Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bandosz


bandosz
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus P5Q3 Deluxe lap vásárlására készülök.
Tuningolni egyenlőre nem akarom, csak "alapjáraton" használni. Hallottam, hogy memória téren elég válogatós és a BIOS sem tökéletes még. Én az alábbi memóriával használnám:
2 db Kingston KVR1333D3N8/1G

"Szereti"-e ezt a memóriát a lap? Aki tud kérem segítsen. :R

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#302) Skyfish válasza Zoltek (#300) üzenetére


Skyfish
tag

Szia!

Igen a hivatalos a 1306-os.Ezt a verziót az OCZ forumán találtam ahol szintén sok panasz volt...
De ez nekem bejött. :))

Üdv

(#303) liziman


liziman
csendes tag

Nem sajnos nem volt alkalmam kipróbálni a 1402-es biossal de valószínűnek tartom, hoy az volt a baja nekem is. Most egyenlőre nem tudok mást csinálni csak kivárni amíg a szervízben lejár a 15 nap és utána csapkodhatom nekik az asztalt a fogyasztó védelmi törvényekre hivatkozva, hogy lejárt a 15 nap és vagy adják vissza a pénzt vagy új lapot kell adjanak és akkor a 1402-es biossal indítok. teljesen kiborít már ez a story. mindenesetre átkozom a napot amikor elhatároztam maamban, hogy visszatérek a jó öreg asus-hoz :)
most már mondjatok valami jót is a lapról mert eddig erről az oldaláról nem nagyon volt lehetőségem megismerni a lapot :D

(#304) Skyfish válasza liziman (#303) üzenetére


Skyfish
tag

Ha ez esetleg vígasztal Everest memory read:10089Mb/s, write:10729MB/s
Remélem most már jobban vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#305) Skyfish


Skyfish
tag

Most már hivatalosan tölthető a 1406-os verzió az ASUS-tól!!!

(#306) 3.14stike


3.14stike
csendes tag

Helló mindenki!
Szeretném tuningolni a gépem. Teljesen kezdő vagyok, kérném a segítségeteket, h
milyen BIOS beállítások kellenek?
GÉP:

Asus P5Q3 Deluxe
Q9550 proci ( 2,86GHz/1333MHz/12MB cache) ezt szeretném 3GHz fölé tornászni
4x1GB CSX Metal Cooler 1333MHz RAM
Asus nVIDIA 9800GT ULTIMATE 512Mb 725MHz GPU

(#307) Skyfish válasza 3.14stike (#306) üzenetére


Skyfish
tag

Szia!

Ezt így nem lehet leírni.Nincs két egyforma gép.Minden alaplapnak,procinak,memóriának más a lelkivilága....
Olvasd el a tuning kezdőknek szájbarágósan topicot,sokat segíthet.

Üdv

(#308) Csalamade


Csalamade
csendes tag

Sziasztok! Nekem is egy ilyen lapom van és tapasztaltam nála egy problémát. Ha pl. 3-4 napig megy egyfolytában a gép akkor néha megszakad a wifi. Ilyenkor az sem számít ha újraindítom a gépet. Olyan mint ha eltűnne a lapról az egész wifis cucc. Ha újraindítom akkor az express gate sem jön be hanem csak simán bootol a gép. Ilyenkor az segít csak ha kikapcsolom a gépet, lekapcsolom a tápot majd visszakapcsolom. Ilyenkor az express gate is bejön. Ez mitől van? :F Annyira mondjuk nem nagy probléma de eléggé zavaró tud lenni.

(#309) charly174


charly174
csendes tag

Sziasztok segitségeteket szeretném kérni.Nekem is fagy a gép de rendszertelenül leszedtem a legujabb biost Q9550 procim van és Corsair XMS3 DHX CM3X2G1600C9DHX

memória duálba tudnátok nekem beállitási javaslazot adni,hogy müködjön stabilan 1600-on?Válaszotokat előre is köszönöm.

(#310) Csalamade


Csalamade
csendes tag

Sajna elég halott a topic nekem se segít senki :D

(#311) Zsékó


Zsékó
csendes tag

Sziasztok, egy kis infora lenne szükségem. Most vettem egy p5q3 delux - ot, meg egy chieftech 700w - os tápot. A lap bal felső sarkában van egy 4+4 pin-es 12v-os csati amiből az egyik le van vakdugózva, a másikban meg eddig egy 4 pin-es csati volt. A tápon van 4+4 pin-es, de nekem azt mondták hogy azt nem kell beledugni, akkor minek van, és mi az? Kössz előre is!

[ Szerkesztve ]

(#312) libesz válasza Zsékó (#311) üzenetére


libesz
csendes tag

Helló,
Nekem is ilyen az alaplapom, nekem viszont olyan Chieftec tápom van amin sima 4 pines dugó található (az alaplap leírása EATX12V -nak hívja). Enélkül elvileg nem is bootol a cucc, úgyhogy én bedugtam a 4-es dugót a 8-as ajzatba (csak egyféle képpen illeszkedett), működik... Illetve működne, és itt jön az én problémám. Amióta összeállt a gép, nem sikerült stabillá tennem, ugyanis időnként kifagy. Sokat kísérleteztem vele, és úgy találtam hogy nagy prociterhelésnél (superpi, farcry2 benchmark tool, stb..) történik a dolog, amúgy semmi gond vele. A sok próbálkozás között volt már bios upgrade 1406-ra, aztán downgrade 1306-ra, ugyanaz. Tudom hogy az OCZ ramokat nem szereti ez az alaplap, de a memtest sem talált hibát, és az everest "Gyorsítótár és memória sebességmérés" sem fagyasztja ki. Tehát a konfig a következő:

-ASUS P5Q3 Deluxe
-E8400
-2x OCZ XTC Platinum OCZ3P16001G 7-7-7-9
-ATI Radeon HD 4850 512MB, Gigabyte
-2x WD 320GB @ Raid0

-WinXP SP3

Nem nagyon értek a tuninghoz, de elég sok beállítást kipróbáltam a biosban, mindig ugyanaz a helyzet (FSB 333, 400, ramok időzítésének variálása, proci órajel csökkentés stb...). Sajnos semmiből nincs elfekvőben cseredarabom, hogy próbálgassam. Amikor kifagy, minden hőmérséklet normális, az egyetlen észrevétel hogy elalszik optikai egérben a led, és a billentyűzeten is (USB-s mindkettő)...
Van valakinek bármilyen ésszerű tippje, vagy legalább magyarázata a dologra? Kezd az őrületbe kergetni... Remélem olvassa még valaki ezt a topicot :)

Üdv!

(#313) letoltes78 válasza libesz (#312) üzenetére


letoltes78
csendes tag

Helló

Nekem is dettó a probléma!

Csak úgy működik, fagyás és egyebek nélkül, ha a memóriát leveszem 1066ra

minden más alapbeállítás!

Sajnos érezhető a lassulás, de legalább működik!

Amúgy a memória a problémás! Ha tudod kingmaxra cseréld ki, 1600asra van az a bordás kivitele, kipróbáltam azzal működik rendesen.

(#314) libesz válasza letoltes78 (#313) üzenetére


libesz
csendes tag

Hello,

Szomorúan olvastam a válaszod... Mert ugye nem azért vettem pont ilyen alaplapot meg ramot hogy mindegy, csak valahogy menjen... Sosem voltam ASUS párti, csak jó vétel volt ez a lap a ramokkal, mostmár tudom miért. Szerintetek egy következő biossal még van esély, vagy kezdjem el árulni valamelyik felét?

Üdv

(#315) Savanya válasza letoltes78 (#313) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem kingmax 1600-asaim vannak . P5Q3-ban ezekszerint megy rendesen ?? Gigabyte ep45t-ds3 lapban sajnos csak akkor ha visszaveszem 1600 alá ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#316) libesz válasza Savanya (#315) üzenetére


libesz
csendes tag

Nem mondod komolyan... Ilyen alaplapot akartam mielőtt lett a P5Q3, és most is épp ilyet szeretnék helyette... Az meg a kingmax -al nem megy? Én már azt sem értem hogy hogy nem mehet egy bizonyos RAM egy bizonyos alaplapban. Nem szabványos cuccok ezek? Nem cseréljük el az alaplapunkat? ;) Raides?
Üdv

(#317) DanteHix


DanteHix
tag

Sziasztok!
Kovetkezo problemaban kernem a segitsegeteket:
konfig:
-ASUS P5Q3 Deluxe
-E8400
-2x OCZ GOLD 1600mhz
-ATI Radeon HD 4850 1 GB, Gigabyte
-2 vinyo, egyik 400as samsung, masik 500as
-Corsair VX450es tap

Eloszor xp-t dobtam fel ra, satak maradtak IDE-k. Jol ment, masolgattam, tesztelgettem. Gondoltam kiprobalom az ASCI lehetoseget, atallitottam a SATA-t, majd op.rendszer (Vista) fel.
Ez is jol ment egy ideig, de tegnap elkezdett kattogni a 400as vinyo (masodlagos), es kattogas kozben egyszeruen elerhetetlen termesztesen, masolni se tudok rola, majd neha abbahagyja,es akkor jo, de igy egysdzeruen hasznalhatatlan.
Kiprobaltam masik kabellel, masik tapkabelre csatlakoztatva is, de meg mindig csinalja.

A HD sentinel szerint van rajta ket "gyenge" szektor, de le se tudom futtatni a javitast, mert folyton megakad.
Mit lehetne csinalni? A tap nem lehet neki keves, mert uezt a konfigot probaltam 4 vinyoval is.

Varom valaszotokat. :R

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#318) DanteHix


DanteHix
tag

termeszetesen NEM ASCI hanem AHCI-t akartam irni, elnezest

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#319) libesz válasza DanteHix (#317) üzenetére


libesz
csendes tag

Hello, had kérdezzem meg hogy hogyan sikerült stabillá tenni ezt az alaplapot az OCZ ramokkal? nekem is az van (ill. platinum) és sehogy sem akar jó lenni és másoknak sem...
Köszi

(#320) DanteHix válasza libesz (#319) üzenetére


DanteHix
tag

Szia!

Nekem is vissza van veve a ram, tehat nem 1600on megy.

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#321) libesz válasza DanteHix (#320) üzenetére


libesz
csendes tag

És milyen beállításokkal sikerült stabilizálni? Mert nekem kb semilyenekkel...

(#322) DanteHix


DanteHix
tag

Ha hazaertem melobol, megnezem, es igerem, megirom:)

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#323) DanteHix


DanteHix
tag

Azt hiszem, mind2 beallitas stabil volt:

mem: 1333
timing: 7-7-7-24 and
downvolt memory 1.70v
memory in performance mode

masik:
Dram voltage : 1.90v
Dram clock: 1033mhz
RAM timing : 5- 5 - 5 -15
minden mas AUTO

jah,es 1406os bios van fenn nalam.
Nalam a 2. beallitas van, es tegnap ota egyfolytaban megy a gep, raadasul rajtahagytam 500 gb masolassal meg reggel, hazajottem, es vissza. Mind2 esetben mukodott utana is, szoval mondhatni stabil. Jatszani nem jatszottam rajta

[ Szerkesztve ]

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#324) libesz válasza DanteHix (#323) üzenetére


libesz
csendes tag

Köszi szépen. Merítettem ötletet belőle, a precharge -ot állítottam feljebb (24-re), így elsőre lefutott egy superpi 32MB -ra és a farcry2 benchmark 1680 max grafikán minden, ezeket nem szokta bírni... Tehát most:
mem: 1333
timing: 7-7-7-24
dram voltage: 1.90V
Nem volt időm jobban letesztelni és ennyi után nem nevezném stabilnak, de jövő héten folytatom.. Minden esetre szomorú lennék ha nem tudnám soha használni ezeket a ramokat azokkal a paraméterekkel amik rá vannak írva.. Írtam az ASUS-nak hogy mi a helyzet, azt írták hogy jelenleg nincs új beta bios (se) ehhez az alaplaphoz (ebben persze nem lehetünk biztosak, nem gondolom hogy emberünk bárminek is utánanézett volna, elég lerázós levél jött vissza)...
Superpi -t próbáltad?

(#325) DanteHix válasza libesz (#324) üzenetére


DanteHix
tag

Nem. Engem meggyozott,hogy elotte mar a win-t se tudtam feldobni, most meg 2 is gond nelkul felment:)
Tegnap is masolgattam ide-oda, mukodott. Esetleg, lefuttatom majd, bar nekem most igy jo

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#326) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok! Egy OCZ 4096MB 1600MHz Reaper HPC /2x2048MB Kit/ (OCZ3RPR16004GK) ramot ez a lap tudna 1600Mhz-m kezelni?

(#327) Skyfish válasza Erdei88 (#326) üzenetére


Skyfish
tag

Szia!

Nekem OCZ3p16004gk kittem van és szépen megy a gyári értéken igaz én adtam neki 1,96V-ot.

Üdv

(#328) DanteHix válasza Erdei88 (#326) üzenetére


DanteHix
tag

Szevasz!
Valamiert ez a lap nincs joban az OCZ memokkal.
mindenki BIOS frissitest var, illetve probalja beallitani az idoziteseket, de mint olvastam, volt aki sikerrel jart:)

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#329) Erdei88 válasza DanteHix (#328) üzenetére


Erdei88
veterán

Ezeket hol olvastad? Mert én ahol eddig néztem, sehol nem találtam rá választ

(#330) Tomi84 válasza DanteHix (#328) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Csak az OCZ memóriákkal áll hadilábon az eszköz?
gondolkozom, hogy beruháznék egyre, de nem találok ról ainfót, hogy a 2Ghz-es CSX Diablo modulokkal, mennyire tud együttműködni. Elvileg D9GTR chippesek. Erről esetleg van valakinek tapasztalata?

(#331) DanteHix


DanteHix
tag

Erdei: marmint mit hol olvastam? Azt, hogy be lehet allitani? sajatom is be van love, csak mas frekin, aki meg elottem szolt hozza, mindossze feszt. emelt.

Tomi: ahogy en olvastam, csak az OCZ-t nem szereti

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#332) Skyfish


Skyfish
tag

Sziasztok!

1609-es BIOS tölthető az ASUS-tól!

Üdv

(#333) charly174 válasza Skyfish (#332) üzenetére


charly174
csendes tag

Reméljük javult a RAM kezelése :)

(#334) Erdei88 válasza Skyfish (#332) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem fent volt már ez a bios, de nemhogy jobban menne, örültem hogy elindult :DD :W

(#335) libesz válasza Erdei88 (#334) üzenetére


libesz
csendes tag

+1

Ugyanolyan instabil ... :O

(#336) charly174


charly174
csendes tag

Sziasztok hogy lehet régebbi biost vissza rakni ha nincs kislemez meghajtó a gépben?Illetve milyen ramot érdemes bele rakni amivel nem fagy és megy 1600 on?

[ Szerkesztve ]

(#337) Hawk1979 válasza charly174 (#336) üzenetére


Hawk1979
őstag

Pendrive-ról Ez Flash segítségével,biosból kiválasztva,avagy Alt+F2 induláskor.

(#338) charly174 válasza Hawk1979 (#337) üzenetére


charly174
csendes tag

Köszönöm és melyik BIOS ami stabil?És ő hol lelhető fel?

[ Szerkesztve ]

(#339) libesz válasza charly174 (#338) üzenetére


libesz
csendes tag

Nekem az 1600-as OCZ 1333-on stabil a 1609-el is meg a 1406-al is. A gyári értékellel sehogysem, viszont ezek a biosok letölthetőek az asustól...

(#340) charly174 válasza libesz (#339) üzenetére


charly174
csendes tag

Szia 1333 nekem is de 1600 lenne a cél:)

(#341) libesz válasza charly174 (#340) üzenetére


libesz
csendes tag

Értem én... :) Természetesen nekem is az a cél, de hiába adta ki az ASUS azzal a changenote-al az új BIOSt hogy "Enhance the compatibility with certain memory.", nem segített rajtunk...

(#342) charly174 válasza libesz (#341) üzenetére


charly174
csendes tag

És az ASUS milyen memóriára mondja azt hogy jó???????

(#343) libesz válasza charly174 (#342) üzenetére


libesz
csendes tag

Arra szerintem sokan kíváncsiak lennénk... Korábban mondták hogy pl kingmax jó neki.. Olvass vissza ebben a topicban, sok szó esik memóriákról...

(#344) eladohardver


eladohardver
őstag

Ahoj! Melyik a legfrissebb bios? Én amit találtam asus honlapján az 1611-számozású, esetleg van újabb, béta...?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#345) eladohardver


eladohardver
őstag

alkalmattán valaki segítene kingmax 1600 +e8500 nem igazán akar stabil lenni 500 fsb körül... próbáltam a totyikban írt beállításokat, illetve hasonlókat de eddig nem sok sikerrel... nem akar ok lenni 1600mhz-en:( thank u

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#346) eladohardver


eladohardver
őstag

no asszem ez sikerált is... Jól elbeszélgetek magammal:) Szóval kérdésem még az hogy 2x2 G-s kit ből mit válasszak? vegyek ördögöt?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#347) Skyfish válasza eladohardver (#344) üzenetére


Skyfish
tag

Szia!

1611-es a legfrisebb,de amint látom a memóriakezelésen nem variáltak a 1609-hez képest...

Üdv

(#348) Skyfish


Skyfish
tag

Sziasztok!

Nálam a következő BIOS beállításokkal megy gép:

CPU Ratio:8
FSB Freq.:500
PCIE Freq.:100
FSB Strap :400
Dram Freq.:1500
Dram Timing:Manual
CAS# 7
RAS to CAS# 7
RAS Precharge: 7
RAS Activate to Precha.: 24
CPU Voltage: 1,30625
CPU PLL Voltage: 1,56
FSB Termination: 1,38
DRAM Voltage:1,96
NB Voltage: 1,22
SB Voltage: 1,3

Minden más AUTO-n van.A procit vízzel hűtöm.Nálam ezekkel az értékekkel a 1402-es BIOS óta stabil a gép 2*2 Giaga OCZ rammal 1600Mhz-n.
Egy jól szellőző Gigabyte 3D Aurora házban vannak a cuccok egy 4870-es társaságában.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#349) eladohardver válasza Skyfish (#348) üzenetére


eladohardver
őstag

1.22 nb volt lol:D

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#350) Skyfish válasza eladohardver (#349) üzenetére


Skyfish
tag

Az nb se maradjon ki a fesz.emelésből... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.