Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800e-dlx probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Hello!
Volt egy gépem, így nézett ki:
ASUS P4P800-E Deluxe
Intel Pentium 4 3GHz
2*256DDR400 (kingmax)
Inno3D Fx 5900XT
Creative SB 5.1
2db 160GB hdd
420W Chieftec

A gond az volt, h tegnap Rádugtam (volna) egy logitekk gamepadot a gép USB portjára, de a gép elkezdett visítani meg gerjedni meg minden és lefagyott...
(Ja és korábban már dugtam rá uezt a gamepadot, akkor semmi baja nem volt)
Újraindíás után már el se indult, nem adott képet. Csináltam CMOS cleart, utána eljutottam a biosig, de utána semmi, meg sem jelenik semmi, továbbra sem ad képet...
Megnéztem öcsém gépében az én VGA-mat, hátha az ment el, de nem, ott első pöccre ment tökéletesen, de öcsém vga-ja nálam már nem ment...
Ebből gondoltam, h az alaplapon elszállt a AGP port.
Tettem egy érdekes felfedezést:
Ha az alaplap simán áramra van kötve (világíz a zöld led), akkor a (asszem) déli híd (ez a chip, amin nincs hűtőborda, de méretében megegyezik az északi híd méretével) 2 másodperc alatt olyan meleg, h nem lehet megfogni, mert éget...HA nincs áram alatta gép, akkor simán lehűl...
Kérdés, teljesen meghalt az alaplap vagy mi van vele, esetleg mi történt, mi a teendő..

Ui: Ja és a lap még elvileg garis a kékhalba, de nincs rajta matrica, h oda garis, a garilevél meg eltűnt, de megkeresem...
Plz help

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#2) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Na! Senkinek semmi 5lete?
Mit mondjak a szervízbe? Egyáltalán szervízelhető?

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#3) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

fel

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#4) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Bocs, hogy bepofátlankodok, de nem akartam új topikot nyitni.

Nekeme egy olyan problémám van, hogy a gép néha (általában total commander indításakor/focusba hozásakor) olyan mintha lefagyott volna, de pár mp 5-15 (változó) megy tovább, mintha misem történt volna. Előfordul, hogy készenléti módba sem megy el mert belefagy.

Igazából a lap, a proci új. Előtte egy MSI i815 EPT Pro-val minden teljesen korrekt volt, sőt utána még egy hónapig használtam egy KR7-es Abit-tal, azzal sem volt problémám. (tehát csak lap+proci változott)

A konfig:
ASUS P4P800-E Deluxe, P4 2.8 Northwood, 2x512MB PC3200 Samsung, 2x160GB Samsung SP1614N, 30GB Quantum, Radeon 8500LE, a többi azt hiszem most nem lényeges.

Minden alapon megy, nem vagyok a tuning híve.

Gyanakodtam már a vinyókra is, de igazából nincs sok ötletem. Lehet csak egy BIOS beállítás az egész (ebebn reménykedem). A vinyók úgy vannak, hogy a primary-n van a rendszer vinyó az egyik Samsung, a secondary-n a DVD meg egy rack, a promison meg a másik Samsung meg a 30GB-os. A promise vezérlőt sima ide módra állítottam, meg az alaplapi vezérlőnél is volt valami, amit SATA helyett PATA-ra raktam, igazából nem is néztem mi az.

Fontos lenne, hogy rendesen menjen, mert dolgoznom kellene vele és így bosszantó a dolog. Egyébként a fenti jelenség naponta 1-2x fordul elő.

Várom az 5leteket.

-

(#5) Terminus_ válasza Gleatcher (#1) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Előlapi USB-re tetted esetleg? Hallottam már olyanról, hogy szarul volt kábelezve a ház panelje és hazavágta a lapot.

-

(#6) Nedudgi válasza Gleatcher (#3) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Valami ott az USB-vel történt. Déli hídban van az USB vezérlés is valszeg azt vágta haza. Én elég furcsának találom azt a melegedést... Lehet egyszerűen hibás volt vmi. Nem mondom hogy próbáld ki a gamepad-et másik gépben ;)
Inkább vidd vissza az egész cuccost gariba. Mi az hogy elkezdett gerjedni,sípolni? PC-speaker?

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#7) Terminus_ válasza Nedudgi (#6) üzenetére


Terminus_
aktív tag

most nézem, te is Somogyi vagy. :)

-

(#8) Nedudgi válasza Terminus_ (#7) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Csak nem Atádi vagy?:) Kicsi a világ...
Nah, HT be van kapcsolva a prociban? És úgy lett telepítve a win? Bár a készenléti módot nem egészen értem. ATI driver legújabb van fent?

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#9) Terminus_ válasza Nedudgi (#8) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Dede :)
HT bekapcsolva és úgy lett telepítve. A készenléti módhoz meg annyit, hogy S3-at használok (Suspend To RAM). Egyébként teljesen olybá tűnik mintha valami IRQ probléma lenne, mert a készenléti módba is elteszi, megfigyeltem, csak eddig türelmetlen voltam és nem vártam 1-2 percet. Szóval fagyás nincs csak ez a ''gondolkodás''. A gépben egyébként egyetlen kártya a VGA, szóval még csak nem is nagyon van olyan dolog, amivel összeakadhatna bármi is. Még egy ötletem, hogy kikapcsolom ACPI 2.0-t...

Ja igen, a legújabb driver van fent a VGA-hoz meg a chipsethez is.


[Szerkesztve]

-

(#10) Terminus_ válasza Terminus_ (#9) üzenetére


Terminus_
aktív tag

ACPI 2.0 kikapcsolás sem segített, viszont az egyik jelenséget elő tudom idézni direktbe: Elindítom a windowst, megnyitok pár explorer ablakot , 1 word fájl-t hálózatról (de szerintem nem a hálózattal lesz gond), meg egy total commandert. Ekkor elküldöm sleepbe. Bekapcs, majd nem jelentkezek be, hanem megint egyből sleep. Na ekkor elvan magával vagy 1-2 percig mire kikapcsol. Érdekessége, hogy a vinyók a végén kapcsolnak ki, de mintha 3-ból legalább egy már az elején lekapcsolna...

-

(#11) Nedudgi válasza Terminus_ (#10) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

:F UP

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#12) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Nincs senkinek 5lete? Este dobok fel egy új windows-t, hátha segít rajta. Bár ez is alig egy hetes install... :(

-

(#13) Terminus_ válasza Terminus_ (#12) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Any idea?

-

(#14) Gleatcher válasza Nedudgi (#6) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Bocsi a kései válaszért, eléggé lekötött a WoW és az érettségi :))
A lényeg, h az előlapi USB-re kötöttem a joyt, de az a fura, hogy már korábban kismilliószor dugtam be oda gond nélkül, most meg totál kiakadt a rendszer (lefagyott és a szterejó hangszóró gerjedt ezerrel)
A joy, azóta is szépen megy (Logitech rumblepad2)
Azóta visszavittem és előreláthatólag jövő hét közepére ki is cserélik.
ha nem, akkor veszek egy másikat:)) Nincs más megoldás...
Mindenesetre fura..

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#15) Gleatcher válasza Terminus_ (#13) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Sztem megvan:
Leírtad a hdd-k bekötési rendjét. Sztem ott a gond...
A rendszer-winyyó mehet Primary Masterre és e mellé rakj be egy primary salve-re vmi másik vinyót...(ne dvd-t)
A secondary master és slave-re rakhatod a rakkot és a dvd-t pl.
Az a baj, h neked van most 5 PATA illesztésű eszközöd, de max 4 helyed...+2 Sata
A promise meg ugye raid-csatihoz jó, tehát két különböző hdd-t rádugsz Raidra...
Próbálk ki úgy a gépet egy napig, hogy nem dugod be az alsó kék-ATA helyre a dolgokat és úgy dolgozol vele
Sztem ez lesz
ha vmit félreértettem, szólj, még reggel van...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#16) Terminus_ válasza Gleatcher (#15) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Meg fogom nézni, amit írtál. A másik egy windows reinstall kikapcsolt acpi móddal. Remélem megoldódik ez a dolog, mert bosszant nagyon. A promise vezérlőt meg sima ide módra tettem, de ötletnek mindenesetre nem rossz, amit írtál. Csak lenne már végre időm szórakozni vele...

-

(#17) Gleatcher válasza Terminus_ (#16) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Ok, sok sikert

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#18) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Megoldódott a probléma. De, hogy a Windows reinstall vagy a hdd-k átpakolása a másik vezérlőre szüntette meg a dolgot, nem tudom. Az ACPI-t meg nem kapcsoltam ki. Lényeg, hogy most nem szarakodik. Az egyik legősibb alapszabály, hogy működő rendszert az ember nem piszkál, úgyhogy most nem fogom megtudni, mi oldotta meg. :) Köszi az 5letet!


[Szerkesztve]

-

(#19) Habzsolt válasza Gleatcher (#14) üzenetére


Habzsolt
csendes tag

Szeva!


Amit fentebb leírtál 1az1ben ugyanúgy történt az Én (azóta már 2-ő!!! )
Tönkrement Asus P4P800 SE-el is. A történet csak annyiban más, h
a gép összeépítése után következett a szokásos win install, majd amikor
végeztem előkerültek a hibaüzenetek.
Ezek nem a +szokott üzenetek voltak, amivel ''kommunikál'' veled az op.
Pl; '' - a WinXp nem tudja a PIC csatornát elérni. '' – se 1 Oké se 1 Mégse! Csak, X ????
'' - a WinXp nem érzékel billentyűzetet, ezért újra inicializálja az exözt'' ????
--- +próbálta, kontroll: lámpák fel, majd le, aztán a következő hibaüzenet:
'' - Újra kell indítani a számítógépet, mert nincsenek USB vezérlők'' -eddig az egér ment!
Oké. Újraindít, +int betölt, ketyeg kb: 10-15percet aztán +fagy. Alaplapon zöld Led világít
, kép nuku. Gondoltam 1-et memória ki, hátha füttykoncert előjön, de az is nuku. Ugyanígy a VGA-val ott is csönd, +döglött 1 hangyányit a lelkem. Ez volt az Első P4P800 rövid története, mondjuk cirka 3 órában!!!! (kicsit felhergeltem magam, most is) szétkaptam amasinát.http://prohardver.hu/pics/s/ol.gif
:O
Csere, ahogy írtad szintén: VGA, semmi, Prockó, semmi, memória: kitalálod? Nyertél! Semmi. De a Déli híd az cefetül meleg volt. Gyorsan vissza a nem mondom ki melyik nagykerbe. Ott néztek rám is mint 1 hül..e gyerekre: mit akarsz itt kicsirigó ez nem szokott csak úgy elszállni. Mondom tényleg? Nem mondod!? Aztán +lóbáltam az Előző napi számlát, enyhe dünnyögés, kb: 2,5 óra hülyéneknézés,http://prohardver.hu/pics/s/m3.gif
:((( majd folyamatos szakmai kérdések felém, majd szakmai válaszok visszakérdezéssel. Ez nem jött be a Mis...lba,http://prohardver.hu/pics/s/m1.gif
:(
de csak kicserélték.
Ígérem, rögtön befejezem.
Szóval hazahoztam a kicserélt új P4P800 -t összeraktam, de egér, Winyó, DVD és floppy nélkül, bekapcsoláskor ujjacska 1ből Déli híd 2perc után Forró!!!
Másik proci, másik VGA volt (mert gép összeépítéssel foglalkozom, onnan a csere alkatrész). Tökmind1! Meleg, majd forró. Szóval azóta Csak P4C800-al ketyeg a gép
mert kis ráfizetéssel azt vettem.

Van valaki, aki ezt végig olvasta? Igen?
Elnézését kérem mindenkinek, aki a mesét soknak találta, de kicsit pipa vagyok, válasz? Ja? azt nem tudom, mi okozta, de, ha
valaki tudja, írja + véleményét. http://prohardver.hu/pics/s/rl.gif
:R

Köszönettel:
Habzsolt


„Az élet tele van 1szerű emberekkel…
De mi +értjük Őket „


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

„Az élet tele van 1szerű emberekkel… De Mi! +értjük Őket''

(#20) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Az lenne a probléma, hogy haverom vett 4*256 RAM-ot 400mhz-es samsungok.... de ha 4-van egyszerre benne nem bootol be:F viszont ha 3 akkor igen. Mi lehet a probléma plz help me:(

(#21) mycso válasza LucifeI2 (#20) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nézze, meg a hozzá kapott kis könyvében, hogyha 4 olyan fajta ramot rak bele, azt fogja e akarni a lap.


De itt van az asus lapján is:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22) LucifeI2 válasza mycso (#21) üzenetére


LucifeI2
őstag

Az lett, úgy olvastuk ki hogy nem lehet bele 4 ilyen samsung... ebből csak az a gáz hogy én adtam volna el neki a 4.et és most rajtam maradt... nah mind1 azért köszi

[Szerkesztve]

(#23) Kiss


Kiss
csendes tag

Hali mindenkinek! Bocs, hogy én is ide pofátlankodtam.
Vissza vittem gariba a tápom (FSP Bluestorm 500W) és kaptam helyette egy zsír újat.
A probléma az, hogy ezzel is lekapcsolgat a gép mintha zárlatos lenne.
Agyamra megy az egész. Ki vettem dualchanel ből az egyik memóriámat és 45 perc helyt 6-7 órát kibírt mire lekapcsolt. Na gondoltam akkor a memória a ludas.
Kicseréltem a memóriát a másikra és elég sokáig ment lekapcsolás nélkül.
Hát elmentem és kölcsönkértem haveromtól a két 512-es Kingmaxot.
Beraktam és láss csodát 45 perc után lekapcsol ezekkel is.
Szóval dual-ban nem szereti a gépem vagy a tápom. Most single Ch-ben használom őket eddig gond nélkül.(Pár órája)
Érdekes, hogy 400-as Codagennel nem kapcsol le.
Bocs azt elfelejtettem írni, hogy az idők SanAndreas alatt értendők ugyanis ez alatt szeret lekapcsolni, de előfordult már FarCry és CS. alatt is. Ami szintén érdekes, hogy pl: DRIV3R és Battlefield2 alatt még hosszú játék után sem hajlandó lekapcsolni. Esetleg lehet az alaplapom hibája?
Bocsánat, hogy ennyire hosszúra sikerült.
Ha valaki ebből ki tud következtetni valamit annak tanácsát nagyon szívesen veszem.
Előre is köszönöm.

(Config az adataimnál)


[Szerkesztve]

(#24) Kiss


Kiss
csendes tag

up:F

(#25) !Overdose! válasza Kiss (#23) üzenetére


!Overdose!
őstag

SZVSZ ha garis a lapod, akkor vidd vissza semmit nem veszítesz vele.
De az is lehet, hogy csak egy kis + fesz kéne a memóknak, hogy stabil legyen a gép.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#26) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Egyszercsak leáll a gépfüstszag lenézek lángol a délihíd... mivel 2hónapos volt a lap visszaküldtem ahol vettem. Ott közölték h fizikai sérülés... na de könyörgöm nem én gyújtottam fel... Namost ilyenkor mit tegyek? Asus-t közvetlenül nem lehet elérni vagy hol lehetne? Mert egy ismerősöm is járt már így és az ASUS kicserélte neki egyből...
PLs HELP! Asus tel ?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#27) Met


Met
nagyúr

Magától újraindult a gépem, nem volt hibaüzi semmi, éppen böngésztem és egyszercsak monitor kikapcs, restart.
Új gép, P4P800 E-Delux, 3G P4, 2x512 ram. Chieftech 420-as táp. Idáig nem volt ilyen, kb. 2 hetes a rendszer. Játékkal is teszteltem.
A ház oldalán van plusz venti, restart után Everest szerint 52 fokos a proci, a lap 31.
Ez mitől lehetett?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28) Met válasza Met (#27) üzenetére


Met
nagyúr

A hiba esetén autómatikus újraindítást most kikapcsoltam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
A konfigom: Asus P4p800E deluxe, 2x512Mb kingston ram, inno3d 6600gt
Kb 2 hónapja történt, hogy az akkori videókártyám (ati radeon 9600xt) egyszercsak fogtamagát és beszart... Visszavittem a gariba, berakták egy gépbe és ott kiégett.
Nagynehezen visszevették, helyetette ráfizetéssel vettem, egy 6600gt-t.
Már az első próbánál feltűnt, hogy egy két játéknál, pl NFSU1-2, GTA SA, bizonyos helyeken zavaró megjelenítési hibák voltak... Akkor észrevettem, hogy, ha rárakom a Zalman VF700-as hűtőtt, vagy a gyári hűtőt a hiba nem változik, de ha nincs rajta hűtő akkor a hiba eltűnt... Mivel azért nem akartam hűtő nélkűl játszani :)) visszavittem, hogy ez a hiba... Kicserélték, kaptam egy másikat (a mostanit). Beraktam és 1ből tesztelgettem, a hiba megszünt... Később észrevettem, hogy hasonló jellegű 1-2 helyen előforduló, kevésbé zavaró hiba jelent meg.... (drivertől függetlenek, nem húzom a karit)

A kérdés:
Szerintetek lehet, hogy az ATI hazavágot valamit az AGP-n, és ezért hibásak a 6600gt-k?
Lehet-e az alaplap gyári hibás, mert a rovására van írva: 1 hangkártya (régebbi, használt), 1 samsung dvd író, 1 mobil rack.

Garancia még van mindenre, igazából a VGA mostani hibája nem zavar anniyra, hogy foglalkozzak vele, de lehet, hogy érdemes lenne a köbvetkező hibák elkerülése végett...

(#30) Building válasza _stick_ (#29) üzenetére


Building
tag

Szia!

Írtam egy hosszú hozzászólást az előbb, de elszállt, mint a győzelmi zászló. Nos, nekem is hasonló hibám volt. Az alaplapod megnyaffant. Próbáld ki ugyanolyan chip-es videokarival, mint ami tönkrement benne. Szerintem nem fog képet adni (nálam nem adott).

Üdv.: Building

(#31) _stick_ válasza Building (#30) üzenetére


_stick_
őstag

Amikor az Ati elszállt, egy régebbi ATI rage 128-at használtam ideiglenesen, de azzal ment...
Tanácsolták azt is, hogy a mostani vga-t próbáljam ki egy másik gépben, hátha az a rossz,
de nem hiszem, hogy 2-ből 2-t kifognék ami szar...
Mindenestre még van 2 év gari az alaplapra, remélem, ha nagy baja van ez idő alatt derűl ki :B :B

(#32) Recler


Recler
csendes tag

Szasztok,kérdésem annyi lenne h birja vajon az alaplap a 4GB ramos terhelést,mert azt hallottam h nem birja a windows a 4gb-ot mindenkitől azt hallom h a 2GB az bőven elég neki...,de akkor kérdem én miért bővíthető az alaplap !GB-ig ha nem használható ki?
Főleg ha még az oprendszer se birja...

Asus P5K ,Intel Core 2 Duo 6850, 2x1024MB DDR2 Geil UltraDual KitRam, 500 GB Hitachi 7200rpm 16MB, PCI-E 2.0, Sapphire HD4870 Toxic 1024MB

(#33) mycso válasza Recler (#32) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A lapba max. 4GB ram pakolható, és a 32bites win is 4GB-ig látja a ramot.

Mi a baj?
Mi a kérdés?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#34) Recler válasza mycso (#33) üzenetére


Recler
csendes tag

Hogy meddig birja? Állítólag nem birja a windows a 4gb-os memot...,igaz ez?

Asus P5K ,Intel Core 2 Duo 6850, 2x1024MB DDR2 Geil UltraDual KitRam, 500 GB Hitachi 7200rpm 16MB, PCI-E 2.0, Sapphire HD4870 Toxic 1024MB

(#35) mycso válasza Recler (#34) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Már írtam, hogy igen, de:[link]

10. Méretezhető memória és processzortámogatás 4 gigabájtnyi (GB) RAM támogatására is képes, akár két szimmetrikus multiprocesszoron.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#36) Recler


Recler
csendes tag

Sziasztok ,ha van egy P4P800-E Deluxe alaplapom aminek 800Mhz FSB-vel rendelkezik és 4GB DDR memóriáig bővíthető akkor egy 800Mhz es memóriát is lekezel vagy csak 400Mhz-es memóriát kezeli? Most a fele kell h legyen vagy szinkronban kell h legyen a kettő? És ugye DDR2 -es memóriát nem lehet bele tenni?

Asus P5K ,Intel Core 2 Duo 6850, 2x1024MB DDR2 Geil UltraDual KitRam, 500 GB Hitachi 7200rpm 16MB, PCI-E 2.0, Sapphire HD4870 Toxic 1024MB

(#37) Recler


Recler
csendes tag

na rájöttem h nem :D 400 ,333,266-os megyen bele....meg sima DDR...szóval sztornó :D

Asus P5K ,Intel Core 2 Duo 6850, 2x1024MB DDR2 Geil UltraDual KitRam, 500 GB Hitachi 7200rpm 16MB, PCI-E 2.0, Sapphire HD4870 Toxic 1024MB

(#38) szacsee válasza Recler (#36) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hali!
A 800 Mhz a P4 FSB-jeQuad Pumped (4x200=800), ami ddr memória esetén, ha a memória PC3200 akkor valósan 200 MHz efektíve 400 szinkronban megy (4x200).
DDR1 memók mennek bele. Vannak tuningramok DDR1-nél, amik mennek efektíve
5-600 MHz-n, de csak akkor érdemes bajlódni velük, ha a procid húzható.
A DDR2 800-at nem támogatja a lap. :W (900-as chipset széria már igen, a tied 865)

Ha egyformák a memóriák, akkor aktiválódik a dual channel, amivel a memória sávszélessége megkétszereződik. :Y
Indításkor nyomj Tab-ot, majd pause brake-t így meg tudod nézni mennek-e a memók dualban. Ha megnézted , akkor nyomj Esc-et, így folytatódik a boot-olás. :))

Nekem 2,6 ghz-s northwoodom volt majdnem ilyen (P4C800E Deluxe) lapban, az fsb-t feltoltam 250-re, a ramot visszaosztottam, de tuningramnál (500-600) nem kell, így a CPU-m ment asszem 3250-en 1Ghz-s FSB mellett (északi hidat hűteni kellett). De már lecseréltem gazdaságos teknikára. :DD

Mégeccer: DDRII nem megy bele!

[Szerkesztve]

(#39) Recler


Recler
csendes tag

sziasztok!
Sata2-es winyóval müxik ez az alaplap?
vagy sima Sata vagy esetleg Ata winyó való bele?

Asus P5K ,Intel Core 2 Duo 6850, 2x1024MB DDR2 Geil UltraDual KitRam, 500 GB Hitachi 7200rpm 16MB, PCI-E 2.0, Sapphire HD4870 Toxic 1024MB

(#40) mycso válasza Recler (#39) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Van rajta sata és ata port is, és működik sata II-es winyókkal, de csak sata I-es módban.
Egyébként neked elvileg ilyen lapod van, tehát nemértem miért nem nézed meg.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#41) Recler válasza mycso (#40) üzenetére


Recler
csendes tag

Utánnanéztem de nekem az kinai volt amit összehablatyoltak róla...na cső

Asus P5K ,Intel Core 2 Duo 6850, 2x1024MB DDR2 Geil UltraDual KitRam, 500 GB Hitachi 7200rpm 16MB, PCI-E 2.0, Sapphire HD4870 Toxic 1024MB

(#42) JOTI


JOTI
tag

Halihó!
Fura dolgot csinál a gépem :)
Mikor bekapcsolom néha mintha megszólalna és azt mondaná ''Help me'' vagy vmi hasomlót...ez hogyan lehetséges és miért van? :))
VAgy hangokat hallok már? :DD

(#43) mycso válasza JOTI (#42) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha valami hibát érzékel (meg néha amúgy is) tud pofázni --> a biosban ki kell kapcsolni.
Valahol a ''Boot'' fülön belül van.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#44) JOTI válasza mycso (#43) üzenetére


JOTI
tag

Köszi!
Majd rákacsintok h hol is lehet ezt kikapcsolni..másrészt honnan tudom h van e hiba? :F

(#45) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit rendet csináltam az Asus P4P800 topikok között, és ide blokkosítanáma kérdéseket: [link]. Ezt a témát zártam, folytatás az iménti linken.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800e-dlx probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.