Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Enter65 válasza geristar (#18145) üzenetére


Enter65
senior tag

Ezt találtam neked, elméletileg jónak kell lenni:
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GVGB
Nézd meg a QVL listádat, de ezt sok alaplapnál láttam. És ez ha minden igaz megy is 2933-on akár!

[ Szerkesztve ]

(#18152) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak.

Amatőr kérdés de reszelném a helyére a ramokat de ez a Gigabyte bios egy katyvasz.
Miért nem tudom állítani manuálisan a az értékeket?
Mit nem engedélyeztem?
Csak az xmp profilt tudom váltani auto és profil 1 közt..

(#18153) Savanya válasza Enter65 (#18151) üzenetére


Savanya
addikt

Nem biztos hogy jó ajánlat . Sajnos az újabbakat Hynix chippel szerelik és azok nem mennek 2933-on már.

Mobilszámom: 70-516-8068

(#18154) Varoz


Varoz
őstag

Na idáig jutottam egyelőre, szerintem még van benne, de meguntam tesztelgetni, játszani is szeretnék már. :D

4.1Ghz, ~1.312V, RAM-ok is szépen muzsikálnak. :))

Aránylag szépen helytáll a gyári hűtő is, nem vészes a hangja sem, bár itt már azért kevés kicsit.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#18155) hokuszpk válasza Varoz (#18154) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az szep, de azert ne csak aidaval teszteld, egy kis prime, ibt nem arthat, mielott kilepsz a jatekodbol ugy, hogy elvileg nem akartal kilepni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18156) Enter65 válasza Savanya (#18153) üzenetére


Enter65
senior tag

Ez látod jó kérdés. :F
Ezért mondtam, hogy a memória gyártónak az oldalát is meg kell nézni, ha megvan a QVL listából a találat. :) Eszméletlen nagy idő mire megtalálja az ember a megfelelő memóriát, de nem szabad félvárról venni. :(
Én vagy 3 napja ezt böngészem, 7 lapnak nyomtattam ki a listáját, és ugye az nem 2 oldal.. :O

(#18157) Varoz válasza hokuszpk (#18155) üzenetére


Varoz
őstag

Persze, mindenképp! :R
Ez most csak egy gyors megnézés volt, hogy mit tudhat a cucc. Tetszik, úgy érzem jó példányt sikerült kifogni.
De egyelőre ment vissza alapra a proci és úgy játszok. Egyébként is az a terv, hogy ha tuningolom, akkor a Brockennel szeretném hűteni, ami a Phenomon volt, csak várok még az AM4 Kitre.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#18158) Savanya válasza Enter65 (#18156) üzenetére


Savanya
addikt

Sajnos volt 1éves ,de a piros bordás verzióm belőle és a szín miatt feketére cseréltem. Akkor jött a pofára esés hogy megy annyin és a jó Samsung chippet lecserélték Hynix-re .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#18159) speedernet


speedernet
aktív tag

Oké megvan :-D

(#18160) Enter65 válasza Savanya (#18158) üzenetére


Enter65
senior tag

Nem mondom hova menjenek.... :W :O

(#18161) speedernet válasza hokuszpk (#17971) üzenetére


speedernet
aktív tag

Kipróbáltam a tippeket dr nem jó sajna.
Milyen frekvencián induljak el milyen időzítésekkel és milyen feszről?
Mert így igazábol próbálgatom a vakvilágba a dolgot
Mondjuk ha 2666 ot meg célzom akkor ahhoz milyen időzítések passzolnak?
Mert a 16 17 17 17 36 nem volt jó.
Próbqltam a feszt lefele is felfele is de nem stabil

(#18162) BullKoxa válasza Varoz (#18154) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! Kérdezni szeretném hogy a Bios-l meg vagy-e elégedve? Mióta használod a gépet? Cpu hűtőd nem pörög fel néha? Nekem is ilyen deszkám van csak 1700x-l.

[ Szerkesztve ]

(#18163) speedernet


speedernet
aktív tag

Azthiszem h 2666 on sikerült egy stabil beálítást találnom.
16 18 18 18 36
1.2 v
23 perce megy az aida stress teszt
Eddig 5 sec en belül failed volt...
Tesztelem majd mással is de szeretném tovább emelni a tétet, mégiscsak 3000 res a ram :-)

(#18164) hokuszpk válasza speedernet (#18161) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sajnos csak a sajatommal volt modom szivni, az arravonatkozo tapasztalatokat meg mar leirtam.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18165) hokuszpk válasza speedernet (#18163) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az akkor jo ! - megintcsak sajat - tapasztalat szerint vagy 10 percen belul bepirul, ha meg nem, akkor akarmeddig elmegy.
1.2V, nemrossz. a mostani vagy 18-18-18-18-36 idozitessel raprobalnek a 2800 -ra, ha nemmegy, akkor pici ( 1.21-1.23 ) feszemelessel forsziroznam tovabb.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18166) Varoz válasza BullKoxa (#18162) üzenetére


Varoz
őstag

Ma hozta a postás. Eddig minden fasza, nem észleltem semmi anomáliát. Legfrissebb BIOS-al jött, mert kértem, hogy frissítsék ők, akiktől rendeltem, hogy nálam szépen menjen minden, RAM-ok is stb. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#18167) miresz válasza Varoz (#18157) üzenetére


miresz
veterán

Nálam is ennyit és ilyen feszen megy az 1200. Az 1200-ak elég jól tuningolhatóak. Egy- két benchet futtathatnánk majd összevetéppen. Nálam nincs olyan komoly lap mint nálad, meg a memóriáid is kobban mennek.

(#18168) nkmedve válasza speedernet (#18163) üzenetére


nkmedve
őstag

Miért 1.2V? Főleg ha 3000-es a RAM, akkor mehet neki 1.35-1.4V nyugodtan, úgy pedig megy még fennebb a frekvencia, vagy lennebb az időzítések.

(#18169) alton1978 válasza bivalyolo (#18082) üzenetére


alton1978
tag

Srácok,

a tuningot BIOS-ban állítjátok, vagy Ryzen Master-al? Mi a helyzet a HPET-el ? Kikapcsolva kell tartani, vagy nem ?

A rendszerfigyelő utility programok, amiket a Gigabyte mellékelt kb 5%-al veszi vissza a teljesítményt telepítés után.Ezt tapasztaltam. A Ryzen Master is visszaveszi a teljesítményt?

Sajnos a netten fellelhető 6-8 hónapos infókkal nem mentem sokra...

Valaki tud infot?

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#18170) hokuszpk válasza nkmedve (#18168) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez nem az a tipus.
ennek kerem lelkevan.
nemugymukodik, hogy 1.2 - 1.35 kozott barmi, hanem el kell talalni a feszt, kulonben bedurcizik...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18171) hokuszpk válasza alton1978 (#18169) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

anno Ryzen masterrel kezdtem, nem vettem eszre, hogy fekezte volna a gepet. de aztan attertem biosra, azon egyszeru oknal fogva, hogy ott sokkal tobb lehetoseg van.
pl. Ryzen masterben nemlehet a memoriat 2800 -ra allitani, 2666 vagy 2933 van, a koztes lepcso hianyzik.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18172) alton1978 válasza hokuszpk (#18171) üzenetére


alton1978
tag

Értem. Köszi az infót! Én sem bonyolítom akkor az életem, jó lesz a bios állíthatósága. Köszi!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#18173) nkmedve válasza hokuszpk (#18170) üzenetére


nkmedve
őstag

Érdekes a lelki világa a drágának :D Esetleg próbáld meg 1.36V-on, nálam ennyit ad XMP-vel, talán lapfüggő is a dolog.

(#18174) hokuszpk válasza nkmedve (#18173) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mar tobbszor irtam, hogy eleg szeles skalan vegigprobaltam mind feszben mind idozitesben.
nagynehezen kihoztam belole 2800 -at, mostmar egy percet sem vagyok hajlando tovabb matekolni, majd jovore lehet veszek valami normalis memoriat a ryzen+ melle.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18175) Tubica válasza alton1978 (#18140) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia :)

Köszönöm a bő választ :) :D

Azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg képet tudnál csinálni, hogy néz ki ?
Oké, hogy van a neten ezer + 1 kép, de jobb olyantól látni, aki ajánlja.

Nekem egy Cooler Master MasterCase 5pro házam van. Abba igazából fent el is férne (csak zavar, hogy nem 140 széles a radi, hanem csak 120). Hogy érdemesebb ? Alaplap felől szívjon, vagy a radin keresztül szívja a levegőt ?
Hátulra tegyek egy 14-es ventilátort ?

Esetleg valakinek tapasztalata RX 580 + 1600 as kombóval ? Leginkább CS:go / Rainbow six / Pubg érdekelne.
Felbontásom 2560x1080.

Válaszaitokat előre is köszönöm :)

#18127 SECTORnooB: Igazából nem sokat, csak érdekeltek a hőfokok. Maximum 5 percet !

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#18176) Pro!Petya válasza Tubica (#18175) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Prime95-ben melyiket futattad small FFT vagy blend? A 2 "kör" az nagyon kevés, annyi alatt be sem melegszik a gépezet.. min 40-60 perc small fft ha a procit teszteled és ugyanennyi blendbe ha a ramokat.
Még talán IBT VH-on 10kör.. már bíztató lehet de láttam már abból is olyat hogy sikeres lefutás ellenére game közben megadta magát a masina. Aida stressz teszt meg felejtő. :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#18177) Tubica válasza Pro!Petya (#18176) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia :)

Mindig small FFT futtatom, többit nem szoktam.

Igazából igen, ez így van. Játékok alatt derül ki, hogy stabil-e, mert ott kap különféle terhelést egyszerre. De akkor majd lefuttatok valamit :)
Amúgy, nálam a ramok eddig fagyás/kékhalál nélkül mennek szépen 3200mhz-en. Lehet szerencsém van, nem tudom :)

Többire esetleg valami instrukció ? Egy rx 580 mellé meddig érdemes felhúzni a ryzent ?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#18178) Pro!Petya válasza Tubica (#18177) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jövő vagy azutáni héten érkezik meg a Ryzen pack-om másik fele.... :DDD
16GB G.Skill Flare X schwarz DDR4-3200 CL14 ramok meg a Crosshair Hero IV + víz már megvan, 1800x-re és a házra várok. Addig taposom tovább az FX-et :D
"Meddig érdemes felhúzni?" Addig ameddig tudod hűteni. + az se árt ha a vrm nem olvad le ;]

Más insrukcióval nem tudok egyenlőre szolgálni...
Esetleg biztos van rx580 topik ott megmondják tutira melyik proci és hol tudja limitálni Bár mivel FHD felett vagy (ha jól láttam) így biztos nem lesz már cpu limited. Ha netán mégis lenne akkor csak skálázol egy lépcsőt felfele és voltnincs XD Én az Nv táborát erősítem ;] Szóval lövésem sincs mit tud az a vga :( Bár kétlem hogy a ryzen ne bírna vele alapon is ;) :K

:R :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#18179) Valdez válasza Tubica (#18175) üzenetére


Valdez
őstag

Nekem 1600 van rx580-al, bár azokkal nem játszottam amiket írtál. Eddigi legjobb konfigom amúgy, nagyon bejövős.

(#18180) alton1978 válasza Tubica (#18175) üzenetére


alton1978
tag

Szia!

Elől két darab 12 cm-es szívja a házba a levegőt. Felül van a hűtő, s azon lévő ventilátorok keresztül fújják a levegőt a hűtőn, ki a házból. Hátul meg egy 12cm-es kifújja a levegőt a házból. Ennyi, semmi extra. A képeken is ennyit látnál csupán, de ha az kell a megerősítéshez, akkor megoldom...

Nem bonyolítottam túl, mert szerencsére a ház nagyon jó szellőzéssel rendelkezik.
Hogy érdemesebb-e 14cm ventilátort használni, abban nem tudok segíteni. Talán a hűtés topikban sokkal jobban megtudják mondani, hogy a házadhoz mi az ajánlott. Talán még azt is, hogy melyik hűtővel járnál jobban.
Nekem csak a saját tapasztalataim vannak, azokra tudok támaszkodni és merem hangoztatni.
Az biztos, hogy a hűtő nem takar ki semmit a légmozgásból, nem úgy, mint egy közel 1 kilós vasdarab - gondolom én-. Bár, hozzáteszem, hogy utoljára 6 éve használtam toronyhűtőt, azóta csak AIO vizet.

A VRM melegedés - meg mint írtam -, esetemben nem tűnik rossznak. 2-3 órás renderek alatt sem melegszenek túl. Lehet, hogy más lapnál viszont igen...? Ebben nem tudok segíteni.
Nem játszom a géppel, de az biztos, hogy nagyobb terhelést kap 3D render alatt a rendszer, mint egy játék alatt. Kivéve a videokártyát, mert az csak azért van, mert az Unreal Engine alatt az i7-4790K GPU-ja már nem volt elég. Így már elég, de ennyi is a kártyám "kihasználatlansága". :)

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#18181) Szeszkazán válasza Tubica (#18175) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

PUBG szereti a gyors ramot , arra majd figyelj. Sok MIN fps-t lehet vele nyerni.

(#18182) BullKoxa válasza Varoz (#18166) üzenetére


BullKoxa
őstag

Feltettem én is a Legújabb Biost, de ez nem jó. A Cpu-m az előzővel 3750-n 1.2375v -ment, az újjal pedig 1.2500V-l sem, ezzel elindult 1.2750v-l. Szerintem stabil 1.3v -l lett volna de nekem ennyit nem ér az új Bios ! Ja és az Új Bios-l a feszt is vissza vette , ennyi előnyét látom. Msi X370 Gaming

[ Szerkesztve ]

(#18183) SECTORnooB válasza Tubica (#18175) üzenetére


SECTORnooB
addikt

2 perc nagyon kevés, legalább 1 óra Prime95 Blendet futass, ugyan olyan relevanciàja van a Prim95 nek mint a játékoknak.

(#18184) hajbel válasza SECTORnooB (#18183) üzenetére


hajbel
addikt

Ezzel az erővel nem játszhatna inkább valami CPU intenzív játékot (valami sandbox) 1 óráig? Kellemest a hasznossal :D Nálam volt, hogy a szintetikus lefutott, a játék pedig lefagyott (Dying Light, GTA V).

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#18185) SECTORnooB válasza hajbel (#18184) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mindkettő ugyan olyan fontos, így is említettem.

(#18186) Varoz válasza BullKoxa (#18182) üzenetére


Varoz
őstag

Nekem a 3.7Ghz megy 1.208V-al, szóval nálam fasza! :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#18187) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Ma végre összeraktam a gépet.
Legfrissebb bios,win10 újra telepít. Tuningolni egyenlőre nem fogom,ismerkedek vele. Profilomba a config. Memória alapon,Cpu alapon.
Köszönöm a fórum tagoknak,akik eddig segítettek.
Ez a trió lett belerakva a gépbe.
Ryzen r5 1600
ASUS Prime B350 Plus
G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C15D-16GVGB

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#18188) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok.

Ugye mondtátok, hogy monitorozzam a procit prime95 alatt.
Na. Azt írja, hogy 70 fokos a processzor, közbe bárhol nyúlok felé, közelébe, langyosnak mondanám maximum... Megfogtam hátul a hűtő tartója mellett az alaplapot, és simán fogható kézzel. Nagyon messze van a 70 foktól. Lehet rosszak az érzékelők ?

Ramok még csak nem is langyosak. VRM borda meleg, de fogható. Északi híd langyos.
Ennyire rosszul mérne ?

Illetve lenne egy elég nagy problémám.
Pubg / Cs:go / Rainbow six siege. Ezeknél a játékoknál visszaveszi a hangerőt a gép, vagy nem tudom mi, hogy közbe ha letálcázok, akkor a youtube ugyan olyan elmebeteg hangos, mint ha csak azt nyitnám meg.
Itt mi lehet a baj ? Hol állítsam be azt, hogy a játékoknál ne vegye le a hangerőt ? (játék alatt pl a ts beszélgetésnél is szétrobban a fejem, annyira nagy a különbség. A ts-t felére vissza kell vennem, hogy egálba legyen a játék hangerejével)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#18189) Siszibatya válasza KeljFelJános (#17999) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia ! :)

Írtam privát üzenetet , hátha találsz benne segítséget. Az is lehet , hogy megoldottad már és választ találtál a kérdésedre.

Legyen használható infó is a többieknek :

- memóriát mindig az alaplap támogatási listájából érdemes választani - érdemes megnézni a memóriagyártó oldalán is ugyonezt a listát , ott talán gyakrabban frissül a lista ( támogatott alaplapok )
Mindkét oldalról megvan az egyezés az a legbiztosabb .

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Tamás

(#18190) GeRbo_92 válasza Pokesz007 (#18187) üzenetére


GeRbo_92
csendes tag

Ugyan ezt a lap és memória duót néztem ki, ha beállítod a ram frekfenciát feltétlen oszd meg :)

(#18191) Enter65 válasza Siszibatya (#18189) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Sajnos ezzel egyetlen egy gond szokott lenni, hogy az első része stimmel, aztán a hátsó része meg eltér...
pl: G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C15D-16GVGB itt sok esetben a C15-ig jók vagyunk, de az a D valamikor S vagy Q. Ha az is stimmel akkor a -16GVGB része nem! Most akkor mit is nézek, keresek? :F :O Próbáltam utána olvasgatni mit is jelentenek, de persze gyártó specifikusak, és az angolom sem tökéletes... :( Kéne egy kis összefoglaló gyártónként, mi mit takar, és mire kell figyelni, hátha az segítene, gyorsítaná a választást. :C

(#18192) Pokesz007 válasza GeRbo_92 (#18190) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Megosztom majd persze,de most éjszakás leszek egy darabig. Alap mhz-en el böngészik az asszony :D Kitöltöm a táblázatot is majd. 1 nap alatt nekem nagyon bejött. Nem volt semmi indulási hiba. Szerintem kb 10mp volt mire felállt a biosig első indításra. Nem vészes.
Játékokat teszteltem,jobban mennek. Halk és alig melegszik 48fok max. Prime stb tesztelőkkel még nem próbáltam.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#18193) hokuszpk válasza Tubica (#18188) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem a hutoborda homersekletet meri, hanem a procit.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18194) CSB29


CSB29
aktív tag

Biztos sokszor volt már kérdés, de 1,41 Volttal még nem lesz bajom R5 1600-on? Fel akarom tornázni 4 ghz-re de 1,4-en nem volt stabil teljesen.
Van egy Alpenföhn brocken 3 hűtőm, szóval a hőmérséklet nem gond, csak arra vagyok kíváncsi hosszútávom nem lesz-e vele gond. Jelenleg 3,9 ghz @ 1,375 V, a hőmérsékletek a béka segge alatt.

[ Szerkesztve ]

(#18195) nkmedve válasza CSB29 (#18194) üzenetére


nkmedve
őstag

1.4V már nagyon határeset hosszú távra, afölött már inkább csak rövidebb tesztek erejéig ajánlott.
Szerintem azért a 2.5% órajelkülönbségért (valós teljesítményben lehet kevesebb is) nem éri meg kockáztatni.

Én esetleg akkor vinném fennebb a feszültséget ha az adott lapban a proci visszaveszi a feszültséget és órajelet terheletlenül (nem minden lapban működik ez rendesen), úgy nem jár 1.4+ V-on állandóan, hanem csak amikor terhelve van (ahogy pl. az XFR is ad akár 1.5V-ot is neki, rövidebb ideig).

Ezen a szinten nem árt vigyázni az LLC-vel is, egy magasabb LLC beállítás pillanatnyilag túllőheti a feszültséget a beállíttott értéken.

(#18196) Apucy01 válasza CSB29 (#18194) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia
én soknak tartom 1.4 fölött szerintem az a 100mhz már nem számit én hagynám ugy

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#18197) CSB29 válasza nkmedve (#18195) üzenetére


CSB29
aktív tag

Ez az MSI x370 SLI plus, de most néztem állandón tartja feszt, órajeltől függetlenül. Szóval inkább nem erőltetem. Csak olyan csúnya, hogy nem 0 a vége, hanem .9 :D

(#18198) alton1978 válasza Enter65 (#18191) üzenetére


alton1978
tag

Szia,

A "D" dualt, az "S" single-t jelent. A "Q"-t nem tudom..talán quadro...?

Ismerős a helyzet, én egy GTZSW jelű g.Skill-t vettem, s 2 órámba tellett mire megfejtettem, hogy az enyém azért D-GTZSW jelű, mert az "S" silver a "W" pedig white-ot jelöl. GTZ Trident Z ajánlott volt, de lestem, mikor rájöttem, hogy az ugyan az a memória, csupán color code-ot találom az extra két betű mögött...
Egyébként egyszerű ez.

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#18199) Enter65 válasza alton1978 (#18198) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Igen, mire rájön az ember... :K

De egy kis segítség aki még most keresgél:

G.Skill:
Példa: F3-12800CL9D-8GBXL

Szét tagolva: F3 / 12800 / CL9 / D / 8GB / XL

Memória Tipusa:
F1 = DDR
F2 = DDR2
F3 = DDR3
F4 = DDR4
FA = For Mac

Frekvencia:
8500 = 1066MHz
10600/10666 = 1333MHz
12800 = 1600MHz
14900 = 1866MHz
17000 = 2133MHz
19200 = 2400MHz

CL Időzítése:
CL9 or C9 = CL timing (tCL) is 9, CL 9-x-x-x

Kiszerelése:
S = Single module kit (x1)
D = Dual module kit (x2)
Q = Quad module kit (x4)
Q2 = Eight-module kit (x8)
T = Triple module kit (x3)
T2 = Six-module kit (x6)

Kapacítása:
2 / 4 / 6 / 8 / 12 / 16 / 24 / 32 / 64 / 128 GB

Verziók:
VR / VB / VK / VS / VG = Ripjaws V (Red / Blue / Black / Silver / Gunmetal Gray)
RR / RB / RK = Ripjaws 4 (Red / Blue / Black)
XL / XM / XH = RipjawsX
ZL / ZM / ZH = RipjawsZ
RL / RM / RH = Ripjaws
TZ = Trident Z
TX = TridentX
TD = Trident
AB / AO / AR = ARES
ECO = ECO
SR = Sniper
IS / ISL = Aegis
NQ / PK / HK = Performance
NT / NS = Value RAM
SQ / SK = SO-DIMM for laptop

Additional Trident Z Color:
TZ = Classic Trident Z, Dual Black&Silver body w/ Red top-bar
TZSW = Silver body w/ White top-bar
TZSK = Silver body w/ Black top-bar
TZKW = Black body w/ White top-bar
TZKO = Black body w/ Orange top-bar
TZKY = Black body w/ Yellow top-bar

Remélem hasznos lesz!

(#18200) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Szerintetek melyik a legdurvább AM4-es alaplap (gondolok itt inkább VRM-re) amin van legalább 1 PCI csati? :)

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.