Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) vallas


vallas
senior tag

Köszönöm!

megnézem a linkekekt!

megbeszéltem az eladóval egy talit, és leteszteljük a dolgot, az a biztos, és majd beírom mire jutottunk!

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#852) katona.t


katona.t
tag

Helló mindenki!
Sajnos nincsen időm végigolvasni az egész topikot, mert csak a suliban netezhetek 1 kicsit.
Viszont egy problémám az volna.
Van nekem 1 ilyen csodás k8n lapom, ami ata vinyóval tökéletesen ment.
Aztán 1x csak behalt a vinyóm, és kicserélték satásra (pontosabban 1 samsung 160G sata2) . Azóta nem megy a vinfos telepítés, mert miután a "nyomjak meg 1 gombot a cd-ről bootoláshoz" után meg nyomom a gombot meg áll. A monitor kikapcsol, és nincs tovább ha letiltom az alaplapi sata vezérlőt akkor megy a telepítő gond nélkül, vagyis elindul, csak ugye akkor nem látja a winyómat, és nem tudok telepíteni. Szóval előre is köszönöm a segítséget.

(#853) katona.t


katona.t
tag

Közben olvasgattam.
Az előzőhöz hozzáfűzném, hogy probáltam 1 rakás winfossal, 98 (telepítés ok, de nem indul utána csak tölt, tölt, tölt és még mindig...) ME (asszem ez sem megy), XP Sima (szar), SP1 (szar), SP2 (szar), Vista 32 bit(sokat gondolkozik, de felmegy, viszont nincs 30 nap próbaidő ami eddig nekem volt, hanem rögtön csak körlátozott vagy milyen semmire sem jó módban indul el.) Szóval csak vistával tudom használni, de awal is csak nagyjából. Nem tudom hogy csináltam régebben, de eddig ment az xp, csak most akartam újrahúzni. Akkor volt benne egy ata vinyó is és akkor is szoptam vele, de ment. Most vegyek 1 ata vinyót, hogy tudjam használni a gépem? :((

[ Szerkesztve ]

(#854) zsid válasza katona.t (#853) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem SATA2es Maxtorral volt ilyen gondom,cseréltem Samsungra (SATA2) és azzal gond nélkül ment.
BIos Frissités, másik XP telepitő.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#855) katona.t


katona.t
tag

A legújabb bios van rajta, de most leszedtem, az összeset, ami volt a z asuson, majd próbálkozok. XP-m nincs több, majd szerzek. Csak azt hittem, hog yvalamit a biosba kell állítani a mi elkerülte a figyelmemet
Köszi a gyors választ.

(#856) zsid válasza katona.t (#855) üzenetére


zsid
senior tag

Esetéeg átjumperolod a vincsit SATA I re ( nekem SATA2n volt végig ), hátha..

<tRucKdriFteR>

(#857) katona.t


katona.t
tag

Nekem is sata 2-n van, és régebben valoogy sikerült felszenvedni. Most nagyjából ott tartok, hogy van a gépben 1 100 éves 320 megás notebook vinyó ami persze atás, és így feltelepül az xp szó nélkül. csak ugy arról indul a rendszer, és ha lehúzom, akkor nem müxik. Végül is nem olyan gáz, csak plusz 1 vinyó a gépben, meg a c helyett a d-n van a vinfos. amibe néha beezavarodik 1 kicsit. De használni tudom. Kösz a segítséget ki próbálom a jumpert, meg szerzek 1 másik winfost.

(#858) zsid válasza katona.t (#857) üzenetére


zsid
senior tag

Én Sata problémáról csak a Maxtor Diamonmax10 (asszem) szériánál tudok, mert nekem is az volt és se a K8N se egy nForce3as abit lap nem tudott vele mit kezdeni. Asszem ez vmi inkompatibilitás, fenn van az asus supporton is. Lecseréltem a Maxtort Samsungra ez is ugyanúgy SATA IIes, nem kellett átjumprolni se, és simán ment az nForce3as lapokkal.

<tRucKdriFteR>

(#859) Saca0311


Saca0311
tag

Ez a lap nem támogatja a sata2-őt, csak a sata1-et.

(#860) zsid válasza Saca0311 (#859) üzenetére


zsid
senior tag

Igen, csak sata150et támogat, de ha nem jumperolod vissza a vincsit sataIIről akkor is megy vele ugyanúgy.

<tRucKdriFteR>

(#861) nukewar


nukewar
tag

Valakit érdekelne használtan egy ilyen lap? Első tulaj vagyok, garantáltan működik a cucc.
ide bökj

(#862) Bruticus


Bruticus
csendes tag

csőváz!!

szeretném megkérdezni hogy aki lecserélete a k8n .-jának a chipset bordáját .az hogyan oldotta meg hogy nem ütközik bele a vidikártyájába...ugyan én még nem raktam rá ujjat ..egy zalman ban gondolkodom de elég necces nem fog szerintem oda férni mert kari bele"fog" majd loóni.!!!! Ki hogyan oldota ezt meg, vagy odafér?

irjátok meg , elöre is thx.. üdv

(#863) zsid válasza Bruticus (#862) üzenetére


zsid
senior tag

Én nem cseréltem, tuningnál sem volt vészesen meleg.

<tRucKdriFteR>

(#864) Matamata válasza Bruticus (#862) üzenetére


Matamata
aktív tag

Én így csináltam meg.Kép

[ Szerkesztve ]

(#865) Bruticus


Bruticus
csendes tag

Matamata ! a linken 404 error! van :DDD
nem jön be a kép... :)
azért köszi ..de még mostsem tom hogy odafér e vagy nem.. :F
Zalman NBJ47 vagy Zalman NBF47 chipset bordákban gondolkodom, valamelyik a 2 közül.Aki ezeket szerelte fel azokat kérdeném illetve azokat is akik kicserélték de nem zalman bordára.....ha van más márkáju,tipusú chipset borda ami ugy gondoljátok ugyanigy franya lehet akkor irjátok meg, de legjobban e 2 zalman érdekelne különösebben...

elöre is thx ..üdv

[ Szerkesztve ]

(#866) Matamata válasza Bruticus (#865) üzenetére


Matamata
aktív tag

Ja nemtudom valami baja van. :F
A lényeg hogy a NBF47 mellé a videókártyámra a Zalman VNF100-as hűtőjét raktam fel és igy minden elfér szépen. A Thermalright HR-03-as videókártya hűtöket is fel hehet úgy szerelni hogy ne legyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#867) Bruticus


Bruticus
csendes tag

üdv!

512 ddr400 samsung ram van most a k8n.embe ...bőviteni akarom mondjuk hozzácsapok még 1gb kingmax super ramot ddr400.-at. Az a nagy helyzet hogy az 512 mb samsungot meg majd az 1gb kingmaxot eggyütt csak 333mhz-n fogja jártani..már kiprobáltam igy hogy :

kingmax 512 mb egyoldalas ram + kingmax 1gb 2 odalas ram..: igy 333mhz-n ment
a samsung 512 mb-s és a kingmax 512 mb-s mind2 egyoldalas volt és 400mhz ment!!

egykis helyreigazitás kéne: a baját is tudom mért nem megy mert a bios 1006 tól jobb asszem 1010 es és ez nem engedi csak 333mhzn járatni a 2 db 2 oldalst vagy 1db 1oldals és 1 db 2oldals ramot párba..

azt szeretném megtudni hogy :

3 db egyoldalas megy 400.-on!! ????
1db egyoldalas és 1db 2 oldals megy e 400on?( modnták hogy igy is mennie kellene,...de nem akarok befürödni hogy megveszem az 1gb 2oldalast ..mellé csapom 512 egyoldalast és nem megy!!)

bios frissitéssel lehet megoldodna de akkor meg lehet más romolna el a lapcsin..
iagzábol nem merek biost frissiteni azért mert még nem csináltam a másikmeg hogy ezzel a biossal megy minden szal..semm baja a gépnek...a másik ok amiért nem szeretnék frissiteni mert irták elöttem, hogy valakinek a sata fosott be valakinek a hálozati csatolo mert korábbi biost tett fel..

abba a dolgoban belemennék hogy veszek 2x512 kingmaxot és plusz még az én samsung 512 .-sem igy akkor lenne 3db 1 oldalas benne ...csak mint emlitettem nemtom hogy 3db 1 oldalas megy e 400on!!
ha az 1gb-st veszem akkor lehet hogy melléfogok mert kingmaxban az 1gb-s ddr400 2oldalas és csak 333mhz lesz de az 512 mb-s kingmaxok csak 1 oldalsak ddr400ba
egy amd athlon 3200+ os van most a gépbe ami 2200mhz-n
kövi kérdés... tud e valaki 1gb-s modult ..1 oldalasba?

valamit mondjatok, mi lenne a legjobb megoldás...
válaszokat elöre is köszönöm üdv

[ Szerkesztve ]

(#868) Bruticus


Bruticus
csendes tag

" és csak 333mhz lesz " bocs ez nem kell oda csak elfelejttem kitörölni..utolso bekezdésben

(#869) benzol


benzol
aktív tag

Hali!

Üdv a múlthéten egy egy PATA-s Maxtor winyóm elszállt a gépemben fogalmam nincs miért, Xp leállításnál lefagyott és végleg LEÁLLT.. azóta nem müxik kb 150 Gb adat lett az enyészeté.. :) (az adatmentés egy külön történet lesz …)

Ezek után gondoltam veszek egy SATA-s Samsung winyót, végigpörgettem a topicot és elszörnyedtem. Nekem megállt az idő a PATA-s cuccokknál. Nem igazán tudok lépést tartani az „új dolgokkal”. Annyi tapasztalatom van a SATA-s winyókkal hogy két Fujitsu-Siemens laptopon telepítettem XP-t amiben SATA-s winyó van, ott a BIOS-ban volt valami beállítási lehetőség (native SATA) ha jól emlékszem. Amit ha bekapcsoltam ment a XP install és ha nem akkor nem talált meghajtót amire telepíthetne.

Ilyen módon nem lehet a K8N-es gépen is telepíteni?

A BIOS verzióját nem tudom, nem az otthoni gépemnél vagyok, illetve nincs floppy a gépemben ezért a F6-os megoldás nem igazán működik.

Egy 250-es Samsungot szeretnék a pontos típusszámát nem tudom, az biztos hogy SATAII-es, amit telepíteni az vagy egy SP3-as vagy egy SP2-es XP.

///\oo/\\\

(#870) zsid válasza benzol (#869) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem a SATA IIes Samsungra probléma nélkül felment a rendszer.

#867- Bruticus: A manualban benne van, hogy milyen párosításban mekkora sebességgel mennek a ramok. 3 modullal mx húzva fog menni 400MHzen.

<tRucKdriFteR>

(#871) benzol válasza zsid (#870) üzenetére


benzol
aktív tag

Hi!

végül is nem Samsung hanem Seagate lett belőle.. a telepítőbe próba szerencse alapon egy "DriverPack MassStorage" nevezetű (sata,ide,stb..) drivereket tartalmazó csomagot N-lite-al belefabrikáltam, és láss csodát simán felment..

///\oo/\\\

(#872) nolika


nolika
aktív tag

Sajnos nincs időm végigolvasni a topicot(valameddig megtettem).

de nem tud a winfos felmenni csak SATA winyókra, nincs PATA winyóm.
Ezt ti h oldjátok meg? Nekem úgy megy csak, ha rakok egy vistát is :((( Az felismer, így egy bootconfigot...progival nem bírom megváltoztatni :((
A biosom 1006-os, 1009 volt, de most meg bevédte, és nem bírom frissíteni(a procim neve AMD Engineering Sample XX,de stabil).

Ötlet vkinek??? :B

(#873) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek. Egy haveromnak ASUS K8N lapja van (nemtom melyik ezen belül) és bővítette a RAM-ot 1 GB-ról a duplájára. Ugyanolyan Kingston RAM-ot vett (3-3-3-8) mint ami volt benn, de az istennek nem akarnak dual-ban menni, valamint a 400 MHz-re sem hajlandóak.
Próbáltuk BIOS-ban a frekit manuálisan 400-ra állítani, időzítéseket felülbírálni a RAM értékeivel (3-3-3-8) és ezeket külön-külön is, de sehogy nem akar dual módra és 400 MHz-re. 333-on fut csak.

Mit lehetne tenni az ügyben?

A RAM-ok időzítéseit CPU-Z-vel is leellenőriztük. A két RAM között csak annyi különbséget láttam, hogy az újonnan vett RAM csak 166 és 200 MHz órajelet tud.

Ez okozná azt hogy nem megy DUAL-ban és 400 MHz-el?

Ja még annyi hogy próbáltuk minden slot-ba tenni a RAM-okat semmi eredménye nem volt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#874) Matamata válasza radi8tor (#873) üzenetére


Matamata
aktív tag

Az alaplapba való 754-es procik tartalmazzák a memóriavezérlőt ami nem kezeli a dual channelt tehát nincs megoldás arra hogy működjön .
Ha két darab kétoldalú memóriát raksz bele akkor csökkenti az alapórajelüket 166Mhz-re, ezt egy processzorhiba miatt vezették be az egyik biosfrissítéssel .
Ha 200Mhz-es alapórajelet akarsz akkor vagy egy kétoldalú és egy egyoldalú memóriát teszel be vagy túl kell húzni a procit addig amíg a memória eléri . Esetleg régebbi bios felrakása is orvosolhatja a problémát .

[ Szerkesztve ]

(#875) radi8tor válasza Matamata (#874) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tehát a CPU a keskeny sávszélesség a dologban?
Ha jól értettem, akkor hagyjak mindent AUTO-n és növeljem a proci sebességét míg a RAM-ok nem kezdenek 200 MHz-en futni.

⭐ Stella

(#876) mr_ricsi válasza radi8tor (#875) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha jól értettem, akkor hagyjak mindent AUTO-n és növeljem a proci sebességét míg a RAM-ok nem kezdenek 200 MHz-en futni."

Nem jól értetted!
A procihúzás csak egy lehetőség, mert egyáltalán nem biztos, hogy a proci hiba nélkül működik a magasabb órajelen. Ehhez a megoldáshoz tuningismeretek kellenek, mert szerencsés esetben is legalább a hibamentes működést ki kell tesztelni.

Az elsődleges megoldás a RAMok cseréje lenne egyoldalasokra, ha ez nem megoldható, akkor pedig a bios visszafrissítése az 1006-osra. Ezzel viszont olyan gáz lehet, hogy nem ismeri az összes s754 procit. Ha a tietek is újabb magos, akkor nem tudja a chipsetet hozzáállítani, ami hibás működést eredményez.

És ezután jön a tuning, ami vagy nem jön össze, vagy hibás működést eredményezhet.

A kézi RAM időzítéseket viszont csont nélkül be kellene vennie, ezesetben ti követtek el valami hibát.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#877) radi8tor válasza mr_ricsi (#876) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a tippet, valószínű ez a BIOS downgrade lesz belőle, mert a proci is már vagy 3 éves. (nem vagyok a gépnél azért nem tudom biztosra)

⭐ Stella

(#878) mr_ricsi válasza radi8tor (#877) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"mert a proci is már vagy 3 éves."
Kb azóta nem gyártanak s754-es procikat, vagyis nem kizárt, hogy az az újabb széria.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#879) radi8tor válasza mr_ricsi (#878) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, megnézem a BIOS frissítése előtt a CPU Support listát.

⭐ Stella

(#880) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali

Melyik a legnagyobb proci ami belemegy ebbe a lapba gond nélkül?

(#881) mr_ricsi válasza MEKK (#880) üzenetére


mr_ricsi
veterán

40x40x7mm-es.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#882) MEKK válasza mr_ricsi (#881) üzenetére


MEKK
aktív tag

Hm hát igen igy is lehet érteni a kérdésemet de nem erre gondoltam......

(#883) mr_ricsi válasza MEKK (#882) üzenetére


mr_ricsi
veterán

De -gondolom- a kérdésed felrakása óta eltelt cirka 20 óra alatt már ellátogattál az Asus honlapjára, és megnézted a lap CPU support listáját. (A Download gomb alatt.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#884) LavX válasza nRu3 (#28) üzenetére


LavX
csendes tag

Stabil felette is, csak jól kell húzni. Nekem van egy Sempron 2800+ ami 200 FSB-n megy és 1,6GHz-n fut. Na már most én 267-re húztam fel. Csak annyit kel csinálni, hogy a Hypertransport szorzóját levesszük 4-ről 3-ra. Mivel 800 MHz az optimális neki. Szóval 250 FSB mellet 4x szórzóval ez már 1000 MHz és ezért fagy. Le kell venni 3-ra, és lehet menni. És így is 2136 MHz-n fut és egy 3,5GHz-s Pentiumot odavágott.

(#885) zsid válasza LavX (#884) üzenetére


zsid
senior tag

JAú kis válasz 3 évvel ezelőtti postra :DDD Amúgy meg az az FSB 300 fölött is.

<tRucKdriFteR>

(#886) Matamata válasza zsid (#885) üzenetére


Matamata
aktív tag

Hogyan ? :F

(#887) zsid válasza Matamata (#886) üzenetére


zsid
senior tag

Mi hogyan? ( most látom a postomban " megy" et akartam , írni, ha esetleg vmi félreértésre adott volna okot :DDD )

<tRucKdriFteR>

(#888) LavX válasza zsid (#885) üzenetére


LavX
csendes tag

jobb később mint soha:) de 267-nél megálltam, mert nem szereti a hidegindítást.

(#889) zsid válasza LavX (#888) üzenetére


zsid
senior tag

Nekünk a 2800as E6 Sempronok simán vitték a 300as FSBt. Csak a ramot is vissza kellett osztani, mert a memóim 2,5-3-3-5 1Tvel nem kartak 472 MHz felett menni :(

<tRucKdriFteR>

(#890) Tocke


Tocke
csendes tag

Helló! HD3650 vagy HD3850-es AGP-s kártya megy az alaplapban? Próbálta valaki? Köszi!

(#891) Tocke válasza Tocke (#890) üzenetére


Tocke
csendes tag

senki? :(

(#892) Matamata válasza Tocke (#891) üzenetére


Matamata
aktív tag

A HD2600XT simán megy vele ezért gondolom a HD3850-nel vagy HD3650-nel se lehet semmi baj csak az AGP hotfix drivert kell feltenni nem a sima Catalystot ;)

[ Szerkesztve ]

(#893) LavX válasza Matamata (#892) üzenetére


LavX
csendes tag

te találkoztál CPU Volt állítással? én sehol se találom :((

(#894) zsid válasza LavX (#893) üzenetére


zsid
senior tag

Ha CnQs procid van akkor tudsz feszt állítani.

<tRucKdriFteR>

(#895) LavX válasza zsid (#894) üzenetére


LavX
csendes tag

2800+ sempron nem az igaz? :F meg van az új határ 270 fsb. 273 fsb a max amin megy egy ideig, de ott egyszercsak befagy az egész gép teljesen és ilyen hülye hangot nyomat.

[ Szerkesztve ]

(#896) zsid válasza LavX (#895) üzenetére


zsid
senior tag

Hát a 2800+ az nem CnQs.

<tRucKdriFteR>

(#897) ElmoMcelroy


ElmoMcelroy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem:

ilyen alaplapon elkövetett tegnapi vga csere (radeon9600-hd3650) után a két szélső slot nem ismeri fel a memóriát, csak a középső slottal bootol és csak akkor ha csak abban van memória, eddig felismerte mindkét ramot ami benne volt mostmár nem - bios ősrégi.
Nem tudom, hogy számít-e, azért megírom:
AMD Athlon 2,8 Ghz 64 bites
Codegen 300 W

Van valamilyen ötletetek?

Köszi előre is a segítséget!

Elmo

McElroy

(#898) Matamata válasza LavX (#893) üzenetére


Matamata
aktív tag

A 3000+ -os Sempronnál már van feszültségállítási lehetőség .

[ Szerkesztve ]

(#899) nolika válasza Matamata (#898) üzenetére


nolika
aktív tag

Basszus neked hogy van 1,44 V fesz? :Y
Van egy 3000+-os sempronom, de LV vagyis 1,2V-on megy, na meg a legalacsonyabb az 1,075 V így passzívan is eldöcög a kicsike...
De 1,360V-nál nagyobbat nem akar elfogadni :/ vagyis beállítom és nem alkalmazza...

szerintetek?

(#900) Matamata válasza nolika (#899) üzenetére


Matamata
aktív tag

Nem tudom ,automatikus feszültségen van a procim és így 1.424V és 1.472V között váltakozik .
Valószínűleg azért nem fogadja el a procid a 1.36V-nál magasabb beállításokat mert direkt arra lett tervezve hogy keveset fogyasszon .
Ha akarnám az enyém is passzívan üzemelne de nagyon melegszik a videokártyám és a proci ventije pont leszívja róla a meleget .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.