Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800e-dlx probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Bocs, hogy bepofátlankodok, de nem akartam új topikot nyitni.

Nekeme egy olyan problémám van, hogy a gép néha (általában total commander indításakor/focusba hozásakor) olyan mintha lefagyott volna, de pár mp 5-15 (változó) megy tovább, mintha misem történt volna. Előfordul, hogy készenléti módba sem megy el mert belefagy.

Igazából a lap, a proci új. Előtte egy MSI i815 EPT Pro-val minden teljesen korrekt volt, sőt utána még egy hónapig használtam egy KR7-es Abit-tal, azzal sem volt problémám. (tehát csak lap+proci változott)

A konfig:
ASUS P4P800-E Deluxe, P4 2.8 Northwood, 2x512MB PC3200 Samsung, 2x160GB Samsung SP1614N, 30GB Quantum, Radeon 8500LE, a többi azt hiszem most nem lényeges.

Minden alapon megy, nem vagyok a tuning híve.

Gyanakodtam már a vinyókra is, de igazából nincs sok ötletem. Lehet csak egy BIOS beállítás az egész (ebebn reménykedem). A vinyók úgy vannak, hogy a primary-n van a rendszer vinyó az egyik Samsung, a secondary-n a DVD meg egy rack, a promison meg a másik Samsung meg a 30GB-os. A promise vezérlőt sima ide módra állítottam, meg az alaplapi vezérlőnél is volt valami, amit SATA helyett PATA-ra raktam, igazából nem is néztem mi az.

Fontos lenne, hogy rendesen menjen, mert dolgoznom kellene vele és így bosszantó a dolog. Egyébként a fenti jelenség naponta 1-2x fordul elő.

Várom az 5leteket.

-

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800e-dlx probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.