Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) NdrewSunix válasza Beretvás (#27099) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nézd, a lényeg az, hogy neki tökéletesen megfelel így. Azaz biztos nem hiányzik neki a + fps, azaz nem hinném, hogy multiban játszik.
Én pl Bf1 multi közben sem éreztem nagy problémát, hogy nincs 60 fps felett a játékmenet.
Nagyon sok embernek nem az a fő hobbija, hogy nonstop játsszon, hanem időnként 1-1 órát. Azoknak az embereknek meg nem cél a 100+ fps.

(#27102) korren válasza hokuszpk (#27098) üzenetére


korren
aktív tag

Ezzel sokra nem mentem, de köszi.
Esetleg más stílusban... vagy inkább sehogy.

-I like the misery. -I like this world!

(#27103) Erdei88 válasza Beretvás (#27099) üzenetére


Erdei88
veterán

Pedig tele a youtube olyan videókkal ahol láthatóan jobban teljesít a konfig 3000+Mhz-es ramokkal

(#27104) Sub-ZeRo válasza Beretvás (#27095) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

60-as (hz) monitorom van amin be van kapcsolva a Vsync. 2133-nála is 60 meg 3000-es ramnál is 60 fps mert annyira korlátozom le.
Mennyi a ramok közt árban a különbség?! :N Nekem nem kell akár +15 fps, mert így megy folyamatosan...
A memória árakat meg tudjuk.

Jah és nem 3000-es ram van benne, hanem 2133-as. A bf1 meg az ilyen hulladék lövölde meg nem izgat a sok csaló miatt. Szóval ez sem ürügy, hogy nekem a 3000-es ram kellene a gépembe mert azzal "jobb".

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27105) SECTORnooB válasza Sub-ZeRo (#27104) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nagyon off,de egy dologra válaszolj(atok) nekem, ha ti/te megvagy a teljesítménnyel elégedve amit szolgáltat a kisebb memória kit, akkor mi értelme van ezt itt bizonygatni?
Nyílván nem neked/nektek szólt az a hsz-ahol az elégedetlenkedős és odanemfigyelős témát feszegettük.

(#27106) Beretvás válasza Sub-ZeRo (#27104) üzenetére


Beretvás
addikt

Az egy dolog , hogy neked elég ez a ram is. De ez szakmai topik legyünk már annyira objektivek, hogy belátjuk a gyorsabb ram jobb még ha neked épp elég is a lassabb ilyen olyan okok miatt. Elsősorban információkért jönnek ide az emberek és ez amit írkáltok félrevezető.

(#27107) NdrewSunix válasza Beretvás (#27106) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nem kétséges, hogy a Ryzen sokkal érzékenyebb a gyorsabb ramra, mint az intel. Aki teheti vegyen legalább 3000-es RAMot, aláírom. Jelenleg kb 20%-kal drágább egy 3000-es a 2133-nál és NEM MULTIBAN, 60 fps körüli játék esetében nem hozza ennek a felét sem teljesítményben. Max 10%-ot, jó esetben.
Azaz döntse el mindenki maga, hogy van-e rá szükséges vagy sem. Számomra nem eget rengető, hogy 60 fps vagy 66 játék közben. Ez egy magán vélemény, ettől még másnak lehet fontos, max nem értek vele egyet egyes esetekben.
Időnként úgy jön le az itteni beszélgetésekből nekem, hogy mindenki mindenképp vegyen 3200-as RAMot legalább, mert az alatt nincs élet Ryzenéknél. Ez félrevezető információ szerintem. (Ezen kijelentések előtt tisztázandó mi a PC felhasználásának a célja az egyén szempontjából.)

(#27108) hokuszpk válasza korren (#27102) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mar tobbszor elmondtam erthetoen, csak az senki agyaig nem jut el.
6 honapot szoptam a v5.20 -al, kozben tobb szinten v5.20 tulajnak probaltam segiteni, mersekelt sikerrel, most lecsereltem, es poc-roff auton megy minden.
de inkabb nem pofazok errol sohatobbet, majd mindenki megfizeti a tanulopenzt, oszt csoki.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27110) jeni válasza SECTORnooB (#27100) üzenetére


jeni
félisten

csábít az új 8mag/16 szál dolog :U

(#27111) SECTORnooB válasza jeni (#27110) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha csak játszol, sajnos kB semmi előnye nem lesz a 6/12 hez képest.

(#27112) sz_abika


sz_abika
addikt

Sziasztok,

mint kezdő AMDs kérdem, hogy egy lightos tuningolás esetén miből fakad a rendszer instabilitása? Nézem Ryzen MAsteren az értékekeket, 4175mhzet olyan 1.418V körül hoz a rendszer most. Ha kézzel állítom ezeket az értékeket be, akkor már egyből összeomlik. Milyen okosítás kell még neki?

Alapvetően amúgy kb az első két magot szeretném 4.6gn futtatni, a többire nem is kéne OC - ez megoldható?

PSN: xszabikax

(#27114) Beretvás válasza sz_abika (#27112) üzenetére


Beretvás
addikt

Először is a Ryzen master felejtős. Másodszor honnan jött ez a 4.6 ghz ötlet? De legelőször is az összefoglalót kellene átnézni.

[ Szerkesztve ]

(#27116) SECTORnooB válasza sz_abika (#27112) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Elösször a Ryzen Mastert felejtsd el, ez után pedig a 4,6Ghzt.

(#27117) sz_abika válasza Beretvás (#27114) üzenetére


sz_abika
addikt

Jó lenne a régi 5éves 2500k frekvenciát lehozni, mert az Assetto Corsa látványos ugrása elmaradt FPS-ben - eddig CPU bottleneckes volt és látszólag ezen a 2600X alapfrekvencián nem segít sokat. Viszont ha kapna az első 2/4 mag magasabb frekvenciát, az sokat segíthetne, ahogy elnéztem az ingame terhelés görbéket. És ahogy elnéztem az összefoglalót, a leírtak alapján csak az összes magot tudnám egyszerre állítani, ami úgy fest, hogy instabil viszont.

Kár hogy lehúztátok a Ryzen Mastert, egész ígéretes programnak tűnt pedig UI alapján.

[ Szerkesztve ]

PSN: xszabikax

(#27118) SECTORnooB válasza sz_abika (#27117) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Játszó pajtás 8600K 4,8Ghzjétől IPC igényesebb játékok alatt 5-10Fps-el marad alul a 2600X em 4Ghz mellett, szerintem ez még nem a világnak a vége bár minden relatív ugyebár.

(#27119) sz_abika válasza SECTORnooB (#27118) üzenetére


sz_abika
addikt

Sok múlik a játék kódólásán, sajna az AC az igénytelenebbik végét fogta meg így inkább mhzből számít mint egyéb okosságokból. És a VR miatt elég fontos a legapróbb FPS is amit ki tudnék facsarni a rizsesből :)

PSN: xszabikax

(#27120) edari válasza sz_abika (#27117) üzenetére


edari
őstag

Mivel a ryzen ipc-je jobb, mint a sandy-é, ezért nem kell 4,6ghz-t elérni ahhoz hogy hasonló teljesítményt kapj.
4,6ghz egyébkent summittal lehetetlen (még pinnacle-el is).
Az már más kérdés hogy egy játék nem tud mit kezdeni az új architektúrával.

(#27121) Beretvás válasza sz_abika (#27117) üzenetére


Beretvás
addikt

Szoftveres tuning még mindég nem tuning.

(#27122) SECTORnooB válasza sz_abika (#27119) üzenetére


SECTORnooB
addikt

4,2-4,3Ghz mellett vége a PR-nek. Mondjuk én csak kábé most Bf1 ezek sehol sincs mikrolag, de ez más motor. Milyen ramjaid vannak?

(#27126) sz_abika válasza SECTORnooB (#27122) üzenetére


sz_abika
addikt

Valami alap Kingston szett , ami elfekvőben volt, 2800on fut.

Viszont akkor elengedem a frekit, marad ez így, köszi.

PSN: xszabikax

(#27127) Sub-ZeRo válasza NdrewSunix (#27107) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi. Megírtad a lényeget. (Pacsi) 😀

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27135) SECTORnooB válasza NdrewSunix (#27133) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mindenki leírhatja a véleményét és tiszteletben tartjuk is azt.Ez itt egy szakmai topik és nem a nyári hittantábor, a személyes véleményemet és tanácsaimat azok a userek felé irányoztam, akik megvették az igényeikkel nem ekvivalens memória kiteket és utánna idejönnek/idejöttek böfögni.
Nagyon örülök az olyan userek hsz-einek akik, megelégedéssel használják a 2133mhzs kiteket,mert ez is bizonyítja,hogy több felhasználási területen sem feltétlenül követelmény/igény a magasabb órajelű memória.

(#27136) R3laX


R3laX
addikt

Van 1-2 fincsi helyzet is azért, de mondjuk azt barátian, hogy időtállóbb :). Később erősebb VGA-val elönt az FPS extázis, aztán már csak azt veszed észre, hogy az utcán kéregetsz 144Hz-es Freesync monitorra. :D

szerk.: tudom, ez 1080ti :D

[ Szerkesztve ]

(#27137) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Az miért van hogy csak azok a userek bizonygatják a 3000+Mhz "felesleges" mivoltát akik nem tudják elérni vagy még ramot sem vettek?!
(vagy vettek, de csak egy modult most és a másikat később ha lesz cash rá.... Khm)

Azok akiknek probléma nélkül megy a 3200 - 3466 esetleg 3600 ők miért nem sirják tele a fórumot nap mint nap azzal hogy a drága ramjuk "csak" pár százalékkal (van ahol kicsit többel) gyorsabb mint az olcsóbb kitek? :F
:R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#27138) Erdei88 válasza R3laX (#27136) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor ez most is el is dőlt :DDD

(#27139) SECTORnooB válasza Pro!Petya (#27137) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mert beletörődőek vagyunk ;]

(#27140) TomX válasza Beretvás (#27131) üzenetére


TomX
tag

A memóriád típusát leirnád?

(#27141) MaxxDamage válasza Pro!Petya (#27137) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én 2x8GB 3400MHz-s KIT -et használok (G.Skill) és most (BIOS -tól függ éppen miként viselkedik, max. freki..bár 3803 nem a legfrissebb, de nem cserélem le...ezzel most minden rendben) 2933 @ CL14 -n használom. (és így 100% megegyezik a 3200 @ CL16 -al) és lehet korábban 'sírtam emiatt, de már egy ideje nem ;] :P :D

Gondolkodtam lap cserén (Crosshair VI vagy VII -re) és CPU Upgraden is (1800X vagy 2700X) de tök felesleges! CPU-m és RAM KIT-m is megy ahogy mennie kell és a jelenlegi használat mellett nem nyernék semmi a fent nevezett Upgrade(al) :N

RAM KIT-m is még 50k -ért szereztem (anno) be (nagy hülye lennék lecserélni...)

Én azért nem írok ide nagyon (csak olvasó vagyok legfőképp) , mert minden rendben és remélem így is marad.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#27142) R3laX válasza Pro!Petya (#27137) üzenetére


R3laX
addikt

Nekem volt először ehhez a konfighoz egy 4x4GB-os 2800-as cl14-es Predatorom, ami csak 2666-ot ment, de azt is csak cl16-ban. Majd vettem 2x8GB CL16-os Corsair 3000-est, amik mentek 2933-on CL14-en. Majd cseréltem őket egy 3200-as CL16-os Ripjaws-ra, aminél sajnos megnyertem ugyanúgy a Hynx chip-eket, viszont ez most megy 3066-on CL14-en :D, de még mindig szúrja a gerincem egy 3200-as FlareX kit :D .

mivel sokat multizom, a köv lépés sztem ez lesz, mert ég és föld az élmény: [link]

Erdei88: Bizony :D

[ Szerkesztve ]

(#27143) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

SECTORnooB : XD :DDD

MaxxDamage : Ez a lényeg! Elégedett vagy azzal amit tud
a technika nálad, és Te nem is magyarázod be másoknak hogy az ennél több teljesítmény az felesleges.

R3laX : erről van szó, aki szeretné kimaxolni az adott rendszert és van rá kerete azt ne furjuk már meg hogy vegyen olcsó kitet csak azért is mert a jobbak nem érik meg az árukat a plusz teljesítményhez képest. Ezt mindenki maga eldönti majd.
Jobb - gyorsabb? Igen. Ez számít annak akinek az anyagi teher másodlagos? Nem.
A képed is frappáns + alá a megjegyzés , tudnád hányszor keveredek vitába mert azzal érvelnek :
"de az más mert 1080 v Ti - al van benchelve.. “
Igen és?! ;] :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#27144) Beretvás válasza TomX (#27140) üzenetére


Beretvás
addikt

Adatlapomon szerepel minden komponens. :K

(#27145) Beretvás válasza R3laX (#27136) üzenetére


Beretvás
addikt

:R

(#27146) TomX válasza Beretvás (#27144) üzenetére


TomX
tag

Csak nincs pontos típus :D

(#27147) Beretvás válasza TomX (#27146) üzenetére


Beretvás
addikt

HX432C16PB3K2/8 Bocsi My Fail..:D

(#27148) nyul105 válasza Pro!Petya (#27143) üzenetére


nyul105
senior tag

Szia,

majd ha lesz kis időd kipróbálod a timing-jaimmal mennyit dob az AIDA? ha valami rejtett gáz van nálam, akkor örülnék, ha kiderülne. //NAJÓ, igazából kiváncsi is vagyok, és megnyugtatna ha ugyannnyit dobna kb., ha meg mégsem, akkor úgysem nyugszom, kiderítem a hibát.

Köszi! :R :R

(#27149) TomX


TomX
tag

Hali!

R5 1600+Asus Prime B350 Plushoz
Ez a ram jó lenne? HX432C16PB3K2/8

Köszi

(#27150) SECTORnooB válasza TomX (#27149) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Igen mennie kell natív frekin, a QLV listától függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.