Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Madweek válasza gabor82 (#750) üzenetére


Madweek
tag

Milyen oprendszert fogsz felrakni?

(#752) gabor82 válasza Madweek (#751) üzenetére


gabor82
csendes tag

xp proff sp2. a chipszet driver gondolom mindenképp kellene frissíteni. nvidia oldalán találtam. kérdés,hogy hanghoz kell e újabb,hálókártyához kell e(integrált)külön driver vagy a chipszet tartalmazza. procihoz kell e külön?

[Szerkesztve]

(#753) Madweek válasza gabor82 (#752) üzenetére


Madweek
tag

Nekem is majdnem ilyen konfigom van XP SP2-vel.
Az alaplaphoz kapott CD-ről telepítsd fel a drivereket.
Igen, van a procihoz is külön program, én nem tettem fel, mivel az XP 32 bit-es verzióját használom.A videókártyádhoz az ATI(már AMD asszem :B ) oldalán találsz megfelelő drivert.Ha azokkal gondod lenne, akkor ajánlom az Omega drivert.

(#754) finest válasza gabor82 (#752) üzenetére


finest
őstag

NV-ből teheted az 5.11-es drivert, abban van a lanhoz megfelelő driver.
Ac97-hez is mehet a legújabb, szedd le a Realtek oldaláról. Procihoz az amd oldaláról tudsz leszedni drivert.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#755) gabor82


gabor82
csendes tag

a prociét érdemes felrakni?: mert nekem is 32bit-es az xp-m. a hangnál nem tudom melyiket kell leszedni. ati catalist jó lesz a vid kártyához,vagy jobb a sima?

(#756) finest válasza gabor82 (#755) üzenetére


finest
őstag

Hang:
[link]
A proci drivert is érdemes felrakni.
Atiban a Catalyst a sima, nem? Milyen VGA-ról beszélünk?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#757) Madweek válasza gabor82 (#755) üzenetére


Madweek
tag

32 bit-es Windows-nál szerintem felesleges felrakni a 64 bites CPU drivert...

(#758) gabor82


gabor82
csendes tag

asus ati 9550. van a honlapján a típusnál egy normál driver és a catalist. hangnál ugye fentről a másodikat kell leszednem? a c&q driver is csak akkor érvényesül ha 64 bites az op rendszer? akkor gondolom annak sincs értelme?

(#759) Madweek válasza gabor82 (#758) üzenetére


Madweek
tag

CnQ csak 3000+-tól van Sempronnál...
Ati-nál, ha több beállítást szeretnél, akkor a Catalyst-os drivert szedd le, ha csak az alap beállításokkal is megvagy akkor a sima is jó.

(#760) finest válasza gabor82 (#758) üzenetére


finest
őstag

A 9550-hez elég valami 5.12 vagy korábbi driver szvsz.
Hangnál az Executable nevűt szedd le. Szerintem a CnQ érvényesül 32 biten is, ha megfelelően konfigolod a bios-ban és a winfos alatt.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#761) gabor82 válasza finest (#760) üzenetére


gabor82
csendes tag

köszi a segítséget.még egy kérdés. akkor ha leszedem a catalistot az ugyanolyan jó mint a normál driver a 9550-hez csak annál még lehet beállításokat is csinálni? mert akkor inkább azt szedem le.

(#762) Madweek válasza finest (#760) üzenetére


Madweek
tag

CnQ érvényesül 32 bit-en is ez tény.
De az ő procija nem támogatja a CnQ-t mivel az csak 3000+-tól van.

(#763) koestler


koestler
csendes tag

Helló!

Segítség kéne, ha találkozott már vki a problémával. Biost frissítettem 1011-es verzióra és ez tönkre vágta a hálozati kapcsolatomat így elment a net is. Nem nagyon értettem, odáig fajult a dolog, hogy windows reinstall lett, de az sem segített. Bár a hálózati kapcsolat helyreállt a net rögtön a Windows elindulása után csak néhány percig megy. Visszaraktam a régi biost az alaplapi CD-n lévő biosra de úgy tűnik nem ez volt a hiba, mert a net még mindig csak néhány percig megy, azután leáll a kapcsolat. Tegnap viszont már ment egész nap, ma bekapcsoláskor viszont megint leáll néhány perc után.

Újraraktam az alaplapi CD-n lévő chipset drivereket, de nem segített a dolog. Az egyik driver viszont nem megy fel. Az amelyiket utoljára akarja telepíteni. nvidia nforce network package... vagy vmi ilyesmi, sajnos most nem jut a pontos név az eszembe. Viszont ezt korábban sem tettem fel és mégis működött a netkapcsolat.

Még egy dolog. A chipset driverek közül lehet választani, hogy a winxp2k-t, vagy a winxp64k-t rakjam fel. Ha autosetuppal indítok, akkor a winxp2k-t rakja fel ez a helyes?

Köszi

(#764) finest válasza koestler (#763) üzenetére


finest
őstag

Helyes. A 64bites nem is lenne jó. A networking szoftver nem is kell, ne foglalkozz vele, csak K8N Deluxtól alkalmazható.
Tegyél be egy másik hálókártyát, az alaplapit meg tiltsd le.
Az eszközkezelőben minden okés? Szerintem inkább a hálózattal lehet gond, nem a hardverrel.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#765) koestler válasza finest (#764) üzenetére


koestler
csendes tag

Az eszközkezelőben azt írja hogy a hálózati kártya megfelelően működik. Ha semmi nem javul, akkor veszek egy új hálókártyát. Lehet mondjuk, hogy a UPC hálózatával van a gond, felhívom őket, most úgyis megy a sávszélesség növelés, lehet ez okoz vmi gondot....

(#766) duo


duo
őstag

Nemrég vettem ezt a lapot, bele jófajta 2800+ Sempront. van most benne 1500 mega Samsung DDR400, amit a már megszokott módon 333Mhz hajt. ha szeretnék emelni az órajelen mit tegyek-hogy? az olvasottak alapján próbálkoztam, jó volna olyan 2000-2100 on járatni a procimat, és 400on kihajtani a ramokat. eddig olyanokat csináltam hogy:
HT-t visszavettem 3-ra
aRAM órajelét auto-ról Manualra állítottam, alapértelemezésben 200 volt az érték ezen hagytam; és pár próbálkozással az FSB-t feltornásztam 267-ig mintegy próbaképp. ment is remekül, de ha jól értelmezem ez így csak 200Mhz-en hajtja ki a memóriáimat.
:( hüpp

mikor pl feltettem a következő lehetséges értékre a RAM sebességét (266 volt) nem is indult a gép. gombelem ki gombelem be. ezek után beállítottam újra mindent, de a RAMot manual esetén 333-ra állítottam, és 10-esével emelni kezdtem az fsb-t 235 nél már fagyott. bebootolt az XP de fagyott. és a Ram még mindig csak 333 Mhz. franc.
most úgy van. hogy a memória órajelét 400-ra állítottam, és a CPU órajele alapon van.
ettől függetlenül 333-at ír ki bootoláskor sebességnek...

Nektek kedves fórumtársak, akiknek sikerült, hogy csináltátok? kérlek magyarázza el valaki nekem gyógypedagógiai szinten :)) és akkor :R
nem ismerem az asus lapokat és igazából még soha nem overclockoltam igazán, FSB-t tologattam a bartonomnál egy totál antituning viás aopen deszkában. az nem számít.

a segítő közreműködést köszi. duo.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#767) ki80 válasza duo (#766) üzenetére


ki80
csendes tag

Helo!

Két egyforma ramot toljál bele, vagy próbáld meg csak a szimpla 1g-ssel( vagy a másik 512-essel, gondolom azok vannak, ha nem akkor :DDD )
HA így teszel, alapon járatja a ramokat 400-ba és ha visszaveszed a ht-t 3-ra és a ramokat 333mhz-re, akkor tornázhatod felfelé az fsb-t, amíg a cipszeted bírja, na meg a procid(mert ugye sempron). Egyébként a 267-es fsb reális, nekem annyiba fut.(mondjuk egy 3000+ athlonnal).

Ha nem segít, akkor tévadtem, sorry.
Nálam ez működött!

(#768) duo válasza ki80 (#767) üzenetére


duo
őstag

üdv! jaja, 1Gb + 512. mindkettő mezei Samsung csak nem egyformák az időzítéseik. de az 512-estől nem szívesen válnék meg legalábbis egyelőre. jelenleg azt csináltam hogy visszavettem mindent alapra, csak a Ht- vissza 3-ra, Ramokat 333-ra és fsbt fel 233 ig. így 1864-en jár a ramok meg 372-őn. efölött kifagy a rákba. Úgyérted hogy az időzítéseik is legyenek egyformák? meg a méretük is?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#769) ki80


ki80
csendes tag

hali

Ja az a legideálisabb neki! DE vissza az egész!: Ne bántsd a ramokat, pont jó 333ba. Vedd fel a proci feszültséget 1,575 re(egyel), de sztem 1,600 a legjobb(kettővel fentebb a defaulttól), azért fagy ki, mert nem kap elég tápot a mag. Most szépen toljad az fsbt felfele(próbálgasd) 260 ig meg se álj! Itt a ramok 412mhz-be futnak(bírnia kell annyi húzást a samuknak is).
Na sztem, mennie kellene stabilan! Azt mondtad ,hogy 267 ig bírta, akkor a 260-at nevetve tudnia kell.

Have fun! ;]
Ha nem akkor :B :U

(#770) whirus


whirus
tag

Hello Mindenki!

Kingmax ramjaim vannak (2*512 MByte). Asus K8N-E-Deluxe alaplapon múlt hét pénteken 400 MHz-re állítottam a ramokat.
A gép 1 órán keresztül tökéletesen működött. Azóta viszont katasztrófális körülmények alakultak ki.
Igazából 2 nagy problémája van a gépnek:
-a zenelejátszás, és a filmlejátszás kb. 20ada a normális sebességnek. Elindítok valamit, és mint a szörnyek..... :) Viszont a játékok mennek rendes sebességgel csak a hang lassú, és lemarad.
-a másik hogy azóta egyik USB-m se működik.

Újraraktam már a windows-t is, és a biost is reseteltem, hátha valami ott van elnyomva, bár nem vagyok egy elnyomogatós típus.

Megnéztem az alaplapot, égésnek, kondihibáknak nincs nyoma.

Létezhet hogy kapcsolatban állnak a problémák egymással, esetleg a RAM-al, vagy teljesen egyedi az eset?

Nem értem a rendszert. 1 éves a gépem, és egész eddig tökéletesen működött.

Esetleg vigyem vissza gariba, valamit szerelnek vele?

Valaki segítsen, please!!!!!!


Előre is kösszíí!!

c.

(#771) finest válasza whirus (#770) üzenetére


finest
őstag

Hangra: Áramtalanítsd az alaplapot, attól megjavul! (Tehát, le kell húzni a hálózatról, nem csak kikapcsolni.)
-a másik hogy azóta egyik USB-m se működik: lehet, h ezen is segít, nem inkább arról van szó, h valmi USB-és cuccal rövidrezártad azt a kivezetést?

Szerintem azzal van kapcsolatban a dolog, h windows alól állítgattad a Ram időzítéseket, bár az USB-hiba nem illik a képbe, nem lehet, h lecsúszott a kábel etc.?

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#772) whirus válasza finest (#771) üzenetére


whirus
tag

Megnézegetem.....aztán írok!


Köszi a gyors választ!!

c.

(#773) whirus válasza finest (#771) üzenetére


whirus
tag

Üdv.!

Ez a lehuzás mindent megoldott.....eldobom az agyam!!!

Bár nem igazán értem a dolgot, a lényeg hogy most egy csapásra minden megjavult!

Nagyon köszönöm!

üdv.

c.

(#774) finest válasza whirus (#773) üzenetére


finest
őstag

Nincs mit.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#775) duo válasza ki80 (#769) üzenetére


duo
őstag

aha, köszi. és hol tudom állítani a proci feszültségét? (amúgy a Ramot 100-ra visszaosztva ment 280-on is.) de a ram akkor is gáz volt még.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#776) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hali!

Nekem az fent említett deszka tulajokhoz lenne kérdésem. Lehet megdöglött a lapom és egy ilyennel pótólnám. Egy Radeon 9800 menne bele amin egy ati silencer rev 2-es van. Nos a kérdés az, hogy vajon ez ütközne e a chipset passzív bordájával? Illetve az is jó ha megmondjátok, hogy a ez a borda mennyire áll ki a lapból. A mostani abit lapomon ott a sata csatik foglalnak helyet és tőlük már igencsak nehézkes belepakolni ütközésig a gpu-t. Addig nem venném meg a lapot amíg nem biztos, hogy a hűtő kellesen elfér a chipset passzívjától.

Előre is köszike a hozzá(m)szólóknak :R

(#777) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Sziasztok,

a topik címben szereplő lapra szeretnék váltani(mostani lapomban behalt a lan...:( ), és az lenne a kérdésem van-e a deluxe és a sima változat között a BIOS-ban külömbség? Konkrétan arra vagyok kíváncsi minden tuning opció benne van-e a simában is.(elsősorban a agp/PCI 66/33 ba való fixálhatósága) NAgyon szépen köszönöm a segítséget.

Ha valamelyikőtöknek van hibátlan, aladó példánya, nem baj, ha nem garos már szóljon, biztos megegyezünk:) :R deluxe előnyben :C
Mégegyszer köszi!

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#778) tojsz™ válasza Bubanc (#777) üzenetére


tojsz™
aktív tag

tuningban nincs eltérés
fixálható a simán is az agp
(nekem sima van és pengén megy 300fsb-vel)
de a ramokból válogatós

(#779) ki80 válasza duo (#775) üzenetére


ki80
csendes tag

hali!

Na, FID/VID Changes-t állítsd át autoból manualba. Egyébként ugyanit tudod a szorzót is állítani.

Bocs a kései vélaszért, sok a meló! :U

(#780) finest


finest
őstag

Memória kompatibilitási kérdésem van. Nem tudom milyen 1GB-os memóval működik szívesen a lap, ill. egy 2800+-os Sempron.
NCP, Samsung, Infenion, Elixir között kellene választani, kinek van ezek közül más 1GB-os Rammal tapasztalata?

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#781) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

császtok.

adott egy kis gond. konfig:

asus k8n
2x DDR400
Galaxy 7300GT (ez új, mostani vétel, egy FSP 350W-os táppal együtt)
AMD Sempron 3400+
1 DVDíró
2 vinyó (1 IDE 1 SATA)
2 system fan

régebben volt egy geforce mx440 kártya, ezzel a gép jól is megy.
a probléma: a 7300 GT-vel 3dmarkban 800 pontot kaptunk. a videolejátszáskor a gép fagy.
régi kártyával ill bármi más kártyával is jó minden.(más gépben a 7300GT jó.
namost:
az alaplapon egy beta bios van 1.11 szériaszámmal. erre gyanakszunk, viszont floppy híján cd-romról próbálunk biost frissíteni. berakjuk a gyári cd-t, EZ flashnél következő történik:

Checking for floppy...
Floppy not found!
Checking for CD-ROM...
CD-ROM found.
Hardware Compatible Error (sok krixkrax) Start Programming...

és itt megáll. nincs ötletünk rá (haver gépe) hogy mi lehet. nincs ötletünk hogy hogy lehet biost törölni, mert a flashelést már próbáltuk afudos-sal de mindig ''A'' prompt-ot ír ki. a cd könyvtárába ettől még be tudunk lépni de mindig elakad a dolog valahol.

PLS help.

[Szerkesztve]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#782) Tuareg0 válasza finest (#780) üzenetére


Tuareg0
tag

Nekem 1 gigás Hynix van benne és működik tökéletesen, már lassan egy éve.

(#783) tojsz™ válasza raskolnikoff (#781) üzenetére


tojsz™
aktív tag

nekem ugyan ezt csinálta egy 7600gs-el
valami nvidiás probléma de nem lehetett megoldani sehogysem
vga csere lett a vége azóta semmi gondom se a lappal
se a 7600gs-el

(#784) raskolnikoff válasza tojsz™ (#783) üzenetére


raskolnikoff
őstag

vistan jó. ugyhogy mostantól vista...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#785) tojsz™ válasza raskolnikoff (#784) üzenetére


tojsz™
aktív tag

ja vistan fele annyi fps-el?

(#786) finest


finest
őstag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, egy K8N lap és egy 2800+-os Sempronból áll a konfig. A hálozat felfedezése az alaplapi hálókarival mérhetetlen hosszúvá vált. Szinte lefő egy kávé, mire elindul a Winfos. A fix IP nem segített. Lehet esetleg az ADSL-modem hibája ez, ugyanis fix IP kiadásakor nem volt hajlandó megtalálni a kapcsolatot?
Milyen javaslataitok vannak?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#787) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Nemrég vettem egy Asus K8N alaplapot,és egy AMD Sempron 2800+ os procit.Van benne 256MB DDR 400-as ram.Proci huzással kapcsolatban érdeklödnék tudna vki infot adni,mit hogyan kell? A ram csak 200Mhz-en megy.Vagy esetleg BIOS frissitésel kapcsolatban info.Köszi

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#788) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Nemrégiben váltottam Vista 64-re és most hirtelen úgy érzem, hogy szükségem volna, arra, hogy a gépet elaltassam. De mikor elalszik.. kb 10-20mp mire minden leáll. A vinyók lekapcsolnak, lekapcsol a hűtő is és egyből újra éled. Szinte csak egy pillanat, amíg alszik és nem értem miért. Lehet valamit a BIOS-ben vaciláltam. ASUS K8N-E lapom van, használom a WOL-t is. Gondolom azért ennek nem kellene bekavarnia, de lehet ez a ludas?

Válaszokat előre is köszönöm!
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#789) Csokimester


Csokimester
csendes tag

Hi!

Az lenne a problémám, hogy mióta megvettem ezt az alaplapot, a DVD íróm (Pioneer DVR-106D), valamiért nem írja az újraírható lemezeket. Ha törölni akarom a dvd-t akkor azt írja ki hogy illegális lemez. A nero-t újraraktam de nem segített. Az lenne a kérdésem hogy vajon BIOS frissítés segítene? Az alaplapon 1.01 BIOS van, ahogy néztem az ASUS honlapján, ez a legrégebbi. :F Ja és, valaki dióhéjban le tudná írni hogyan kell BIOST frissíteni? HOgy mik a buktatók esetleg, vagy nemtom, nem csináltam még ilyet. Köszi a válaszokat!

(#790) finest válasza Csokimester (#789) üzenetére


finest
őstag

A 106D n e molyan új, h ne enné meg a lap. Szerintem nem a BIOS-szal van gond. A frissítéshez használd az Asus Update progit, nem túl komplikált.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#791) Csokimester válasza finest (#790) üzenetére


Csokimester
csendes tag

Köszi a gyors választ! :) Remélem sikerül nem elcsesznem a gépet, egyelőre még floopy meghajtó után szaladgálok haverokhoz, mert én kidobtam az enyémet. :DDD Azt hittem hogy nem kell semmihez már floopy, gondoltam lehet windowsból is indítani BIOS frissítést. Na mindegy, mostmár tudom hogy elkél egy a gépben. :)

(#792) mr_ricsi válasza Csokimester (#789) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az lenne a problémám, hogy mióta megvettem ezt az alaplapot, a DVD íróm (Pioneer DVR-106D), valamiért nem írja az újraírható lemezeket.''
Lehetséges, hogy alaplapcserénél megsérült az íród IDE-kábele.
Mivel az íród UDMA33-as, nyugodtan kicserélheted a régifajta 40eres kábelre, az bírni fogja a strapát.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#793) finest válasza Csokimester (#791) üzenetére


finest
őstag

Az Asus Update Winfos alól működik, nem kell floppy!

amargo: A sleep mód néha nálam sem működik, pedig nem Vistát használok. Nem hiszem, h BIOS-probléma.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#794) Csokimester válasza finest (#793) üzenetére


Csokimester
csendes tag

Finest! amit én találtam ASUS honlapján az nem windowsos. Lehet hogy csak én vagyok béna de amit találtam, ahhoz bootfloopyt kell csinálni meg onnan indítani, mert ha itt indítom el windowsban a fájlt, akkor nem csinál semmit. Megtudnád adni pontosan a linket hogy mit töltsek le ha nem nagy gond? :) Ezer hála! :B

Én ezt találtam ahol leírják hogyan kell upgradelni: http://support.asus.com/technicaldocuments/technicaldocuments.aspx?root=198&SLanguage=en-us

Itt pedig mindenhol floopyval kell csinálni. Biztosan én vagyok a béna. Köszi a helpet! :)

[Szerkesztve]

(#795) Csokimester


Csokimester
csendes tag

Már megtaláltam a progit, frissítem is.:) Mindenesetre köszönöm a gyors segítséget!:)

(#796) finest válasza Csokimester (#795) üzenetére


finest
őstag

OK, nincs mit! :))

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#797) amargo válasza finest (#793) üzenetére


amargo
addikt

na most éppen abban a helyzetben vagyok, hogy a seggembe dughatom a karom.. Mert kikapcsolva az egér billt vista alatt, nehogy felkeltse a gépet, mivel keltem fel? ha kikapcsoló gombra megyek elsőnek kikapcsol :D igaz már hibernálásra raktam.. lehet tovább nézem, viszont WOL-al feltudom kelteni :) na majd PDA-val nyitom ki a gépet.. az lesz a vicc..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#798) zsid válasza amargo (#797) üzenetére


zsid
senior tag

Állítsd be S3 készenlétet a biosban, a wolt kapcsold ki, a PS2 port mögötti PS2 power jumpert meg átdugot +5 re és akkor nem tér magához csak ha zargatod a billt, vagy ha megmozgatod az egeret.Infrás lézeres egérnél ha meglököd az asztalt akkor is :DD

<tRucKdriFteR>

(#799) Saca0311


Saca0311
tag

Sziasztok! Úgy látom ebbe a témába már senki nem irogat, de azért én megteszem. Nos olyan problémám van, hogy szeretném húzni a procit, de nem találom a esz. szabályzást, se olyat hogy fid/vid. Előre is köszönök mindent, már ha lesz mit.

(#800) Kovido


Kovido
tag

K8N lapra friss WinXP alatt nem tudok lan drivert telepíteni a 6.86-os nForce csomagból. Azt írja, hogy a megadott hely nem tartalmaz a hardverről információkat.
Próbáltam már kézzel, automatikusan de sehogy sem bírtam felrakrni. Előző gazdájánál működött minden.
A lapban egy 3400+ proci és 1gb ram van (512+256+256). Nincs húzva semmi. 1009-es bios.

Ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.