Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15141) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok!
Kisfiam kapott egy Asus K501J laptopot. hol lehet az integrált VGA memóriáját növelni?
A Bisoban nem találtam ilyen opciót- sajnos a kiírt 56mb igen kevéske....
a laptopban egyébbként 2gb van, ha ez számít, hogy mi az a maximum amire állítani lehet?
GMA X4500
előre is köszönöm a gyors válaszokat.
üdv:
bandi

Bandi

(#21051) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

Sziasztok!

Baj van, ráadásul nagyon bosszantó baj.

Régi laptopom kidőlése miatt ,új beszerzése alatti időre kölcsönbe kapott ASUS K501N-es (CPU: Pent T4200, memória: 4GB, videókártya: Geforce G102M , Win 7 Prof 32 bit-es) nagyon aggasztó jeleket mutat. Nagyobb letöltést igénylő folyamatoknál (sima youtube videó, nem HD) egyszerűen szétfagy a gép. (Bemerevedik, hang kerregésben áll be.) Bizonyos fagyásoknál az NVIDIA képernyő illesztő driverére hivatkozott. Drivereket újratelepítettem. Azt most nem jelzi.

Eszközhasználóban 59 folyamatot jelez, CPU használat néhol 100%-ra ugrik. NEm reális, ez a proci ezzel a RAM-al régebben 3 youtube videót is elvitt, úgy hogy mellette mediaplayer is ment.

Mi lehet a gond? Bekaptam egy vírust? Van javaslatotok mivel kezdjem a rendbehozatalt?

Köszönöm előre is a tanácsokat!

(#23738) faja0124


faja0124
tag

Siasztok!

Van valakinek erről a gépről tapasztalata vagy infója?

ASUS K501LB i5 proci NVidia 940m

köszi

(#23756) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

ASUS K501 (i3,4GB,940M) hűtéséről és akku időről érdeklődnék.Kipróbálnék pár játékot ahogy a gép erejéből telik. (persze nem agyon hajtani szeretném) Akkuról pedig ha kibír 4-5 órát netezéssel , youtube videó nézéssel,filmezéssel akkor mar teljesen megfelelne.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#23763) Bkrisz9 válasza Gergosz2 (#23762) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Itt már voltam itt kaptam a k501-et is ötletül. Onnan jöttem érdeklődni.

Runo: Acerrol lebeszeltek az ajanlos topikba. És amik voltak a kezeim közt se győztek meg. Dellrol tudok azt néztem én is de a fém ház es a kijelző az Asus fele húzott

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#23813) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok.

Vettem egy ASUS K501LX DM116D laptopot (Intel i5-5200U, 8GB, 1TB, nVidia GeForce GTX 950M).

Nagyon meg vagyok elégedve a teljesítményével. Aluminium hegyén hátán minden hol... A monitor kávája és a laptop alja kapott fekete műanyag borítást.

Ami érdekes... Sehol nem írták, hogy AC wifi van benne és billentyűzet világítással is rendelkezik ?!?!?!?!. Ez pozitívum! Mellékeltek driver lemezt, de a gépben nincs optikai meghajtó :D :C A VGA port hiányát megoldották egy mellékelt HDMI-VGA adapterrel. Ezt is pozitívumnak tartom.

A szépséghibája talán az egésznek, hogy nem értem ennek a dupla hűtésnek a lényegét. :F

Nálam bekapcsolás után elindul a bal oldali hűtő és le sem hajlandó állni... tehát folyamatosan hallom, hogy fújja a levegőt. Játék alatt sem vagyok benne biztos, hogy a jobb oldali hűtő beindult vagy sem.

Alapvetően a kialakítása miatt azt gyanítom, hogy az egyik hűtő simán elviszi az egészet a hátán és nem is kapcsolja be a második hűtőt. (Erős találgatás, de az aida64 csak egy fordulatszám adatot ír 4000 és 5300 RPM között változik WTF????? ez lehetséges?)

A hűtését hangosabbnak találom az eddigi laptopjaimhoz képest, de ez lehet attól is, hogy a zsanérra fújja rá a levegőt nem hátra vagy oldalra... minden esetre érdekesnek találom és megfordult a fejemben, hogy kifogtam egy hibás darabot.

Rizikózni nem akarok, hogy szervizbe küldöm, ahol szétbarmolják és visszaküldik, hogy semmi baja.

Olyan embereket keresek, akik rajtam kívül vásároltak ilyen gépet.
Emellett érdekelne mindenki véleménye, aki kapcsolatba került ezzel a modellel vagy tud róla valamit, ami elkerülhette a figyelmem.

A válaszokat előre is köszönöm!

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#23838) NTonee válasza SoundBox (#23835) üzenetére


NTonee
veterán

ennyi pénzből sajnos jobb asus gép nem lesz :( , csak az X550JX-DM202D. A legközelebbi, ami már minőségre is jobb, az az N551 275ért.
szerk: illetve ott a K501 is, ami minőségi szempontból jobbnak kéne legyen, de ahhoz még nem volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#23839) SoundBox válasza NTonee (#23838) üzenetére


SoundBox
tag

Ertem és akkor ez sokkal rosszabb ASUS K501LX-DM116D?

Tudom hogy ez asus topik, de esetleg másik márkában ennyiért? :)
Ezt néztem még ki itt nagyobb a kijelző, de a kártya az csak 940M mennyivel rosszabb illetve a márka megbízható ?
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/aspire-e5-772g-51tc-lin-nx-g61eu-004-p283401351/#termek-leiras

(#23851) OnlineWolf


OnlineWolf
tag

Van valakinek ASUS K501LB DM060D (Intel® Core™ i5-5200U Processzor / GeForce 940M) vagy ASUS K501LX DM048D (Intel Core i7 5500U / GeForce GTX 950M) laptopja? Mik a tapasztalatai? Továbbá mennyire melegszik?

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#23858) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok.

Tisztázzuk mi is van a ASUS K501LX DM116D laposban, mert ha nem írtatok rám legalább negyvenen ezzel kapcsolatban... akkor senki. Nem probléma, nyugodtan írjatok! De mivel egymással úgy látom nem kommunikáltok, így ide is leírom.

ASUS K501LX DM116D

Megjelenés
- Mart alumínium test és szálcsiszolt, sötétkékre eloxált fedlap. Nagyon igényes ennyi pénzért.
- Billentyűzet világítás van! (3 fokozatban állítható)

Kijelző
- LCD: 15,6 FHD USLIM (Matt és szerintem teljesen jó a fényereje, bár pár ember szeret ezek szerint ív fénybe bámulni....)

Házon belül
- CPU: Intel i5 - 5200U (Az i7 nem ad annyival többet, mint amennyivel drágább és jobban is melegszik)
- RAM: DDR3L 2x4GB (4GB alaplapra forrasztva)
- GPU: nVidia GTX 950M
- VRAM: 2GB DDR3
- WLAN: Intel DualBand AC 802.11 + Bluetooth 4.0
- HDD: 1TB 5400RPM
- Akkumulátor: 3 cellás Li-Polymer, 48WH
- Az alaplapon tényleg van M.2 foglalat, ha minden igaz minden méret bele megy.
- A touchpad be van süllyesztve! Nagyon kényelmes és több ujjat is érzékel.
- Kamera :VGA minőség (12 éve használok laptopot, kb 5x használtam a beépített kamerát, így nem érdekel milyen a minősége.)
- Mikrofon és a kamera működését jelző zöld LED a kijelző fölött van.

Be és kimenet stb......
- Bal oldalon: Táp, Gigabit LAN, HDMI és 2db USB3.0, hangszóró
- Jobb oldalon: Kensington lock, Combo Jack, 2db USB2.0 és SD kártya olvasó, hangszóró
- Elölről: 5db indikátor LED

Hangzás
A csuklónk alá került be a sztereó hangzás, ami nem előre, hanem oldalra áll. Tehát balra és jobbra sugározza a hangot. Nekem nagyon tetszik ez a megoldás és kimondottan szebb hangja van az X555LN laposomhoz képest, ami felém sugározza a hangot. Mélyebb hangja van, bár ezt már lehet csak beképzelem...

A drágább "N" modelleknél a billentyűzet fölött van a sztereó és felénk sugároznak.

Hűtés
Sarkalatos pont... A hő kivezetése a géptest és a kijelző között van. A 2db hűtő a zsanérra fújja rá a meleg levegőt és így felfelé távozik.

Nem a világ legvékonyabb laptopja, de vékony! Így tessék elkönyvelni, hogy igen is melegedni fog terhelés alatt, amit a ventilátorok ki foknak nyomni házon kívülre. Játék alatt kb 60-70-85 °C... tudom marha nagy tartományt adtam meg, amivel nem lehet mit kezdeni, de nagyon meleg van, ami nem csak minket készít ki, de a gépeinket is. Majd később kiderül mit produkál.

Minden esetre a játékok és a Solid Edge nálam gyönyörűen futnak, így meg vagyok elégedve a teljesítményével.

Ami minden nekem címzett levélben előkerült, azaz OS volt.

Én Windows 10 Pro-t használok. Telepítés után az eszközkezelő katasztrófa volt.... rengeteg elemet nem ismert fel. Olvasgatva a problémásnak ítélt eszközöket kikövetkeztettem, hogy a chipset lehet a ludas. Bele is trafáltam a közepébe. Az Intel oldalán fellelhető a megoldás. (Intel® Chipset Device Software (INF Update Utility)) [link]

Telepítés és újraindítás után, minden a működéshez szükséges drivert automatikusan megtalált a Win10. Jelenleg minden működik.

Az Asus oldaláról lehet mazsolázni a kiegészítő programok között, amiből kettőre minden képen szükség lesz. ATKPackage (HotKey), ASUS Smart Gesture (Touchpad, több ujjas érzékeléshez).

Tartozékok
- Táp és hozzá a tápkábel
- HDMI-VGA átalakító (Ennek nagyon örültem, mert ha elmész valahová bemutatót tartani és VGA csatlakozó kellene, akkor meg is van oldva a probléma. Simán elfér a táskában. Még sem éktelenkedik az egyébként szép gépen az 1000 éves kék csatlakozó...)

Zárásnak, ha minden igaz a bal oldali 2db USB3.0 képes a gép kikapcsolt állapotában is a rácsatlakoztatott eszközeinket tölteni. Még nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#23859) Bkrisz9 válasza SMartin-HU (#23858) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Szia! ASUS K501LB DM042D verzió nem rendelkezik bill. világítással azt jól tudom? Erről valaki tud valamit? A többi különbséggel tisztába vagyok :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#23896) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Az ASUS K501LX laptopnak milyen minosegu a Full HD kijelzoje?
Gondolok itt pl a lenovo olcso Full HD-s gepeire.
Illetve ennek a gepnek vilagot a billentyuzete?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#23986) MNBT


MNBT
tag

szevasztok!
remélem jó helyre írok a kérdésemmel kapcsolatban.
Jelenleg van egy 2 éves Acer Aspire E1 571G notebookom, 3. generációs intel procival és 4GB rammal. Ezt idén le szeretném cserélni erősebb notebookra. De ha már lecserélem akkor jobb anyagminőségű laptopot szeretnék.
Kinéztem egy ASUS K501LX típusú notit 5. generációs i7-es procival 4GB rammal, és jó GeForce videókártyával. (Leírás szerint jó az anyagminősége de persze megnézném egy kiállított darabon)
Mivel nekem zeneírásra kell a gép így a processzor nagyon fontos. VISZONT! Benchmark teszteken azt néztem hogy sokkal gyengébb a teljesítménye az 5. generációs i7 procinak mint a 3. i5-nek ami nekem van. Ez vajon igaz-e?
Az is érdekelne hogy mivel nincs benne ODD, nincs e lehetőség SSD telepítésére a HDD mellé? SSDt primary drive-ként nem használnék ha nem muszáj. HDD-re meg nem butítanék vissza szívesen....

Év vége fele szeretnék vásárolni, és ez az Asus típus, meg egy használt Apple Macbook Pro 15" 2012Mid típus között vacilálok.
Melyiket érné meg inkább?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#24029) Gerzsi


Gerzsi
tag

asus k501lx-dm116d és asus k501lx-dm046d között csak annyi a különbség hogy dm116d van billentyűzet háttérvilágítás?

(#24052) NTonee válasza mzsolty (#24050) üzenetére


NTonee
veterán

hardveresen már jobb a helyzet, azonban a komplett X sorozatra jellemzőek a minőségbeli problémák. Ha mindenképp új Asus gép a cél, akkor K501.

(#24115) milkabrams


milkabrams
őstag

üdv!
Asus K501LX-NB52 laptopon hogy megy a shadow of mordor?
mennyivel jobb vétel ez mint az x sorozat hasonló áru darabjai?
az x sorozat akkor sem ajánlott ha max az asztal és ágy közt lenne mozgatva?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#24132) milkabrams


milkabrams
őstag

ok kössz akkor k501 lessz, van valami oldal ahol meg lehet nézni hogy az adott termék jelen esetben asus k501 i5 5200u, gtx 950m melyik játékot hány fps-vel képes futtatni?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#24165) Yummy


Yummy
tag

Ma megvettem az ASUS K501LX notit. Win 8at telepitenem de nem engedi. UEFi okosság, ilyennel még nem találkoztam, elkezdtem olvasgatni, hát órák óta próbálok mindent de nem tudom megcsinálni. A gép nem látja az usb-t amikor megfeleloen formazom rufussal és a parancssorban is megcsinalom amit kell. Ha meg latja nem tudom sehogy telepiteni, mert az UEFI baromsagot irja ki. Hogyan a jo istenbe lehet ezt megcsinálni es mukodesre birni? Valaki segitsen ha tud, mert itt fekszik mellettem es nem tudok semmit csinalni.
Netes magyar leirast is csinaltam de ott eleg sok BIOSos opcio nincs az en gepemben, igy azokat nem tudom beallitani.

(#24220) Gary_93


Gary_93
csendes tag

Sziasztok!
Computer Imperiumtól vett már valaki ASUS K501LX-DM116D típusú gépet? (Radiumban néztem még, de olvastam negatívumokat régebbről..)
Mire érdemes odafigyelni egy ilyen gép vásárlásánál? :F

(#24261) HPAA válasza Gary_93 (#24258) üzenetére


HPAA
őstag

nem , nincs fent rajta minden drivere
maga a Asus K501LX-DM116D specifikáció az "csak magyar" ,én legalábbis még nem találtam eltérő lokalizációt
ha ezt rendeled ,magyart kapsz , különben reklamálhatsz

************* censored

(#24266) Yummy


Yummy
tag

Sracok ASUS K501LXre lehet tenni win7et? Vannak hozza driverek? Hivatalos oldalon csak win8tol lehet talalni, google se nagyon dobott ki semmit. A dobozba is csak win8hoz voltak a driverek Letezik, hogy mar csak win8tol mukodik? Akinek van ilyen gepe megirna ha neki 7 van rajta hogyan oldotta meg?
Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#24331) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Ma hoztuk el az Asus K501-est, viszont segítséget szeretnék kérni, mert eléggé nyögvenyelősen haladunk vele :DDD
Eleve ott indul a dolog, hogy nincs optikai meghajtó rajta, de van egy dvd melléklet a programokkal - nem tudom ez valami jópofa vicc-e a részükről, mindenesetre annyira nem találom mókásnak.
A másik pedig, hogy van benne wifi, elvileg ennek minden különösebb dolog nélkül kellene is működni, de nem lát vezeték nélküli hálózatot. (Elvileg az Fn + F2 gomb a wifi, de nem is reagál - ahogyan egyébként a képernyő fényerő (F5-F6) sem csinál semmit)

Tudnátok segítő kezet nyújtani az első lépések megtételéhez?

Do you see the white shadow?

(#24333) Frod válasza Bkrisz9 (#24332) üzenetére


Frod
addikt

Köszönöm, de közbe sikerült megoldani úgy, hogy az asztali pc-re felmásoltam a dvd tartalmát, majd onnan azt egy pendrive-ra tettem. Most 18 drivert telepít innen a notebook. :W

Csak az a szépséghiba a sztoriban, hogyha most nekem nem lenne egy másik asztali gépem, akkor mégis, hogy a viharba kellett volna most orvosolnom ezt a dolgot? Kicsit érdekes ez a helyzet, hogy nincs optikai meghajtó, de lemezen adom a dolgokat...
(a pontos típus egyébként: ASUS K501LX DM028D)

Do you see the white shadow?

(#24337) Tamas96


Tamas96
csendes tag

Sziasztok!

Múlt héten vettem egy Asus K501LB típusú notebookot és lenne vele pár kérdésem, ugyanis valamilyen hibája van. Mikor megvettem, még aznap feltelepítettem rá a Windows 10-et de úgy, hogy közbe rá volt duva a töltő. Mikor végeztem minden driver telepítésével lehúztam róla a töltőt és fekete lett a képernyő. Azóta is állandóan ezt produkálja: csak ha töltőre van dugva akkor van csak képernyő. Bármikor ha lehúzom a töltőt akkor elmegy a képernyő. Ha viszont betöltődik a bejelentkezés képernyő(érdekes az nagyon halványan látszódik de csak középen) lecsukom a laptopot akkor ugye alvó állapotba megy és utána bármikor felnyitom akkor visszajön és teljesen jól működik. Külső monitornál is csak a laptop monitora megy el ha le van klónozva a képernyő, a külső nem. Szintén megpróbáltam Windows 8.1-el is de ugyanaz a jelenség áll fent. Esetleg valaki tud erre valamit mondani?

Előre is köszi mindenkinek a segítséget!

(#24370) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Vettünk egy ASUS K501LX DM028D notit. Viszont akadt vele egy kis gond. Win 7 Pro 64bit OEM lemezünk van hozzá, ezt szerettük volna felrakni. USB-vel sikerült is installálni az oprendszert, de nincs net. Asztali gépen néztük ASUS oldalát, de csak Win8.1 és Win10 driverek vannak fent.
Van valakinek valami tippje azon kívül, hogy vegyünk hozzá egy Win8.1-et? :F

solfilo

(#24409) Malachi


Malachi
addikt

sziasztok, kezdek megkattanni. :O K501LX laptop, minden jól működik, de a hűtőventi idegesít. változó időközönként (kb. fél percenként) bekapcsol, max fordulaton pörög, aztán leáll. proci i3-as, hűvös, nincs terhelés alatt. BIOS-ban szabályozni nem lehet, külső programot nem találok, ami kezelné, chipset driver frissítés elvileg megvolt. nem hiszem el, hogy nincs erre valami gyári megoldás, de az ASUS letöltések között szerintem nem láttam, vagy csak nem találtam. mivel tudnám azt beállítani, hogy folyton, halkan pörögjön és csak akkor hangoskodjon, ha kell?

(#24444) Yummy


Yummy
tag

Mi az istentol kattog a notiban a winchester?
Asus K501LX, 2 hete vettem és most tűnt csak fel, eddig nem csinálta szerintem. Ilyen apró kis kattanó hangok. ilyen furcsa kis fémes vagy nem is tudom milyen kattogás. Gondolom ismerős mindenkinek, régi noti is csinált valami ilyesmit, de az nem volt ennyire kattogós.

A venti kapcsolás majd leállás is itt van, de nem tudom miért. Intel drivert meg nem tudom feltenni, azt irja nem támogatott processzor tipus.

(#24465) NTonee válasza jingli (#24463) üzenetére


NTonee
veterán

K501-et keress inkább. Az X szériás asusok nem igazán ajánlottak. A K drágább lesz ugyan, de a minősége lényegesen jobb.

(#24582) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Sziasztok!
Mi a vélemény az alábbi gépekről ( nem vagy-vagy hanem mindkettő érdekel, 1 nekem 1 a tesómnak)
Elsősorban a garancia, megbízhatóság, általános minőség, a szervíz gyorsasága és minősége és támogatottság( driverek....) érdekelnek. :)
Érdekelne a userek véleménye is! :D

-ASUS K501LB-DM060D : i5 5200U (2,2 ), GeForce 940M
-ASUS N550JX-CN028D : i5 4200H ( 2,8) , GeForce GTX 950M

Ja és mégegy kérdés: a garancia a RAM illetve HDD cserével nem veszik el ugye? ( ha otthon én csinálom meg)
- Olvastam h az N550 hez nem elég egy sima csillagfejes csavarhúzó, ha mondjuk akarom a RAM ot bővíteni. Akkor ezt mivel tudom elvégezni, milyen fajta csavarhúzó kell hozzá?

(#24617) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Üdv!
Egy két napon belül érkezik a K501 és az N550JX Az lenne a kérdés, hogy milyen drivereket és segédprogramokat kell vagy érdemes feltelepíteni rájuk. Az asus oldalán van egy csomo és a feléről nem is tudom, h mi az és mire jó

(#24632) Mr.Manus


Mr.Manus
csendes tag

Sziasztok a két laptop közül melyiket ajánlanátok inkább?

ASUS K501LX DM045D

ASUS X751LX TY014D

Az X szeriás Asusnak mennyire jó a hűtése, összeszerelése?

(#24669) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Megjöttek a gépszörnyek ( Asus N550 JX és K501L) Minden oké kivéve a keyboard driver. Sajna nem tudom bekapcsolni pl a világítást és egyéb funkció sem megy!
Tudna valaki ajánlani egy drivert, vagy megmondani hogy mit szedjek le mert elég sok van és nem igazán tudom melyik kéne.

(#24697) istvan1981


istvan1981
csendes tag

Sziasztok!

Megérkezett Asus K501 LX DM028D típusú laptopom.
A kérdésem az lenne, hogy van-e benne billentyűzet világítás.
Ha van akkor, hogy lehet bekapcsolni?
ATK Package fent van.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#24726) fakeseries


fakeseries
csendes újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérnék asus notebook vásárláshoz.
Az első kérdésem az lenne hogy az 550JK (i7-4710hq, gtx850m, 1366x768) mennyire melegszik, mert erre a kérdésre nem találtam egyértelmű választ? Valahol azt írták, hogy teljesen jó a hűtése valahol azt, hogy nagyon gyorsan könnyen felmelegszik, sokat használnám a lábamra téve.

A második kérdésem azt lenne hogy több virtuális gép egyidejű futtatásához, videószerkesztéshez és photoshophoz mi a jobb: egy u végződésű 2magos i7-es(pl i7-5200u) vagy egy benchmarkok szerint jobban teljesítő i5-4210m?

Továbbá mik a tapasztalatok k501 és x555 szériával kapcsolatban?

(#24748) fakeseries


fakeseries
csendes újonc

Hamarosan veszek egy Asus K501-est.Mekkora a különbség az i5-5200u és az i7-5500u között? Egyáltalán milyen használatra ajánlott a "jobb" i7es?

(#24798) NTonee válasza Malachi (#24797) üzenetére


NTonee
veterán

az asusnál szinte soha nem lehet babrálni a ventik fordulatszámával. Valahol érthető is egyébként, lentebb veszed, melegszik, nem veszed észre és felszállt a füst. Egy másik asusos topicban említettek egy Notebook FanControl progit, amivel sikerült (nem k501) babrálni a ventit, esetleg próbáld ki. Viszont ha nem véletlenül hangoskodik, hanem valami oka tényleg van, akkor kockáztatod a gépet.
A BIOS frissítés dolgot azért is említettem, mert ha megírják rendesen, akkor tényleg javítható lenne a dolog. Viszont sajnos még az olyan nagy nevek, mint az alienware is tojnak a rendes biosra.
A szerviz egy utolsó lehetőség, hátha tudnak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#24854) Malachi


Malachi
addikt

oké, vannak fejlemények, K501L (core i3 5010U, 950M) tulajok, figyelem.

a BIOS-t mégsem piszkáltam, inkább feltettem még egyszer a NoteBook FanControl progit és az Asus Zenbook UX32LN beállítással alapvetően együttműködik. hátravan még, hogy a későbbiekben talán tweakelem egy kicsit ha engedi, de elsőre ez így tökéletes. képeket nem tudok mutatni, de leírom a tapasztalatokat. 22 fokos szoba, asztalon van a gép.

idle-ben a CPU (APU, mindegy most) 45 fok körül van és ezt tartja is, a FAN néma. ugyanez netezéssel sem változik igazán. :)

1080p videolejátszásnál (.mkv. ~15Mbps) 15 perc után a CPU 50 fokos, az egyik (tippre a CPU) FAN 900-on pörög, szerintem néma, ha a billentyűzethez tartom a fülemet, hallani lehet kicsit.

játéknál (FlatOut2, FHD) 65 foknál nem volt melegebb a CPU, ilyenkor pörögnek a hűtők de nem maximumon- de ez szerintem nem is fontos, úgysem hallani a zajban.

AIDA stress testnél meg nagyon érdekes dolog történt, amikor GPU nélkül indítottam el 65 fok fölé így sem ment a CPU, pedig 100%-on terheli a teszt, a ventik pedig úgy mennek, hogy az egyik megy nem túl hangosan, a másik pedig, amikor 65-66 fokos lesz a CPU, felpörög és visszahűti, aztán kikapcsol. bekapcs, kikapcs, de csak 100%-os CPU terhelésnél. amikor a CPU és a 950M is terhelve volt, akkor pedig mindkét venti 100%-on pörög, a CPU pedig 75 fokos 5 perc után, de a rendszer stabil.

szóval nekem ez így jó, minden átlagos felhasználásnál halk marad a gép és ha nagyon terhelve van, akkor sem engedi a program, hogy megsüljön. heuréka!

közben jobban belegondolva én nem is tudom ezek után, melyik a CPU venti és melyik a GPU (tehát a 950M) venti hangja. lehet, hogy a CPU venti eddig is néma volt, csak a GPU venti pörgött feleslegesen? ezzel még érdemes lenne foglalkozni szerintem, de az AIDA csak 1 ventit lát, és bár CPU-nak írja, én nem vagyok biztos benne, hogy az tényleg a CPU hűtő.

(#24881) Sordoran válasza ZozzHUN (#24880) üzenetére


Sordoran
addikt

Valóban van alapja ennek az X széria kerülendő dolognak. Ismerősömnek X553-asa volt szervizbe megvásárlás után másfél héttel már 2 hónapig. Sokáig én is az X550JX-el szemeztem, de most ugye K501-ről álmodozom. ;] Ár/teljesítmény arányban nagyon jók ezek az Asus-ok, de nem véletlen kerülnek ennyibe sajnos. :(
Remélem megoldódik problémád, és ezután már hosszan szolgálni fog.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#24903) Sordoran


Sordoran
addikt

Asus K501LX-el szemezek, és érdekelne, hogy elvileg ennek van M.2 bővítési lehetősége is. Kérdés, hogy ha ide vennék bele egy SSD-t a HDD mellé, arról is tudna simán bootolni a gép? Csak mert van/volt olyan laptop régebben, aminél hiába lehetett SSD-t berakni mSATA vagy M.2 portba, már nem emlékszem melyik, arról bootolni nem tudott, csak gyorsítótárnak használta vagy hasonló.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#24919) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Sziasztok!

Új gép vásárlását tervezem, ki is néztem egy Asus gépet.
ASUS K501
A kérdésem, hogy ez mennyire jó választás? A jelenlegi gépem öt éve használom, most is hasonlóan hosszú távra tervezek. Ami számomra ideális lenne, hogy a jelenlegi játékok gond nélkül menjenek rajta (bár nem ez lesz az elsődleges felhasználási terület).
Nem vagyok NVIDIA-tudatú, ha van jobb alternatíva, az is jöhet.
Ami a leginkább érdekelne, hogy a benne lévő processzor elegendő-e a videokártya mellé.
Hasonló árkategóriában más ajánlat is jöhet (a fullHD panel és a 8 giga RAM fontos, hogy maradjon).

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#24984) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok!
Sok helyen az ASUS k501 et ajánlják, játékra 180-200k-s ársávban. érdeklődnék, hogy ugyanígy a K401 és a k555 is ajánlott? Vagy azok rosszabbak?
Illetve van olyan k501 ahol i3-5010u van a gtx950m mellett, ez mennyire fogja vissza a videókártyát játék közben (Project Cars,Bf3,Gta5,fifa 16, a reszletesség mindegy csak a 30 fps kell)? Elég az 1366x768 as felbontás is.
És a gt940m mellé elég a fent nevezett i3-5010u vagy oda is i5 kell?
Valamint a hdd csere a fenti 3 típusnál garanciavesztéssel jár?
köszi
üdv

[ Szerkesztve ]

(#25016) Sordoran


Sordoran
addikt

Mivel rá vagyok pörögve témára, érdeklődtem kicsit Asus Magyarországnál is, mikor lesz K501UX kapható, és azt írták e-mailben, hogy december közepén érkezik az Expertbe, i5 és i7 kiszerelésben, billentyűzet háttérvilágítással! Ez utóbbira kíváncsi leszek, ha jól tudom volt aki LX-ből keresett, várt olyat, mégse kapott, na de hátha itt. :))

(vagy javítsatok ki, de tudtommal az eddig forgalomba került K501LB és K501LX modellek magyar háttér világítású billentyűzettel nem rendelkeztek)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25023) Sordoran válasza NTonee (#25021) üzenetére


Sordoran
addikt

Ez a Dell 7559 érdekesnek ígérkezik, kíváncsi leszek tesztekre, illetve az árára. Bár most 330 ezerért előrendelhető, de amazonon pl. 800 dollárért van, ami a K501UX ottani ára, vagyis ha még itthon több is lesz, pár hónap múlva pl. 250ezerért elég bestbuy gyanús lenne az alap modell (oprendszer és SSHD nélkül). N552 és GL552VW eddig elég vegyes fogadtatást kapott, szóval Dell ezzel meg tudja szorítani az Asus-t érzésem szerint ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25056) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Az Asus K501LX esetében az i3-5010U mellé egy GTX 950M került.

Ez az energiatakarékos processzor képes kihajtani az Nvidia gpu-t? :F

A fórumban visszaolvasgatva láttam, hogy a dupla ventilátoros hűtés nagyon hangos, ez általános ennél a típusnál? :F

[ Szerkesztve ]

(#25085) danthe


danthe
csendes tag

Sziasztok :-D !

Erről e gépről szeretnék érdeklődni .
Asus K401LB
[link]

Szerintetek milyen kis gép , van e olyan problémája mint a K501-nek a ventilátorának .
Én igázából multimédiás célra használnám leginkább , kis játék persze nem kell high beállitásokkal . Pár hozzászólással ezelőtt egy fórum társ ajánlotta hogy ez egy jó kis gép . Elvileg egy Asus X302 gépet néztem ki , mert 13,3 " kijelzőset akartam , de nem igazán ajánlották . Utána került a figyelmembe ez a kis gép :D . Nem sokkal nagyobb a kijelzője és még FHD is :-) !

A hozzászólásokat előre is köszönöm !

(#25117) H4rt1g4n


H4rt1g4n
tag

Sziasztok!

Ennek a gépnek (vagy nagyon hasonlónak) a beszerzésén gondolkozom:

ASUS K501LX-DM047D

Az iPon-on tegnapelőttig kapható volt, de már nincs készleten.

Azt meg tudjátok mondani, hogy az egyel kisebb kijelzőjű verziónak mi a pontos modellkódja? Illetve létezik ez a széria IPS panellel szerelve is?

XONE gamertag: TheZolee88

(#25125) Kpeti86


Kpeti86
újonc

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy Asus k501 dm116d-t, viszont egyik webshopban sem találok.Ez elvileg ips panellel és billentyűzet világítással szerelt k501. Ha valaki tudja, hogy hol tudnám megvásárolni kérem írjon! Fontos lenne. Előre is köszönöm! Péter

Asus K501LX-NB52 i5-U5200+GTX950M+ Samsung 850 EVO 250Gb SSD (M2)

(#25126) #43301120


#43301120
törölt tag

Sziasztok!

Egy Asus K501-es laptop meg lett kínálva kávéval. Nagyjából az egy deci kávéból a negyede folyt be a gépbe a billentyűzeten keresztül, a "Í,Y" gombok környékén. Rögtön ment is a szerelőhöz, ahol ki lett takarítva. Nos mióta ki lett takarítva, a processzor nem hajlandó feljebb venni az órajelét. 0,5GHz-en üzemel akármit csinálok. Gondoltam arra, hogy rosszul tették vissza a hűtést és ezért vesz vissza a teljesítményből, de nem. 15 perces AIDA stresszteszt után is csak 50 fokos a proci. A BIOS-ban is visszaállítottuk az alapértelmezett beállításokat, de semmi. Mit tudnátok javasolni, mit csináljak, hogy újra 100%-on menjen a processzor?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#25128) Sordoran válasza Kpeti86 (#25125) üzenetére


Sordoran
addikt

A magyar kiosztású gépek nem rendelkeznek billentyűzet háttérvilágítással, szóval ezt vedd számításba. Ezen kívül látom, hogy IPS-t írnak, de az Asus hivatalos (globális) oldala szerint nincs IPS-el szerelt verzió, azt meg nem hinném, hogy kihagynák. (legtöbb modellnél ahol van külön fel van tüntetve hogy fullHD és fullHD IPS kivitel is van)
Magyarán, ha találsz is ilyet, az nem magyar kiosztású, nem IPS-el szerelt, és szürke importos.
Várd meg a K501UX-et, az elvileg már magyar kiosztású, háttérvilágítással is kapható lesz, de IPS nem jár ahhoz se, az már egy magasabb kategóriában van csak jelen.

ui.: Bár mivel kapható külön IPS panel ami beszerelhető a K501-be, így nem tartható kizártnak, hogy tényleg IPS-el szerelt, de ez nekem is homályos, hogyan is működhetne, ha a gyártó weboldalán szó sincs ilyenről.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25179) molnartibor


molnartibor
tag

Sziasztok Asus K501-be jó ez az SSD?

https://www.pcx.hu/termek/adata-128gb-asp900ns38-128gm-c-ssd-meghajt--52721

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.