Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ferbazs válasza Achill3uS (#200) üzenetére


ferbazs
tag

:(
a lap szépen elindul, de az op rendszer már nagy falat :O

(#202) Achill3uS válasza ferbazs (#201) üzenetére


Achill3uS
veterán

ahogy én látom, maga a lap nem igazán bírja, nem ramok kérdése...
1900 cl7-et is már memset stabilizáltam, de 2000 cl9-en se képes bootolni...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#203) ferbazs válasza Achill3uS (#202) üzenetére


ferbazs
tag

nekem max 8×510@1700 sikerült, superpi 32M...

(#204) Achill3uS válasza ferbazs (#203) üzenetére


Achill3uS
veterán

aláírásodban lévő Diablo-kkal tolod? 1:2 8x450+ (1800) cl8-ban se stabil?
btw, elvileg 2.10v a CSX által meghatározott alapfeszük (ami azért GTR-nek még nem olyan vészes), próbáld meg annyin is...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#205) ferbazs válasza Achill3uS (#204) üzenetére


ferbazs
tag

igen a diablo-kkal. megadtam nekik a 2,1-et, de a cl8 nam ment így sem..auto-ra tettemígy pedig: 9-10-10-25 :O ....de legalább 1800 :D
viszont a superpi 1M se megy le...

(#206) Achill3uS válasza ferbazs (#205) üzenetére


Achill3uS
veterán

úgy néz ki sajnos, ezek a ramok túl lettek rate-elve, a JNL-es ES-ek jobban mentek sokkal, ezek a GTR chip-ek nagyon gyengék amiket most kap a CSX :(

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#207) ferbazs válasza Achill3uS (#206) üzenetére


ferbazs
tag

:O
asszem akkor nézek valami másik ramot...hátha

(#208) Achill3uS válasza ferbazs (#207) üzenetére


Achill3uS
veterán

most beszélek egy CSX-es kollégával, aki állítása szerint egy csomó kitet teszteltek és 2000 cl8 2v körül mind viszi, szóval holnap megnézem a nálam lévő kitet és ha X48-ban viszont jól megy, akkor nem feltétlen kell eladnod, max lapot cserélned, vagy legalább tudni fogod, hogy mi a gond, bár én személy szerint is jelen esetben a ramokra gyanakszom, mert van más kitem is itthon ami meg gyönyörüen megy...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#209) ferbazs válasza Achill3uS (#208) üzenetére


ferbazs
tag

:R

(#210) Achill3uS válasza ferbazs (#209) üzenetére


Achill3uS
veterán

úgy néz ki van akinek szépen mennek ebben a lapban a diablo-k, de én se jutottam vele semmire a hétvége alatt, 1700mhz-en és felette bármilyen időzítéssel dobálja az errorok ezreit :U viszont Rampage Extreme-ben (X48) gyönyörüen 2000 cl8 2.0v is stabil a diablo, szoval itt valami olyasmi lesz, hogy 1-1 GTR szériát se csipázhat ez a lap vagy nemtom, memória támogatása tényleg gyerekcipőben van, szerencse, hogy én találtam olyan GTS-t, amit szeret...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#211) ferbazs válasza Achill3uS (#210) üzenetére


ferbazs
tag

köszönöm az infót :R :R ,
hát boldogabb nem lettem tőle :( ...
sebaj, nekiállok keresek egy Rampage Extreme-et. :))
bár egyelőre nehezebb lesz találni, mint a Q3-hoz ramot hangolni

(#212) Achill3uS válasza ferbazs (#211) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát igazán nincsmit, átküldhetek egy újabb GTR/GTS spd-t a CSX-ekhez, énis úgy kaptam, hogy próbáljam ki, elvileg jobb mint amivel gyárilag jönnek, csak sajnos P45 alatt nem müködik az SPDTool, ezért másik lapban tudod csak megflesselni őket :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#213) ferbazs válasza Achill3uS (#212) üzenetére


ferbazs
tag

:D hááát jó lenne, de valahogy ddr3-as lapból nem állok valami jól :DD
...majd ha meglesz a Rampage

(#214) nomad1989


nomad1989
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy most fogok gépet venni és nem tudom eldönteni, hogy milyen alaplappal vegyem. A két alaplap amit kinéztem a ASUS P5Q3 Deluxe és az ASUS P5E3 Deluxe.

Mindkettőbe Core 2 Quad Q9450-et és Corsair TWIN3X2048-1333C9 ramokat vennék.

Szerintetek a két alaplap közül melyiket vegyem meg és hogy ezzel a rammal amit kinéztem fog-e menni az alaplap?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#215) Szatesz


Szatesz
őstag

Van eladó P5Q3 Deluxom ha valkit érdekel..

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#217) Szatesz válasza jugeen (#216) üzenetére


Szatesz
őstag

huha béta bios asszem meg várok:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#218) jugeen válasza Szatesz (#217) üzenetére


jugeen
addikt

lekopogom, de nekem eddig nem igazán voltak gondjaim a Beta BIOS-okkal azt leszámítva, hogy mindig többet vártam :)

(#219) Szatesz válasza jugeen (#218) üzenetére


Szatesz
őstag

Remélem nekem is megoldodik minden ramkezelésböl felmerülö problémám holnap:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#220) Achill3uS válasza jugeen (#216) üzenetére


Achill3uS
veterán

sajnos azt kell mondjam a ramkezelés romlott :( eddig stabil(vagy ahhoz közeli) beállításaim vágtak ki memtest error-t, ddr3-2000 továbbra is elérhetetlen stabilitás szinten, GTR kitemet változatlanul nem szereti, csak a GTS-t.
ergo nem érdemes felrakni... 1103 továbbra is a best!

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#221) Szatesz válasza Achill3uS (#220) üzenetére


Szatesz
őstag

Tehát akkor GTS csippet jobban szereti mint a GTR csippet?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#222) Achill3uS válasza Szatesz (#221) üzenetére


Achill3uS
veterán

az enyém igen, de változo lehet mert láttam már durva eredményeket GTR-től ebben a lapban, pl jugeen Corsair-ja is GTR-es volt, és faszán ment benne, szóval én már nem lepődök meg ezen :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#223) Szatesz


Szatesz
őstag

Nah Jugeen-nak köszönhetöen az uj ramokkal már sikerult jó eredményeket elérnem...

8x525
1800cl7
8x538
24/7 be szentem a 8x538 at fogom hasznalni:D Tegnap este probalgattam nem mind1ikrol van Prime eredmény...
Jah és egy kérdés a stabilitás ellenorzesere megfelel csak a 32M? Vagy a Prime az megbizhatobb?

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#224) Sir Maxwell


Sir Maxwell
csendes tag

Sziasztok!
a segítségetekre lenne szükségem.
Vettem ma egy teljesen uj konfigot, egy ilyen lappal(p5q3 deluxe). Semmiképp nem tudom felrakni rá a vistát, de még az xp-t se ide-s vinyora.
Vistanak elindul a telepitője, előszőr másolja a fáljlokat, és mikor betöltene a telepitő, ott kifagy...
ramtest ok, probáltam cserélgetni a ramokat, állitgatam satat, idet stb. semmi...
erre próbálnak valami megoldást
a konfig:
p5q3 deluxe
xfx gtx260 xxx
2x2gb kit corsair xms3 1333mhz ddr
2db wd 36gb raptor
2db wd 500gb
e8500 proci
előre is köszi a helpet!

ui: 1103as bios van rajta

[ Szerkesztve ]

(#225) Szatesz válasza Sir Maxwell (#224) üzenetére


Szatesz
őstag

szerintem ram probléma lessz....Nem csipi azokat a ramokat..

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#226) "NOMAD"


"NOMAD"
csendes tag

Üdv emberek!

A képen látható P5Q3 Deluxe alaplapot keresek melyen kettő darab kék PCIE x16 van!

Bármi infó amit a lapról tudtok érdekel!!!

Előre is ezer kösz :R :R :R

(#227) ferbazs válasza "NOMAD" (#226) üzenetére


ferbazs
tag

Szia!

az egy kék, két fekete miért nem jó? :))

(#228) "NOMAD" válasza ferbazs (#227) üzenetére


"NOMAD"
csendes tag

Nem tudom mi a különbség az egy kék két fekete és a két kék egy fekete között. Vagyok olyan naív hogy elhiszem hogy kettő darab x16 foglalata van (mint x38 vagy x48 esetén)
:) :B

(#229) ferbazs válasza "NOMAD" (#228) üzenetére


ferbazs
tag

ennek pl. 3db van... :))
a sebességük viszont: 8x-8x, 4x...a p45 ennyit tud

pontosabban: a felső kék foglalat tudja a 16x sebességet, amennyiben 1 kártya van a rendszerben, a középső az "csak" 8x, az alsón 4x.

[ Szerkesztve ]

(#230) "NOMAD" válasza ferbazs (#229) üzenetére


"NOMAD"
csendes tag

erre voltam kíváncsi, köszi a gyors választ :R :R :R

(#231) Erebosz


Erebosz
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Hozzáértők tanácsát kérném. Egy új konfigurációt tervezek venni de az összeállítással vannak kisebb problémáim (nem igazán tudok dönteni).
a Konfig a következő:

ezek a fix dolgok:
ATI Radeon HD 4870 512MB GDDR5 (ha ez már kevés lesz akkor ebből még1)
Samsung SpinPoint F1 750GB SATA-II 32MB Cache
Asus DRW-2014L1T 20x DVD±RW SATA Dual Layer Lightscribe ReWriter (Black)
Coolermaster Centurion 590 Black
Cooler Master Hyper 212
Corsair TX 650W ATX2.2
Dell Ultrasharp 2408WFP 24" Widescreen LCD Monitor

amiben nem tudok dönteni:

Asus P5E3 Premium Wifi vagy Asus P5Q3 Deluxe Wifi
a ram 4GB (2x2GB) G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz HZ Series (7-7-7-18) Dual Channel kit ez melyik lapban menne jobban vagy esetleg javasoltok valami mást?
Prociból E8400 vagy Q6600? ( a procik 3,2Ghz-3,6 Ghz körül mennének)

A gépet játékra filmnézésre esetleg később videószerkesztésre használnám (oprendszer mindenképpen vista a 4 Gb ram miatt), és minimum 1 évig nem is nagyon akarnám fejleszteni a főbb dolgokat.

Esetleg valaki tud valami összeférhetetlenségről ezen alkatrészek között?

Előre is köszi a segítséget. :R

Asus P5E3 Premium/Wifi@AP | Intel Core 2 Quad Q6600 | G.SKILL DDR3 PC 10600 CL7 2x1GB | Powercolor HD 4870 512MB GDDR5 | TR Ultra-120 Extreme | Samsung F1 750GB | Hitachi 500GB | CM Centurion 590 | Enermax Pro 82 625Watt | LiteOn DVD±RW | Dell 2408WFP

(#232) keIdor válasza Erebosz (#231) üzenetére


keIdor
titán

P5E3 Premium.
P5Q3 Deluxe nagyon válogatós ram téren, gondod lehet majd a tuningal. Vannak ramok (D9GTR pl.) amikkel szépen megy, de D9JNL, JNM-et úgy tűnik nem szereti. A tiéd fogalmam sincs, hogy milyen IC van rajta, utána kell nézni, de az X48 biztosabb!
Ha 3,6GHz a cél, akkor Q6600, ha 4GHz lenne a cél, akkor E8400-et vennék.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#233) jugeen válasza keIdor (#232) üzenetére


jugeen
addikt

a 2GB-s HZ-ken JNL/JNM van. habár a G.Skill is most már megindult a Samsung irányába.

(#234) Erebosz


Erebosz
csendes tag

Köszi a válaszokat.

Jugeen és arról mit tudsz, vajon PI sorozaton is JNL/JNM van?

Asus P5E3 Premium/Wifi@AP | Intel Core 2 Quad Q6600 | G.SKILL DDR3 PC 10600 CL7 2x1GB | Powercolor HD 4870 512MB GDDR5 | TR Ultra-120 Extreme | Samsung F1 750GB | Hitachi 500GB | CM Centurion 590 | Enermax Pro 82 625Watt | LiteOn DVD±RW | Dell 2408WFP

(#235) jugeen válasza Erebosz (#234) üzenetére


jugeen
addikt

1-2 hete még JNM-ek voltak. de már annál is sanszos a Samsung HCF0 is. amik természetesen elég jól mennek aezekben a lapokban.

(#237) ferbazs válasza jugeen (#236) üzenetére


ferbazs
tag

Köszi :R
Úgy néz ki végre kezd összeállni a memóriatámogatás: [link]
...sajna úgy néz ki a proci nem nagyon bírja, 7,5x500 még ok, de 8x500 már fagyi.

[ Szerkesztve ]

(#238) ferbazs


ferbazs
tag

egész jó 1600 on is.

(#239) Urashima


Urashima
csendes tag

1 hét mulva lesz ilyen lapom.
Van néhány kérdés-szerűségem:
Corsair 1-1 giga lesz 1333, nem kit
ennek mennyire jósolható a max. tuningja MHz-ban? (tipp is megteszi)
ill.:
meg lehet-e azt oldani ujraindítás, és BIOS vacakolás nélkül, hogy memória időzítéscsökkentés, amíg bírja, persze DRAM fesz. emeléssel, alapórajelet nem változtatva
ill.
igaz-e az, hogy ha növeljük a DRAM freq-t, akkor csökkenthető az időzítés, és ez hány V-ig bírja a RAM, ill egy 9-9-9-24-est le lehet-e vinni pl.: 8-7-6-tizenvalamennyire?

Bocs ha tul általános vagyok, nem is várom el feltétlenül pontos válaszokat.

Config: Asus P5Q3 P45; Q6600 + Zalman9500; 2x4096 CSX DDR3-1333 6-6-6-18; Asus 780GTX DCIIOC; WD 1TB Green; WD 500GB Blue; Samsung 320Gb; Asus BW-16D1HT; Corsair 750W

(#240) ferbazs válasza Urashima (#239) üzenetére


ferbazs
tag

..ha még nincsenek meg a ramok akkor nézz szét egy picit mert az 1333 cl9- nél sokkal jobbakat kapni már nem is túl drágán. Amit mindenképp érdemes nézni, hogy GTR vagy GTS chip-es legyen ezekkel ált. jobb a tapasztalat.

(#241) ferbazs


ferbazs
tag

(#242) jugeen válasza ferbazs (#240) üzenetére


jugeen
addikt

sajnos a legújabb BIOS esetén is a Samu chipeken volt a fókusz. egyelőre úgy tűnik, hogy olyannal jár legjobban a felhasználó.

(#243) ferbazs válasza jugeen (#242) üzenetére


ferbazs
tag

a Rampage Extreme-hez mi lehet az ideális?

(#244) jugeen válasza ferbazs (#243) üzenetére


jugeen
addikt

Micron JNM/GTR/GTS vagy Samsung HCF0. aztán hogy ezek közül melyik a legjobb, az már erősen az alaplap, mint egyed kérdése.

(#245) ferbazs válasza jugeen (#244) üzenetére


ferbazs
tag

:R akkor nem adom oda P5Q3-hoz a GTR-eket :)

(#246) junior_boy


junior_boy
csendes tag

Sziasztok!

Ezzel a lappal megy az alábbi RAM? Nem akarok tunningolni,
csak alapon szeretném használni a cuccokat!

OCZ 2048Mb DDR3 1600Mhz Gold KIT
(OCZ3G16002GK)

A cuccok már megvannak, ma este pakolom össze és reménykedem benne, hogy azonnal működni fog... Bár a remény hal meg utoljára... :)

Üdv
Attila

(#247) ferbazs válasza junior_boy (#246) üzenetére


ferbazs
tag

Szia!
Nekem Platinum volt benne: OCZ3P1600EB2GK.
Az 1600-ot vitte szépen.

(#248) jugeen válasza junior_boy (#246) üzenetére


jugeen
addikt

ha nem qx9770 a cpu-d, akkor a procit mindenféleképpen tuningolnod kell, mert p45-nél a legmagasabb szorzó az 1:2. így a 333-as FSB DDR3 1333-at jelent.

(#249) junior_boy válasza jugeen (#248) üzenetére


junior_boy
csendes tag

q6600-os a procim... tuningot nem nagyon vágom... mit kellene tennem?

köszi
Attila

(#250) ferbazs válasza junior_boy (#249) üzenetére


ferbazs
tag

...hát az 1600as ram sebességhez 400as fsb kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.