Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) batagy


batagy
őstag

Én szintén csak mezei lejátszásra használom, arra jó.

Két dolog zavar csak:
- Samba megosztáson nem névsorrendben listáz, de az utóbbi időben átszoktam arra hogy DLNA-ról játszok, ott névsorrendben jelenik meg.
- Illetve samba megosztásról a 2.4-es firmware-rel ledobál időnként.

(#252) hartyi


hartyi
tag

Na felraktam én is az FW-t. Nekem a Samba hiányzott nagyon és az működik is, bár nem egy észveszejtő sebességgel lehet rá írni.

A Transmission-t még nem próbáltam ki, bár az őszintén szólva annyira nem is kell.

Tényleg az a baj, hogy a core funkciókba valamiért nem nagyon másznak bele a srácok, pedig ott lenne csak igazán javítani-való.

(#253) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki,hogy az online media-ban,a dailymotion-ba hogyan lehet bejelentkezni,illetve ki lehet-e kapcsolni a family filtert valami módon,hogy a találatokat ne szűrje??
köszi

(#254) ratkaics válasza hartyi (#236) üzenetére


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Valaki kipróbálta már ezt a firmware-t? Van esetleg tapasztalat?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#255) hartyi válasza ratkaics (#254) üzenetére


hartyi
tag

Én felraktam és egyelőre teljesen jónak tűnik. Az új funkciók közül csak a Samba-t izzítottam be, az működik, csak kicsit lassú (1.5 MB/sec-nél gyorsabban nem tudtam írni rá, amit kevesellek). A Transmission-t nem lőttem be, mert arra nekem nem nagyon van szükségem. Más komoly változást nem látok benne az előzőhöz képest. Úgy tűnik ez a csapat nem nagyon akar/mer hozzányúlni a core funkciókhoz, csak felbővítik az online képességeket. Pedig ez előbbi jobb lenne, mert néhány apró javítással sokat lehetne dobni a játékos használati értékén.

(#256) blacika válasza ratkaics (#254) üzenetére


blacika
tag

Tényleg nincs értelme buherálni a különböző firmwarekkel, nem jobb egyik sem
Szerintem nem érdemes a mini plussal foglalkozni, hasonló áron vannak jobb termékek.
Még mindig megvan az ilyen kütyüm, ha valakinek kellene szívesen megválnék tőle
mielőtt érdeklődni kezdesz tudd:
a beállított hálózatot nem jegyzi meg
minden indítás után menüben odamész, kitallózod kb 2 perc gigabiten
nem lehet abc-be állítani az anyagokat, amíg kikeresed tartalomtól függően akár 3-5 perc is lehet
a shortcuts és az egyéb hasznosnak tűnő menük használhatatlanok!!!

(#257) szucsinka válasza blacika (#256) üzenetére


szucsinka
őstag

én eladtam ezt a fostalicskát
és ezek amiket leirtál mind müködnek a WDtv live streaming-on :DDD

[ Szerkesztve ]

(#258) hartyi


hartyi
tag

Van új gyári fw. Most sem lett jobb a helyzet sajnos, kicsit engem is kezd bosszantani az ASUS hozzáállása. Elvagyok a játékossal így is, de azért csak bassza a csőrömet, hogy néhány könnyen javítható apróságot képtelenek berakni egy 2012-es release-be.

(#259) batagy válasza hartyi (#258) üzenetére


batagy
őstag

Kösz az infót!

Ennyit írnak:

Bug Fixed:
1. Acetrax video streaming stability has been enhanced.
New feature
1. Enhance file manager function.

Utóbbi az mi? A file managerben van valami új?

(#260) batagy


batagy
őstag

Fölnyomtam a 2.05-ös firmware-t.
A névsorrend nincs kijavítva, de olyan mintha a Samba-ról való eldobálást kijavították volna.

Nálam legalábbis a 2.04-es firmware-rel gyakran ledobált a Samba megosztásról miközben browse-oltam rajta. A 2.05-össel nem tapasztalom ezt eddig, hálistennek.

SZELK: A file managerben nem látok funkcionális módosítást. Lehet, hogy ez előbbi hiba javítását értették a changelogban.

[ Szerkesztve ]

(#261) hartyi válasza batagy (#260) üzenetére


hartyi
tag

Lehet, hogy visszarakták a fájlkezelés funkciót. Az egy korábbi fw-ben benne volt (lehetett pld a hálózatról egy rácsatlakoztatott médiára másolni), de valamiért kivették belőle később. Nem mintha hiányozna, borzasztóan körülményes volt használni. Akkor már inkább visszarakom a moddolt fw-t, oszt mehet a Samba.

(#262) batagy válasza hartyi (#261) üzenetére


batagy
őstag

Igen, az Asus fórumban olvasom, hogy tényleg visszatették ezt a funkciót.

(#263) pclaci válasza batagy (#260) üzenetére


pclaci
csendes tag

Ahoj. a samba fajlkezelest meg lehet oldani 2 napja jottem ra. :)
Ezt kell a global beallitasokba tenni a samba confban: vfs objects = dirsort
Igy a samba szerver rendezi abc sorrendbe. :DD

(#264) batagy válasza pclaci (#263) üzenetére


batagy
őstag

E! :)

Hogy akkor most hogy?
Szóval a szerver oldalon rakjam ezt a beállításokba, nem az O'Playben, igaz?

(#265) hartyi válasza batagy (#264) üzenetére


hartyi
tag

Lehet, hogy ez a módosítás csak a custom fw-vel működik (abban van Samba).

(#266) batagy válasza hartyi (#265) üzenetére


batagy
őstag

Nem, szerintem a server oldalra értette. Este kipróbálom.

(#267) batagy válasza pclaci (#263) üzenetére


batagy
őstag

Kipróbáltam, működik! :) :C

OpenSUSE-én, de gondolom más linuxon is:
/etc/samba/smb.conf

[global]
vfs objects = dirsort

Utána service restart:
service smb restart

És tényleg névsorrendben jelenik meg a browse-olás! :))

Viszont, ha a router-rel osztom meg a vinyót (nekem TP-Link WR-842ND van, USB csatlakozóval), azon ez nyilván nem segít, mert a routerbe nem tudok belenyúlni, kivéve ha OpenWRT-t föltolnám rá, de azt meg nem akarok nagyon, elvagyok a hivatalos router firmware-rel.

De ez legalább jó workaround!
Hálás köszönet! :DD

(#268) hartyi


hartyi
tag

Ismét frissítettek a moServices srácok. Addig értem a dolgot, hogy a legújabb hivatalos fw-re pakolták a szokásos cuccokat, de a changelog további részei sajnos nem túl látványosak... de biztos kellettek :)

Link

(#269) hartyi


hartyi
tag

Hoppá! Úgy tűnik, hogy valakinek sikerült felmountolnia hálózati drive-okat, így - ha jól értem - nem kell hatvan gombnyomással kibrózolni a cuccokat, hanem egyből látszanak a megosztások. Nincs itt valami Linux guru, aki meg tudná nézni, hogy tényleg működik-e?

Link

(#270) batagy


batagy
őstag

Nálam viszont továbbra is eldobál a Samba-ról és DLNA-ról is, ezt nem értem.
Korábban azt gondoltam, hogy megjavult 2.05-ös firmware-rel, de most még rosszabb. Valamelyik nap egyáltalán nem tudtam semmit hálózatról lejátszani, mert ahogy bejutottam a Samba-ra vagy DLNA-ra, egyből eldobott. De valamikor meg semmi hiba. Én ezt nem értem.

Gondoltam hogy esetleg tűzfal gond linux gépen, de TP-Link routerről is eldob.

Másnak is van ilyen gondja, vagy csak nálam jelentkezik ez?

(#271) ratkaics válasza batagy (#270) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szerintem ez egyedi eset. Mástól nemigen olvastam ilyesmit. A hálózatoddal nem lehet gond?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#272) batagy válasza ratkaics (#271) üzenetére


batagy
őstag

Szerintem is egyedi.
Van is egy tippem.
Úgy tűnik, mintha akkor működne csak rendesen, amikor a Windows gépem be van kapcsolva. (Miközben nem azt browse-olom, hanem a Linux gépet.) Van egy olyan tippem, miszerint lehet hogy Netbios kontroller gép kell hogy menjen, vagy ilyesmi. Mert úgy emlékszek hogy a NetBiost a Linux gépen letiltottam.

(#273) dorka16


dorka16
aktív tag

Helóka!
Gondoltam meglepem Apámat egy külső merevlemezzel amin rajta vannak a kedvenc sorozatai meg pár 100 film is. 1TB körülire gondoltam. De nem tudom mennyire kezeli jól a külső merevlemezeket a gép. Nyugodtan vehetek neki egyet vagy ne?
Erre gondoltam.

(#274) gahor72 válasza dorka16 (#273) üzenetére


gahor72
aktív tag

Szia!
Lehet,hogy az usb 2.0 karcsú lehet,ha az öreg másolgatni akar majd-hisz miért ne tenné?
Szerintem jobban jársz egy olyan külső házzal aminek van e-sata portja,és abba veszel vinyót.
üdv

(#275) dorka16 válasza gahor72 (#274) üzenetére


dorka16
aktív tag

Köszi! A másik topicban is ezt ajánlották. :)

(#276) batagy válasza dorka16 (#275) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Az eredeti kérdésre válaszolva, az Asus lekezeli simán a nagyobb vinyókat is, nekem 2TB-os vinyót simán kezeli, szóval azzal nem lesz gond.

Egyébként én se szeretem az ilyen egybe-külső vinyókat, jobbnak tartom az üres külső rack-et és bele venni belső vinyót, mert így nagyobb a jövőbeli flexibilitás, ha netán később az ember le akarja cserélni akár a vinyót, akár a rack-et. Persze kényelmesebb az egybe-külső vinyó, nem kell szerelgetni.... szóval ha az kényelmesebb neked, az is jó.

Nekem Delock 42451 eSATA/USB2.0 külső rackem van, és abban egy 2TB-os vinyó. Ennek a racknek egy kissé hátránya, hogy eléggé melegszik benne a vinyó.

Az interface-ekkel kapcsolatban, amikor a gépről a vinyóra másolsz nagyobb mennyiségű filmet, akkor valóban az eSATA gyorsabb, mint az USB2. De ehhez az is kell, hogy a gépen legyen eSATA interface. Nem tudom az van-e?

A lejátszó oldalon, ott nem igazán számít, a lejátszáshoz bőven elég az USB2 sebessége is, szóval ott fölösleges eSATA-val csatlakozni.

Manapság viszont terjed az USB3.0 is, szóval esetleg ha már külső rack-et veszel, szóba jöhet, hogy USB3-asat veszel, ha a gépen van USB3, akkor azzal elvileg gyorsabb a másolás. De külső eSATA portot olcsóbb és könnyebb csinálni, mint USB3 portot.

(#277) dorka16 válasza batagy (#276) üzenetére


dorka16
aktív tag

A tervem az, hogy veszek egy 1-2Tb körüli SATA3-as winyót, azt egy az egybe belerakom a PC-be és úgy másolom át rá a filmeket. Utána kiveszem, belerakom a rack-be és megy a rá a csomagolás piros masnival. :)
Szóval az USB csak akkor lenne használva amikor a mediaboxal csatlakoztatom. Esetleg ha csak 1-2 filmet teszek fel rá de az első "feltöltésre" mindenképpen a SATA csatlakozót használnám.

(#278) batagy válasza dorka16 (#277) üzenetére


batagy
őstag

Ebben az esetben akkor elég USB2-es racket venned.

A 3.5" rack-es topikban úgy emlékszek a Sharkoon racket szokták ajánlani.

(#279) batagy válasza batagy (#272) üzenetére


batagy
őstag

A Samba-ról való leszakadozási ügyem megoldódott, nem az Asus dobál le, és a Netbios-szal sincs összefüggésben.

Az oldotta meg, hogy az Asus-t gyári beállításokra reset-eltem, majd mindent újra beállítottam. Azóta nincs gond. Szóval firmware frissítés után ha ilyen misztikus gondok adódnak, ajánlott egy gyári reset.

(#280) sisqoboy válasza hartyi (#1) üzenetére


sisqoboy
csendes tag

hello,

elnézést a tudatlanságom miatt.
az lenne a kérdésem, hogy ha rákötöm a tvre hdmi-n keresztül akkor kiadja a hangot analogban is a hdmi csatornával párhuzamosan a kompozit audio rca-n keresztül?
sajnos az én tv-m nem rendelkezik audio output-tal :( (lg 42CS460)
köszönöm a válaszokat!

(#281) hartyi válasza sisqoboy (#280) üzenetére


hartyi
tag

Igen kiadja (pontosabban ki tudja adni), én is így használom, mert a TV hangszórójánál némileg jobb a 20 éves hifim :)
Mondjuk ilyenkor érdemes lehalkítani a TV-t, mert ellenkező esetben borzasztó lesz a hanghatás.

(#282) batagy


batagy
őstag

Mini Plus 02.06.00 firmware update!

Csupa "hasznos" javítás:

1. Corrected gibberish in Japanese characters
2. Corrected translation errors in Japanese
3. Updated User Interface of Dailymotion
4. Updated Menu display of key Option
5. Corrected Shuffle Key error in inability of stable random music playback
6. Corrected display error caused by moving selected box in Yahoo! Weather
7. Corrected arrow key dysfunction after executing search function and addition to Internet Radio -> Favorite
8. Corrected radio station info display error when playing back the radio station in my favorites after executing Delete in Internet Radio -> Favorite

Azaz kalap sz*r ez a javítás is.

(#283) hartyi


hartyi
tag

Én is felraktam, de érdemleges változásról tényleg nem lehet beszámolni. Vajon mennyi időnek kell eltellnie, hogy végre legyen benne valódi újdonság?

De legalább rosszabb nem lett :)

[ Szerkesztve ]

(#284) batagy válasza hartyi (#283) üzenetére


batagy
őstag

Én nem raktam fel, csak a changle-logot néztem.

Egyébként óriási rejtély számomra, hogy az Asushoz hogyan lehet probléma ticket-eket nyitni?
Mert az Asus forum-ot nem olvassák az biztos, és ami ott le van írva, az nem jelent semmit.

Hol lehet nekik kérést küldeni, ahol kap számot és egyebek?
Ha tudnám, már régen leriportáltam volna 1-2 hibát.

(#285) rappit4


rappit4
őstag

Hali!
Szemezgetek ezzel a játékossal, de nem tudok dönteni a látottak alapján. Megéri egy ilyen, vagy keressek másikat? Blu-Ray ISO menüvel fontos lenne, optikai és HDMI csatlakozó is. Valaki tudna ajánlani valamit vagy maradjak ennél? (a mini plus tudja a BR ISO-t menüvel?)

(#286) batagy válasza rappit4 (#285) üzenetére


batagy
őstag

Ez a kütyü eléggé bugos, és Asus sose javítja ki.
Persze alapfunkciókra lehet használni, akit nem zavarnak a hibái.

Korábban AC Ryant mondtam volna, de tudtommal az meg becsődölt.

A médiaplayer topikban biztos ajánlanak mást, ott nagyon tolják az Egreat-eket.

(#287) rappit4 válasza batagy (#286) üzenetére


rappit4
őstag

koszi! Inkabb a popbox v8nl maradok

(#288) blacika


blacika
tag

Üdv Srácok!

Még mindig eladó egy mini plus, garanciális, kitünő állapot.
Irányár 18.000 vagy érdekel csere ráfizetéssel DUNE hdtv101 vagy 101w-re.

Üdv.

(#289) hartyi


hartyi
tag

Urak!
Azt hiszem ideje meggondolni, hogy valóban el akarjátok-e adni az O!Play-t. Az indok ez.

Csak a legfontosabbak:

- Végre normálisan megoldott kedvenc kezelés (egy kattintással a kiválasztott hálózati meghajtóra jutsz)
- Névsorrendbe rendezési lehetőség!!!!
- Jónéhány stabil extra: Transmission, Samba, FTP, böngésző (igaz, ezek eddig is voltak)
- Újragondolt(rajzolt) menürendszer...

Azt hiszem hátradőlhetünk. Köszi Asus, hogy eddig szopattál minket, most már ne is erőlködjetek tovább...

(#290) ratkaics válasza hartyi (#289) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nnnna, kíváncsi leszek. Köszi a linket!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#291) hartyi


hartyi
tag

Egyelőre stabilan és szépen működik. Néhány alkalmazást kikaptak belőle a srácok, de nekem semmi nem hiányzik. Magyar nyelv nincs egyébként, illetve néhány helyen orosz feliratok maradtak benne, de bőven használható...

(#292) batagy válasza hartyi (#289) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Köszi az infót!

A kedvenc kezelés hogyan van? Van kedvenc menü?

A névsorrendbe rendezést kézzel kell mindig állítani, vagy egyszer beállítom és megjegyzi?

Kösz

(#293) hartyi válasza batagy (#292) üzenetére


hartyi
tag

Kitallózod a filekezelővel a kívánt mappát, ott nyomsz egy menü-t és akkor felajánlja, hogy az adott mappát berakja a kedvencek közé. Ennyi.

Szerintem megjegyzi a sorbarendezést.

(#294) hartyi válasza batagy (#292) üzenetére


hartyi
tag

Jah és van a főmenüben egy kedvencek, szal tök gyors a kiválasztás, végre nem kell egy csomót baszakodni a távkapcsolóval.

(#295) blacika válasza hartyi (#294) üzenetére


blacika
tag

Tényleg köszi az infót, (még mindig nem tudtam eladni).
Kipróbálom holnap.
Üdv

(#296) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello mindenkinek!

Esetleg tudja valaki,hogy ebből az "alternatív firmware"-ből hogyan lehet visszaállítani a szerkentyűt?

Pl: ha garanciális probléma merülne fel,vagy csak ha nem tetszik,de kipróbálnám.

Ha úgy lehet mint a routereknél,az elég macerás, parancssoros,puttyal,telnet stb.....főleg 0 linux
tudással.

ui:csak jó lesz az a kis orosz tudás valamire.... :D

(#297) hartyi válasza gahor72 (#296) üzenetére


hartyi
tag

Szerintem az online frissítés is megy, de ha egy pendrive-ra rámásolod az ASUS oldaláról letöltött gyári fw-t, akkor is simán visszafrissíthető a beállítások alatt.
De minek? :) Sokkal jobb ez az fw, mint a gyári.

(#298) blacika válasza hartyi (#297) üzenetére


blacika
tag

Hali,

kicsit zöld vagyok sokmindenhez, tudna valaki segíteni:
letöltöttem a tuti firmwaret ezt:http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=1670&sid=e30c50329fe5ba89b09e59d778a89c9d
rámásoltam a pednrive-re
feltelepítettem kb 3 percig molyolt vele az asus
újraindult, és a firmware számon kívül semmi változást nem tapasztalok
(nem volt még berhelve ezelőtt)

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#299) hartyi válasza blacika (#298) üzenetére


hartyi
tag

Biztos, hogy a legújabb verziót raktad fel?
A korábbaikban ránézésre nem sok változás volt, külsőre csak az Online szolgáltatások változtak. Szerintem azt pakolhattad fel.

Ez kell neked: upd 11.11.2012 Mini_Plus_mos_r4

(#300) blacika válasza hartyi (#299) üzenetére


blacika
tag

Üdv,

valóban, ez volt a hiba, egy régebbit szedtem le.
Köszi az ötletet és a linket!
Ez nekem már klasszisokkal jobb, tudom a Naruto-t sorba nézni!!!
Remélem azért még fejlesztik.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.