Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) AtHoS


AtHoS
nagyúr

No kicsit ismerkedtem a Gigabyte GA-MA69G-S3H lappal. BIOS rev. F2
Az első tapasztalatok amik talán említést érdemelnek:

1. memóriát nem tudom visszaosztani, mert a visszaosztás utáni első újraindításkor lesípol egyből a lap (A-data Vitesta EE 800+). Tuning nélküli, csak memó viszaosztáskor is ezt csinálja. CMOS reset segít ilyenkor.

2. CMOS reset után belépve a BIOS-ba legelőször csak simán Save and Exit -et érdemes csinálni és utána újra belépve megtenni a megfelelő beállításokat, mert a legelső belépés/mentés alkalmával nem jegyezi meg az elvégzett módosításokat

3. BIOS-ban kikapcsolt alaplapi hangvezérlő esetén is megtalálható XP-ben egy ismeretlen PCI-Device, amit Everest segítségével ''PCI eszköz ATI RS690(M) Chipset - High Definition Audio Controller'' -ként sikerült azonosítani (Audigy hangkarit használok)

4. megtörtént az első DVD írás is, aminek a minőségét szerettem volna visszaellenőrizni Nero CD/DVD Speed 4.7.5.0 progival, de a lemezminőség ellenőrzés eljut 3%-ig és ott szépen pihen a folyamat. A különleges lemez minőség résznél szintén hasonló a felállás. Átviteli sebességteszt hiba nélkül lefut. DvdInfo progi viszont probléma nélkül elvégzi a minőségellenőrzést. A DVD író BenQ DW1655 (BCIB FW-el). Kábel cserét próbáltam, de nem segített a 40eres kábel sem

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.