Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) eladohardver válasza echo001 (#400) üzenetére


eladohardver
őstag

2.1 V ot ha valóban D9GTR IC-set fogsz kapni(nagy valószínűséggel)... 1800 hoz cl7 nél corsair-ék 2.0V ot írtak. De amúgy nemárt kitesztelni, mert az a biztos... nem kell feleslegesen sokat adni neki, ha beérné kevesebbel is. Ott van az a képen: Asus p5q3 deluxe wifi ap@n És 2000 Et ne várj ettől a laptól... S775 nél csak a 790I Ultra Chipset bírkózik meg a 2000el stabilan, meg talán még 1-2 x48 lap.... bár létezik hogy írtak valami csoda biost azóta és fog menni ebben is? Majd írj h mivan:)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#402) echo001 válasza eladohardver (#401) üzenetére


echo001
aktív tag

hi
en 1781 mhz-ig jutottam de ott stable a gep 1800 nem akarodzott osszejonni lehet hogy tobb feszko kellene memonak igaz en az nb voltaget is 1.3 ra kellett tennem mert nem indult ujra a gep csak bekapcsolaskor ment

cpu 4005 fsb 445 ddr3 1781 clk 8 on clk 7 en nem megy hibazik a memtest gondolom 2 gb modul ketoldalas tobbet eszik.

mem 1.9 volt.
2.0 an nem probaltam.
kb ennyi kosz megegyszer a segitseget.
boldod ujevet :)

Echo

(#403) echo001 válasza echo001 (#402) üzenetére


echo001
aktív tag

hi
tovabb probalkoztam de nem akar menni a 1800 igaz 1.94 mem 1.34 mb fesz
tovabb nem mertem menni olvastam a forumban hogy a vtt es a:
CPU GTL Voltage Reference (0/2): Auto
CPU GTL Voltage Reference (1/3): Auto

ezekkel kene jatszani de sajna nem tudom mik ezek es hogy kene allitani vtt meg se talaltam:(

valami kis segitseg ?
ha kell beirom az egesz ai tweakert most hogy all :)

vagy ha leirod a tied hogy van allitva az is jo :)
ja a chip d9gtr a csx diablon vagyis ez van rairva :)
udv.

[ Szerkesztve ]

Echo

(#404) eladohardver válasza echo001 (#403) üzenetére


eladohardver
őstag

sorry de az a lap iszonyat rég volt nálam így nem emléxem mik a megfelelő ref értékek... és nem is igazán próbáltam alacsony fsb-t:) memória akkor mehet 2.1V ig. De 2V nak simán elégnek kell lennie 7-7-7-20 Időzítéssel 1800 Mhz-en.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#405) charly174


charly174
csendes tag

Sziasztok segitségeteket szeretném kérni.Nekem is fagy a gép de rendszertelenül leszedtem a legujabb biost Q9550 procim van és Corsair XMS3 DHX CM3X2G1600C9DHX
memória duálba tudnátok nekem beállitási javaslatot adni,hogy müködjön stabilan 1600-on?Válaszotokat előre is köszönöm.

(#406) zazahoho válasza charly174 (#405) üzenetére


zazahoho
őstag

ha jól láttam a memóriád 1600 mhz-s,és nem stabil?
a fagyás mit jelent ,tényleg lefagy újra indul több óra után vagy rögtön az elején?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#407) charly174 válasza zazahoho (#406) üzenetére


charly174
csendes tag

Kilép kék halállal azért kéne valami beállitási segédlet

(#408) PuMa_


PuMa_
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az ASUS oldalán található memória kompatibilitás listában szereplő memóriákon kívül a többit nem is ismeri fel? Csak, mert nagyon kevés található ott (az 1600-asok között), többek között, az se amit kinéztem, elnézést, ha hülye kérdés. Előre is köszi!

Gondolkozz globálisan - cselekedj lokálisan

(#409) zazahoho válasza PuMa_ (#408) üzenetére


zazahoho
őstag

szerintem az ,még csak az elején volt így,új bios is segíthet,nekem 1600 g.skill hibátlan még 1860 mhz-en is
de ha ki tudod próbálni az a legjobb,ocz -vel ill geil volt probléma de sajnos nem tudom a konkrét típust,nekem anno geil 1333mhz nem volt jó

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#410) zazahoho válasza charly174 (#407) üzenetére


zazahoho
őstag

nekem akkor csinálta amikor húzva volt proci memória 280 gtx kártya ,és kevés volt neki a 450 w corsair táp
,sajna nincs időm,de próbáld meg ,hogy kiveszed az elemet a lapból 2 percre,vissza áll minden alapra.
fsb-t nem vitted az egekbe?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#411) charly174 válasza zazahoho (#410) üzenetére


charly174
csendes tag

Szia ha 1333-on megy akkor stabil nagyon de valami 725 pontot ad a mem sebességre:( De 1600 a ram:(

(#412) zazahoho válasza charly174 (#411) üzenetére


zazahoho
őstag

bios frissítés?
a ramod ,biztosan újabb mint az alaplap ,hétvégén lesz időm ,körbejárom a dolgokat

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#413) charly174 válasza zazahoho (#412) üzenetére


charly174
csendes tag

Szia a teljes konfig együtt lett összeválogatva a Bios a legújabb.

(#414) zazahoho válasza charly174 (#413) üzenetére


zazahoho
őstag

milyen procid van?
fsb 400-on van?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#415) charly174 válasza zazahoho (#414) üzenetére


charly174
csendes tag

Q9550 333mhz

(#416) zazahoho válasza charly174 (#415) üzenetére


zazahoho
őstag

fsb 444 mhz
x 8.5
core speed 3772 mhz

memória 1775 mhz

ai overclock tuner állítsd manualra
add meg az értékeket fsb-t először csak 400 tedd akkor lesz 1600 mhz
ha stabil emelheted
prime 95 nézd

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#417) _Rodney_


_Rodney_
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Van egy XG Viper házam, [link] amin ha tápot adok a kijelzőnek, bekapcsoláskor az alaplap kb 2mp-ig sípol! Szerintetek mi lehet az oka? Eleinte nem csinálta ezt, csak kb 2hónap után kezdett el sípolni!

A configom: Asus P5Q3 Deluxe alaplap
Intel E8500 3.16Ghz proci
Asus 8800GT 1Gb vga kártya
2x1 Gb CSX 1333as DDR3 ram
Samsung 750Gb vinyó
Super Flower Alps Blank 580W táp
Egy 8 és egy 12 centis kék ledes, fordulatszám szabályzós Scyte venti, egy Revoltec 9centis piros ledes venti a procihűtőben(ami Asus Arctic Square), 4db piros ledes csavar és 2db 30centis Revoltec kék neon!

(#418) zazahoho válasza _Rodney_ (#417) üzenetére


zazahoho
őstag

proci hűtő ventije forog ,nincs silent módra állítva biosban?nem melegszik semmi túlzottan?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#419) _Rodney_ válasza zazahoho (#418) üzenetére


_Rodney_
csendes tag

A biosban Turbo módra van állítva a procihűtő, de mivel az Arctic square gyári ventije forgás közben rezonál, kicseréltem a ventit egy Revoltecre ami csak 3pines csatlakozású!

Az az érdekes,hogy ha a kijelzőnek nem adok tápot akkor nem sípol az alaplap! A kijelző 3 venti sebességét, a proci hőfokát, az időt és egy villogó viperafej logót mutat! Már próbáltam olyan szálról is tápot adni neki amire semmi nem csatlakozik, de úgy is sípol! A procim 3-4 óra Dx10 full grafikás Crysis után 58-60fok! Ez elfogadható érték vagy esetleg aggódnom kellene a melegedés miatt?

(#420) zazahoho válasza _Rodney_ (#419) üzenetére


zazahoho
őstag

a proci hő fok az nem gáz,de próbáld ki ,hogy vissza teszed a a 4 pines arcticot ,és úgy csinálja-e?
szerintem valami ,hőfokot ill kis rpm miatt sipolhat,

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#421) _Rodney_ válasza zazahoho (#420) üzenetére


_Rodney_
csendes tag

Visszaraktam a hűtőbe a gyári 4pines ventit de ugyan úgy sípol!:-( Csak akkor hajlandó csöndben maradni a bekapcsoláskor ha nem kap áramot a kijelző!:-s A Revoltec venti 1500rpm-mel megy!

(#422) zazahoho válasza _Rodney_ (#421) üzenetére


zazahoho
őstag

sorry ,de más ötletem nincs,ha everestel nézed a hőfokot az megegyezik a kijelző érzékelőjével?
lehet érzékelő soknak találja,ha lehet húzd le ill ha van szoftveres konfig azt is nézd meg ,nincs-e alacsonyra állítva valami és azért riaszt.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#423) _Rodney_ válasza zazahoho (#422) üzenetére


_Rodney_
csendes tag

Megnéztem Everestel, hát vannak gondok, egy óra Crysis után CPU:78fok, 1mag:90fok, 2.mag:86fok! Ez már elég húzósnak látszik! A kijelző 60fokot mutatott!:-) De a kijelző teljesen külön áll a géptől, saját érzékelője van, szoftver nincs hozzá, csak annyi a kapcsolata a géppel,h áram kell neki!

(#424) zazahoho válasza _Rodney_ (#423) üzenetére


zazahoho
őstag

30 c eltérés sok valamelyik nem jó adat az 100%
de ha a 90 c az igaz az sok

ASUS PC Probe II ,elvileg ezt a progit feltetted a gépre az alaplaphoz kapott cd-ről
itt is nézd meg (és itt be is tudod állítani a riasztásokat ) hőmérséklet ill fordulatszám alapján,és ez is monitoroz.
nézd meg speed fan progival is

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#425) _Rodney_ válasza zazahoho (#424) üzenetére


_Rodney_
csendes tag

Leteszteltem a Pc probe II-vel is, hasonló értékek jöttek ki mint az Everestel, a kijelző érzékelője valószinűleg megsérülhetett és azért mutat hülyeséget! Viszont ez a melegedés nem tetszik, eddig is gondolkodtam a vízhűtésen de most már tutira megcsinálom!
A proci túlmelegedése okozhat kékhalált?

(#426) zazahoho válasza _Rodney_ (#425) üzenetére


zazahoho
őstag

nem volt még ilyen tapasztalatom :N
de azért először pasztázd újra a procit
nekem jelenleg 33 c fok prime 95 alatt 57

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#427) _Rodney_ válasza zazahoho (#426) üzenetére


_Rodney_
csendes tag

Majd veszek valami jóféle pasztát és megcsinálom, hátha segít rajta!:-)
Köszi a segítséget!

(#428) zazahoho válasza _Rodney_ (#427) üzenetére


zazahoho
őstag

ez a legolcsóbb megoldás :D sok sikert hozzá,esetleg ha van jobb hűtő ismerősnek ezzel is megnézhetnéd
üdv :)

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#429) C64


C64
őstag

sziasztok tuningmesterek, tudtok nekem segíteni?

p5q3 lapban milyen beállításokat kapcsoljak ki és be az ideális tuninghoz, hogy stabil maradjon a rendszer mondjuk 3.6, 3.8 vagy 4 ghz.-en?

alaptulajdonságok:
cpu q9550 vid 1.1500v
ocz 2x2gb ddr3 1600mhz 7-7-7-24 1.9v

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#430) VIC20


VIC20
őstag

Én is szeretnék egy kis segítséget kérni: stabil beállításokat keresek - tuning nélkül.

Sajnos ez a lap nálam rendszeresen fagy (a kép megmarad, de lemerevedik az egész gép). A reset gomb sem segít, újraindulás után gyorsan ugyanott kötök ki. Ami segít, az a rendes ki-bekapcsolás, vagy ha állítok valamit a bios-ban, szóval elképzelhető, hogy valamit rosszul állít be magának, csak nem tudom, mit.

Windows XP (x64) alatt egy bios frissítés segített, de WIndows 7 alatt fagyogat, Linux fel sem települ.

2 darab 2 gigás, 1600 MHz-es modul van benne, dualban. (A pontos típust megnézem este.). A proci E8500-as.

Szóval olyan beállítás kellene nekem, amivel biztosan (nagy valószínűséggel) stabilan menne a gép, afféle fail-safe.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#431) VIC20


VIC20
őstag

Megnéztem: Kingmax FLGE85F-B8MF7 MEEH.

Mond ez valakinek valamit?

(#432) real1ed


real1ed
csendes tag

Szervusztok!

Valakinek sikerült már valamilyen beállításokkal stabillá tenni a P5Q3 DELUXE lapot E8500 -as procival és 2X2GB OCZ3X16004GK -VAL?
Reggel óta küzdök vele, de ha 1333 fölé megy a rammal, hibázik.
Ezután minél nagyobbat emelek a frekvencián, annál hamarabb fagy ki. 1600MHZ -esek a ramok gyárilag, ezért ez egy cseppet idegesítő. Ha valaki tudna adni egy működő bios profilt a ehhez a config -hoz, az nagyon boldoggá tenne!

(#433) F_Zolee válasza real1ed (#432) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nagyon kihalt a topic. Pedig Lehet beszereznék egy P5Q3 Deluxe Wifi/AP lapot aztán senkivel se tárgyalhatok itt. :F

(#434) real1ed válasza F_Zolee (#433) üzenetére


real1ed
csendes tag

Ha tudok venni magamnak egy p5e3pro lapot valahonnan, lehet eladom az enyémet.

(#435) beriv


beriv
tag

Hali, keresek ilyen lapot P5Q3 Deluxe.

(#436) VIC20 válasza beriv (#435) üzenetére


VIC20
őstag

Hál' Istennek garisan megszabadultam az enyémtől. Az utódjával (Gigabyte) semmi panasz nincs.

[ Szerkesztve ]

(#437) beriv válasza VIC20 (#436) üzenetére


beriv
tag

Miért, mi volt a baj a tieddel?
Pár hete van már nekem is ilyen deszka eddig jól muzsikál
most fsb 450 ram gskil pc15000 1866, 1800@8.8.8.20 strong és úgyis majdnem ezeket tudja.

(#438) echo001 válasza real1ed (#432) üzenetére


echo001
aktív tag

a forum elejen tobb mukodo bealitas is van el kene olvasni oket neked hogy van bealitva akkor talan tudnank segiteni.
udv

Echo

(#439) arnocost


arnocost
csendes tag

Hello All!

Kérném hozzáértő segítségeteket, egy nem hozzáértőnek!
Adott a következő konfig:
asus p5q3 deluxe (gyári bios)
4x2GB Corsair XMS3 (CMX8GX3M4A1333C9)
cor2duo e8400 Wolfdale, A,E0

Olyan bios beállítást szeretnék találni, amivel stabilan, de egy kis tuningal menne a konfig! Alapon minden ok, de szeretném 3600mhz környékére belőni a procit, de elveszek a bios tuning beállításán! A corsair memóriák időzítései is kérdésesek számomra!
Ha valaki lenne olyan kedves és segítene ebben nekem azt megköszönném!
üdv mindenkinek!!!

arnocost

[ Szerkesztve ]

(#440) beriv válasza arnocost (#439) üzenetére


beriv
tag

Szia

Procit manualra
Összes feszkot hagyd auton, kivéve a ramot, az amennyi rá van írva ad meg neki, jobb ramot kellett volna választanod pl 1600Mhz vagy 1800Mhz és akkor csak mellé húzod a procit és betonstabil lesz a gép, így az 1333mhz fog gátat szabni mert a procid akár többet is tud de a ramod nem fogja tudni pl 1600at mert akkor 400 ra kéne belőni azaz akkor menne 1600 ram fsb proci meg 3.6 on. Másik baj, hogy nincs benne a QVL be és nem támogatja a boost controlt, mondjuk az enyimse de többet ki lehet vele hozni, nekem ilyen ram van benne most
[Gskill]

A lap nagyon jó csak kár , hogy nincs tovább fejelesztve a bios és nincsenek újabb ramok a QVLben.

[ Szerkesztve ]

(#441) beriv


beriv
tag

Linket elszúrtam Gskill

(#442) arnocost válasza beriv (#440) üzenetére


arnocost
csendes tag

Szia beriv!

Köszi a válaszod!
Egy kicsit elkeseredtem, bíztam a Corsair márkanévben! :(
No de mind1, rosszul választottam, nem panaszkodhatok, mert alapon sem rosszul ketyeg a masina!
Szerinted, akkor érdemese lenne bios frissítést csinálnom?

(#443) beriv válasza arnocost (#442) üzenetére


beriv
tag

Legfrissebb van fent , az az előtti az szarabb volt, nem ment úgy.
Memória irás olvassásról tehetnél fel képet mit tud a tied azokkal.
Valamit lehet vele kezdeni azért, nem olyan rossz ramok...

(#444) arnocost válasza beriv (#443) üzenetére


arnocost
csendes tag

Alapon, húzás nélkül!

(#446) VIC20 válasza beriv (#437) üzenetére


VIC20
őstag

Állandóan lefagyott. Valahogy nem bírták egymást a RAM-okkal. Vagy ki tudja.

(#447) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!

Használtan vettem egy ilyen alaplapot.
Minden tökéletesen működik rajta...
...viszont a hdd led folyamatosan villog, úgy 1 másodpercenként.
Ezt akkor is csinálja, ha nincs semilyen eszköz rádugva.
Próbáltam már cmos-t törölni, gombelemet cserélni, bios-t downgradelni, de a helyzet változatlan.

Esetleg lenne tippetek, hogy miért csinálja a fentieket?

(#448) hicks11775


hicks11775
csendes tag

Sziasztok!
ASUS P5Q3-as alaplapon van Intel core 2 quad 6600 proci, 2x 2 Gb corsair 1600 MHz DDRAM3 /XMS3, 9-9-9-24/. Próbáltam bőviteni még 2 ugyan olyan rammal, de nem működik. A kérdésem az lenne, be lehet-e állitani valahogy a BIOS-t ugy, hogy működjön? A BIOS-t frissitettem 1102-es verziora. A segitséget előre is köszönöm.

(#449) echo001 válasza hicks11775 (#448) üzenetére


echo001
aktív tag

a tuning menuben tegyel mindent autora ugy hatha
kiprobaltad kulon is a memoriakat?
udv

Echo

(#450) quaddisznó


quaddisznó
csendes tag

Üdv!

Nekem most jutott "friss" alaplap, és egy hozzáértő guru tanácsát kérném.
Q9400 CPU mellett milyen RAM etethető a lappal? Sajnos a QVL nagyon szerény listát tartalmaz, mely ráadásul nem is frissített! Azóta dömpingszerű a DDR3 kínálat.

Játékra használnám, és nem feltétlenül a legújabbakra, nekem még menő a COD4 MW, MW2 stb... de a Battlefield 3-at is zúzom!

Szóval elméleti szinten 2x4 GB 1600 MHz KIT RAM kellene.

Köszönöm annak, aki tud segíteni!!!!

(#451) kugli81 válasza quaddisznó (#450) üzenetére


kugli81
aktív tag

most szereztem egy ilyen lapot 4x2gb 1333kingston van benne azzal megy. ...q9400 al 475ös fsb ig jutok nem akar feljebb menni nem tudom mit állitsak pedig 1.3 alatt van csak a proci fesz. és vizzel kb 35 fok max :)
8x475 a max :( 4ghz a cél :)
Valaki segitsen ... van egy két fesz. beállitás amikhez nem nyultam lehet ahhoz kéne....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#452) Matisz77 válasza quaddisznó (#450) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Hali én is efféle kérdéssel jöttem ide de elég kihalt a topik te sem ma írtál ide ahogy hallottam itt ott menni fog az a ram a lapban!

(#453) quaddisznó válasza Matisz77 (#452) üzenetére


quaddisznó
csendes tag

Jelenleg 3,4 Ghz CPU és 1700 Mhz RAM a kiosztása, ezzel atomstabil a gép. Lehet én vagyok a sün a további tuninghoz, de ennél magasabb órajeleket nem tudtam kihozni belőlük. Illetve egyszer 3,6 Ghz és 1800 Mhz összejött, de 2 nap után összeomlott a rendszer, és az istenért sem akart magától helyre jönni. Nekem kellet kézi irányítással a helyes ösvényre terelgetnem szerencsétlent.

(#454) Matisz77 válasza quaddisznó (#453) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Milyen ramokkal probáltad? Milyen CPU és a Ramok? Hány volton mennek a ramok és a proci?

(#455) quaddisznó válasza Matisz77 (#454) üzenetére


quaddisznó
csendes tag

A legfontosabb info, hogy nem BIOS, hanem Win alól futó programmal (AI Suite, alaplaphoz mellékelt progi) húztam.
Q9400 CPU 1,36 V, Arctic hűtővel, ha jól emlékszem pro 7 rev. 2, vagy valami ilyesmi.
OCZ Platinum Edition 2x2 GB 1,5 V. Ezt sokak szerint 1,9 V-ig lehet felnyomni.
A memóriát az Aida és az Everest 1066-nak ismeri fel, de mindenhol jól jelzi a tényleges működési frekit, ami 1700 (illetve 1701)
A feszültségek beállítása auto állapotú, manuálisan nem sikerült olyan beállítást elkapnom, ami működőképes lett volna. Illetve egyszer a 3,6 Ghz és 1800 Mhz összejött, de bukta lett a vége... csúnya bukta. Ali bírtam kijönni az erdőből, úgy eltévedtem a beállítások útvesztőjében. Hiába a sok BIOS frissítés, a 2105 után semmi...
A DDR3 RAM-ok pedig azóta érkeznek dömpingszerűen, így aztán találgatás lenne, hogy mi ízlik neki.
De ezzel atomstabil.

(#456) quaddisznó válasza Matisz77 (#454) üzenetére


quaddisznó
csendes tag

A legfontosabb info, hogy nem BIOS, hanem Win alól futó programmal (AI Suite, alaplaphoz mellékelt progi) húztam.
Q9400 CPU 1,36 V, Arctic hűtővel, ha jól emlékszem Freezer 7 Pro rev. 2, vagy valami ilyesmi.
OCZ Platinum Edition 2x2 GB 1,5 V. Ezt sokak szerint 1,9 V-ig lehet felnyomni.
A memóriát az Aida és az Everest 1066-nak ismeri fel, de mindenhol jól jelzi a tényleges működési frekit, ami 1700 (illetve 1701)
A feszültségek beállítása auto állapotú, manuálisan nem sikerült olyan beállítást elkapnom, ami működőképes lett volna. Illetve egyszer a 3,6 Ghz és 1800 Mhz összejött, de bukta lett a vége... csúnya bukta. Ali bírtam kijönni az erdőből, úgy eltévedtem a beállítások útvesztőjében. Hiába a sok BIOS frissítés, a 2105 után semmi...
A DDR3 RAM-ok pedig azóta érkeznek dömpingszerűen, így aztán találgatás lenne, hogy mi ízlik neki.
De ezzel atomstabil.

(#457) Matisz77 válasza quaddisznó (#456) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Milyen alaplapod van? Mindenképpen BIOS-ban kellene tuningolni az sokkal megbízhatóbb!
Tölts le egy Core Temp nevű progit az kiírja a procid VID-jét!

(#458) hape60


hape60
aktív tag

Tudom, hogy ez már régi lap, de kaptam egyet, Q9550 procival, RAM nélkül. Milyen ramot vegyek bele? DDR3, 1600MHz, 2x4GB. win7pro 64bit lenne rá. Húzva nem lesz. mit ajánlotok? Én a Corsair Vengeace LP- t néztem ki, egy másik gépben (I7) szépen megy. LP az esetleges procihűtő csere miatt kellene (biztosan elférjen), indulásnál a gyári hűtő lesz rajta.
Kérdeztem a RAM-os topicban, de néma csend...

(#459) gyu456


gyu456
tag

Sziasztok!

Van itt még valaki?

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.