Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Jelenleg a cm-10.2-20131210-s rom van fent,amivel volt problémám, de itt a fórumon segítettek a beállításban, s most szupi. Viszont azért kacsingatok a cm 11 fele, de nem tudom, hogy megéri-e lecserélni??
A másik amit olvasok, hogy ART, illetve Dalvik környezet. Ez állítható, hogy vagy ebben vagy abban induljon? Ez nem fix? Ezt hol lehet állítani? Remélem nem kérdeztem túl nagy hülyeséget! Előre is köszönöm a választ..

(#24302) namerke válasza pataig (#24301) üzenetére


namerke
tag

Szia!
Próbáld ki, aztán döntsd el, hogy neked melyik tetszik jobban. Ez mindenkinek egyéni ízlés dolga szokott lenni. Számomra jobb a CM11, gyorsabb mint korábbi társai. Alapból Dalvik környezetet használ a ROM, de a fejlesztői beállítások alatt a "select runtime" (gyanítom magyarul "futtatókörnyezet kiválasztása" lesz) menüponttal tudod kiválasztani az ART-ot. Ezután újraindul a telefon és egy jó 10-15 percig frissíti az alkalmazásokat. Viszont! : ART környezettel több helyet foglalnak az alkalmazások és nem működik az SD-re való áthelyezésük, tehát viszonylag limitált számú alkalmazást tudsz csak telepíteni.

A fejlesztői beállítások csak az "about phone" (beállításokban legalsó) Build Number sokszori tapicskolása után érhető el.Elindul egy számláló aztán kiírja a telefon, hogy mostmár elérhetőek ezek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#24303) aszti75 válasza aszti75 (#24294) üzenetére


aszti75
senior tag

Probléma megoldva ami a wi-fi részre vonatkozik.Ami a CM részre az rejtély,de visszatettem a gyári rom-ot a fiamnak.
Köszönöm a segítséget magamnak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24304) Lasy válasza aszti75 (#24303) üzenetére


Lasy
veterán

16:23 és 18:07 nem sok idő egy forumon válasznak, de látod te sem adtad fel, és találtál rá megoldást.
Persze lehet a rom.ban nem volt valéami rendben.
De ezt már nem tudjuk meg.

+36702778032

(#24305) Kovbob


Kovbob
senior tag

Én ART környezetben is tudok SD-re áthelyezni, igaz tényleg kevesebb alkalmazásnál engedi mint dalvikban, de igazából lehet áthelyezni.

(#24306) gergely64 válasza bmt50 (#24300) üzenetére


gergely64
tag

Köszi a hozzászólást!
Nekem a következő beállításokkal, smartassv2/sio, 368/1824 Mhzre állítva a 10.2-nél ~7200, az új cm11-el ART-ban ~7300, de dalvikba max 7000 pont.
Stabilitás és használhatósági szempontból közel van a két ROM egymáshoz, a gyári 4.0.4-et minden tekintetben maagasan verik a cm-ek (hála bagyusznak és segítőinek), sikerült ebből a "vasból" kihoznia szinte mindent ami arra ösztönöz hogy megtartsam, és ne a szemközti fal adja neki a másikat egy elborult-kiborító helyzetben. :)

(#24307) aszti75 válasza Lasy (#24304) üzenetére


aszti75
senior tag

Nem azért írtam,mert nem segített senki :U Csak közöltem,hogy megoldottam a problémát a wi-fi-re vonatkozóan.Megoldása:Router visszaállítása.Ez okozta a wi-fi problémát :K A biztonsági mód megjelenését meg ki tudja :F

(#24308) namerke válasza Kovbob (#24305) üzenetére


namerke
tag

Nálam is engedi áthelyezni, viszont ha SD-ről futtatom akkor force closeol az összes. Legalábbis egyel ezelőtti buildban így volt, a changelogban nem láttam változást erről, tehát gyanítom nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#24309) Kovbob válasza namerke (#24308) üzenetére


Kovbob
senior tag

Igazad van, nálam is azt csinálja. Eddig azt nem néztem meg, mert én amúgy is a belső memóriába pakolok.

(#24310) gergely64 válasza Kovbob (#24309) üzenetére


gergely64
tag

Egy kis tapasztalat annak aki az ART környezetet használja: az alkalmazások áthelyezhetők az sd-re, de az áthelyezés után, hogy működjenek is előbb egy újraindítást kell végezni.
De sajna a kezdőképernyőre kipakolt ikonjaik még így is törlődnek, csak az app drawerből tudjuk indítani az sd-re áthelyezett appokat. :K

(#24311) bmt50 válasza gergely64 (#24306) üzenetére


bmt50
senior tag

Antutu tesztre nem jó a smartassv2.Ondemandvariánsokkal jobb eredmények születnek.Nem mondom jók ezek a cm11 meg cm10x romok,de 3betus NAVI cm10.2 alatt nem megy és max ram mind2 cm-en 352,h1n1-en 382Mb.Ja es spirit fm is halk a gyarihoz kepest...

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#24312) dvdbackuper válasza bmt50 (#24311) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nekem megy a navi 10.2 alatt :C

(#24313) pataig válasza namerke (#24302) üzenetére


pataig
tag

Köszönöm a választ! Megint okosabb lettem!
Egyébként felhasználói szemszögből melyik a gyorsabb az Art, vagy a Dalvik környezet? Azt már itt láttam, hogy van különbség az Antutu-val mérve, de az nem mindig valósághű eredményt ad, a hétköznapi felhasználónak. (A 24306-os hozzászólást tekintve)
Érezhető különbség van a cm 10.2 és a cm 11 között? (sebességben)

(#24314) namerke válasza gergely64 (#24310) üzenetére


namerke
tag

Köszi a tippet, adok neki egy próbát.

(#24315) gergely64 válasza bmt50 (#24311) üzenetére


gergely64
tag

A hárombetűs navi nekem ment 10.2 alatt is, a szabad RAM meg 100 -120 MB körül rendelkezésre áll, egy kis "odafigyeléssel", a rádiót meg a telón nem használom.

(#24316) bmt50 válasza gergely64 (#24315) üzenetére


bmt50
senior tag

Sorry,nekem nem ment. Szájdzsik ment,de azt nem szeretem.
CM 11-et dalvik-kal hasznaltam.1x leptem at ART-ba,es 1-2 jatek el is tünt kompletten.Mikor visszaálltam dalvikra,megint ott volt.Nyilván a progzok nem támogatták az ART-ot.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#24317) dvdbackuper válasza gergely64 (#24315) üzenetére


dvdbackuper
őstag

azt hogy csinálod, h annyi RAM van szabadon? mindent lehibernáltam Greenify-vel, csak Viber és FBM fut, de mindig fullon van a memó, van, h zenelejátszás közben kilövi az Apollo-t is...

(#24318) ViktorHUN79 válasza dvdbackuper (#24317) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Gyári 4.0.4-en 120 mB ram nekemis szabadon van,ha megy a skype akkor 90mb szabad ram!Különösen nem csinálok semmit advanced task killer megy,meg néha rányomok az one click ram cleanerre!

(#24319) kgymac válasza aszti75 (#24307) üzenetére


kgymac
őstag

Biztonsági mód: [link1][link]
Biztosan nyomtad valamelyik dedikált gombkombinációt :)

(#24320) kgymac válasza gergely64 (#24310) üzenetére


kgymac
őstag

A törlődő képernyő ikonok a trebuchet launcher miatt van. Cserélj valami normálisra (pl. nova). Akkor is elhagyja a trebuchet az ikonokat, ha lecsatolod az sd-t (pl. pc-re dugva usb-n). A novában el is lehet menteni az állapotot, így bármikor vissza lehet tenni.

(#24321) gergely64 válasza dvdbackuper (#24317) üzenetére


gergely64
tag

Nem hibernálok semmit, viber és skype nálam is van folyamatosan, de pld. facebook telepítve sincs, na és a lényeg nálam a Clean master app hangol normál és nem agressszív beállításokkal, néhány appal a fehérlistán, hogy folyamatos maradjon az élet a telón. :)

(#24322) ORCA58 válasza bmt50 (#24311) üzenetére


ORCA58
addikt

Milyen jó, hogy csak most jelezted, így tudatlanságomban vígan navigáltam vele CM10.2 alatt! ;]

(#24323) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült megtalálnom a telefonban a bootloop módot, nagyon bejön, de szerintetek van rá mód hogy felszívódjon? ;]
T-s, havi 500 Ft biztosítást fizetek már egy éve rá, és ha nincs más megoldás reccsenni fog, de úgy hogy a romot ami rajta van azt ne nagyon lássák. 5let? Akár pü-ben is... Mielőtt zúzda lenne, tudok valamit tenni hogy egy cwm felmenjen rá, vagy esélytelen?

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24324) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Megszűnt a bootloop, most már az sincs, hanyatt feküdt a droidom, és kitette az elakadásjelző háromszöget.
Azt sugallva hogy üss rám valami iszonyatosat... a restartokat így is produkálja ciklusonként, de ugyanoda fekszik csóró...

szerk.: OTU-val lát egy kb 50 MB-os cserélhető tárolót. Ezzel nem lehet kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24325) kgymac válasza SüdiLaller (#24324) üzenetére


kgymac
őstag

Eddig úgy nézem, nem sokat olvastál, ezt remélem - a saját érdekedben - elolvasod, megérted.
De, lehet. Aki eddig hozzányúlt, gyártott egy TÉGLÁT.

(#24326) tangee válasza bagyusz (#24197) üzenetére


tangee
csendes tag

Tegnap este volt egy kis idom es meg mindig semmi. Eltavolitom es masik usb-be dugom de meg mindig nem ismeri fel.
Es mostmar a QPST emmc software download sem latja a telo belsejet csak azt irja hogy download modeban van a telo COM11 porton. Az eszkozkezeloben pedig a korabban belinket kepek lathatoak.
Valamit talaltam meg orosz forumokon, de az 993D-hez. Ha lesz idom megnezem hatha tudok parhuzamot vonni koztuk.
Szerintem lassan feladom es nem foglalkozom vele tobbet.
Irtam a Telemaxnak hogy mennyi lenne. Mondtak vigyem be, bevizsgaljak es utana mondanak arat de valoszinusitem hogy az emmc nyekkent meg benne az pedig alaplap csere.
Tud valaki mas helyet ahol megneznek es vsz nem lesz horror aron a javitas.

Elore is koszi.

(#24327) Keeperv85 válasza SüdiLaller (#24324) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"szerk.: OTU-val lát egy kb 50 MB-os cserélhető tárolót. Ezzel nem lehet kezdeni valamit?"

Igen, ügyesen lehet törölni és a készülék többé nem okoz gondot, mert nem kell többé elindítani....

(#24328) helixP válasza SüdiLaller (#24324) üzenetére


helixP
nagyúr

Az az alaplapcserélő partíció, ha kitörlöd, már csak alaplapcserével lehet visszahozni :) Fakirr-blog 1-es pontot ajánlom, meg az összefoglalót.

tangee: Ha garis ügyed van, szerintem közvetlenül telemax-ba vidd, kihagysz pár felesleges kört.

[ Szerkesztve ]

(#24329) Defect válasza helixP (#24278) üzenetére


Defect
csendes tag

Akkor már csak egy link-et(Élő link-et, ne úgy mint tegnap) kérnék egy ICS backup-hoz, akinek van! De ha valaki tud küldeni egyet e-mail-ben csatolva az is jó! Csak GB-s bootloaderrel legyen ha kérhetem!!! És köszi a válaszokat! :)))

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy játék de itt nincsenek szabályok, csak egy történetből áll amit a sorsunk szabályoz..."

(#24330) eldrah


eldrah
aktív tag

Szép napot MindenkiNET! Legfrisebb cm 11 alatt(sem) mukodik normálisan a gyári térkép szoftver,esetleg nincs otlete valakinek a megoldásra? Tunetek: ugrálo kép,befagy...Tudom most páran felhordultok,hogy lehet az használni,hiszen ott a "hárombetusnavigáciosszoftver" de én bevallom jol tette a dolgát ez is,és hasznos volt számomra, ha lehet megoldanám ezt inkább:)

Valamint hardveres kérdés...Ugy emlékszem volt már rola szo,de telefonrol nehézkes(számomra) keresni...a hátso hangszoro cseréje mennyire bonyolult? És itt most nagyokat pislogva nézek Fakirra,mert Ő szedte szét már a masinát(párszor)..a fényképeket megnézem de azon nem találtam infot...forrasztott,vagy csak talpas csatlakozos...Eléggé ráférne már a csere,mert ugy látszik azén készulékemben is megadta magát a hangszoro és bizony igy még ha hivnak is alig hallom meg annyira recseg:) (pontosabban....hallom...de inkább azt a formedvény zajt ne hallanám:) igaz a régi polifonikus és 8 bites utemek tisztán szolnak,ugyhogy most retroban uvolt a ki vagy doki focime:D)

(#24331) helixP válasza Defect (#24329) üzenetére


helixP
nagyúr

Ismét nem értlek :)
GB bootloadered addig van, amíg nem frissítesz hivatalosan ICS-re. Na most ,ha Neked GB bootloadered van ,akkor nem frissítettél hivatalosan ICS-re. Minek Neked a Gyári ICS? :)

eldrah:Nekem is ugrál, de csak néha. Ilyenkor bezárom (nem csak a háttérbe teszem), és utána jó, egy darabig. Jó lenne bizony, ha ez is majd egyszer fixálva lenne, CM10 óta fennáll, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#24332) ViCk980 válasza eldrah (#24330) üzenetére


ViCk980
tag

Szia. Nem bonyolult a cseréje. Fakirr1 képei alapján lebontod a hátlapot egy csipesszel kiszeded és már mehet is vissza a másik ;) Talpas megoldás szóval sima ügy.

Összerakásnál kell figyelni az antenna csatikra, hogy ne görbüljenek illetve törjenek!!

Ha már cserén gondolkodsz akkor tudom ajánlani az alca hangszóró helyett a SE Live With walkman hangszóróját. Pont méret (olcsóbb is ) és mérföldekkel szebben szól. :D

(#24333) eldrah válasza ViCk980 (#24332) üzenetére


eldrah
aktív tag

Koszonom a gyors választ...gyárit láttam kemény 500 ft korul ujonnan..attol olcsobb?:) amugy erre még határozottan emlékszem,hogy lett emlitve ez a tipus..(valoszinuleg épp Te irtad:D) a szétszedést inkább rábizom másra,meg a cserét lehet...szeretek én csinálni mindent,de amennyi nyugodt idom van a baba és a nagylány...na meg párom melett,tuti eltornék valamit arra meg nincs pénzem,vegyek másikat most:) na meg..szeretem én ezt a telot...:)
HelixP akkor nincs eloreláthatolag semmi esély a megoldásra ha jol sejtem;) Bár régebben kérdeztem Bagyuszt,hátha de azota sokminden változott;) Anno az is lett mondva nem lesz cm, majd cm11,majd art a telora..és mégis:D
Art-rol jut eszembe..én átváltottam erre..de...mitol is jobb ez igazábol mint a dalvik? mert kulonbséget nem érzek...hacsaknem,hogy azota a bsplayer folyton bezár,meg egy csomo progi force closeol(ez de hulyén hangzik:D)

(#24334) SüdiLaller válasza kgymac (#24325) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Örülök neki hogy lenézel,biztos bal lábbal keltél. Elolvastam mindent, de ettől függetlenül kikapcsolt a telefonom, miközben csináltam recoveryben a wipe-okat.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24335) SüdiLaller válasza helixP (#24328) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Értem, ahhoz akkor nem nyúlok. Az ajánlásokat köszi, elolvastam elejétől, a végéig. Ami miatt letérdelt az egy váratlan restart volt cwm recovery-ben matatás közben. Nem flashelt volt, csak bebootoltam (sajnos).

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24336) tangee válasza helixP (#24328) üzenetére


tangee
csendes tag

Sajnos nem az, mivel független a teló és még 2012-ben a megjelenéskor vettem és a gari papíron is csak 1 év van. :(

(#24337) ViCk980 válasza eldrah (#24333) üzenetére


ViCk980
tag

Igen valószínű, hogy én irtam annó :D Akkor forma-forma vaterán én is annyiért láttam kb..
Nekem annó grátisz volt amiért 2 SE-böl csináltam egy jót így a maradékot megtartottam.. ;]
Az én telómban is több már a donor mint az eredeti alkatrész, de birnia kell még egy darabig ha már a kedves szolgáltatóm elvette tőlem a váltás lehetőségét.. :W

SüdiLaller: Szerintem próbáld meg valahogy feltölteni az aksid és újra próbálni a reco-t és a rom telepítést.. nem menthetetlen..

[ Szerkesztve ]

(#24338) SüdiLaller válasza ViCk980 (#24337) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Akármit csinálhatok, vagy a fehér hátteres alcatel fogad, vagy a piros háromszöges droid. Képtelen vagyok recoveryt ráhúzni, pedig minden megvan hozzá. Az akksi fullos, (reggel cseréltünk feleségemmel, neki is ilyen telcsije van.)

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24339) eldrah válasza ViCk980 (#24337) üzenetére


eldrah
aktív tag

Te magadnak csináltad ezekszerint?Idoben sok volt? Nem laksz véletlenul pesten,vagy annak kornyékén?;) Bekunyiznám magam Fakirrhoz is,fel is ajánlotta,hogy segit anno,de nem járok martonvásár felé mostanság:)

és hogy ide tartozzon:

hanyatfekvo droidra megoldás: bekapcs gomb+ hang le...gyári beállitások visszaállitása...nálam csak ez segitett anno...vagyis tegnapelott reggel:D vagy ha gép elott vagy akkor bekapcs gomb+ hang le mig egyet rezzen..akkor gépre dugva inditania kéne...

[ Szerkesztve ]

(#24340) x1port válasza eldrah (#24339) üzenetére


x1port
addikt

Ment p.ü.

(#24341) SüdiLaller válasza eldrah (#24339) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

köszi, ezeken már fényévekkel túl vagyok... és sajnos nem segít.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24342) eldrah válasza SüdiLaller (#24338) üzenetére


eldrah
aktív tag

bakker kifutottam az idobol...gépre dugva a fehér hátteres résznél nem tudod elinditani a recot? elméletileg az már jo ha ott jársz:)

(#24343) helixP válasza SüdiLaller (#24341) üzenetére


helixP
nagyúr

Download módban PC-re lőve mit látsz? Vagyis a PC, az ő eszközkezelőjében :)

(#24344) ViCk980 válasza eldrah (#24339) üzenetére


ViCk980
tag

85 km az sajnos nem a környéke.. :D Ha megtudtam volna oldani a bejárást akkor most egy bizonyos Budaörsi cégnél is megtalálnál na de sajnos családdal és egy autóval ez megoldhatatlan volt..
Amúgy időben nem sok a cseréje kb 5-10 perc kv-szünettől függően.. :D

[ Szerkesztve ]

(#24345) SüdiLaller válasza helixP (#24343) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag


Ez egy Lenovo X60, évek óta romcseréhez használom, hihetetlen sok driverrel meg van spékelve, az első androidos telóm óta.

És nincs download mode. Csak a fehérség...

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24346) helixP válasza SüdiLaller (#24345) üzenetére


helixP
nagyúr

Az a download mód. Ha megnyomod a power+le-t, akkor nagy fehérséges Alcatel felirat jön be és marad, Ez jó, EZ a DL mód. Ekkor kell rálőni a gépre és futtani/flash-selni a reco-t.

ORCA58: Ha visszaolvasol, látod, hogy a játékok nem nagyon mennek KitKat-tel, hozzá kell írni egy sort a build.prop-hoz, fentebb megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#24347) ORCA58


ORCA58
addikt

Nálam nem megy az Asphalt7 a legújabb CM10.2-ben. Be sem tud tölteni, csak villog a képernyő! Másnál is így van ez?

(#24348) SüdiLaller válasza helixP (#24346) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Amikor innen próbálkoztam ez fogadott:
C:\fastboot>fastboot flash recovery ics.img
sending 'recovery' (5568 KB)... OKAY
writing 'recovery'... FAILED (remote: size too large)

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#24349) ViCk980 válasza SüdiLaller (#24348) üzenetére


ViCk980
tag

matchfixessel próbáld mert ez nem fér fel az 5 megás partícióra.. vagy csak futtasd..

orca: ram gond lesz nálam is ezt csinálta megeszi a ramot ezért nem tud betölteni..
CM10.2 és Cm 11 alatt is..

Én most a GT racing 2-t nyomom CM11 alatt és szépen fut.. :K

[ Szerkesztve ]

(#24350) bagyusz válasza SüdiLaller (#24348) üzenetére


bagyusz
őstag

Flashelni nem fogod tudni mert 5200kbyte a recovery partíció. Max betudod bootoltatni.

fastboot boot ics.img

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.