcsot.
Másik hogy tényleg nem értem mit vagy ezen kiakadva, mert ha újonnan veszed akkor van rá garid, és tök mind1 hogy meghal e vagy sem, mert van rá garid és cserélik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#923) Shkiz0 válasza DLDKox (#921) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem sincs mind a kettő bedugva, de kipróbáltam kettővel is de nem volt válltozás. Ergó szerintem nem nagyon van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#924) theniel válasza Shkiz0 (#922) üzenetére


theniel
aktív tag

Azért kezdtem el agyalni, mert hétfőn szólt a bolt, hogy náluk van a lapom amit 20 napja rendeltem meg.
Kedden reggel hívtam őket, hogy mennék.
Mondták, hogy jó, de majd azért szólnak még egyszer, mert még csak most vannak a nagykerben a cuccért.
Aztán délután megint hívtam őket. Akkor meg azt mondták, hogy még nem voltak a nagykerben, de pár óra és elhozzák.
Este hívtam őket megint. Akkor közölték, hogy a nagykernél van, de az valamit variál vele.
Ez egy P6X58D , szóval elég új lap és hiánycikkes is.
Szóval elindult az agyam, hogy mi is történik itt.

Amellett meg volt, hogy egy passzív hűtésű videókártyára váltottam és úgy felmelegítette a lapot, hogy csak na. Utána meg már hiába cseréltem vissza ventisre, a lap már melegebb volt átlagban, mint előtte.

[ Szerkesztve ]

(#925) DLDKox válasza Shkiz0 (#923) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Köszi akkor próbálkozok tovább.

(#926) Galdemorph


Galdemorph
csendes tag

Sziasztok véleményt szeretnék kérni az alábbikét memoria kit közül melyiket ajánlanátok jobban deluxe v2-höz? Főleg játékra kell..

Kingston DDR3-RAM 3GB PC3-1800 HyperX XMP Kit

Corsair XMS3 Dominator DDR3-RAM 3GB PC3-1600 Kit

Köszi:)

Vagy esetleg vmi jobb kb 25-30 közöttig?

[ Szerkesztve ]

(#927) romero28 válasza Galdemorph (#926) üzenetére


romero28
senior tag

sztem teljesen jó mindkettő :K

(#928) cukor_


cukor_
csendes tag

Sziasztok!
Van egy sima P6T alaplapom.
Pár napja azt csinálja, hogy ha teljesen áramtalanítom akkor elfelejti bios-ban az összes beállítás és a dátumot időt is természetesen. Kicseréltem az elemet, de továbbra is.
Ha simán csak kikapcsolom, de áram alatt van akkor nincs semmi gond.
Valaki tudna segíteni, hogy mi okozhatja?

(#929) ImI87


ImI87
őstag

sorry, nem ide akartam :B

[ Szerkesztve ]

(#930) cukor_ válasza romero28 (#890) üzenetére


cukor_
csendes tag

Sziasztok.

Nekem is van egy ASUS P6T alaplapom és szintén elfelejti a bios és cmos beállításokat ha áramtalanítom. Láttam, hogy már más is panaszkodott erre... Ezek szerint szériahibás lehet :(
Esetleg talált már erre valaki megoldást vagy viszem vissza gariban kicserélni? De akkor ugyan ilyet kapok és ugyan ez lesz megint a hiba...

(#931) strebacom válasza cukor_ (#930) üzenetére


strebacom
senior tag

Az alaplapon levö memóriavédö elem , lemerült, általában, már 2volt környékén jelentkezik ez a hiba.... a tipusa: CR2032.....de valami jobb tipust vegyél bele....
;)

(#932) cukor_ válasza strebacom (#931) üzenetére


cukor_
csendes tag

Igen az elemet természetesen kicseréltem.
Ezen kívül a bios is lett frissítve, hátha az okozza. De ugyan az a hiba.

(#933) Foo


Foo
tag

Sziasztok!

Asus P6T_deluxe_v2 lapom van, 1003-as biossal, hozzá 3x2GB RAM 1600mhz-es corsair a megfelelő slotokban...

A probléma: egy ideig rendesen működik minden, majd egy "fagyást" követően az operndszerek (win7@64bit - osx snow leopard@64bit) és a BIOS sem látja mind a három RAM-ot, többnyire a DIMM3 száll el, de van, hogy elfeljti a DIMM5-ös foglalatot is, akkor már csak 2024MB marad! :D Ezt osx-nél az about mac menüpontnál ellenőriztem.
Ami érdekes, hogy az Winfos alatt Everest látja mindhárom modult, viszont a memória fülön csak 4087MB RAM-ot jelez az "összes memória" menüpontban. Lentebb képek csatolva! Kis bszkodást követően, modulok kivétele, kicserélése és újraindítást követően újra látszódik minden modul, majd kezdődik minden elölről. Eddig minden rendben volt. Mi hibásodhatott meg, a ramok vagy a deszka? Valaki tapasztalt hasonlót? Most mi a francot csináljak? :F

- [L:/dl/upc/2010-04/20/200787_twftskguxjilal8k_screen02.jpg](IMG:/dl/upc/2010-04/20/200787_twftskguxjilal8k_screen02.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#934) Foo


Foo
tag

kép02:

(#935) tom_tol válasza Foo (#934) üzenetére


tom_tol
addikt

lehet meg kellene próbálnod a 0610-es biost

(#936) Foo válasza tom_tol (#935) üzenetére


Foo
tag

fuu hát köszönöm, megpróbálom. sajnos most nem leszek itthon egy hétig, viszont ha haza jöttem isztanbulból kipróbálom 0610-es verzét, majd azonnal jelentkezek!
egyébként 0901 downgrade-t próbáltam, és sajnos ugyanezeket a hibajelenségeket tapasztaltam.
az a furcsa, hogy eddig működött minden gond nélkül, tehát vagy a lap a hibás vagy a RAM-ok, és nincs senki az ismeretségi körömben akivel lehetne csereberélni, hogy kiszűrjük a hibát.
az a durva, hogy ha a lap is a hibás, a garanciát hogyan érvényesítsem? mondjam, hogy "huu srácok nem csinálja ám mindig, csak amikor kedve szottyan. egy nap használat alatt sincs vele gond ha olyanja van, csak adhoc jelleggel fordul elő a hibajelenség... még játszottam is vele pár órát minden probléma nélkül" totál szívás! :(((

(#937) DLDKox válasza Foo (#936) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Töltsd be a memória XMP profilját a BIOS-ban, lehet az időzítések miatt vacakol.

(#938) Foo válasza DLDKox (#937) üzenetére


Foo
tag

a helyzet változatlan, xmp profil betöltése után is vacakol... fagyi majd ezután már csak 4088MB RAM-ot lát a bios is és az operációs rendszerek is. próbáltam ráflashelni a 0610-es biost, nem sok sikerrel. ez flash nem engedi downgradelni a biost... :O

(#939) tom_tol válasza Foo (#938) üzenetére


tom_tol
addikt

(#940) tom_tol válasza tom_tol (#939) üzenetére


tom_tol
addikt

kiprószáltam a 1003-s biost, nekem semmi gondom nincs vele 9 Gb rammal

(#941) DLDKox válasza Foo (#938) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Mennyi QPI feszt kap? Adjál neki vagy 1,3 -1,325 öt.

(#942) Foo


Foo
tag

hi!
@tom_tol: afudosos downgrade sem működik. túl régi neki a bios file és nem engedi flashelni!
1003-al nekem sem volt.... kb 2hétig minden rendben működött. asszem nem a BIOSsal lesz a probléma egyébként.

@DLDKox: alapból ha betöltöm az x.m.p. profilt eléggé furcsa adatokat látok.
QPI/DRAM Core Voltage:1,35 (és ami gázabb) DRAM Bus Voltage:1.66 ?!! wtf? 1,5 az alap ha jól tudom...
természetesen visszaállítottam az értékeket a tűréshatáron belüliekre, így is ugyan az a hiba, néha látja mind a három slotot, néha csak kettőt....

[ Szerkesztve ]

(#943) Shkiz0 válasza tom_tol (#939) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[link]
Mivel az extra nem ingyenes már ezért változott a link ;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#944) Foo válasza Shkiz0 (#943) üzenetére


Foo
tag

szia!
lehet, hogy hülye kérdés: én másik afudos verzét használtam, ezért nem ment a downgrade 1003-ról 0610-re?

(#945) Shkiz0 válasza Foo (#944) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem tudom mióta csináltam változott e a helyzet, de amikor én leírtam akkor csak az ES-el ment.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#946) Foo


Foo
tag

szal, mivel nem jutottam egyről a kettőre, másként kell kezelnem a problémát.
KÉRDÉS: van valaki pesten, akinek egy időre odaadhatnám a RAM-okat, hogy kipróbáljuk az ő lapjával hogyan viselkednek a modulok?!mert ha minden oké, akkor a deszka szarozik és gariba cseréltetném....
köszönöm! :R

(#947) kris75 válasza Foo (#946) üzenetére


kris75
aktív tag

Merre laksz?

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#948) pojzon


pojzon
tag

Üdv mindenkinek!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy P6TD lap tuning esetén változtatja a sima PCI slot fekvenciáját? Mert ugye a PCI-E-ét lehet fixálni, de a jó öreg PCI-ét nem nagyon, és ugye régen ha az fsb emelkedett, akkor emelkedett a PCI freki is.

Ez csak azért érdekes, mert egy physx kártyát próbálok beüzemelni, de valami bibi van vele, mert látszólag minden okés, csak nem működik egyik physx-es proginál sem.

(#949) pojzon válasza Foo (#946) üzenetére


pojzon
tag

Olvastam külhoni oldalakon, hogy szokott ilyesmi probléma lenne a P6T deluxe V2-es lapokkal, hogy nem látja a memóriát..ezért is vettem a D-s változatot.

(#950) Foo válasza kris75 (#947) üzenetére


Foo
tag

Sziasztok!
@kris75: A nyugati pu.-nál lakok.XIII.ker.

@pojzon: Akkor ezek szerint a lap a ludas. csak azt nem értem mi változott? eddig miért nem csinálta... pfff...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.