Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd pr számozás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TomLion


TomLion
tag

Hi!
Az elmult időszakban nagyon felforrósodtak a kedélyek itt a fórumon az AMD által alkalmazott teljesítményjelölési metódus körül, ami nem is csoda, tekintve, hogy szerintem is elég nagy a káosz itten...
Vegyük csak a 2800+ esetét..
De ezen túl mindenki kárhoztatja az AMD-t, hogy a procijai nem hozzák azt a teljesítményt az Intellel szemben amit a számozás sejtet...
Talán nem tudja mindenki, ezért szögezzük le: az AMD szerint ez a jelölés arra vonatkozik, h. pl a 2800+ proci teljesítménye megegyezik a 2800MHz órajelen hajtott 100MHz FSB-vel, és 128/512 Kb cash-el rentdelkező Thunderbird prociéval...
Annyit pedig biztosan tud is, csak sajna senkinek nincs ilyen Tbirdje, hogy le lehessen mérni.
Más kérdés, h. a PR számozás funkciója az, hogy sejteti...a teljesítmény az Intellel vethető össze. de ez már nem reális, hiszen azóta már 800MHz és 64/512 cash, HT..
Várok mindenkit, h. itt kivesézzük ezt a történetet...pro és kontra

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#2) bdav válasza TomLion (#1) üzenetére


bdav
őstag

Nah 1részt. Mivel ugye te is írtad hogy az Athlon XP-k számozása az adott órajelen futó thunderbird teljesítményére utal, ezért nem érzem problémásnak azt hogy egy AMD proci esetleg alulmarad egy a pr számával megegyező órajelű p4-el szemben. Az alacsonyabb órajelű prociknál ugye nincs gond, ott az Athlonok fölénye egyértelmű(bb), azonos pr szám - megahertz esetén. A magasabb órajeleken (kb. 2200-2400+) nem egyértelmű a kép, itt az AMD procikat ugye megemelt FSB-vel illetve duplázott L2 cache-val adják, cserébe az órajelük alig emelkedett (vagy éppen csökkent) az egyre nagyobb pr számozás esetén. Ezeknél a prociknál enyhe Intel előny van, de nem minden területen. A processzorok abszolút számolási teljesítménye a p4-ek nek nagyobb, de a valós alkalmazások közt vegyes a kép, amelyik progi tud profitálni az Athlonokon elkövetett fejlesztésekből (Barton pl.), az többnyire gyorsabb az AMD processzorain. Kontra: valós környezetben az intel procik valóban profitálnak a HT-ből. Na de visszatérve a számozásra: szerintem a felsőbb pozíciókon sincs nagyon nagy gáz vele, de kétségtelenül nagyon nyögvenyelős a dolog (extrém esetekben az alacsonyabb pr számozású AMD veri a magasabbat, mert nagyobb órajelen jár). Nem feltétlenül jó hogyha kiadnak egy procit, és felülszámozzák (ha nem is nagyon, de főleg a barton magos cuccokból vissza lehetne venni egy kicsit). Kontra: az Intel celeronok. Na az szerintem nagyobb átverés mint a 3000+-os barton (sokkal). Inkább az intelnek is be kéne vezetni egy pr számozást, pl. a 2gigás celeron lenne a 1700- pr jelzésű :)

Na kb. ennyi :) (ja asszem volt már ilyen topic)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#3) LukE válasza bdav (#2) üzenetére


LukE
veterán

mivel értelmes ötletem nincs, a 2g cerka jelölésénél nincs 1-el több 0 a kelleténél:DDD

Egyébként a mostani 0.13-as prociknál már majd mindeggy, fogyasztásuk miatt úgysem mehetnek feljebb, 3.06P4 már most sem hűthető be könnyen.

Aztán a 64bit meg főleg nehezen lessz összehasonlítható a mostani procikkal.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) erdoke válasza TomLion (#1) üzenetére


erdoke
titán

Hát, nekem P4 van, és csak az öcsém 2100+-ával tudom összevetni, amit az alaplapja 13 helyett 13,5-ös szorzóval ismer fel 2200+-ként, 1800 MHz-en. Ez biztosan nem hozza az én 2,4B-s procim alapon járatott teljesítményét.
A nagy kérdés az, hogy kinek van komoly tapasztalata hasonló számozású Athlon-P4 párossal, pl. az én esetemben egy 2400+ procival is, ami ugye 2000 MHz-en zakatol, és állítőlag egész jó vétel.
Talán a tesztek és tesztelők véleménye itt különösen hasznos, csak alaposabban utána kellene olvasnunk.

A legjobb aláírás a héten

(#5) LukE


LukE
veterán

ha ehez még hozzácsapjuk azt is, hogy ugyan az a teszt ugyan azon a gépen szór x%-ot. Ugyan olyan csipszettel szerelt alaplapok, de más gyártótól is különböző sebességűek, és akkor még ott van a többi alrendszer is. P4 meg A-XP ALU és FPU teljesítmények aránya sem azonos.
HT meg vicces is lehet, ha pl. két progi futása lelassul 300kb kess alatt, akkor ha egyszerre akarná futtatni az ember,azért elég jó ki lassulást lehet elérni:)
Na ezek után rakjon össze valaki rendes PR számozást

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) erdoke válasza LukE (#5) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem sem könnyű jó számozást találni a két gyártó procijainak, de ez nem PR, ahogy írjátok, hanem színtiszta marketing, annak is a pozícionálás része. Itt az a lényeg, hogy mit szeretne az AMD, hogy higgy annak érdekében, hogy őt válaszd. Illetve megpróbál az igényeidnek megfelelőnek tűnő terméket produkálni. Persze néha a ''tűnő'' túl erős hangsúlyt kap, és ez nem csak a processzorokra áll. :o

A legjobb aláírás a héten

(#7) bdav válasza erdoke (#6) üzenetére


bdav
őstag

Na ez érdekes dolog. Ugyanis pl. én vagy te vásárlás előtt megnézünk 52635347 tesztet adott termékekről (kb. be lehet lőni hogy mit akarsz, mondjuk 3-4 termékre leszűkítve a dolgot). Na szóval megnézed a teszteket, azon belül is elsősorban azokat a progikat amiket futtatni akarsz (mondjuk 3dmark, játéktesztek). Aztán veszel 24352 boltból árlistát megnézed hogy melyik mennyibe kerül. Mérlegelsz 1 sort, eldöntöd hogy adott pénzösszegért melyik proci felel meg a legjobban az igényeidnek (vagy vicaversae: adott igényekhez melyik proc. olcsóbb - most szigorúan csak procikról beszélünk, alaplapot hagyjuk figyelmen kívül).

Namost 1szeri juzer bemegy a bótba. Mit lát hát hogy a pénégyre (ne adj' isten celeronra) nagyobb szám van írva, vagyis tuti gyorsabb. Megveszi és jól megszívja. Na ezért kell a pr számozás. Mer kit érdekel hogy a 1.8 ghz-s órajelen futó XP földbe döngöl egy 2,4-es celeront ? A celeronra van nagyobb szám írva azt fogja venni.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#8) erdoke válasza bdav (#7) üzenetére


erdoke
titán

Celeronokról inkább ne is beszéljünk.
Szintúgy nem érdemes túl sokat beszélni olyan fogyasztókról, akik az általad említett birka módon költenek el tízezreket. Itt csak 2 eset van: Tényleg birka, vagy nem számít neki a pénz.
Jómagam tényleg elég körülményes vásárló vagyok, ha nekem fontos, értékesebb cucc beszerzéséről van szó. Talán nekik nem is olyan fontos, csak lehessen Quake-ezni, meg pötyörészni a wördbe.
Egyébként a 3dMark03-ról nem túl jó a véleményem, jobban használható még a 2001SE is. Szerintem.

A legjobb aláírás a héten

(#9) erdoke válasza erdoke (#8) üzenetére


erdoke
titán

Bocsesz, átolvasva látom, hogy félreérthető az irományom. Senkit nem szándékoztam megbántani, akinek cerkája van, csak úgy gondolom, hogy azért a pénzért érdemesebb Athlont venni, jobb az ár/teljesítmény arány. Az igazi ''harc'' a nagyobb Athlonok és P4-ek között van a fönti arányra figyelve.

A legjobb aláírás a héten

(#10) Manitou válasza erdoke (#4) üzenetére


Manitou
addikt

Hát ha az árát is megnézzük egy 2,4-es P4 vagy 2400+-osnak ,kicsit gondolkodóba esünk. Nem tom,de én vettem egy 2100+-t és így húzva eléggé ott van a szeren.Sisoft sandra2003 mérve 2800+~3000+ között van a teljesítménye,(teljesen stabil)és ez nem is a max amit ki lehet hozni ebből a prociból.25000 Ft-ért nem rosz teljesítmény. Kérdem én, kit érdekel ezek után hogy hogyan jelölik, olcsóér van egy bivaj procid,mindezt P4-es konfiggal sok sok pénz lenne kivitelezni.

(#11) erdoke válasza Manitou (#10) üzenetére


erdoke
titán

Ma már 33+ÁFA körül kapsz egy 2,4B-t, ami 3 GHz-en alapfeszen simán ketyeg 42-47 fokon, terheléstől függően. Ezen procik nagy többsége 3,2 GHz körül, vagy a fölött is elketyeg, és még mindig nem villanykályha. Mindazonáltal nem tudom összevetni a procik teljesítményét, lévén hogy úgy hozta a sors és az okoskodásom, hogy saját AMD-m még sose volt, viszont PI, PII, PIII, P4 már igen, és egyik se cerka.
Fanatikusnak mégse mondanám magam, asszem ezt fenti hozzászólásaim is sejteni engedik.

A legjobb aláírás a héten

(#12) erdoke válasza erdoke (#11) üzenetére


erdoke
titán

Ja, a 2400+ ára 33 bruttó körül, tehát a difi +25%. Ha ismered a teljesítményeket, illetve azt, hogy mire használod majd, ez itt a döntés alapja.

Minden az anyegin múlik... :DD

A legjobb aláírás a héten

(#13) Manitou válasza erdoke (#11) üzenetére


Manitou
addikt

De az 41-42rugó áfástul.Az én kisebb 2100+-osom meg akár 2700Mhz-en(3500+) is megy , persze nem az én deszkámban.És 25 vs 42 ezer nem mindegy . Azért ne mond hogy egy 3.2GB-os p4-esre csak egy hűtőborda kell. Sőt 1700+@3100Mhz 2V-on , ilyet láttam. Ezek után tényleg nem érdekel semmilyen számozás.A teljesítmény a lényeg ,meg persze az ár.

(#14) Manitou válasza erdoke (#11) üzenetére


Manitou
addikt

Ja pldul az én procim is 40C-n van, ez a villanykályha efektus inkább a Tbirdek jellemzője mint a Tbredeké.

(#15) Manitou válasza erdoke (#12) üzenetére


Manitou
addikt

Hát igen ez tényleg így van , minden az anyagin múlik. A magyar valóság az ,hogy ami olcsóbb azt veszik az emberek.

(#16) Manitou válasza erdoke (#8) üzenetére


Manitou
addikt

A 03-as márk erősen videokártya függő.Lehet 8000+-os procid is ,ha a kártyád egy TNT2.

(#17) LukE válasza Manitou (#14) üzenetére


LukE
veterán

jaja, szép hogy fel lehetne húzni egy adott (akár AMD, akár Intel) procit jó sok mhzre, de akkor azért az egyébként barátságos hőtermelése egekbe szökik, kell hozzá rendes(ebb) táp, akár a ramok nem bírják, vagy cissza kell venni és csökken a ram sávszélesség, vagy...

egyébként én 7kHufért cseréltem tbredre, nyertem kb 300Mhzt, tápventi most már csöndben van, és a proci 40 fok alatt:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#18) LukE válasza Manitou (#16) üzenetére


LukE
veterán

vagy ha DX8-as kártyád van, ugyan úgy kevesebbet kapsz.

#17-hez vissza: ha +14kért 2100+t veszek, megy még 2-3-sok00Mhzel gyorsabban, de tápventi már megint pörögne mint hülye, amit most biztos nem akarnék.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) Manitou válasza LukE (#18) üzenetére


Manitou
addikt

Hát igen erős példa, nekem pl 750 MHz Duron+Ti4200 1100pont
XP 2100+@2100MHz+Ti4200 1600pont

:O:O:O:O:O:O

(#20) tsello


tsello
aktív tag

A 2000+ procinak az fsbje 266. Érdemes-e bele 333as mem-et venni, ill. mennyire lehetne húzni így egy NF7Ses lappal?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#21) bdav válasza tsello (#20) üzenetére


bdav
őstag

Háát az alaplap támogatja, a proc viszont nem 100% hogy kibír akkora emelést.

Ja mellesleg én nem nagyon tuningolok, szóval inkább az érdekel hogy alapbeállításokkal mit megy a cucc.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#22) hobizoli válasza erdoke (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azt a 3.2GHz-n sem villanykalyha izet felejtsd csak el szepen:

[L]http://www.sandpile.org[/L]

Az lathato ertekek alap Vcore-l vannak feltuntetve, es a maximum power-nel szamitanak igazan...azt kell max bevezetni (plusz 25%-t, a feszultseg regulator 80%-s hatasfoka miatt), meg a hutessel ezt kell majd elvezetni a kornyezetbe. Ha megemeld a Vcore-t, meg jobban emelkedik a diszipacio.

Ugyanitt megcsodalhatod egyebkent az ellenseg villanykalyhainak adatait is...


Egyebkent en azt birom, amikor olyanok irnak egy olyan valamirol velemenyt, amit max egy html oldal reszekent egy *.jpg kepkent lattak...


:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#23) LukE válasza tsello (#20) üzenetére


LukE
veterán

mivel kb ugyan annyiba kerül, esetleg olcsóbb, akkor miért ne? vagy később felhúzod és azért lessz jó, esetleg 500ft-al többért tudod majd eladni:)

komolyan: kommersz 266-os ramok 266on mennek, de sokszor gyengébb időzítésekkel, mint ha egy 333-as ramot küldesz 266-on, de gyorsabb időzítésekkel.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#24) ftc


ftc
nagyúr

Engem nem zavar a számozás.Én nem szám szerint veszem.
Egyébként 2800 és a 2800+ nem hasonlítható össze szerintem.

(#25) Kiss67 válasza hobizoli (#22) üzenetére


Kiss67
senior tag

Szia. Köszi a tippet a 2400 proci drotozásra. Tutin bejött. Vettem egy jó hűtőt (HHC L61) és max 43 fok a proci. Ilyen csendbe még sosem ment a gép . UjjjjÉéé!!!!
:)):)):DD

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#26) gesuz válasza Manitou (#13) üzenetére


gesuz
senior tag

Tesóm múlt héten vett egy P42,4B az ifjú vándor elsőnek 3,2-on indította. sajnos tovább nem ment mert kissénem volt márkás a ramja. és nem volt hajlandó visszavenni a memória óra jelét és a cl-eket egyszerre. Amúgy 1,8Xp van. De a P4 fölény abszolút egy értelmű. Árteljesítményben jobb az AMD, és irodai alkalmazásokban.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#27) gesuz válasza gesuz (#26) üzenetére


gesuz
senior tag

Ja egy 1,8 P4-es gyári hütőjével.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd pr számozás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.