Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) nolika válasza finest (#300) üzenetére


nolika
aktív tag

S az mennyire jó?nem lehet a lapnak semmi baja???(pl:a bios régebbi mint a lap verziója)

(#302) finest válasza nolika (#301) üzenetére


finest
őstag

Nem. A lényeg, h a proccodat kezelje. A 1007-es már nem kezelte a kétoldalas ramokat 400-on. (Ha valami baj lenne, de nem lesz, akkor meg visszaállítod az eredeti BIOS-t a laphoz kapott CD-vel.)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#303) nolika válasza finest (#302) üzenetére


nolika
aktív tag

Télleg:D:DD

THX majd megcsinálom oszt írok eredményt! :))

mod:Jajaj:2oldalas ramjaim vannak méghozzá 2 akkor is fog menni???

[Szerkesztve]

(#304) finest válasza nolika (#303) üzenetére


finest
őstag

Mondom, h az 1006-os vinni fogja őket. A 1007-es szvsz nem. A CD-és visszaállítás pl. nekem nagyon jól jött, amikor egyszer a ramok időzítéseinek átállítása után nem tudta betölteni a BIOS-t.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#305) eastsider válasza finest (#302) üzenetére


eastsider
nagyúr

Venice magos proccot felismerte szal nme lehet gond szvsz :))
tényklegb olyankor mivan, ha nem ismeroi fel?
müxikr endesen csak unknown CPU?

én 1006-tól az összeset próbáltam :C
tánmég az 1004-est is :F - bár nem emléxem már...
1006 viszi az tutitani az ASUS-os srácoknak
egy bios frisasítés kb 2 perc
csak csinál egy CMOS resetet is szal újra meg kell rántani :D

[Szerkesztve]

(#306) finest válasza eastsider (#305) üzenetére


finest
őstag

Nem tom, nekem ilyen problémám még nem volt.

Én 1007-ig próbáltam ki mindet, így maradtam a 1006-nál. 1007-es egy indításig volt fenn...

Ja, ajánlott frissítés előtt mindent defaultra tenni. - Ha már a CMOS resetnél vagyunk.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#307) nolika válasza finest (#306) üzenetére


nolika
aktív tag

De akkor 1006-os Dupla oldalas ramcsikat felismeri(kettő van)?Mert nekem az van...
Szal már nem tudom h mit csináljak:DD

[Szerkesztve]

(#308) finest válasza nolika (#307) üzenetére


finest
őstag

Ja. Azt tedd fel. Az 400Mhz-en is tudja használnia kétoldalas ramcsikat párban. Bizony!

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#309) eastsider válasza finest (#306) üzenetére


eastsider
nagyúr

magától CMOS resetel :)) vmit pofázik is az ASUS update :))

(#310) Tomazzo


Tomazzo
tag

Hali mindenki!
Van nekem egy sima k8n lapom, benne egy 3000+ athlon 64
két hete raktam össze a konfigot, nem is volt semmi baj vele, egészen tegnapig.
du. még minden jo volt, de este pedig elromlott a hang, mert belassult minden rendszerhang, mp3, film, játék stb. egyik percröl a másikra, mintha egy régi kazettát huzna lejátszáskor.
még az usb is elromlott mellé az sem mükszik egyáltalán.
a chipszet pedig olyan forro lett hogy az ujjamba beleégett a borda mintája mikor megfogtam. Edig normális volt a höfok.
win reinstall volt, bios csere volt, cmos reset is.
Linux alatt is csinálja, tehát nem win problem. hanem alaplapi
Egyedul a tv karin normális a hang sehol máshol.
Egyébként a rendszer ugyanolyan gyors mint volt.

Már a forum elején olvastam h. valakinek ugyanez a problémálya volt, de ö sem kapott választ. egy bezárt topikban is ez volt a baj neki azt tanácsolták vissza kell vigye gariba,
aki tud kérem segítsen! köszi.

[Szerkesztve]

(#311) finest válasza Tomazzo (#310) üzenetére


finest
őstag

Nekem ilyen akkor jelentekzett, amikor Windows alól akartam állítani a HT-t, meg az FSB-t az Nvidia progijával. Az segített, ha áramtalanítottam a rendszert. Tehát húzd ki a PC-t az elektromoshálózatból mondjuk fél percre.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#312) Tomazzo válasza finest (#311) üzenetére


Tomazzo
tag

Már egy egész éjszakára áramtalanítottam még a bios chipet is kivettem minden ugyanugy én nem állítottam semmi hasonlo dolgot mint te!

(#313) finest válasza Tomazzo (#312) üzenetére


finest
őstag

Akkor marad a gari. Bár elég fura, h a tuner hangja jó.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#314) eastsider válasza Tomazzo (#310) üzenetére


eastsider
nagyúr

a hangban sztem véletlen az asusos hangprogival beállítottáél vmit, nekem is volt már ilyen ccsak ott vmi EAX effektet nyomtam be :D

(#315) Tomazzo válasza eastsider (#314) üzenetére


Tomazzo
tag

Nemcsak a hang vollt gáz hanem usb is de mostmár mindegy mert behalt teljesen!
a lap már el sem indul meghalt ugyhogy marad a gari!

(#316) eastsider válasza Tomazzo (#315) üzenetére


eastsider
nagyúr

kérj helyette ABIT KV8-prot ha maradsz agp-nél

(#317) mr_ricsi válasza finest (#300) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''1006-ost''
Nála nincs értelme az 1006-osnak, mert nincsenek különleges tuningRAMjai.
Ha 250-270-es FSB-vel akarja hajtani a procit, úgyis vissza kell vennie a RAMjait 166-ra, és úgy fognak majd túlhúzva 208-230MHz-en menni. (Amit bírnak)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#318) finest válasza mr_ricsi (#317) üzenetére


finest
őstag

A 1006-tal legalább 400Mhz-en futnának, bár van abban igazság, amit írsz. Én a Kingston ramokat visszavétel nélkül 230-on hajtom. 240-en már hibáznak. - Nekem ez elég is.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#319) mr_ricsi válasza finest (#318) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A 1006-tal legalább 400Mhz-en futnának''
Ez csak annak előny, aki nem húzza a prociját.

(Egyebként annak sem biztos, ugyanis az Asus a későbbi biosokban azért korlátozta vissza 166-ra, mert a proci memóriavezérlőjében van egy bug a 2db 2 oldalas memóriák kezelésekor. Vagyis lehet, hogy nálatok nem kerek 100 a rendszer, amikor az 1006-tal 200-on használjátok.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#320) eastsider válasza mr_ricsi (#319) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem most 2.4-en van a proci és a mem 160-on vagy 180-on effektíve persze :D
3x-es HT és a legújabb franc utóggya hányas bios mult honapban szedtem le :)

(#321) rien


rien
senior tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen lapom van (sima) kb.egy éves. Olyan gondom lenne, hogy az AGP levan tiltva és nem találom a biosban, hogy hogy lehetne ''visszaállítani''. Nagyon mezei júzer vagyok, de szerintem nem én tiltottam le, legalábbis a biosban nem ''piszkáltam'' semmit, szerintem így van első perctől kezdve. Különösebb gond nincs a géppel, talán egy kicsit lassú. Segítsetek légyszi! Köszi szépen előre is!

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#322) mr_ricsi válasza rien (#321) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az AGP-t nem lehet letiltani.

A problémád valami windows XP alapú lehet, pl. nincs az alaplapi driver telepítve.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#323) rien válasza mr_ricsi (#322) üzenetére


rien
senior tag

Igazad lehet. Egyszerűen nem megy fel a driver az alaplapi telepítőről. Leszedtem az asus weblapjáról is, az se megy fel. ''A telepító varázsló előkészíti.........Kérem várjon'' ablak után nem történik semmi. Az XP új hardver varázslója tesz fel valami Network Bus Enumeratort vagy mit és ennyi. A Programok telepítése/törlése listában ott van (meg volt is) az NVidia Driver de még csak mérete sincs. Gondolom ez így nem jó. 2800+ sempron a proci, meg 2*512 ram van benne. A videokari meg Atis. Tőlem okosabbak azt mondták, hogy ez így (NVidiás chipset meg Atis kártya) nem valami szerencsés párosítás. Lehet tényleg emiatt van vagy mi okozhatja még?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#324) mr_ricsi válasza rien (#323) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Tőlem okosabbak azt mondták, hogy ez így (NVidiás chipset meg Atis kártya) nem valami szerencsés párosítás.''
Ha ezt mondták, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem okosabbak nálad. Mert ez butaság.

''mi okozhatja még?''
Konkrétan mit látsz és hol, ami le van tiltva?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#325) rien válasza mr_ricsi (#324) üzenetére


rien
senior tag

Az Everest hozta ki hibára és írja, hogy ez teljesítmény csökkenést okoz: Alaplap/Lapkakészlet/Északi híd: nForce3 250 (CK8) itt van olyan, hogy AGP vezérlő és ott van, hogy AGP állapota: Letiltva és ugyanitt a Fast-Write és a Side Band Addressing is le van tiltva.
Az Ati Catalyst Control Centerben szintén az AGP Settingsnél: Set AGP Speed: Off. Current AGP Speed 0x látható.
Annak meg nagyon örülök, hogy butaság amit mondtak nekem :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#326) mr_ricsi válasza rien (#325) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Valószínűleg az alaplapi driver hiányzik. Töltsd le ezt, és telepítsd:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#327) Tuareg0


Tuareg0
tag

Hello!

Nekem is egy ilyen alaplapom van 2500+ Sempron procival (7*200=1400MHz alapon) es 1x 1GB rammal (ketoldalas Hynix, 400). Megprobaltam egy kicsit novelni az FSB-t. 233 kornyekeig meg stabil is a rendszer, de 250-nel mar az ujraindulas utan egybol szetesik a kep. Namost, mivel mast nem allitottam, csak az FSB-t, igy gondolom a memoria elso esetben 466, masodik esetben 500Mhz-en ment (volna).
Es itt a problemam, hogy nemtudom, hogyan tudnam visszaosztani a memoriat, hogy az fixen csak 400-on menjen, hatha csak az nem birta a magas orajelet es a proci meg esetleg birna. :F

(#328) rien válasza mr_ricsi (#326) üzenetére


rien
senior tag

Köszi szépen. Letöltöttem, de ez se megy fel sajnos. Dettó ugyanaz mint az alaplapi cd-nél, meg az asusról letöltöttnél is: feljön az NVidia kisablak, utána egy pillanatra bejön a Kérem várjon-os ablak és ámen, nem történik semmi :(

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#329) joe20j


joe20j
csendes tag

Sziasztok segítséget kérek! ASUS K8N lapom van. Milyen vinyót vegyek ATA vagy SATA 200G Samsung-ot? :F
Köszi a segítséget hali! :R

(#330) Tuareg0 válasza joe20j (#329) üzenetére


Tuareg0
tag

Szia!

Szerintem a PATA-val jobban jarsz. A Sata-val vannak problemak ennel a lapnal. pl. Win betoltes elott fel percig csak fekete kepernyo. Az nforce-os ide driver leszedese ugyan megoldja a dolgot, de lassabb lesz a vinyokezeles.

Szvsz Pata kompatibilisebb es sebessegben gyakorlatilag nulla a kulonbseg.

(#331) mr_ricsi válasza rien (#328) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''feljön az NVidia kisablak, utána egy pillanatra bejön a Kérem várjon-os ablak és ámen, nem történik semmi''
Ez Wines probléma, nem az alaplapé. Valamelyik XP-vel foglalkozó topicban próbálj tanácsot kérni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#332) mr_ricsi válasza Tuareg0 (#327) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Megprobaltam egy kicsit novelni az FSB-t.''
Mivel?

'' gondolom a memoria elso esetben 466, masodik esetben 500Mhz-en ment (volna)''
Ha 1006 utáni bios van az alaplapodban, akkor nem jó az elgondolásod, ugyanis alapban csak 166-on mennek a RAMok.

''hogyan tudnam visszaosztani a memoriat, hogy az fixen csak 400-on menjen''
Fix 400-ra sehogy.
Tedd át a biosban 166-ra a memóriaórajelet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#333) mr_ricsi válasza joe20j (#329) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Milyen vinyót vegyek ATA vagy SATA 200G Samsung-ot?''
SATÁst.
A PATA már a múlt.
Az alaplapod CD-jével lehet F6 floppyt gyártani az XP telepítéshez.
A vékonyabb kábellel jobb lesz a szellőzés a gépedben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#334) Tuareg0 válasza mr_ricsi (#332) üzenetére


Tuareg0
tag

''Mivel?''

A bios-ban manualis fsb overclock-al (a + gombbal).

''Ha 1006 utáni bios van az alaplapodban, akkor nem jó az elgondolásod, ugyanis alapban csak 166-on mennek a RAMok.''

A legujabb 1011-es biost hasznalom es szerintem 200-on megy a memoriam alapbol is (legalabbis Everest szerint).

''Tedd át a biosban 166-ra a memóriaórajelet.''

Nos igen.. Ezeket nem vagom. Szoval ha visszaveszem 166-ra, akkor ugye alapbol tuning nelkul menne 333-on, de mivel en novelem az fsb-t pl. 233-ra, akkor a memoria 166Mhz-es orajele is noni fog? Vagy akkor az fix-en annyi es kesz, onnantol kezdve csak a procit huzom?

(#335) mr_ricsi válasza Tuareg0 (#334) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A legujabb 1011-es biost hasznalom es szerintem 200-on megy a memoriam alapbol is''
Bocs, most nézem, hogy neked csak 1 db kétoldalas RAM-os van.
Akkor OK, és tényleg 200.

''Vagy akkor az fix-en annyi es kesz, onnantol kezdve csak a procit huzom?''
Ahány MHz-el növeled az FSB-t, ugyanannyi adódik a RAM-hoz is.
(De inkább használd a ClockGent a win alól. A biosban állítsd az FSB-t 201-re, a memóriát 166-ra, aztán a többit a CG-vel.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#336) Tuareg0 válasza mr_ricsi (#335) üzenetére


Tuareg0
tag

http://www.cpuid.com/clockgen.php ==> ugye erre gondoltal?

A tamogatott lapok kozott nem latom a K8N-et, vagy az nem szamit?

(#337) mr_ricsi válasza Tuareg0 (#336) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A tamogatott lapok kozott nem latom a K8N-et, vagy az nem szamit?''
Minden NF3-as lapot egységesen lehet kezelni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#338) pilu01


pilu01
senior tag

Helló
Valaki tud segíteni itt egy Gigabyte lap bios frissítésében Ga-K8NF-9?
Mert a topicban nincs senki

(#339) rien válasza mr_ricsi (#331) üzenetére


rien
senior tag

Értem. Köszi szépen a segítséget :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#340) mr_ricsi válasza pilu01 (#338) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mert a topicban nincs senki''
Vársz türelmesen, és előbb-utóbb majd lesz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#341) Kaiser...


Kaiser...
csendes tag

Szevasztok!!!

Szükségem volna egy programra az NF3-as Chipsetes alaplapomhoz, amelyen keresztül be tudok avatkozni a HDD-m működésébe.
Ki tudna nekem segíteni e programhoz való hozzájutáshoz???

Előre is köszi...

SL

(#342) joe20j válasza Tuareg0 (#330) üzenetére


joe20j
csendes tag

Köszi a segítséget!! :DD :C

(#343) Dufresne válasza Kaiser... (#341) üzenetére


Dufresne
addikt

Mégis mit szeretnél beavatkozni a vinyó működésébe?

(#344) pilu01 válasza mr_ricsi (#340) üzenetére


pilu01
senior tag

Oké, nem foglalkozom a hozzászólásod stílusával.
Csak gratulálni tudok a hozzászolásod stílusához.
Csak így tovább előbb utóbb még lessz belőled valaki, kedves mr_ricsi (PH! addikt)

(#345) Dufresne válasza pilu01 (#344) üzenetére


Dufresne
addikt

Lehet nem éppen e legkedvesebben fogalmazott, de tényleg így van. Vagy a lap saját topicja, vagy azonnali kérdések órája.
Amúgy meg gigabyte oldalán találni biosfrissítő progit, ami megy windows alól, azt feltelepíted, letöltöd a bios, frissíted restart és kész.

(#346) pilu01 válasza Dufresne (#345) üzenetére


pilu01
senior tag

Oké téleg
Bocsi ricsi kissé felkaptam a cukkert
Idegesített hogy ilyen láma vagyok

Minden ment rendesen csak telepítés közbe megkérdezi hogy save?
Ide nemtudom hogy mit kell beírni.
Hova kell menteni a biost?
Na ezé vagyok ideg
Mégegyszer bocsi

(#347) Dufresne válasza pilu01 (#346) üzenetére


Dufresne
addikt

először simán lemeted a bios-t, márha ez a netről letöltendő biosra vonatkozik. De ha az originál lapon lévőre aztis lementheted a vinyóra. Akárhová. Aztán gondolom save után folytatódik a dolog és egyszer csak bekéri az újonnan letöltendő bios-t, akkor megadod neki, majd start. Nemtudom, gigabyte-ot még nemláttam biost frissíteni, de mindegyiket ugyanúgy kell manapság:D Csak a progik kinézetében van különbség általában. ÉN mondjuk azt javasolnám, hogy ne az online updatet csináld, hanem töltsd le a giga honlapjáról a bios-t és utána manuálisan add meg neki a letöltött file-t. Valszeg ezért kérdezni meg a program, hogy hová mentse a file-t, mert online update-re van állítva.

(#348) Kaiser... válasza Dufresne (#343) üzenetére


Kaiser...
csendes tag

A hangját szeretném csökkenteni (ha minden igaz van egy olyan opció, amivel be lehet állítani, hogy hangra optimalizáljon).
Nagyon hangos a Seagate Barracuda 250 GB 7200.9 SATA NCQ 3Gbit/s HDD-m és sajna a HITACHI -hoz való szoftverrel (ftool.exe) nem tudom halkítani...! Nem támogatott. :(

SL

(#349) Dufresne válasza Kaiser... (#348) üzenetére


Dufresne
addikt

Sajna ha nem támogatott, akkor nem fogod tudni halkítani...mivel ezt nem a sata vezérlőben kell állítani, hanem a vinyó saját kis firmware-ében és valszeg ebben a modellben még nincs benne ez az opció.

(#350) Melon87


Melon87
tag

Helló!

Nekem egy ien lapban van egy 3100+ sempron.

FSB:266
Ramokat visszavettem 333-ra de így is 435mhz-n megy.
vcore: 1.45

és megy stabilan. :DD

Csak azt nem értem ha a ramokat visszavaszem jobban és felhúzom az FSB-t 270-re akkor már be se kapcsol a gép.

Süti kis lap :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.