- Út a Korea turistaparadicsomba, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
- Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- Jelszóvédett IBM Thinkpad R50e működőképessé tétele.
- ATK Blazing Sky X1 Ultimate Metallic Red gamer egér
- Doky586: Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- GoodSpeed: Bye PET Palack, hello SodaStream
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- bambano: Bambanő háza tája
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.
Új hozzászólás Aktív témák
-
nyuszi123456
aktív tag
válasz
hungobungo #7032 üzenetére
Qwerty:
kicsit túl van tárgyalva, de oké:
Ha van pl egy kicsúsztatható vagy kihajtható qwerty billentyűzet, ugyanannyit lehet látni a képernyőből írás közben is. Plusz pontosan lenyomhatóak a betűk kételkedés és késlekedés nélkül is. Ez nagy gépelési sebességnél nem hátrány. Az is jó, ha nem kell még egy tíz ujjra optimalizált virtuális billentyűzet szoftvernek is futnia, miközben valami más memóriaigényes alkalmazások már eleve futnak, ahová az ember oldalakat gépel befelé. Nem árt, ha nem záródik be az egész, mert a gyors gépelés miatt esetleg föladta a billentyű progi.
A mutatóujjas írogatáshoz majdnem jó az iPhone 4 technika, de azért ott is bőven mellé lehet nyomni, míg egy fizikai billentyűzeten már tényleg csak a felhasználón múlik.Igen, lehet jó gyorsan írni, sőt már a kényelmes Nokia billentyűzeteken /sima 1-0/ is gyorsan lehetett írni, de inkább 4sms hosszúságban. Ha hosszabb szövegeket, dokumentumokat akarsz begépelni, akkor ez már nem elég. Akik tízujjas technikát alkalmaznak, van, hogy gépelési versenyeket rendeznek, és ott a leggyengébb sebességhez sem igazán érhet fel az egy vagy kétujjas módszer. Az általában kényelmes asztali és laptop billentyűzetek közt is van lassabb, gyorsabb, profi, nem profi, de gyakorlatilag mind gyorsabb, mint a 2ujj. Egyszer egy 7" gépen próbáltam ergonomikus elhelykedésű virtuális billentyűzetet. Egyáltalán nem indult be. Azt nem tudta követni, amit én ott vele csináltam, igaz, az egész gép lassú volt valahogy.
Egy időben létezett egy gömbbillentyűzet. Akinek nem kell odanézni, annak kényelmes volt, kivéve, hogy a csukló picit hátrahajlott közben. Szerintem a legjobb lenne a bluetooth billentyűzetkesztyű, amibe elég lenne az ujjbegyeket bebújtatni. Amíg az nincs, a qwerty fizikai billentyűzet még a legalkalmasabb. Ha a gép megáll a hátán, és nem kell PURhabbal egyengetni, akkor egy asztalra is letehető, amíg sokat írsz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- TCL LCD és LED TV-k
- Poco F7
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- BestBuy topik
- Ovális kamera és Exynos az S26 Ultra pletykakosarában
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Majdnem 20 évvel később befejezték a rajongók a PC-s Grand Theft Auto IV-et
- Borderlands 4
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Automata kávégépek
- További aktív témák...
- IPhone 14 pro 128 gb, deep purple. 76% akkumulátor
- Apple iPhone 16 128GB fehér - 3 év hivatalos garancia - tokok + üvegfólia
- HIBÁTLAN iPhone 14 256GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3535
- HIBÁTLAN iPhone 14 256GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3534
- HIBÁTLAN iPhone 14 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3533
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest