Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17251) oz82


oz82
senior tag

Nah, eléggé halott a topik. Crossfitelek 1-et, de a kisgépemen azt is lefelé...

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#17252) Crossfit007 válasza oz82 (#17251) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Sok sikert!! :DDD

[Hajrá AMD]

(#17253) Wukiwo válasza Crossfit007 (#17252) üzenetére


Wukiwo
senior tag

szép eredmény de ha már hwbot-ra feltették akkor furcsállom ,hogy más eredményt nem mértek vagy csak nem publikáltak

(#17254) Gyufaaa válasza oz82 (#17251) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD "Aggyá" neki! De durván ám! :C

(#17255) Plazmacucci válasza JEEMBO (#17246) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ugye a 850 annyiban különbözik a többi Phenomtól, hogy nincs benne L3? Akkor miért nem Athlonnak híják? Buta vagyok? :B

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17256) Gerisz válasza Plazmacucci (#17255) üzenetére


Gerisz
addikt

Mert ez tuti Deneb magos
Az Athlon pedig Propus (papíron)

[ Szerkesztve ]

(#17257) Plazmacucci válasza Gerisz (#17256) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja akkor lehet próbálkozni a feloldósdival? Értem. Köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17258) Alastair' válasza Plazmacucci (#17257) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nagyon kicsi az árrés a 850 és a 955 között. Én is 840-est akartam venni, de mivel csak 3 ezerrel volt drágább a 955, nem kockáztattam a feloldósdit. Meg az nem is BE.
23000 - 23500 átlagban a 850, a 955BE pedig 26000.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#17259) Plazmacucci válasza Alastair' (#17258) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Közel a Bulldozer, azt még kivárom, ha hozza a 955 teljesítményét akkor beruházok egyre, ha meg a károgóknak lesz igaza, és még egy Thuban is leiskolázza, akkor marad a régi éra.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17260) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Eladó az X4-em, ha valakit érdekelne! :R....
Phenom II X4 940 BE...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17261) Crossfit007 válasza Plazmacucci (#17259) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Azért az egy kicsit vicces lenne, ha egy új generációs 32nm-es 8 magos procitól erősebb lenne a 955BE, ezen most nem kicsit nevettem... :DDD

(#17262) Cole86 válasza Crossfit007 (#17261) üzenetére


Cole86
senior tag

Én nem is kicsit.. az új buldik remélhetőleg az intel i2500k és 2600k seriat is verni fogják.. muszáj nekik, különben nem lesznek versenyképesek a piacon... ennyi :K (sokkal olcsóbban nem tudják adni, mivel 30-35körül már a 6magos AMD-k mozognak az i5 2500k meg 44körül van.. tehát zúzós lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#17263) Crossfit007 válasza Cole86 (#17262) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Szerintem i5-2600k-val lesz alapórajelen egy szinten, tuningolva pedig szerintem nagyon zúzni fog a proci, pláne a 8 magos. :D

(#17264) Plazmacucci válasza Crossfit007 (#17261) üzenetére


Plazmacucci
félisten

nem én találtam ki. [link]
Ő meg azért letett egy-két dolgot az asztalra, kicsit hitelesebb a szava mint nektek. Ezzel nem azt akarom mondai, hogy feltétlen igaza van, de azért már rég nem vagyok annyira elfogult a Bullal szemben mint pár hónapja.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17265) - = Zk = - válasza Plazmacucci (#17264) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha igazán akarsz infót, egyszer fórumban kérdezd meg Oliverdát erről az egészről. :K
sokan elfogultnak hiszik, pedig nem. csak a szakma búvára. ennyi. ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17266) rumkola válasza - = Zk = - (#17265) üzenetére


rumkola
veterán

oli és abu az elméletek és az amd reklám császára, azért ne hasonlítsuk már őket Fieryhez :)

(#17267) - = Zk = - válasza rumkola (#17266) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" oli és abu az elméletek és az amd reklám császára "
van bizonyítékod, hogy ők valóban azok? nem fórumlinkekre gondolok, hanem konkrétumok...bár ha van valahol, valamelyik fórum poros sarkában, ahol ezt bevallják, elhiszem. :DDD jah, és nem mond, hogy "ezek tények", és hogy "nyílvánvaló dolgok" ;)

minden tiszteletem Fiery-nek... :K

jaj, ne offoljuk tele a Tropico-t ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17268) Cole86


Cole86
senior tag

Ha végig gondolnátok amit írtam akkor rájönnétek ,h eléggé sok logika van benne.. ha valóban nem üti az i2500k vagy i2600k-t akkor teljesen versenyképtelen lesz a piacon vagy nagyon drasztikusan árat kéne csökkentenie a régi és új termékeknél egyaránt..

Egy ilyen méretű fejlesztésnél kétlem ,h ekkora bakit követnének el .. zúzni fog, ha hiszitek, ha nem :K :DDD

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#17269) - = Zk = - válasza Cole86 (#17268) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sokan sokfélét gondolnak, és mondanak. édeskevés.
majd kiderül, mikor már a "padon" van... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17270) Plazmacucci válasza Cole86 (#17268) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mégis alá árazták az új FX-eket. AMD sem szeretetszolgálat, lássuk be.
Félre ne értsetek, én lennék a legboldogabb ha vehetnék valami ütős procit jópénzért a kis X2-em helyére :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17271) JEEMBO válasza Alastair' (#17258) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

A Phenom 2 x4 850-hez képest a 955BE hány százalékkal gyorsabb?
Érdemes lenne inkább 955BE-vel épiiteni egy Asrock 870 Extreme 3-ra a gépet?

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#17272) Crossfit007 válasza JEEMBO (#17271) üzenetére


Crossfit007
senior tag

25.555%-al a négyzetre emelve, abból 5-öt kivonva, gyök alatt. :DDD
Nézz teszteket neten...amúgy szubjektív minden, használt programoktól is függ a különbség... :)

[ Szerkesztve ]

(#17273) Cole86 válasza Crossfit007 (#17272) üzenetére


Cole86
senior tag

Muhahaha:D

Jó fej vagy :DDD :DD :D :))

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#17274) Crossfit007 válasza JEEMBO (#17271) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Amúgy időtállóbb lenne egy 970-es vagy egy 990-es chipkészlettel rendelkező alaplap. :)
Pl.

[Ez]

[Vagy ez]

[ Szerkesztve ]

(#17275) Alastair' válasza JEEMBO (#17271) üzenetére


Alastair'
nagyúr

3000 forint miatt nem veszek csonkított cpu-t.

Alister from Hell

(#17276) apollo12 válasza JEEMBO (#17271) üzenetére


apollo12
veterán

nem rosz ez a 870 csak egy 970 már 22 ért is van és abba már sli vatgy CF is rakhatsz [link] de csak az asrocknál van 970 esbe sli de az ára se vészes [link]

(#17277) Motaba78 válasza Cole86 (#17268) üzenetére


Motaba78
őstag

én is nagyon várom a bullok megjelenését, de olyan sok minden kering már a neten a bullokról, hogy hiszem ha látom őket, remélem nem egy továbbfejlesztett x6 lett a dologból, mert akkor inkább a kékeknél nézelődök.

i5-2500k a másik oldal kiszemeltje, illetve ha jók lesznek a bullok, akkor egy 6 magosra fogok váltani, abban az esetben, ha a 2500k teljesítményét hozza.
Remélem jók lesznek a bullok, és érdemes cserélni az x4 965 cpumat.
Ha nem, akkor sajna other side a választás.

ez az oldal remélem csak kacsa , ha igaz akkor sajna elég elkeserítő lesz. :(

(#17278) Plazmacucci válasza Motaba78 (#17277) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akár kacsa akár nem, a B0 messze van a végleges változattól. Állítólag még az L2 kessel is probléma volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17279) b3Ro válasza Motaba78 (#17277) üzenetére


b3Ro
senior tag

az a 6 magos inkabb 3 mag es 6 szal, tehat akkor az i 7 920 8 magos....., kicsit marketing/reklam szagu

(#17280) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom mégpedig a hűtéssel.Be van kapcsolva a C&Q de nem működik.Egy Hyper TX3 van a procin és a venti maximális fordulatszámon megy egyfolytában.Olvastam ha az ember ACC-t használ hogy unlockoljon cachet vagy magot akkor az kinyírja a C&Q-t.De nekem le van kapcsolva mégse megy...mi lehet a gond?

Hulligaaan

(#17281) reset válasza creedszl (#17280) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
Régebben működött? BIOS-ban engedélyezted? Ref. clockon állítottál? Milyen konfigod, op.rendszered van?

(#17282) JEEMBO válasza apollo12 (#17276) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

OK, thx, elgondolkodom az extreme3 helyett az extreme4-en, egy 955BE procival és 2*2GB RAM-mal...

"Jó pap is holtig butul"

(#17283) cl.aci válasza creedszl (#17280) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Hali
Energiagazdálkodás, hogy van beállítva, (mert ha ott beállítod a folyamatos 100%-ot akkor nem fog menni a c&q) lehet hogy kellene állítani a profilján.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#17284) ---Lasali--- válasza creedszl (#17280) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én eddig nem láttam olyan alaplapot ahol a CnQ nak köze lett volna a ventilátor fordulatszám állításához. Szóval szerintem csak a cpu ventire irányuló beállításokat próbálgasd.

(#17285) Cole86


Cole86
senior tag

A tuningőrültek figyelmébe ajánlom.. :K

A tesztben 6870 cf karit hajtanak meg többféle rendszer (proci) alatt.. [link]

Az AMD 980as "új" procija 3700mhze pörög.. Érdemes megnézni mennyit gyorsul 4300ra húzva.. aztán néztem másik oldalon a fogyasztás adatokat.. alapból eszik 3700on 196w-ot..

4300mhzen 1,45-1,5v körül már 300w ugyan ez az adat... :Y 1600as felbontáson pedig 0fps a különbség... :Y :Y :Y :Y :Y [link]

Elgondolkoztató.. :K

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#17286) apollo12 válasza Cole86 (#17285) üzenetére


apollo12
veterán

6870 cf ne is csodálkozz, de egy 480 sli nél vagy egy 6970 cf, már lehetnek különbség

(#17287) Cole86 válasza apollo12 (#17286) üzenetére


Cole86
senior tag

Egykártyás rendszerhez viszonyítva már kurvára semmi értelme a tuningnak ilyen 3500-3600után érdemben nem gyorsul már.. 3700 a vége.. afelett már 0fps különbség egy cf rendszernél akkor én mit akarjak egy gtx 480assal ami max OC-vel gtx 580nak felel meg (vagy be is előzi kicsit)... ;)

Az ATI kártyák mindig erősebb procit igényeltek ,h ki lehessen őket rendesen hajtani.. így 1kártyás rendszer esetén 1680as felbontásban már felesleges 3600felett járatni a Cpu-t.. ez világosan látszik a tesztből. ez van.. :N :( :((

Aki meg cfben vagy sliben gondolkodik az úgyis erősebbet fog venni mint egy phenom x4-x6.. i2500k vagy bevárja a bulldikat ,h mire képesek.. ennyi :R

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#17288) apollo12 válasza Cole86 (#17287) üzenetére


apollo12
veterán

bfbc2 ben is van valamikor cpu limitem fullhd ban

(#17289) lsc válasza Cole86 (#17287) üzenetére


lsc
nagyúr

Az ATI kártyák mindig erősebb procit igényeltek ,h ki lehessen őket rendesen hajtani..

Ez az "okosságod" ott megdőlt hogy a tuningolt 980-nak az eredményein is meg kellene látszódnia, de az én monitoromon valahogy nem az látszik.

Az élet kegyetlen .

(#17290) Cole86 válasza lsc (#17289) üzenetére


Cole86
senior tag

Nem-e :F ? nekem nem így tűnik..innentől felfelé haladva pedig fokozódik logikusan az erő.. :K [link]

980ban pedig már nincs több craft gondolom kevés már neki a 6mb gyorsítótár.. stb stb.. nem hoz már érdemben semmit az órajel növelés.. ennyi

Nekem is phenom procim van 3700on repeszt és imádom.. hidd el, nem vagyok elfogult!

Nem rizsa csak próbálok logikusan gondolkodni..

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#17291) lsc válasza Cole86 (#17290) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt az oldalt hagyjuk már, mindenhol más eredmények vannak /többek közt amit előzőleg linkeltél/. Azért 700Mhz-nek látszania kellene ha igazad lenne :U . Ez a gyorsítótár meg többi meg már a rizsa kategória.

Mod : Utoljára, minden oldal hülye csak az a bizonyos nem téved ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#17292) Cole86 válasza lsc (#17291) üzenetére


Cole86
senior tag

Amúgy pedig pont azért más, mert itt nem i7-esekkel teszteltek.. hanem reál x6os phenommel és Quad-Core intelel..

Nem nevezném kamúnak, nézd meg a videót.. gyerek el is mondja a lényeget.

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#17293) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Valóban nincs érdemi növekedés már pl. 4GHz és 4.3GHz között, magam is tapasztaltam. :D
4.1-en megy a procim 1.425V-on, NB 2886MHz-en 1.325V-al, 4.2-höz már élből 1.475V-ot kérne procim, ennyit meg nem ér 100MHz. :)

(#17294) oz82 válasza Crossfit007 (#17293) üzenetére


oz82
senior tag

No látom fejlődsz.

UP :R

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#17295) Crossfit007 válasza oz82 (#17294) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Óh én már vagy 2 hete tanultam a kísérletezésekből. :DDD
Néha a kevesebb több, mostmár ez az elvem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17296) lacam71


lacam71
tag

[link]

A DÓÓZER

[ Szerkesztve ]

(#17297) Gyufaaa válasza lacam71 (#17296) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:F :W :DDD

(#17298) creedszl válasza cl.aci (#17283) üzenetére


creedszl
aktív tag

pontosan hol lenne ez a beállítás?mert az energiagazdálkodás résznél csak hűtési házirend van meg a processzorteljesítmény...

amúgy konfig egy MSI-790FX-GD70,Kingston 4GB 1600 mem,Phenom II x4 810 proci.
próbáltam cmos clear után mit tesz de nem változott...

Hulligaaan

(#17299) reset válasza creedszl (#17298) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
Szerintem inkább a #17284 hsz-ban leírtak szerint járj el! Nézd meg a BIOS-ban, hogy a CPU-fan milyen vezérlési módon van! Ha van normal vagy silent opció, próbáld ki azokkal! Nem ismerem a lapod BIOS-át...valahol a monitor menüben szokott lenni CPU Fan Control...CPU Fan Speed limit....ilyesmiket keressél!

(#17300) creedszl válasza reset (#17299) üzenetére


creedszl
aktív tag

Megvan a megoldás.Volt egy Smart Fan nevezetű dolog a BIOS-ban.Meg kellett adni neki a célhőmérsékletet és a minimum venti fordulatszámot.Ezek után ha átlépi a célhőmérsékletet a proci csak akkor kezdi el emelni a venti fordulatszámát a megadott mértékről.

Hulligaaan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.