Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bakko


Bakko
tag

Hy mindenkinek!!!

Ezt a topikot azért nyitottam mert ezekről a lapokról szinte semmi infó nincs a neten,és itt talán sikerül minnél több infót tapasztalatot megosztanunk egymással e- témában.

a lapról: lga 775 tokozás
ddr, ddr2 támogatás
PCI-e 16x , 2 pci , 1x pci-e
int: vga, lan, hang
micro kivitel.

Érdekesség:az integrált videónak lehet adni 256MB memóriát is (bár nem sokat ér a 64 bit-es vezérlő miatt)


Itt van bővebb infó a lapról. [link]

No Comment!

(#2) Lamair válasza Bakko (#1) üzenetére


Lamair
aktív tag

nekem ilyen lapom van

mindennel megvagyok elégedve, egyedűl a dual ramkezelés hiányzik belőle

konfig az adatamnál...

tuning szempontjábol is ideális lapocska ez

üdv

lamair

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#3) Bakko


Bakko
tag

Hy. megfigyeltem hogy ha a bios-ba állítgatok, utána nem akar elindúlni billentyűzetről.Meg nagyritkán defaults ra is visszaáll.Nem hinném hogy az elem baszaxik mert akkor mindíg törlődne szerintem (De majd rámérek) Ha van valakinek valami ötlee az ossza meg velem.köszi.

No Comment!

(#4) Lamair válasza Bakko (#3) üzenetére


Lamair
aktív tag

nekem csak annyi problémám van hogy mindíg csak második indításra veszi észre a maxtor sata vinyómat más ide vinyó nincs csak ide dvd írók 2db

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#5) beencee válasza Lamair (#4) üzenetére


beencee
senior tag

Milyen bios, milyen maxtor? Én is próbáltam SATA hdd-vel, nálam gond nélkül ment.

(#6) Lamair válasza beencee (#5) üzenetére


Lamair
aktív tag

a legújjab 1.4-es bios vagy hányas és egy maxtor sata MAXTOR6B200M0

most látom van újabb bios juppíí

má rakom is fel!

[Szerkesztve]

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#7) beencee válasza Lamair (#6) üzenetére


beencee
senior tag

Nálam is az 1.4-es BIOS van, bár én egy Samu Spinpointtal próbáltam. De azért próbálj egy frissítést, hátha bejön.

(#8) Lamair válasza beencee (#7) üzenetére


Lamair
aktív tag

bejött most megy rendesen az új 1.6-os bioassal

egy baj van ezzel a lappal nincs dualchannel kezelés benne nemtudtok valami hekkelt bioszt ami ezt kezeli, mert a chip tudná

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#9) beencee válasza Lamair (#8) üzenetére


beencee
senior tag

Az jó :C , majd alkalomadtán én is lecserélem azért.

Már én is keresgettem, de eddig nem találtam semmit. :( Ha találnál valamit, ne felejtsd el közzétenni ;) :R

(#10) Lamair válasza beencee (#9) üzenetére


Lamair
aktív tag

jó ez az 1.6-os bios csak ebbe se engedélyezték a dual channelt pedig ati oldalán fent van hogy tudja az x200-as chipp :O

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#11) Bakko


Bakko
tag

Hy.Van valami új dolog az új bios-ban?
Nem tudjátok véletlenül hogy fesz emelést hogy lehet előidézni a procinál?
Más asrock laphoz találtam ilyen leírást de ehez semmit.

No Comment!

(#12) beencee válasza Bakko (#11) üzenetére


beencee
senior tag

Jó kérdés, Lamair kollega te tapasztaltál valamit? Én nem tudom, mikor lesz időm megcsinálni a bios frissítést. :O

(#13) Lamair válasza beencee (#12) üzenetére


Lamair
aktív tag

feszemelést nem kerestem, majd megnézem, én mindíg csak annyit tuningolok aprocin amit fesz emelés nélkül bír :))

a bios frissítés win alól kb 2,5perc így tuti jó lesz nem kell floppyzgatni...

ránézek majd a feszre!

Ami jó eben a lapban:

mindennek külön állíthatod az fsb-t nekem mondjuk 2GB-samsung ramom van ddr2-667-es, ez ugye nem egy tuning ram, de a procimat 3,7-ig simán feltornászom, a ramhoz hozzá se szagol a lap ez szerintem elég frankó ötlet :C

[link]

itt olvasható hogy létezik ebből a chippsetből dual channel kezelésre hajlamos lap, de a kö*sög gyártók eztugye kihagyták, írtam az asrocknak, hogy ugyanmár engedélyezzék, erre azt írták hogy ez a chippset nem is tudja a dual ramkezelést... :F

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#14) Toness


Toness
őstag

SATA gondjai senkinek nincsenek? Nekem csak akkor működik fagyás nélkül, ha biosbanbekapcsolom azt az opciót amikor csak az IDE channel 2 és a SATA channel 1 működik. Egyébként betöltésnél bejön az ULI RAID bios felirat és alatta felsorolva a sata vinyók (ez másnál is így van?) aztán win tölt egy csíkot és kékhalál :F

Próbálok most szerezni egy SATA vezérlőkártyát, de azért ha rajtavan a sata a lapon akkor annak kéne működnie.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#15) Silencer83 válasza Toness (#14) üzenetére


Silencer83
addikt

reszvet ;) , ahogy latom Asrock eteren hadilabon all, masik lapoddal is volt vmi ilyesmi :F

(#16) Comm


Comm
senior tag

Én most készülök ilyen alaplapot venni.Annyi lenne a kérdésem, hogy az integrált vga hogy teljesít?

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#17) beencee válasza Toness (#14) üzenetére


beencee
senior tag

Ahogy a 7. hsz-ben írtam, nekem egy próba erejéig volt benne SATA vinyó, én nem tapasztaltam problémát.
Lamair kollegának segített a BIOS frissítés (esetleg kérdezd tőle a beállításokat), te milyennel használod (BIOS ver., HDD)?

(#18) Comm válasza Lamair (#13) üzenetére


Comm
senior tag

Figyi ECS-nél van két fajta ebből a lapból.Van egy Dual Channel Full ATX lap [link]
és van egy Single Channel Micro ATX [link]
Szerintem ez a téma nem csak a bios-on múlik, hanem más dolgokon is

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#19) beencee válasza Comm (#16) üzenetére


beencee
senior tag

Bár én ''csak'' tv-n használom, nálam jól ;) Kicsit konkrétabban lehetne a kérdést?

(#20) Comm válasza beencee (#19) üzenetére


Comm
senior tag

Játékokban milyen a teljesítménye?Újabb játékok elindulnak rajta?

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#21) beencee válasza Comm (#20) üzenetére


beencee
senior tag

Én nem játszom, a 8 éves fiam pedig ezen a HTPC-n régebbi LEGO játékokkal, illetve Starsky & Hutch-csal játszik, azokkal semmi gond. NFSU2 is ment rajta 800x600-ban elfogadható sebességgel, más játékot nem próbáltunk.

Hátha más jobban tud ebben segíteni.

(#22) Bakko válasza Comm (#20) üzenetére


Bakko
tag

Elindul rajta minden játék, mert támogatja az sm2-őt.az én konfigommal nfsmv 800x600 ban min graf-on 20-28fps. cod2 1024-ben min graf-on 18-29fps. fear 800x600 min graf 17-27 fps
nekem 256megát lehet az int videóhoz rendelni (de bőven elég neki a 128 mert nem gyorsul semmit a +mem-től a 64 bites vezérlője miatt).(húzni nem lehet semmit az int videón csak a mem időzítésekkel tudsz játszani és attól egy minimálisat gyorsulhat)

No Comment!

(#23) Toness válasza beencee (#17) üzenetére


Toness
őstag

Gyári 1.40(?) biossal próbáltam először, utána ráraktam az 1.60-at és ugyanúgy fagy a gép :(
2db 250GB-os Samsung SATA2 vinyóm van.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#24) Comm válasza Bakko (#22) üzenetére


Comm
senior tag

Thanks mindenkinek! :R

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#25) anjani182


anjani182
őstag

Sziasztok! Most szereztem be egy ilyen lapot, és egy 805 procit, gyári 1.40 BIOS-os a lap! Még nem raktam össze a gépet, az lenne a kérdésem, hogy ismerni fogja-e a Pentium D 805 procit az alap BIOS-al? Köszi a segítséget! :R És ha nem akkor hogy indul el? Hogy frissítem a BIOS-t? :F

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#26) Lamair válasza anjani182 (#25) üzenetére


Lamair
aktív tag

igen ismerni fogja a gyári 1.4essel


[link]

[Szerkesztve]

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#27) Lamair válasza Toness (#23) üzenetére


Lamair
aktív tag

dvd írók?

rakd át az írót vagy romot az ata2-es csatolóra!

ne ide 1 en legyen hanem 2-őn és menni kell, nekem megoldódott minden gondom ezzel, illetve az 1.6-os biossal

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#28) anjani182 válasza Lamair (#26) üzenetére


anjani182
őstag

Köszi a helpet, akkor mire jó az 1.60.os BIOS? Mi az újítás benne? :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#29) Lamair válasza anjani182 (#28) üzenetére


Lamair
aktív tag

az már támogatja a 956-vagy milyen procikat is

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#30) anjani182 válasza Lamair (#29) üzenetére


anjani182
őstag

Lényeg, hogy nem lesz gondom! :R Húzni hogy tudom? Nekem AMD-m van, nemértek az Intel tuninghoz??!?!? :F

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#31) Lamair válasza anjani182 (#30) üzenetére


Lamair
aktív tag

húzni alegegyszerűbb, tudod külön húzni aprocit FSB, a ramot, tudod szinkronban hajtani a pci, aszinkronba is tudod, mindent tuningolhatsz egyszerre is!

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#32) Charle


Charle
csendes tag

Helló! Van egy kis gondom! Az a helyzet, hogy összeraktam az új gépemet és csak nagyon halk a hang. Az alaplapom 7.1-es. Mindenhol próbáltam már állítani, de semmi eredménye! Kész vagyok! :O

(#33) Bakko válasza Charle (#32) üzenetére


Bakko
tag

A hang az halk marad.nem tudsz vele mit csinálni.Csak aktív hangrendszerrel lessz jó a hang mert az int hang erősítője elég gyengus.

No Comment!

(#34) NCK válasza Toness (#23) üzenetére


NCK
csendes tag

Szerintem vidd vissza garos cserére, de előtte próbáld meg csak az egyik, aztán csak a másik vinyóval is. Még egy lehetőség, hogy a rendszervinyó tápcsatlakozója nem érintkezik rendesen, ettől a Win merevre szok fagyni ám!

Nekem a következők mennek ezen az alaplapon:
Cel2,66@4GHz
2x512MB DDR2-533@750
Radeon X700 VIVO
IDE1: Hitachi 250GB+Hitachi 160GB
IDE2: NEC 4550A
SATA: Samsung 160GB, Hitachi 160GB, 2xSamsung 250GB

A disk alrendszer kicsit lassúcska (másolás max 30MB/sec), de a digizésre bőven elég. Összességében jelentősen gyorsabb, mint a régebbi ASUS P4P800DeLuxe+2,6GHz P4-esem, és feleannyiba került :))

(#35) NCK válasza Bakko (#33) üzenetére


NCK
csendes tag

Nektek is zajos az alaplapi hang? 3 alaplap tesztelése után feladtam, és elfogadtam mint tényt hogy mindegyik ilyen :F

(#36) beencee válasza NCK (#35) üzenetére


beencee
senior tag

Mire gondolsz pontosan? Nálad milyen zaj jelentkezik?

(#37) Bakko válasza NCK (#35) üzenetére


Bakko
tag

Nekem nem zajos. De a zaj sokmindentől lehet.Nekem 5.1 es hangrendszerre van rákötve a gép meg a tv. és így halk morajlás hallatszik amikor a vincsi dolgozik.de ha kihúzom a tv-t akkor megszűnik.Szal tudni kéne hogy rá van e valami még kötve vagy nincs?

No Comment!

(#38) BlueAthlon válasza Bakko (#22) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

ha sebességet akarsz, akkor egy 800 as FSB-s procit kell bele rakni.
minél nagyobb az FSB oldala annál jobban megy az int VGA, meg minimum DDR2 667 is kell ebbenm az esetben mellé, minél jobb időzítésekkel, 667 4-4-4-10-1T már nem rossz.

amúgy ATITOOL lal lehet húzni, nekem aktív hűtéssel 500 körül ment a chip.

01 ben 7000 fölött mért, 03 ban is 2000 megvolt, 05 ben egy ezres

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#39) Bakko válasza BlueAthlon (#38) üzenetére


Bakko
tag

kipróbáltam atitool-lal,radlinker,powerstrip.és sikerült is 500 körülire beállítanom (de csak a program szerint.Valójában alapon maradt.) 667es rammal 3,4,2,2,2T. (Ram tuninghoz nem nagyon értek de így sikerült beállítani.)az everest így írja ki.''Memória időzítések 3-4-2-2 (CL-RCD-RP-RAS)''.Nem tom hogy pontosan hogy is kellene a ramot beállítanom.Hát a proci 533-as de ez van,most nincs ''kedvem'' venni 800-ast.Hogy lenne a legjobb a ram?

No Comment!

(#40) Charle válasza Bakko (#33) üzenetére


Charle
csendes tag

Az baj! 2.1-ben szeretném halgatni. Tudsz, vagy tudtok mondani valami jó hangfalszettet, amivel tuti, hogy működni fog? Én a Trust SP-3700T 2.1 speaker system-et terveztem eredetileg.

(#41) Charle válasza Bakko (#33) üzenetére


Charle
csendes tag

Testvéremnek is hasonló tipus van. Most próbáltuk. Ezzel is halk! :O Pedig van hozzá erősítő. Mégis milyen lenne megfelelő? / részletesebben... / Köszi!

(#42) Bakko válasza Charle (#41) üzenetére


Bakko
tag

Az egyik haveromnak is ilyen lapja van és vett egy 1500-ft-s gagyi multimédiás hangszórót és tökéletesen működik vele.Az a lényeg hogy legyen külön erősítője,szal aktív legyen.
(nem értem hogy lehet halk ha van hozzá erősítő.) Hangosísd fel vinben max-ra és az erősítővel állísd be a neked kellő hangerőt.
Nem tudom milyen multimédiás hangcuccok vannak mostanában (nekem 5.1-es aktív cuccra van kötve). De az a lényeg hogy olyan kell amin van hangerőszabályzó. És működnie kell rendesen.

[Szerkesztve]

No Comment!

(#43) Charle válasza Bakko (#42) üzenetére


Charle
csendes tag

Töltöttem le friss drivert, de azzal se jött össze. Megpróbálok valamilyen erősítőt nézni hozzá. Remélem összejön!

(#44) NCK válasza beencee (#36) üzenetére


NCK
csendes tag

Leginkább filmnézésnél jön elő, amikor nagy a dinamikatartomány-változás. Ilyenkor még max. hangerőn kivezetve is hallani, ahogy ütemesen dolgozik a videokártya, vagy ahogy az egér küldi a jeleket (amikor mozgatom)
Sajnos az 5.1-hez az átvitel analóg, sem az alaplap, sem a Genius fadobozos nem tudja a digi csatlakozást.

(#45) NCK válasza Charle (#43) üzenetére


NCK
csendes tag

Beszélj össze valakivel, és ugyanazzal a fülhallgatóval hallgasd meg az ő alaplapján ugyanazt az MP3-at. Akár ha a közelben vagy (Árpád híd) ide is felugorhatsz egy tesztre. Nekem a hangerő a fülhallgató állítóján 50%-osnál sosincs nagyobbra tekerve - szerintem garos cserés lesz a lapod.

(#46) NCK válasza BlueAthlon (#38) üzenetére


NCK
csendes tag

Szerintem ez így nem igaz.
A videokártya a belső PCI-E buszra csatlakozik, szóval ennek a sebessége egyedül a döntő. Tuningolni leginkább az X300-as chip órajelével lehet (ha lehet), és a 64 bites vezérlő miatt nagyonnagyon meghálálja a memóriagyorsítást.
A proci külső sebessége ilyen gyenge videokártyánál nem számottevő, szerintem még egy 533-as külső sebességű Celeronnál is inkább az X300-as chip, mint a proci lesz a szűk keresztmetszet.

(#47) Ádibádi


Ádibádi
tag


Hali mindenkinek

V.ki tudna írni v.mi eredményt hogy hogy mennek a játékok az integrált vidkarival esetleg v.ki tudna valami linket mondani hogy hol olvashatok utána a lap teljesítményénének.?

Esetleg tapasztalatok vele kapcsolatban?

képminőség? sebesség? FEAR NFS MW GTA SA COD 2 stb hogy mennek ?

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#48) Bakko válasza Ádibádi (#47) üzenetére


Bakko
tag

nézd meg a 22 hsz-t
(a teljesítményről is találsz infót ha visszaolvasol)

[Szerkesztve]

No Comment!

(#49) Ádibádi válasza Bakko (#48) üzenetére


Ádibádi
tag


Köszi szépen

Én is gondolkozok egy ilyen lapon de még nem döntöttem hogy Asrock 775Twins-HDTV
vagy Asus P5RD2-VM :B

Amúgy nem tod mind a kettőben menne a P4 805-ös proci ? :F

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#50) Bakko válasza Ádibádi (#49) üzenetére


Bakko
tag

Hát azt nem tudom hogy az asus lapban megy e vagy nem.
De az Asrock-ban mennie kell az 1.30-as bios már támogatja

CPU support list [link]

Az első hsz-ben található link ad pontos leírást a laphoz.


[Szerkesztve]

No Comment!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.