Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) sith7 válasza VTom (#2750) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, most már én is halmozom :)

(#2752) myckey válasza sith7 (#2747) üzenetére


myckey
veterán

Nekem is akad egyik meg másik frakció által birtokolt tartomány, itt is meg ott is....ütközeteket is ide oda nyerek, ahogy jön.
De én egyelőre találok kellő mennyiségű és eloszlású gályát.

Próbálkozz, hátha beléjük botlasz...de lehet nagyon félnek tőled. :D

(#2748) VTom

Ismétlem magam kb.... :)

Magával ragadó a környezet,sokszor csak túrázok ez miatt...sok kis részlet, autentikus, utána lehet járni: artstation, vagy a kiadott könyv, vagy a hivatalos oldal stb....számos info van a bele ölt munka kapcsán.
Elfér itt minden egymás mellett, politika, dráma, művészetek, vallás, mitológia, tudományok, konfliktusok stb....
Origins is fantasztikus volt ezt illetően, is. Aztán a többi már csak ízlés kérdése sztm.

Kellő tartalom van, így nem unok rá, mert változatos....ha nem fekszik mert olyan a kedvem, elütöm mással az időt, amiket írtam már.

A helységeknek is megvan a maga varázsa, amit írsz is. Meg lehet ismerni számos dolgot, ha fordít rá energiát az ember, én egyébként az olyan "alja" dolgokat is kedvelem, mint a pénz osztás vagy a portékák ide oda hordása, amik nem végződnek halállal.

Nagyon tetszik a narratíva, egész emberségesek a szituációk meg a legutolsó karakter is.
Mikor belebotlottam a Kultista mocsoknak ( aki az elején felbérelt minket ) a rokonába....aztán adott volna egy feladatot, mert hogy az ő hozzátartozója, és hogy mennyire ilyen meg olyan stb.....Én meg kinyögtem neki, hogy egyébként én küldtem át a másvilágra. Megszakadt a kapcsolatunk :DDD

Vagy a "jós" csajnak a rokona,( szerencsétlent ma is sajnálom :((( ) ez is csak egy kis "semmilyen" feladat volt, de tök jól passzolt az egészhez.

Tetszik a választásnak a lehetősége is, nem forradalmi mert ismerős dolog, de örülök hogy van ilyen is, és tudok alakítani ezt és azt.

Volt egy "asszonyság", aki a családom kapcsán jött elő-adott helynél, mert ő is asszem részese volt a szörnyűségeknek....na vele kapcsolatban is csűrtem csavartam a dolgokat, de ez is nagyon jól passzolt a történésekhez, meg illett tartományhoz is.

De tudnék nagyon jó példákat hozni Kefalonia vagy Megara kapcsán is stb...

Igen, megvannak a sajátosságok. Nem csak az amit írtam már máskor ( populáció, gazdaság és környezet) hanem karakterek, történetek tekintetében is.

Bele tudok kötni a dolgokba, nem is egybe. Ezekből is írtam már.....
Grafikailag és technikailag is akad furcsaság, meg párszor le is fagytam már, bug is van még mindig....magába a világba is bele tudnék állni, attól függetlenül mennyire lelkesedem érte. ( erről is írtam talán )

De, akárhányszor szembesülök olyannal, ami kevésbé nyeri el a tetszésemet ( szerencsére borzasztóan szélsőséges nincs , nekem ) mindig jön a mérleg másik oldala, és jönnek a pozitívumok, amik nem hogy elhomályosítják, hanem majdhogynem semmissé teszik a negatívumokat. Így aztán elégedettség marad hátra.

(#2749) sith7

Nem kérdezted :D

Vegyél fel mindent, amit lehet....jaja.

Ami lejár az lejár, ne törődj vele. A nem időlimitessel meg majd foglalkozol amikor úgy adja kedved, csak mindig ahogy jól esik.

Aztán meg ha belebotlasz NPC karakterekbe bárhol, azoktól is oldjál meg feladatokat, jól adja érte a drachmat és a nyersanyagot, cserébe pillanatok alatt megoldható és helyben van , többnyire. ( szürke rombusz benne a két irányú nyíl vagy a homokóra meg stb )
Így nem szaladgálok hirdetőtáblához, mindig.

Ja és a nyersanyagokat is gyűjtsd, ha még nem mondtuk volna....mindent darálj be meg szedj fel és ha kell vegyél is meg. Vagy valami ilyesmi. ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2753) sith7 válasza myckey (#2752) üzenetére


sith7
nagyúr

de lehet nagyon félnek tőled.

Valószínű erről van szó :DD :C

Nem adom fel :N , keresem őket tovább :K .. még van rá 5 és fél napom

szerk.

Aztán meg ha belebotlasz NPC karakterekbe bárhol, azoktól is oldjál meg feladatokat, jól adja érte a drachmat és a nyersanyagot, cserébe pillanatok alatt megoldható és helyben van , többnyire. ( szürke rombusz benne a két irányú nyíl vagy a homokóra meg stb )
Így nem szaladgálok hirdetőtáblához, mindig.
Ja és a nyersanyagokat is gyűjtsd, ha még nem mondtuk volna....mindent darálj be meg szedj fel és ha kell vegyél is meg.

ezeket így csináltam én is, de köszi :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2754) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ketten, hárman elkezdték a játékot, egyből felélénkült a topik! :C
Alig győzöm olvasni, hátha tudok segíteni :)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2755) myckey válasza tibaimp (#2754) üzenetére


myckey
veterán

Hát még ha olyan is betéved mint én, aki az utolsó cseré..izé, agyagedényben is talál csodálni valót. :B :DDD
Akkor tuti pörög a topic.

szerk.
Mostanság ArtStation van terítéken, ott nézem hogy csinálták meg az utolsó sziklát is.... meg milyen shadereket alkalmaztak stb... :))

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2756) myckey válasza myckey (#2755) üzenetére


myckey
veterán

jobb egér és katt, és lehet nagyítani
:Y

Csoda-e, hogy sehova nem haladok, csak tátom a számat....és ez csak egy darabja az egésznek.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2757) s4hu|SyD^ válasza myckey (#2756) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nekem is van rengeteg screenshot. Ubi nyílt világú játékok nagyszerűek. Legalábbis grafikában biztosan. Bár a Wildlands nagy csalódás a táj eszméletlen jó. Onnan is van lőve pár kép. Watch Dog 2-őt is imádtam. Division játékok is art téren hihetetlen.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2758) myckey válasza s4hu|SyD^ (#2757) üzenetére


myckey
veterán

Én már feladtam képmentéseket...sehova nem haladok így sem .
De végtére is nem az előrehaladás mozgat, csak a játékélmény.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2759) sith7


sith7
nagyúr

Nos nem adtam fel az athéni hajók keresését, végigmentem 2x a tengeren, de semmi.
Kimentem a szárazföldre, toltam egy háborút Athén oldalán, eredmény, csupa kék hajó mindenhol, piros szinte nincs is. :C

10 - ből 7 megvan, a maradék 3 majd holnap ... kicsit felhúzták magukat a srácok, 4 -es szintű körözésem lett a tengeren, jött is 2*2 mercenary, de mint a hunok, hátrafele nyilazva meglett mind :K ... annyira meg nem voltam balga, hogy board - oljak, inkább 100 % - ra szétlőttem a hajókat, mind ment a hullámsírba :D

(#2760) VTom válasza s4hu|SyD^ (#2757) üzenetére


VTom
veterán

Nekem 199 kép van PC-ről (30 óra játékidő mellett :) ) és 86 PS4-ről (165 óra)
De PS-en már nem álltam meg minden sarkon, csak ha valami igazán szépet látok.

Egyébként vannak helyek, amik kifejezetten csúnyák, műnek hatnak, vannak ahol meg leesik az állam.
Viszont a PC és a PS változat között alig van különbség. PC-n élesebbek a textúrák a natív felbontás miatt, és nagyobb a shadow map. kb ennyi. PS-en viszont a HDR bőven kárpótol ezekért.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2761) myckey válasza VTom (#2760) üzenetére


myckey
veterán

Megnéztem ilyen ps4pro meg pc max set. játékmenetet, valóban nem vészes a különbség !

Mondjuk HDR lehet itt és ott is, persze ha van megjelenítő hozzá. meg valódi is.
Egyébként élesség meg textúrák ( távlati domborzatnál, inkább ) és árnyékok amit kivettem, a pc javára. Meg frame esetleg.

Mondjuk én még kifejezetten csúnya dologgal nem találkoztam, leszámítva hogy tüzet felhőt pixelesnek találtam, pláne ha felraktam élesítést, meg némely távlati domborzatra is igaz ez.

De AA és DoF On , sharp kivéve reshadeből....így lágyabb lett az egész, természetesebb nekem, szebb, effektben is. ( Reshadeből csak kamu HDR maradt meg )
Egyébként ha a felhőt bírja a gép, az nagyon jól tud kinézni....tegnap is csak néztem ahogy jött a vihar, és gyülekezett a sötétség odafenn. :B

De a méregetést, meg kinek mi tetszik mi nem ésatöbbi, be is fejeztem. csúnya világ ez. :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2762) tibaimp válasza VTom (#2760) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van! Én is találtam totál kidolgozatlan szekeret farönkökkel. Sima hatszögek voltak a farönkök, valahol lehet a kép is megvan.
Ettől függetlenül gyönyörű a játék, én a teljes végigjátszás alatt 514 db képet készítettem :).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2763) VTom válasza tibaimp (#2762) üzenetére


VTom
veterán

Én nagyon várom a PS5-öt, mert a PS4 legnagyobb gyengesége a HDD, és ennél a játéknál sokszor botlottam olyanba, hogy az orrom előtt töltötte be a textúrát a játék.

Pár screenshotot betettem ide, ezek mind PS4-esek:
Link1
Link2
Link3

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2764) sith7 válasza VTom (#2763) üzenetére


sith7
nagyúr

Mi az a HZD ? :F

(#2765) tibaimp válasza VTom (#2763) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem semmi :C

Megtaláltam a képet, itt az az érdekes, hogy ez a kocsi (a fák és a 6 szög kerekei is), így maradt, szóval nem töltődött be, vagy íródott felül, ezt így felejtették :)

MÁS:
A hajózás során, volt nektek olyan már, hogy a RAMMING gépessége olyan nagy a hajótoknak, hogy simán "átgázoltok" az ellenséges hajókon? Imádtam :B

Csak ezt a képet találtam, ez csak egy kis hajó, de ezt a vége felé már nagyobb bárkákon is meg lehetett csinálni.

Itt meg kicsit állatkodtam, pedig csak egy bárgyilkost akartam kifektetni, erre rám jött az egész falu, biztos volt nektek is ilyen:

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2766) VTom válasza sith7 (#2764) üzenetére


VTom
veterán

Horizon Zero Dawn

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2767) VTom válasza tibaimp (#2765) üzenetére


VTom
veterán

Ez textúrabetöltés probléma, ki kellene, hogy simítsa a szögeket.

Az utolsó képeden a falu nagyon tetszett, itt volt ködben az egész, baromi jól nézett ki.
A megjelnéskor ezt hiányoltam a legjobban, nagon kevés volt a köd, füst, por az Originshez képest, és az egyik korai patchben tették be a játékba. viszont nagoyn jól adagolják, mert nem mindenhol ködös, füstös, hanem vannak ilyen helyek, meg vannak szép, napsütéses részek, ahol tiszta a levegő.
A világot szerintem zseniálisan megalkották, nekem ez a grafika elég is lenne a nextgenen, ha az árnyékok a teljes látótávban láthatóak lennének.Meg a krakterek arcai, animációi lehetnének jobbak.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2768) tibaimp válasza VTom (#2767) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a grafika bizony így maradt, de sebaj, elnézhető bőven, mert az egész kárpótol.

A füst/köd dologban én még így nem is gondoltam bele, de totál igazad van!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2769) sith7 válasza VTom (#2766) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi

(#2770) myckey válasza tibaimp (#2765) üzenetére


myckey
veterán

Na, a textúra betöltésbe én is belebotlottam már, igen. Ez kiverte a biztosítékot, meg a lefagyás is. De elmúlnak meg nagyon nagyon ritkák, text. problem konkrétan egyszer volt csak, ami durva volt, viszonylag.

Ez amit mutatsz, ez is annak tűnk....de ha nem töltöttbe, akkor nem. Akkor ez ilyen
Ott maradt, valaki elaludt menet közben aki rajta munkálkodott, nem lehet minden tökéletes.
Majd figyelek, hátha én is megtalálom, elvégre is mindent körbejárok elég szépen ;]
De nekem továbbra sem volt még borzasztó a megjelenésben, már ami úgy is maradt, csak azok amiket már felhoztam. Esetleg még a vízesés...talán még ezt dolgozhatták volna a, többihez viszonyítva.

Igen, hajózásnál én is át szoktam törni a testet, de már csak a végén, mikor olyan állapotban van az ellenséges gálya.
Egyelőre még nem vagyok olyan szinten, hogy egy az egyben megcsináljam ezt, mondjuk a kereskedelmi ladikokat még nem néztem meg, lehet azokat már most is ketté bírom szelni, kapásból. Majd megnézem !

A falusiak is bosszantóak tudnak lenni, jaja. "Kiidegelnek," mikor belebonyolódom valamibe, aztán jön az egész populáció :))

(#2767) VTom

Ezek a részecske "dolgok" egész szépek és tényleg változatosak, passzolnak az egyes területhez. Az erdőben is szuper, ahogy beszűrődik a napfény és mindenre is árnyékot vet stb...ehhez ha hozzájön a ködös-párás, vagy egyéb ( például: füstös kiégett háborús környék ) .... akkor remek az összhatás.
Nekem ugye annyiból más, hogy én már a totál csomaggal dolgozom, ez már peccselve van meg egyebek.
Az AA és DoF meg -reshade kamu HDR- pedig nekem jobban fest, a kezdeti játszadozásomhoz képest, ahol másképp állítottam össze. Mostanában még a Felhőt állítottam VeryHighra, küszködik a rendszerem. :D De hát az élmény kárpótol érte. A játékmenethez meg nem kell nekem 120 fps, de még 60 se.

Az animáció lehetne jobb is, igen. Ez is feltűnt az elején, amit mondtam is....igazából az állatok mozgása az ami néha furcsa, meg A LÓ
Karakterekkel úgy vagyok, hogy van egy raklap mozgás ami elég pofás lett, aztán megvan az összhang, de én nem is várom el, hogy egy ekkora területnél, minden egyes interakció tökéletesen megmunkált vagy kivitelezett legyen. Csálé és csámpás, meg bénácska, akkor olyan, max röhögök rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2771) VTom válasza myckey (#2770) üzenetére


VTom
veterán

Nekem nincs bajom az animációval, meg úgy alapjában semmivel ebben a játékban, csak kiemeltem, mint fejlesztendő területet a következő konzolgenerációra :)
Nyilván a sokkal erősebb CPU miatt az általam felsoroltakon bőven lehet majd fejleszteni.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2772) myckey válasza VTom (#2771) üzenetére


myckey
veterán

"Baj" az nekem sincs, falnak nem megyek .
De állatoknál nekem van ami nem van az ínyemre, szépen szólva. Kedvencem, mikor a lóval "leugratok" aztán szabadesés :D
Karakter / karakterek annyira nem is izgatnak, csak ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni.
De összességében az egész annyira "idegesít vagy zavar" mint a felhő vagy tűz pixelek, esetleg távoli domborzat...... semennyire, mert leginkább az ellenkező oldal feledteti az apróbb hibákat :)

A fejlesztés az egy érdekes dolog, biztos lehetne finomítani meg csinosítani a jelenlegi motort.
Leginkább tudod minek örülnék, ha lenne Vulkan leképző :C
Mert ez nekem feküdne, és hagynák a DX 11 et már a fenébe. :R
De BreakPoint is megkapta és nyilatkozták hogy Odyssey is képes lenne rá, csak nem tudom tervben van -e.....

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2773) VTom válasza myckey (#2772) üzenetére


VTom
veterán

Nem kell leugratni :)

Panaszkodtak arra is többen, hogy bármilyen magasságból le lehet ugrani a karakterrel, ez milyen már? Akinek ezért szar a játék, az próbálja meg, hogy nem ugrik le :D

Egyébként a lovaglás az RDR2-ben etalon, oda kellene felérnie a többi játéknak.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2774) myckey válasza VTom (#2773) üzenetére


myckey
veterán

Nem ugratnék én, de ha egyszer ugratni kell, mert kergetnek...... :DDD
Nem mindig jön össze a kieszelt koncepció .

Jaja !
Láttam én is ezt a bárhonnan is leugrok dolgot...mert nem reális.
Ez egy real/fantasy mitológia stb ötvözet.....engem ez nem érdekel.

Hagyd már, mióta megvan a képesség, nem győzök ugrálni a karakterrel, annyira jól meg van csinálva az animáció meg a földetérés, ráadásul ott van a földetérésnél a plusz képesség is :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2775) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Lehetne csiszolni a játékon bőven amúgy. Alapból a shader-ek meg a filterek nem az igaziak. Tűz és az ég is látszik, hogy azon csúszik el. Viszont a tűz nagyvárosban durván leszívja az fps-t este pl. Majd ha mindenki eljut nagyvárosba észre fogja venni.

Azt hiszem Odyssey-t és az Origins-t egy időben fejlesztették szóval nem igen van grafikai különbség. Részemről az Origins szebb volt, az Odyssey kissé elnagyoltabb, de maga a környezet nagyon szép.

FarCry engine és a Div2 alatt lévő Snowdrop is nagyon jó. Nem értem miért dolgoznak ennyi engine-el. Nyilván mindenhol van limitáció.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2776) myckey válasza sith7 (#2725) üzenetére


myckey
veterán

Megnéztem az Upgrade költséget.

Növekszik.

Szimpla bot, 8 szintet lépve, kb 1400 drachma volt.
Egy szintnyi különbözetnél, 300+ drachma most.

Arany íj, kb. 6500 drachma volt 9 lvl különbségnél.
Most 10 szintes eltérésnél, 7205 drachma lett.

Lila dárda vagy lila kard, 7 szintes eltérés, és kb 3700 drachma volt.
Most 8 szint különbözet, és 4323 drachma lett.

Haladni kell Mercenary ranglétrán, aztán közben figyelni a kovácsnál mire és milyen kedvezmény van.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2777) tibaimp válasza myckey (#2776) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha jól emlékszem, az is igaz viszont, hogy például 2 arany tárgy, az egyik lv10-es , a másik lv50-es, a karakter meg lv51-es, mind a két arany tárgy felfejlesztési költsége ugyan annyi lesz, nem számít, hogy az egyik esetben 41 szintet, a másik esetben meg 1 szintet emel az upgrade.

Majd megnézem, hogy így van-e!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2778) myckey válasza tibaimp (#2777) üzenetére


myckey
veterán

Csak ezt tudtam most megnézni, lvl 27 körül van karakterem.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2779) sith7 válasza myckey (#2776) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#2780) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!

Nos már csak két kultista maradt. Aspasia a főfő és Diona...kérdésem a következő:
-hogyan tudom likvidálni Dionát, hogy mehessek aztán rá Aspasiára?
Szinte minden küldetést megcsináltam Kytherában, de nem igen tudom, hogy merre tovább.
Vagy itt valami nyomot kellene keresnem esetleg?
Avagy van egy fix pont, ahol megtalálom már?
Igazándiból még nem fedtem fel(Unveil), csak ugye, már küldtétek, hogy melyik kultistához mi a megoldás, ergó ebből kifolyólag tudom, hogy már csak ő maradt.

Előre is köszönöm?

(#2781) tibaimp válasza vjacintka (#2780) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem simán a fő szálat kell folytatni, az be fogja adni. Ha jól emlékszem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2782) myckey


myckey
veterán

Nem vagyok én öregapás, csak nem győzöm....

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2783) tibaimp válasza myckey (#2782) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szépek ezek a festmények, de nem tudom, hogy jönnek ide. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy kb. annyit értek a festészethez, mint a tyúk az ABC-hez.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2784) myckey válasza tibaimp (#2783) üzenetére


myckey
veterán

Sokkal inkább idejönnek, mint a sok sok nem is mondom micsoda, ami itt ment ......
A tartalom a lényeg, nem is feltétlen a festmények, gondoltam egyértelmű.
Részemről.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2785) AshaNoR


AshaNoR
tag

Sziasztok, 2 kerdes:
Az elszórt NPC-s küldik (rombusz jelű) egyszer elfogynak, vagy ismétlődnek?
Hogyan lehet szerezni legendás legénységet (arra gondolok, amiből 4 lehet a hajón) ?

(#2786) tibaimp válasza myckey (#2784) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt hiszem értem, mire gondolsz, és egyetértünk.

AshaNoR: azok nem fogynak el! Illetve arany legénységet a főszál előre haladtával tudsz majd szerezni bizonyos fő NPC-k csatlakoznak, de van olyan mód is (én ezt nem csináltam), hogy át lehet állítani katonákat, akik aztán neked dolgoznak. Ha jól tudom, mögéjük kell lopakodni és nem "le assassinolod", hanem elkábítod, ha jól emlékszem az E betű. Az a gond az így szerzett legénységgel, hogy pénzért vannak a hajón, amiből így is kevés van.

Ha nem így van, javítsatok ki.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2787) myckey válasza AshaNoR (#2785) üzenetére


myckey
veterán

Ahogy írták, NPC karaktereket lehet toborozni a hajóra....Vagy interakció/feladat után jön a lehetőség, vagy kevésbé humánus módon "győzöd meg" őket.

Én mostanság a kevésbé emberséges típus vagyok, hátulról lecsapom, aztán kifizetem és ott van a tagok között.
Felajánlja a játék a lehetőséget.
A történet elején van, egyik küldetésnél kell első körben toborozni asszem, utána már menni fog.

Szürkerombusz küldik jönnek random módon....
Van ami homokórás és időhöz kötött, van ami elágazó nyíllal jelenik meg . A nyilas az összefüggésben van a tetteinkkel.

A tábláról felvehető feladatokat érdemes mind begyűjteni, elfér és menet közben egyiket vagy másikat akár odafigyelés nélkül is teljesítheted, nem kell rágörcsölni.

Én szoktam foglalkozni a szürke/ hétköznapi npc feladatokkal....jól adja amire szükséged van, és egyik másik pillanatok alatt megoldható... ismerkedek a helyiekkel-tartománnyal is .

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2788) myckey válasza myckey (#2787) üzenetére


myckey
veterán

Quest guide

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2789) AshaNoR válasza myckey (#2787) üzenetére


AshaNoR
tag

Nagyon köszönöm nektek a gyors választ, én is így szoktam toborozni, csak olyan ritka a legendás karakter nálam, eddig egyet sikerült gyujtenem, de akkor ráfekszem a témára. Egyébként imádom a játékot, elképesztő a latvanyvilag már ps4 slimen is, és elkepesztoen tartalmas, rengeteg idő mindent megcsinalni benne. Sokan szidják az ubit, de szvsz nagyon jó játékot tettek le az asztalra az originsszel együtt.

(#2790) myckey


myckey
veterán

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2791) myckey válasza myckey (#2790) üzenetére


myckey
veterán

Millió meg egy hasonlóan megkapó jelenetet/képet lehetne még rögzíteni.
ez csak 1440p nem is 4k sem hdr...felhő sem max, és nem is adja egy az egyben vissza az in game állapotot.

Nagyon hiteles, akinek kedvére van az ókori görög téma, és elkalandozik a mitológiában, beleéli magát, annak különösen pozitív. Nagyon részletes, és kidolgozott az egész játék.( kézzelfogható dolgoktól kezdve, a háttérinformációig )

Egyik pillanatban még azt nézem, miként takarítják be a termést a lakosok, az olívafákról ( ahogy az a korabeli tárgyakon lett megfestve )
Aztán a folyóparton figyelem az algás kavicsokat és köveket, meg az egészet összességében.
Mindezek után megoldok egy feladatot, ami összefüggésben van az adott területtel ( de ez csak egy szimpla tábláról felvett megbízatás ) , majd kimegyek a Jón-tengerre és előbb a fenti látkép fogad, -közben Barnabas mesél nekem egy sztorit a szirénekről, majd az egész átcsap egy oltári nagy viharba....Sötét, ködös, villámok mindenfelé és szakad az eső , közben meg háborog a tenger és Barnabas előhozakodik Posseidonnal meg Atheneval, és hogy most jól próbára tesznek minket az istenek.

El lehet veszni az egészben, ez benne a szép.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2792) VTom válasza myckey (#2791) üzenetére


VTom
veterán

Igen, szerintem pont ez a célja a játéknak. Ezért is open world.

Én most nem tudok semmin játszani, két PS között vagyok :( úgyhogy most hiányzik is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2793) tibaimp válasza myckey (#2791) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Számtalan ilyen, illetve hasonló képet lementettem én is. :K
Az egyik kedvencem:

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2794) myckey válasza tibaimp (#2793) üzenetére


myckey
veterán

Egyet egyet csinálok csak minden területen, fényképezhetnék reggelig is akár, annyi látnivaló akad.
Inkább visszafogom magam.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#2795) tibaimp válasza myckey (#2794) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:D :D Én végül 514 db-ot készítettem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2796) sith7


sith7
nagyúr

Olyan problémám van, hogy sosincs elég pénzem :((

Ahogyan javasoltátok, mindent betörök, minden küldetést felveszek, megcsinálok, ennek köszönhetően lvl 26 vagyok, de még mindig csak lvl 21 - es területen vagyok a fentiek miatt.

Szintén a fentiek miatt a cuccaimat muszáj fejleszteni, mivel lvl 21 es drop - pal már nem nagyon tudok mit kezdeni , így mindig elfogy a pénzem, sőt minden cuccomat nem is tudom felhúzni, + statot rátenni esélyem nincs

Alapanyagok vannak /fa , bőr, vas, kő stb./

Mit csinálok rosszul ?

(#2797) VTom válasza sith7 (#2796) üzenetére


VTom
veterán

Nem betörni kell a cuccokat, hanem eladni szerintem, főleg ezen a szinten. Úgyis esik majd jobb.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2798) sith7 válasza VTom (#2797) üzenetére


sith7
nagyúr

hm .. eddig azt mondtátok törjek be mindent, mert később rengeteg alapanyag kell, főleg a hajóhoz ... meg minden kovácsnál vegyek meg minden alapanyagot, hát ez megint esélytelen

(#2799) VTom válasza sith7 (#2798) üzenetére


VTom
veterán

Én nem mondtam, hogy törd be, az elszórni kifejezést használtam :)
kb. 30. szintig eladhatsz mindent, úgy emlékszem valamikor akörül kezd el kipottyanni egy-egy szett, amivel már érdemes kezdeni valamit.
Egyébként minden kell majd, pénz és nyersanyag is.

A mercenary vonalat érdemes csinálni, mert ahogy feljebb kerülsz a ranglétrán, a tier bónuszokkal feleződnek az árak és a nyersanyag igények a kovácsoknál, és a hajófejlesztésnél is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2800) sith7 válasza VTom (#2799) üzenetére


sith7
nagyúr

ok

mercenary

Az megy, ha kérem , ha nem jönnek ezek, mintha muszáj lenne :DD

Múltkor egy erődöt pucoltam éppen, amikor 3 is jött ... ott azért volt futás , falon átmászás, íjjazás, futás minden, mire mind a 3 -at lenyomtam ...

Most is volt egy küldetés, gyújtsak fel 4 supply - t /olyan nagy épület, magtár talán/, erre 0 - ról 4 - es bounty lett, már jött is 2 piros sisak a távolban ... itt mentettem el tegnap este :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.