Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) Running


Running
tag

A cikksorozat következő része megjelent. Jó olvasgatást!

Ha szeretnél csatlakozni a közösséghez, vagy kérdésed van, megtalálsz minket a Discord csatornánkon. Köszönöm a figyelmet.

(#54) Running


Running
tag

A cikksorozat következő része a Gazdasági Csomópontokról szól. Aki érdekel, lefordítva itt megtalálja.

(#57) Running


Running
tag

(#58) Ghoosty válasza Running (#57) üzenetére


Ghoosty
őstag

Kipróbáltam, 2 játszma erejéig.
Sokkal jobb volt az egész, mint legutóbb. Bár az időpontja nem volt jó nekem.
A távolsági fegyverek valahogy nem működnek jól. Se én nem tudtam vele megölni másokat, se mások engem. A rohangálás és a lövedék repülési sebessége miatt a 'távcső' mód se tűnt hasznosnak. Az európai szerver bár aktív volt, ha csak azt választottam, akkor nem rakott be játékba. Ennek lehet az az oka, hogy éjfél körül próbáltam, ami már elég halott időpont.
A csaták rövidek voltak. Maximális páncél mellett 3 ütés után halott voltam valamilyen kardtól.

(#59) Running


Running
tag

Jövőhéten ismét megnyílnak a teszt szerverek. Link

(#60) Running


Running
tag

(#61) paltom


paltom
tag

Így a trailer alapjàn inkàbb tűnik battle royalnak mint egy mmo-nak :)

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#62) Ghoosty válasza paltom (#61) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ez azért van, mert ez az Apocalypse trailerje, ami valóban egy battle royal, viszont alapvetően a PvP teszt platform, de ha kellően népszerű lesz, akkor meghagyják egy mellékágnak. Majd valamikor egyszer lesz MMO is. De előtte terveznek berakni az Apocalypse-be egy várostrom módot, meg egy kooperatiív védekező módot is. Hogy mikor, arra még nincs válasz.

(#63) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Hétvégén egész sok időt eljátszottam az Apocalypse-szel. Azt kell, hogy mondjam, hogy jó. (Természetesen ahhoz képest, hogy egy pre-alfa játékról van szó.)
Nyernem még egyszer sem sikerült. De vannak nagyon jó összecsapások, hátbatámadások. A fegyverek balance-a még nem az igazi, de ígértek gyors javítást. A csapatos játék különösen jó viszont nagyon bugos. Többször nem kapok társat, van olyan, hogy 4 helyett csak ketten vagyunk. Az is gyakori, hogy a térképen szétszórva nagyon távol dob le minket, így hátrányban vagyunk, amíg össze nem találkozunk. Meg jelenleg nincs write chat, így a kooperáció idegenekkel nagyon nehéz.
Játszik még ezzel valaki rajtam kívül?

(#64) paltom


paltom
tag

Amit nem értek hogy ha ez csak egy játékmód lesz a játékban akkor miért ezzel foglalkoznak és miért nem adják ki először a játékot és utána ráértek volna csiszolni még ezen a modon egy tesztszerveren vagy valamin.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#65) Ghoosty válasza paltom (#64) üzenetére


Ghoosty
őstag

Félreérted. Ugyanaz a 'motor' fog futni az MMO alatt is, így a hálózat terhelése, a kliensek kiszolgálása ugyanaz, mint ami majd lesz az MMO alatt.
Tehát nem a játékmód tesztelése folyik, hanem a BR népszerűségét használják ki, hogy tesztereket csalogassanak ahhoz, hogy teszteljék a játék háttér rendszerét. Ezen kívül maga a harcrendszer egyik felét is tesztelik. Ez utóbbinak a tesztelésére nincs jobb mód, mint egy olyan rendszer, ami lényegében csak a harcról szól.
Ha téged nem érdekel, csak az MMO, akkor javaslom, hogy nézz vissza egy év múlva. A jelenlegi ütemterv alapján, jön még ehhez egy ostrom mód, egy horda mód, ahol mobok ellen kell védeni a várost. Majd ezután fog jönni az MMO tesztelése, ami az alfa teszttel indul. Ahogy elnézem őket, ők komolyan veszik, hogy alfa állapotban fognak tesztelni, tehát nem olyan lesz, tele lesz questekkel, meg dungeonokkal, raid-ekkel stb. Még az összes kaszt sem lesz elérhető az elején.
Ez nem a manapság megszokott early access teszt, ahol már lényegében kész van, csak csiszolgatnak és növelik a 'kontentet'. Ezért mondom, hogy akit nem érdekel, a fejlődése a játéknak és igazából csak a tartalom tesztelés érdekli, annak érdemes egy évre félre rakni a dolgot. Nem fog lemaradni semmiről. Még a WoW egy-egy kiegészítője is egy év múlva jelenik meg a bejelentéstől kezdve, miközben már ott is bemutatnak egy csomó dolgot és az alapjáték már mondhatjuk, hogy kész van.

(#68) Running


Running
tag

A teszt szerveren futó Apocalypse Battle Royal játékmód leállításra került. A fejlesztők megköszönték a sok segítséget, visszajelzést, amit az Apocalpyse teszt során a játékosok küldtek nekik. A teszt egyelőre szünetelni fog, mivel most a Alfa 1 verzióval vannak elfoglalva. Az ostrom és a horda mód valamikor az Alfa 1 után érkezik.

(#69) Running


Running
tag

Hosszú várakozás után egy újabb mérföldkőhöz érkeztünk, pénteken 19:00-kor a hivatalos twitch csatornán bemutatásra kerül a játék Alfa 1-es verziója. Addig is kaptunk egy kis előzetest: www.youtube.com/embed/N4wHDcME2KM

[ Szerkesztve ]

(#71) Running


Running
tag

Ehhez nem is fűznék többet hozzá, mivel kb mindent elmond 10 percben, amit a játékról tudni kell és a véleményével is teljesen egyet tudok érteni; ha minden jól alakul a jövő legjobb MMO-ja várható.
Ashes Of Creation MMORPG - Huge Progress & New Gameplay 2020

(#73) Running


Running
tag

Alfa 1 leak:





(#74) Running


Running
tag

(#75) Running


Running
tag

(#76) Running


Running
tag

HaseoComes4U elkészítette magyar nyelvű összefoglaló videóját az Ashes of Creation-ről.
https://www.youtube.com/watch?v=CUQboo2oJ20

(#78) Running


Running
tag

Boldog Új Esztendőt

[ Szerkesztve ]

(#80) Running


Running
tag

Elkészült a februári összefoglaló. Akit érdekel itt megtekintheti: Link

(#81) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Elindult az alpha teszt. Sajnos ahogy nézem, csak előrendeléssel lehet bejutni. Streamekből nem tűnik rossznak, de semmi kiemelkedőt nem láttam eddig.

(#82) Ghoosty válasza BoneDragon (#81) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az az előrendelés, az inkább támogatás, mert csak az 500 EUR-os csomaghoz jár alfa hozzáférés.
A másik fontos dolog, hogy itt valódi alfáról beszélünk. Nem arról, hogy kész van a játék, csak még kicsit csiszolgatjuk, hanem egy sokkal kisebb elérhető világ és rengeteg bug.
Szóval csak annak ajánlható jelenleg, aki tényleg tesztelni és támogatni akarja a fejlesztőket és persze a játékot. De nekik jó szívvel tudom ajánlani. Bár magam nem vagyok alfa tesztelő, de nagyon pozitív számomra a fejlesztő csapat.

(#83) BoneDragon válasza Ghoosty (#82) üzenetére


BoneDragon
veterán

Valóban nagyon alphanak tűnik, sőt... Mikor kezdték a fejlesztést? Ha a mostani állapotból indulok ki, még tuti kell nekik 3 év a megjelenésig.

(#84) Ghoosty válasza BoneDragon (#83) üzenetére


Ghoosty
őstag

2017-es a Kickstarter kampányuk szóval minimum azóta fejlesztik. De nem érzem túlzásnak a "3 év a megjelenésig" dolgot. Ha már a világ nagyjából kész lenne, akkor is kell még jó sok idő, mire finomhangolják a dolgokat... Szóval kell még rengeteg idő.

(#86) Running


Running
tag

(#87) Running


Running
tag

(#89) Running


Running
tag

(#90) Running


Running
tag

Előként játékban megvalósított dinamikusan változó évszakok és időjárás. Májusi összefoglaló.

(#94) Running


Running
tag

Nagyon sok érdekes kérdésre válaszolt Steven. Az például teljesen újdonság volt számomra, hogy a lerombolt Node romos állapotban fennmarad egy darabig és itt lehet majd kincsekre vadászni, ami nyílt PVP terület.
A többit megtaláljátok a cikkben. Jó hétvégét Mindenkinek és jó olvasgatást.

(#95) Running


Running
tag

Gyűjtögetős stream havi összefoglaló óriási meglepetéssel. Link itt.

(#96) Running


Running
tag

November havi összefoglaló:
A tegnapi összefoglaló a Cleric kasztról, az új terület bemutatásáról, valamint a nappal-éjszaka változásáról és a csillagképekről szólt. Első ránézésre elég karcsúnak tűnik, de a részletek sokat elárulnak.

(#98) Running


Running
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.