Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hartyi


hartyi
tag

Ezt a témát a most megjelent lejátszó kapcsán nyitom. Van néhány tapasztalatom, meg persze egy rahedli kérdésem a cuccal kapcsolatban...

(#2) hartyi


hartyi
tag

Szóval, alapvetően elégedett vagyok a jószággal, de van néhány probléma, amire egyszerűen nem találom a megoldást.

Probléma 1
A lejátszó kábelen kapcsolódik a router-hez, annak rendje és módja szerint kap is IP címet (DHCP). Megy a Youtube illetve látom a hálózaton megosztott mappákat. Ellenben a PC-ről (XP) nem látom a játékost. A lejátszón nincs semmi beállítás, ami erre utalhatna, fix IP-vel még próbálkozhatnék, de nem hinném, hogy az megoldaná a problémát. Van esetleg valakinek ötlete? Nincs kedvem ide-oda dugdosni a pendrive-ot, jobb lenne a gépről közvetlenül másolni a lejátszandó tartalmakat a kütyüre.

Probléma 2
Megy a Youtube szépen. De valahogy mintha szegényes lenne a kínálat. Ugyanazt a keresési feltételt beütve más jön be a PC-n, mint a játékoson. Van, amit nem is találok. A Youtube beállításai között meg tudok adni lokációt (gondolom valahol ezzel is összefüggésben lehet), de Magyarország nincs közöttük… Az a furcsa, hogy ha bejelentkezem a saját Youtube accountomba, akkor sem látszik minden lejátszási listám a lejátszón. Ez így elég frusztráló…

Probléma 3
Van néhány mp3 állomány, ami állandóan rajta van memóriakártyán. Amikor a zenelejátszóba alapból bementem, nem látszódott semmi, csak akkor, ha kézzel létrehoztam lejátszási listákat, ami a távirányítóval kissé macerás. Nincs erre valami egyszerűbb mód?

Egyébként nem rossz kis játékos, kompakt, egyszerű megoldás. Kicsit fapados megoldások is vannak benne, no meg mintha soha nem látott volna szoftver ergonómust (különösen a Youtube lejátszó).

Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok, ha tudok...

[ Szerkesztve ]

(#3) hartyi


hartyi
tag

No! Senkinek nincs ilyen játékosa?

(#4) Tapsa


Tapsa
csendes tag

Sziasztok!

Összekötöttem az Asus OPlay Mini Plust egy Popcorn c-200 médiatankkal, LAN-on keresztül. A specifikációja szerint ISO és FLV fileokat is le kellene játszania. Látja a Popcornt, szépen lehozza az összes MKV anyagot, egyes FLV filmeket is lejátszik, de sokat nem is lát, pedig a Popcornon ott vannak.
ISO-k közül meg egyet sem lát, mintha nem is léteznének.
Valamit rosszul csinálok?
Köszönet ha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5) hartyi válasza Tapsa (#4) üzenetére


hartyi
tag

Ilyesmit én is tapasztaltam. Azt vettem észre, hogy bekapcsolás után jóideig szkenneli a médiák tartalmát és a lejátszási listákban néhány állomány nem is jelenik meg, csak annyi, hogy az adatbázis nincs kész. Ha vársz egy keveset, akkor egy részük megjön.
Azt próbáld esetleg meg, hogy belépsz a Film menübe, majd Option gomb és onnan tallózd ki a meghajtót vagy mappát. Hátha.

(#6) hartyi


hartyi
tag

Jah egyébként jelent meg új FW (ráadásul főverziót léptek), vele a Facebook (bár nem százas) és van Youtube Leach is... ez utóbbi mellett megmarad a régi lejátszó is. Bár én jobban örültem volna, ha az eredeti lejátszón reszelnek sokat.

[ Szerkesztve ]

(#7) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok vettem egy ilyen játékost ..hát az omediashore-val nem boldogulok hogy a fityfenébe látja a telo az asus -t és levették a fw frissitést a honlaprol asusék csak a 1.02es van kint...

(#8) szucsinka válasza szucsinka (#7) üzenetére


szucsinka
őstag

az O'mediashore megoldodott tök baresz de a fájl kezelése durván szar mindig betölti a külsö merevlemezt mindig ujnak látja meg a hálozetot is mindig ujra kell pásztáznia mintha felejtös lenne.. :B ;]

(#9) hartyi válasza szucsinka (#8) üzenetére


hartyi
tag

Megtennéd, hogy leírod hogyan sikerült beüzemelned az O'mediashore-t? Hátha másnak is bejön.

A fájlkezelés bizony ilyen, én sem értem miért nem képes érzékelni, hogy nem változtak a csatlakoztatott médiák.

(#10) szucsinka válasza hartyi (#9) üzenetére


szucsinka
őstag

remélem javitják FW frissitéssel.
. az O'media shore csak annyi hogy letöltöd androidos telóra bekapcsolod a minit és a telón lévö anyagot..pl:fotokat a minin nézed meg (kérdezihogy hol akarod). a minin a wifinaek aktivnak kell lenni és ugyis müxik a dolog hogy aktiv a wifi és a vezetékes is nekem igy van beállitva.fényképnél elég gyors videoknál gondolkozik picit a telom
:motorola defy+

(#11) soma165


soma165
tag

Nekem Ac Ryan mini 1 es em van realtek chippel és a 3D filmeket akadozva tudja csak lejatszani,
pl.:IMAX tahiti 3D
jol tudom e REALTEK Chippel rendelkezik e az O!Play Mini Plus lejátszó?
és akinek már van megtenné hogy lejátszik vele egy 3D filmet,vagy demot?lehetöleg dts hangal hogy meglegyen terhelve rendesen

(#12) szucsinka válasza soma165 (#11) üzenetére


szucsinka
őstag

a tiéd 2009es 1055-ös chip a mini plusban 1185-ös van 2011-es letöltöttem 3d imaxot igaz csak fél órás de DTS-el 1db akadozás nélkül simán vitte... :K

(#13) szucsinka válasza szucsinka (#12) üzenetére


szucsinka
őstag

bocsánat 1073 as (2009)chip van az acryan miniben

(#14) soma165 válasza szucsinka (#13) üzenetére


soma165
tag

köszönöm a probát
asszem én is lecserelem az ay ryan-t egy asus ra

(#15) LSL1337


LSL1337
őstag

hali, hol és mennyiért szereztétek ezt a játékost?

17ért lehet venni már sima mini-t, én most hirtelen csak bookline-n találtam 30ért, ami no comment

(#16) hartyi válasza LSL1337 (#15) üzenetére


hartyi
tag

Én az Edigital-ban vettem bruttó 32-ért. Kicsit szerintem is túl van pozícionálva az ára (bár a tudása azért - tegyük hozzá - fényévekre van a sima mini-től). Néhány hónapon belül gondolom lemegy reálisabb szintre.

(#17) hartyi


hartyi
tag

Érkezés előtt egyébként minden szaklap a 20-25 közötti sávba lőtte be az árát. Hát kicsit elszámolták magukat.

(#18) szucsinka válasza LSL1337 (#15) üzenetére


szucsinka
őstag

Hát a realtek1185 öl chipset sokkall jobb mint az előző

(#19) HegyenVlgyon válasza szucsinka (#18) üzenetére


HegyenVlgyon
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Nagyon érdekel ez a kütyü, csak teljes homályban vagyok a wifi lehetőségeit illetően.
Azt értem már, hogy egy app segítségével az androidos telefon kommunikálni tud vele, de ha én a notebookom merevlemzéről szeretnék vele filmet lejátszani a wifi-n keresztül, akkor azt milyen formában tudom megvalósítani?

Előre is köszönöm, ha valaki kiokosít...

(#20) hartyi válasza HegyenVlgyon (#19) üzenetére


hartyi
tag

Szia!
Nem látom akadályát, hogy miért ne tudnád lejátszani wifi-n keresztül a notebook-on található cuccokat. Én ugyan vezetékes LAN-on használom, de feltesztem ugyanúgy működik a dolog wifi-n is. Feltéve persze, ha az adott mappa meg van osztva a hálózaton.

(#21) Nebuló


Nebuló
csendes tag

Hát én sajnos a wlant nem tudom beállítani. A "hálózat" menüben a "workgroup"-ban látja a pc-met, de amikor be akarok lépni, akkor jelszót kér, amit azért érdekes, mert én ilyet nem állítottam be. Ha valaki állított már be ilyet, kérem segítsen.
Elóre is köszönöm!

(#22) szucsinka válasza Nebuló (#21) üzenetére


szucsinka
őstag

a gépen a megosztás-os kis ablakban be kell irni azt is hogy:rendszergazda .utána nem kér jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#23) hartyi


hartyi
tag

Tud valaki egyébként valamilyen elkerülő megoldást a játékos pc-s vezérlésére? Ez az O!Direct elég gyengusz. Jó lenne, ha teljesen vezérelni lehetne a mini-t és nem csak streamelni rá a tartalmakat.

(#24) hartyi


hartyi
tag

Van új frissítés. Nézve a release letter-t, sok újdonságot nem kapunk... :( Hibajavítások leginkább, amik közül én egyet sem tapasztaltam még. Viszont tud valaki arról, hogy készül-e már hozzá valamilyen főzött ROM? Nagyon értékelném például, ha a hálózatról történő tartalom-tallózáshoz nem 80 gombot kellene lenyomnom.

(#25) hartyi


hartyi
tag

Csak, hogy meglegyen:

Version 02.02.00
Description O!Play Mini PLUS firmware update 02.02.00
1. Enhanced file formats compatibility in DLNA DMR. (mov, 3gp, wmv, asf, avi, mp4, m2ts, mkv)
2. Enhanced Internet TV / Internet Radio compatibility and performance.
3. Sync UI language on Youtube Leanback with system language setting. (Currently, Thai and Arabic are not supported by Youtube)
4. Fixed incorrect voucher code display problem in Acetrax.
5. Fixed analog output problem when playing movies in Acetrax.
6. Enhanced video playback stability in Dailymotion and Facebook.
7. Bugs fixed.

Jó lenne, ha értékelhető frissítéseket is kiadna már az ASUS, mert a jelenlegi fw szvsz a hardver képességeihez képest elég siralmas.

(#26) szucsinka válasza hartyi (#24) üzenetére


szucsinka
őstag

mondjuk azt én is értékelném :R

(#27) szucsinka válasza hartyi (#24) üzenetére


szucsinka
őstag

2szer ment :Y

[ Szerkesztve ]

(#28) hartyi válasza szucsinka (#26) üzenetére


hartyi
tag

Jelenleg ez legidegesítőbb tulajdonsága a cuccnak. Ésszel fel nem foghatom, hogy miért nem lehet ezt egyszerűbben megoldani. Ha már például kezel kedvenceket, akkor azoknak mi a rákért nem lehet valamilyen gyors elérést beállítani, hogy ne kelljen annyi menüponton átevickélni. Vicces egyébként, hogy a kedvenceket mondjuk eléred 5 kattintásból, normál módon meg 5+2-ből, tehát szinte semmivel sem gyorsabb.

(#29) szucsinka válasza hartyi (#28) üzenetére


szucsinka
őstag

ha tudna valaki angolul akkor lehetne irni a supportnak egy pár sort hátha cselekszenek.. :F

(#30) gabeszakém


gabeszakém
csendes tag

Sziasztok! én is vettem egy ilyet. Egy két dolgot hiányolok róla. Láttam van rajta webszerver is. Esetleg ha valaki tudja hozzá a telnet felh/jelszó párost azt megírhatná.

(#31) hartyi válasza gabeszakém (#30) üzenetére


hartyi
tag

Szerintem ezek (ftp, samba stb.) csak moddolt fw-vel mennek.

(#32) gabeszakém válasza hartyi (#31) üzenetére


gabeszakém
csendes tag

A telnet az működik! Csak a jelszót nem tudom.

(#33) szucsinka válasza gabeszakém (#32) üzenetére


szucsinka
őstag

webszerver menüt hol találom?

(#34) hartyi válasza szucsinka (#33) üzenetére


hartyi
tag

Szerintem erre nem találsz "menüt" sehol. Az a gyanúm, hogy max parancssorból tudod vezérelni, ha egyáltalán lehet. Anno a sima mini-nél ezek a cuccok csak főzött fw-vel mentek, várom már, hogy erre is csináljon valaki egy használhatóbbat. Szívesen látnék például egy Samba-t rajta, hogy követlenül lehessen fájlokat haigálni rá a PC-ről.

Bár a legjobb az lenne, ha hegesztenének rá egy XMBC-t. Na az lenne a nagy császárság.

(#35) gabeszakém válasza szucsinka (#33) üzenetére


gabeszakém
csendes tag

Nem találsz rajta webszerver menüt, de ha a böngészőbe beírod a player ip cimét akkor látod hogy fut rajta webszerver, egy demo oldallal.

(#36) lagesz


lagesz
csendes tag

Sziasztok!

Én most vettem egy Asus O play mini plust.
Az összekötés a géppel egyszerű volt mint lanon mint vlanon.
Nekem egy kérdésem lenne vele kapcsolatban.

Mitől van az, ha elindítok egy filmet pl HD-t a képernyőn körbe egy fekete keret látható. Nem nyújtja szét teljesen a képet. Ez a fekete keret felül-alul és jobb-bal oldalon látható. Bármilyen beállítási módot próbálok nem csinál semmit. A tv-m egy Panasonic HD Rady plasma.

Nem tudom nektek is van ilyen?
Esetleg egyéb beállítás szükséges?

Köszi a segítséget.

(#37) hartyi válasza lagesz (#36) üzenetére


hartyi
tag

Próbáltad már nagyítani a távirányítón található közvetlen gombbal? Esetleg a beállításoknál nézzél szét, emlékeim szerint ott is van a nagyításra vonatkozó rész. A menüben nem láthatóak a fekete sávok. Ha igen, akkor a felbontást kellene állítani rajta szerintem.

(#38) szucsinka válasza lagesz (#36) üzenetére


szucsinka
őstag

van egy menüpont asszem a hdmi,meg a 1080p-nél ,video nagyitás avval probálkozz.

(#39) Bosiken


Bosiken
csendes tag

Sziasztok!

Én ma vettem egyet, majd frissítés... és kifagyott 2 órát vártam azóta nem indul.

Hát eddig nem lett a szívem csücske....

ASUS P6T6 WS Revolution-Intel Core i7 965 XE-Kingston HyperX 24GB RAM-MSI N460GTX-Corsair TX850W-NOCTUA NH-U12P-ThermalTake Armor+-RAZER NAGA-Zalman ZM-MFC1 Plus+5db. Scythe S-FLEX

(#40) Bosiken válasza Bosiken (#39) üzenetére


Bosiken
csendes tag

A megoldás:

Ha frissítés közben megáll mint a szög, akkor netről le kell tölteni az új frissítést, majd USB-re másolni.
Bele a lejátszóba áramot adni és újra indul, most már az USB-ről frissít.

ASUS P6T6 WS Revolution-Intel Core i7 965 XE-Kingston HyperX 24GB RAM-MSI N460GTX-Corsair TX850W-NOCTUA NH-U12P-ThermalTake Armor+-RAZER NAGA-Zalman ZM-MFC1 Plus+5db. Scythe S-FLEX

(#41) ipacs92


ipacs92
csendes tag

Nekem is van egy ilyen kütyüm, és számomra a legidegesítőbb probléma az, hogy a filmek menüpont alatt ömlesztve kapom az összes lejátszható formátumot az arcomba. Na most akkor egy 2Tb-s külső hddnél el bírjátok képzelni szerintem hogy ez mekkora káosz. Valaki nem tud esetleg erre valami megoldást? Ráérő időmben -ami nem túl sok volt mostanában- kutakodtam a beállításokban de semmit nem találtam ezzel kapcsolatban.

(#42) hartyi válasza ipacs92 (#41) üzenetére


hartyi
tag

Max a nézettípusokkal tudsz játszani, de azzal sokkal előrébb nem leszel. Én azt csináltam, amikor közveltenül volt rákötve nagyobb HDD, hogy két gyökérmappám volt. Az egyikbe az új (még nem megnézett) filmeket raktam, a másikba pedig azokat, amiket már láttunk. Mivel az esetek többségében az új filmek közül válaszottuk (abban a mappában pedig kevesebb állomány volt) így némileg egyszerűbb volt a navigáció. Ennél szofisztikáltabb megoldásról nem tudok. Sajnos az látszik, hogy az Asus szoftverben nem túl erős (ezt szerintem bizonyítja a viszonylag sűrűn kiadott fw is). Kb egy év múlva biztosan kényelmesebb lesz használni. Addig meg bosszankodhatunk egy csomót (ilyeneken, mint az elbaszott lokalizáció a Youtobe Leanback-ben).
Vagy valaki tényleg nekiáll és ráfőz egy XMBC-t... ez utóbbi lenne a legjobb, mert az egy lényegesen jobban végiggondoltabb szoftver. Sajna elég valószínű azonban, hogy a hardver túl gyenge hozzá...

(#43) ipacs92


ipacs92
csendes tag

Köszönöm gyors hozzászólásodat, de egyben el is szomorítottál :) Az igazság az hogy gyerekcipőben járó programozó vagyok, elég elgondolkodtató ez a romfőzés, de komolyabb áskálódás nélkül nemigazán állnék neki nyugodt szívvel. A készüléket szüleimnek vettük, hogy kényelmesen nyugodtan tudjanak filmezni itthon, de ezek a bosszantó hibák tényleg mindenhol ott vannak..Muszáj leszek megtanítani nekik a fájlkezelő használatát!

(#44) hartyi válasza ipacs92 (#43) üzenetére


hartyi
tag

Hát igen, a fájlkezelő használata eléggé kényelmetlen, de kikerülhetetlen...
Egyébiránt nem kell nekiveselkedned, csodálnám, ha valamelyik konyhában már nem lenne rajta valaki, hogy egy használhatóbb oprendszert csiszoljon a jelenlegiből (ha az XMBC-t nem lehet rávarázsolni). Szóval előbb-utóbb biztos lesz rá valami okosság.

(#45) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Gondolkozok az O!Play Mini Plus megvételén.
Olvasgattam a véleményeket, és három kérdésem lenne:
1. Azt írjátok ömlesztve listázza ki a filmeket. Ez azt jelenti, hogy vinyóról vagy NFS-ről nem lehet a mappák szerint lépkedni? Tehát nem lehet úgy mászkálni benne, mint ahogy a fájlrendszeren van?

2. DLNA szerverről lejátssza a filmeket? Gondolom, ha a DLNA szerver a mapparendszer szerint jeleníti meg a tartalmat, akkor a lejátszóban úgy lehet böngészni benne, nem?

3. Mindig újra scanneli a vinyót vagy az NFS-t? Minden indítás után?

Köszönet!

(#46) hartyi válasza batagy (#45) üzenetére


hartyi
tag

1. Alapértelmezettként igen, de a fájlkezelő közbeiktatásával már mappánként tudod kikeresni.
2. Ezt nem tudom, mert nincs DLNA szerverem, de a hálózati mappákról ugyanúgy ki tudod browse-olni.
3. Tapasztalatom szerint sajnos igen, de miután mindig a fájlkezelővel keresem ki a lejátszandó médiát, annyira nem zavaró.

(#47) batagy válasza hartyi (#46) üzenetére


batagy
őstag

Ok, köszi, akkor végül is nem annyira gáz a helyzet, mint elsőre hangzik. :)
Nekem is elég a fájlkezelővel kibogarászni, így ha az megy, akkor nincs gáz.
Köszönet!

(#48) hartyi válasza batagy (#47) üzenetére


hartyi
tag

Nem, annyira nem gáz a dolog. De azért remélem egy fw frissítés egyszer némileg egyszerűbbét teszi a browse-olást. Már várom egyébként, hogy jöjjön újabb release, a legutóbbi már majdnem két hónapos. Ennyi idő után ki szoktak adni egy újabbat Asuséknál.

(#49) batagy válasza hartyi (#48) üzenetére


batagy
őstag

Igazából most eközött és az AC Ryan Playon HD2 Mini között vívódok.

Az Asus azért tetszik mert eSATAp csatlakozó van rajta, és számomra az is előny hogy a tápja 12V-os (mert ha netán sípolna a táp, akkor könnyen ki lehet cserélni lineáris trafós tápra). Viszont az Asusban kicsit zavar, hogy az analóg audio kimenet és a kompozit video csak a kis jack csatlakozón jön ki, mármint hogy nincs rendes RCA aljzat.

Az AC Ryan-nak van külön RCA aljzata a hanghoz és a kompozit videóhoz is (jelenleg csak hagyományos CRT TV-m van.....), de nincs rajta eSATA csatlakozó. A tápja 5V-os, amihez nehezebb lineáris tápot találni.

Persze az is kérdés, kell-e nekem egyáltalán eSATA bemenet....

Hogy firmware tudásban miben különböznek, azt nem tudom, nem hasonlítottam össze őket. Remélem az Asus tudja a különféle Dolby és DTS hangokat sztereóra lekeverni. Meg hogy ISO-t tudjon akár vinyóról, akár NFS-ről, az is lényeg. De gondolom ezeket tudja.

Már megrendeltem az Asus Mini Plus-t, ami azt illeti, este veszem át, csak most vívódok... :)

[ Szerkesztve ]

(#50) hartyi válasza batagy (#49) üzenetére


hartyi
tag

Miért kellene külön RCA video kimenet? Nekem is CRT tv-n lógott pár hétig és semmi problémát nem tapasztaltam. Ráadásul úgy, hogy a hang külön ment az erősítőre. A csomagban benne van egy átalakító kábel, ami a spéci jack-ból csinál külön videó és két audio RCA-t.

Hang kapcsán nem tapasztalatam semmi rendelleneset, pedig én is stereo-ban hallgatom. ISO-t meg nem próbáltam, de specije alapján boldogul vele.

Egyébként, ha megrendelted, akkor már kár vívódni :)

Szerintem alap igényekre teljesen jó ez a kütyü. Igaz 10-15-tel többől már egy korrektebb HTPC is kijön, de azzal meg sok a macera. Ez nem tud olyan sokat, de azt stabilan és azonnal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.