Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yooga


yooga
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Gondoltam ez a lapocska is megér egy topicot.
Bár húzásra nem nagyon alkalmas, és néha vicces hangokat hallat (gondolom minőségi kondik), alapvetően nem rossz lap.
A tudása:

[link]

Semmi extra, de állítólag Conroe-ra is alkalmas.

[link]
[link]


Nekem egy Pentium D820-as megy benne 220-as fsb-vel, mivel többszöri könyörgésemet nem meghalgatva sem akar másként működni, mint 1:1 (fsb:mem) és sajna a ramjaim nem mennek tovább. :(
Azért így sem rossz a konfig, a tesztek alapján a 840-eseket simán veri :)
Akinek van ilyen, please írja már be, h neki sikerült-e vmi jobat kihozni ebből a lapból.

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#2) yooga


yooga
csendes tag

Helyesbítek: nem oc módban ment aszinkronban, csak oc módban nem akar vmiért...

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#3) yooga


yooga
csendes tag

Tudom, h nem csak én vettem ilyen alaplapot :))

Itt egy teszt:
[link]

[Szerkesztve]

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#4) yooga


yooga
csendes tag

De butuska vok. Nem gondoltam arra, h ha 400 MHz-ről 333-ra állítom a memória működési frekijét, akkor 5:4 arányban fogja visszaosztani. A baj csak az, h így 250 MHz-es fsb-nél menne a RAM 200 MHz-en, ami sajnos nálam nem működik (stress-teszt közben lefagyott a proci kb. 10 perc után). Gondolom menne picit alacsonyabbon, csak azt nem szeretném, h a RAM 200 MHz alatt ketyegjen. Ha esetleg vkinek van tapasztalata, v csak nagyon ért a tuninghoz és véletlenül idevetődött, megmondhatná, h melyik a gyorsabb:
Ha 220-as fsb-vel megy a proci szinkronban a memóriával, vagy
ha mondjuk 245-ös fsb-vel megy a proci, a mem pedig 196-on.
Válaszotok előre is köszönöm.



[Szerkesztve]

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#5) Loha válasza yooga (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nekem is van egy ilyen lapom E4300-al, szóval C2D-vel is remekül megy.
Alapórajelen nagyon stabil a lap, semmi gondom nem volt vele eddig, de a tuningot csak türelmes embereknek ajánlom ;] Lehet tuningolni is, sokaknál semmi probléma nem jelentkezik, viszont sokaknál meg megmagyarázhatatlan hibák jönnek elő...

Nálam pl. ha bekapcsolom a PAT-ot, vagy emelem az FSB-t elkezd textúra hibákat csinálni a VGA bizonyos programoknál, főleg olyanoknál amik kevésbé VGA igényesek. Onnan tudom, hogy nem a ram az ami nem bírja, hogy ezt sehogy sem sikerült eddig igazolnom. 3DMark06-ban kapott pontszám tuningtól csak csökken vagy nem nő, viszont a CPU pontszám emelkedik (textúra hiba nincs)... Sztem az AGP vezérlő hibázik, de persze kikapcsolt fastwrites-al, meg 4X AGP-vel is... Ebből egyébként ne következtessen senki arra, hogy az AGP busz órajele emelkedik az FSB-vel, mert sztem nem, és ezt minden létező progi meg is erősítette.

Az alaplapi zajkeltő eléggé zajos, főleg a mikrofon bemenete, de halottam ennél már rosszabbat is, szóval olcsó hangszórók mellé elmegy...

Alaplapi hálókártya rendben végzi a dolgát, a chipsetnek köszönhetően az IDE és SATA vezérlők is remekül működnek.

Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek aki SocketA-ról, S754-ről, vagy esetleg vmi régebbi P4-es rendszerről szeretne C2D-re váltani a lehető legkisebb költséggel, remek párost alkot az E4000-es (800-as FSB) széria tagjaival.

(#6) yooga válasza Loha (#5) üzenetére


yooga
csendes tag

Sajna, amikor én vettem, még nagyon magasan voltak a 4300-asok (6300-as ''-'' kb 5k), most már bánom, h nem vártam még 1,5 hónapot. Azért így sem rossz a rendszer. Viszont azt nehezményeztem, h nem volt hajlandó menni a lap különböző memóriákkal egymás mellett, így arra is be kellett ruháznom. Az egyformákkal viszont szépen megy (csak kár, h nem mennek 240-en mondjuk).
Az alaplapi hangforrást kb 1 hét után kiiktattam és beletettem a gépbe a jó öreg Live!-ot, így a hanggal sincs probléma.



[Szerkesztve]

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#7) Loha válasza yooga (#6) üzenetére


Loha
veterán

Azt én is tapasztaltam, hogy nem szereti a különböző memóriákat, dehát ez van, ez még egy korai dualmemvezérlős chipset...
A hangkarit én is lecseréltem, a SoundStorm után nagyon zavaró volt az alaplapi zajkeltő...

A most kijött a Pentium E2160 és E2140 -el karöltve remek választás lehet ez a lap azoknak akik olcsón szeretnének gépet upgradelni...

(#8) Loha


Loha
veterán

Most nézem a Gigabyte-nak is megjelent egy hasonló lapja:
GA-8I865PE775-G-RH (rev. 4.9) [link]
Faja kis lap lenne ez is, ha lehetne kapni... :U

(#9) yooga válasza Loha (#8) üzenetére


yooga
csendes tag

Ahogy nézem, ez sem tud többet. Vmiért kimaradt a 266-os fsb támogatás. De biztos csak elírták, h csak 200-ig támogatja.
Aki olcsón akar gépet (át)építeni, annak mindenképp figyelmébe ajánlom ezeket a lapokat (talán karöltve a via-s megoldásokkal). Húzni viszont csak olyan procit lehet benne, amelyik jól megy alapfesz-en. Figyelembe kell venni azt is, h a ram-ot csak visszaosztással tudja futtatni (200/166/133). Az én procim mellé ezért nem olyan jó váasztás. Persze egy core2duo esetében rögtön más a helyzet. De azokból is csak a 2000-es, 4000-es széria alá ajánlanám, mert 300 MHz fölé úgysem lehet húzni, az meg egy 6000-esnek messze van a végétől.
Mod: Tudom, a 2000-es szériával visszajön a pentium név, de attól még...

[Szerkesztve]

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#10) lazydog válasza Loha (#8) üzenetére


lazydog
addikt

Viszont lehet kapni az integrált VGA-s uATX változatát, a GA-8I865GME-t. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#11) yooga válasza lazydog (#10) üzenetére


yooga
csendes tag

Ez kb uazt tudja, mint az AsRock féle 775i65G, v uez Asusban P5PE-VM névre hallgat,
[link]
[link]
és ezek is kaphatóak. Egyik haver vett 775i65G-t, az sem rossz lap.
A baj, h ezek ''csak'' 2GB memóriát kezelnek maximum. Persze aki ilyenre ruház be, úgyis tudja, h előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz a csere. Addig meg tuti elég a 2GB is. Csak így meg kell venni egyszerre. Meg integrált vga-val nem lehet túlhajtani, persze sztem biztos van hozzá agp-s kártyája annak, aki ilyet vesz. Azért számomra érdekes volt, h az oc mód a kari berakásával aktiválódik. :Y

[Szerkesztve]

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#12) lazydog válasza yooga (#11) üzenetére


lazydog
addikt

FSB1066-CPU is supported by overclocking only when you adopt an external VGA card and DDR400 CL2.5 memory modules.

Számomra is érdekes volna, ha a külső videokaresz aktiválná az overclocking-ot. :)
Pusztán arról van szó, hogy 1066 FSB-t használó proci csak külső AGP-vel működik a lapban. A 800 FSB-s E4300, E2140, E2160 tökéletes választás ehhez a chipset-hez.
Nekem is az ASRock 775i65G+E4300 kombó teszi a dolgát, kizárólag az integrált grafikával, és mégis húzva. A konfiggal a legnagyobb mértékben meg vagyok elégedve. 24/7 üzemmódban stabilan, csendben, energia-takarékosan, hideg hűtőbordákkal megy egy kicsi baby-házban, amelynek 200W-os tápja túlméretezettnek tűnik hozzá. Így ahogy van, a játékokat leszámítva, minden elképzelhető feladatra tökéletesen alkalmas, gyors gép.
Gondolkodom egy másik (tartalék) lap vásárlásán, ami ez esetben a Gigabyte verziója lenne, tekintettel ennek kissé igényesebb kivitelezésére.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#13) Loha válasza yooga (#9) üzenetére


Loha
veterán

Weblapon sok hülyeséget írnak: Memory: 2 DDR DIMM memory slots (supports up to 4 GB memory) pedig a hülye is látja, hogy 4 slot van rajta.
Én leszedtem a lap kézikönyvét, abból idézek pár dolgot a BIOS részből:

O.C. FSB1066 Core. 2 CPU
Enable use of Core 2 CPUs with 1066 MHz FSB through overclocking. To enable this feature, you must install DDR 400 memory module(s) and a Core 2 CPU.

CPU Host Frequency (Mhz)
100 MHz ~ 355 MHz
Set CPU Host Frequency from 100 MHz to 355 MHz.


Vmint itt egy kép is a BIOS-ról, a kézikönyvből: [link]

[Szerkesztve]

(#14) Loha válasza lazydog (#10) üzenetére


Loha
veterán

De én a fullos lapokat szeretem :) , meg kell 3 PCI slot, mATX-es lapokon meg egyet letakar a széles AGP kártya. Ja, meg zavar az integrált VGA :DDD

(#15) lazydog válasza Loha (#14) üzenetére


lazydog
addikt

A 865G lapok a fullosak, mert nem kell AGP kártyára költened. Így nincs ami letakarja a PCI slot-ot, tehát megmarad mind a három. Ezt a lapot egyenesen neked gyártják. ;)
Az integrált VGA egy bónusz, ami a játékon kívül mindenre elég. Ha mégis erőt vesz rajtad a homo ludens feeling, erre a célra legyen egy másik géped, olyan ütős videokárollyal, amilyet ebbe a lapba nem is tudnál beletuszkolni. :DDD

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#16) oiloiloil


oiloiloil
csendes tag

mint ujjonc eloszoris mindenkinek uff ;) a kovetkezo lenne a kerdesem
Asrock 775I65G i865G, S775, AGP 4x/8x, DDR 266/333/400, SATA I, uATX, On Board VGA jo valasztase
ebbe a lapba beleszeretnek rakni 1 6800 gt et meg egy e 4300 at pc 3200 as ramokkal
megfelelne e szerintetek
ja meg mekkora tap kell hozza
elore is koszike :R

(#17) lazydog válasza oiloiloil (#16) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor lehet jó választás, ha már megvan a 6800GT. Ha még most vennéd, akkor PCI-E video-kártyát, és más, például a szintén ASRock Conroe945PL alaplapot vedd.
Tápnak elég egy jó minőségű (márkás) 300VA-es is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#18) Márton


Márton
nagyúr

Nekem is 865PE-van és mától egy E2160 dübörög benne :)
2x512 DDR400 Dual-ban. Köszöni jól van!
Tuningot is próbálgatom, el is indul 300fsb-vel win, de 10 perc után egy szimpla videólejátszásnál restart :(
Gondolom nem a proci a ludas, hiszen ezt alapfeszen is illene vinnie.
Meg volt ebben már 6400 is, ott is gondok voltak a tuninggal.
Már eleve az bosszantó, hogyha egy hangyányival is 200fsb fölé megyek, és kilépek a biosból, akkor nincs kép. Ki kell kapcsolni teljesen, majd vissza, akkor elindul a beállított sebességen. De még egy szabályos win restart után sincs kép! Akkor is ki- majd bekapcs.
Tiétek is ilyen? 1.6-os bios van fennt.
Pedig nagyon fincsi lenne a 9x300mhz, mivel a ramot is 200(400)-on hajtotta ekkor!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) oiloiloil válasza lazydog (#17) üzenetére


oiloiloil
csendes tag

ja a 6800 gt em mar meg van epp a minap vettem persze nagyon olcson csak azert
de a lenyeg az lenne h ebbe a konfigba probalnam kihuzni az evet aztan majd meglatjuk
ugyan is alapot meg a 4300 as procit szinten betudnam szerezni olcson ezert erdekelne nagyon h egyutt jok lennenek e
kohike

(#20) lazydog válasza Márton (#18) üzenetére


lazydog
addikt

Nekem 280 FSB-nél még betonstabil az ASRock 775i65G. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#21) Shadows


Shadows
senior tag

én is megvagyok elégedve vele ,már nem 2 ilyen lapot raktam össze géppel ,mint pl ma egy intel 630+ 3,4ghz de nem húztam mert még bejáratós :DDD meg ahoz idő kell...

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#22) yooga válasza Márton (#18) üzenetére


yooga
csendes tag

Bocsi a kérdésért, de az oc jumpert átraktad tényleges oc módba?
Nekem akkor csinált ilyet, amikor először próbáltam húzni, de még nem vettem észre a pöcköt a videókari mellett...

Loha: Hú ez a Gigabyte a bios alapján kicsit jobbnak tűnik, akinek van tapasztalata, írhatna pár sort. :)

[Szerkesztve]

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#23) Loha válasza oiloiloil (#19) üzenetére


Loha
veterán

Neked a Asrock Conroe865pe kell akkor, nem pedig egy mATX-es integrált VGA-s lap :)

lazydog: Lehet viccesen hangzik, de én játékra is használom az AGP-s rendszeremet, mivel az a legerősebb :DDD, szóval kell az (relative) erős VGA.

(#24) Loha válasza lazydog (#20) üzenetére


Loha
veterán

Nekem is betonstabil 280-as FSB-nél a Conroe865PE, és gyors is, ha csak a CPU/RAM teljesítményét nézzük, viszont a húzástól a grafikus teljesítmény lassul, pl 280-as FSB-n alig kaptam több 3DMark06 pontott mint alapon, pedig a CPU pont sokkal magasabb volt...
250-es FSB-n pedig a grafikus teljesítmény kisebb mint alapon, pedig a CPU/RAM kombó jelentősen gyorsabb tesztekben...

yooga: Semmilyen használható infót nem találtam a giga honlapján kívül googlizás után sem, szóval nem valószínű, hogy bárkinek lenne ilyen lapja Magyarországon :)

[Szerkesztve]

(#25) yooga válasza Loha (#24) üzenetére


yooga
csendes tag

Kár, pedig nem tűnik rossznak. Köszi.

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#26) Loha válasza yooga (#25) üzenetére


Loha
veterán

Kézikönyve alapján nagyon jó lap, tuti ezt venném most az Asrock helyett ha lehetne kapni. Egy kis adalék még a kézikönyből:

CPU Voltage Control
Supports adjustable CPU Vcore from 0.85000V to 2.0000V. (Default value: Normal)

AGP/PCI/SRC Fixed
This item will be available when ''CPU Host Clock Control'' is set to Enabled.
Adjust AGP/PCI clock asychrohous with CPU.

DIMM OverVoltage Control
+0.1V ~ +0.6V Increase DIMM voltage by +0.1V to +0.6V.

(#27) yooga válasza Loha (#26) üzenetére


yooga
csendes tag

:O Ez most megintcsak igazolja, h a Gigabyte nem Asrock. De h miért nem lehet nálunk kapni, azt nem értem. Én is ezt venném inkább...

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#28) Loha válasza yooga (#27) üzenetére


Loha
veterán

Én úgy vettem észre, hogy leginkább sehol sem lehet kapni, max a ferdeszemüeknél ;]

(#29) Neoka


Neoka
aktív tag

Hali!

Ebben biztosak vagytok, hogy a gigabyte lapja új?
Mert engem is érdekelne, kicsit érdekldőtem és azt az információt kaptam egy pesti bolttól, hogy ezt a lapot már nem lehet beszerezni magyar beszállítóktól.

Ebből nekem az jön le, hogy már nem valami új. :(

(#30) lazydog válasza Loha (#26) üzenetére


lazydog
addikt

Én is belenéztem a lap kézikönyvébe, ez valóban egy tuning lap.
Ezzel együtt, még ha kapható is volna, az elavult chipset miatt, zsákutca lenne. Elvileg lehetetlen akár egy 945 chipset szintjére tuningolni, a 965-ről nem is beszélve.
Meglátásom szerint manapság az olyan jellegű felhasználása célszerű a 865-re épülő lapoknak, ahol a szükségből erényt lehet kovácsolni. Ez pedig semmiképp sem a tuning hajszolása, éppen ellenkezőleg, a minimális fogyasztású, halk, mégis relatív ütős gép építése.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#31) Loha válasza Neoka (#29) üzenetére


Loha
veterán

Maga a lap nem új, de van belőle sok verzió, ha jól látom 3.0-ától támogatja csak a C2D-ket, de a 3.0-ás még nem támogja az 1066-os FSB-t és más a LAN vezérlő is rajta, meg még ki tudja mi... de ennek is az első BIOS-a 2007-es már...
4.9-es verzió viszont sztem elég új, szintén 2007-es BIOS-al...

(#32) Loha válasza lazydog (#30) üzenetére


Loha
veterán

E4300-al vagy E4400-al egyáltalán nem kell komoly tuninglap a proci alá, ha a 300-as FSB-t vinné stabilan az untig elég lenne :) (2,7GHz) Sztem semmi szégyenkeznivalója nincs a 865PE-nek. Alig melegszik a mai chipsetekhez képest, van rajta 2 SATA, 2 IDE (ez igazán hasznos extra) stabil, megbízható, bevált chipset. DDR1 ram nem hátrány, ha van belőle kéznél 2GB :), AGP-be meg elég jó VGA-kat lehet még mindig kapni...

(#33) lazydog válasza Loha (#32) üzenetére


lazydog
addikt

A tuning orientált közönség, attól tartok, nem értene egyet veled. :) Nekik nemhogy a 2,7, hanem még 3,7 GHz sem elég.
A h.sz.-ed második fele az, amiért egy néhányan szeretjük az ilyen lapokat. És pont ezt az előnyt, (a hűvös chipset-et) veszítenénk el, ha lehetne komolyan (feszültségemeléssel) húzni a cuccost. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#34) Loha válasza lazydog (#33) üzenetére


Loha
veterán

Nem is úgy gondoltam, hogy nekik lenne elég, hanem nekem, meg a programoknak még egy jó darabig :) Mondjuk a következő CPU generációig :)

(#35) Neoka válasza Loha (#31) üzenetére


Neoka
aktív tag

legyen igazad.. mondjuk a tuti az volna, ha be lehetne szerezni ilyen lapot nálunk is.

(#36) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Egy ilyen alaplapot használok Core 2 Duo E4400-al. [link] Alapórajalen illetve 1066-os FSB-n 2,67GHz-en is teljesen stabil az alaplap.

Amit érdemes tudni róla hogy alapban 3:2-es FSB/memória osztóval érkezik az alaplap ami nem minden esetben a legjobb memosztó és csak bios frissítéssel változtatható meg.
Szerencsére a módosított biosok elérhetők a laphoz, én jelenleg az E4400 procit alapórajelen használom 1:1 osztóval azaz a ramok szinkronban mennek és a dual channel illetve a PAT memóriagyorsítás is be van kapcsolva így ennyit tud: [link]
1:1-es memósztós 1.6-os bios:[link]
5:4-es osztóra módosított bios: [link]

A chipset nem melegszik, az ide kezelés nagyon jó, és a sebességgel sincsenek problémák így csak ajánlani tudom ezt a lapot.

(#37) Márton válasza Flashcash (#36) üzenetére


Márton
nagyúr

Vagyis az fsb-d 266?
Teljesen normálisan müködik tuninggal? Van kép mindig win restart után is?
Nekem 200 felett csak 2. ''rugásra'' indul.
A VGA teljesítmény nem lassúlt a tuning miatt? Úgy tűnik ez nvidia-s jelenség lesz.
300 FSB-n mit csinál?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38) Flashcash válasza Márton (#37) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem vettem észre rendellenességet 266-os FSB-n sem (kb. 1 hónapot használtam így), de jelenleg 200-on használom mert nekem elég ennyi is (mostanában nem nagyon tömörítek videót) ezért inkább a minél halkabb, hűvösebb gépre törekszem.
300-on nem próbáltam.

Esetleg a Halt State, EIST (speedstep) kikapcsolásával próbálkoztál? Most olvasom a pdf kézikönyvet a laphoz és az AGP slot mellett van egy FSB selector jumper 200/266 próbáltad ezt állítani?
A 266-os FSB-t mindenképp vinnie kéne a lapnak mert több tesztben is hibátlanul ment: [link]

(#39) Loha válasza Flashcash (#38) üzenetére


Loha
veterán

3DMark-ot nem futtattál véletlenül? Nálam is rendben megy a lap 280-as FSB környékéig, tehát nem hibázik a ram, teljesen stabil a gép, és a proci a tuningal arányosan gyorsabb is.
Viszont 3D-s alkalmazásokban nem gyorsabb sőt van ahol lassabb is. Próbáld ki azt, hogy futtatsz egy 3DMark05-öt procituning nélkül, húzott VGA-val, aztán ugyan ezt mondjuk 266-os FSB-n. Elvileg kevesebb vagy kb. ugyan annyi pontott fogsz kapni mindkét esetben.

Az FSB selector jumper nálam semmire nem jó, teljesen lényegtelen mire rakom, semmit sem befolyásol.

(#40) Flashcash válasza Loha (#39) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az a gond hogy nálam bios szinten fixálva van most az 1:1 osztó, és nincs nagyon kedvem most biost frissítgetni vissza 3:2-re. :)

Szerintem ez a vga anomália az AGP osztóval lehet kapcsolatban, az FSB szelektor jumpernek is az volna a feladata hogy a pci/agp osztókat beállítsa a megfelelő értékre (33/66MHz) 200/266MHz-es FSB esetén.
Alapon az X800XT 6100 pontot hoz nekem 3dmark05 alatt.
SuperPI 1M alatt ennyit tud az E4400 2GHz alapon: [link]

[Szerkesztve]

(#41) Loha válasza Flashcash (#40) üzenetére


Loha
veterán

Sejtem melyik BIOS-t szedted le, de arra igazából már nincs szükség, mert az 1.6-os BIOS óta, lehet állítani az FSB/RAM arányt, én is úgy állítgatom kényem kedvem szerint ahogy csak akarom :)

Ebben a VGA anomáliában biztosan az AGP vezérlő a ludas, de nem igazán értem, hogy mi miatt... FSB jumpert kipróbáltam mindkét állásban, és semmilyen eltérést nem tapasztaltam. Sztem az AGP/PCI frekvencia chipset szinten fixálva van, de én is kételkedtem/kételkedek a dologban... Megnéztem ClockGen-nel, minden megfelelő értéken volt... Szóval nem tudom mi a gond, de vmi marhára nem stimmel ezzel a lappal ha tuningra kerül a sor...

W83194BR-SD tipusú órajelgenerátor van a lapon: [link] Az írják, hogy elvileg külön tud órajelet adni mindennek a lapon...

[Szerkesztve]

(#42) Loha válasza Loha (#41) üzenetére


Loha
veterán

Mondjuk azt is írják, hogy: SRC/AGP/PCI clock out supports synchronous and asynchronous mode Lehet, hogy szinkron módban van alapból, és ugye BIOS-ból nem lehet átállítani aszinkronra...

(#43) Loha válasza Loha (#42) üzenetére


Loha
veterán

Ez áll az alaplap kézikönyvében:
This motherboard supports Untied Overclocking Technology, which means during
overclocking, FSB enjoys better margin due to fixed AGP / PCI bus. You may set
“CPU Host Frequency” option of BIOS setup to [Auto], which will show you the
actual CPU host frequency in the following item. Therefore, CPU FSB is untied
during overclocking, but AGP / PCI bus is in the fixed mode so that FSB can
operate under a more stable overclocking environment

(#44) yooga


yooga
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nekem ''lett'' egy problémám a húzás során, de nem tudom, mitől és h miért produkálja a rendszer. Egy darabig gond nélkül működött. Most játékoknál olyat csinál, h x idő után (x egyre kisebb) befagy a kép és elkezdi ismételgetni a hang egy kb fél másodperces részét (mintha lefagyna). Ezt csinálja kb 10-15 másodpercig, majd folytatja a játékot (már összetört autó)(csak nfsc-t és tdu-t futtatok rajta). Akkor is csinálja, ha csak a videókártya van húzva, pedig elvileg annak bírnia kellene (Galaxy 7600 GT Premium @675/850), mivel régebben ment ''feljebb'' gond nélkül. Vmiért ebben a lapban elkezdte ezt csinálni, és nem sikerült rájönnöm, h hogyan lehetne kiküszöbölni a többlet-teljesítmény elvesztése nélkül. Ráadásul a procin is csak 10%-ot húztam, amivel ugyan szinkronban vannak a ramok, de szintetikus teszteken gond nélkül megy a rendszer akár több órát is (napokat nincs kedvem teszteleni), ráadásul a jelenség egy bizonyos idő után jelentkezett, és eleinte elég volt kiiktatni a nem használt progikat, akkor abbahagyta. Sajnos most már ott tartok, h ha pl elindítom a tdu-t, akkor 1-2 perc után jön az első leállás, és utána sem kell sokat várni a következőkre. Attól tartok, ha visszaveszem alapórajelre a dolgokat, 1 idő után ott is megjelenik majd. Szerintetek van rá vmi megoldás, v vegyem vissza a proci és a kari teljesítményét eredetire, és gyűjtsek pénzt másik alaplapra/konfigra?
Válaszotok előre is köszönöm.

[Szerkesztve]

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#45) Loha válasza yooga (#44) üzenetére


Loha
veterán

Gondolom felétek is meleg van, szóval lehet, hogy egyszerűen melegebb a gép, kevésbé bírja a tuningot... Értelem szerűen ha 20 fok helyett 30 van a lakásban, akkor a gépben is minden 10 fokkal melegebb.
Megmértem az alaplap északi hídjának a hőmérsékletét, és bőven 50fok felett volt nyitott háznál terheletlenül, terhelve meg elérte a 60 fokot is, szóval zárt házban simán lehet 65-70fok tuning esetén a chipset, ami már sok lehet :)

Aztán ott a proci, ami ugye ha túl melege van szépen belassul, az is okozhat ilyesmit...

Az olvastad amit írtam, a tuning meletti VGA lassulásról?

(#46) yooga válasza Loha (#45) üzenetére


yooga
csendes tag

Ez még a nagy melegek érkezése előtt kezdődött, meg azóta sincs melegebb 25 foknál a szobában. Szóval ezt nem gondolnám bajának. Ráadásul a proci a Hyper TX hűtővel nem ment 60 °C fölé a lap saját hőmérője szerint tartós terhelés esetén sem (chipset 38°C fölé). Tudom, h a saját hőmérői nem pontosak, de gondolom 10°C-nál nincs nagyobb eltérés, akkor meg még jónak kellene lennie. + csak 10%-ot húztam az fsb-n. Ráadásul az egész egy Thermaltake soprano házban van, így a hűtést nem gondolom kevésnek (bár ez a pentium d kimelegszi magát rendesen, ha belendül).
A másik dolog, h szerintem a TDU, meg az NFSC még nem több szálra íródott, így nem hiszem, h nagyon kellene félnem a használat miatti melegtől. Én arra gyanakszom, h a memória nem bírja a strapát. Próbáltam lazítani az időzítésen, de nem segített. Most nincs nagyon időm fgolalkozni vele sajnos, így későbbre marad a kiderítés. Felmerült bennem az is, h annyi minden van fent a gépen, h vmivel összeakad. Az biztos, h a Windows-t majd újra fogom rakni.
A videókarira sem gyanakszom, h melegedne (Zalman hűtés van rajta). Ott sztem vmi driver baj lehet, v csak nem szereti a lapot, nem tudom. Hallottam már másnál is problémát GeForce vs Asrock-Intel párosításnál. Arra is gondoltam, h az nvtweak nem működik jól együtt a jelenlegi driveremmel (93.71), mert még régebbihez íródott (nem tudom, h számít-e). Sajnos ehhez nem/sem értek, csak próbálok okos lenni.
Azért köszönöm, csak gondoltam megpróbálok teljes képet mutatni a konfigról, ha már az adatapon nem áll ott minden.
Olvastam a kari gyengülést. Sajnos még nem volt időm letesztelni. De az bizti, h a pH!-s tesztben többet vitt a videókarim tesója alapon, mint amenyit az enyém húzva a játékban. Lehet, h mégsem sok neki a proci?


[Szerkesztve]

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#47) yooga


yooga
csendes tag

Ami még lényeges lehet:
ha tdu-ban kisebbre veszem a felbontást, a detail-t low-ra teszem és leszedem az AA-t, akkor is csinálja. Ráadásul nem mindig autózás közben, van, h akkor akad meg, amikor térképet nézek, v csak bent vok a nappaliban(bármikor). Ráadásul eredményeknél is ''érdekes'' adatokat mutat: - előjeles autószám, ...
A nfsc csak ritkán akad meg, amikor kimegyek a menübe pl. Tehát olyannak tűnik, mintha a memóriába töltésnél hibázna néha. De más viszont nem igazolta vissza ezt.



[Szerkesztve]

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#48) Loha válasza yooga (#46) üzenetére


Loha
veterán

Csak annyit fűznék hozzá, hogy ha jól tudom az i865PE chipsetben nincs hőmérő, és fogalmam sincs mit mér ez az Asrock lap chipset hőmérséklet néven, de tuti nem a chipset valódi hőmérsékletét. Én a chipsetet hűtő borda hőmérsékletét mértem meg digitális hőmérővel, és annak semmi köze nem volt az Everest által is kijelzet chipset hőmérséklethez. Tehát ha nyitott háznál tuning nélkül a borda hőmérséklete felment 60 fokra, akkor maga a chipset simán lehet 70 fok felett tuning és zárt ház mellett.

(#49) yooga válasza Loha (#48) üzenetére


yooga
csendes tag

Vettem a legegyszerűbb hőmérőt (a kezemet), h megtudjam körül-belül milyen meleg a chipset hűtőbordája. Több órai üzem után is nyugodtan rajta tudtam tartani a bordán a kezem, így az biztos nem több 50-55°C-nál. Az én kételyeim elillantak. :DDD

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#50) Loha válasza yooga (#49) üzenetére


Loha
veterán

Hát az enyém éget, ki is cserélem mindjárt a bordát egy Zalmanra...
Akkor valszeg nálad jobb a szellőzés a borda körül...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.