Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) ArmanD. válasza Frigetrus (#6700) üzenetére


ArmanD.
őstag

Használsz bármiféle hardverfigyelő programot a háttérben? Coretemp aida vagy tököm tudja mit? Kapcsold ki és ne fusson nekem összeakadtak a géppel ezek a progik sztem nem teljesen kompatibilisek ezekkel a procikkal chipsetekkel már és kékhalál a vége, miután nem használtam őket, mert nekem is hasonló problémáim voltak mire rájöttem, hogy ez okozza és utána megszűntek. Remélem tudtam segíteni.K10statot se használd semmilyen hardverfigyelő vagy manipuláló dolgot. Amúgy is feleslegesek, használj gyári alaplaphoz tartozó programokat erre a célraha nagyon akarsz vmit, azokkal nem lesz gond szerintem.Amúgy alapbeállításokkal 3870k proci 1,25v az alulfeszelés legalsó határa amin használhatod, ha nem tuningolsz ezt beállíthatod mennie kell vele. Ha tuningolni akarsz fordulj hozzám és megmondom, hogy lődd be a procid.

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6702) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Lehet benevezek egy :
Gigabyte GA-A75-D3H
AMD A6-3670 proci
4GB ddr3
félkonfigra.

Nagyon nem ismerem ezt az egész APU-s dolgot.
Milyen VGA-t kell ehhez vennem minimum, hogy mondjuk HD ban eljátszogassak vele?

A fent említett Giga lap tuningban jeleskedik?

(#6703) sb válasza ArmanD. (#6701) üzenetére


sb
veterán

Hát nem tudom.
Ha megfelelően támogatja akkor nem lehet gond. Nekem a tesztek alatt futott a hwinfo, cpu-z és speedfan is, semmi gondja nem volt.

Tuningot pedig k10stat-tal meg később a fusiontweakerrel futtattam. Még a turbo-t is ki be kapcsolgattam menet közben velük.

Állapot kiolvasó progikból nem igazán lehetne kékhalál, max ha nem támogatja nem ír ki semmit. Az állítást is engedélyezőkből már lehetne, de jellemzően ott sincs. Pl. a fusiontweaker-nél az NB/GPU feszt is lehet állítani a menüben, de hatástalan, nem csinál semmit. Mégsem száll el rá. Ez csak bios-ból állítható.
A hwinfo meg pl. ha bios-ból állítom (és valóban át is áll) akkor szarul íjra ki az NB feszt, ha fusiontweakerrel állítom (ami semmit nem csinál) akkor kiírja a módosított értéket. De gond nem történik...
De persze ha semmilyen minimális alulfeszelés sem megy az gyanús. Akkor érdemes szétnézni a háttérben futó progik között.

@Frigetrus:
Hogy az eredeti problémára is rátérjek... két dolgok lehet a teszt hátterében:
1. Amennyire láttam a tesztprogikra sajnos nem annyira érzékeny a Llano bármilyen furcsa is.
Először linx-el teszteltem, mert az Intel procim az fűti fel a legjobban és attól dobja el magát leghamarabb, ha instabil. Kb. 1 óráig futott adott órajelen/feszen. Ezután a Prime95 kilépett kb. 5 perc alatt és ugyanúgy fűtötte.
Fél napig teszteltem a Prime-al, megvoltak a "stabil" órajelek majd a 3Dmark11-től eldobta magát 2-3 perc után. Szóval nekem itt a régi, jól bevált linx, prime nem annyira jöttek be.
2. A másik probléma a CnQ lehet. Alulfeszelésnél nem biztos, hogy minden egyes órajelhez jó a fixen csökkentett feszültség. A tesztprogik max órajelen és feszen hajtják a procit, lehet, hogy az stabil volt. Használat közben viszont a CnQ visszaveszi és a kisebb órajel-fesz páros már lehet, hogy nem volt stabil.
Ha biztosra akarsz menni akkor minden egyes órajelen amit a proci használ ki kellene próbálni az adott feszt. Én fusiontweakerrel így próbálgattam végig. A max órajelem 2200 @1.275V. Biosban -0.250V alulfeszeléssel ebből 1.025V lett. Ezen futtattam a prime-ot. Stabil volt ezért ugrottam a köv. órajelre: 2000-re amihez a fusiontweaker szerint már csak 1.000V jár. Beállítottam ezt maximum órajelnek és így eresztettem rá a prime-ot, stb, stb... legvégül 800Mhz-en 0.750V jött.

Persze az 1. pont miatt azt is figyelembe kell venni mennyire jó a prime95 és linx.
Nekem ezek -0.275V-tal is simán futottak, míg 3dmark-ban ahogy írtam ezzel szinte azonnal elhasalt, csak a -0.250V lett stabil.

[ Szerkesztve ]

(#6704) Silentfrog válasza Frigetrus (#6700) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha vissza akarom venni a feszültséget akkor mindenképp utána kell nézni,hogy van e valami program ami esetleg bekavarhat windows alól a feszültségekbe.
Pl nekem Asrock lapom van amihez letölthető egy AXTU nevű program amiben tuningolni venti forulatot állítani és még pár egyéb dolgot lehet állítani.
Ennek a programmnak van olyan beállítása ami felülírja a bios fix feszültségi értékeit. Terhelve nem ,csak üresjáratban.
Ha ez bekapcsol és csökkenti a feszültséget akkor elhasal nálam is a Win.

Ha sikerül érdemes 2 féle "profilt " keresni a feszültség orajellel.
Egyet ha normál orajelen használsz viszont nálam ez 3 ghz 1.2 volt

A másik ha csak meg a gép egész nap letöltés,net ilyenek
Ez nálam 2.2 ghz cpu orajel és ' volt kereken.
A 2.2 ghz teljesen elég netre,filmezni ilyenek viszont 33 idle és max 65 watt full terhelés alatt amit fogyaszt a teljes gép Prime 95 alatt.
Tehát 125 max watt helyett csak 65 watt max.

Kisérleteztem még 1.1 V 2.8 Ghz beállításokkal is itt is stabil de ezt nem használom.

Vagy 2.2 Ghz 1 Volton ,vagy 3 Ghz 1.2 Volton amit használok

(#6703) sb Lemértem a fogyasztást 700 mhz és 0.75 Volttal is de itt már alig van fogy csökkenés és az is már csak teljes terhelésen,ellenben sokkal lassab már a gép,minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#6705) Silentfrog válasza Silentfrog (#6704) üzenetére


Silentfrog
veterán

Elgépeltem.... :B

"A másik ha csak meg a gép egész nap letöltés,net ilyenek
Ez nálam 2.2 ghz cpu orajellel és 1 volttal kereken."

Igy a jó! :)

(#6706) sb válasza Silentfrog (#6704) üzenetére


sb
veterán

Félreértettél, nem használom 800Mhz-en, csak az a CnQ legkisebb órajele, ezért mértem ki stabil-e ill. milyen feszen. Alapból a lineáris -0.250V feszcsökkentéssel kap 0.750V-ot, de megnéztem kisebb feszen is, viszont már nem csökkent a fogyasztás, így hagytam annyin.

Tehát most úgy lett végeredményben belőve a gép ahogy már korábban írtam:
load: 2200MHz @1.025V (turbo: 2500MHz @1.125V)
idle: 800MHz @0.750V
Így most idle 35W load kb. 71-72W

Teljesen alapon 40W-ot és 101W-ot mértem. :)

Ha már itt tartunk azért egy kérdésem is lenne: Írtam, hogy a turbót irreálisnak tartom fogyasztásban, +9-10W az a +300MHz. És úgy látom nem is igazán használja: Prime95-ben 2200-on megy, Cinebench r11.5 2.72 pontot dob, ha fix 2500-ra állítom akkor 3.03-at. Tehát láthatóan szinte nulla a turbo használata.

A kérdésem az lenne, hogy mitől függ a turbo?
TDP keretbe nyilván beleférne, hisz a fenti adatokból látható, hogy mennyivel kevesebbet fogyaszt.

(#6707) Silentfrog válasza sb (#6706) üzenetére


Silentfrog
veterán

Tudom,csak kíváncsi voltam,hogy mi az a legalacsonyabb feszültség amivel elindul még a gép. És erre írtam,hogy nem érdemes ezen használni /700 mhz/ még letöltő gépnek sem mert idle fogyasztásban nincs mérhető differencia. 32 wattnál kevesebbet nem sikerült kihozni a 3870k val. viszont tényleg sokkal lassabb minden alkalmazás

3820-ad van?
Nem célszerű kikapcsolni a turbót ha csökkentett feszültséggel járatod az APU-t?

Mert nálam az 2800 mhz-en 1.1 volt az amivel stabil ,viszont az alap órajelhez már 1.2 volt kell.
Tehát 200 mhz-hez már elég sok feszültség kell adni,hogy stabil legyen.

(#6708) sb válasza Silentfrog (#6707) üzenetére


sb
veterán

Ezt írtam le már 2x. :)
Nálam is az alap 2200MHz (A6-3620) 1.025V-os stabil, alatta 2000MHz 1.000V körül, stb...
A Turbo 2500MHz-éhez meg 1.125V kell, tehát ott óriási az ugrás feszültségben.

Amiatt van csak bekapcsolva amit problémaként leírtam: hogy gyakorlatilag a Turbót nem is használja hiába van bekapcsolva. Cinebench pontszámban is olyan mintha végig 2200MHz-en menne, Prime95, Linx alatt is. A fogyasztásban sem látszik, 71-72W terhelve, míg ha Turbo helyett fixen 2500MHz-en hajtottam 1.125V-on (tehát a Turbot kikapcsoltam és a Turbo órajelet/feszt állítottam be normálnak) akkor 80W fölé ugrott a fogyasztás és a Cinebench, Linx is felgyorsult.

Szóval most csak azért van bekapcsolva a Turbo mert úgysem használja, így hiába aránytalan a többletfogyasztása. :)

(#6709) MZperX75 válasza Pepe78 (#6702) üzenetére


MZperX75
addikt

semmilyen ,vga nem kell ,hogy HD-ban eljátszogass médiumon 00AA-val,egy két gém kivételével ,ha még is akkor egy HD -6670-es,6570-es karit duál graphic módban nem olyan rossz!

[ Szerkesztve ]

(#6710) ArmanD. válasza sb (#6703) üzenetére


ArmanD.
őstag

Figy most mondom hogy nekem attól volt ugyan ez te meg azt modnod, hogy nem. Neked milyen configod is van? Azért várjuk meg a problémás kollégát, hogy mit mond. Vagy mik a tapasztalatai azzal kapcsolatban amiket írtam

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6711) ArmanD. válasza Frigetrus (#6700) üzenetére


ArmanD.
őstag

Igazából jó lenne tudni, hogy FSB-t is állítgatsz e vagy csak a szorzóval játszol mert FSB hatással van az IGP-re és ha mellé IGP-t is állítasz akkor azzal is be tudsz sokalni. De továbbra is tartom a hardverfigyelő progik okozta kékhalált.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6712) SzO.okI


SzO.okI
csendes tag

Sziasztok.

Érdeklődnék hogy valaki oc-zta már fel egy 3870k igp-jét, és ha igen akkor hogy sikerült neki, mert én ma nekiálltam de nem nagyon akart összejönni, ami elvileg stabil most nekem az 800MHz 1,225V-on de elvileg bírnia kellene a 960MHZ-et is de azt sehogy nem tudom belőni pedig 2 órán át csak próbálkoztam. Ha valaki tudna nekem segíteni azt megköszönném :) "az alaplapom ha fontos lenne akkor Asrock A75 Pro4-M"

"Am nekem 3870k-m 3600Mhz-en megy gond nélkül 1,525V-on a szorzó x36, semmi kifagyás meg semmi kékhalál, Battlefield 3 multi is hasít vele. (ezt csak azért írtam mert lejjebb láttam hogy ezt beszélték és gondoltam hátha segíthetek." :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#6713) sb válasza ArmanD. (#6710) üzenetére


sb
veterán

Ne kapd fel a vizet.
Feltételezésekkel éltünk mivel nem ismerjük a rendszert. Akármelyik ok lehet, ilyen szempontból csak valószínűségekkel számolhatunk.

Azt továbbra is tartom, hogy monitorozó progiktól elég ritkán döglik ki a gép. Az alulfeszelésnél viszont a proci 6-7db különböző Px state-jéhez rendelt stabilitásból sokkal valószínűbben adódik, hisz a tesztprogival 100%-on X órajelen Y fesszel teszteled ki, ettől másik, Z órajelen V feszen simán lehet instabil.
Ilyennel elég sokszor találkoztam már és adja magát.
A te ötleted is lehet jó, de olyannal jóval ritkábban találkozni. Plussz a hibajelzés sem ezt erősíti (a stabil prime alatt is gondolom ugyanazok futottak mellette/háttérben - vagy még inkább fordítva: lehet, hogy prime alatt épp monitorozott, a napi használatban amikor megfagy neki akkor meg nem monitoroz egyfolytában).
Ettől még lehet igaz, de jóval kisebb rá az esély a leírás alapján.
Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#6714) ArmanD. válasza sb (#6713) üzenetére


ArmanD.
őstag

Nem kaptam fel tökömért irkálsz ilyet! mert ettől kaptam fel :U De a csávó csak a végfeszt állította nem az összes state-ben lévőt te túlbonyolítod a problémát..

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6715) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6716) Arkennys válasza SzO.okI (#6712) üzenetére


Arkennys
addikt

1,525-re belőttem én is a CPU feszültséget, 36-osra a szorzót. Most megy a tuningtűrés teszt catalystban. Kíváncsi leszek, de eszerint így minden rendben lesz, és procinak nem gond a plusz feszültség mértéke? (sose szórakoztam még azzal, ezért kérdezek rá)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6717) G33Z@ válasza Arkennys (#6716) üzenetére


G33Z@
tag

Én a boisban alapra állítottam mindent, amikor CCC-vel teszteltem. A folyamat közben elvégzi a szorzó emeléseket, de érdekes, hogy alapból 1.512 fesszel dolgozik, pedig a boisban azt is 1.4-en hagytam. Nálam 3600mhz-nél akart restartolni.

[ Szerkesztve ]

(#6718) SzO.okI válasza Arkennys (#6716) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Nem hiszem hogy bármi baja is lenne mert 1,55V-ig lehet húzni azt írja az alaplapom és amúgy is mert egyszer kipróbáltam és nem nagyon akart indulni a gép 1,55V-nál. Nekem ez a beállítás lett a tökéletes de lehet hogy proci függő ez is, ha kidobna kék halállal és 116 vagy 106-os kódot ír ki akkor kevés a feszültség neki, vagy túlmelegszik (ezt azért gondolom, mert megjártam egyszer hogy nem vettem fel a proci ventit bf közben, és igen csak felmelegedett, és ki is dobott kék halállal.)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#6719) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Na látom elég sokat írtatok, köszönöm srácok.
Nos az alaplaphoz kapott EasyTune6 van fenn, amivel lehet tuningolni is, meg figyeli a procit. Igazából csak azért van fenn a program, mert szabályozható vele a venti fordulata. Ellenben feszültséget állítani nem lehet ezzel a programmal, ezért tuningra nem is használom. De az tuti, hogy ez folyamatosan fut.
Aida és Everest is van, de sose nyitom meg őket, szóval háttérben nem futnak.
Az biztos, hogy ha biosban lejjebb veszem a max cpu feszültséget, akkor a c'n'q lejjebb skálázza a feszültséget más órajelekhez is. Akkor lehet ez a gond?
De azt is észrevettem, hogy ha ki van kapcsolva a c'n'q, akkor is visszavesz a feszültségből, ellenben az órajel marad.
Kezdek összezavarodni picit. :F

FSB-t nem szoktam állítani, csak szorzót.

Akkor mivel teszteljek? És hogyan teszteljem ki, hogy melyik órajelre milyen feszültség a megfelelő? Van valami konkrét, bevált procedúra?

Amúgy felfelé tuningolni csak kipróbálási jelleggel szeretnék néha, de sajna kevés a procihűtő hozzá, Zalman CNPS 7500-al, max fordulaton eléri a proci a 70 celsiust.

Amúgy a hőmérséklet monitorozás nálam is érdekes, mert az EasyTune pontosan mutat elvileg, legalábbis 70 foknál csipog a speaker, és akkor az pontosan 70 fokot mutat. Eközben az Aida és Everest is 10 fokkal alámér.

[ Szerkesztve ]

(#6720) Arkennys válasza SzO.okI (#6718) üzenetére


Arkennys
addikt

Elég jó hűtő van alatta, melegedéssel nem lesz gond. De problémázott, türelmem/időm meg most nincs vele órákat szórakozni, így visszavettem alapra a feszt, ment egy sima catalyst automata tuning, majd az elért max értékre felvettem benne az órajelet. Ez érdekes mód most alapfesszel 3,5 Ghz, míg korábban 3,4 volt.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6721) SzO.okI válasza Frigetrus (#6719) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

én per pill azt szoktam csinálni hogy beállítok egy közeli értéket amit olvasok a neten aztán elindítom a bf3 multit, ha kék halált kapok akkor állítok a feszen eggyel feljebb, és akkor megint előröl az egészet. azért használom a bf3-t mert olyan szinten kihasználja a gépet hogy ha valami nem jó akkor egyből kidob a játék vagy ki kék halálozik. (de mint lentebb is írtam ha 116-os kóddal dob ki akkor emelj feszt vagy nagyon túlmelegedtél és akkor vegyél vissza a Hz-ekből)

Remélem segíthettem valamiben.

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#6722) sb válasza ArmanD. (#6714) üzenetére


sb
veterán

Akkor mi értelme volt annak az írásodnak? ...amiben leírod, hogy oké, hogy nekem van más ötletem amit leírtam, de minek, mikor te már írtál egy másikat.
Ez jött le belőle, olvasd vissza. Sok más értelme nincs.
Ha csak annyit írtál volna, hogy "meglátjuk melyik lesz igaz" az más lenne

Az is látszik, hogy még mindig nem érted miről beszélek:
Épp az a gond, hogy csak a "végfeszt" állította, -0.750V-ot adott neki, ami minden state feszültségét leveszi, nem csak a P0-ét. Viszont terheléses tesztprogikkal meg csak a P0-t tesztelte le. (Mivel azok 100%-on pörgetik a procit így csak P0-ban megy).

Pontosan ettől lehet, hogy egy másik state-ben egy másik feszen szar.
Adja magát. Épp ez a leglogikusabb és épp ezt nem figyelve állított és tesztelt.

(#6723) sb válasza Frigetrus (#6719) üzenetére


sb
veterán

Tedd fel a Fusiontweaker progit és azzal nézd meg előbb teljesen alapfeszen, hogy az egyes órajelekhez milyen feszek tartoznak.

Aztán próbáld meg egyenként a különböző módoknál levenni. Vagy ha bios-ban veszed le minden módnál egyformán visszaveszi a feszt (ezt nem látod ebben a progiban, én cpu-z-ben szoktam nézni) akkor pedig figyelj arra, hogy minden órajelhez teszteld ki.

Pl. nálam alapból:
P0 2200MHz, 1.275V
P1 2000MHz, 1.250V
P2 1800MHz, 1.225V

Biosban ha alulfeszelem -0.250V-al akkor így néz ki cpu-z:ben:
P0 2200MHz, 1.025V
P1 2000MHz, 1.000V
P2 1800MHz, 0.975V

Ezután ha Prime95-öt vagy bármilyen tesztet futtatsz akkor csak a P0-ban fogja hajtani a procit, tehát csak azt fogod tesztelni, hogy a 2200, 1.025V-ot bírja-e.
Amikor futott egy ideig akkor én azt csináltam, hogy a P0-t a Fusiontweakerből átállítottam A P1-el megegyezőre, tehát így nézett ki a tábla. Cpu-z szerint!!! arra figyelni kell, hogy ha biosban van alulfeszelve akkor a tweakerben csak relatív feszültségeket lehet látni, nem ezeket! Annak megfelelően kell állítani és a cpu-zt nézni. Talán emiatt a teszt erejéig egyszerűbb a tweakerrel állítgatni eleve és nem bios-ból:
P0 2000MHz, 1.000V
P1 2000MHz, 1.000V
P2 1800MHz, 0.975V

És újra ráengedtem a Prime95-öt, így most ha P0-ba vált akkor gyakorlatilag a P1-et (is) teszteli, hiszen ugyanaz. És így végignéztem minden state-et.

(#6724) ArmanD. válasza sb (#6723) üzenetére


ArmanD.
őstag

Én értem mit mondasz persze az is előfordulhat hogy valamelyik state-ben kevés már az adott fesz. És ha abba a statebe időz többet a proci eldobja magát :K

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6725) Titio


Titio
csendes tag

sziasztok nekem egy A8-5600k került a gépembe és szeretném látni mit hűl a gyári ventivel de a biosban valami 37 mutat viszont core temp nem mutat semmit sem hogy lehet ez ?? ill. valaki megoldást erre??

(#6726) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Megpróbálnám mint bír a 3870K APU-m tuning alatt,mi a vége.
Mennyi az a feszültség amivel még próbálkozhatok?
1.4 volton játszottam végig a Crysis 3.részét 3.5 ghz-en.
Viszont 3.7 ghz hez már 1.5 volt kell.
Ennél több feszt. nem mertem adni még neki.
A hűtő bírja, a fokokkal nem lesz gond! :P

(#6727) Arkennys válasza Silentfrog (#6726) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát az a hűtő bizony bírja :D :P Gondolom te is min. RPM-en használod :P

Egyébként nekem 1,5125-ön megy most 3,5 GHZ-en. Bár csak Catalyst által belőve. Tegnap videokártya mag és memória órajelekkel kísérleteztem, és ahányszor újra kellett indítani, ráuntam a további kísérletezésre egyelőre. Bár kártyából eddig úgy tűnik, nem szereti a piszkálást eddig. Minimális emelésen van most, amin még minden közben totál stabil.

A8 órajelekkel is szórakozok még majd, azt is kipróbáltam én is 3,6-3,7GHZ-en, azt hiszem 1,5250 V-on.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6728) Silentfrog válasza Arkennys (#6727) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha biosba vagy bárhol belövöd a 1,5125 akkor ennyi marad végig bármit csinálsz? A CPU-Z vagy az AIDA 64 szerint is?
Csak mert nekem vannak kilengések pozitiv irányba lehet,hogy az olcsó lapom az oka.
Pl .: Ha játszok vagy tuningolok akkor elinditom az AIDA 64 stabilitás tesztjét,de nem tesztelek csak monitorozok. Van hogy a fixen beállított feszültség kileng.
Hiába van 1.4 volton a cpu feszültsége néha 1.425 ön fut az APU
Ezért is kérdezném,hogy mi a max amit kaphat.

Ha nem játszok passzivba megy a Ninja ha játszok vagy tehelem az APU-t akkor 1000 rpm környékén járatom a ventit rajta.

(#6729) Arkennys válasza Silentfrog (#6728) üzenetére


Arkennys
addikt

Nekem minimumra tekerve a potmétert elvileg 1200-1300 körül megy, ha jól mér a cucc. Amúgy nem BIOS-ban, hanem AXTU-ban állítottam be és át, de annyi is marad stabilan. Én így nem mértem még ki hogy monitoroznám játék közben, de jövő héten lehet, sort kerítek rá. Most utazok haza mindjárt, és otthon csak kis ősöreg laptopomon tudok a világháló részeként jelen lenni :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6730) Silentfrog válasza Arkennys (#6729) üzenetére


Silentfrog
veterán

A hűtő venti fordulatát tudod az AXTU -ban vagy a biosban állítani.
Ha level 9 re állítod akkor 1900 maxról tudod visszatekerni a venti potijával 1600 ra.
Ez a szintén biosban a hardver monitor menüpontban a 45 fok "cél hőfoknál van így"
Ha level 1 tolod a beállítást akkor a max 700 rpm-e forog a venti,de ha letekered akkor csak 600 rpm-en!
Nem is tudtad?
És még tudsz egyedi fix fordulatot is adni az Asrock lapoknál

[ Szerkesztve ]

(#6731) Arkennys válasza Silentfrog (#6730) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, nem tudtam eddig, de hangja úgysincsen. De meglátom akkor, lehet lejjebb veszem kicsit, ilyen 800 körülire, és azzal már rendben leszek. Nem nagyon piszkáltam még, az AXTU-t is csak mostanság kezdem el mókolni, utóbbi 2-3 hétben. :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#6732) Frigetrus válasza sb (#6723) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Sajnos még túl sok időm nem volt tesztelni, de azért köszönöm a segítséget.
Amúgy ha fel van telepítve a Fusiontweaker, akkor a C'n'Q-nak ugye be kell kapcsolva lennie? Mert azt vettem észre, hogy ha nincs bekapcsolva, akkor nem vált state-t a proci, végig 3.0 ghz-en pörög, hiába fut a tweaker. Tehát nem bírálja felül, ha a biosban ki van kapcsolva.

Amúgy tegnap be volt kapcsolva a C'n'Q, és érdekes dolgot figyeltem meg. Ugyebár a magokat egyenként is tudja vezérelni a rendszer.
Elmesélem mi volt: a P7 state-nek lejjebb vettem a feszültségét. 800mhz-en jártak a magok, feszkó meg ha jól emlékszem 0.9 V körül volt. Megnyitottam az easy tune-t, aminek hatására az első mag felugrott 3.0 ghz-re, maradt a feszültség alacsony, egy-két pillanatig még láttam a dolgot, majd jött a kékhalál.

Szóval valami olyan eredetű lehet a hiba, amit te is említettél, illetve itt mintha az történt volna, hogy annak a magnak sem adott elég feszültséget, ami felugrott a P0-ba. Tényleg csak egy pillanatra láttam, de ezt szűrtem le.
Na majd még próbálkozok.

(#6733) Frigetrus válasza Frigetrus (#6732) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Amúgy a C6-ot érdemes bekapcsolni biosban? Esetleg bezavarhat valamiben?

(#6734) LeGo89 válasza stipesman (#5594) üzenetére


LeGo89
csendes tag

Szia!Megoldodott a fagyás problémád a gépet iletően?Csak mert nekem is ilyen problémák jöttek elé,sokáig semmi baj nem volt,csak a napokba kedzte ezt a jelenséget!Scythe big shuriken van rajta,tehát a hűtése megvan,mégis játék közben lefagy,se kép se hang!

(#6735) hétalvó


hétalvó
addikt

van itt egy gép random reset a hibája, furmark,prime95 együtt nem fagyasztja ki, ramtest lement egyszerűen nem értem, hdd teszt végigment,utolsó ötletként feszültségproblémákra gondolok, valaki meg tudná nézni mit ír ki a hwmonitor program
hwmonitor

nálam ezek az értékek:
imageshack

-5,-12,+5 vcc érdekes

a hiba valamilyen böngésző használatakor jelentkezik, nálam egyszer chrome kilépésnél történt, de ezt csinálta már a tulajnál firefox-al is....

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#6736) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Mi a pontos config?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6737) hétalvó válasza ArmanD. (#6736) üzenetére


hétalvó
addikt

Giga A75n-usb3 itx, 2x4gb kingston value 1333, 830ssd, silverstone sg06

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#6738) Aflamin


Aflamin
tag

UP!
Nagy a csend,tehát megint leírom, hogy a gépemmel minden rendben! :D

(#6739) MZperX75 válasza Aflamin (#6738) üzenetére


MZperX75
addikt

Aha nekem is! Bár zavar is hogy nem kell piszkálni :DDD

(#6740) SzO.okI válasza MZperX75 (#6739) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Esetleg az Urak közül valaki nem próbálta oc-zni az IGP-t?? mert én már feladtam, egyszerűen 720MHz-nél tovább nem tudom húzni, mert folyamatosan kikapcsol a monitor ahogy kellene neki erőlködni. Ha valaki jutott valamire az ossza meg legyen szíves. :)

További szép estét.

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#6741) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Itt is minden ok :DDD

Most kicsit alulfeszelve használom ez is frankóóóón megy :K

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6742) ArmanD. válasza SzO.okI (#6740) üzenetére


ArmanD.
őstag

Nem is kell az IGP-t külön csesztetni meg lehet nem is fogod tudni mondjuk egy asrock lapnál (lehet egy giga lap ezt máshogy kezeli), de ha az FSB-ét húzod az elvileg hatásssal val az IGP-re és azt is emeli tudtommal.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6743) MZperX75 válasza SzO.okI (#6740) üzenetére


MZperX75
addikt

3820-am van nem lehet az IGP-t piszkálni,mint hogy a CPU részét sem.

(#6744) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Jelen pillanatban a 3870K-mat napok óta 1,25V-tal alulfeszelve használom alapon 1866-os ram beállítással amik 7-7-7-24 1T-ben muzsikálnak. Elég korrekt a sebesség így is és most AHCI-t is rá tudom kapcsolni az SSD-re szóval speedbe hasonló az érzés mint meghúzva na jó proci azért erősebb úgy érezhetően

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6745) Silentfrog válasza ArmanD. (#6744) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ezen a feszültségen nálad visszaveszi az orajelet idle használat alatt?

Én ha AUTO-ról átállítom a bios-ba a beállításokat egyből annyi az energiatakarékosságomnak,még ha nem is állítok el semmit akkor is.

Én is használom amit te írtál 3000 mhz és 1.2 v ,vagy 1 volt és 2200 mhz. 90 %-ban az utóbbi mert netre ,letöltésre elég a 2.2 ghz.

(#6746) sb válasza MZperX75 (#6743) üzenetére


sb
veterán

Hogy érted?
Nálam 3620-on az alap (nem Turbo) cpu szorzót simán feltoltam Turbora. Utóna meg Turbo fölé.

(#6747) MZperX75 válasza sb (#6746) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem fog menni amit kiír CPU-Z az fars adat!

Csak az FSB-n tudsz piszkálni és az nem APU hanem lap függő.

90-95%-ban sikertelen illetve 100-ről max 104-105
Jelen esetben az én A8-3820-on 25x100-ról max 25x105-el fog menni,de nem stabil,azt hiszem ano volt egy FM1-es MSI lap ami többet is tudott(100-ról 130-140),de nagy többségben nem húzható szorzóval semmiképp,csak FSB-vel,ha lap nem támogatja akkor kakukk. ;)

Nekem is van fotóm A6-3500 X3 2.1Ghz@4.00Ghz -es képem :DDD de a valóság az nem ez!

Max a turbó frekit tudod fixálni talán de az is lap függő szerintem, ez maximum......

Csak a K-s procikat tudod húzni!

[ Szerkesztve ]

(#6748) ArmanD. válasza MZperX75 (#6747) üzenetére


ArmanD.
őstag

Megy csak AHCI-t ki kell kapcsolni,nálam 118x30-on illetve 128x27-tel is megy a proci de ha AHCI be van kapcsolva azonnal hanyatvágja magát már egy kis FSB emelésnél is.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#6749) MZperX75 válasza ArmanD. (#6748) üzenetére


MZperX75
addikt

Teljesítménybe ki is tudod mérni?

Bár nekem olyan hűtője van a procinak,hogy felejtős bármilyen kísérlet isaz OC-ra miniITX lap+3.6cm magas a Hűtő ventivel együtt.
(Asrock miniITX+A8-3820(65W-TDP)

Ja a nick aláírásodban A8-3870K DG HD6670-es konfig is szerepel akkor mi ez az A6-3620?

[ Szerkesztve ]

(#6750) ArmanD. válasza MZperX75 (#6749) üzenetére


ArmanD.
őstag

Az nem A6 hanem a 3870K-m sebessége amin fut :) azaz 3620 Mhz

Öreg vagyok már bohócnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.