Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) jugeen válasza junior_boy (#249) üzenetére


jugeen
addikt

6*400FSB

(#252) junior_boy válasza jugeen (#251) üzenetére


junior_boy
csendes tag

Most egyelőre nem akarom tuningolni, mert csak gyári hűtőm van egyelőre...A RAM ketyeg alacsonyabb órajelen is gondolom, nem?

(#253) AmperMan


AmperMan
csendes tag

Szerintetek ez így jó lesz?

P5Q Deluxe
Intel 8500
4GB 1066MHz DDR-II RAM CSX + Metal cooler Xtreme
Ati 4870 azon filózok, hogy megéri-e várni asus kártyára az epu miatt vagy jó lesz a shappire
esetleg valami vélmemény

Junior_boy ketyeg de akkor nem éri meg olyat venni

[ Szerkesztve ]

(#254) jugeen válasza junior_boy (#252) üzenetére


jugeen
addikt

hogyne menne. jó RAM esetén 5-5-5-15-ön is. jelen pillanatban a P45 DDR3 iszonyatosan erős szűk időzítések mellett.

(#255) junior_boy válasza jugeen (#254) üzenetére


junior_boy
csendes tag

köszi az infókat. elkezdem összeszerelni a gépet, majd írok a tapasztalatakról, amint sikerült beüzemelnem...

(#256) junior_boy válasza junior_boy (#255) üzenetére


junior_boy
csendes tag

Sziasztok!

A lap tuti jó bár van egy probléma. Wi-Fi -s a cucc, de sajnos ez az AP-Solo nem megy. Sikerült feltelepíteni, de amikor a solot indítom, akkor azt írja ki, hogy "This device may be removed or disabled". Biosban engedélyezve van a wireless eszköz, ha meg a drivereket felteszem, akkor még a wifi is működik. Bár a net eléggé szaggat rajta, amit nem értek, hiszen a laptopom ugynazzal a routerrel tök gyorsan kommunikál és lehet is vele netezni. Ezzel az integrált wifis cuccal meg szakadozik a net. Valami ötletetek van?

köszi
Attila

(#257) ferbazs válasza junior_boy (#256) üzenetére


ferbazs
tag

Szia!

Szerintem szedd le az ap-solo-t, nekem anélkül tökéletes.

(#258) junior_boy válasza ferbazs (#257) üzenetére


junior_boy
csendes tag

Megpróbálom... Tulajdonképpen mi a sz@r ez az AP solo? Mint írtam, amikor a progit elindítom nem talál valami eszközt! Telepítéskor magától nem is tette fel a progit az install cd-ről, csak a wifi drivereket!

köszi
Attila

(#259) junior_boy válasza ferbazs (#257) üzenetére


junior_boy
csendes tag

Megpróbálom... Tulajdonképpen mi a sz@r ez az AP solo? Mint írtam, amikor a progit elindítom nem talál valami eszközt! Telepítéskor magától nem is tette fel a progit az install cd-ről, csak a wifi drivereket!

köszi
Attila

(#261) ferbazs válasza jugeen (#260) üzenetére


ferbazs
tag

:R
Mi változott?
...a ramokat nincs esélyem megnézni :B
most ez a maximum, gyári hűtővel nem merek több feszt adni szegény procinak :)

..holnap meg már Rampage Extreme :))

[ Szerkesztve ]

(#262) ferbazs válasza ferbazs (#261) üzenetére


ferbazs
tag

(#263) jetimokus


jetimokus
tag

Asus P5Q3 Deluxe/WiFi-AP

Lehet, hogy hülye kérdés, de ez tényleg támogatja az 1600Mhz-es DDR3 memóriákat DC-ben? :Y

[ Szerkesztve ]

(#264) ferbazs válasza jetimokus (#263) üzenetére


ferbazs
tag

így van, támogatja. viszont 400-as fsb kell hozzá.

(#265) Urashima


Urashima
csendes tag

Nah, alakul már!
Holnap (2008.08.29) összeszerelődik a gép.
Lesz benne P5Q3 Deluxe; CSX DDR3-1333 6-6-6-18; Corsair 750W; és egy HD4850, ha megjön, ha nem valami mást rakok be ideiglenesen.
A ramokról annyit tudok, hogy 9-9-9-28-on 2.1V 2000MHz XD
Majd küldöm a tuningképeket, méréseredményeketXD. 1-2 hét múlva Q6600 is kerül bele, azért nem Q9300 vagy valami ilyesmi, mert azoknak rosszabb a tuningpotenciálja, kissé FSB és leginkább órajel szempontjából nézve: Q9300 4018MHz, Q8200 3711MHz, Q6600 5133MHz, és FSB szempontjából a WR-ok: Q9300-530, Q8200-530, Q6600-570 kb.

Config: Asus P5Q3 P45; Q6600 + Zalman9500; 2x4096 CSX DDR3-1333 6-6-6-18; Asus 780GTX DCIIOC; WD 1TB Green; WD 500GB Blue; Samsung 320Gb; Asus BW-16D1HT; Corsair 750W

(#266) jetimokus válasza ferbazs (#264) üzenetére


jetimokus
tag

Azt meg tuningal ki lehet hozni egy E8500-as prociból nem?
Kösz különben a segytséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#267) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Úgy néz ki hogy elkövetkezendő alaplapom ilyen lesz. :B Legalábbis nekem erre esett a választásom. :K Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem. Az első az hogy jó választás lehet ez a lap egy Q9450 procihoz?? Tuning nem lesz. A második pedig hogy a kiszemelt memória 2x2GB OCZ 1600MHz Gold vagy Platinum lenne, az ilyen 2 GB-os modulokat megeszi a lap??

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#268) ferbazs válasza jetimokus (#266) üzenetére


ferbazs
tag

Akár alapfeszen is. :DD

(#269) ferbazs válasza Urashima (#265) üzenetére


ferbazs
tag

...ha mindenképp quadot szeretnél, akkor inkább a Q9xxx mondjuk 9400. A Q6600-al nincsenek túl jó tapasztalataim P45-el, igaz egy sima P5Q Deluxe-ban próbáltam, bár ugye ez csak egy vélemény. Reméljük te kifogod az übertuning procit :))

(#270) V3RT3X válasza ferbazs (#269) üzenetére


V3RT3X
csendes tag

Miért, a +6MB L2 lassítja a Q9450-et a Q9400-hoz képest? :DDD
Amúgy azt írta nem kell neki tuningra, szal... (bár szerintem is vétek a potenciált bennehagyni, dehát különbözőek vagyunk ugyebár ;] )

(#271) V3RT3X válasza V3RT3X (#270) üzenetére


V3RT3X
csendes tag

Hopp ezt benéztem, nem figyeltem milyen postra ment a reag...
Előző post stornó :B

(#272) ferbazs válasza V3RT3X (#270) üzenetére


ferbazs
tag

:))
Amúgy lassítani nem lassítja, viszont melegíti és ha ezt nézzük akkor lehet mégiscsak lassítja :DD persze ez csak a tuningra vonatkozik ....azt olvastam, hogy elvileg magasabb fsb-re képesek a 6MB-os Quadok.

(#273) kodoboy


kodoboy
tag

Sziasztok!

Lent látható a konfigom. P5Q3 Deluxe alaplapom van, gondoltam itt megkérdezem, hogy
időnként miért fagy ki a gépem Vista alatt? Nem kékhalál, hanem egyszerű fagyás. Elég sokáig használom minden probléma nélkül, de egyszer csak mondjuk képnézegetés közben megmerevedik a képernyő!

Tanácstalan vagyok!

Köszi!

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#274) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Valaki használ CSX Diablo3 2000Mhz ram-mal ilyen alaplapot?
Én már az 1900Mhz-t is csak 2.1 V-on tudom elérni....
Félek,hogy ez már sok neki...
Ötletek?

(#275) ferbazs válasza kodoboy (#273) üzenetére


ferbazs
tag

Szia!

Sok oka lehet...ha pl 1600-on hajtod a memokat, az 400 fsb a procinak, lehet ez fesz emelés nélkül nem megy stabilan a Q6600-nak - ugye alapon 266 fsb - és érdemes lenne a feszeket manuálisan belőni - proci, ram, nb, sb. és alacsonyabb ram tempoval probálkozni.

(#276) ferbazs válasza Menotti (#274) üzenetére


ferbazs
tag

Amíg megvolt a lap ilyen rammal használtam és ment szépen, ha GTR chip-es a diablo-d, akkor nem gond neki a 2,1.

(#277) Urashima


Urashima
csendes tag

Hol lehet állítani QPB : DRAM ratio-t a P5Q3 Deluxe BIOSban?

[ Szerkesztve ]

Config: Asus P5Q3 P45; Q6600 + Zalman9500; 2x4096 CSX DDR3-1333 6-6-6-18; Asus 780GTX DCIIOC; WD 1TB Green; WD 500GB Blue; Samsung 320Gb; Asus BW-16D1HT; Corsair 750W

(#278) AdamMcKraken


AdamMcKraken
tag

Sziasztok kérdésem, h olvastam ASUS honlapján hb ennél a lapnál nem ajánlott dual-channel-be rakni 1600 illetve 2000-es RAM-okat ez mennyire igaz? Néztem a topic elején h kisérletezgettek vele, de nem akarom minda sokszáz üzenetet elolvasni:S szóval a kérdés h ilyet szeretnék belerakni: 2GB/1600MHz DDR-3 Kingmax PC3-12800. Fog menni DC-ben, egyálltalán bírni fogja az 1600-at? nem húznám meg semmi ilyesmi!

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#280) AdamMcKraken válasza jugeen (#279) üzenetére


AdamMcKraken
tag

én erre gondoltam: ** DDR3 2000(O.C.)/1600, it is suggested to use one DIMM per channel.
Nos annyira nem vagyok otthon ebben, de nekem nem az a jó ha minél nagyobb FSB-n futtatom a rendszert, illetve FSB-t én idáig csak Processzor kapcsolatban hallottam, mennyire van köze máshoz? És akkor most mi a jó megoldás nekem? :F :F :F

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#281) jugeen válasza AdamMcKraken (#280) üzenetére


jugeen
addikt

amit linkltél az annyit tesz, hogy egy modul csatornánként. a lap az két-csatornás.

ha hiányosságaid vannak a tuning alapjait illetően, akkor a Tuning, kezdőknek, szájbarágósan topikban olvass utána.

(#282) Zoz


Zoz
őstag

Tudna valaki ajánlani BIOS beállításokat OCZ3G13332G RAM-okhoz? (2db van benne)
Teljesen instabil a gép, véletlenszerűen kék halálokat dob.
1306-os BIOS-ra frissítés után jobb lett, de így se teljesen stabil.
És az a érdekes, hogy terhelés, pl Prime95 alatt órákig el van, de normál használat, akár egyszerű netezés közben 10 percenként képes meghalni.
A proci E8500-ös, és minden alapon, nincs húzva semmi.
Amíg nem jöttek meg az 1333-as OCZ-k, addig egy kölcsön 1GB/1066 Kingmax volt benne, azzal nem volt semmi baj.

(#283) Zoltek


Zoltek
csendes tag

Sziasztok!
Hasonló problémákkal küzdök, mint Zoz.
A gépem a következő:
Asus P5Q3 Deluxe
Intel Core 2 Quad Q9450
Corsair TWIN3X2048-1333C9DHX 2 GB Kit
ASUS EAH4850
Western Digital WD3200AAJS
Chieftec CFT700

Nekem winchester műveletnél fagy ki állandóan, vagy pl egy szimpla telepítésnél. Már a második ilyen alaplapom, ami ugyanezeket a hibákat csinálja. Bios a legfrisebb van rajta a 1306-os és mindent auto-n hagytam. Olvastam, hogy stabilitási problémák vannak a corsair ramokkal, lehetséges, hogy ez lenne a problémája? először vinyóhibára gondoltam, de másik gépben hibátlanul működik. Próbáltam már más rammal is ami corsair TWIN3X2048-1600C7DHX, de azzal is ugyanezeket csinálta, videókártyát is átraktam másik gépbe az is hibátlanul működött. Nem értek a tuningoláshoz ezért is hagytam mindent auton, de így sem működik.
Nagyon tanácstalan vagyok hogy mitől instabil a rendszer.
Ha szerintetek ram miatt lenne az instabilitás valaki küldene nekem hogy mit állítsak a BIOS-ban az Ai Tweaker-ben?

(#284) TheSaint válasza Zoltek (#283) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Üdv!

Én szintén P5Q3-at használok TWIN3X2048-1600C7DHX ramokkal. Nálam annyi gond van hogy a gyári 7-7-7-20-as értéket nem tudja tartani. Fut minden ezen is szépen, telepítések, stb, de játékok, Prime, Memtest-nél már hibázik. Csak akkor megy hiba nélkül 1600-on ha gyári 9-9-9-24-es értéket használok. Próbáltam 1,9V-al is de semmi eredmény. Jelenleg 1333-an használom 6-6-6-18-as értékkel 1,8V-al és minden stabil. EPU-val még 7%-ot rá is tettem turbo módban. Amúgy minden auto-n van a BIOS-ba csak a RAM-nak adtam 1,8V-ot. Én AHCI-módan használom a merevlemezt, nálad miben van? Compatible módban sem megy?

(#285) Zoltek válasza TheSaint (#284) üzenetére


Zoltek
csendes tag

AHCI-ben nem engedi az Xp-t feltelepíteni SP3-as xp telepítő bootolás után ahogy betölti az illesztőket előjön egy kék képernyő hogy a gép védelme érdekében leáll a telepítés idáig csak IDE / Enhanced módban próbáltam. pedig elvileg a vinyómnak kéne tudni ahcit nem? lehet ez lenne a gond?

(#286) TheSaint válasza Zoltek (#285) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Üdv!

Maradjunk annyiban, hogy szerintem elég válogatos ez az alaplap minden téren.... Mondjuk nálam ment IDE módban is minden. AI TWEAKER utolsó opcióját CPU Margin Enhancement állítsd compatible módra, hátha segít.

(#287) Hunter2 válasza ferbazs (#262) üzenetére


Hunter2
addikt

az kemény hogy Prescot P4-hez használsz DDR3-at :DDD

(#288) Zoltek


Zoltek
csendes tag

Köszönöm a segítséged, de sajnos így sem jó:((( Egyéb ötlet esetleg?
Üdv

(#289) Zoltek


Zoltek
csendes tag

Üdv!

Kérlek segítsetek:IDE módról próbálok átállni AHCI módra a biosban, és érdeklődnék, hogy ilyenkor a rendszer partíció melletti partíciót is le kell-e formázni, vagy működik az AHCI-s átállás után telepített rendszer partíció mellett?
REmélem, hogy ez a beállítás megoldja a folyamatos HDD-s problémákat.

(#290) eerush


eerush
csendes tag

Sziasztok!

Több problémám is van, és sajnos nem nagyon értek annyira a bios beállításokhoz ezért kérném a segítségeteket!

1. Ugrál a CPU szorzóm ezáltal a CPU VID-em is és a persze ezáltal az órajelem is... és ez eléggé zavaró, mert csak akkor veszi fel a tényleges bios beállításomat( 7,5x450 1,2375V) amikor valamit csinálok, de pl ez zavaró bizonyos játékoknál pl Most Wanted... mert ilyenkor egy-egy pillanatra beakad/kb 10másodpercenként/... pedig HD4870em van... SZÓVAL mit kéne beállítani? :)

2. Másik problémám... :( Prime95-öt futtatom semmi hibát nem dob ki, super Pi-nél sem... van h 3-4 órát játszok Crysissal semmi... viszont van h néha megnyitok mondjuk egy videot és a kép megmerevedik... de volt h mondjuk 10 perc játék után is ugyan ez megtörtént... RAM feszültség beállítási gondokat tudok elképzelni mint laikus... de ti biztos tudjátok mi a hiba... :)

konfig főbb összetevői amik számíthatnak, de ha valami még kell akkor azt is leírom...

Corsair TX650
Core2 Quad-2,66GHz/1333MHz LGA775 6MB (Q9400)
Sapphire ATI Rad. HD 4870
Samsung Spinpoint F1 620 GB (SATAII)
2x1GB/1600MHz DDR-3 Kingmax
Vista SP1

BIOS Verzió: 1306

Hőfokok:
CPU: 24C-40C
MB: 35C-40C
GPU: 63C-80C
HDD: 30C-35C

CPU szorzó min:6 max:8

Amennyiben lehetséges és valaki másnak is hasonló konfigja van VAGY annyira ért hozzá, az kérem segítsen és írjon le egy mindenre kiterjedő részletes stabil bios beállítást!

Előre is köszönöm!

(#291) Zoltek


Zoltek
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Sikerült megoldani a vinyóműveletnél fagyás problémát. Ram hiba okozta. Egyszerűen néhány ilyen alaplap legújabb biosai nem szeretik a Corsair ramot. Külföldi fórumokon olvastam hogy le kell downgrade-elni a biost 0704-re. 1306 volt rajta, most a 0704 van. Azóta stabil a rendszerem. Már csak azt nem értem miért csinálnak Asuséknál biosfrissítést ha rosszabb lesz tőle a ramkezelés. Egy ilyen apró hiba miatt törtem el egy corsair 1600C7DHX-es Kit-et, vettem egy másik ugyan ilyen alaplapot, mert az elsőt szintén fagyás problámával visszavittem a kiskerbe ahol vettem, ott nem tudták mi a baja küldték tovább nagykerbe ott meg kitalálták hogy cpu foglalat körül nem stimmel valami így küldték tovább feltételesen asus magyarországnak, holott csak ez volt a baja. Ekkora szívást!!! Egy hónapja, hogy próbálom a gépem végre összerakni, mert Asus-ék nem tudnak normális bios-t kiadni. Nem akarom szidni Asust, mert világ életembe csak asus dolgokat vettem, de ez már sok volt kicsit, hogy egy ilyen ígéretesnek tűnő alaplapnál ekkorát szívjak, mert buktam az 1600C7DHX-es ramjaim, kb 15000 Ft utiköltségembe van hogy jártam a kiskerbe szervizeltetni meg az új alaplapért, meg lehet hogy még az első állítólag procifoglalat hibás alaplapom árát is bukom.
üdv

(#292) Skyfish


Skyfish
tag

Sziasztok!

Találtam egy ilyet:[link]
Ezzel nálam megy a 2*2Gb OCZ JNM-es kit a megadott frekin(1600) CL7-ben.
Eddig 1400 körül volt a vége.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#293) Skyfish


Skyfish
tag

Hello

Ez a 1402-es bios a megodás a ram problémákra.Kipróbáltam full auton így is elindult azonnal,igaz cl9-en.

(#294) AdamMcKraken


AdamMcKraken
tag

Hi, olyan kérdésem lenne h a P5Q3 Wi-Fi-je akor is sugároz jelet ha lekapcsolom a gépet? :F Merth azt szeretném megoldani h a szomszéd a laptopjával tudjon rajtam keresztül netezni,csak gondolom ilyen nincs h kikapcsolás után is adja a jelet...?

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#295) liziman


liziman
csendes tag

Sziasztok.
Nekem is ilyen lapom van és szintén corsair memóriákkal.
Bármilyen furcsa de nálam is uyanez volt a jelenség, hogy volt mikor 2 percet ment de volt amikor 1 órát ment a gép és aztán fagyás.
már össze-vissza feltúrtuk a biost és mindent beállíattunk de sehogy sem akart jó lenni úgyhogy sajnos én is visszavinni kényszerültem a gépet. Nagyon remélem, hogy nem jutok Zoltek sorsára és bukom a lapot de a kisker már átküldte a lapot a nagykernek. Nagyon mérges leszek ha nem kapom vissza a masinát jövőhéten mert kifizettem rá ey kisebb zsidó örökséget.
Mindenesetre igaza let az egyik kedves ismerősömnek.
"Ne vegyél asust mert american megatrend biosos "

[ Szerkesztve ]

(#296) kodoboy


kodoboy
tag

Sziasztok!

Downgradelni a BIOS-t hogyan lehet a P5Q3 Deluxe lapkánál?

Üdv
Attila

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#297) Skyfish válasza liziman (#295) üzenetére


Skyfish
tag

Liziman próbáltad a 1402-es biost?Az elöző verziókkal nálam is csak a cigi volt...
Most ilyen:
és stabil.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#298) Skyfish


Skyfish
tag

Bocsi [link]

[ Szerkesztve ]

(#299) Zoltek válasza kodoboy (#296) üzenetére


Zoltek
csendes tag

Hali!
Letöltöd a kívánt bios-t a www.asus.com-ról Ha jól tudom ez egy .rom kiterjesztésű fájl. na ezt felrakod egy pendrvie-ra.Ha ez megvan belépsz a biosodba. Bioson belül rámész a Tools menüre ezen belül kiválasztod "Ez Flash" menüpontot. Elindítod és automata fogja látni hogy a pendrive-n egy biosfájl van. Ezután telepíted.
Üdv

(#300) Zoltek


Zoltek
csendes tag

Üdv!
1402 es bios az még csak béta verzió ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.